DAGBLAD voor NOORD- en 71"ID-HOLLAND. 4iii m m in bis Onze abonnementen-wedstrijd KindteHBui»wMt 29"3i-339 Haaptem BUITENLAND. Gemengde Buitenlandsche berichten BINNENLAND. Gemengd Nieuws. Nieuws uit Kennemerland. Nieuws uit de Bollen streek en de Meer. WOENSOACi 24 NOV. 1909* 34ste Jaargang No, 7050 Bureaus van Redactie en Administratie l«n4®s!,ss©ïMBï84i8aa«^ T©ï®fo©ira68mm©s» 1426» B. Voor advertenties en reclames buiten Haarlem en de agentschappen wende men zich uitsluitend tot RICARDO's Advertentie-Bureau, N. Z. Voorburgwal 242, Amsterdam, Int. Telefoon 1020. AHe betalende «bomié» op dit blad, die In bet bezit eener verzekeringspoli» rijn, volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor: GULDEN bij |fg li 5 li II GULDEN bij pf* §f§ GULDEN bij f§ fGULDEN bij jP f| De uitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij Ocean", Bijkantoor voor Haarlem de Nederlandsche Credietbank Nieuwe Gracht II. Dit nummfer bestaat uit twee bSadeu. EERSTE BLAD. Wij herinneren er aan, dat de invulformuiieren voor onzen abonnementen-wedstrijd pas mor gen (Donderdag) verkrijgbaar worden gesteld. Op aanvrage worden ze ook per post toegezonden. DE DIRECTEUR. ENGELAND. Wijk bij Duurstede. DE BALKAN. FRANKRIJK. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT A R O Bi K E m E N T 8 F R W S i Per 8 maanden voer Haarlem Voor de plaatsen, waar een agent le gevestigd (kom der gemeente) Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post Afzonderlijke nummers f 1,85 1.85 1.80 '.0,08 PRIJS DER ADVERTEfcTIÜM Van 16 regels60 cent (contant 50 cent). Iedere regel meer10 cent. Buiten Haarlem en de Agentschappen 20 cent per regel. Reclames dubbel tarief. Dienstaanbiedingen 25 cent (6 regels), driemaal voor 50 cents contant). éen duim. één wijevinger. 15 GULDEN bil verlies van éeu anderen vinger. laat men op zijn hoede zijn. De tijden zijn ernstig en wij zullen niet capitu leeren vóórdat de Kerk ineen stort. En de Kerk moet blijven leven." De Fransche regeering lijkt echter onverzoenlijk 1 Na de kloosters, de scholen Men leze wat in ons Tweede Blad nog over Briand's optreden en uit spraken wordt gezegd. FRANKRIJKE ACTIE IN MAROKKO. Gisteren in de Fraiiscihe Kamer wederom groot debat over Mrokko. Minister Pichon won pet op alle puntenen zijn rede w'as vol bedrei gingen voor Moelai Hafid. Met 433 tegen 67 stemmen werd een motie van vertrouwen in de regeering aan genomen. Nog is Kamerlid van Wijk bij Duurstede niet ten grave gedragen, of waarlijk.... reeds zijn er katholieke bladen, die het spelletje van Breukelen alweer gaan beginnen. „Het Huisgezin" b.v., dat voor Breukelen het dwaze denkbeeld be pleitte om Jhr. Roëll dien rechtschen zetel cadeau te doen, poogt zijn flater nn goed te maken, door reeds nu te wijzen op de groote getalsterkte der katholieken in Wijk bij Duurstede 1 Zoo worden de Katholieke kiezers opgezet, en als ze straks de coalitie weer breken en buiten de bondge- nooten dm gaaD, dan zal het heeten. dat er toch in de Pers geenerlei plan is geopperd, dat dó&r alleen maar theorethiscbe beschouwingen werden geleverd Het komt ons voor, dat dit geheele doen ernstig moet worden afgekeurd. Zooals wij hier te Haarlem, waar de Katholieken óók veel sterker zijn dan de niet-Katholieke Christelijke bondgenooten, immer aan de Kies vereenigingen het eerste woord en het beslissende woord laten, zooals we verleden week nog deden in zake de gemeenteraadsverkiezing te Lisse, waar we evenmin een woord van aanbeveling of voorkeur wilden doen hooren, vóór de Kath. Kiesvereeniging zich had uitgesproken, zóó moeten, dunkt ons, ook in zake Wijk bij Duurstede de Katholieke en Antirevolutionaire Organen handelen. Wij mogen dit zeggen, omdat tot voor weinig tijds dit de goede regel was, door de heele Katholieke pers bij voorkeur betracht. Elk geschrijf, vóór de kiesvereni gingen zich uitspreken, is uit den booze, meenen wij. En ook dat is geen wijsheid van ons zelf, maar een gebod der ondervinding, welke ook degeschie- deLJS van Breuaelen en wat daarvan is geworden, heel duidelijk heeft ge sanctioneerd Ten bate der Christelijke eenheid mag worden verhoopt, dat het voor beeld van „Het Huisgezin" door de bladen die in het district Wijk bij Duurstede invloed hebben, niet worde gevolgd 1 Men zie maar eens, hoe grif al van het geschrijf over dat „recht" der katholieken op den Wijkschen zetel, door de iiberale bladen wordt gebruik gemaakt om het vuurtje verder op te etokeu I DE GROOTE STRIJD. Lord Clromer, de vroegere gouver neur van Egypte, heeft zich vatn de oppositie afgescheiden. Hij zeide g isteren, da.t hij zich weliswaar met de financieel© voorstellen der regee ring niet kan. vereehigen, maai- dat hij1 evenmin zijn goedkeuring hechten kan aan een verwerping; daar deze zou leiden tot scherpen, langdurigen binnenlandschein strijd, die de. werk zaamheid van Engeland zou verlam men bij nationale moeilijkheden. Een' verwerping zou zelfs de meest gematigde liberalen nopen niet te rusten, voordat niet alleen de sa menstelling, maar ook de functies van het Hoogerhuis volkomen zullen zijn gewijzigd. En daar durft lord Croraer niet aan. Lord Fentland, cptredend voor de regeering, zeide dat de verwerping Van de begrooting zou leiden tot verlamming van de uitvoerende macht en daardoor tot stagnatie, aan Welke geen einde zou kunnen komen dan door jde oen of andere irevolu- tionnaire wijziging van de consti tutie. Hij' Verzocht het Huis wel te over wegen, of het zal overgaan tot ©en stap-, die niet weder goed te maken zou zijn, wijl nadat hij eenmaal is gedaan, de toestand nooit weder zal kunnen worden, zooals hij ee|ns is geweest. Het debat werd weder verdaagd en de stemming zal niet plaats heb ben voor morgenavond. DE SCHOOLSTRIJD, De geestelijkheid vau Frankrijk zet zich schrap voor de heilige rechten der Kerk, der geloovige ouders, en der gerechtigdheid. De bisschoppen hebben wederom een verklaring bekend gemaakt, dat zij nooit zullen transigeeren. en dat zij zich de harten van de Fransche jeugd niet zullen laten ontrooven. „Misschien" zoo eindigt dit pro test „is het nog mogeJijk de liefde en verdraagzaamheid tusschen de Franschen onderling te heretellen. De heer Briand beeft dit hoopvolle woord voor ons uitgesproken. Hij heeft daar door de al te opvliegenden van aard tot kalmte gebracht. Doch hoe lang zullen de mannen van vrede en ver zoening hun drift kannen meester blijven? Wij weten het niet. Maar ANTI-TURKSCHE POLITIEK. De Jong-Turken zijn blijkbaar on gerust over de geruchten die maar steeds loopen over een verbond tus schen Servië, Bulgarije en Montenegro, dat in wording zou zijn. De „Ikdam" zegt dat Turkije er naar streven moet elk bondgenoot schap op den Balkan, waarvan het geen deel uitmaakt, te verhinderen. Turkije moet zich aansluiten bij Oostenrijk-Hongarije dat ook dooreen Balkan-verbond bedreigd wordt. Grie kenland zou zich na zijn eerzuchtige plannen in zake Kreta te hebben op gegeven, bij Turkije eu Oostenrijk- Hongarije kunnen aansluiten. Zaterdag a s. zal de Turksche mi nister van buitenlandsche zaken een interpellatie beantwoorden, bestaande uit de volgende vragen Welke houding zat de Porte aan nemen tegenover de door de pers vermelde plannen nopens een Balkan- verbond? Is zulk een Bal ban-verbond in het belang van Turkije of is hij met Turkije's belangen in strijd? Wat heeft de Porte gedaan naar aanleiding van de jongste uitlatingen van de Bulgaarsche ministers Malinof en Paprikof over Bulgarije en Turkije? Dit lijkt wel een waarschuwing aan bet adres der Balkanstaten, die niet is mis te verstaan 1 Jong-Turkije wil ook door zijn buitenlandsche politiek toonen dat het er isl De Burgemeester van Brussel over leden. De burgemeester van Brussel De Mot, een liberaal en anti-clericaal van het zuiverste water,daarbij volbloed anti- Vlaamschgezind, is gisteren overleden. De Weener vergiftigingszaak. Thans heeft zich ook een in de pro vincie in garnizoen liggende officier van den generalen staf aangemeld als ont vanger van het geheimzinnige briefom slag met de doodelijke cyaankali-poe ders, zoodat bewezen is, dat de moor denaar zijn heillooze zondingen ook naar de provincie heeft gestuurd en niet alleen naar Weenen. Verder is ook nog geconstateerd;, dat niet alle officieren te Weenen, die de poeders ontvangen hebben;, zich hebben aangemeld. Gebleken is, dat de naam „Charles Francis", waarmede de begeleidende circulaires onderteekend zijn, de naam ■is van een Engelsch drogist, die eenigen tijd geleden „versterkingspillen" en der gelijke geheime geneesmiddelen annon ceerde en verzond, waarvoor de ge zondheidsautoriteiten trouwens gewaar schuwd hadden. De aanslagpleger heeft den naam van dezen drogist op zijn circulaires nagemaakt. Wel is waar heeft de ware Francis zich nog niet aangemeld, maar men is er zeker van, dat er tusschen hem en den dader niet het minste verband is. Het is nu vastgesteld, dat de aanslag gericht was tegen de officieren, die op 1 November van eersten luitenant tot kapitein van den generalen staf waren bevorderd. Het Oostenrijksche publiek helt hoe langëV hoe meer over tot de meening, dat men hier te doen heeft met een aanslag van Servische zijde, van een Servischen fanaticus, zooals sommige bladen deze aantijging ver zachten. De fabrikant van de envcloppes, een Oostenrijker, heeft zich reeds bij de po litie aangemeld en verklaard, dat deze soort briefomslagen al sinds twee jaar niet meer in zijn fabriek worden ge maakt. Gisteren zijn in den loop van don dag bij de Weener recherche nog eieni- ge aangiften van apothekers ingeko men, die in de vorige week aam vreemde klanten poederouwels hadden verkocht. Tot dusverre echter ontbreekt ieder spoor. De Noordpool-on:tdekking. Volgens de jongste berichten, zal dr. Lonsdale, een Amerikaan, die optreedt als secretaris van dr. Cook, Donderdag van New-York naar Kopenhagden ver trekken met alle aanteekeuingem en bescheiden van dr. Cook, welke dan gereed zullen zijn om den geleerden der Kopenhaagsche universiteit te wor den voorgelegd. Men vermoedt, dat Lonsdale den 7en December te Kopenhagen zal kunnen zijn. Hofberichten. Naar men verzekert, moet het tharis vast staan, dat de Koninklijke Familie 18 December naar de Resi dentie vertrekt. De burgemeester van Amsterdam. Naar men verneemt zullen de drie christelijke partijen in Amsterdam, op Vrijdag 10 December des avonds te 8 uur, een groote meeting houden in „Bellevue" (Marr ixstraat). Zij wen- schen dan met kracht te protesteeren tegen al, wat den burgemeester van Amsterdam aanleiding heeft kunnen geven tusschentijds zijn ontslag te vragen en er op aan te dringen, dat hij zal blijven en op dat venoek zal terug komen. Alle geestverwanten hebben vrij toegang. Van elke partij zullen een of meer sprekers optreden. Politiebeambten in herbergen. Naar aanleiding van de klacht door de Commissie van Rapporteurs uit de Tweede Kamer betreffende Hoofd stuk V der Staatsbegrooting voor 1910 geuit, dat politiebeambten in arobs* kleeding in de herbergen sterken drank gebruiken, heeft, naar het „Hbld." verneemt, de minister van Binnenland sche Zaken een schrijven aan de burgemeesters der onderscheidene ge meenten doen richten, waarin wordt betoogd, dat herbergbezoek door po litiebeambten niet behoort plaats te hebben en dat het op den weg van den burgemeester ligt tegen dergelijk bezoek zoo scherp mogelijk te waken. De Minister heeft door tusecheo komst van de commissarissen der Koningin in de provinciën den bur gemeesters doen verzoeken zoovee) noodig aan de politiebeambten her bergbezoek te verbieden en zoo strem mogelijk op de naleving van dit verbod toe te zien. Een ;,Heikosin.an" gevangen. De maréchaussée is er te Schijf, nabij de Belgische grens, in geslaagd een berucht „Heikesman", genaamd M. Mol, onder hevig verzet in hechtenis te nemen. Deze persoon heeft nog verschillende straffen te ondergaan en wordt ook ernstig verdacht medeplichtig te zijn aan den moord, onlangs gepleegd op den rijksambtenaar v. d. Berne. Ge boeid is hij naar Rucphen gebracht, in afwachting van zijn overbrenging naar de gevangenis te Breda. St. Nicolaasviering op Maandag. Te Leiden heeft het College van B. en W. besloten, om, met het oog op de omstandigheid, dat de 5e December op Zondag valt, dit jaar de gewone jaarlijksche vacantie aan de openbare scholen op den namiddag van Maandag 6 December t e geven, waaruit kan worden afgeleid, dat de St. Nicolaas- avondviering te Leiden op 6 December zal plaats hebben. Een schip zoek. Men seint uit Sneek: Alhier is nog niet gearriveerd de stoomboot „Handel en Nijverheid". Zij vertrok Zaterdagmiddag van A'dam en moest Zondagmorgen hier zijn. Geen cholera. Men seint uit Utrecht, dat het ziektegeval bij den schipper te Utrecht, dat als verdacht werd beschouwd, is gebleken geen cho lera te zijn. Verdronken. Door gladheid v,an do walstoep, die met sneeuw bedekt was, is de dienstbode van den land man D. Plas, te Rijppolder, te water geraakt en verdronken. Brandstichting? Gisterennacht is de stal en de hooiberg van W. Vanlut- terveld, te Maurik, afgebrand, waar bij vier koeien omkwamen. Men ver moedt, dat de brand door kwaadwilligen is gesticht, daar reeds meermalen bij denzelfden man een begin van brand is gebluscht. Het Tielsche parket heeft zich' in verband met deze zaak naar Maurik be geven. Een slachtoffer van een brandje. In een van Amsterdam's achterbuurten, de Pieter Jaoobstraat, is gisteravond weer een slachtoffer .van een brandje gevallen. Die 59-jarige vrouw van Nicolaas Berkhout, wonende in perceel No. 32, driie hoog achter, vulde te half zeven de brandende petroleumlamp bij. De vlam sloeg in de lamp, met het gevolg, dat ook de kleeren der vrouw werden aan gestoken. In vlammen gehuld vluchtte het arme mensch de straat op, waar buren met een deken ,de vlammen doofden. Zwaar aan het gelaat en het boven lichaam verwond, werd vrouw Berk hout in bed enkelijken toestand per brancard naar het Binnengasthuis ver voerd. Het brandje, dat weinig te beteekenien had, werd spoedig door de brandweer gebluscht. IJMUIDEN. Lijst van onbestelbare brieven en briet kaarten verzonden door het post kantoor alhier gedurende de eerste helft der maand November 1909. Binnenland. Brieven; 1. Fraulein Lize, Amsterdam. 2. Mevrouw Biezen, Amsterdam. 3. Stoomvisscherij Maat schappij, IJmuiden. Briefkaarten; 1. Monnikendam, Amsterdam. 2 W. Jansen, Amsterdam. 3 Pietje de Vries, Amsterdam. 4. G W. de Jong, Katwijk aan Zee. 5. W. Visser, Scheveningen. 6. Fam. Krugt, Schoonhoven. Buitenland. Briefkaarten: 1. Friiul. T. Drele, CharloUenburg 2. O Gunt echau, Grunbinnen. 3. Fraul. A. Sim mer, Köln. A M. Zahlen, Wilhelms- haven. 5. Mevr. Schall, Munster. 6. Fraul. Muncke, Hamburg. 7. Jibbe Theessen, Sonderburg. 8. C. Cornet, W esel. StormwaarsohuwiDg Noordzee kanaal. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat ook op de sluizen van het Noordzeekanaal alhier stormwaarschuwingen zullen worden gedaan door middel van de seinen, omschreven in de bekendma king, welke is geplaatst in de „St. Ct." van 25 en 26 Maart 1900, no. 71. CASTRICUM. Do volkstelling. Alhier is tot leider der a. s. volkstelling benoemd de heer Kraakman, ambtenaar ter secretarie, terwijl met de telling zijn belast de heeren Deker, Res en C. Bakker. Aanbesteding. In den loop der volgende maand zal de Zusterschool (bewaar- en naaischool) worden aan besteed. RoomBche lectuur. De Pro- paganda-club heeft haar bibliotheek in orde gemaakt, zoodat ieder, tegen een geringe vergoeding, goede lectuur kan verkrijgen, 's Zondags na de Hoog mis worden de boeken afgegeven. Mogen velen er gebruik van maken en geen boeken koopen van rond trekkende venters, die voor een appel en een ei allerlei werken aan den man trachten te brengen, 't Is niet alleen rommel die nergens verkoopbaar is, doch dikwijls zijn er slechte boeken bij, die niet gelezen worden, zonder op godsdienstig en zedelijk gebied schade aan te richten. En znlke boeken gaan in de lange winteravonden var huis tot huis. Die zelf boeken wil hebben, koope dien steeds bij een R. K. boekhandelaar. Strooperij. Nu de veldarbeid gedaan raakt, begint de strooperij in deze streken zeer toe te nemen. Zondagmiddag werden door de jachtopzieners D. de Winter en B Jacobs een viertal stroopers bekeurd, wegens het delven van konijnen. Eén dezer personen had daarmede in enkele dagen de vierde bekeuring te pakken HEEMSTEDE. Bloembollencultuur. Onze afdeeling zal een vergadering van de leden dezer afdeeling houden op Maandag 29 November a. s. des avonds acht ure, ten huize van Mejuffr. de wed. Steenvoorden. AgendaBehandeling van den be schrij vingsbrief. Verkiezing van can didaten voor het Hoofdbestuur. Ver dere bespreking aangaande bijdrage in het huldeblijk van den heer Lovink. Baapreking voor de groote tentoon stelling van 1910. Ballotage. Ingekomen stukken en mededeelingen. IIILL8GOM. R K. Spoor- en Tramwegpersoneel Ook te Hillegom is eene afdeeling opgericht van het Ned. R. K. Secre tariaat van Spoor- en Tramwegperso neel. Tot Geestelijk adviseur is aan gesteld de WelEerw. heer P. Cielon, kapelaan aldaar. R. K. Debatingclub. In de gewone halfmaandelijksche vergade ring van Maandag j.l. der R. K. De batingclub werd na afdoening van eenige huishoudelijke punten het debat over werkeloosheid, een inleiding van den beer A. Sluis voortgezet, over onderwerpen als internationale verze kering tegen werkeloosheid, beroeps keuze, leerlingstelsel e. m. werd ampel gediscussieerd. In de volgende periodieke vergade ring zal de heer G. Mathot het onder werp Protectie inleiden. Bloembollencultuur. Onze afdeeling zal een vergadering van de leden dezer afdeeling honden op Zaterdag 27 November a.s. ten half acht ure precies. Lezing van den heer R. H. Beer- horst van Sassenheim. Opmerkingen over de Bloembollencultuur. RL K. Kring'. He R. K Kiesver eeniging Ri. K. Kring heeft een ver gadering belegd tegen Hinsdag 30 Nov. a.s. des avonds te half acht in café „Flora". He agenda vermeldt: 1. Opening. 2. Notulen. 3, Inge komen stukken. 4. Red© te houden door den Heer A. J. Oostdam van 's-Gravenhage. Onderwerp.He te genwoordige Regeering. 5. Rond vraag. iWjegVer beterih'g. Het ge deelte Stationsweg van de Hoofd straat tot de Haspelbrug ondergaat een heele verbetering. Hij wordt n.l. verbreed en wat vlakker gemaakt, hetgeen zeer ten gerieve zal zijh va;n het vervoer oiver dezen drukken weg- BF-NE EB KOEK. iRi-K. Volksbond. Als spreker voor deze afdeeling, zal op Dinsdag, 7- De cember, optreden, de .WelEerw. heer W. P. janus, kapelaan, te Sassenheim. „St. Jeroen". In de gisterenavond ge houden vergadering van bloemist knechts, is vastgesteld, dat de te hou den tentoonstelling van bloem- en knol gewassen, zal gehouden worden op 25, 26 en 27 Februari e.v. Als commissie leden zijn gekozen de heeren: H. Witte- man, M. de Vries, II. Selhorsit en J. Huijsmans. LISSE Een praatje over de Raads vergadering. Het verslag van een raadsvergade ring, die van 's morgens 10 uur tot 's middags hij vijven duurt, met een uurtje pauze daartusschen, is uit den aard der zaak reeds uitgebreid. Toch geven het behandelde en besprokene aanleiding om op deze plaats een paar zaken naar voren te halen en er een aparte bespreking aan te Wijden. Jammer, dat het nieuwe raadslid al niet een woordje meespreken mocht bij de behandeling der begrooting voor, 1910. Doch dat raadslid is er nog niet. Het moet nog in den electoralen strijd, die weldra gaat aanbreken, uitverkoren worden uit de 3 of 4 candidaten. En. uitstellen dezer vergadering was niet jnogelijk. De begroeting is toch dit jaar al reeds verlaat. Dat zit hem in den verkoop van 't Postkantoor aan 't Rijk. B. en W. zouden zoo gaarne met het buitenkansje op de begrooting gepronkt hebben, doch de onderhande lingen met 't Rijk gaan gemeenlijk niet zoo snel. 't Postkantoor is n.l. een gem. gebouw. Dit nu moet vergroot en de gemeente heeft thans een, goede gelegenheid 't gebouw te verkoopen. Doch 't Rijk, dat wel meer gekocht heeft, plaatst zijn zetten heel behoed zaam en langzaam. Het heeft boven dien de gemeente in zijn macht, nu de huur eindigt, deze op te zeggen en zelf een postkantoor te gaan bouwen. Door dit gevaar mist de Gemeente de kans een zeer hoog en prijs te bedingen en reeds nu deelde de Voorzitter mede, dat 't aanbod wel beneden de illusies zal blijven. Evenwel, het is te hopen, dat 't ge bouw voor een flink bedrag van do hand gaat. Er is dan kans, dat met dit geld de Stationsweg geheel zal be straat worden en alzoo aan dien treu- rigen toestand finaal een einde zal ge maakt worden. Zooals nu besloten is, elk jaar een derde, is hot toch eigen lijk maar lapwerk. En beslist nadeeli- ger, wanneer men berekent, dat die weg jaarlijks f 400 aan onderhoud kost, door 't onderhoud 't gem. arbeidersper- soncel zal moeten uitgebreid worden, de gemeentenaren door den treurigen toestand van den weg veel hooger vrachten moeten betalen en ten slotte de weg een overlast vormt voor wan delaars, fietsers, rij- en voertuigen en de arme paarden. De veldwachters hebben een goeden dag. Zij krijgen nu hun woninghuur vergoed, tot een maximum van f 130. Alleen de veldwachter Vormolen be houdt zijn vrije woning. En daar deze tevoren op f 100 geschat was, zou hij dus f30 schade hébben, betoogde de heer Prins, met al 't temperament, waarover deze in zoo ruime mate be schikt. Maar, de andere heeren dach ten, er anders over en lieten niet na op. te merken, dat aan een woning bewo nen in 't Raadhuis, aardige voordeeltjes zijn verbonden. Denkt de heer Ver- molen er niet zoo over, dan kan hij gaan. Hij is volkomen vrij. De beide gemeente-arbeiders, Bijk en Stoop, hebben een fout gomaakt, door in hun adres om loonsverhooging, te beweren, dat zij minder verdienen dan de bloemistknechts. Daar dit niet waar schijnt, moesten zij den stem van den heer Van Zanten voor hun verhooging missen. De andere heeren zagen de overdrijving deze maal door de vingers en gaven ieder f25 meer. Met de waterleiding is het maar treu rig gesteld. De.waterleiding laat op zich' wachten. In tusschen zal men nu het zekere maar voor het onzekere nemen en trachten een paar goede pompen te krijgen ,holgeen wij toejuichen. Voorb. Militair Onderricht heelt Lisse dit jaar niet. Dat komt door de al te geringe deelname en de jongelui ge troosten zich nu 's avonds een wan delingetje naar Sassenheim. De heer Pijnacker dit betreurende, vroeg wat betere publicatie. Doch de Voorzitter; wist niets anders dan aanplakken. Als of de jongelui getrouw die aanplakbil jetten lezen. Zou een verzoek van, den Burgemeester aan de bladen in, 't re|dac- tionecle gedeelte^ op de aangifte en, 't nut te wijzen, dan niet beter helpen?

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1909 | | pagina 1