BEKHAM'S PtUEN Nieuws uit lie Bollen streek en de Meer. ingezonden Mededeelingen. ZENUWZIEKTE Uit onzen Omtrek. Verknopingen, Boefttaizen enz, Ingezonden. Arrondissements-Reehtbank te Haarlem- VAN ELDERS. Ingezonden Mededeeling. Marktnieuws. Amsterdamsche Beurs. Aanbestedingen. Rechtszaken. Briefwisseling. I Hoofdpijn bij een vrouw I Weerbericht. Barometerstand. *sg. inf. wegens het weigeren van or ders van dengeen die boven hem ge steld* was, te gehoorzamen, tot drie maanden militaire gevangenisstraf ver oordeeld. R.-K. Kiesvereeniging te Schoten. De- ze kiesvereeniging zal een huishoudelij ke vergadering houden op Donderdag, 11 dezer, 's avonds te 8 uur, in het «afé van den heer Van Dijk, op het Pretoriaplein. De agenda vermeld: 1. Voorlezing notulen. 2. Verdere behan deling van het op 27 October voorge lezen conceptreglement. 3. Bespreking reglement propagandaclub. 4. Rond draag. In verband met belangrijke voorstel len, wordt een ieder dringend uit- genoodigd deze vergadering bij te wo nen. Voor het Lighalfonds. In de week Van 31 October7 November, werd in dank ontvangen van de Jubileum-ver- eeniging, afd. Openbare Werken, eene Kift van 15.051/2, opbrengst eener ge houden collecte bij gelegenheid van haar jaarfeest. Een feestmarsch. Wij ontvingen van de uitgeversfirma A. Klooster, te Alk- niaar, een marsch, getiteld „Landbouw- feesünarseh," die eerbiedig is opgedra gen. pan Z. K. H. Prins Hendrik. De compositie, die frisch, opge wekt, melodieus geschreven is, is van, den heer R. A. Maas en de woor den van den heer L. H. Obdam. Op de titelplaat prijkt een landschap, vol met korengarven, rijk door de stra lende zon beschenen, op den achter grond een stedeke. Nog snijboonen. Door Boterbloem, Wonende te Haarlemmermeer, zijn gis- 'eren nog snijboonen aan de groenten- hiarkt alhier gebracht. Aardige reclame. De firma Timmer, de bekende-sigarenfabrikanten en -han delaars in de Damstraat, zond ons een alleraardigste reclame: de hooge hoed als aschbakje. Zoo'n reclame blijft en houdt de naam der firma in herinnering en tevens Wordt ze steeds gebruikt als men het product wat de firma levert, gebruikt: ziedaar het eigenlijke en groote doel van alle reclame driedubbel bereikt! Beroofd. In ©en huis in de Wijn; gaardstraat is een heer uit Katwijk be roofd van een biljet van duizend gui don. Een flauwe vont! Maandagmiddag liep ♦p de Botermarkt een dronken kerel, die het den kooplui op allerlei manier erg lastig maakte. Bij een koopman met prentbriefkaarten had hij de flauwe aar digheid om het stalletje geheel om te keer en, waardoor alles op de straat te- techt kwam. Een agent die dit zag, «aan den kerel in zijn kraag en bracht hem naar het bureau, orider een toeloop van volk. Ernstig ongeluk. Gisterenmiddag om streeks 5 uur, had er in de Oranje boomstraat bij de Leidsche straat, een ernstig ongeluk plaats. Het 3-jarig zoon tje van den heer P. H., dat daar liep te spelen, werd door een bierwagen •verreden. Zwaar verminkt en onder veel bloedverlies, werd het kind naar bat Gasthuis gebracht. Later vernemen wij dat de dokter bet geval levensgevaarlijk acht. Angstige oogenblikken. Op 't Kenne- «ïerplein schrok gisteren een paard voor een dogoart bespannen. Het beest bolde den Schoterweg af en de Klever- taan op. Doch hier slaagden een paar personen er in het dier tot stilstaan te brengen. De dogcart was natuurlijk zwaar be schadigd. De berijder kreeg een wonde aan t hoofd. Rijnvraohten. In den afgeloopen week betaald© inen voor kolenschepen van middelbare grootte per 1000 K.G. naar bier f 1.15, naar Leiden f 1, naar Am sterdam f 0.95, groote f 0.75, naar Alk maar f 1.15. Verlof Drankwet. Bij B. en W. is ingekomen een ver zoekschrift van N. van Geilswijk, om verlof tot het verkoopen van alcohol- boudenden drank anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van ver koop in de gelagkamer van het per ceel aan het Spaarne no. 28. AGENDA voor JVoenedag, 10.Nov. Gebou,w 61. Bavo R K. (Volksbond. 9 uur, Repetitie Zang- vereemg ng. Halt' 9 Bestuursverga dering Bouwvereemging. t Teyler's Stichting 113 u. .Tentoonstelling. Soo. Vereeniging 8 uur le Concert Strijkorkest van 't HaarL Muziekkorps (dir. Kriens Burgerlijke Stand. Geboren: 7 Nov. d. van J Ho melandRoodnat. 8 Nov. v. C. M. van OrdenKuiper Overleden: 8 Nov. M- 10 m van D. Ineke, Brouwersstraat J. M, 1 m,, d. van O. J Snellens, Zomeivaart. J. Henneke, 68 j Saenredamstraat, Politie-rapport. Gevonden voorw. 1 bril bij At. van Heuvel, Spaarne dia. 1 foxterrier bij Mulder, Saeutvj- "■amstraat 52. 1 meisjesmantel bij H. Mtoxenbuij, Rozenpriëelstraat 12. 1 zwartharig1 hondje bij P. A. Loerakker, Zuid-Brouwersstraat 25. 1 gouden kinderoor belletje bij K. Gornet, |do Clerqstraat 152. Aangifte gedaan: van het verliezien van een gouden broche met roode steentjes. HEEMSTEDE. Voetbal. Zondag speelde H.V.V. van hier tegen H.P C. Ill uit Haarlem. H.V.V. zette goed in, en was, over het algemeen genomen, sterker. Toen -r rust, treüoten werd, stond het 2— 1 voor H.F.C. Na de, rust wist H.V,V. het op geliik spel te brengen 22 Met lof moet er gesproken worden over HF.C. 't keeper, zonder wien de uitslag voor Haarlem Diet zoo geweest zou zijn. Zondagochtend speelde Union II tegen H.V.V. II uit Haarlem. Union II vei loot met 4—0. Voor waar geen eer voor de club. N. B. K. Volkshond. Op Zondag 14 en 21 November zat de tooneel- vereeniging „Door Eeudracnt Sterk" eene uitvoering geve 1. Naar wy ver nemen zuilen eenise blijspelen ten beste worden gegeven Niet weinigen (ook niet leden) zuiien voorzeker van ieze uitvoering georuik maken. Vooial als men weet, dat de pas opgerichte Harmonie zich ook reeds zal doen hooren. GENEZER doop de PINK PELLEN. Mevrouw A. Koes de R,uiman was sedert 25 jaren aangetast door ze nuwtrekkingen va,n het gelaat, e-m soort van plaatse.ijke St.-Vitusdans op het gelaat. Die aandoening ver oorzaakte haar ondragelijke pijnen en al wat zij had gedaan om ter z ich van te verlossen, was nutteloos ge weest. Ten laatste had mevrouw A. Koes de Pink Pillen genomen die haar door verschillende personen waren aanbevolen. Dank zij die be hande ling, heeft zij hare zenuwtrekkingen, en hare pijnen, die haar sedert 24 lange jaren zoozeer hadden doen lij den, zien verdwijnen- Het is onnoodig' nog veel meer te Zeggen over zulk een merkwaardige genezing. [Wij hopen dat zij die aan zenuwkwalen lijden, zullen begrij pen welke weldaden de Pink Pillen hun kunnen bewijzen. De menschen die niet slapen, zij die- Zich over kloppingen en duize lingen beklagen, vrouwen die ge plaagd worden door on verklaarbaren angst, zij die door sombere gedach ten worden vervolgd, kinderen die den St.-Vitusdans hebben, moeten de wonderdaidige behamleli'ng der ze nuwziekten volgen. De Pliink Pillen herstellen het bleed, vetsieiken het zenuwstelsel. Allen die er gebruik van maken, genieten een onverklaar baar welzijn, want de Pink Pillen wekken de werking van alle organen op. Zij' genezen de bloedarmoede, de bleekzucht, de algemeene zwakte, de zenuwzwakte en de plaatselijke pij nen. Prijs f 1.75 de doos, f 9.pesr 6 doozien. Verkrijgbaar bij Snabilié, hoofd- depóth ouder voor Nederland, 7, Groote Markt te Rotterdam; voor Haarlem en Omstreken bij de firma's •1- _J- Göppinger Groote Houtstraat 147 en bij Pla.atzer van der Huil Jansstraat 28. En verder bij verschillend» Apo thekers en drogisten. HILLEGOM. Een lijst. Er circuleert alhier een lijst, door de notabelen geteekend, ten einde te verkrijgen, dat de heer 8. Uitendaal, die bekend heeft onlangs op twee jeugdige appeldieven te heb ben geschoten, (zijn leeftijd in aan merking nemende) niet zal worden vervolgd. Een ongerief. De uitbreiding van het gasbuizennet in den Lei:lsche- straat is voor de bewoners allesbehalve prettig. Den geheelen dag zitten zij zonder gas, hetgeen voor meDige huis moeder een groot ongerief is. LISSE. Onze R.-K Volksbond Gis teravond hield onzle BondsafjtoJing een goed bezochte vergadering In zajn openingswoord zei.de de voorzit ter, dat thans het gebouw weer in zijn geheel voor on zo vereeniging disponibel is Een kernachtig woord wijdde sptreker aan de plechtigheden van Zondagmorgen Hierna werden wederom 7 nieuwe leden geïnstalleerd Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er aan inkomsten viel te boekin van Mei tot November de som van f 639 en dc uitgaven f371 46 'ƒ2, alzioo een batig' saldo van f 267 53V2 Tot veri ficateurs weiden bincemd de heieren O. de Koning, G. Lascar us en M de Zwart. Den heer A Raaphorst werd dank gebracht voor Zijn werk zaamheden bij de spaarkas verricht. Hierna werd het woord gegeven aan den Geest. Adviseur, die deze vra gen zou behandelen„Wat is de Volksbond? en hoe beantwoordt hij aan zijn doel?" Spreker schetste hoe het ongeloof meer en meer veld wint Geloofshaat is nummer één, so ciale hervorming' nummer twee In den Volksbond echter wordt aan tde leden de kracht gegeven om op te werken door de zoo noodige samenwerking. De Bond heeft verder te zorgen, voor vakorganisatie, spaarkassen, voorschotbanken, coöperaties, enz enz. Is dit alles het werk van den Volksbond, dan is de Volks boni in die 20e eeuw .een der noodzakelijkste vereenigingen van onzen tijd De af- deeling Lisse beantwoordt volkomen aan haar doek Tal van feiten werden daarvoor door de Eerw spr. aange haald Spr. wees in 't bijlzonder op een jonge af deeling, n.l. de veree niging „St. Jozef". Er wordt dezer dagen een campagne gevoerd tegen deze vereeniging en wel aangaande de inschrijving en de levering van brandstoffen. Waarom niet gewacht met deze verdachtmakingen tot de e.v. vergadering? Alles wordt, er door de lasteraars bij gehaald; de Kerk, de School, de armen, die pas toor en wat al niet meer En 'toch, het is niets dan laster en logen, Iwant het bestuur van „St. Jozef kan zich verantwoorden. Na nog' even op dit stramien te hebben voortgeborduurd, be in.iigle spreker zijn rede met het verzoek: „Ondermijn toch uw eigen bond niet Een donderend applaus weerklonk. Bij de rondvraag' vroeg de heer [Walraven eenige inlichtingen om trent de nummering der contributie- kaarten en het lid der Koning om trent de vereeniging „Weduwen- steun." Hierna vroeg de heer N van Boo ij en het woord, en ziaide, dat hij het toch niet in den haak vond, Hat het bestuur van „St Jozef" hun brandstoffen hadden betrokken van een niet-Katholiek. Spr had er nog over gezwegen, wanneer men ze b.v had betrokken per wagon of van een groothandelaar Door den Gees telijken Adviseur werd hij beant woord De heer P'. Warmerdam, vroeg nog' het woord en toonde met bewij zen aan, dat „St. Jozef" niet anders handelen mocht en kop.- D.e heer de Koning' stelde voor dit- brandstoffen- zaakje niet openbaar te maken in de Katholieke pers, doch de heer van Bezu was van meenilng', dat naar het vele, dat hier reeds in het .pu bliek over gesproken was, er een blaam op de vereeniging was gewor pen, deze ook in 't publiek, door het gesprokene van hedenavond te pu- bliceeren, van dezien blaam moest werden gezuiverd. Met bijna alge- meene stemmen werd tot dit laatste besloten. Hierna sluiting' der verga dering'. WABMOND. De inwijding der nieuwe school. Donderdag a.s., zal alhier de plechtige inwijding plaats hebben van de nieuwe parochiale school. Te 10 ure is de plechtige H. Mis, te 11.30 ure de kerkelijke inwijding, waarna in den namiddag te half twee de feestelijke bijeenkomst in de boven zaal der school, waartoe alle parochi anen worden uitgenoodigd. De R K. Zang Muziek- en Tooneelvereeniging „St. Caecilia" zullen dan onder leiding van hun resp. directeuren eenige muziek- en zangnummers uitvoeren wat gezien het programma een be teekenende uitvoering zal zijn. VOOEHOUT. Bioscoop. In het café „Boer- haave" gaf Henri Frèrea gisteravond eerst te 5 uren een kindervoorstelling te 8 uren voor het groote publek Een pracht van programma werd af gespeeld, en de opgekomen bezoekers genoten volop van hetgeen gegeven werd. 't Was niet alleen der moeite waard maar het was zelfs zeer mooi en wat voor tegenwoordig ook wel wat waard is dat wat voorgesteld werd door ieder mocht gezien worden. De aanwezigen, die zich zeer amuseerden en ongetwijfeld volop geooten hebben, zullen zeker voor een volle zaal heden avond zorg dragen door hun recom mandatie welke de voorstellingen on getwijfeld verdiener. Voor dezen avond wederom geheel nieuw programma. LEIDEN. Burgerlijke Stand. Onder trouwd: E. v, d, Ngeuwendijk en J. C de Tomb© J. B. (v Dieren en A. C de Boer J. tRoodenbuxg en H. Zegveld J. J. Meyer ten G. A v Velzen. ,WL Dool en VI de Bruin. I yd. Natf&n(G. lEriks A, Heemskerk en G y Kampen. A. J v Berge Henegouwen en J. G, Vink R Verhoog- en (E. F, y d Voorden. B A RLE IS MERMK R. Gemeenteraad. De Raad van Haar lemmermeer zal Donderdag a.s., des morgens te 11 uur vergaderen ter be handeling der volgende agenda1. Vast stelling van do notulen van de verga deringen van 7 en 30 September 1909; 2. Mededeeling van ingekomen stukken; 3. Voorstel tot benoeming van een on derwijzer aan school XI (Hoofd de heer J. G. Faber), wegens niet-aanneming door den heer R. Visser. De nieuwe voordracht luidt: 1. H. F. du Pon, te Leiden, 2. A. Stoppelenburg, te Stot wijk; 3. J. Vollema, te Haarlem; 4. Adres van de Hollandsehe Residugas- maatschappij, tot he.t verkrijgen van concessie voor de exploitatie van een gasfabriek; 5. Voorstel tot vaststelling van het bestek voor de levering van schoolbehoeften en handwerk-benoo- digdheden voor het jaar 1910; 6. Ver zoek van do Gedeputeerde Staten, tot het kenbaar maken van het gevoelen van den Raad, betreffende een adres van den heer Burgemeester dezer ge meente, om tot 1 November 1910 in de gemeente Heemstede te mogen blijven wonen; 7. Voorstel tot regularisatie op de loopcnde begrooting van een bedrag van f 4000, voor aanleg van een cen trale verwarming, en den bouw van oen nieuw arrestantenlokaal; 8. Voorstel tot het toestaan van een bedrag van f250 ten behoeve ran dan eervol ontslagen veldwachter J. H, Meijer; 9. Voortzet ting van de bespreking van de adressen van de atdeelingen Sloten en Halfweg, van de Noord-Holl. vereeniging „Het Witte Kruis", in zake de wijkverple ging; 10. Adres van A. A. Doeswijk, te Nieuw-Vennep, houdende bezwaar te gen het genomen besluit betreffende de opcenten op de hoofdsom der perso- neele belasting; 11. Adres van de Ver eeniging van Hoofden van gemeente scholen, houdende verzoek tot verhoo ging van de bij instructie geregelde ver goeding voor schoonhouden en verwar ming; 12. Voorstel tot wijziging van de; verordening, betreffende de ambte naren van den Burgerlijken Stand; 13. Vaststelling van de begrooting voor het Burgerlijk Armbestuur, voor het dienst jaar 1910; 14. Ontwerp-besluit tot het toekennen van een subsidie aan gezegd Armbestuur voor het jaar 1910, ad f16060; 15. Vaststelling van de gemeen- te-begrooting voor het komende dienst jaar; 16. Rondvraag; 17. Behandeling van bezwaarschriften tegen aanslagen in den Hoofdelijken Omslag. Inbraak. In den nacht van Za terdag op Zondag heeft men bij den timmerman Odos aan den Ringdijk bij den Bennebroekerweg inbraak ge pleegd. Door het verbreken der sluiting van de werkplaats is men daarin gekomen en hebft men van twee rij wielen, die daar stonden, het beste meegenomen. Dader of daders nog onbekend. Een winterpaardenmarkt. Behalve de gewone paardenmarkten is alhier ook ingesteld een 1 g.n. winter paardenmarkt. Deze zal dit jaar voor het eerst gehouden worden, op 14 Dec. as. Brand.. Gisteravond ontstond er brand in de boerderij van Air Groe- nenberg! aan de A alsnieerderweg- Eenig'e jongelui die van de,n dans- cursus te Hoofddorp kwamen, wer den den brand gewaar en wekten in middels de huisgenooten, dia pioh. reeds te ruste hadden begeven, De brand moet omstreeks kwart na tien zijn ontstaan. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Verdronken. Gisterenavond raakte J. van Vuuren aan de Ring dijk nabij Aalsmeer woonachtig, te Hoofddorp met paard en kar in de Hoofdvaart, waarschijnlijk door het schrikken van het paard. Men mocht er niet in slagen het paard te (red den, 'zoodat het arme dier verdronk. Personalia. De voordracht voor onderwijzer aan school XI alhier, hoofd de beer J. C Faber, bestaat uit de beeren; H. F. da Pon, te Leiden; A. Stoppelenbuur, te Stolwijk en J. Vol lema, te Haarlem. Burgerlijk e Stand. G eboren: z. van M. J. RuighaverDaim. Overleden: M. C. Eveleens, 4m. L. v. d. Vlugt, 76 j. HOUTRIJK EN POLANEN. Personalia. Benoemd tot secretaris- penningmeester van de Vereenigde Nauernasche, Westzaner en Zaandam merpolders, in de plaats van wijlen den heer J M. Teepe, de heer G. Kruseman, alhier. HALFWEG. P. AMelchiorfTe Muiderberg is op 89 jarigen leeftijd overleden ée heer F. A Melchior, vroeger geneesheer alhier. Ruim 30 jaren was de over ledene ala zoodanig alhier werkzaam en mocht de algemeene achting ver werven. Een zijner zonen volgde hem op en is thans nog alhier gevestigd. OVERVKEN. R. K. Volksbond. Den 7en November hield de Afd. Orerveen, van den Ned. R. K. Volks bond een algemeene vergadering in Café „Ruimzicht", die, ondanks het slechte weer, vrij goed bezet was. Na voorlezing der notulen en der ingekomen stukken gaf de president het woord aan den Spreker van dezen avondden WelEerw. Heer Burwinkel, Kapelaan te Driehuis. Deze zou spreken over „Roomsch leven". Allereerst behandelde ZE. den bloeitijd der Middeleeuwen, hoe toen op alle gebied het Roomsche leven bezieling gaf aan 's menschen daden, zoowel in 't openbare als particuliere leven, hetgeen door menig voorbeeld van vroeger werd gestaafd. Dan wees hij op den achteruitgang van het Roomsche leven, voornamelijk tengevolge der liberale begrippen, om tenslotte allen op te wekken, zieh aan dien verderfelijken invloed van het liberalisme te onttrekken, door het Roomsche leven weder te herstellen ia huisgezin, in Maatschappij en in het individu. Deze laatste dris pupten werden door Spreker in groote trekken geschetst, waarna in een pakkend slotwoord Spreker de aanwezigen opwekten, dat Roomsch leven vooral in eigen persoon aan te kweeken door het groote mid del, ons door Pius X aangegeven, n.l. de veelvuldige H. Communie, om aldus me» te werken, dat alles in Christus worde hersteld. Met aandacht werd Spreker gevolgd en mocht dikwerf een welverdiend applaus verwerven. President en Adviseur brachten hem een woord van dank, alsmede aan het bestuur der Spaarkas vereeniging „St. Nicolaas", waarna met de rond vraag deze vergadering werd gesloten. ZAND VOORT. Personalia. Door den gemeente veldwachter S. Berens alhier is tegen 1 Januari 1910 e rvol ontslag uit die betrekking gevraagd. Hij is alsdan ruim 28 jaren in dienst dezer gemeente geweest. Teruggekeerd. De Rijksveld wachter brig. tit. G. C. A. de Bruin alhier, die gedurende de werkstaking te IJmuiden, aldaar gedetacheerd is geweest, is gisteravond in zijn stand plaats teruggekeerd. Aanbesteed. HAARLEM- Door den bouwkun dige A. van Amerongen alhier werd Zaterdag' ondershands aanbesteed het bouwen van een woonhuis aau de Complaan te Heemstede. Minste inschrijver W, A van Am- stel te Heemstede yoofr f4969. HAARLEM. Door den heer Wieissman, architect-ingenieur al hier, is opgedragen aan de firma Kroon v. Diest en Zn., het bouwen van een villa aan de JuliajiiislrauX cilliior HEEMSTEDE, 9 Nov. Door B en [Ml- is lieden ten Ra.adt1ui7.fi aanbe steed: Het verdiepen van de Glip- pervaart. Minste inschrijving van A. GoosBon» to Haarlemmermeer, voor f579 LISSE. Naar men ons mededeelt, is aan de aannemers S. Barnhoorn en H. Marseller, onderhands opgedragen het bouwen van een bollenhuis van 3 ver diepingen hoog, met groote narcissen- schuur en overdekte pakplaats, voor rekening van de heeren Van Meeuwen en Tegelaar, bloembollenhandelaren, al hier. Te verkoopen'. [Woensdag1, 10 November: HAARLEM! Nassau laan 1 - v m 10 u Makelaar Bariet Meuhil goe deren OVERVEEN. Van ouds het Raad huis 8 u. Not iWiildervanck de Blécourt drie perceelen grond, geschikt voor bouwterrein, groot ongeveer 424 cA., 392 cA en 424 cA., en een perceel Weiland, alles gelegen te O verveen, gemeente Bloemendaal, aan de Noordzijde van iden Zijlweg' en beboerende aan Mevr. Wei Cl H. Bos te O verveen. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatst, wordt de copy den inzen der niet teruggegeven. Lisse, 3 November 1909. Mijnheer de Hoofdredacteur l Beleefd verzoek ik u voor de onder staande regelen plaatsing in uw veel gelezen blad. Ik wil een kort antwoord geven op bet schrijven van den heer Witteman Ik verwonder mij zeer, dat de heer Witteman zich op sulk een wijze wreken wil, het verwondert mij ndg meer, dat hij aan zijn nijd zooveel publiciteit geeft. Bijna iedereen te Lisse weet toch wat de drijfveer is 1 Wat de heer W. schreef over het voorwaarden stellen in een onjuistheid: het bestuur heeft mij gevraagd of ook niet leden mochten blijven, en toen heb ik het toegestaan. Het verzoek dat de niet leden de vergadering zouden veriaten, betrof het behandelen van punten van huia- houdelijken aard. Nu, mijnheer de Hoofdredacteur mijn hartelijken dank voor de plaat sing. Uw dw. dn. J. v. d. TOORT Sz. Deza lezing wordt ons van bestuurs zijde bevestigd, zóodat hiermee de discussie wordt gesloten. Red. Vailliet verklaard. Bij vonnis der Arrond. Rechtbank alhier, d.d. heden, is in staat van faillissement verklaard: H, Bos, koopman in damesmode-artikelen en winkelier, te Purmcrend. Rechter commissaris Mr. W. H. van Nes van Meerkerk. Curator: Mr. J. Spoor. Gehomologeerd. Bij vonnissen in de Arrond. Rechtbank alhier, d.d. heden, is gehomologeerd het accoord in het fail lissement van S. Lammers Gz„ manu- faoturier, wonende te Zaandam (acc. 22 pet.), liet accoord in het faillisse ment van P. J. van Daalen, winkelier te Haarlem (ace. 20 pet.). Kantongerecht te Leiden. De kantonrechter veroordeelde we gens loopen op verboder grondW il helmus v. d. Z.. te Noordwykerhout, tot 2 maal f 4 of 2 u aal 3 d. W egens javen zonder akto Henri J. Ate Sassenheim, tot f5 of 3d.; Hendrik J. R. te Alketrade tot f5 of 4 d. We gens met strikken in 't veld loopen Pieter v. d. A., te Hillegom en Wil lem S., te Noordwijkerhoat, tot f3 of 3 d. Wegens overtreding der rij wiel- en motorwet. Adriaan L., te Bloemendaal, tot f4 of 1 d. Wegens rijden met rijwiel zonder licht: Corns v. L., te Sassenheim, Arie V., te Noordwijk, Nicolaas H., te Noordwij kerhout en Arie B, te Haarlemmer meer, tot f3 of 2 dagen. Wegens zon der vergunning varen in Rijnlands boezemwater: Jan R., te Hillegom, tot f3 of 2 dagen. Verder werd veroordeeld, Willem van den B„ te Noord wijkerhout, we gens loopen op verboden grond en overtreding der jachtwet, tot viermaal f5 of viermaal 3 dagen. Abonné X. vraagt ons, of het geen goede regel is, dat bladen die in een stad verschijnen, ook al zijn ze van een andere richting, berichten van alge meen belang die in een ander blad verschenen, overnemen. Onze abonné vraagt zulks voorname lijk met het oog op den alcoholcursus, van 't Haarl. Kruisverbond, die zegt hij door de „neutrale" bladen is doodgezwegen, precies als andere zaken van algemeen belang door die „neu trale" bladen hooghartig worden gene geerd. Wij hebben op deze vragen alléén dit te antwoorden: Naar onze meening is dat overnamen van zulke berichten wèl een goede regel en het wordt dan ook door serieuze bladen overal royaal gedaan. komt alleen door storingen, die al- I leen aan vrouwen eigen zijn Zij ko- I men door een eenvoudige oorzaak, I maar deze wordt spoedig verholpen I door HAARLEM, 8 Nov. Botermarkt. Bo ter, aangev. en verk. 54 K.G., f 1.70 f 1.80 per K.G. Biggen, aangev. en verk. 24 stuks, f8f 10 per stuk. Nuchtere kalveren, aangev. en verk. 8 stuks, £7 f 14 per stuk. HAARLEM, 8 Nov. Groentenmarkt. Appelen, aangev. 92 en verk. 70 ILL., f 5f 10, Peren, aangev. 75 en verk. 62 p.L., f4f 10, Bloemkool, aangev. en verk. 2000 stuks, 4—10 ct., Roode kool, aangev. en verk. 5000 st., 2—7 ct. Witte kool, aangev. en verk. 300 st., 35 ct. Savooie kool, aangev. en verk. en verk. 2000 bas, 47 ct. ALKMAAR. Op Woensdag 10 Novem ber, Paardenmarkt. AMSTERDAM, 8 Nov. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 142 vette Koeien, le kw. f 0,670,71, 2e f0,62 —0,66, 3e f 0,56-0,60 per K.G.; 75 Melk- en Kalfkoeien f 140280 per stuk nuchtere kalveren f 1117 per stuk, 61 Schapen f 1824 per stuk, 424 vette Varkens Holl. le kw. f 0,51—0,53, id. 2e, 3e kw. f 0,490,50, Overz. eu Geld. le kw. f0,510,53, id. 2e en 3e kw. f 0,48—0,49 per K.G. HOORN, 8 Nov. Vee. Aangevoerd wa ren op de groote najaarsveemarkt 4263 Runderen. Geldekoeien golden f 130 270, Kalfkoeien f 200325, Ilokkelingen f80—185, Kalveren £40—120. Handel vlug. OUDEWATER, 8 Nov. Kaas. Aan- tgevoerd 61 partijen, 3000 stuks, we gende pl.m. 14,775 K.G., le soort van f31 tot f33,50, 2e soort van £29 tot f31. Handel vlug. SCHIEDAM, 8 Nov, Moutwijn £12, Jenever f 16, Commissie £11. Stemming vast. Spoeling f 2, Graan Spiritus 17, Melasse Spiritus f 15, Ruwe Spiritus £8 —8.871/2. AMSTERDAM, 9 Nov. Aardappelen veiling. Prijzen onveranderd. Aangev. 6 1 adingen. ALKMAAR, 8 Nav. Vee. Vette koeien 6171 ct. per K.G.< vette kalveren £40 —£96, id. id. per K.G. 80—95 ct. Nuch tere kalveren f 8—f 20, vette schapen f 18f 26, vette varkens per K.G. 48-- 54 ct., magere idem f 17—19. Medegedeeld door H O. Tombkbgh en Oo. 9 Nov. Vorige koer* Xedeu Atchison comm. 1221/, 122V, 473/g Deliver Rio 47'/« Brie 32 /g 33 Kans South 43 43Vs Pref. 70U/16 703/, Missouri Coram. 46'/, 47 N. Y. Ontario 463/, 47 Bock Island 39»/, 393/g Southern Pacif. 129 1291/2 Railway. 31 31 Union Pacif. S02 201i/t Wabash Comm. 20'/is 203,g Amalg Copp. 871/z 89/a Car <fe Foundry 75)Vi» 753/g Steel Comm. 90 "Vie 903/, Marina Pref. 25l/ie 243/, Comm. 7'/s 77/s Peruv. Pref. 87»/i« 87 V, Comm. 9/. 9»/» Kon. Petroleum 457g 463 Great Cobar 128* 1281/j Ned. Schuld 21/2%, 771/g 763/, Rusland Hope. 86)1,6 865/g n Consols 86®/ie 86*/, Amer. waarden ongeanimeerd. Russ. fondsen hooger. Petroleum aand. willig. Tabaksaandeelen onveranderd. Mijnaandeelen stil. Prolongatie 2'/a pet. van het Koninkl. Nederl. Meteriologisch Instituut te de Bilt. (Per Telegraaf.) Dinsdagmorgen 10 uur. Hoogste bar meterstand 771,9 Scilly laagste 739,2 Bodo. Matige tot krachtige Z.-Westelijke tot Westelijke wind. Zwaar bewolkt. Moge lijk regenbuit n. Zelfde temperatuur. Stand van heden767 mM. Stand van gisteren: 764 mM. Neiging tot achteruitgang. Thermometerstand Hedenmiddag 12 h. 47 F. 8 C. Laagste der afg. nacht F. 42 6 C. Opgegeven door Joh. M. Schmidt, Opticien, Zijlstraat 85, Haarlem,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1909 | | pagina 3