Uit den Omtrek. Amsttrdamsche Beurs Stadsnieuws. Verkoopingeo, Boelhnizen enz. Aanbestedingen. Vrijdag, 8 October. HAARLEMMERMEER. Bij de Lijnden r— 10.30 Deurwaardeï! kregea centen weer werdea versnoept. Teleurgestelde kermisklanten. Met het oog op het choleragevaar werd door den Raad van Weesp besloten, dit jaar geen kermis te houden en ook de na- jaarspaardenmarkl niet te laten door gaan. Niettegenstaande aan dit besluit gegeven publiciteit, deedi zich gisteren het vermakelijke schouwspel voor, dat zich verschillende buitenmenschen ter plaatse vertoonden met hunne respêc- tieve rossinanten. Ook waren eenige vreemde kooplieden aanwezig. Natuur lijk trokken allen na korte of langere beraadslagingen eindelijk weer af. Inbraak in de kerk te Limmen. Gisterennacht is door tot nog toe onbe kend gebleven dieven, ingebroken in de R.-K. kerk te Limmen. De dieven heb ben zich toegang weten te verschaffen tot de sacristie. De hier aanwezige brandkast werd opengebroken en de zich daarin bevindende gelden werden ontvreemd. Nog werd een offerblok ge forceerd; dit was evenwel eerst voor een paar dagen geledigd. Al de in de kerk aanwezige hosties slechts enkel ongewijde zijn door de dieven meegenomen, waardoor ver hinderd werd, dat de kerkdienst gis terenmorgen geregeld kon plaats heb ben. De sleutels van de verschillende kas ten enz. lagen verspreid over het al taar. Diefstal in compagnie. De politie te Hilversum heeft de hand gelegd op den dader van in den laatsten tijd te Hilversum gepleegde diefstallen, vooral van rijwielen. Het is zekere K. Hij had een damesrijwiel verkocht aan een koopman in Amsterdam. Deze ver kocht het aan iemand te Hilversum, en zoodoende kwam de politie op het spoor. De aangehoudene dreef mat twee andere personen eene compagnie schap. Inbraak te Zeist. In de rijwiel- fabriek „De Arend'", van den heer Van Amersfoort, te Zeist, is gisterennacht ingebroken. Door het uitsnijden van een ruit trachtte men zich toegang te verschaffen, doch dit is niet gelukt. Hierop is men langs de deur naar bo ven geklommen en kwam men door het bovenlicht binnen. Vanzelf had hij toen vrijen toegang tot de fabriek, waaruit men een motorrijwiel ontvreemdde, waarmede de dief zoo spoedig hij kon, zich uit de voeten maakte. Ben misplaatste grap. Gisteren morgen zijn een drietal studenten in luidruchtige stemming het Christelijk Gymnasium te Utrecht binnengedrongen en hebben daar plaats genomen te mid den van de leerlingen der zesde klas. Zij wilden op aanmaning van de leera ren en daarna van den rector, het lo kaal niet verlaten. Met geweld zijn zij daarop door de leerlingen op straat gesmeten. Een der studenten, jhr. v. R .v. K., gaf den rector een klap, en kwam, na buitengeworpen te zijn, terug en sloeg de ruiten in. Hij werd toen gegrepen en achter slot gezet ter beschikking van den hulp-officier van justitie. Tegen een anderen student is procesverbaal opgemaakt wegens ver zet. Eerlijk teruggebracht. Eenige da gen geleden werd eene portemonnaie met een aanzienlijk bedrag aan Duitsch en Engelsch geld op het postkantoor te Vlissingen verloren. Gisteren werd de zelfde som teruggevonden in de brie venbus van het postkantoor, doch het geld was nu geborgen in eene andere portemonnaie dan die waarin het geld verloren was. SüHOTEN. De Sociale cursus „St. Thomas van Aquino". Desze cursus, onderafd. van den Ned. R. K. Volksbond, afd. Schoten en O., heeft de volgende circulaire verspreid: „Het Bestuur van bovenvermelden cursus heeft de eer u kennis te geven, dat het krachtens besluit derBondsver- gadering, voornemens is gedurende de a.s. wintermaanden, op eenige avonden cursus te geven, waarin op bevattelijke wijze „Het Liberalisme en Socialisme", door den WelEerw. heer Burwinkel, Kapelaan te Driehuizen, zal worden uiteengezet. Wij meenen in een groote behoefte te voorzien, door de Katholie ken van Schoten en Omstreken in de gelegenheid te stellen dezen hoogst- noodzakelijken en leerrijken cursus te volgen. Want immers, een goed Ka tholiek dient veel te weten, om de be ginselen, die hem dierbaar zijn, zoo noodig te kunnen verdedigen. Zulke verdediging is niet slechts noodzakelijk, doch is de plicht van een ieder, dia de Katholieke leer aanhangt en belijdt, zoodra hij deze in zijne tegenwoordig heid ziet aangetast of onteerd. Om nu de verdediging des geloofs met goed gevolg ten uitvoer te kunnen brengen, is geloofskennis, met wat daarmee verbonden is, dringend nood zakelijk, en moat men weten hoe en waarom, dit zoo wordt geleerd, en waarom de Katholieke leer alleen de eenige en ware leer is. Welnu dan, Katholieken van Schoten en O., een overschoone gelegenheid wordt U met de lange winteravonden aangeboden, om die kennis en weten schap op te doen. Wij dan gaan ook met groot vertrou wen op veel succes dezen winter te gemoet, overtuigd als wij zijn van het groote nut, dat deze onder afd. zal kunnen stichten tot ontwikkeling der Katholieken. Maakt dus ruim gebruik van deze gelegenheid, door als één man den cursus bij te wonen; dit zij vooral met nadruk gezegd aan de jon gelingen, die als het opkomend geslacht, het geloof onzer vaderen door woord en voorbeeld hchhen hoog te houden. Van dezen cursus, welke op 8 verga deringen is vastgesteld, van October 1909 tot Maart 1910, zal de eerste cursusavond plaats hebben op Woens dag 13 October, des avonds te 8 uur precies in de groote zaal van den R.-K. Volksbond (Kerklaan). Bondsleden hebben vrijen toegang, terwijl niet-bondsleden toegang hebben voor den geheel en cursus (8 vergaderin gen) tegen betaling van 25 et. per per soon, voor een enkele vergadering 5 ct. Komt allen trouw op en brengt te vens de vrienden naar den cursus! Ontwikkeling is de bron van een godsdienstig en welvarend leven!" Wij onderschrijven deze circulaire ten volle en wekken met warme hulde aan de bestuurders van den cursus en aan den emergieken, kundigen spreker, gaarne op tot drukke deelneming! BLOEMKNDAAL. Arbeidsongeval. Gisteren had de tim mermansknecht Van Niel werkman bij den heer T., het ongeluk van een in aanbouw zijnde woning te vallen; hij brak daarbij zijn rechterbeen. Dr. Van Beusekom verleende de eer ste hulp, de man werd daarna per brancard naar zijn woning vervoerd. IJMUIDEN. Een vreemde vondst. Door J. Dienaar, Bloemstraat 44 alhier, is aan het zeestrand bij paal 58 tusschen IJmuiden en Zandvoort gevonden een klein beestje, dat door het verspreiden van een hel groen liebt reeds op ruim 200 Meter afstand zichtbaar was. Het verspreidt dit licht alleen bij donker. Bij licht heeft 't een grijze boven- en groene onderkleur. De vorm is die van een kleine muis met voelhorens en acht pooten en twee zwarte kraaloogen Ofschoon de viDder aan bevaren en oude visscber- lieden navraag deed, kon Diemand zich herinneren zoo'n wonderdiertje gezien te hebben. O v e r var en. Gisteren nacbt kwam binnen de stoomtrawler „Elsa Y M 111", schipper J. Hoeman der Natio nale stoomvisscherij, welke gisteren morgen 7 uur op de Noordzee de Duitsche baringlogger „Dcrtmund" A E 43 schipper H Theesen der Ender Heringfischerei Gesellschaft te Emden, tijdens dikken mist overstoomd heeft, waardoor laatetgeDoeuide logger on middellijk zonk. De bemanning be staande uit 14 koppen werd door de „Elsa" gered en hier binnengebracht. Weer een beslaglegging. Op de stoom trawler „Elsa" werd gisteren beslag ge legd, namens de reederij van Duitsche haringloggers te Dortmund. Het Wijkgebonw. Naar aanleiding van de vele aanvragen tot bezichtiging heeft het bestuur van de vereeniging „Het Witte Kruis" alhier, besloten haar nieuw wijkgebouw, tevens reddingssta tion voor schipbreukelingen, dat in het laatst van de vorige maand door Z. K. H. den Prins der Nederlanden werd in gewijd, voor het publiek open te stellen op Dinsdag 12 en Woensdag 13 Oct. e.k., van des morgens 9 tot des midd. 5 uu r. Een onjuist bericht. Eenigen tijd ge leden circuleerde in de Pers een 'be richt, dat alhier een filiaal van het Metereologisch Instituut gevestigd zou worden. Na dien tijd werd niets meer over deze zaak vernomen. Uit nadere informatiën blijkt, dat de correspondent van een der groote bladen zich dit ge fingeerd nieuwtje op den mouw liet spelden er? het direct ter plaatsing over zond, terwijl verschillende andere bla den zich haastten het aan hunne lezers voor te zetten. Want, al zou het niet tot de onmogelijkheden behooren, dat IJmuiden met een dergelijk filiaal ver rijkt werd, tot heden is daaromtrent geenerlei besluit genomen, noch eenig plan zelfs gevormd. BEVERWIJK. De begrooling 1910. De gemeentebe- grooting voor 1910 den Raa'd aangebo den in ontvangst en uitgaaf, tot een be drag van f 145823.09, bevat een post voor onvoorziene uitgaven van f 1205.46 Onder de inkomsten wordt als op brengst van 50/62 opcenten op de per son eele belasting geraamd een som van f 7300, en de opbrengst van den Hoofd. Omslag,d ie verleden jaar f 17000 be droeg, wordt thans voorgesteld tot een bedrag van f22500. Het vermenigvuldi- gingscijfer zal vermoedelijk gebracht worden van 1.2 op 1.5. De ontvangsten van de gemeente-gas fabriek worden geraamd op f67705, te gen f60315.37 het vorig jaar. HEEMSTEDE. De waterleiding. Gisterenmiddag is in den Amsterdamschen gemeenteraad zonder beraadslaging goedgekeurd, da voordracht van B. en W., om over te gaan tot waterlevering in de gemeente Heemstede. Naar het Missiewerk Giste ren, Woensdag, vertrok onze geachte dorpsgenoot, de WelEerw. heer C. v. Tongeren naar Roozendaal, van waar uit hij zich in gezelschap van twee zijnei Eerw medebroeders, naar zijne Missie in den Kongo zal begeven. Onze gebeden en beste wenschen vergezellen dezen wakkeren missionaris op zijne reis en bij zijn missiewerk. HILLEGOM. De dader bekend, 'De dader van het schieten op de jongens, die in den boomgaar i van S. U. op Dinsdag 28 Sept j.l. zich appels toeeigenden is thans be kend. S. Ui Sr. Dinsdagavond 5 Oc tober gevankelijk naar Haarlem gevoerd, heeft bekend de twee scho ten te hebben gelost. J. U. en de dader zijn hierop uit de voorloopige hechtenis ontslagen. Wij vernemen, dat een 7-ta.l getui gen in deze zaak gehoord zijn. Bloembol lenoultuur. Gisteravond vergaderde in hotel Sistermans de afdeeling der Alge- meene Vereeniging voor Bloembol lencultuur. De vergadering uitgeschreven te gen half 8 uur begon ongeveer 8 uur met weinig leden. De voorzitter weet de slechte opkomst aan het ver zuim, dat de convocatie slechts in het voorlaatste nummer werd opgeno men. Met een kort woord herinnerde hij aan het verscheiden der leden J. iW). van Til en H. H van .Waveren. Hij spoorde de vereeniging aan tot actie in het komende seizoen. Bij de rekening en verantwoording over de gehouden Vollegrondsten- toonstelling van het voorjaar me moreerde de voorzitter, dat die expo sitie voor het vak een succes ge noemd mag worden. Uit de mededeelingen van den secretaris-penningmeester bleek o.m. dat het reservefonds aangesproken moest Worden voor 94 percent van het totale bedrag. Als commissie tot nazien der be scheiden werden benoemd de heeren Bent Kemper en R. van Til. De Vergadering stelde voor de groote vijfjaarlijkscthe tentoonstel ling „een gouden medaille beschik baar. De commissie bestaande uit de hee ren E. Hansen, P. H: van .Wavojvn Jr., H P van Bourgondiën, J. Wiie- demeijer en P. Lommerse bracht bij monde van den heer E. Han ver slag uit over haar werkzaam. over de beplanting der inzleniL van de afd. Hillegom. op de groote tentoonstelling te Haarlem. Uit zijn meeddeelingen vernam de vergade ring, dat. een vak beplant zal wor den in den vorm van een ges-tyleerde iris. Het vlak zal 20 bij 15 M. afme ting hebben. Is het steeds gewoonte de perken te planten in sterk spre kende Meuren met gewoonlijk een 4-tal soorten, de commissie meende te. moeten .afwijken. Het perk, be plant met 8600 hyacintenbollen i.n 13 soorten, vertoont in elkaar loo- pende kleuren in overeenstemming met de kleur van iris. De lijnen wor den gevormd door ranipalm, terwijl open vakken niet wit aangevuld zijn. Het geraamde bedrag voor dit park is in uitgaven en inkomsten voorloo- pig /vastgesteld op 612.50 gulden Over het voorstel tot voortzetting der beplanting van het Hof oordeel de de vergadering, dat dit in het belang der gemeente en van het vak is. Staande de vergadering werij voor de beplanting der 30 disponi bele perken ruime toezegging ge daan, zoodat de voorzitter zeggen kon, dat het plan wel slagen zal. Bij voldoende medewerking zal aan de beplanting der perken op da Van der Endelaan en op de Sixla.an ook de hand zal worden geslagen. Na eenige discussie werd beslo ten de heeren Van Vlaanderen, Beer- horst en Braun uit te noodigen tot het houden van lezingen. Zonder ballotage werden 8 nieuwe leden toegelaten. Bij de rondvraag werd door den heer Kat. in 't midden gebracht dat het onbillijk is, dat na overlijden van een lid toeztending van het orgaan ophoudt. Het bestuur za,l hierom trent maatregelen nemen. De heer Balvers bracht ter spra ke de plaats der oprichting van een tuinbouwschool in verband met de regeeringsbeslissing daaromtrent. De heer P. H. K van Waveren H.Kz. bracht in herinnering, dat door de algemeene vergadering daar omtrent reeds een besluit n.l. plaat sing te Haarlem genomen is. Toch nam de vergadering aan, dat het be stuur een onderzoek zal instellen naar het gevoelen der zusterafdee lingen in Zuid-Holland. LISSE Dezittingvanden Mil lit ie- raad zal voor deze gemeente wor den gehouden op Woensdag 13 Oc tober, des voormiddags te half 12 in de Stadsgehoorzaal te Leiden. H OORD WIJK. De tram en de winterdienst. De winterdienstregeling van de Noord- wijksche Tram schijnt er op berekend te zijn om de passagiers geen aange name herinnering aan de stoomtram te doen bewaren. Wij denken daarbij aan de komende electrische tram, merkt de „N.W." op. Wij kunnen niet nalaten op deze winterdienstregeling terug te komen en er op te wijze» dat de tram die 's morgens 9.48 van de remise te Noord- wijk aan Zee vertrekt maar loopt tot Rijnsburg en men daar moet over stappen in de Katwijksche tram en eveneens is dit het geval met de tram, die 1107 van hier vertrekt. Men dient er ook rekening mede te houden dat men, om te 10.57 en 12,17 's morgens alhier aan te komen men te Leiden gebruik moet makeD van de Katwijksche tram, die respectieve lijk vandaar vertrekt 10-05 en 11.20, Een regeling, die het kan niet anders aanleiding moet geven tot verwarring en voor de reizigers naar Noordwijk Z6er lastig is. En bovendien moet men gebruik makende van de tram, die 11.07 van hier vertrekt, in Rijnsburg niet alleen uitstappen, maar van 11.38 tot 12.21 wachten dat is 43 minuteD Wy zijn wel misdeeld ditmaal en er is dus reden te over bij de Holl IJzeren Spoorweg Maatschappij aan te dringen op wijziging, zoo mogelijk, in deze voor Noordwijk zoo nadeeligeen lastige regeling. Burgert. Stand. Geboren: d. van M. v. d. Niet en A. Vink. Ondertrouwd: P. Marijnis en D. van Rooijen. W. v. Delft en A. H. Wijnands. Overleden: T. v. Rooijen, 5 j. W. C. Brederode, 33 j. NOORDWIJK AAN ZEE. Burgert. Stand. Geboren: d. van L. Grap endaal en T. Gat. d. van D. Jansen en J. v. d. Wel. z. van H. Ta bak en K. Kluft. d. van B. Beentjes en P. C. Pirovano. z. van A. Stet en J. M. Rijs. z. van C. H. Schellevisch en A. de Vries. z. van G. Niessen en A. Schoenmaker. Ondertrouwd: L'. van Velzen eo C. Knaap. E. Snijders en J. Duin. Getrouwd: W. Kots en J. A. Nood er. Overleden: P. Vlotjes, 8 d. VOORHOUT Burgerl. Stand. Geboren, d. van C. Verlaan en J. M. Talsma. LEIDEN De maskerade in 1910. Als hoofdpersoon bij de maskerade van hot Leidsche Studentencorps in 1910 zal optreden de heer W. F. Tromp Meesters. HALFWEG. Personalia. Aan het station is als assistent werkzaam gesteld J. Floor, voorheen te Voorburg. HAARLEMMERMEER Honde n-m oor.dlust. Voor de zooveelste maal hebben honden of heeft een hond in den afgeloopen nacht jacht gemaakt op wollige wei bewoners. Bij den landbouwer M. v. A. aan de Hoofdvaart zijn nl. 4 icha- pen in de sloot gedreven; 1 wordt to heel vermist, terwijl een ander zoo- d uig was gebeten, dat het voordood ut erlag en onmiddellijk afgemaakt >i -est. worden. 't Is toch te hopen, dat het der i tie gelukken mag de bloeddorstig'- -ovtrs op te sporen en opruiming te bewerken van dat soort honden. Burg. Stari 1 Overleden: .1. van RavesteinVan Houwelinge, 65 jaar. AALSMEER. Gemeenteraad. In de vergadering van den Raad, kwam onder de ingekomen stukken, een besluit van Gedeputeerde Staten dezer provincie voor, houdende eene afwijzende beschikking op een raadsbesluit om dispensatie tot het, met ingang van 1 Januari 1910 doen geven van onderwijs in vak j aan de open bare lagere scholen in de gemeente. Als motieven had de Raad in zijn be stuit aangevoerd, dat jjeen lokalen noch overdekte speelplaatsen, voor dat doel aanwezig waren. Verder een adres van het hoofdbe stuur van de algemeene vereeniging voor Bloembollencultuur te Haarlem, om eene subsidie als bijdrage in de al gemeene kosten voor de op 23 Maart tot en met 16 Maart 1910 te Haarlem te houden tentoonstelling. Mede wordt voorgelezen een schrijven van de afdee ling Aalsmeer, van de Ned. Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkunde, waaruit blijkt, dat het plan bestaat, dat vele inzendingen uit Aalsmeer op die tentoonstelling zullen worden gedaan, en het verleenen van subsidie noodig is. De heer C. Spaargaren stelt voor aan de Afdeeling voor de Tuinbouw, voor dat doel f 100 uit de gemeentekas beschikbaar te stellen en wel f50 te bestemmen voor het schenken van me dailles en f50 voor bijdragen in de kosten, vallende op de inzendingen uit Aalsmeer. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Na de afdoening van eenige huishou delijke zaken wordt de gemeente-be- grooting, dienst 1910 den Gemeenteraad aangeboden, bedragende in ontvang- en uitgaaf f43.712.66. Medpgedeeiri aoui H «j Tomhkkgh en Cc. n i Oct. Vorige koor» heden. Atchison oomno. 121 121 h Denvm Kio 44»/4 44-/„ Erie 84 8 34 8 Kans 8out,b 485/ 43 4 Pret. 'U'8 72 Mispouri Comm. 40 41 Va N. Y Ontario 48 8 j, 481/ Rock Island 87 te 375 g •'outherr: Pacif, 128» ]f 1303/4 Railway. 296 g 293 4 Union Pacif. 20ö 2063 4 Wabash Conun. 195 a 19t Anialg Copp. 82'/4 821/, Oar Foundry 69' 69t Steel Comm. 1911/,,. 89/,8 Marine Pref. 28» j, 22'/8 Comm. 7 71/# Peruv, Pref. 10 3pt/2 Comm. 1» 9/g Kon. Petroleum 453 /4 455 Great Oobar 129 V. 130 Ned. Schuld 21/. 773/, 77'n Rusland Hope. 87'/, 89 Vs Consols 87 89 h Arner. waarden stil. Russ. fondsen vast. Petroleum mod o- veranderd. Ti baksaande.-len onveranderd. Mqnaandeelen prijshoudend. Prolnnsjs'ie 3 p t Personalia. De gemeenteraad van Tiel be noemde gisteren tot leeraar in het Engelsch den heer H. Teerink, al hier. Do cursus in de Kathedraal. „Als de Paus zegt dat het middag is, en het is nacht, dan gelooven de Roomschen tóch dat het middag is!" Dat fabeltje wordt door tal van niet- Katholieken, zelfs verstandige lui, nog immer als de pure waarheid aangeno men. Over de Pauselijke onfeilbaar heid lo.open zooveel dwaze en onbe kookte praatjes en heerschen nog zul ke vreemde begrippen, dat een Katho liek meermalen versteld staat hoe ove rigens verstandige menschen.... ons toch voor zóó oliedom kunnen houden. En ook onder de Katholieken zélf wordt vaak, juist onder den invloed van de niet-Katholieken met wie men praat, of door toedoen va» de liberale of neutrale pers die óók nog al eens in het wilde weg ongare praatjes over de onfeilbaarheid van den Paus ver koopt, ietwat onjuist gedacht over dit leerstuk van de Katholieke kerk. Daarom mag met buitengewonen na druk ditmaal wel gewezen worden op het onderwerp dat kapelaan Willen- borg hedenavond in zijn cursus in de Kathedraal behandelt. De onfeilbaarheid des Pausen, wat ze eigenlijk is, wat het verschil is tus schen haar en de Openbaring, tusschen haar en de goddelijke ingeving (inspira tie), en in verband hiermede eenige op merkingen over de geloofsregelen die de Katholieken moeien houden, ziedaar het onderwerp van hedenavond. Een stof die voor niet-Katholieken uiterst belangrijk, leerzaam, en nuttig, en voor velen onzer mede-Katholieken eveneens hoogst belangwekkend moet worden genoemd. Weer eon inbraak. We leven weer in den tijd der inbra ken. Hedennacht hebben in het kantoor der firma Gebr. Merens, aan het Zui- der Buitenspaarne, een paar gauwdieven hun slag probeeren te slaan. Ze hebben een paar deuren geforceerd, alles nage zocht en overhoop gehaald, de brand kast omvergeworpen, doch bij gebrek blijkbaar aan krachtige inbrekerswerk tuigen, hebben ze niets van belang kun nen machtig worden. Eenige sigaren en wat postzegels, is alles wat ze konden bemachtigen. Reeds dezen nacht zijn evenwel de inbrekers gepakt. De politie heeft twee kerels kunnen oppakken, die zeer vermoedelijk de da- dr-s zijn: zekere K. en D., beiden oude ekenden der justitie. Zc zijn meteen opgeborgen. Voor Vadi. land en Koning. Om streeks half Ociober zal de schie eeniging „Voor Vaderland en Kon: 0" een feestavond geven in de bovenzaal van de Soc. Vereeniging en te gelijker tijd de prijsuitdeeling houden van den onlangs gehouden schietwedstrijd. De Gravesteenenbrug. De groole klap van de Gravesteenenbrug is gisteren aangevaren door een sloombaggervaar- tuig, afkomstig uit Beverwijk, dat door de brug passeerde. De brug is bescha digd, het overgaan van de brug was geruimen tijd belemmerd. Aan do groentenmarkt. Men meldt ons als bijzonderheid, dat de firma Die- leonans, aan den Kruisweg, heden de eerste versche bokking heeft aange bracht aan de groentenmarkt! De vraag kwam bij ons op, ol de bijzon derheid 'm soms zitten zou in het aan brengen van bokking aan een groen te n markt, maar het blijkt ons, dat deze vrij heterogene combinatie hier geregeld voorkomt, en dat de bijzonder heid is gelegen in het zoo vroege ver schijnen der versche bokkingen, twaalf dagen eerder dan verleden jaar! Boogschieten. Zondag 10 October a.s. zal de handboogsehuttersvereeniging „De Jonge Batavieren", het seizoen be stuiten met een onderling concours op hare banen, in den tuiD van café „Sporttest" aan de Amsterdamsche vaart. Aiberts frères. De heeren Alberts frè- res beginnen a.s. Zaterdag weder met hun voorstellingen in „De Kroon", zoo als we hebben gemeld. Over het pro gramma van de volgende week, schrijft een Amsterdamsch blad o.m. het vol gende: Het nieuwe programma van de bios cope Alberts Frères, is zonder aarzelen nog heel wat aantrekkelijker te noe men, dan het daaraan voorafgaande. De mooigekleurde, uitstekend gelukte opnamen zijn uiterst aangenaam in het voorbijtrekken aan het oog en vele ervan nog leerzaam bovendien. Het drama „De Toren van Nestle", in 21 tafereelen voor de bioscoop bewerkt, vormt den hoofdschotel en niet zonder reden. Het is een hoogst interessant nummer, dat alleen al de moeite van een gang naar de bioscoop beloont. Een bijzonder aardig nummer is „Vo gels in hunne nesten", waarbij men het leven van de vogels, aan de meesten onzer totaal onbekend, voor oogen ziet. Op welke leuke wijze het den heer E. Frénay gelukte, de opname te doen, kan men tevens gewaar worden. Aanrijding. Dinsdagavond werd op de Rijksstraatweg nabij de Liebrug, een vrachtwagen van de B. aangereden door een automobiel. De auto en de wagen werden beiden vrij ernstig beschadigd. De eigenaar van de auto is bekend en heeft zich bereid verklaard de aan gerichte schade te vergoeden. I) rukte. Tengevolge der nieuwe tarieven op de, Ryksverztókerings- bank ingevoerd voor de diverse pro vinciën is 't aantal reclames zoo groot, dat in deze maand niet minder dan 4 zittingen van den Raad v.a|i Beroep gehouden moeten worden. Duivensport. De Postduiven - vereeniging „.de Ooievaar" te Haar lem. Uitslag van het Stedelijk con cours uitgeschreven door bovengie- noemde Vereeniging, van Geldermal- sen op Zondag 3 October. Afstand ongeveer 75 K.M), gelost te 9 uur met donker weer. De prijzen werden behaald als volgt: le prijs J. Moerkerk 10 uur, 4 min., 57 sec., ringnp D. 09, 1794. 2e pr. idem 10 uur, 5 m., 28 sect, ringno. D. 09. 18073e pr. Vergers, 10 uur, 5 min., 59 sec., ringno 49 aa,. 08. 19 4e pr., de Wilde, 10 uur, 40 min., ringno. 85. 08. v. 32; 5e pr. Laschuit, 10 uur, 52 min., 58 sec ringteo. D. 09 1587. Klasse II. le prijs Balm, te 10 uur 56 min., 39 sec., ongeringd Aange wezen duif. J. v) d. Putten te 11 uur, 4 min., 58 sec., ongeringd Overreden. Een jongen van een jaar of tien, uit de Wouwermanstraat, is gisterenmiddag omstreeks 5 uur, door een ledigen steenenwagen overreden op den hoek van de Kleverlaan en het Kleverpark. O pden wagen gezeten sprong hij in plaats van er achteraf, in het midden er af, zoodat een der achterwielen over hem heen ging. He vig klagend over pijn in de borst, werd hij per brancard van de gemeente Bloe- mendaal, die daar juist passeerde, naar de woning zijner ouders in de Wouwer manstraat, overgebracht. Een opschepper.Gisterenavond werd het Schoterkwartier in opschudding ge bracht door den beruchten groenten- koopman J. v. d. K., die bij zijn voor- maligen kostbaar de boel op stelten zette en zich niet ontzag nog een ruit van de winkeldeur stuk te slaan. Daar hij niet al te vast ter been was, werd hij spoedig door de politie van de straat verwijderd; de rekening zal men verder volgen! Opening van den Socialen Cursus. Wel een succes! Ongeveer 150 hoor ders vulden de vóórhelft der groote zaal van „St. Bavo", gisterenavond, toen Mr. J. N. J. E. Thijssen den Socialen Cursus opende met een rede over het nut en de noodzakelijkheid van meerdere sociale ontwikkeling in onzen tijd. Hoe dat in Haarlem begre pen wordt, en hoe daarom het Hoofd bestuur van den Volksbond de gelegen heid heeft opengesteld, om dezen win ter een belangrijk deel der volkshuis houdkunde uiteen te hooren zetten. Het was Mr. Thijssen een zeer aan genaam genoegen dit seizoen in te lei den. De geboden stof dezen winter is niet gemakkelijk, zal van de luiste raars veel vorderen, doch ieder, die met aandacht zijn programmaboek dóórleest en telkens met een lijstje vragen voor den dag komt, zal merken, dat de zware kost langzamerhand meer verteerbaar wordt. Noodig is het dan ook, alle lessen getrouw bij te wonen. Spreker verklaart nu den algemeenen inhoud van het programmaboek en maakt verschillende termen duidelijk, die herhaaldelijk allen gebruikt worden. Vooral valt de nadruk op: stoffelijke goederen; behoefte; ruilwaarde; ge bruikswaarde; goederenverkeer; op brengst; inkomen; vermogen, enz. Ook gaat spr. na de eenvoudigste vormen van maatschappelijk leven, het ont staan van steden en staten. Eveneens wordt aangetoond het verband tusschen de laagste vormen der beschaving en- de grootheid der behoeften. Enkele heeren deden vervolgens eeni ge vragen over ruil- en gebruikswaarde, over onuitgedrukte behoeften, lijfeigen schap, enz. Na een hartelijke dankzegging en aan sporing om meerdere bekendheid te ge ven aan dezen cursus, werd deze eerst* les gesloten. Woensdag 20 October, wordt behan deld: A. Het gesloten huishouden em B.: Het begin van het ruilverkeer. AGENDA voor Vrijdag, 8 October. Gebouw Sint Bav o (R.-K. Volks bond. Half 9 uur Hoofdbestuur, ha li 8 uur Exploitatie-Commissie. Teyler's Stichting. 113 ui Tentoonstelling van teekeningiem eo schetsen van Claude Lorrain. Bioscope T h e a t e r. (Groote Markt). 3, 8 en 9 uur Voorstelling Burgerlijke stand Ondertrouwd: 7 October. D. Scherjon en J. M Heil G e t. rouwd: 7 Oct. P S tas tra en G. -Boelen s -G J. Beksvoort en J. Jansse. J; J .Snor en O. J. Schweitzer. Ge boren: 5 Oct. d. van E A. CorsiniHarrison. d van ML O. de VriesBoenders. d van A- M. AdemaHoogwater. 7 Oc t gt- van C. HartogKoelenuj. Potiiieranport. Gevonden voorwerpen: 1 bankbiljet, A. C'. Remmé, Zuir derstraat '35. 1 koperen hoer curing en een daJ- meshandseh.oen, iW. Houtschilder^ Brouwierstraat lllrood. 1 unster, J. Schutte, Pieter Ki-es- straat 31. 1 knipmes en een houten schopje, K. H. Kerkhof, Duvenvoórdestraat 85. 1 sc-b oolabonnementskaari der E. N. E. Tl ten name van J. Vtettank, ,W. Staesen, Santpoorterstraa.t 11. 8 konijnen en 2 fasanteja, P. Mul ler, Leidsche vaart 28L. 1 lorgnet in etui, B. v. d Meer, le V oor ui t gan gs tr a.a t. 95. 1 rijwiel, aan het bureau van po litie te Schoten. 1 portemonnaie, C. v. d Moek, Heerensingel 125. 1 'portemonnaie met inhoud, J. BcT j aards, Oosterstraat 24. 1 hoedenspeld met zilveren knop, A. v di Mieer, KI. Houtstraat 40- 1 rozenkrans, J. Heezemans, Voor tin gstraat 55. 1 geelharige hond, G. Spronkkreef. Twijmderslaan 13. 1 ceintuur, D. Toepoel, v. Maram)- straat 68. A ang i f te ge d aan: van het vermissen van een rij wiel van het voethal terrein aan defui Schoterweg. Aon te besteden Vrijdag, 8 October. SASSEN HELM. Het bruine paarH 11 uur het bouwen van oafh landhuis, aan den Straatweg te Sap- semheim. - Verkocht. iWIJIv AAN ZEE, 6 Oct. Door, No taris Moens (Beverwijk) is in Duin zicht verkocht: een huis, schuur «te- erf aan do Voorstraat, Wijk A 120, voor f751. Te verkoopen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1909 | | pagina 6