WEGKWYNING SCOTT'S Emulsion Laatste Nieuws. Uit onzen Omtrek. Verkoopingeo, Boelhaizen enz. Sociale Berichten. Landbouw en Visscherij. BEKHAM'S P1UEN Letteren en Kunst. Sport en Wedstrijden. Amsterdamse lie Beurs. Marktnieuws. Ingezonden Mededeelingen. Aanbestedingen. Beursoverzicht van Amsterdam, flinke stem, en veel warmte zijn nummers voordroeg. De eenige bas, de heer G. Veenschreuder uit Am sterdam. een blinde, gaf ons te hooren eveneens de aria „Es ist genug", uit „Elias" van Mendelssohn. We merkten bij dezen solist, die door een eveneens blinden pianist werd begeleid, veel fijngevoeligheid, en innigemuzikaliteit. Geen wonder, dat de aangrijpende aria „Es ist genug", een diepen in druk maakte. Van de dames noemen we nu eerst de sopraan mej.R. Fokke uit den Haag, die, hoewel in het bezit van een kleine stem, toch met de voordracht van „Aria des Pagen" uit Mozart's „Figaro" met een fijne muzikaliteit gezongen veel succes had. De beide tenoren, de heeren H. Bakker uit Watergraafsmeer, en Dirk Boss uit Groningen, waren wat stem en begaafdheden betreft, ongeveer gelijk. Van den eerste hoorden we o. m. de aria „Am stillen Herd", uit „Die Meistersineer" van Wagner. Van den andere „Mijne 'Moedertaal, van Ludwig, Felix Brandts Buijs. En nu noemen we de sopraan, mej. Marie Jansen, uit Amsterdam, die een goede voordracht had, en ons te hooren gaf o. m. „Moederke alleen" van Hulle- broeck. Mej Tine A. Boss uit Gronin gen zong „De Heilige Stad" van St. Adams, een nummer, waarmede deze soliste veel succes had. Ten laatste moeten we de aandacht vestigen op Je heer Louis Professa uit Den Haag, een bariton, die met het voordragen van het Matrozenlied van Heijblom en Het Hollandsch Duin vanHeuche- rot, veel.... lachlust wekte. Met deze dilletanten werd de derde avond besloten. A, Baboe Rita. Zooals wij reeds aankondigden is Jan gisterenavonJ in „St. Bavo" op gevoerd het bekende stuk „Baboe Rita" of ,,'t Was maar een loods"; voor een volle zaal. Door de Rederijkerskamer J. A. Alberdingk Thijm werd weer knap werk geleverd. Daar wij reeds vroeger van de op voering van dit stuk verslag gaven, kunnen wij thans met deze mededee- ling volstaan. Concert. De Typo- en Lithogr. Ver. „Kunst na Arbeid" deelt ons mede, dat zij 11 Dec. een concert geeft, en zich de medewerking verzekerd heeft van de volgende solisten: Mej. Marie Russer, Concertzangeres te 's-Hage, den heer Piet v. d. Meer, violist alhier. Terwijl Mej. Betsy Pielage zal begeleiden. De installatie van den nieuwen rechter. De installatie van den nieuw be noemden rechter in de Rechtbank alhier, Mr. H. van Logchem de Jos- selin de Jong, zal plaats hebben in «ene plechtige zitting op Woensdag 17 November 190» 's namiddags ten 3 ure. St. Eloy. Op Zondag 28 dezer zal de R. K. Metaalbewerkersvereeniging St. Eloy" het patroons- en jaarfeest vieren. Des morgens om 7 uur zal in de parochiekerk van St. Jan de Dooper een H. Mis aan God worden opge- Jragen en 's avonds zal in het Bondsgebouw „St. Bavo" een gezellige bijeenkomst plaats hebben, waarop ■ook weder de dames uitgenoodigd worden. Een der voormannen uit de beweging zal als spreker optreden. Bekroond. Op de vijfde internationale tentoon stelling door de Utrechtsche Pluim vee-Club gehouden op 12, 13 en 14 November, behaalde onze stadgenoot Je heer L. van der Post de zilveren medaille, uitgeloofd door Prins Hen drik, voor de mooiste verzameling sier en postduiven; een kristallen be ker op zilveren voet voor de fraaiste collectie Bierduiven een bijzonderen prijs voor de beste Nonduif, en verder 16 eerste, 14 tweede en 3 derde prijzen. Chrysanthen Op de nationale Chrysanthemum- tentoonstelling, die te Rotterdam ge opend werd, verwierf onze stadgenoot, Je heer C. van Blankensteyn, tuinbaas bij mevrouw J. G. Bunge, huize „Spaarnhout", den eersten prijs, be staande uit een gouden medaille en f25. op no. 1 van het programma. De prachtige planten en groote bloemen waren een sieraad der ten toonstelling en trok ken ieders aandacht. In de jury zaten o.a. de heeren J. G. Groenewegen te Santpoort en Mr. J. F. Bolderdijk, alhier. Voor het Lighallonds. In hartelijken dank ontvangen voor het Lighalfonds van de Vereeniging tot bestrijding der tuberculose voor Haarlem en Omstreken in de week van 613 dezer j .1. een gift van f 4.20 „van een zilveren bruiloft" „Bato." Gaarne hebben wij gievolg1 gege ven aan de vriendelijke uitnoaiiging ons toeg'ezonden door 't bestuur idier Gymnastiekvereeniging „,Bato" om haar 38e glroote uitvoering te gaan bijwonen, die Zaterdagavond in. het ■Bro.ngcbouw is gegeven. Wiij [deden het gaarne; omdat de naam van „Bato" een gpedejn klank heeft en omdat we gewoon zijn de dames- en mairnenafdeelingen goei ■werk te zien leveren op gymnastiek- gebied. Deze 38e uitvoering heeft zich we derom mogen verbeugen in de be langstelling van een vrij talrijk pu bliek. Bij den aanvang' betrad de voorzit ter, de heer H. G. A. Jansen, 't podium, waar aan weerszijden het ouie en nieuwe vaandel der veree- uig'ing geschaard 'stonden en riep lifi een hartelijke speech allen het wel kom Stoe, in 't bijizonder den heer van den Boom, welbekend in de Haarlemsche gymnastiekkringen. Spr. bracht dank aan allen, die in 't afgelioopen jaar hun steun e|nhun belangstelling der vereenigilng zoo gaarne hebben 'bewlezen e|n hij' beval de vereeniging i!n dep. yoortiupeinden steun van allen aap. Hulde en dank werd ook gebracht aan den directeur voor diens g'roo- ten 'ijver. De voorzitter sprak de hoop' uit, dat- allen zullen doordron gen worden van het put der gym nastiek. Een hartelijk applaus volg de. En toen 'werd het keprige program ma afgew'erkt, 'geheel aan de sport, de gymnastiek, gewijd. [Wij! kregen te zien vrije-, brug-, staaf-, ringen- en irekoefeningen, tremplin springen 'te paard, groe pen, enz. en dit alles zoowel door de damesafdeel ing1 als door de di verse klassen der hoofdafieeling Prachtig' werk, getuigend Van taaie oefening; werd geleverd en de saltemortales van een der werkers werden telkens met een luid applaus beloond. Het slot, de pantomime, 'n klucht bij den dorpsbarbier, werd daverend toegejuicht. „Bato" kan met genoegep op1 'deze uitvoering' terugzien. Schoten's Iiilottantenkorps. Zaterdag avond gaf de vereeniging „Schoten's Dilettantenkorps", directeur da heer E. Stend, haar eerste openbare uitvoering in de concertzaal van den heer v. Dijk, voor een talrijk opgekomen publiek. Om niet in bijzonderheden te treden, kan worden vermeld, dat de verschil lende muzieknummers, afgewisseld door voordrachten, kranig werden op gevoerd en een luid applaus bij de aan wezigen verwierven. Gymnastiek. In 't gymnastieklokaal van het 10e Reg. Inf., aan de Bake- nessergracht, zijn gisteren de examens in de volksoefeningen (viarmaanders- examen) gehouden, uitgaande van het Nederl. Gymnastiekverbond. Hockey. De uitslag van den gisteren alhier gespeelden Hockey-wedstrijd was: Musschen II—Utrecht, 2—1. Eon aanrijding. Zaterdagmiddag heeft er op de Zijlvest een aanrijding plaats gehad. Een koetsier van P. v. S,, wil de met zijn wagen steenen de tram rails oversteken. Doch de wagen werd door de tramrails gegrepen, die 't voer tuig op zijde slingerde en van de tram werden de lantaarns stuk gedrukt en de koppelstang. Dientengevolge moest de tramwagen buiten dienst worden ge steld. Herstelde rust. Zaterdagavond en -nacht, was het buitengewoon rumoerig in de Noorder Schoolsteeg. Tot drie maal toe werd de hulp der agenten ingeroepen, door den vasten post, die daar is. Telkens moest er van den gummistok worden gebruik gemaakt en werden een paar bekende vechtersba zen naar het politiebureau gebracht. Omstreeks 1 uur was de rust weer hersteld. Laat maar loopen! Zaterdagmiddag waren een tiental jongens met een zandschuit aan het varen in de Kam persingel. Toen een agent in 't zicht kwam, kozen zij het hazenpad, doch een der bengels sprong in plaats van op den kant, in het water, tot aan zijn middel. Fluks kroop hij tegen den wal op en nam de vlucht, de W,itstraat in. Lachend keek de agent hem na. Een petroleumstel in brand. Zondag morgen te II1/2 uur, geraakte bij een bewoner in de Tugelaslraat, een petro leumstel in brand, waardoor de vlam de keuken uitsloeg. Op het hulpgeroep der vrouw werd deze brand door in- wonenden met eenige dekens gebluscht. Dieven, doch niets vermist. Zondag avond verliet het echtpaar Krouwels, wonende Rollandstraat, hun woning, na alle deuren goed gesloten te heb ben. Toen zij om 10 uur weder terug kwamen, etond de voor-en achterdeur open. Vermoedelijk zijn de dieven gestoord, daar er niets vermist werd. 't Fluitje, dat hielp! Zondagavond wilde een agent op de Oude Gracht een dronken kerel arresteeren. De man ging gewillig mede, ttotda er e«D kennis aankwam, die ook halfdronken tegen den agent begon te vloeken en te razen en zijn makker V/ilde ont zetten. De agent kreeg het toen met de twee te kwaad, en hij blies op zijn alarmfluit. Toen wist de hulpverlee nende makker wel beenen te maken. PechZondagavond on streeks lien uur kwam een wielrijder flinke vaart de Nobelstraat al hier uitrijden, toen hij tegen een rijtuig kwam. Door een handigen sprong ontkwam hij, doch zijn rijwiel werd onkenbaar gemaakt. Eerst trapte het paard erop, en toen ging er een wiel over. Hinderwet. Bij beschikking van B. en W. van 10 November j.l., is aan G. J. Droste vergunning verleend tot uitbreiding van eene koek- ee banketbakkerij in het perceel aan de Groote Houtstraat No. 132, Kad. Seetie C No. 2009, door ver grooting en plaatsing van eene heete- ïuchtoven. V erlof Drankwet. Bij B. en W. is ingekomen een ver zoekschrift van D. van Leeuwen, om verlof tot het verkoopen van alcohol houdenden drank anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van ver koop, in het perceel aan de Esschil- derstraat No. 2. AGENDA voor Dinsdag, 16 Nov. Kathedrale kerk 8 u. Cursus in de Kath. Geloofs- en Zedeleer. Gebouw St. Bavo. R. K.' Volksbond. Half 9, Schoenmakers- gilde St. Crispinus. Half 9 Bestuurs vergadering Metaalbewerkersgilde St. Eloy. Half 9 Bestuursvergadering Meubelmakersgilde St. Paulus. Half 9 Schildersgilde St. Lucas. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Geopend eiken dag van 10—5 uur, tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zondagen en R. K. feestdagen. Doorloopende toegangskaarten voor een geheel jaar f 1 Teijlers Stichting. 11—3 u. geopend. Groote Kerk 12 u. Orgel bespeling. Burgerlijke Stand. Geboren: 11 Nov. z. van S. van HemertGernser. z. v. Mi- P] Koe kensvan Maas. 12 Nov. d. van F. RoeperKlaver. 13 Nov. z. van B. HamansLode. z. van D NaeijeHagend ijk. z. van G. GlasHeijmans. Overleden: 12 'Nov. E. G. Doerk, 59 j., Leidschevaaxt. Politie-rapport. Gevonden voorvVerpien: 1 dames parapluie bij I. S. van Koningsbruggen, Anegang 7. 1 trioot ki nderliandscihoen bij J. de Haan, Leidschestr. 63. 1 zwartharig hondje bij' A. Hen driks, Brouwerstr. 66. 1 trekveer van ©en paardentuig bij J. Ploeg, Olieslagerslaan 11. 1 glacé handschoen bij Wj. F. van Os, Gen. Bothastraat 33, Schoten. Aangifte gedaan: van het verliezen van eetn bruin lederen sigarenkoker. SCHOTEN. De sociale cursus. Van ge achte zijde schrijft men ons dat op den 3en cursusavond het onderwerp zal behandeld worden: „De onhoudbaarheid van het Libe ralisme volgens de leer der Katholieke Kerk." Personalia. Te 's-Gravenhage is geslaagd in het examen M. 0. schoonschrijven de heer H. J. Hennis, alhier. ZANDVOORT. Hoogwater. Zondag 14 Nov.v.m. 2,59 n.m. Maandag 15 3,30 Dinsdag 16 4,03 Woensdag 17 4,40 Donderdagl8 5,22 Vrijdag 19 6,10 Zaterdag 20 7,08 Zondag 21 8,21 f) V 3,14 3,46 4,21 5,01 5,45 6,37 7,42 9,04 Aangespo Jd. Alhier zijn aangespoeld en onder beheer der strandvonderij ge steld 100 haddings, gemerkt F. A. T. De storm, der laatste dagen heeft alhier ook danig gewoed. De zee stond tot aan de duinen. Op verschillende plaatsen woeien halve daken weg. Van het hotel „Kurhaus" weird een stuk der waranda van pl.m. 12 M. lengte opgenomen en kwam aan den overkant achter de Passage terecht. Persoonlij ke ongelukken zijn niet voorgekomen. Burg. Stand. Ondertrouwd: J. Molenaar en T. Weber. Geboren: d. van A. C. Buijs Koreman. z. vauT. Weber— Drom mel. Aanbesteed. BEVERWIJK. Bij aanbesteding werd voor den verbouw van de bakkerij aan de Cornelis Amsestraat, voor reke ning van den heer Eijking, als volgt ingeschreven J. Langendijk, f 999, Andr. Schelle- viEch, f 971,75, Wed. H. W. Duijn Zonen, f 900, Rol en Hart, f 838, H. Hergarden, 785 en J de Haan, 685. NOORD WIJ K AAN ZEE. Alhier is aanbesteed het bouwen van een hotel aan den Zuid Boulevard. Laagste inschrijver was de heer Th J. Verzijlberg, te Haarlem, voor f 23 601. Aan te besteden. Dinsdag 16 November. HAARLEM. Garnizoensbureel 12 u. De levering van rundvleesch, rund vet, gerookt en pekelspek ten behoeve van de soldatenmenages, al- nier in garnizoen, over het tijdvak van 1 Januari 1910 tot 30 Junid.a.v. St. Raphaël met Recht en plioht. Zondag 14 dezer vergaderde in 't Café du Passage Nieuwendijk te Am sterdam, de H. S. M. mannen van het N. R. K. Secretariaat van Spoor en Tramwegpersoneel St. Raphaël ge combineerd met eenige afgevaardigden van den A. S. D. Bond van Spoor en Tramwegpersoneel „Recht en Plicht". Doel dezer bijeenkomst was: Bespre king der aan te nemen houding bij de a. s. verkiezing van Groepsverte- genwoordigers. alsmede het stellen van candidaten. Deze vergadering werd gepresideerd door het H. Bestuurslid van St. Raphaël, den Heer C. P. J. Kempeneers uit Hilversum, terwijl het Secretariaat werd waargenomen door den Heer C. H. GlaB van hier. Als spreker trad op de Secretarie van het H. B. van St. Raphaël, den Heer F. L. D. Nivard uit Rotterdam, welke een duidelijke uiteenzetting gaf van het doel en wezen der groepsver- tegenwoordiging en de gevolgen, welke zouden kunnen voortvloeien uit 't geval dat eenzijdige vertegenwoordi ging, reden, waarom besloten werd met alle kracht te werken, opdat zóóveel mogelijk de candidaten der Chr. Spoorwegorganisaties zitting in dit lichaam mogen krijgen. Vertegen woordigd waren een twaalftal afdee- liDgen van St. Raphaël en een drietal afdeelingen van Recht en Plicht. Nadat de candidaten voorloopig waren gekozen, vroeg het Bestuur de machtiging der vergadering om onge veer half December nogmaals eene vergadering bijeen te roepen, waar dan ook de Christelijk Protestantsche Spoorwegvereeniging zal worden uit genoodigd. Ook verzocht het Bast uur machtiging de candidaten definitief te proclameeren. Mededeeling werd nog gedaan, dat tot uiterlijk 5 De cember gelegenheid bestaat de candi- datenlijst aan te vullen. Na nog eenige discussies omtrent verschillende inzichten betreffende den aard en de werkzaamheid der groeps- vertegenwoordiging, zoowel bij de H. S. M. als bij de S. S., sloot de voorzitter deze welgeslaagde vergade ring met den Christelijken groet. Geeft den kleinen patient eens Scott's Emulsion en ge zult met vreugde bemerken dat alles zich weldra ten goede keerter is vooruitgang waar te nemen, gevolgd door een krachtigen groei. heeft menige lieve kleine gered en aan den dood ontrukt. Scott's is de Standaard-Emulsie,de Stan daard van zuiverheid, lichtverteer- baarheid en kracht. Scott's Emul sion wordt uitsluitend bereid door Scott Bowne Ltd., Londen, Engeland, wier naam en fabrieks merk (de Visscher met de Visch) op elke verpakking voorkomt. Ry e'lo AootheKers en Drogisten. speeld: H. V. V. zonder Heyting en H. F. C. zonder Kater, waarvoor Schalkwijk invalt. In het begin gaat het spel gelijk op, nu eens vliegen mooie voorzetten van Besseling langs het doel, dan weer heeft Heyning zeer veel last, om de onstuimige aanvallen van Francken te breken. Een keurig scherp schot wordt met moeite door De Groot ge stopt, en aan de overzijde schieten Feith en Aernouts een paar aardige kansen mis. Rust 00. Na de rust eer6t een herhaaldelijk aanvallen van H. F. C. maar de ach terhoede en de doelverdediger houden kranig stand. Spoedig zijn de partijen weer aan elkaar gewaagd. Aldus gaat het spel weer een tijd gelijk op, totdat H. V. V. het spel in handen neemt, en na 25 minuten doelpunt Aernouts door goed doorzetten. Vlak daarop maakt Feith het tweede punt, gebruik ma kende van een fout in de H. F. C - verdediging. 10 minuten vóór het einde kopt Francken een keurigen voorzet van v. d. Loeff op schitterende wijze in. Het magnifique spel van Heyning en v. Leyden voorkomt verder doel punten van H. F. C. Bij H. F. C. waren goed van Gogh, Francken en La Baetide. „Haarlem" speelde te Utrecht tegen het Utrechtsche „Hercules". Terstond was Haarlem al sterker en maakte door goed samenspel en mooi schieten, spoedig drie doelpunten, waarna Her cules door Ottolander doelpunt'e. Da delijk is Haarlem wéér aan 't v/oord en de rust gaat in met 41. Hercules kan niet meer ophalen doch is eenigeo tijd sterker. De voorhoede mist samen spel en schot en Haarlem doelpunt met geregelde tusschenpoozen tot het aantal tot 7 is gestegen. Einde 1—7. Hercules was bijzonder slecht. Haar lem daarintegen goed en gelukkig. De stand der le klasse competitie luidt nu als volgt. Westelijke le klasse. doelp. gesp. gew. gel. verl.p. voor teg gem. Sparta 6 3 3 0 9 157 1.50 H. V. V. 6 4 1 1 9 10—7 1.50 •Haarlem 7 4 1 2 9 15—8 1.28 Velocitas 6 3 1 2 7 16—13 1.16 D.F.C. 7 3 2 2 8 16—11 1.14 Quick 5 2 1 2 5 7—7 1.— H. B. S 6 2 1 3 5 8—18 0.73 H.F.C. 6 2 0 4 4 13-13 0.66 Ajax 6 2 0 4 4 8—15 0 66 Hercules 7 1 0 6 2 8—27 0.28 DE man gevoelt zich joi ger en de vrouw, ziet er frisscher uit, wanneer zij hunne gezondheid on- houden door het geregeld gebrui ken van Te verkoopen. Dinsdag 16 November. OVERVEKN. Van ouds Het Raadhuis 8 u. Not. J. H. Wilder vank de Blècourt. Drie perceeleD grond, zeer ge-chikt voor bouwterrein, n een daarachter gelegen perceel weiland, geschikt voor bloembollen cultuur, alles te Overveen aan de Noordzijde van den Zijl weg en be boorende aan Mevrouw Wed. C. H. Bos, aldaar. Verkocht. NOORDWIJKERHOUT. Hier had <-eu veiling plaats vhd tienden, staande langs Lei.ische Trekvaart, Tespel en Pilarenbrug, behoorende tot ODze ge rneente. Voor de mandenmakers 1 ienden was veel kooplust en deze brachten goede prijzen op. De andere -oorten gingen niet zoo vlug van de hand. Deze waren door het ongunstige voorjaar niet lang genoeg gegroëid en brachten daardoor niet veel op. Jog. Bel tj en s f Job. Beltjens, de indertijd zeer po pulaire en nog overal bekeDde com ponist, is te Roermond op 80jarigen eeftijd overleden. Zijn laatste iaren beeft de eertijds zoo gevierde musicus in treurigheid doorgebracht: hij was blind. Beltjens was een Roermonder van ge boorte, hij woonde langen tijd te Rot terdam. Van hem zijn in druk verschenen meer dan 70 Fransche, Duitsche en Hollandsche liederen en romancen, 3 deelen vol gezangen voor mannen stemmen, 60 geestelijke gezangen, 20 verschillende stukken voor piano, 14 kerkstukken in modernen stijl, waar onder m >tetten,a antiphonen, een van zijn meest bekende religieuze compo sities is zijn „Veni Creator", welke voor menigeen, de eerste wijding beeft gegeven aan zijn huwelijksdag! Ook componeerde bij een „Te Deum". Beltjens heeft later ook een ver dienstelijk aandeel genomen in de her vorming van den kerkzang. In den Palestrinastijl heeft hij verschillende Missen en motetten en gezangen ge componeerd. Ook in dezen kerkstijl was Beltjens een vruchtbaar werker, en heeft hij door zijn religieuze kunst de hooge feestdagen der Kerk vaak een feest pleohtige wijding gegeven. Een religieus kunstenaar, een ge- 'oovig Chiisten is in Beltjens heen gegaan Voetbal. Onze twee groote Haarlemsche clubs hebben gisteren beide wederom ducb tig den bal gerold. „Haarlem" met veel succes. „H. F C-" echter moest het afleggen tegen den geduchten tegenstander „H.V.V." De laatste wedstrijd werd hier ge- Aft chaffing keurloontn. In een gedeeld© van Noord-Hol land, de Schermer, is een beweging op touw gezet om ide keurloonen voor schapen, bestemd Voor export, afge schaft 'te krijgen. De daar gevestigde afdeel ing' van de Holl. Maatschappij van Landbouw heeft zich hiervoor gespannen eln reeds van andere afdee lingen sympathiebetuigingen met dit plan ontvangen. Op een bijeenkomst, die in ver band hiermede te Alkmaar werd ge houden, werd besloten een paar hee ren op audiëntie bij Z. Exc. den Minister van Landbouw!, Handel en Nijverheid te laten gaan om deze zaak te bepleiten. Dezen, de heèren J. Rolff en K. Schioone, leden der afdeeling' Scher mer, en D. Gevers, lid der afdeeling Alkmaar, hebben thans aan die op dracht voldaan. Van den Minister hebben zij de toezegging gekregen, dat Z. Exc. de zaak in ernstige over weging zal nemen. Holland's Noorderkwartier. De Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noor derkwartier zal haar najaarsvergade ring houden op Woensdag 24 dezer te Alkmaar. Daarin zullen worden besproken de belangen, waarvan men de bebartieing voor het volgende jaar aanbeveelt: a. Tot het bevorderen van het mel ken door meisjes; in te leiden door dr. L. T. C. Schey. b. Omtrent onderwijs aan boeren dochters; in te leiden door den heer C. Nobel. c. Tot bepróeving Van een volledi ge stoomdorschmachine; in te leiden dooi den beer K. A. Kaan. d. Omtrent een onderzoek naar de wenschelijkheid van de aanstelling van een veeconsulent voor Noord- Holland; in te leiden door den heer Jb. Zuurbier. e. Tot het geven van een overzicht van de werkzaamheden der vereeni ging; in te leiden door den heer J. Best Nz. ALKMAAR, 13 Nov. Aangevoerd 6 paarden f 90f 150, 28 koeien en os sen f 140f 260, 24 nuchtere kalveren f 8f 20, 129 magere schapen f 12f 20, 63 magere varkens f 16—f 20, 214 big gen, 10 w., f7—f 13.50, 11 bokken en geiten, f3f7, 2771 kop boter, hoog ste 821/2 ct., middelste 75 ct., laagste 70 ct. per kop. Eieren f6.50—f7.50 per 100 st. ALKMAAR, 12 Nov. kleine kaas f30, Boerenkaas kleine f30. Commis sie f30, Middelbare f32. Aangevoerd 293 st., weg. 152748 K.G. LEIDEN, 13 Nov. Tot bestaande prijzen wordt een en ander van den matigen aanvoer langzaam opgeruimd. Tarwe f6.80—f 10.50 per 80 K.G. Rogge f 5.75f 6.50 per 75 K.G. Win- tergerst f8—f9.25 per 100 K.G. Che- vallier f8.75f9.75 per 100 K.G. Ha ver f6.75—f8.25 per 100 K.G, Gr. Erwten f 10f 16 per H.L. Paardeboo- nen f7—f7.60 per 80 K.G. Duivenboo- nen f 8—f 8.75 per 85 K.G. Koolzaad f9.25f 11.25 per H.L. Hennepzaad f 7.25f 8.50 per H.L. Karwijzaad f 15 f 15.75 per 50 K.G. Boter. Aanvoer 5370 K.G., le kw. per vierde vat f60 f 64, 2e kw. per vierde vat f 54 f58; le kw. per K.G. f 1.50f 1.60, 2e kw. per K.G. f 1.35f 1.45. Lange zwarte turf, nihil, f 3.75f 4 per 1000. Eierenveiling. De eieren zijn gestem peld L. E. V. Aanvoer 850 st. Prijzen waren van f 7.85—f 8.45. Eendeneieren f 4.75f 4.80 per 100 stuks. BREDA, 13 November. Groenten- en fruitveiling. Bloemkool f2f10, Roode id. f 1.50—f3.10, Witte id. f 1.60, So- vooie id. f 1f 2.50, Kapper id. f 1.50 f4, alles per 100. Suikersla 25 ct. per mandje. Worteltjes f 0.60f 1.30, Roode biet f 0.80—f 1.20, Schorseneeren f4—f4.50, Knolselderij flfl.80. Prei f 0.64—f 2, Andijvie 45—75 ct., alles p. 100 bos. Bellefleurs f3.10f4.80, Klei- peren f 1.75f3.20, Appelen 12.40 f4.10, Peren f2.40f3.20, alles p. H.L'. Brusselsch loof 25—26 ct., Kastanjes 91/2 ct., alles per K.G. Medegedeeld door H. O. Tombebgh en Oo, 13 Nov. Vonge koers hodee. Atchison comm. 122 Denver Rio 47 47»/„ Erie 32 u/M 325/g Kans South 43 V2 437g n Pref. 70i/2 70»/g Missouri Comm. 467/h 4613/ie N. Y. Ontario 46'/2 461/j Rock Island 395/g 395/g Southern Pacif. 1297< Railway. 3l3/„ 31*i« Union Pacif. 2OOV2 SOli/j Wabash Comm. 20s2 203/g Amalg Copp. 89 89 Car Foundry 75 75 Steel Comm. 89i/2 89tyj Marine Pref. 241/4 2474 Comm. 7V« 774 Peruv. Pref. 361 /2 363/4 Comm. 93/r 95/16 Kon. Petroleum 468 4671/2 Great Cobar 127 1273/g Ned. Schuld 21/2%, 767/8 Rusland Hope. 865/g 11 Consols 865,8 865/g HAARLEM, 15 Nov. Graan- en Zaad- markt van heden. Verkocht: 30 H.L. paardeboonen, f 7 per H.L. NOORDSCHARWOÜDE, 12 Novem ber. Op de afslagmarkt van Nieuw Le ven, werd heden besteed voor: gele nep fl.80f2.20, drielingen f 1.29—1.50, grove uien f 1.70f2.10, per 50 kg.; roode kool f 0.85—f3.20, gele kool f 1.10 —f4.50, witte kool fl—f3 per 100. EDAM, 13 November. Ter kaasmarkt aangevoerd 10 wagens en 10 schuiten, met 5299 K.G. kaas. Hoogste prijs f29.50 per 50 K.G. HOORN, 13 November. Op de week markt werden de volgende prijzen be steed: tarwe f7fll, gerst f 4.50—f 5, haver f3.50—f4.25, erwten: witte f 16, groene f 15—f 19, grauwe f 24—f 27, vale f 17—f23.50, boonen: bruine f 16—f 19, karwijzaad f 15.75, alles per H.L. Paarden f 110—f280, schapen f 14— f 23, biggen f 5f 9, kipeieren f 7—f 7.50 per 100 stuks; boter 70—75 ct. p. kop. Amer. waarden vaster. Russ. fondsen onveranderd. Petroleum aand. willig. Tabaksaandeelen onveranderd. Mijnaandeelen stil. Prolongatie 3 pet. 13 Nov. 1909, medegedeeld door H. C TOMBERGH ft Co. De handel in Amerikaansche sporen was heden zeer onbeduidend, uitge zonderd eDkele lagere geprijsde aan- deelen, ook naar aanleiding van het wegens de Zaterdag vroegere sluiting der Londensche Beurs. De stemming was over het alge meen van den vaste kant. Southern Rails en Marine waarden trokken de aandacht door hunne vaste houding. Maxinell waard 3n zeer willig of schoon in reactie sluitend. Indische cultuurwaarden algemeen hooger met goede handel. Petroleum aandeelen iu vaste stem ming en werd de kapitaalsuitbreiding der koninklijke gunstig opgenomen. Nederlandscbe werkelijke schuld onveranderd geld 30/0. HALFWEG. De Prins op de Suikerfabriek te Halfweg. Heden, Maandagnamiddag, bracht Z. K. II. Prins Hendrik der Nederlanden een bezoek aan de Suikerfabriek „Hol land", te Halfweg: De Prins, die per auto van Apel doorn was gekomen, arriveerde hier circa 12V» uur, na in den voormiddag een bezoek gebracht te hebben aan het Naardermeer, onder leiding van den heer P. van Tienhoven (zoon van den Commissaris der Koningin). Na ten huize van den heer C. F. M. van Rossum, broeder van den directeur, dei' Suikerfabriek, de lunch te hebben gebruikt, werd de fabriek bezichtigd onder leiding van den directeur, de heer A. van Rossum. De Prins was vergezeld van zijn adjudant Jhr, Van Suchtelcn van de Haare, en de heeren G. van Tienhoven, Commissaris der Koningin, Jhr. Mr. E. H. E. Teding van Berkhout, Burgemeester van Haar- lemmerlicde c.a., on P. van Tienho ven, Voorzitter van de vereeniging van het Naardermeer. Bij de afzendiim van dit bericht duur de het bezoek a» de fabriek nog voort. De thee zal daarna gebruikt worden ten huize van den heer Jhr. Mr. E. H. E. Teding van Berkhout, Burgemeester van Haarlemmertiede c.a., alhier. Op verlangen van den Prins was hel bezoek geheim gehouden, zoodat er vooraf niets van bekend was in het dorp. Toen men het bemerkte, werd overal in der haast de vlag uitgestoken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1909 | | pagina 3