Staten-Generaal. Nieuws uit Kennemerland. Nieuws uit de Bollen streek en de Meer. Stadsnieuws. Uit onzen Omtrek. Landbouw en Visscherij. Weerbericht. loc* st\» Hot eerst© slachtoffer. Bij het spelen, aan den kant van een dicht gevroren kavedsloot, is het 8-jarig zoon tje van den veehouder P. Groot, in den Nespolder te water geraakt en verdronken. TWEEDE KAMER. Algemeene beschouwin gen. De heer Loh- man over de Kuyper- kwestie. De algemeene beschouwingen zijn van zeer slappen aard. De linksche heeren gaan voort het Ministerie te betuttelen, niets te willen begrijpen van Christelijke politiek en met het blank- ste gezicht ter wereld te vragen, waar toe die Christelijke regeering toch ei genlijk dient"?.... Als zij zelf aan de regeering waren, dan zouden ze toch even rechtzinnig en eerlijk regeeren, en niemand zou te klagen hebben! .Words, words without end! De'heeren Patijn, Drucker en Vlie gen waren gisteren de oppositiespre kers. Tegen accijnsverhooging, tegen ta- riefsverhooging, enz. Daarenboven vechten de liberale heeren erg tegen Troelstra, die de sociaal-democratie als de eenig-consequente partij van de lin kerzijde heeft voorgesteld. De Kuyper-kwestie was ook weer aan de orde. En belangrijker dan het betuttel van den heer Drucker, waaruit bleek dat de lib bral en dat goede aanvalsmiddel en zoo makkelijk te hanteer en wapen nog niet zullen laten schieten, was de verklaring van den heer Lohman, dat hij door Dr. Kuyper overtuigd was. De heer Lohman spaarde Dr. Kuyper niet, zeide dat hij het met diens stand punt als minister en tevens partijlei der volstrekt oneens was, maar overi gens bracht hij de zaak in de juiste proporties terug en toonde hij glashel der aan, dat van boos opzet door Dr. Kuyper geen sprake is geweest, en dat geen eerlijk man dat kan volhouden. De heeren van links mogen zich dit voor gezegd houden! VELSEN. De Bijksweg Velsen—IJmuiden. Ingediend is een wetsontwerp tot introkking vsn do wet van 28 Mei 1908 tot overbrenging van don Rijks weg van Velsen naar IJmuiden in beheer en onderhoud bij de gemeente Velsen. Nu deze wet is tot stand gekomen maken burgemeester en wethouders van Velsen tegen onderteekening van het proces verbaal betreSende de over dracht bezwaar, op grond van de daarin aan den Staat voorbehouden bevoegd heid tot het op gelijke hoogte kruisen of doen kruisen van den weg door een of meer spoorwegen. Dat beding werd gesteld omdat het met het oog op het aanzienlijk zand- vervoer, dat bij afgraving der duin- grondan ten zuiden van deD weg in de toekomst is te verwachten en in h;-t spoorwegbelaug wordt gevorderd. In dien burgemeester en wethouders deze voorwaarde tijdens de onderbandelin gen onaannemelijk hadden verklaard (zij hadden verklaard met het ontwerp proces verbaal zich geheel te kunnen vereenigen), ware van voortzetting van overleg afgezien, zegt de Minister vsn Waterstaat in het de toelichting tot het thans ingediende wetsontweiptot intrekking van de wet. Hoewel het verkeer over den weg van dien aard is dat in de meeste gevallen eene kruising niveau niet hinderlijk zal wezen, terwijl door de noodige voor zorgsmaatregelen de verkeersveiligheid geLOegzaam kan worden verzekerd, zijn burgemeester en wethouders en eveneens de Raad, ondanks de daartoe ingestelde pogingen, ongenegen ge bleken hun bezwaar los te laten. Waar de gemeente, eerst de over dracht gezccht hebbende, thans wei gerachtig is den weg onder de gestelde voorwaarden over te nemen, zal de wet zijn in te trekken. IJMDIDBE. Statuten. De Staatscourant bevat de statuten der N. V. Scbeepsexploi- tatiemaatechappij „Juiie Streifl", alhier. De vennootschap is genaamd Scheepsexploitatiemaatschappij „Julie Streiffzij is gevestigd te IJmuiden, gemeente Velzen. Zij heeft ten doel het exploiteeren van schepen, met dien veretande.dat de vennootschap nooit meer dan 1 schip in eigendom mag hebben. HEEMSKERK Lichting 1910 Uit onze ge meente zullen voor de lichtiDg 1910 dit jaar 6 lotelingen voor de volledige en 2 voor de korte oefeningen worden in dienst geroepente i&m«n moeten er dus acht personen „weg". CASTBICUM. Bloembollencultuur. Onze af- deeliug zal een ledenvergadering hou den op Dinsdag 23 dezer des avonds ten 7 ure, in het gewone lokaal. Punten van behandeling: Verkiezing Candidaten Hoofdbestuur. Verkiezing afgevaardigden. Afrekening bloembol lenveiling. ALKMAAR. Burgelrlij ke Stand. Ge trouwd: A. Kiestra en O. B. v. d. Waal. A. H. Dekker en C? C. Pieterse. Geborep: p. "van J. Felljeinap Hamers. HESMSTEDE. De eerste «teen gelegd. Heden ten ll2,'2 uur werd door het oudste dochtertje van den heer Dr Droog, voorzitter, de eerste steea gelegd van de woningen, die door de^Woningvereeniging „Berken rode" worden gebouwd op het terrein tusschen Binnenwegen Bleekenvaart Tegenwoordig waren het bestuur, architect en de aannemers. De voorzitter sprak een toepasselijk woord, waarop werd geantwoord door den hter Jos. Cuyperi,architect,tsrwijl tot het dochtertje van den hesr Dr. Droog sen hartelijk woord werd gezegd door den heer Q van den Berg, oudste lid van het bestuur. Aan de werklieden werden bons verstrekt voor rundrleesch of sigaren. Militie. Het aandeel door deze gemeente te leveren in de lichting der Militie lichting 1910 bedraagt 53, waarvan 13 ten volledige en 5 tot korte oefening worden opgeroepen, HILLJGOM. „Tobias". De R. K. Drageriveree Diging „Tobias" beeft baar jaarliiksche vergadering uitgeschreven tegen Maan dagavond 22 Nov. ten 7 uur in het eafé van den heer Jsc Kroon. Burger l. Stand. Getrouwd: J. Smink en V. Woudstra. A. Smink en G. Woudstra, K. de Haas en E. M. Weijers. Geboren: A. deMooijGroot,z. E. M. Spreeuwvan Roode, 1, M. v. Marisran Rooden, z., W. de Groot - Brouwer, 2 z. Overleden: J. P. Buckens, 21 m. LISSE. H. B G. Gisteravond vergaderde onze afdee- ling van het H. B. G, in Café Ruigrok. Na opening der vergadering, voorlezing en goedkeuring der notulen, werden 6 nieuwe leden geïnstalleerdBij de algemeene besprekingen (punt 3) stelde de heer Raaphorst voor, op de algemeene vergadering eens flink aan te dringen op ruimere verspreiding van de prijslijst, welk voorstel alge meen bijval vond. De heer Warmer dam vroeg, of voor onze afdeeling niet eens een lezing kon gehouden worden over bloembollencultuur. Bij stemming bleek, dat met 16 stemmen voor en 6 tegen werd be sloten, een spreker te vragen om een rede te houden over „Grondkennis". Het voorstel van den heer P. Schoonen, om de droge veilingen minderwaardig goed te weigeren, vond geen steun. Na afloop der vergadering werd nog een verloting gehouden van gereed schappen. Tidjeman contra Kuyper. Wij ontvingen van Mr. P. Tideman een stuk, dat deze aan „De Standaard" ter plaatsing hedenavond heeft aange boden. In dit stuk zegt Mr. Tideman o.m. dat hij zich tot taak heeft gesteld 0111 ,tde opkomst van een nieuwe Excel lentie Kuyper te verhinderen". De „juridische kant van het brieven- vraagstuk", d. w. z. het gentleman like om brieven van een derde zonder toestemming van dien derde te publi- cearen, laat volgens Mr. Tideman's eigen woorden hem koud „in ver gelijking met het groote vraagstuk, Dr. Kuyper's wederopkomst te verhinde ren". Voorts deelt Mr. Tideman mede, dat hij als het hem blijken mocht noodig te zijn, nog verder zal spreken, doch dat hij de noodzakelijkheid daarvan nü nog niet inziet. DU stuk was geschreven vóór Dr. Kuyper's mededeelingen in de Tweede Kamer. Mr. Tideman zal dus misschien na deze mededeelingen andere plannen hebben, die hij ons tot heden toe niet heeft bekend gemaakt. Wij meenen met deze aankondiging te kunnen volstaanhet geheele stuk op te nemen, laat vooreerst onze plaats ruimte niet toe en achten wij voorts bij den geheel nieuwen staat van zaken, die ontstaan is na Dr. Kuyper's antwoord, ook onnoodig. Personalia. Bij het. op .17 dezer door den Nederl. Steoografenbond J. Pitman alhier gehouden examen zijn onder merr geslaagd: voor diploma B (min. snelheid 80 woorden per minuut), mej. F. J. van Lobuizen, Haarlem, voor diploma A (theorie) de heer C J. Langeiaan te Liase. De begrafenis van dr. Vlaanderen, Met den trein van 12,40 te A pel doorn aangekomen, werd van het station uit te 1 uur op de begraaf plaats aan de Loolaan het stoffelijk overschot van den oud hofarts dr Vlaanderen ter aarde besteld. Inten dant Van Steyn, vertegenwoordiger van H. M, de Koningin, volgde it, hofrijtuig in den stoet. Aan de groeve legde de heer Var Steyn een krans van chrysanthemums namens H. M. op de kistvele and*r- kransen dekten de lijkbaar, waarondei een schoone krans van arendskelker en cycasbladeren van H. M. de Koningin Moeder. Bij het graf werd het woord gevoerd door den heer Tutein Noltbeniu». burgemeester van Apeldoorn, die doo' B. en W. vertegenwoordigd wasdoor ds. Hattiok, als vriend en namens regenten \an het weeshuis al taar, in welk college de overledene langen tijd zitting haddoor ds. Van Rhijn, alt- voorzitter van den kerkeraad der Ned. Herv. gem. en namens de kerkvoog- De zoon van den overledene dankte nameDS zyn moeder en zuster voor de eerbewijzen. Er was een zeer talrij ke menigte uit alle st*nden aanwezig, een bewijs van de hoogachting, waarin dr. Vlaanderen bij allen stond. De kwestie met de „Sociëteit Vereeniging". Gisterenavond hebben gecommitteer den der „Soc. Vereeniging", daartoe door ?t bestuur der Sociëteit opgeroe pen, vergaderd over de bekende zaak, n.l. het verhuren der zaal voor de F errer-m eeting. Met 25 tegen 3 stemmen werd be sloten aan de bladen van de gevoer de besprekingen geen verslag te geven. Kath. Ondersteuningsfonds. Naar wij vernemen, zijn er plannen gaande om op te richten een nieuw Katholiek ondersteuningsfonds in onze stad. Hedenavond zal in het café. „Cen trum" aan de Botermarkt, om half negen, een vergadering worden gehou den tot bespreking van de Statuten. Terecht meent men, dat tegen de „neutraliteit" ook op dit gebied niet genoeg kan worden gedaan! G. W. De algemeene jaarvergadering- der vereeniging „Geloof Wetenschap", die Donderdag de eerste cursusver gadering voorafging, was reeds goed bezocht. De voorzitter, de heer J. Roodnat, opende met den Christe- lijken groet en zeide in zijn ope ningswoord. dat de heer Dr. van Schuyienburch, wiert hij warme hui lde bracht wegens drukten werkkring voor het voorzitterschap heelt moe ten bedanken, echter zonder daar om uit het bestuur te tradien. In de bestuursvergadering was daarop spreker ais voorzitter gekozen; deze mededeeling lokte een hartelijk ap plaus uit. Ka eenige meldedeelingein werdim, de notulen gelezen e,n door den eer sten secretaris 't jaarverslag uitge bracht, waarin behaive een overzicht van wat in het eerste vereenigings- jaar was verricht, ook gewezen werd op hetgeen was ondernomen voor de verschaffing van ontwikkelende lec tuur, waaraan de vereeniging nog immer aandacht wijdt. Het jaarver slag, dat tevens de toekomstige ont wikkeling en den bloei van G. Wil voorzag, eindigde met een warme op wekking naar steeds meer ijver en toewijding:, teneinde steeds honger te stijgen en het mooie werk van G. en iWi. steeds mtet meer nut te kun nen verrichten. Ka 'n dankwoord aan den secreta ris bracht de voorzitter het bestuurs voorstel tot statutenwijziging in stemming, dat na korte bespreking met algemeens stemmen, werd aan genomen. In gevolge hiervan zal voortaan slechts ééne klasse van leden «be staan, waartoe zoowel dames als heeren zullen behooren- De intro ductie van dames der leden gal niet meer wonden toegestaan. De aftredende bestuursleden A. J. Schmier, H. Kraetzer en F. X. Mi. Schiphorst werden daarna herkozen. De verkiezing van nog een bestuurs lid in de vacature, waarvoor Dr. Droog bedankt heeft, zal in ds vol gende yergadering plaats hebben- Ka afloop dezer vergadering had de eerste cursusvergadering plaats, waarin de ZeerEerw. Rater F. Hen dricks S- J- spirak over Theoso fie. Een welverzorgd openingswoord van den Voorzitter, die wees op de groote plannen van G. Wj. voor het komende jaar-, ging vooraf en daarna betrad de Eerw. spreker het spreekgestoe rte. Spreker zou dezen avond behan delen het karakter van de Theosofie, welke spr. aanduidde als in het kort te zijin: pantheïsme, en na de pauze de bedriegeiijke overeenkomst van Theosofie en Christendom en de groote klove die beide inderdaad scheidt. Met een historisch overzicht van de wolding en ontwikkeling van de theosoiie leidde spr. zijn voordracht in. Hij ging na hoe Helena Paula Biagatzky, na een reis door Indië, waar ze het Boeddhisme en Brahma nisme studeerde, den 25 Sept. 1875 in Amerika met Ofkott e.a. de Theo sofische vereeniging stichttehoe dezelfde vrouw, na moeilijkheden met den rechter Judge gekregen te hebben, hulp kreeg van de zeer be gaafde Annie Wiood, eigenlijk Annie Besant, die man en kinderen verliet om „profetes" te worden van de even zonderlinge als ongelooi'elijk- belachelijke theoriën van de Theoi- sofie. Sinds dien tijd is Ahlnie Besant 'die were.d rondgegaan om haar leer te verspreiden en er zijn overal lieden, die aan dit mengeimoes van occul tisme, spiritisme en pantheïsme mee doen. ,Wat behelst de-Theosofie? Theosofie is„Gods-wijsheid", niet de Wijsheid nopens God, zooals de Kerk idie leert, maar de wijsheid van God. 't Karakter der Theoso fie is dan ook het zuivere Pantheïs me en als men Vraagt w'aar deze wijsheid vandaan komt dan wordt geantwoord dat deze leer voor 1680 millioen jaren(!) werd beoefend in een land dat nu in den Atlantischsn Oceaan is verzonken en dat.... At lantis heette. Van dat verzonken land, dat door geen enkel natuur kundige of ethnograaf wordt erkend, zou de leer over China naar hier zijin gekomen. Hoe, daarvan weten de theosofen niet af. Het behoeft geen betoog, dat deze zonderlinge theorie op geen enkel Intussclienwat Behelst idie leer eigenlijk? Zooals gezegd: pantheïs me alles wat is, is God. Spr. bewees dit uitvoerig door citaten uit de voorname schrijvers en schrijfsters der theosofie. Maar dit pantheïsme is het ideëeie pantheïsme: al wat bestaat is één enkele natuur van God, maar het verschil dat wij zien is eenvoudig zinsbegoocheling .onzerzijds. Het zien van de verschil lende dingen is zegt de theosoof een net van begoochelingen, door het in zich opnemen van verschil lende openbaringsvormen- Als de mensch los is van die openbarings vormen en in zichzelf God kan be schouwen, die vormen heeft „weg- geleefd", dan eerst is hij waarlijk theosoof. Spr. bewees nu uitvoerig de vajsch- heid der pantheïstische ketterij en toonde glashelder aan, dat deze filo sofie niet houdbaar is. Spr. besloot «dit deei van 'zijn voordracht met het be wijs, dat de pantheïstische godheid, een zelfstandigheid, een „iets" ron der eenigen openbaringsvorm, een onmogelijkheid is. In het tweede deel zijner voor dracht ging .spreker na het schijn baar verband, dat er bestaat tus- schen Christendom en Theosofie. Beide gebruiken termen als broe derschap, als eenheid en liefde, maar dat is bij de Theosofen iets heel apders dan bij de Christenen. De Theosofen cijferen al het boven natuurlijke weg, vloeken het: ze heb ben 't niet noodig, omdat zijzelf zijn de godheid. Alles wat wij ia de bovennatuurlijke orde kennen en zien en hopen en gelooven, dat bren gen zij over in de natuurlijke orde: 't woerd van Pascal, dat le diable est le singe de Dieu, komt hier weder te pas! De herkomst van hun leer, waarvan ze godslasterlijk beweren, dat het een soort geheimleer is, óók door Jezus aa'n zijn discipelen (met voorbijgaan van het volk) in het geheim geleerd ter betere vol making (esoterische leer in tegen stelling met de exoterische, gewo ne christelijke leer) en waarvan ze zonder schijn of schaduw: van be wijs vertellen, dat de kloosters der 15e eeuw(ja zelfs Elisabeth van Hongarije, Theresia van Spa,nje. enThomas van Aquino aanban gers waren, wordt door geen enkel theosoof verklaard of aangetoond- Met het praatje dat „de wijzen" (wie dat zijn weet niemand) ten slotte die leer hebben medegedeeld, praten ze zich op het laatst vast. Spr. vraagt ten slotte: hoe kan zulk een loer ingang vinden? En hij antwoordt*: vooreerst door de ongezonde ineüschelijke nieuwsgie righeid dan door die mooie termen van broederliefde enz.ook 'p reden is de verbrokkeling van het Pro testantisme, het „sebnen" van zoo- velen naar wat hoogers: de reactie op het koude materialisme. Met de vurige bede, dat vele goedwillende theosofen door hun onwillekeurigen drang naar hooger ten slotte zullen komen tot het Christendom, besloot spr. deze eer ste conferentie, welke in December door een tweede over hetzelfde on derwerp zal worden gevolgd. De voorzitter da;nkte in welgeko zen bewoordingen den begaafden spreker, die op uiterst heldere en meesleepende wijze zijn zeer, talrijk geHoor uren, lang had geboeid. Teylers Physisoh Kabinet. Directeuren van Teyler's Stichting hopen er in te slagen Prof. dr. H. A. Lorents uit Leiden aan die stichting te verbinden onder den titel ran Cu rator ran Teylers Laboratorium. Z.H Gel. zou dan op zich nemen de hoofdleiding van de natuurkundige onderzoekingen, welke ruimer nog dan tot dusv ure, vooral op het gebied van electriciteit en optie aan bet labora torium dier stichting zouden worden gedaan en in 't algemeen zijn steun verleenen om dezen tak der stichting tot meerderen bloei te brengen. Ook zou nog een conservator worden benoemd. Waarschijnlijk zullen wij vrij spoe dig in staat zijn met zekerheid hier omtrent meer mede te deelen. Het Faillissement van den makelaar Piêt. Ter griffie van onze rechtbank is neergelegd de lijst der voorloopig er kende schuldeiscbers in het faillisse ment van den veid weien makelaar Piët. Hieruit blijkt dat het bedrag der voorloopig erkende schuldeischsrs on gsveer 1' 100 000 bedraagt, waaronder pi.m. f 10.000 preferent. De Nationale Biocmentontoonstel ling in 1910. Nog zijn ingekomen voor bovenge noemde .tentoonstelling, de volgende eereprijzen en medailles. Gouden medailles door de Vereeniging tot verfraaiing van Heemstede en Bennabroek ear tot bevordering van het Vreemdelingenver keer in die gemeenten, den heer W. P. J. T. van Linden Tol, te Heemstede. Zi 1 v. Verg. medaille door de gemeente Uitgeest. Zilveren medaille door de gemeente Uitgeest. Museum van Kunstnijverheid. De Tentoonstelling van kerkelijke Schilderkunst, die thans in het Mu seum vat) Kunstnijverheid geopend ie. zal Zondag 21 Nov. nog te bezichtigen zijn. Door den directeur van het Museum worden pogingen in het werk gesteld, teneinde in het voorjaar van 1910 rene Tentoonstelling van Zweedsche volkskunst: weven, bordureD,houtenij- in het De offi«ie«le uitslag van de steaming van gisteren Wij laten hier de officieele cyfers volgen van den uitslag der gisteren uehouden Raadsstemming in District III. Stembureaux. ABC Tot Aantal kiezers 988 1224 1523 37 Geldige stem m. 569 589 725 1883 Van onwaarde 5 3 7 15 Adrian G. 73 175 167 415 Bregonje J. H. 153 105 185 443 Joosten J. 68 61 58 187 Monnik J. H. 275 248 315 838 Zoodat herstemming moet plaats hebben tueachen de heeren J. H. MONNIK, die 838 en J. H. BRE GONJE, die 443 stsmmen verwierf. De herstemming zal plaats hebben op Woensdag 1 December. B. K Spoor- «n Tramwegmannen Gisteravond vergaderde in 't gebouw „St. Bavo" de onderafd. van den Ned R. K. Volksbond „St. Auguatinus" van Spoor- en Tramwegpersoneel. De tamelijk bezochte vergadering werd door den Voorzitter geopend met een woord van welkom, in 't bizonder aan de opgekomen nieuwe leden, welke, nadat de notulen waren voorgelezen en goedgekeurd, werden geïnstalleerd. Ia 't geheel bedroeg het aantal nieu we leden 12 mannen van Spoor en Tram. De Voorzitter richtte tot hen eenige woorden van aansporing, waarna aan de orde wasBespreking van het Jaarfeest. Vele voorstellen kwamen omtrent dit pent, doch na eenige discussie werd met algemeene stemmen besloten tot het houden van een huishoudelijk jaarfeest, toegankelijk voor alle leden met 1 dame opdat ook de vrouw eens kennisjmake met het vereenigingsleven. Gezorgd zal worden voor aangename afwisseling, terwijl een spreker van naam zal worden uitgenoodigd eene korte rede te houden. Aan de orde was thans„Verslag van den jl. Katholiekendag te's ra- venhage." Dit werd op zeer uitvoerige wijze gegeven door den Voorzitter den heer J. van Dam, welke voor zijn moeite zich beloond zag door een luid applaus. Nadat door den Secretaris namens de vergadering was dank gezegd aan den Voorzitter voor de moeite, welke hij zich heeft getroost een zoo keurig en uitvoerig verslag te leveren, volgde het punt „Mededee Hogen." Uit die mededeelingen bleek dat was ingekomen een schrijven van de R K. Propagandaclub „Pius X". Aan het verzoek dier Club zal worden voldaan. Verder werden Dog eenige huishoudelijke mededeelingen gedaan, waarna ten slotte het bestuurslid de heer P. Baers nog een verslag gaf van de laatste gecombineerde vergadering van Christelijke bestuurderen. Met een woord van dank en den Chr. groet sloot de Voorzitter deze zeer geani meerde vergadering. En dat terwijl het vriest! Door A. Voordehake, van hot landgoed „Blo cm- oord", te Heemstede, zijn thans nog heereboonen aan onze -groenteaunarkt gebracht Bovendien zijn door Jan Koelemij, wonende Houtvaart, Overveen, n,og snijboonen aangevoerd. Kegelen. In den kegelwedstrijd in café Suisse, te Alkmaar gehouden, be haalde „de Prins", alhier, 290 punten (3e prijs), de „Groote Vauxhal", al hier, 285 punten (4e prijs), de treffers- prijs werd behaald door „de Phoenix" van hier, de achtenprijs door „Hout of fout", alhier. Eigen schuld! Gisterenavond zette een heer zijn rijwiel tegen de pasto rie in het Kleverpark, en ging daar binnen. Na een half uur kwam hij terug en keek toen nog vreemd dat het rijwiel gestolen was! Je moet dóór toch in Haarlem al aan gewend we zen! Vechtersbazen. Gisterenavond had er m de Kleine Houtstraat een vecht partij plaats tusschen eenige dronken kerels. Nadat ze elkaar flink afge rost hadden., kwam een inmiddels ge roepen agent een einde aan den twist maken, doch de vechtersbazen beloof den elkaar, morgen verder af te reke nen! Dat zal je gebeuren! Gisterenavond liep een 15-jarige jongen, zekere de W„ met een groote matglazen ruit den hoek der Oranjeboomstraat en Oranjestraat om, toen een wielrijder tegen hem aan kwam en hij met ruit en al op de steenen terechtkwam. De ruit was aan stukken, en de jongen had een bloe denden vinger. Baden. In het Douchebadhuis aan den Koudenhorn, zijn in deai afgeloo- pen week 633, en in dat aan het Leid- sche plein 928 baden genomen. Bioscope Theater. (Groot» Markt) 8 u. Voorstellingen. Soe. Vereeniging. 8u. Lieide- renayond Susan Metcalfe. Programma. Orgelbespeling in de Groote kerk, op Dinsdag 23 dezer, des n.m. van 12 uur, door den heer W. Ezerman. 1. Preludium en Fuga No. 2, Men delssohn. 2. Adagio, Beethoven. 3. So nate, Th. Krausse. a. Allegro mode- rato. b. Adagio, c. Finale. 4. Largo, Handel. 5. Ave Maria, Bach-Gounod. Plaatsgebrek noopt ons, tal uan berichten uit te stellen tol Maandag. Burgerlijke Stand. Geboren: 17 'Nov. d. van B. de Mildev. Dijk- 19 Nov. z. van J. A. Rieinsberg-Boender. z. v A. KruijeirKuvener. d. van M- J» van Deutekomv. Luijken. 20 Kov. d. van P, A. Radsmavan Amstel. Overleden: 18 Kov. J. S. N.; Beekers, 84 j„ Prinsen bolwerk. 19 Kov. H. E. JungHo-lierman, 87 j., Plein. P. R., 3 jz. yan J. P. Reinerie, 2de Vooruitgang straat. R|. A„ 12 j., z v. R. A- Verkooij, Oranjeboomstraat. Politie-rspport. Aangifte gedaan: 1 g-eelharig hondje, J. Baas, .Voor- zorgstraat 82. 1 dop van een rijtuigwiel, 1 hen- gelmandje aan het Bur. v. Politie. 1 glacé handschoen, M. Kors, Am- sterdamscihevaart 38. 1 fox-terrier, J. Jansen, Amster- damschievaart (Haarl.liede),, 1 teekenhaak, (driehoek), J. Adri aans, K ie uwe Gracht 19. 1 flakon met zilveren dop, v. An- del, We s t e rh 0 u ds t r a at 9, Heemstede. 1 R'.-K. kerkboek, J. de Koe, Korte Lakes,Iraat 7rood. 1 voetbal, J. Dasberg, (Wijde Ap- pelaarsteeg 7. 1 ring met 6 sleutels, aan het Bureau van Politie. van het Konimsl, Nederl Meteriologisch Instituut te de Bilt. (Per Telegraaf.) Zaterdagmorgi r 10 mir. Hoog-re bar meterstand 769,4 Valentia laagste 745.9 Riga. Matige N. Westelijke tot Noordelijke wind. Zwaarbewolkt Mogelijk regenbuien Zachter in Zuid en Oost. aOHOTEJN Ons ContiiEgent. Voor de lich ting 1910 der Kat. Militie voor deze gemeente worden 18 manschappen in gedeeld voor volledige en 7 voor korte oefening. Burgerl Stand. Geboren: C. van DoornBenschop, d., M. Tiche laarSnurland, d. Overleden: H. Kors, 70 j. BLOSKKHDAAL. B ij zonder Onderwijs. De nieuwe Chr. school voor L. O. en M. U L. O. alhier, zal met 1 Januari 1910 in gebruik worden genomen. Burgerl. Stand. Geboren: D. van DijkKerpersboek, z. Ondertrouwd: J. Kramer en G. A. Plooi. Overleden: C. van der Eng, 26 J. Bijvoet 76 j. agenda voor Zondag, 21 November. De Kroon, 2 en 8 uur Alberts frères. Biosciope Theater, (Groote Markt). Van 2 uur af, Voorstellin gen. Soe Vereeniging, 8 uur Bui tengewone volksvoorstelling van 't Bioscope-Theater. voor Maandag, 22 November- Gebouw St. Bavo, (R.-K. Volksbond), half 9. ondersteunings fonds. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Geopend eiken dag van 105 uur, tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zondagen en R, K. feestdagen. Doorloopende toegangskaarten voor een geheel jaar f 1. Teii Iers Stichting^ 113 u. Landbouw Ongevallen-Verzekering De Noord- Hollandsohe Landbouw-Onderlinge. Het Bestuur van de Noord-Holland- sche Landbouw Onderlinge heeft be sloten met het oog op de propaganda voor de Onderlinge Landbouw-onge- vallenverzekeriog verschillende ver gaderingen in Noord Holland te hou den. Tot deze vergaderingen worden uit genoodigd: le de besturen der afdeelingen van de Hollandsohe Maatschappij van Landbouw in deze provincie, en 2e deleden dir Maatschappij. Deze vergaderingen worden op ver schillende plaatsen gehouden te Alkmaar, 22 November, in Hótel Centraal, 's morgens 11 unr voor de besturen en de leden der afdeelingen, Alkmaar, Heer-Hugowaard, Schermer, Schermereiland, Uitgeest, Ursem en. Velzen: te Amsterdam, voor alle leden der afdeelingen Alsmeer, Amsterdam, Buik sloot, Diemen, Gooiland, Haarlem, Houtrijk en Polanen, Nieuwer Amstel, Ouder Amstel, Ransdorp, Sloten, Slo- terdijk, Thamen, Weesperkarspel en Zaanlandsche Gemeenten op Woens dag, 24 November 1909 om 11 uur v.m. bij Kraenapolsky; te Hoofddorp van alle leden der afdeelingen Haarlemmermeer op Vrij dag. 26 November, 's avonds 6t/2uur, in Café „De Beurs"; te Hoorn voor de leden der afdeelingen Eakhuizen, Hoorn, Medemblik, Op meer en Wognum op Donderdag 25 November 1909 om 12 uur,'s middags in „De Witte Engel"k| te Purmerend voor de leden der af deelingen Assendelft, Beemster, Edam, Knollendam, Krommenie, Waterland enWormerveer op Dinsdag 23 Novem ber 1909 om ID/2 uur v.m. in Den Doelen te Sc'nagen voor de leden der afdee lingen Anna Paulowna, Barsingerhorn, den Helder, Schagen, Waarden Groet, Wioringen, Wieringewaard en Zijpe •ip Donderdag 2 December 1909 om 12 uur 's middags in een nader aan Pi» ole, ld<\r* «po. wa als gea cal- de gel- weg. tre zoi gec hel ga; gre het' I eer toe lil> zija kr; ter Öe

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1909 | | pagina 2