Gemengd Nieuws. Nieuws uit Kennemerland. Uit de Bollenstreek en de Meer. J. W. LUCAS, Stadsnieuws. officieren zaten aan. In de zaal, die kwistig met planten getooid was, prijkten de beeltenissen van H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik, en ook het portret van Gouverneur-Generaal Van Houten was aangebracht. De disch had men met bloemen versierd. Kapitein Christoffel zat op de eere plaats, ter linkerzijde de stelling commandant generaal van Nooten, rechts de plaatselijke commandant kolonel Brocx. Nadat generaal Van Nooten een dronk op H. M. de Koningin had ingesteld, hield hij een warme toe spraak tot kapitein Christoffel. Door den kolonel Brox werd het O.-I. leger herdacht. De heer G. P. Wijnmalen, kapitein van afmonstering, de eenige burger tus8chen de schitterende uniformen, sprak over de vrouw, de echtgenoote van den officier in het algemeen, de vrouw van den Indischen officier in het bijzonder, en stelde een dronk in op mevrouw Christoffel, geboren Van Rijswijk. 't Behoeft geen betoog, dat deze en de andere tafelreden warmeinstemming oogstten. Kapitein Christoffel dankte voor de hartelijke ontvangst, voor de woorden van waardeering tot hem gesproken. Maar ook zijn dappere kameraden, die ginds met hem gestreden hebben, het geheele Indische leger wenschte Christoffel in de hem te beurt gevallen eer te doen deelen. Hij besloot met een stormachtig toegejuicht: Leve de KoninginLeve het Vaderland 1 Se Begeering en de kwestie-Kuyper. We oordeelden Zaterdag, dat de Regeering inzake de kwestie-Kuyper een zuiver standpunt inneemt. Ook de liberale „Nieuwe Courant" oordeelt zoo. Het blad zegt: „In het Voorlaopig Verslag was het vertrouwen uitgesproken „dat de Re geering de Kamer zal willen inlichten omtrent de wijze waarop ten aanzien van het verleenen van decoraties in het algemeen gehandeld pleegt te worden en van wat naar haar weten bij het verleenen van bedoelde decora tie is geschied." „Aan het eerste gedeelte van dit verzoek heeft de Regeering voldaan; ten aanzien van bet tweede weigert zij alle inlichtingen en wel op dezen algemeenen grond dat de bedoelde ad viezen en voorbereidende aanteeke- ningen of lijsten alle een vertrouwelijk karakter dragen „en moeten blij ven dragen, zal de Regeering, ook in de toekomst, ongestoord kunnen overwe gen, welke maatregelen zij heeft te nemen en het noodige kunnen doen ter voorbereiding van hetgeen zij straks als Regeeringsdaden zal hebben te verantwoor ien." „Men zal deze opvatting hebben te eerbiedigen tenzij men zou meenen dat er in dezen sprake zou kunnen zijn van een strafvervolging wegens ambsmisdrijf of wel zou overgaan tot het instellen eener parlementaire enquête. De Regeering wenscht zich blijkbaar buiten de zaak te houden en constitutioneel staat zij in die houding ongetwijfeld sterk." Dr A. Kuyper. Van eene zijde, welke wij als be trouwbaar en uitmuntend ingelicht moeten beschouwen, schrijft „De Tijd", ontvangen wij uit 's Gravenhage een bericht, waarvan wij, om zijn hoogen ernst, niet dan met het noodige voor behoud melding maken. Volgens onzen hoogst achtbaren zegsman, zou dr. Kuyper besloten hebben, binnen kort voor het lidmaat schap der Tweede Kamer te bedanken en zou hij zelf van dit besluit reeds aan enkele, politieke en ambtelijke personen, ons met naam genoemd, hebben kennis gegeven. Als reden, welke tot zijn besluit zou geleid hebben, wordt opgegeventoenemende doofheid. De verhooging van den accijns op het gedistilleerd. De „Nederlandsche Hotelhouders- bond" heeft zich met een adres tot de Tweede Kamer gewend om op te komen tegen het voornemen der regeering om bij wetswijziging den accijns op het gedistilleerd met f 27 per hectoliter te verhoogen. Mocht echter de Kamer van oordeel zijn, dat eene accijnsverhooging op het gedistilleerd wenschelijk is, dan dringen de adressanten er op aan, de voorgestelde verhooging aan te nemen en niet b.v. bij amendement eene kleinere verhooging te doen accep teeren. Ben Julianadorp. De maatschappij, welke zich ten doel stelt de bewoonbaarheid van den polder Het Koegras te bevorderen door het stichten van een buurtschap of dorp aldaar, waarvan zij den 8en October den dag der eerste steenleg ging der kerk in het centrum als stichtingsdatum heeft aangenomen, heeft aan dit nieuwe dorp den naam Jubanadorp gegeven, nadat H. M. de Koningin had doen berichten met waardeering van dit voornemen ken nis te hebben genomen. I)e burgemeester o patoker. De burgemeester der gemeente Meerlo ont ving het volgende schrijven: „Wij willen U een waarschuwe en ons niet zoo onvrij laten; de champie- ter die is te streng met zijn dienst en dat zal veel aan U te danken zijn. Overal zit de veldwachter achter je; die moest ook maar niet zoo streng zijn; van Neerven (de vorige veeld- wachler) was niet zoo streng en toch leefden de boeren; als dat zoo blijft dan zullen wij U en ook de champieter eens flink drop slaan en eens flink trakteeren dat gij alle beide naar bed kan gaan voor een tijd vooral U bur gemeester, gij stookt hem op. .Wees gewaarschuwd gij" Dan volgt nog een minder lieve be- ming aan 't adres van den burgemees ter. Diefstal te Cortgene. De Middel- burgsche justitie vertrok Zaterdag naar Cortgene, om een onderzoek in te stellen naar een aldaar gepleegden dief stal met braak. Ontvreemd is een be drag van ongeveer f350 van de Petro- leum-maatschappij „De Automaat". Diefstal met bedreiging op klaar lichten dag. Op de Heerlesche heide te Wouw heeft Zaterdagmiddag te 12 uur een brutale inbraak plaats gehad bij de oude lieden F. Meeus. Een drie tal personen drongen de woning binnen en bonden de oude luidjes, waarop zij hen onder bedreiging dwongen hun geld aan te wijzen, hetwelk zich in een kast bevond en waaruit de boosdoeners een bedrag van f 35 ontvreemden, de ge heele bezitting de,r oudjes. Van de da ders nog geen spoor. Van de gelegenheid geprofiteerd. In den stormachtigen nacht van Vrij dag op Zaterdag, zijn te W.ormerveer twee schippersknechts betrapt, op het stelen van rijst. Zij hadden twee balen rijst in een roeibootje, en trotseerden daarmee de golven, stormen en regen vlagen. Niettemin mocht het hun niet gelukken, aan het waakzaam oog der politie te ontsnappen. Een goedgeefsohe automaat. Een stipt ambtenaar gaat toch boven een slecht werkenden automaat. Zaterdagmorgen wilde iemand uit den automaat op den hoek van het post kantoor te Amsterdam, een stadsbrief- kaart hebben. Daarvoor moest hij twee centen in de gleuf werpen, maar bij den eersten cent reeds rolde de kaart uit de opening. Voor de aardigheid nam hij nog eens de proef. Hetzelfde resultaat. En dat ging nog eenige koeren zoo door. In een minimum van tijd had hij een handvol briefkaarten, voor die helft van de waarde, in zijn bezit. Aangezien deze ingezetene een eerlijk man was en hij wel begreep:, dat een dergelijke royaliteit niet in de bedoe ling l'ag, beproefde hij zoo behendig mogelijk de ontbrekende centen naar binnen te werken, maar het eigenwijze ding bleef hem hardnekkig het dubbele teruggeven, van wat hij er in stopte. Daar 't op die wijze op een staats bankroet moest uitloopen, heeft de bur ger zijn edelaardig pogen ten slotte opgegeven. Het Rijk mag nu wel maatregelen nemen, voordat minder onbaatzuchtige staatsburgers die goudwinning op den hoek van de Raadhuisstraat in de gaten krijgen! Tegen de reigers en aalscholvers. Andermaal heeft het bestuur van de hoofdafd. Zoetwatervisscherij der Ne der! Heidemaatschappij, een voorstel ingediend, dat op de alg. vergadering, op Zaterdag, 27 Nov. te Utrecht te houden, aan de orde zal worden ge steld, en dat betrekking heeft op de regeling van het verleenen van premies voor het dooden van voor de visscherij schadelijke dieren. Het bestuur stelt voor: 1. te besluiten, dat er een premie wordt gesteld op het dooden van reigers en aalscholvers; 2. de uit deze premiebetaling voort vloeiende kosten te doen dragen door de algemeene kas; 3. aan het bestuur op te dragen een regeling voor het verleenen der premies vast te stellen; 4. deze regeling in werking te doen treden, zoodra daarvoor de noodige geldmiddelen beschikbaar zijn. Een fabriek ingestort. Zaterdag morgen had te Tilburg een ongeluk plaats dat nog goed is afgeloopen. Nog steeds stonden er de hooge muren van de afgebrande fabriek van de firma Van Gorp de Wijs, aan de Magazijnstraat. Door den hevigen stonn stortte plotse ling één der zijmuren in en kwam te recht op de woningen aan de overzij. Eenige waren door (den brand nieiii meer bewoond, doch één gezin dat daar nog woont, is aan een groot gevaar ont snapt Had een gedeelte van den muur gevallen, dat nu bleef staan, Idan had dit zeker op die woning terecht gekomen, waar het huisgezin nog sliep en waar van een 4-tal kinderen zich op het bo venhuis bevonden. Wegens het vroege uur was er nog weinig volk op de been en hadden geen ongelukken plaats. De ramp te Katwijk. Het stoffelijk overschot van den bij de ontploffing te Katwijk omgekomen luitenant Oost- rijck is eergistermiddag van Wijk aan Zee naar 's-Gravenhage overgebracht en gisterenoehtend op de begraafplaats Nieuw Eik en Duinen aldaar ter aarde besteld. De stoet verliet te 11 uur het woon huis in de Nassau Odijckstraat. Bij de begrafenis deed de Minister van oorlog zich vertegenwoordigen door den kapitein der artillerie Logger, werkzaam bij de IVe afd. van het de partement. Vreesetijk. Door de 'drijfriem gegrepen. In de stoomververij en che mische wasscherij „De Rijzende Zon", te Gouda, kwam Zaterdagavond het in die fabriek werkzame 15-jarig meisje in aanraking met een der drijfriemen. Het meisje, dat op dit oogenblik juist bezig was, haar haren op te maken, werd daaraan mede naar boven gesleurd, tot het meisje, verschrikkelijk verwond, neerviel. Al het hoofdhaar was haar afgerukt met de opperhuid, tot aan de wenkbrauwen. Ook een oor werd haar zoo goed als afgerukt, terwijl een harer oog en tevens ernstig beschadigd is. Ge weldig bloedende word het arme kind dadelijk per brancard naar het gasthuis vervoerd. Een treinbotsing. Op het stations terrein te Tilburg is een goederenwagon uit Vlissingen op een aantal wagens geloopen, waardoor 8 wagens over het terrein verspreid worden en belangrijke materieele schade ontstond. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Een atax to water. In den nacht van Zaterdag op Zondag kwam een atax de Spiegelstraat te Amsterdam uit, de brug over de Keizersgracht op. Zij was leeg en werd op de brug door een laat wandelaar aangeroepen. De bestuurder wilde keeren, doch zijn voertuig reed daarbij achterwaarts de gracht in. Gelukkig wist de man er af te sprin gen, doch de atax verdween midden in de gracht. Sinck's toestel wist haar met veel moeite op te visschen. De storm van Vrijdagnacht. Storm- berichten uit tal van plaatsen. Te Zwol le is een gedeelte van de stad onder water gezet. Het scheepvaartverkeer met de IJssel is opgeheven. In het Noordzeekanaal was door den golfslag het verkeer met de ponten te Buitenhuizen onmogelijk. Te Harlingen sloeg een zolderschuit om en zonk. Te Heerenveen zijn de landerijen on dergeloop-en. De groote watermolen te Nijeholtwolde, raakte los en in brand en brandde geheel af. Op de kust van Vlieland zijn twee booten gestrand, die, toen het ontdekt werd, reeds onder water zaten. Een der gestrande stoomschepen was de met ijzer gelaten Duitsche „Wilma", komende van Antwerpen en waarvan de equipage bestond uit 14 man. ,De machinist van de „Wilma" is bewus teloos aangespoeld, doch de anderen zijn verdronken. Van de equipage van het andere schip is nog niets bekend. Bij Nieuwediep is het Duitsche stoomschip „Mars", in ballast van Rot terdam naar Hamburg, gestrand. De be manning bleef aan boord en loopt geen gevaar. Een zeeman opgehaald. Te Am sterdam is het lijk opgehaald van een 35-jarig zeeman, met een zak brood bij zich. Men vermoedt dat hij op on voorzichtige wijze te water is geraakt, zonder dat dit werd opgemerkt. Afgedwaald en verdronken. On der Moll vonden landbouwers in een waterplas het lijk van den landbouwer Van Hoof. De man schijnt op den terugkeer van de markt te Ommen door de duisternis afgedwaald te zijn en toen in het water te zijn gevallen. Verdronken. Bij Delden is een zwerver verdronken. Een huis afgebrand. Te Veel erveen (gemeente Vlagtwedde) is het huis van R. Kuil, geheel afgebrand. Er is bijna niets gered. Verzekering dekt de schade. Geheel verbrand. Den werkman M., te Venray, Donderdagavond thuis komende, trof een vreeselijk tooneel. In het midden der kamer lag zijn moeder dood op den vloer; de arme vrouw was geheel verbrand. Vermoedelijk heeft de stokoude vrouw te dicht bij de kachel gezeten, waardoor hare kleeren vuur vatten. Daar zij slecht ter been was, kon zij niet vluchten en verbrand de dus levend. SANTPOORT. Gisteren speelde de Voetbalvereni ging „VolhardiDg" een match tegen Brederode II van Santpoort op het terrein van laatstgenoemde. De rust ging in met 10 in het voordeel van „Volharding". Het eind van den wedstrijd was een schitterende overwinning van 60 voor „Volhar ding." VELSEN. De storm.Destoompont„Velsen" oveT het Noordzeekanaal heeft het tegen den storm moeten afleggen. Het vervoer ging daarna per „Kennemer land." Men hoopte hierdoor ook het tramverkeer te kunnen onderhouden. Burgerl. Stand. Ondertrouwd: J. Koper en A. J. van Heyst. M. C. van de Rovaart en A. Wi. Bijl. Getrouwd: A. J. Rozomeyer en M. A. Vermeulen. J. van der Wiele en T. Kelderman. Geboren: d. van A. Glas—De Jong. z. van M. BakkerKramer, d. van W. M. M. Senffv. d. Horst. z. van Ph. E. van KeulenTool. d. van G. Rozen- beekDe Reus. lev. kind van A. Sloot De Groot. Vj)verleden: L. de Rooy, 44 j. A. S. Smit, 5 j. A. Zegel, lj. D. P. Stapper, 16 w. BEVERWIJK. Ned. slagersgezellenboud. In de Donderdag gehouden bijeen komst van slageregezellen, werd een afdeeliug opgericht, als onderafdeeling van de Ned. Slagersgezellenbond, be staande uit 21 leden, waarvan tot be stuursleden gekozen werden de heeren W. Gerriis, K. Kweldam, C. Admiraal, C. Amee, D Weiboer, K. de Vries en J van Leeuwen. Vqrgrooting van 't liondsgebouw. Naar ons wordt medegedeeld, bestaan er bij het Bestuur van de afd. Bever wijk van den Nod R.-K. Volksbond, plannen, om het Bondsgefoouw aanmer kelijk te vergroot en. Indien deze plan nen verwezenlijkt worden, zal er o.a. een lokaal worden bijgebouwd, die 400 5 500 personen kan bevatten. Ook zal worden getracht een commissie uit de burgerij samen te stellen, die het be heer over het gebouw op zich zal ne men. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Burg. Stand. Getrouwd: F Berkhout en E. van der Meij. Geboren: d. van J. C. Hoogland Diemeer. UITGEEST. Burgerl. Stand. Geboren: z, van J. Berkhout en J. van der Kaanl Overleden: K. KuijS, wed. van J. Th. Pepping, vroeger wed. van P. Buur en eerder wed. van J. Bos, 65 j. G. Vonk, echtg. van C. Rijkhof, 67 j. Ondertrouwd: J. Bak en M. Ooms. J. Teeling en J. Vlottes. Getrouwd: K. Bloedjes en Marg. Heijne. ALKMAAR. Burg. Stand. Overleden: 13 Nov. Jan Huijbers, 87 j. BENNEBROEK. „Nut en Genoegen". Zondagavond voerde de toone.elelub „Nut en genoe gen" voor de derde maal op, de stuk ken „Twee Broeders" en „P'hotogra- fist-Telefonist", in het R.-K. Vereeni- gingsgebouw. De zaal was overvol en de stukken werden wederom vlot ge speeld en verwierven veel bijval, zoo- dat deze vereeniging wel succes be haalt. Vaecinafie. .Woensdag 17 dezer, zal in de O'. L. School gelegenheid bestaan tot het kosteloos doen inenten en her inenten. De storm. De storm van Zaterdag heeft zich alhier ook doen gelden. Op de villa „Bosch en Duinzicht" zijn een paar groote ruiten ingewaaid, bij Mej. HorstVarenkamp, is de tuinmuur om- vergewaaid, van de O. L. School is de kap der schoorsteen naar beneden gekomen en verder hebben verschillen de dakpannen het moeten ontgelden. HILLEGOM. Raadsvergadering. Vergade ring van den Gemeenteraad op Dins dag 16 dezer des v. m. ten 10 uur. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Rooilijn Weeresteinetraat, westzijde tusschen het woonhuis van A. Hermans en de Treslongstraat. 3, Uitloting van 2 aan deden in de geldleening ten laste der gemeente. 4. Periodieke verhooging jaarwedde Mej. J. G. Vennekool, on derwijzeres aan de Openbare Lagere School. 5. Verzoek van de Vereeniging „Middenstand" om gebruik te mogen maken van een der lokalen van de O. L. School, of c. q. van een ander geschikt lokaal voor de cursus in het boekhouden. 6. Presentiegeld voor de leden der commissie tot wering van schoolverzuim. 7. Aanschaffing rader- baar voor vervoer van zieken en ge wonden. 8. Uitbreiding personeel Openbare Lagere School. 9. Electrische tramverbindinding voor de Bloembol lenstreek. 10. Verordening op de hef fing en invordering van straat- en rooigeld. 11. Onderhandsche aan beste ding aansluitingen riolen. 12. Geldlee ning. 13. Af- en Overschrijvingen. 14. Vaststelling Gemeentebegrooting dienst 1910. Bloembollencultuur. Van wege de afd. Hillegora van Bloem bollencultuur is men reeds druk bezig met het beplanten van perken in den Hoftuin. Deze verfraaiing zal zeker bet Vreemdelingenverkeer in de hand werken. Houtdiefstal. Tegen zekeren A. is door de politie procesverbaal opgemaakt wegens diefstal van hout van een in aanbouw zijnde drukkerij op Weerestijn. Lisas. Riesenbeok. Het landgoed „Rie- senbeck," alhier, eigendom van Baron Heereman van Zuid wijk te Riesen- beck, in W estphalen, is overgegaan in eigendom aan den heer J. W. Lefebre, bloemist alhier, De hierboven genoemde baron is een nakomeling van de vroegere Ambachtsheeren van Lisse van dien naam. Nut en Genoegen. Door het steeds grooter worden van het aantal kunstlievende leden zal de rederijkers kamer „Nut en Genoegen" thans twee avonden achter elkaar optreden en wel op Woensdag 24 en Donderdag 25 November. Opgevoerd zal worden het beroemde drama „Vadervloek of „Misdaad en Wroeging", drama in 7 Tafereelen. De storm, welke Vrijdagnacht en bijna Zaterdag den gebeelen dag woedde, heeft zoo hier en daar nog al schade aangericht. Behalve, dat er vele dakpannen zijn afgewaaid, is er bij vele bollenkweekers veel bollendek verwaaid en een groot deei wegga waaid. Burgerl. Stand. Geboren: Elisabeth, d. v. A. Noorloos en J. van Hofwegen. Petrus JohaDnes, z. v. J. C. Praudsdorp en K. E Koe- lewijer. Neeitje d. v. S. v. d. Snoek en N. Verguust. Cornelia Barbara Catharina, d v. B. J. H. Molkenboer en B. C. Ver kaan. Ov erleden: AartTibboel,eebtg. v. A. van Tricht. 58 jr. Cornells Lemmers, wedn. van C. Weijers, 71 jr. Hendrik Nieuwenhuis, 1 jr. Levenl. d. van P. Weijers en J. G. Schoone. NOORDWIJK. De storm. Bij den huize Colo- rarna werd een eeuwenoude iepenboom op een hoogte van 2 meter door den storm door midden geknapt. Wanneer men nu nagaat, dat deze boom ruim U/j meter in middelijn meet, kan men begrijpen wat een kracht de wind heeft, om zoo'n boom als glas atte knappen. Personalia. Onze nachtwaker, J. C. v. d. Spek, heeft tegen 1 Januari ■'.s. ontslag aangevraagd en verkregen. Voor deze openkomende betrekking hunnen Dinsdag, 16 Nov. sollicitanten tusschen de 25 en 35 jaar des avonds van 7 tot 9 uur ten raadhuize zich aanmelden. Het salaris bedraagt f300 per jaar. Burgerl. Stand. Geboren: cl. van H. Verhoeven en L. v. d. Schalk, z. van A. van Duijn en N. v. d. Wiel. Levenl. zoon van K. P. Haasnoot en J. Plug. Getrouwd: D. M. Passchier en N. Barnhoom. Overleden: Al Haasnoot, 4 jaar. N. Plug, 3 jaar. L. Korbee, 3 j. Burgerl. Stand. Geboren: d. van J. Dolieslager en M. J. Bakker. NOORDWIJK AAN ZEE. De storm. Hoe de storm Zater dagnacht huisgehouden beeft, blijkt voldoende uit het feit, dat de reeds met hout afgedekte kap van het in aanbouw zijnde gebouw „Ons Huis" door den stormwind is opgenomen en tusschen 200 en 300 meter ver weggeslingerd, 't Gevaarte is over andere, lagere huizen heengevaren en heeft aaD 't dak van een dezer wo ningen nog beschadiging aangebracht. Geen wonder, de wind heeft natuur lijk vrij spel gehad onder de nieuwe kap, die van den zeekant nog open was. En dan staat 't nieuwe gebouw hoog en vlak aan zee. TeNoordwijk Binnen op „Colorama" is een forsche, hooge boom het slacht offer geworden. VOORHOUT. Fe e s t in den Vo-lks bon d. In het café „Bperihooye" werd gister avond het ^Villebro rdus l'ees t ge vierd. Door Iden 2en voorzitter, dan heer H. Vester werd de vergadering; ge opend en het- woord gegeven aan den spreker, den hear J. Wj. Smit, Cfcn- traal president. Spir. schetste de over eenkomst, welke ar bestaat tusschen het optreden van den grootein apostel den H. IWillebrord en het optrelen en streven van dein B:ond. Is (door den Bond eerst opigtetnedein nadat de HoogEerw. Heer Mgr. Bot- temanne zijn 'goedkeuring en bescher ming' had toegezegd, 't is in ©tin navolging' van 'dein grooten Heilige, die alvorens het geloof hier te lande te gaan prediken, vooraf 's Pausen goedkeuring en 'zegen was. Iga.an vra gen. Spr. stelde den Heiligen Wille- brord voor 'als vrijheid zoekende voor den slaaf, de waardigheid dar vrouw, de plaats en bescherming1 van het kind in het gezin, eji de rechten van den werkman vragend, wat ook door den boni wordt beoogd en be werkt. Over de werkzaamheden delr af- deeling' sprekend gaf spr. 'zijn genoe gen erover te kennen, dat hij zoo vaak kennis nam vah actie door de afd. ontwikkeld, en stond verbaasd zelfs, toen liij' ©enigen tijd geileden las dat door een tombola, het niet geringe bedrag van f282.56 als ba tig1 saldo in de kas van „Hulp in Nood" was gestort kunnen worden. Nog' noemde spreker Verschillende dingen als den cursus voor Tuin bouw', den cursus boekhouden enz., en hü hoopte, dat naar hij. gehoord had, eenigte bestuursleden zouden be danken, deze van hup. voornemen, zenden terugkomen. In het tweede gedeelte van zijne lezing' ging spr. vooral het woord richten tot de vrouwen en spoorde deze aan steeds ijverig propaganda te maken voor den Bond. De WclEerw. Heer Kapelaan bracht sp|r. dank. i Door iden prestidigateur prof. Pro per uit Den Haag' werd het publiek op zeer aardige wijze onderhonden. Eigenlijk veel te vroeg, om IIV2 nur sloeg' het klokje van sluiten. In de pauze werd door den 2en voorzitter bekend gemaakt, dat' een collecte gehouden zou Worden ten voordeele van 'de Bibliotheek, welke hij' warm aanbeval en nog f7.15 op bracht. Burgerl. Stand. Overleden: J. A. van der Lubbe, 9 maanden. V. A. J. Angevaare, 4 d. Getrouwd: J. Vonk en H. M. v. d. Meer. HAARLEMMERMEER. Vergiftiging. Een zoontje van den arbeider T. aan de Hoofdvaart, werd plotseling ongesteld,onderhevige brakingen. Na een paar uar bleek het, dat het ventje gesnoept had uit een doosje met rattenvergif. Nu werd geneeskundige hulp inge roepen. De dokter constateerde, dat werkelijk vergiftiging de oorzaak der ongesteldheid was, doch dat door 't vele braken 't levensgevaar geweken was. Burgerl. Stand. Geboren: z. van C. Buis—v. Huis. Overleden: J. Zandbergen, 57 j. J. in 't Veld, 80 j. Gooszen, ÖOj. P. Deudekom, 65 j. HEEMSTEDE. Voetbal. Zondagochtend om 10 uur speelde Union van hier tegen H. V. V. II uit Haarlem. De beide vereenigingen speelden goed. Union zette dadelijk goed in. H. V. V. zat al SDoedig ingesloten, verscheiden prachtschoten voigdeu er, doch er werd niet gestopt. Daar brak H. V. V. door, recht op Union's doel. Eenige schoten, die de keeper hield, doch hij moest het toch opgeven, zoodat het weldra stond 10 voor H. V. V. Nu zette Union op, dadelijk op doel. Toen er rust gefloten werd stond het 11. Rust werd er maar niet gehouden. Daarna was Uuion sterk want het samenspel was prach tig. Zelden had men Union zoo op zien treden. Hij sloot H. V V. geheel op. H. V. V. brak nog eenige keeren door, doch het baatte niet. Toen de scheidsrechter eiDde floot, behaalde Union 3—1 Zondagmiddag speelde Union II een vriendschappelijke match tegen Z. V. C van Zand voort. Union H won met 81. Feestavond in den Volks bond. Gisterenavond vierde onze af- deeling haar jaarfeest. Door den voor zitter werden de aanwezigen verwel komd. Spr. deelde mede, dat de onlangs opgerichte muziek vereeniging „St. Michaël" eenige nummers ten beste zal geven en bracht een woord van hulde aan de heeren Tellings directeur ep van Globbeek voorz. voor den ijver en de volharding, waarmede zij ge werkt hebben om tot oprichting van dezen onderafd. te komen. Het „Gezel schapslied", gezongen door de leden van St. Michaël, werd in aanmerking genomen den korten tijd van voorbe reiding, uitstekend uitgevoerd, evenals punt 3 van het programma „De mu zikale clown's", een alleraardigst stukje, een reizend muzikanten ge zelschap voorstellend De directie van dit gezelschap gaf ons eenige inlichtingen omtrent de oprichting en vordering van deze onderafd. en besprak het nut hiervan. Spoorde allen aan mede te werken om deze R. K. harmonie groot en sterk te maken en toch vooral geen deel te nemen aan de alhier bestaande neutrale Harmonie „Eensgezindheid", hoe uitstekend en gezellig misschien, op zich zelf toch zoo gevaarlijk voor onze jongelingen is. De nummers, door dit gezelschap gespeeld, vielen hier in den smaak bij de aanwezigen wat bewezen werd door een hartelijk applaus. De verdere voordrachten en tooneel- stukjes, die wij niet alle afzonderlijk kunnen bespreken, vielen zeer in den smaak en werden luid toegejuicht. Neen, niemand zal spijt hebben van zijn tijd gisterenavond in het Ver- eenigingsgebouw doorgebracht want een ieder heeft zich kosteloos geamu seerd. Wij sluiten ons daarom gaarne aan bij het woord van hulde door den voorz. aan de leden van „Door Een dracht Sterk" en „St. Michaël" ge bracht. En sporen allen, die gisterenavond niet aanwezig waren aan om toch te zorgen dat zij Zondag a.s. wanneer de gelegenheid nog eens gegeven wordt hiervan gebruik te maken. Het is heuech de moeite waard, we zagen hier nog nooit zoo'n afwisselend zoo zonder uitzondering keurig afgewerkt program. Public Accountant. Leeraar M. O. Boekhouden. KRUISWEG 45. Personalia. Voor de examens in krankzinni genverpleging', die te Meure n berg zijn voortgezet inet de candidaten uit dit gesticht en met 2 candidaten uit het .Williel.mina Gasthuis te Am sterdam is de uitslag' als volgt: Eer ste gedeelte A: Meer-enberg, 40 can didaten, afgewezen 17, geslaagd de zusters J. O. van Rarneveld, A. van. der Brug, E. M. C. van Delft, M. Lu C. van der Drift, F. C. van Dijk, E. Hazenberg1, 'CL Herigs veld, J. Wi de Jongh, G. J. Klinkentijl, J. van. Lohuijzen, P. 'Meurs, A. G. Peters»!, N. Roos, H. C'. Verheult, M. Vier- stra, M. M. iJVjaage, O. G. Wilii- bret, P. F. de Winter en R. van der Zee en de broeders F. Corne- lisse, J. Hartevelt, G. Hogenberg en A. Kalf. Tweede gedeelte A. Meerenberg', 20 candidaten, afgewezen 11, ge slaagd die zusters M. E. van Cit- tert, H. P. A. H. Furster, R Hee roma, T. |M'. Kern, J. H. Kleijbeuker, J. H. van der Laan, H. J. H Leon- hard en D. E. Ligtvoet en broeder J. Romeijn. Depde gedeelte A. Meerenberg, 15 candidaten. Afgewezen 4, geslaagd de zusters M- G. H. Bos, Cl F Rron- s.teede, A. Dekker, L. Wi Ezenga, J. A. Ph. van Gelder, H. G Haa- ders, H. J. Kleijbeuka'r, G. J. Lan ger ak en J. H. Leonhard en de broe ders Pi Swa'rts en P. Treffers, Wil helm ina Gasthuis Amsterdam, 2 candidaten, afgewezen 1, geslaagd broeder H. Slurink. Examen B. Meerenberg'. D:e ©enig' oandidaat is geslaagi nl. zuster S- M'. C'. Gnierep. De examens worden voortgezet. Voor de Examens Vrije en Orde- Oefeningen, zijn alhier geëxamineerd 12 vrouwelijke candidaten. Geslaagd de dames J. W. Wilten en B. Adam» van Scheltema te Amsterdam, E M. van 't Wel alhier, J. C van der Plas te Zoeterwoude en C. M. C. G. Het* terscby. Te Leiden is geslaagd voor het candidaat-examen in de Godgeleerdheid le ged. de heer W. ten Boom Ozn., van hier. Den I7en dezer a. s. hoopt de Heer Nieuwland, Station-opzichter Leidschevaart, alhier, den dag te her; denken waarop hij vóör 25 jaar bij de H. IJ. S. M. in dienst trad. Daar de Heer Nieuwland algemeen geacht eO bemind is, zal het den Jubilaris zeker niet aan bewijzen van sympathie ont' breken. De Solo-Zangwedstrfjd in het Brongebouw. III. Gisterenavond zong de derde afdee- ling van bovengenoemden wedstrijd- Een negental zangers en zangeressen traden in het strijdperk. De heer H. Harmsen uit Amsterdams bariton, moet vooraan genoemd wor den. We hoorden van hem de ari* „Er ist genug" uit „Elias" van Men' delssohn, en na de pauze „Das Grab auf der Haide" van Heiser. Ken wartn geluid, een prachtvolle stem, en ffl°' zikaliteit. '1 Was werkelijk een weldaad zoo iets tusscüen vele anderen hooren. De aria van Tristan uit „J®^ sonda" van Spohr en Schumann „Die beide Grenadiere", hóórden van den heer B. J W Latgendij bariton uit Beverwijk, die met e®

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1909 | | pagina 2