Openbare Yerkooping Openbare Yerkooping Vrijwillige Yerkooping. Openbare Verkooping Houtveilingen 1909. Openbare Verkooping Kerknieuws Leger en Vloot Landbouw en Visscherij. Sport en Wedstrijden. VAN ELDERS. Advertentie n. P. van DDDREN P. HOOGEVEEN LznMakelaars, Maandag 13 December 1300, „Algem. Verkooplokaal" P. HOOGEVEEN. Makelaar, Maandag 13 December 1909, G- HULSEBOSCH A. F- J. NIEBERG, Makelaars, Maandag 13 Dec. 1909, Zaterdag 18 December 1909, Zaterdag 18 December 1989, T. C- NIEPHAUS en W. BOSMAN en FRANS ERDTSIECK, Zaterdag 18 Dec. 1909, I. C, NIEPHflBS, J. G H DROSTE en FRANS EKD1SIECK. BINNENLAND. boekbespreking. Rechtszaken. Notaris G. D. BOERLAGE, Notaris G D. BOERLAGE, Wegens Sterfgeval Nieuwe Gracht 74. P. HOOGEVEEN Lzn., G. D. BOERLAGE, Maandag 13 Dec. 1909, HEEREE9HUIS Notaris G. D. BOERLAGE, Notaris A. J. C. DAAMEN: Arn. A. M. BRÜNING, Makelaar, A. 1. C. DAAMEN, van een Winkelhuis Notaris A. J. C. Daamen Notaris 3. C. BURKENS. Meer vooraan, in de Bomds-straat is de gelijkvloersche ingang voor de wijk verpleging, waar een brancard ineens kan, worden binnengereden. Rechts en links een spreekkamer voor den dokter, een. verbandkamer, enz. Recht vooruit de keuken, met spoelkeuken en waar de zoo geriefelijke inrichting weer da delijk opyalt. Opder de keuken bevin den zich de ruime kelders. ,Wij zouden, nog wel een paar ko lommen kunnen volschrijven over de inrichting van dit voortreffelijke ge bouw, over de personenlift, die zal worden aangebracht, over de ruime zol ders, die zoo noodig heel gemakkelijk voor kamertjes kan worden ingericht, over de Zusterkamers, over het ver rukkelijk uitzicht, dat de verschillen de kamers bieden, enz., enz., doch onze plaatsruimte noodzaakt tot beperking. Van buiten maakt 't gebouw een grootschen indruk. Daaruit spreekt de geheele inrichting van 't Gesticht, de 3 étages der le en 2e klasse, met de ruime ramen, dan 't officiëele ge deelte, de regentenkamer, met de sa cristy, de hoofdingang, die aan dien der Ridderzaal doet denken en daarboven het hooge, boogvormige raam der ka pel, dan langs de Bondsstraat de rechte, rijzige gevel der 3e klasse. In één woord, het Gebouw zoowel Ln- als uitwendig mag genoemd worden een monument van architectuur, waaruit naast eenvoud en soberheid de prac- tische blik en 't schoonheidsgevoel van den ontwerper spreken. Naast den gelukwensch aan he* Roomsche Lisse, in 't bijzonder 't Arm bestuur, met zijn Piusgesticht, moet deze eenvoudige beschrijving besluiten met een woord van hulde, aan den bouw meester en de uitvoerders van dit grootsche werk. Mogen binnen de muren van dit ge bouw velen den avond huns levens in genoegen en zorgeloosheid doorbren gen, opgevroolijkt door de wakkere re ligieuzen, die heldinnen van liefde en toewijding! Socialistisch» coöperatie iu een Katholieke stad. Men weet, dat te Maastricht van Ka tholieke kant, de laatste tijden geageerd ■wordt tegen de Socialistische Coöpera tie „Het Volksbelang". En niet ten on rechte. Een deel der winsten dezer coöperatie, wordt n.l. aangewend tot steun van de S. D. A. P„ en tot on derhoud van Van Vorst, de man, did in zijn heftig anti-clericaai weekblad; telkenmale de geestelijkheid hoont, den Kath godsdienst verguist, en de Katho lieken diep grieft in hunne overtuiging. Nu zijn vele Katholieken, leden ver bruikers dier soc. coöperatie! Met hun geld, aan die coöp. gegeven, steunen zij derhalve eene anti-clericale partij, die hen degelijks in hunne meest hei lige gevoelens krenkt, zegt „De Maas bode" zeer terecht! In het pas verschenen jaarverslag het tiende boekjaar 1 September tot 31 Augustus wordt van dien aanval der Katholieken tegen de coöpe ratie gewag gemaakt. Het verslag schrijft hieromtrent in de bekende ter minologie: geen eerlijke, openlijke, principiëelie aanval, neen, geniepig, met de gemeenste middelen, waaronder broodroof, omkooperij, verdachtmakin gen, leugens, bedrog, dakloósmaken en insinuaties. Geheel de „zwarte bende" was mobiel gemaakt. Doch het verslag constateert, dat wij de socialisten glansrijk uit den strijd zijn gekomen, en wijst er op, dat het ledental in het afgeloopen boekjaar gestegen is tot 1147, en met 233 leden vermeerderde. De reactie is er in geslaagd enkelen als verbruikers te doen ophouden, doch heeft moeten dreigen met broodroof, hel en andere verschrikkelijkheden, om dat tijdelijk te verkrijgen, want, ver volgt het verslag, zij zullen berouw ge voelen over hunne daden en zich spoe dig weer bij de coöperatie aansluiten. De bakkerij" die in het vorige jaar een verbruik had van f 82413.251/2, steeg in het boekjaar 1908 tot een verbruik van f92359.03i/2; zij produceerde 817200.38 K.G. brood. Eene kapitalistische broodfabriek, had in den malaisetijd (aldus het ver slag) den moed om de reactie ter hulp te komen, door ongemotiveerd den broodprijs te verlagen. Doch het is haar evenmin als de „zwarte bende" gelukt, de coöp. er onder te krijgen. Hadden wij gewild, zoo roept het ver slag uit, heel triomfantelijk, dan hadden wij onze vijanden concurrenten zelfs aan onze voeten gekregen. De omzet der drie winkels steeg tot f 62308.48, hot voorafgaande boekjaar bedroeg de omzet f 36256.78i/2. De petroleum- en zeegizaak had een achteruitgang te boe ken van f640.40; echter geen gevolg van den aanval op den vereeniging, zegt het verslag. De schuld schuilt bij den looper, die niet actief genoeg is. Ook in de brandstoffen- en aardappe lenzaak valt een vermindering van ver bruik en omzet te constateeren van cir ca f3000. Nog steeds betrekken een groot aantal en wel het grootste aantal, niet leden brandstoffen, aardappelen, enz. bij de soc. coöperatie, zegt het verslag, blijkbaar niet zonder zelfvol doening. Düt is het juist, wat de zaak zoo in-treurig maakt. En wij begrijpen niet, hoe in eene K a t h o 1 i e k e stad eene socialistisch coöperatie door K a- t h o I i e k e n grootendeeLs in stand ge houden wordt. Zij zien maar niet in, dat een goed Katholiek, toch niet ver bruiker kan zijn van eene vereeniging, die de winsten van hun geld aan wendt, mede ter bestrijding van den Katholieken godsdienst. De coöp. maakte eene winst van f 12407.97; den leden-verbruikers werd hiervan uitgekeerd f5211.35 (42 pet.), terwijl eene som van f2481.60 gestort werd in het fonds, tot steun der ar beidersbeweging. De uitkeering aan de leden-verb rui kers in pet. naar het verbruik, bedraagt 4 pet.; doch met het oog op de slechte tijden zal het bestuur 5 pet. voorstellen. Wanneer zullen de Katholieke arbei ders toch eens wijzer worden, en ge hoor geven aan de roepstem van gees telijken en leeken, om zich van de so cialistische coöperatie af te scheiden. Indien zij willen coöpereeren, kunnen zij zich immers bij de Katholieke coö peratie aansluiten. De „Voorvechter" mag niet door de Katholieken gelezen worden, maar wel zijn er Katholieken, die Van Vorst, den redacteur van de „Voorvechter", aan zijn tractement helpen. Het is werkelijk bedroevend, zulke treurige feiten in een stad, waar van de ruim 37000 inwoners, er ruim 36000 Katholiek zijn, te moeten blijven con stateeren. A. M. El dar. „Spre ken en zingen". 12de druk, bewerkt door Willemien Brom Struick. Uitgave van D. Mijs, to Tiel. In de inleiding tot dezen 12en druk vertelt Mevr. Brom-Struick ons het een en ander over de persoon van de schrijfster, en over de geschiedenis van haar boek „Spreken en zingen". „A. M. Eldar, misschien niet alge meen bekend onder haar waren naam, Anna Bles, was, ais cocnter van dien. bekenden physioloog Dr. A. J. Fles, gevormd in een kring van wetenschap en kunst. Zelf muzikaal en literair van aard, richtte zich haar smaak bijzonder naar de kunst van voordracht. Hiertoe was in de allereerste plaats noodig „veredeling van het Neder- landsch" en een mooie stem. Door ervaring en onderzoek kwam zij tot de conclusie, dat slechts een goed ge bruik van de stemorganen kon leiden tot het bezit van gen mooie stem. Haar uitkomsten legde zij vast in haar leerboek, dat als zoodanig het eerste boek was, dat als handleiding kon dienten „voor hen, die in Neder land de Nederlandsche taal wenschen te gebruiken, ook bij de uiting van kunst". Dit stelde bij het eerste verschijnen in 1886 Daniël de Lange, in overeen stemming met het gunstig oordeel van de specialiteiten op dit gebied Maria Speet en Cateau Esser, als de groote verdienste van het werk in het licht. Een officiëele erkenning ontving het boek, daar de examen-programma's van de Maatsch. tot Bev. der Toonkunst, en de Nederl. Toonkunstenaarsvereeni- ging het gebruik van hot boek verplich tend stelden; alle deskundigen verwe zen er naar, en ook de medische we reld werd op het verschijnen van El- dar's „Spreken en zingen" opmerkzaam gemaakt dpor Dr. W. Posthumus Meijes in „Geneeskundige Bladen", 5e reeks. Met de ontwikkeling van het vak gaat de ontwikkeling van het boek hand in hand. Rijks-Normaal en Kweekscholen re gelden spreekcursussen, het Dordtsch gymnasium gebruikte in 1898 Eldar bij eenzelfden cursus; in 1906 geeft Den, Haag het voorbeeld aan Amster dam en andere steden, door het in stellen van gemeentelijk onderwijs aan spraakgebrekkigen. Int September 1906, een der laatste maanden van haar leven, stelde Ar/na Fles de verdere zorg, voor haar gees teskind in handen van Willemien Brom Struick. De bewerking van den 11 en en 12en druk, getuigt van de groote liefde en piëteit, waarmee Mevr. Brom deze taak heeft aanvaard. Bij haar streven naar vereenvoudiging van vorm komt een betere indeeling der hoofdstukken. De inhoud wordt steeds rijker. Wé vinden nu ook een alphabetische opgaaf der geraadpleegde bronnen, en vergelijken we deze lijst met die uit vroegere uitgaven, dan zien we het- aantal verdubbeld. Ook de plaat, over genomen uit Lilli Lehmann's „Meine Gesangskunst", die een aanschouwe lijk beeld geeft der register-indeeling van de menschelijke stem, ontbreekt niet in dezen nieuwen druk. Voor wie dit boek duchtig heeft door gewerkt, bestaan geen geheimen meer op het gebied van ademhaling, photatie en articulatie. Wie een diepgaande studie wil maken van het vak „spreken en zingen", zal in dit boek een kostbare handleiding vinden. Maar het is te wenschen dat ook veel leeken dit boek tot het hunne gaan maken, want hoeveel slordig- sprekers, hoeveel dialect-sprekers? Het is geen dor en droog leerboek, het is een prettig geschreven boek vol cau- seriën over interessante onderwerpen, vol uitspraken van beroemde vakmen- schen. Deze 12e druk is wéér verrijkt met mooie oefeningen uit de werken van Bilderdijk, Gazelle, Stijn Streuvels en anderen. Een hartelijk woord van dank aan Mevr. BromStruick voor deze uit stekende bewerking. BETSY AGFCTNAT" Een jubvleerend bisschop. E°n missionaris schrijft aan „de Den 23 dezer, dus deze week, ziju er I2U? jaar voorbij van een vruohib»»' postolaat, dat van Z. D. H. Mgr. J I A van Baa's, titulair bisschop var IVucbira, apostolisch vicaris van d<- olonie Oursgao. De II mei geve den jubileerenden bisschop nog een lengte van dager tot heil zijner kudde! is de bede, opstijgend ten hemel op dezen dag uit hart en mond van zoovele dui zenden opwonenden der Curagaosche «landen. Zwaar is wel het oöer, dat wij brengen moeten nu de hooge jubilaris niet in ons midden is. Na een arbeidstijd van raim 15 jaar in de mi-He tan Curagio werd Mgr. Van Baars tot bisschop geconsacreerd op Trinidad ten jare 1897. En bij de aanvaarding van het bisschopsambt rolde hij langs den voet van zijn bisschoppelijk wapen het devies uit: „Crux virtis mea": „het^kruis is mijn kracht". Immers de Gezalfde begreep, nu de volheid der priesterlijke waar digheid hem begenadigd was, dat hij ook de zwaarte van het kruis in alle volheid te dragen zou hebben. En kruisen zijn hem niet gespaard gebleven gedurende zijn twaalf en een Halfjarig bestuur. De financieels nood en deze is chronisch in de kolonie Curagio heeft hem gedrukt en blijft drukken te zwaarder, naarmate zijn liefde tot plichtsbetrachting sterker is. Hier is vooral het katholiek onder wijs. Dat dit kleinood der katholieke Kerk aan zijn bixondere zorgen was toevertrouwd, besefte hij ten volle. Reeds 75 jaar had bet apostolisch «cariaat zijn beurs geheel geledigd voor den bloei van echt katholiek onderwijs onder de bevolking, in netzelfde voetspoor schrijdt deze kerk voogd voorwaarts. Doch zet dure plicht hem aan tot actie op dit gebied, banden van financieel e onmacht snoe ren hem weer de handen. Of de zwaarste dezer lasten hem nu ook in zijn gezondheid heeft ge schokt? Wie vermag het te zeggen; hier tasten we in 't duister der raad «eleu. Maar zeker is, dat ook op dezen jubeldag hem een kruis zwaar de schouderen drukt: het ver afzijn van zijne schapen. Merkwaardig is, dat de jaren, neen de dagen zijn van l21/2 jarig bestuur zoo wonderlijk eensluiiend zijn met net bisschoppelijk devies: „Crux virtis mea". Welnu op dezen feesdag kennen we het kruis. Dat de beminde jubi laris nu spoedig Van zijne lichamelijke uitputting gezonder en friescher opsta, opdat we ook de kracht kennen. Eu met vertrouwen roepen we eer biedig hem een „ad muite e annos" toe in ons midden. Soldijregeling en Geschiktheid. Naar aanleiding van het feit dat bij de verschillende korpsen groote meeningverschillen bestaan omtrent de toepassing van de nieuwe soldij regeling en de nieuwe ei&chen van geschiktheid, waaraan het kader moet voldoen, heeft de Minister van Oorlog aan de kopscommandanten een cir cuiaire toegezonden, waarin de grond slagen der soldij-regeling nog eens zeer duidelijk zijn uiteengezet. Als hoofdpunten zijn genoemd: belooning naar bekwaamheid en niet naar dienstjaren, een gelijdelijk op klimmen in rang door zien zoowel op het gebied van administratie als van instructie te bekwamen en het zoo doende mogelijk te maken dat de ouderen in j .ren worden aangesteld lot administrateur, sergeant le klas se en cergeant majoor adm. een en een raDg te geven boven denser-, geant en den serg. maj. Instr. Tevens vraagt de Minister het ge voelen van de korpscommandanten over het voorstel om den rang fourier op te heffen en den fouriers dienst op te dragen aaD een der segeanten van compagnie, die daarvoor dan eene toelage van 10 cent per dag zal ge n'eten.. Het oplossen der moeilijkheden, die thans bestaan tengevolge van vroeger verkregen rechten, wordt zoo veel mogenlijk overgelaten aan de corpscommandanten. Door den inspecteur der infanterie is bepaald, dat reservisten, die zich vóór 1 Januari a. s. voor vrijwillige dienstneming aanmelden, een onaf gebroken dienst van 8 maanden naar wensch bij het korps hunner keuze kunnen vervullen. Na dien datum worden zij voor een zoodanige dienst vervulling gedetacheerd bij de militaire «ch ooicompagnie. Uitvoer van bloembollen. Blijkens uitvoerige becijferingen van den heer G. Kruyff in het Weekblad voor Bloembollencultuur, heeft de totale uitvoer bloembollen in 1897 bedragen 4,453,946 KG en is deze gestegen tot in 1909 12,535, 700 K G De bollen uitdso bloembollensteek worden over geheel de aarde betrokken, doch steeds bleven aan het hoofd «taan Pruisen (waaronder begrepen den geheslen doorvoer naar Oostenrijk en voor sen klein gedeelte naar Ru# land) met 838,542 in 1897 en, 3 243 #00 in 1909; Groot-Brittannië en Ierlai d m<-t 1,849,780 K.G in 1897 en 4.348 900 G. in 1909: België en Frankrijk met 295 882 K G in 1897 en 594 600 in 1909; VereenigdeStaten en Engelse*. Amerika me 699,300 K G in 1897 an 2.901,400 K,G. in 1909 In't geheei wsrden naar de verschillendelanden van Europa uitgevoerd ir. 1897 3.750,900 K G in 1909 10,609 100 naar Noord- Amerika hierboven aangegeven; naar ie verschillende andere landen n> 1897 833 KG in 1909 25,200 K.G Uit deze cijfers blijkt, dat de uitvoer naar Noord Amerika in deze 12 jaren verdriedubbeld is. En dat de bloembollenteelt enorm s vooruitgegaan in beteekenis en omvang. Bolland's Noorderkwartier. De Vereeniging tot ontwikkeling van den landbouw van Holland's Noorder kwartier heeft deze week te Alkmaar haar najaarsvergadering gehouden on der leiding van den heer J. Winkel. De voorzitter betreurde het in zijn openingswoord, dat de directeur-ge neraal van den landbouw, de heer Lovink, ons verlaten had, al moest men er zich in geheugen dat hij een promotie had gemaakt. Aan hem is Holland's Noorderkwartier veel dank verschuldigd, omdat hij de krachtige organisator .was, die de belangen van den landbouw op bijzondere wijze wist te behartigen. Spr. wees erop, dat de regeering zich krachtig had doen gelden bij de bestrijding van het mond- en klauw zeer. Velen gingen aanvankelijk met de door de regeering in toepaesing gebrachte ideëen niet mede en haalden de schouders op. Als we nu echter zien, zei spr., dat alleen te Winkel en Nibbewoud ge vallen voorkwamen, moet mea der regeering dank wijten voor hgar krachtig optreden en de wijze waarop zij de ziekte wist te bestrijden, waar deereD. De voorzitter deelde mede, dat de vereeniging thans 178 ledeu telt (tij dens de vergadering kwamen er nog 2 bij) en dat de heer Breebaart, die het vorige jaar tot voorzitter was ge kozen, deze benoeming heeft aange nomen. Tot ondervoorzitter werd be noemd de heer R. Visser te Berkhout. Omtrent den wedatrijd in landbouw- boekhouden vertelde de heer G. Nobel, dat hieraan vier inzenders hadden deelgenomen. Geen dezer inzendingen kon echter voor een bekroning iD aanmerking komen, zoodat de uitge loofde prijzen nibt konden worden uitgereikt. Wel zullen ter aanmoedi ging eenige geldprijzen worden gege ven. In 18 dorpen waren door de ge meentebesturen gratis schoollokalen ter beschikking gesteld terwijl tevens voor licht en verwarming zou worden zorggedragen. Voor het volgen van een cursus in landbouwboekhouden hadden zich 286 personen aangemeld. Hierna deed dr. K. H. M. van der Zande eenige mededeelingen omtrent de werkzaamheden van den controleur van het Rijkidandbouwproefstation. Van de 327 monsters waren ver- valscht 54, min of meer afwijkend van quaiiteit, doch niet vervalscht 68, en en voldoende 205. Door het Nationaal bureau voor vrouwenarbeid waren eenige vragen gesteld met het doel te weten te ko men of het bestuur het wenschelijk oordeelt, dat ook in deze provincie voor boerendochters de gelegenheid worde geopend dergelijk onderwijs te ontvangen. Het bestuur achtte na rijpe over weging deze kwestie van zooveel ge wicht, dat een commissie werd be noemd, om het bestuur een advies te dienen. Als plaats voor de volgende verga dering werd Wognum aangewezen. Bij de rondvraag bracht de heer C. Wonder uit Hoorn aan den aftre denden voorzitter, den heer J. Winkel, ouder hartelijk applaus der vergadering dank voor alles wat hij in het belang van Holl.Noorderkwartier had gedaan. Schermen. Het dertiende wapenfeest van den Koainhlijken Ofiiciereschermbond, za! plaats hebben te 's Gravenhage op 28 Februari, 1, 2, 3 en 4 Maart 1910 in bet gebouw van bet Koninklijk Zoölo gisch Botanisch Genootschap. Wielernieuwa. In verband met het besprokene in de afdeeling Noord-Holland van den A. N. W. B Toeristenbond, om eenheid te brengen in de verschillende hoorn-, fluit- of andere signalen, bij de toe getreden vereenigiügsn in gebruik, heeft het bestuur een circulaire ge richt aan de besturen dier vereeni- gingen, om opgaaf van de bij hen in gebruik zijnde signalen.- en of zij tot medewerking tot het beoogde doel bereid zijn. Uit de verschillende signa len zal een vast stel signalen worden samengesteld. Fallliissimenten. v Failliet verklaard: 18 Nov., G. Hessedink, vroeger koop man te Brummen. B. W. te Kamp, visch- en. fruit handelaar en bierhuishouder, te Win terswijk. 22 Nov. M. Th. Kusters, smid, laat stelijk vertoevend te Wijchen, thans zonder bekende woonplaats. 23 Nov., J. J. Th. Donker, handdis- reiziger in porselein te Amsterdam. Geëindigd door homologatie vpn het accoord het faillissement Th. J- Siero, schilder te Hellendoorn; doAr het verbindend worden der uitdceling.s- lijst de faillissementen D. Postma, 4e Velp; Th. Kok, vroeger bakker, te lJ- muiden; B. de Geus, broodbakker te Haarlemmermeer (Hoofddorp); Th. van der Zeeuw, boekhandelaar te Leider/i W. S. Bosch, notaris te Vlissingen J K. Visser, vroeger timmerman, td Rien onder Lutkewierum; J. Engers, te Rotterdam; A. Doornkamp, aanne- ter te Nieuwolde. Opgeheven de faillissementen P. Wetsteyn, tuinder te Kwintsheul; L. Kreikamp, koopman in boter en kaas, te Amsterdam. Vernietigd de faillietverklaring van J. Nooijen, Winkelier en metselaar, te Vlierden en H. Janssen, koopman, Vte Rotterdam. te houden ten overstaan van te VELSEN. lo. Op Vrijdag 3 December in de buitenplaatsen „Velserbeek" en „Schoonenberg" te Velsen, van eene groote partij eiken en ander HAKHOUT, alsmede eene partij eike-, popele- en sparreboomen. 2o. Op Zaterdag 4December in de bossohen „het Neethof" „Bosch beek" en „Middenduin" te Santpoort, van eene groote partij eiken en ander HAKHOUT. Begin der veiling op „Boschbeek" bij den molen. 3o. Op Maandag 6 Decem ber in „Heerenduin", „Velserduin", „Gijzeveld" en „de Kikvorsch" onder Velsen, van eene groote partij eiken en ander HAKHOUT. 4o. Op Woensdag 8 Decem ber in de buitenplaatsen „Meervliet", „Waterland" en „Beeckensteijn" te Velsen, van eene groote partij HAKHOUT, en eenige eike- en sparreboomen. 5o. Op Vrijdag 10 December in „de Breesaap" onder Velsen, van eene groote partij eiken en popelen HAKHOUT, alsmede van een ruigte en helm. 60. Op Zaterdag 11 Decem ber in „de Zuid-Breesaap" telJmui- den, van eene partij popelen HAKHOUT. 7o. Op Maandag 13 Decem ber in de bosschen van „Tusschen- wijk" te Wijk aan Zee, van eene groote partij eiken en ander HAKHOUT. 80. Op Woensdag 15 Decem ber in de „Allodiale Duinen" bij Driehuis onder Velsen, van eene groote partij zwaar eiken- en berken HAKHOUT, aanwezig in het voorduin. Aanvang telkens des morgens 10 uur. Makelaar D. BUS, te Velsen. te Haarlem, in het „Algemeen Ver kooplokaal", Nieuwe Gracht 74. en zullen ten overstaan van rasideerende te Velsen, publiek ver* koopen op s avonds nil 6 uur: Een HiRs en Erve met Open Plaats en Tuintje, staande en gelegen te Haarlem aan de Lange Margaretha- straat No. 28, groot 67 centiaren. Door ruime gevelbreedte zeer ge schikt om te worden ingericht voor Werkplaats met Bovenwoning. Het perceel is te bezichtigen des Dinsdags en Donderdags, alsmede op den verkoopdag ^an 2 tot 4 uur. Breeder bij biljetten omschreven. te HAARLEM, in het Makelaar, zal ten overstaan van Notaris resideerende te Velsen, publiek ver- koopen op 'savonde na 6 uur: Een keurig, net onderhouden en ERVE met TUIN, staande en gelegen te Haarlem aan de Jansstraat nabij de Nieuwe Gracht, plaatselijk getee- kend No. 4, groot 96 centiaren. Didelijk te aanvaarden. Breeder bij biljetten omschreven. Te bezichtigen Dins lags en Donder dags, alsmede op den Verkoopdag, 's namiddags van 2 tot 4 uur. te Haarlem, in het „Algemeen Ver kooplokaal", Nieuwe Gracht 74. zal ten overstaan van esideerende te Velsen, publiek ver- koopen op 's avonds nè. 6 uur: Em Huis Erve met Tuintje benevens Werkplaats, staande en ;elegeD te Haarlem ean de Glasblazer- straat No. 39, groot 84 centiaren; alsmede een Open Erf gelegen te Haarlem aan de Moermanspoort, uit k mende in de Lange Annaetraat Klad. Sectie C No. 5749, groot 1 Are 1(4 ce -tiaren. Het Huis is te bezichtigen des Dinsdag* en Donderdags, alsmede op ,le<A verkoopdag, 's namiddags van 2 tot 4 uur; het Erf dagelijks. Breeder bij biljetten omschreven. en zullen 's middags na 6 uur in het „Alge meen Verkooplokaal" te Haarlem, Nieuwe Gracbt 74, in publieke vei ling ten verkoop aanbieden ten over staan van den Vijf Huizen en Erven te Haarlem aan de Schoterstraat, Kadaster Sectie G, respectievelijk groot 44, 44, 44,42 en 42 centiaren, Plaatselijk genummerd 23, 25, 27, 29 en 31. Bezichtiging Dinsdags en Donder dags en op den vei koopdag van 2 tot 4 uur. Nadere informatiën bij den Notaris of de Makelaars. De bewijzen van eigendom en de veilconditiën liggen drie dagen voor en op den verkoopdag ter inzage ten kantore van den NotariB zal des namiddags na 5 uur in het Ver kooplokaal „De Gouden Leeuw" te Haarlem, verkoopen bij opbod en afslag, ten overstaan van den Notaris Een Huis en Erve met plaatsje, Beneden- en Bovenwoning en uitgan gen door een poort aan de Zuidzijde van het Klein Heiligland No. 3f», nabij de Ged. Oude Gracht te Haar lem, Kad. Sectie D No. 4453, groot 50 centiaren. Breeder bij biljetten omschreven. Te bezichtigen Dinsdags en Donder dags alsmede op den Veikoopdag van 2—4 uur. Informatiën bij bovengemelden Ma kelaar Kenaustraat 6. De bewijzen van eigendom en veilconditiën zullen drie dagen vóór en op den Verkoopdag ter visie liggen ten kantore van den Notaris A. J. C. Daamen, Spaarne56, te Haarlem. in de Anegang te Haarlem. te Haarlem zal des namiddags na 5 uur in het Ver kooplokaal „De Goüden Leeüw" te Haarlem, publiek verkoopen: Een op zeer gunstigen stand gelegen Winkelhuis met afzonderlijken op gang hebosnd bovenhu s aan de Anegang tegenover de Frankestraat te Haarlem, nommer 19 zwart en rood, kadaster sectie D nommer 6134, groot 87 centiaren. Het pand is van gas- en waterleiding en van vele gemakken voorzien. In het benedenhuis wordt met suc ces een winkel in schoenen gehouden. BezichtigingDinsdags en Donder dags, alsmede op den verkoopdag van 2 tot 4 uur. Verdere inlichtingen geeft voornoem de Notaris. Makelaars, presenteeren op 's nam. na 5 uur in het Verkooplokaal „de Gouden Leeuw" te HAARLEM, in publieke veiling te verkoopeD, ten overstaan van den 1. Een fraai en dubbel Winkelhui» met Tuin met t,wee afzonderlijk op gaande bovenwoningen, zeer gunstig gelegen in het centrum van Haarlem, aan de Ceintuurbaan der Electriscbe Tram, nl. aan de Riviervischmarkt No. 11. Grootte 2 A. 59 c.a. (In dit pand is sinds jaren gevestigd de gun stig bekend staande zaak in glas en aardewerk „de Roode Kat".) 2 Een daarnaast gelegen Winkel huis met tuin, ter grootte van 1 A. 29 c.a. aan de Riviervischmarkt No .9. 3. Een Winkelhuis met plaats, waar boven een vrij bovenhuis, aan de Lange Begijn «straat hoek Lombard- steeg, geteek-md No. 6, groot 90 c.a. 4 Een ruim Pakhuis, gelegen aan de Wijde Appelaarsteeg No. 8, groot. 88 c.a. Jig Nos. 1 en 2 eerst afzonderlijk en daarna gecombineerd. Deze perceelen zijn te zien op Maandag en Woensdag 'snam. van 24 uur, mits voorzien van een toegangsbewijs van den No taris of de Makelaars, en No. 3 op Maandag, Woensdag en op den ver koopdag 's nam. van 24 uur. Door de Makelaars Een Heerenhuis met tuin en zijuit gang. gelagen aan d Zijlvest,te HAAR LEM, geteekend Nu. 45, ter grootte van 100 c.a. Te bezichtigen op Dinsdag, Donderdag en op den ver- koopdag 'snam. van 2—4 uur. B ceder bij biljetten omschreven. Nadere inlichtingen bij bovengenoem- den Notaris of bij de Makelaars. De bewijzen van eigendom en de veilconditiën liggen drie dagen vóór eu op den verkoopdag ter inzage bij den Notaris.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1909 | | pagina 10