DAGBLAD voor NOORD- en 7UID-H0LLAND. Moederen Martelares BUITENLAND. Gemengde Buitenlandsche berichten Gemengd Nieuws. Uit den Omtrek. 29«SS-@39 Haae*l®im BINNENLAND. DONDÊRDAO 4 NOV. 1909. 34ste Jaargang No, 7033 Sureaux van Redactie en Administratie Intercommusfanl Telefoonnummer 1426. Voor advertentiën en reclames buiten Haarlem en de agentschappen wende men zich uitsluitend tot RICARDO's Advertentie-Bureau, N. Z. Voorburgwal 242, Amsterdam, Int. Telefoon 1020. De bevolkingsregisters. FRANKRIJK. SPANJE. Nieuwtjes in drie regels. fEUlLLEl ON ■UWE HUUUEM8CHE COM ABOWHESSEllTSPHIJSi Ter maanden voer Haarlem Voor de plaatsen, waar een ageDt, is gevestigd (kom der gemeente) Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post AfionO«-rlyke nummer: f 1,86 n 1.36 1.80 0,08 PRIJS DER A9VERTEM. EN: Van 16 regels 80 cent (oontant 50 cent). Iedere regel meer1® cent. Buiten Haarlem en de Agentschappen 80 cent per regel. Reclames dubbel tarief. Dienstaanbiedingen 25 cent (6 regels), driemaal voor 50 cents (A contant). Alle betalende strosinéi op dit blad, die fn bet bedt eener verzekeringspolis idjn, Kilo volgens de bepalingen op de polissen vermeid, tegen ongelukken verzekerd voor ■="- 4Ö0"— 300 =?:- Ü=r 10B"S? ill"" één wijBvinger. 15 GULDEN bi! verlies van éen anderen vinger. De ultkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij ..Ocean", Bijkantoor voor Haarlem de Nederlandsche Credietbank Nieuwe Gracht 11. Naar onder „Binnenland" wordt gemeld, zajn bij Binnenlandse he Za ken nieuwe voorschriften in bewer king voor de gemeentelijke bevol kingsregisters. (Men weet, dat vooral over het be volkingsregister te Haarlem tie klachten niet gering1 zijn. Bii de behandeling der begrooting Werden onlangs nog klachten verno men die de burgemeester niet onge grond noemde. Een voorschrift, als nu door den Minister te geven, zal ontegenzeg gelijk ook hier deugdelijke verbete ring brengen: de bedoeling toch is, dat in alle gemeenten het kaarten stel set zal worden ingevoerd, waar door de administratie groote lijks wordt vereenvoudigd en vooral het naslaan en opsporen va{u de gegevens buitengewoon wordt vergemakke lijkt, Daaraan Zal tevens nog verbonden zijn het buitengewone voordeel, dat dan de boeking in alle gemeenten pp dezelfde wijze geschieden zal. Wij verwachten bij de invoering van het kaarten-stelsel, dat in Am sterdam, Utrecht, Botterdam en en kele andere gemeenten in ons land deugdelijk is ingericht en uitstekend werkt, een groote verbetering van het bevolkingsregister ook te dezer «tode Voor particulieren en vereenig'in- gten die met het register te 'maken hebben, daarvan inlichtingjjji wen- ric'ht van de voorgenomen unifor- ribh vant de voorgenomen unifor- «aeering der bevolkingsregisters een heuglijke tijding. HET STEINHEIL-PROCES. Gisteren is te Parijs het proces van de beruchte mad. Stomheil be gonnen. De president van bet Hof is er ditmaal in geslaagd, de Onge gronde belangstelling van de „men de" zooveel mogelijk te beperken. Naar dja berichten te oordeelen, is de beschuldigde zeer handig en verdedigt ze zich bij 't kruisverhoor «p de meest hartstochtelijke wijze. De geheime invloeden, die achter deze duisters zaak altijd nog schui len, doen nog immer het vermoeden rijzen dat het wel niet tot leen ver oordeel ing van deze schunnige, een •ergerlijk leven geleid hebbende vrouw Zal komen, afgezien nog van ■de mogelijkheid, dat haar schuld aan den moord op haar moeder en iecht- gfenoot niet bewezen zal kunpen wor den. ENGELAND. DE RAADSVERKIEZING IN LONDEN Londen wordt bestuurd door een Gemeenteraad, den z.g County Council, die door de verschillende ge meenten waaruit de reuztenstad be staat, wordt gekozen. Om de drie jaar wordt dézje Coun cil vernieuwd en dat is nu ge beurd. Vroeger w!as de mearderhèiidi over wegend liberaal. Voor drie jaar gale- den is Ze echter Conservatief gewer den, de partij der Zg. gemeentelijke hervormers w]on het toen van de libe ralen. En de meerderheid der conserva tieven is nu weer versterkt: ditmaal werden in de gemeenteraden, die den Council moeten kiezen, in het g> heel niet minder dan 929 conserva tieven tegen 255 liberalen en 42 so cialisten gekozen. Daarenboven nog 130 onafhankelijken. Dat beduidt Weer leelijki vodrtee- kens voor de regeering voor de stem ming' van bet volk bij de algemeen© verkiezingen die in aantocht zijn De verwachting dat de liberalen dan zullen verliezen wordt, met. den dag grooter FERRER'S OPVOLGER. Als Ferrer's opvolger is de leider van ile uiterste linkerzijde in de Spaansche Kamer, Alexander Ler- roux, de aangewezen man. Lerroux voelde zich onder Maura niet veilig in Spanje, maar nu as hij na een tijdperk van tweejarige bal lingschap in Spanje teruggekeerd. Het aftreden van Maura maakt voor dezen aaxts-revolutionnair, den boe zemvriend van Ferrer, de zeer on veilige baan weer vrij. Onder het liberale kabinet - More t hopen de republikeinen, socialisten, anarchisten, kortom heel de re volutionaire bende Weer vrijelijk propaganda te kunnen drijven! Mo- ret kan er dan genoegen van'beleven. Alexander Lerroux is van nu af te beschouwen als het levende mid denpunt der revolutionaire beweging in Spanje, als de opvolger van Fer rer. Prettig reizen! Poolsche bladen maken óók al mei- ding van do groole voorzorgsmaatrege len,. die, met 't oog op do veiligheid van den Czaar, tijdens diens jongste reis genomen zijn. De spoorlijn in Po len was over haar gansche uitgestrekt heid als 't. ware omzoomd met solda len. Niemand mocht naderen binnen een geweerschotsafstand. De huizen, die zich bij de spoorlijn bevonden, wer den door schildwachten bewaakt. Op den dag, waarop de Keizerlijke trein zou voorbijkomen, mocht niemand zijn huis veriaten. De vensters moesten alle met blinden of planken gesloten zijn. Op enkele punten, waar een andere trein den Keizerlijken passecren moest, moesten de raampjes van den passee- renden trein gesloten zijn; de gordijn tjes moesten, neergelaten worden en waren die er niet, dan moesten de ra- mep. met planken worden dichtgetim merd. In de laatste helft van October is de waakzaamheid der politie zoozeer tot in 't belachelijke verscherpt, dat er alleen te Warschau achthonderd perso nen in hechtenis zijn genomen. Peary en de Noordpool. Reuter seint uit Washington: Het Amerikaausche Nationale Aardrijkskun dige Genootschap heeft aan Peary de gouden medaille van het genootschap uitgereikt. Het bestuur van het genoot schap heeft met aigemeene stemmen het verslag goedgekeurd door een sub commissie, die de aanteekeningen en bewijzen, van Peary heeft onderzocht. De sub-commissie had bevonden, dat door deze aanteekeningen enz. het dui delijkste bewijs was geleverd, dat Peary de Pool heeft bereikt, Anierikaansohe zeden. Te Seattle, in den Amerikaanschen slaat Washington, leefden twee buren, Stewart en Bestman, sedert lang in on min met elkaar. De twist ging over het bezit van een stuk land, en menig proces was er al over gevoerd. De haat tusschen de twee gezinnen was gorot en leidde telkens tot vechtpar tijen, waaraan ook het jonge geslacht deelnam. Dinsdag lokte de achtjarige zoon van Stewart het vijfjarige zoontje van Bestman bij zich aan huis en schoot het in de keuken dood. Er was verder niemand in huis en de jonge moorde naar ging met zijn makkers spelen en pochte op zijn daad. Toen Bestman, de vader van het vermoorde kind, hoorde wat er gebeurd was, begaf hij zich naar het huis van Stewart. Hij trof dezen, bezig het lijkje uit huis te dra gen. Dadelijk vielen de twee mannen op elkander aan en een verwoed ge vecht volgde. De politie kwam tusschen- beiden en de jeugdige moordenaar werd opgesloten. Negus Men el ik, de vorst van Abes- synië, ligt op liet uiterste. Men ver wacht oproeren na zijn overlijden. De beruchte Tammany-Hall-orga- nisatie heeft bij de raadsverkiezing te New-York de meerderheid verloren. De Grieksche rebel Tybaldos is nog altijd niet gevat. Wel vier van zijn officieren. Generaal Marina in Noord-Marok- ko. ontruimt langzamerhand zijn stel lingen. Vrede is in 't zicht. Een sterke aardschok is alweer gevoeld te Reggio in Galabrië. De^grond rust daar nog steeds niet! Persoonskaartenstelsel voor de bevolkingsregisters. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de commissarissen (ter Koningin verzocht de gemeente besturen mede te deelen, dat bij hem in overweging is de vaststelling van nieuwe voorschriften betreffende het houden van bevolkingsregisters, waar bij het persoonskaartenstel8el voor alle gemeenten zou worden ingevoerd. Een hulde van den Landbouw aan den hoer Lovink. Toen hier te lande bekend werd, dat de heer H. J, Lovmk, |le be kwame directeur-generaal van den Landbouw, benoemd zou worden tot directeur van het Landbouw-depar- tement in Nederlandacb-Indju, maak ten ztich dadelijk de vooraanstaande mannen op landbouwgebied op, om den man, wiens groote verdiensten aigemeene erkenning vonden, te hul digen. Men gevoelde dat die hulde er eene moest zijn van den 'landbouw in al zijn schakeeringen en stelle mitsdien ieder in de gelegenheid, door bepaling' van de bijdrage op 25 cents, aan het huldeblijk deel te nemen. Eu inderdaad kan thans gezegd worden, dat de hulde, die gisteren den heer Lovink bereid is, ééne ai gemeene is geworden. Duizenden en nog' eens duizenden hebben fle ge legenheid aangegrepen om den af getreden directeur-generaal een be wijs van dankbaarheid, erkentelijk heid en aanhankelijkheid te geven. En de bijdrage van nog duizenden worden ingewacht. De aanbieding van het huldeblijk had gistermiddag plaats in het ge bouw vait het Kon. Zoölogisch Bo tanisch Genootschap te 's-Gravenha- ge in tegenwoordigheid van een zeer groet aantal belangstellenden. De Voorzitter van het Nederland sche Landbouw om'té, tevens voor zitter van het Uitvoerend Comité voor het huldeblijk, de heer P. |.J (A de Bruine, hield een toespraak, en bood daarna een fraaie gedenkplaat den Heer Lovink aan. De rede van den heer D« Bruioe herhaaldelijk door applaus onderbro ken, werd aan bet slot daverend toe gejuicht, door de overtalrijke aanwe zigen, onder wie zich bevonden de heer Talma, de Minister van Landbouw, de oud Minister De Marez Oyens en de Voorzitter der Tweede Kamer, mr. graaf van Bylandt. De heer Lovink, die met zijn echt genoote en kinderen aan den ingaDg van het gebouw was ontvangen aan mevrouw en jongejuffrouw Lovink waren bloemen aangeboden was tijdens de rede van den voorzitter van het Uitvoerend Comité blijkbaar zeer aangedaan. En die aandoening kon hij nauwelijks bedwingen toen bij het podium beklom, om zijnerzijds eenige woorden van dank te spreken. Lang aangehouden toejuichingen en hartelijke hravo's weerklonken bij het einde door de zaal. Alle aanwezigen waren daarna in de gelegenheid van de familie Lovink afscheid te nemen. Het huldeblijk den beer Lovink aangeboden bestond uit een gedenk penning in goud, zilver en brons. Aan de voorzijde vertoont zich de beeltenis van den heer Lovink gemo delleerd door Toon Dupuis. De gelijkenis is bijzonder treffend. Onder de beeltenis de woorden Herms. Johannes Lovink, Directeur-Generaal van den Landbouw, 1801—1909. De keerzijde van den penning ver toont, naar een model van den heer Van Goor, de attributen van land bosch- en tuinbouw en het onderschrift: „Hulde aan den man, wien Nederland zooveel verplicht is." De penning werd vervaardigd in de bekende fabriek van Begeer te Utrecht. Z K. H de Prins heeft telegrafisch aan bei Uitvoerend Comité voor het huldeblijk aaD den beer Lovink doen weten, dat Z. K, H aan dit huldeblijk wensebt bij te dragen. Eedsweigering. De Amsterdam8che Rechtbank heeft gisteren het weigeren van den gerech telijken eed niet strafbaar geoordeeld, indien de weigeriDg geschiedt op grond eener verklaring van den weigeraar, dat hij tot geen kerkgenootschap be hoort en ook niet in God gelooft. Dit is de eerste uitspraak vau dien aard, waarover thans vermoedelijk wel tot in de hoogste rechteilijke instantie een beslissing zal worden uitgelokt. („Tijd.") Verdronken. Gisterenmorgen is verdronken, toen hij naar zijn weiland ging, de landman P. Abbes, te Leek'. 't Kind bezweken. Overreden. Toep. Maandagmiddag de landbouwer Kroon, te Kolham aan het puiprijden was met drie aaneengekoppelde wip- karren, zat zijn 4-jarig zoontje op het middelste* Het viel er af, de wipkar ging over het lichaam en voor nog ge neeskundige hulp aanwezig was, was het kind reeds bezweken. HEEMSTEDE. Zondagsrust. In de bovenzaal van het Café Steen voorden, vergaderden gisterenavond de winkeliers van Heemstede, om geza menlijk te beraadslagen in hoeverre mogelijk zou zijn door eendrachtige sa menwerking tot sluiting der winkels te komen op Zon- en Feestdagen. De vergadering werd geopend door den Voorzitter van de Voori. Commis sie, den heer K. Klijn, die allen het welkom toeriep. Spreker bracht hulde aan den R.-K. Volksbond, die reeds deze zaak heeft aangepakt en aandrong bij de kweekers t arbeidsloon vroeger te betalen. De melkverkoopers zijn ook reeds begon nen om den verkoop van melk op Zon dag te beperken en zullen, te beginne* 28 November, slechts tol half tien des morgens melk verkoopen. Na dit besluit hebben vele win keliers ook de noodzakelijk heid der winkelsluiting ingezien. Ver schillende vergaderingen zijn gehouden en toen is daarin ai dadelijk gebleken, dat atle branches van den winkelstand, omvat moeten worden. Nu zijn alten opgeroepen. En zeker, er zullen be zwaren zijn, doch als er slechts ee* goede wil is, dan is er ook een weg. Hiermede achtte spr. zijn taak voor geëindigd, doch de vergadering wensch- te, dat deze Voorzitter de vergadering zou blijven leiden. De -heer J. v. d. Weiden werd daarna tot Secretaris in deze vergadering bij acclamatie be noemd. Spr. zeide, dat hij de noodzakelijk heid der Zondagsrust niet zou beplei ten op godsdienstige gronden, daar hij den godsdienst eetn te heilige zaak vond om dien in een debat te brengen. Spr. zal de zaak alleen van den stoffelijken kant bekijken. Want geen betoog behoeft, dat Zondag dient gewijd aan God en aan 't familieleven. De doorvoering der Zondagssluiting zal een breken zijn met den ouden sleur. Daarom zullen de opinies in deze vergadering wel verdeeld zijn, doch met overleg is er iets goeds te berei ken. Spr. hoopt, dat niemand bezield zal zijn met een kleinzielige concur rentiezucht en dat allen zullen bestui ten de sluiting in te voeren, en wel op 1 Januari a.s. Op Feestdagen is het wenschdijk, dat gedeeltelijk geopend wordt. Ook is verkieslijk in de week 's avonds te 9 uur te sluiten. Voor 't publiek behoeft geen vrees te bestaan, het zal zich weldra in den nieuwe* toestand schikken. Met een hartelijk applaus werd de inleiding Van den Voorzitter besloten. Medegedeeld werd, dat de heeren Dr. Droog en Rozemeier, tot hun leedvre zen. verhinderd waren. De heer Glas, banketbakker, vindt de Zondagssluiting voor zijn rak zeer be zwaarlijk. De heer Kramer, sigarenhandelaar, ziet een groot bezwaar in de sluiting, wijl Heemstede te dicht bij Haarlem gelegen is. Spr. verkoopt ook koffie en thee, deze wil hij Zondags wel niet verkoopen, doch sigaren dat gaat niet. Hij heeft dan ook klandizi e van vreem delingen. De Voorzitter wijst er op^ dat 't pu bliek dient geleerd te worden, dat de sigaren in de week gekocht moeien worden. De heer Hoogdijk, sigarenhandelaar, heeft hetzelfde bezwaar. De heer W. van Zeggelen adviseert,- den Raad te vragen, te verbieden, dat op Zondag met karren door vreemde lingen gevent wordt. Verdea- dient 't pu bliek bewerkt te worden, en dan is spr. vóór de invoering der sluiting. De heer Kramer is voor shilling tot 12 uur. Daarna kan hij niet, wil hij ten minste zijn lasten behoorlijk op brengen. De Voorzitter gal als zijn meening Ie 17) Madeleine Lief zich gezeggen en lag weldra op haar kamer in diepen slaap. Te elf uur besloot Jean nette haar te wekken, en eenige ©ogenblik ken later verscheen dé jonge markie zin in den salon. Verwonderd keek zij «n zich keen en vroeg' aan Charles „•Waar is mevrouw de M on dragon Hebt ge mij niet gezegd dat izij 'needs vpnoeg' hier zou zijn?" „Zij Zal zied! van haar kasteel |Ma- galas rechtstreeks naar de kerk van Braseac begeven", was het antwoord. Madeleine fronste de wenkbrau wen en vroeg: „Wjeet gij ook waarom de ziuster van Horace het huis van haren broeder zfoo opzettelijk ver mijdt De priester weid zeer bleek, maar antwoordde niet. „Zou haar haat zbo sterk zijn", g'ing Madeleine voort, „dat 0e dezeln Keifs bij een geopend graf niet kan vergeten! Wat heb ik toch gedaan dat zij' mij zoozeer schijnt te (ver foeien En op «achten toon, met ide (oogien vol tranen, ging zij voort: „Horace had haar aoo lief, Om; zijnentwil zou o>ok ik haar bemind hebben, 'in dien ze maar gewild had." Diep ontroerd antwoordde Charles de Sintély„Houd moed, Madeleine Wat u ook moge overkomen, denk er steeds aan dat een zuiver g'ewe- ten de kracht geeft om alle [rampen te verdragen Afgeleid door' het geratel van de eerste rijtuigen op het voorplein, let te de markiezin niet op het geheim zinnige, dat in de woorden van den priester lag opgesloten. Weldra was de jonge vrouw omringd door vrien dinnen barer jeugd, die haar om strijd de betuig'ingen harer deelne ming' en oprechte genegenheid kwa men brengen Eindelijk was het tijd voor de be grafenis en Zette de treurige stoet zich in beweging Niettegenstaande de drie kilometers, die Brassac van Roche Morte scheidden, had Made leine te voet bet lijk van haren (echt genoot grafwaarts willen volgen. „Men zegt dat de markies geen testament heeft gemaakt", sprak een der dorpelingen. „Dat i.s zoo, maar de markiezin voert toch de voogdijschap over haar dochter, en 0al dus tot aan |de (meer derjarigheid van het kind het vrucht gebruik van deze kolossale nalaten schap hebben." „De markiezin heeft bepaald ge wild, dat de markies door zijn hu welijk met haar geen van zijn bloed verwanten zlou schaden," „Zij is een engel, en ik fziou (hon derdmaal liever met haar te doen hebben dan met de vicomtesse de Mondragon, de zuster van den mar kies, die de begrafenis niet eens schijnt te zullen bijwonen." „Jawel, zij is reeds in de kerk. Ik heb haar straks al zien rijden." En zoo- was liet. Toen Charles ide Sintély met zijn nicht de kerk bin nentrad, vohden zie daar Clara de Mondragon a l in de voorste stoelen- rij knielen. Madeleine ziette zich naast haar, maar als door een eleci- trisohen stroom getroffen, stohd de vicomtesse met een ruk op, wierp haar sluier achterover en ging aan de tegenovergestelde zijde zitten, zioo ver mogelijk van haar schoon zuster verwijderd. Madeleine bewoog zich niet; ze verborg het gelaat in de handen, maar de trainen stroom den haar over de wangen. „Mijn God", fluisterde zij, „ver geven is plicht, vooral in tegenwoor digheid van den dood, maar geef 'tnij kracht om te Zwijgen en te verdra gen." i Het gedrag der vicomtesse werd door de dorpelingeh allesbehalve vleiend besproken. Al was dain het huwelijk van haar broeder een,mis- rekening voor haar geweest in tegenwoordigheid van een doode nog zulk een haa.t te tooneln, dat Was iedereen te kras. „Als mevrouw de Cypières niet Je deugd en de oioschuld zelve Was", sprak iemand aarzelend, „dan zon men haast gaan denken dat de (vi- ciomtesse de Mondragon-iets heel ern stigs van haar wist." Daartegen protesteerden allen mevrouw de Cypières was een en gel, op1 wiie zielfs geen schaduw' van een kwaad vermoeden mocht rusten. Made leine l ag in tusschen in de diepste droefheid op het kerkhof neergeknield. En niet alleen de smart drukte haar ter neer. maar 0; vo 1de izliiclh thans omgeven door onzi hi bare vijanden e!n Werd door de somberste voorgevoelens bl.stoirmd. Het scheen haar toe dat zij met haar groote zachtmoedigheid niet zou kunnen strijden en zich verdedigen, en Jat het toch 000 noodig zou zijn. Eenig gedruisch om haar heen kwam dei jonge vrouw storen in haar zoo sombere overp inzingen. Dr zwa re lijkkist werd in de grafkamer geschovennaast 0ijine moeder zou de markies de Cypières rusten. Nog eenige gebeden en de menigte ging uiteen, terwijl Charles de Sintély ziicih gieireed maakte om met de andere familieleden naar het kasteel Rochc- Motrie terug' te keeren. Maar op dit oogenblik naderde eensklaps de vicomtesse de Mondrar g'on met omhoog geslagen sluier, bleek als een doode maar met pogen glinsterend vajn toorn, de graftombe. Met tragisch gebaar strekte zij de hand uit naar de marmeren deur en sprak op luiden toon„MHjh broeder. ik heb u vurig' bemind. We© (haar, die ons van elkander gescheiden heeft: wee de huichelachtige en boos aardige eerloozie, die u op deze plaats gebracht heeft. Ik z|weer bij uwe ias- scbes, dat ik u wreken zlal." Bij deze woorden, die een somber en vreeselijk geheim deden vermoe den, giing er een siddering van (ang stige verbazing door de rijen der aanwezigen. Had het verdriet dan Ciara de Mondragdn kiankz,innig doen worden? De jonge markiezin was, toein ze daar haar schoonzuster als eeu godin der wrake zag staan, door een ont zet tend en angst aangegrepen. „Hem wreken? Horace? Moest zijn dood dan gewroken wor den En op wie D© heftige aandoeningen der laat ste uren waren te veel geweest 'voor de arme jonge vrouw. Alles wat .er zonderlings en angstwekkends was voorgevallen in de laatste dagen, drong zich ;in haar gedachten samen, toen ze Clara, die vreesdij ke woor den hoorde uitspreken. Haar krach ten waren Iniet langer best and tegen zooveel ont:oeiing c|n onlzettng, en bewusteloos zonk ze nabij het graf van haren echtgenoot neder. „Misschien is liet niets dan een diepe bezwijming, door de groote ver moeienis veroorzaakt", oordeelde de grijze dorpsgeneesheer, en ofschoon hij er niet zoo spoedig in slaagde'haar weer tot bewustzijn ie brengeh, etem,- do hij er toch in toe dat 0ij voor zichtig' naar Roche Mdrte Kou wor den vervoerd. t Acht dagen lang zlweefde Made leine tusschen leven en dood, maar ide toewijding van den dokter en Jean- nette en haar sterk gestel redden; haar. Eerst toen Charles de Sintély haar buiten gevaar wist, keeide hij' naar Parijs terug. Maar was hij gerustgesteld om trent Madelbe.n&'s lichamelijk her stel, omtrent haar verder lot werd hij door den vrceselijksien afeist ge kweld. Clara de Mondragon had zich op het kasteel van Magalas opgeslo ten, maar welke plannen smeedde zij' daar om de jonge markiezin lia het verderf te storten ■Want dat zij het daarop aanlegde, was helaas maai- al te waarschijnlijk. iVoor de reehtb'anJtJ. Madeleine begon Zich te herstel len van den vrees al ijken schok, dien zij bij de begralenis van haar betreur den echtgenoot had moeten door staan. Reeds bracht, zij weer een ge deelte van den dag in den Ituin 'door, in gezelschap van Jeannette eta Leonie, van wie zij bijna geen pogen.- hlik widde scheiden. Wordt vervolgd

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1909 | | pagina 5