Staten-Generaal. Nieuws uit Kennemerland. Nieuws uit de Bollen streek en de Meer. Vragenbus. Létteren en Kunst. Marktnieuws. fabriek „De ADAMSTRAAT No. 20. Recht tegenover het Tehuis voor Vrouwen. Ml St, Nicolaas-SCisfjes J. C. F. TIMMER. VAN ELDERS. Gewisselde stukken. Rechtszaken, Nagekomen Kerkbericht. HEEMSTEDE. Ondergeteekende bericht, dat hij voor het aanstaande St. Nicolaasfeest een prachtige sorteering Sigaren heeft vervaardigd, in prijzen van af 50 cents en hooger. IEDER KOOPER ONTVANGT als een souvenir aan het St. Nicolaasfeest 1909, zoolang de voorraad strekt, een zeer prac- tisch Cadeau, nl. een Potlood met Sigarenknijper er aan, of naar ver kiezing een sierlijk Asobbakje in den vorm van een hoogen hoed. Aanbevelend, Bij hun verhoor beweerden beiden, dat ze voor hun pleizier op reis wa ren. Dit strookt niet met de omstandig heid, dat er geen spoorbitjet in hun bezit gevonden is, terwijl men toch mag aannemen, dat iemand die een nleizierreisje maakt, óf een retourbil jet óf een rondreisbiljet bij zich heeft. Het feit, dat ze zoo goed als geen geld bij zich hadden en de zonderlinge bagage, uit inbrekerswerktuigen be staande, droeg er ook niet toe bij om de geloofwaardigheid van hun bewering te verhoogen. Wat de op een hunner bevonden brieven betreft, beweren zij, dat zij die in hun eigen kamer gevonden heb ben. Zij erkenden, dat zij hun bagage, met het koord, dat zij bij zich hadden, hadden, uit het raam hebben neerge laten. Gebleken moet zijn, dat het tweetal reeds vroeger in Amsterdfim vertoefd heeft. Er wordt nu nagegaan of de Duitsche justitie wellicht een appeltje met de jeugdige „pleizierreizigers" te schillen heeft. Een premie. Door den Officier van Justitie te 's-Gravenhage, is eene be looning van f250 uitgeloofd voor aan wijzingen, welke strekken kunnen tot de ontdekking van den dader der ver moedelijke mishandeling met doodelij- ken afloop, eenige weken geleden na bij de Kweekerij te Scheveningen. Brand. Te 't Haantje, gemeente Sleen, ts afgebrand de woning, bewoond door de weduwe Leekamp, en toebe- hoorende aan den heer Winters. Van den inboedel wjas niets gered. Alleen het huis was verzekerd. Memorie van Antwoord over Justitie Uit de memorie van antwoord des ministers van Justitie op het afdee lingsverslag der Kamer omtrent zijne begrooting, betuigt de minister zich erkentelijk voor de ingenomenheid, door verscheidene leden met zijn beleid betoond. Wij nemen het vol gende eruit over. Bestrijding der zedeloosheid. De minister, een breedvoerige ver dediging van het wetsvoorstel tot bestrijding der zedeloosheid verda gende tot de behandeling daarvaD, betoogt, dat de in het voorloopig verslag geuite critiek grootendeels op misverstand schijnt te herasten. Uit het feit, dat het adverteeren en tentoonstellen van neo-Malthusiaan sche middelen ten bate der reinheid van het openbare leven aan banden wordt gelegd, en aldus zekere uit wassen van het nieuw-Malthusianisme worden getroffen, mag niet worden afgeleid, dat daardoor officieel de stempel van onzedelijkheid op die leer zoude worden gedrukt. Voorts verwacht de minister vrucht bare samenwerking bij den strijd tegen de prostitutie en het verbod tot het houden van bordeelen. Berechting van minderwaardigen. Een wetsontwerp tot aanvulling en wijziging der bepalingen betreffende het straffen en de strafrechtspleging, ten opzichte van overtreders, lijdende aan gebrekkige ontwikkeling of zie kelijke storing hunner geestvermogens, met het daarmede verband houdend ontwerp tot aanvulling der wet tot vaststelling der beginselen van het gevangeniswezen, zal binnen enkele dagen 's ministers departement ver laten. Andere ontwerpen tot wijziging van het Eerste Boek van het Wetboek van Strafrecht, zijn reeds in verge vorderden staat van voorbereiding. Speciale strafminima. Voor een weder-invoering van het stelsel der bijzondere strafminima gevoelt de minister weinig. De gronden daarvoor zet de minister breedvoerig uiteen. Van een toename der veroordee- lingeD ter zake van misdrijven, bede larij, landlooperij en belas ingovertre- dingen, valt niet te spreken; eer dient tot het omgekeerde geconclu deerd, een zeer verblijdend verschijnsel, waardoor Nederland zich gunstig onderscheid; juiet tegenover de nabu rige landen, die speciale strafminima bezitten. Doodstraf. Een voorstel tot wederinvoering van da doodstraf valt, althans voor alsnog, van den minister niet te wachten, zijnde de noodzakelijkheid nog niet in het licht getreden. Schadevergoeding door onrechtmatige daad. De minister arbeidt aan partieele herziening van het Burgerlijk Wet boek; een wetsontwerp houdende herziening van de bepalingen betref fende schadevergoeding door onrecht matige daad, zal spoedig het depar tement kunnen verlaten. Posten. Ten aanzien van het „posten", vindt de minister geen aanleiding een wijziging van het artikel 426 bis W. van Strafr. voor te stellen in dien «in, dat de rechter bij de beslissing omtrent de strafbaarheid rekening zal hebben te houden met de bedoeling, waarmede het feit werd gepleegd. Naamlooze vennootschappen. Het ontwerp betreffende de regeling van de naamlooze vennootschappen zal binnen weinige weken de Kamer kunnen bereiken. Oneerlijke concurrentie E»^ bepaalde toezegginv om een mr&fbepaling tegen oneerlijke concur- siUijLw *c uuaicl. vouibiciiin, kan de reinister thans niet geven, nu een uitbreiding van het begrip „onrecht matige daad" in art. 1401 B. W. in voorbereiding is. Zondagswet. Het is ook den minister niet onbe kend, dat te Rotterdam des Zondags, morgens door eene muziekvereeniging vóór het aangaan der kerken een wandeling met muziek door de stad pleegt te worden gemaakt. Hij meent echter in den geest der Zondagswet te handelen, door zooveel mogelijk aan de plaatselijke besturen het oordeel toe te vertrouwen, of een handeling zonder bezwaar voor de godsdienstoefening al dan niet kan worden toegelaten. De Mormonen. Ten aanzien der bekende kennis geving betreffende de Mormonen, deelt de minister mede, dat omtrent het optreden der Mormonen en omtrent de gevolgen daarvan, uit Amerika ernstige klachten bij de regeering waren ingekomen. Deze klachten zijn het onderwerp van een uitvoerig onderzoek geweest, waaraan, evenals de klachten zelf, voor zoover den daardoor gewekten indruk betreft, iedere godsdienstige bijgedachte vreemd is gebleven. Het resultaat bracht zoowel den minister van Buitenland- sche Zaken, aan wien het desbetref fende tot de Koningin gerichte ver zoekschrift mede was gerenvoieerd en den minister de overtuiging bij dat het alleszins gewenscht is, dat zij, die zich tot het Mormonisme aangetrokken gevoelen, tengevolge van de ook hier te lande voorkomende propaganda, zooveel mogelijk onpartijdige inlich tingen ontvangendat zij, behalve het pro ook het contra zouden ver nemen. De „Hvalen". Betreffende het gebeurde met het Zweedsche „Hvalen", zet de minister uiteen dat het hem aanvankelijk wil voorkomen, dat deurwaarder en getui gen wederrechtelijk op het vreemde oorlogsvaartuig verbleven, daar die vreemde oorlogsbodem was Zweedsch territoir, en dat zij door weigeren, dien bodem te verlaten, na daartoe her haaldelijk te zijn gesommeerd, pleeg den een feit, dat door de Nederland sche strafwet als misdrijf wordt be schouwd en waarop ook door de Zweedsche wet straf iB gesteld. De omstandigheden echter waaron der de feilen zijn voorgevallen, brachten den minister tot het besluit, alleen dan in deze zaak een strafvervolgir g in overweging te geven, als door de Zweedsche regeering op te vervolging zou worden aangedrongen. Mede acht te bij het wenschelijk.dat eene klacht, wegens het gebeurde, door den Zweed scben commandant werd ingediend, dewijl in Zweden, waar het feit is gepleegd, huisvredebreuk slechts op klacht kan worden vervolgd. Of de Justitie nog verder in deze za,ak betrokken zal worden, en ao - ji in uoeverre, zal derualve afnangei van het resultaat der thans nog met de Zweedsche regeering loopende besprekingen. De duel zaak Naar den minister gebleken is, moet de in het voorloopig verslag uitge sproken en aan courantenverslagen ontleende grief omtrent de houding van het openbaar minnisterie bij de behandeling van de bekende duel zaak voor de de arondissements rechtbank te s Graven hage, als geheel ongegrond worden worden beschouwd! dat de betrokken ambtenaar en vergoelij kend oordeel over het duel zou heb ben uitgesproken, is in geen enkel opzicht gebleken. Blijkens in gewonnen inlichtingen, begon het requisitoir het duel in zijn waar strafbaar karakter te kenschet sen, daarna werden bij de behandeling van de vraagof aan beide beklaag den dezelfde straf moest worden opge legd, beschouwingen gewijd aan het standpunt dat de niet-militair na het ondervondene tot de uitdaging leidde: de slotsom was, dat in het onder werpelijke geval beide factoren na vergelijking de oplegging van gelijke straf moesten ten gevolge hebben. Blijkens de opgelegde straffen heeft de rechter die opvatting dan ook ge deeld. ALKMAAR. Burger!. Stand. Geboren: tl. van J. G. Hazeloop en A. Siebenga. z van H. M. Leopold en H. A. M. Draper. d. van W. Mooij en A. A. Pepping. d. v. F. T. Schotvanger en C. Doorn. Ondertrouwd: H. B. C. H. de Blij en A. A. Each hof. Getrouwd: J. J. Al er. E. G Bout. J. de Groot en M. Veel. C Schroder en K. Bont. M. Dol leman en W. v. d. Woude. C. Dor- land en F. v.d. Graaf. CASTRIC.UM. Een aardig incident. Bij den bouw van den toren der R. K. kerk, ongeveer 30 jaar geleden, werd een relekwie van den H. Pancratius daarin geborgen. Dat feit was bekend door een ge schrift in het archief der Kerk, doch de plaats waar ze geborgen was, werd er niet bijvermeld. Voor het afbreken van den toren heeft men er meerma len naar gezocht, doch zonder resul taat. Bij hei afbreken werd natuur lijk goeduitgekeken en zoo heeft men het geluk gehad ze te vinden ineen balk, vlak onder het kruis. De cursus in boekhouden, in het lokaal van den heer P. Schot- vanger, trekt verschijdene deelnemers. ZelB uit Heemskerk komen er een paar de lessen bijwonen. Wat dezeeoplevertl Het erf van den strandvonder lijkt op 't oogenblik wel een houtkooperij, zoo veel balken liggen er opgestapeld. Tal van wagens vol werden er de laatste dagen heengereden, dat aan het strand onder deze gemeente was aangespoeld. Ook vele haringvaten en een paar scheepmasten zijn hier komen aandrijven. De storm van' verleden week heeft dus heel wat schade en ongelukken veroorzaakt. HEFMSTEDE. Gemeenteraad. Openbare Vergadering van den Raad dezer gemeente op Dinsdag, 30 No vember des avonds om half 8 uur. Te behandelen onderwerpen 1. Voorstel van B. en W. tot ver dieping van de Wippervaart en de Zandvaart en het maken van een haventje met beschoeiing bij de Gas fabriek. 2. Voorstel van B. en W. in zake verzekering t-gen de gashouders tegen brand- explosie-schade. 3. Vast stelling van verordeningen op de hef fing en de invordering van tolgelden op den Leidschenvaartweg en de Leidschevaart. 4. Vaststelling van ver ordeningen op de htfiing en invorde ring van rechten voor het gebruiken van of voor het hebben van particu liere werken en inrichtingen onder of boven den openbaren gemeentegrond of het openbaar gemeen te water. 5. Vaststelling van eene industrie voor den gemeente-opzichter. 6 Benoemii g van een gemeente-architect. 7. Benoe ruing van twee leden voor de Com missie voor de verkrijging eemr electrische tram verbinding voor de Bloembollenstreek. 8 Benoeming van gemeente-artsen en eene vroedvrouw voor 1911. 9. BenoemiDg van twee leden der GascommisBie wegens p< - riodieke aftreding van de heeren A. H, van Wickevoort Crommelin en W. C. van Meeuwen. 10. Adres van den heer P. J. M. Eidering om afwijking vat dd rooilijn van den Heerenweg voor eene verbouwing, 11. Voorstel vaD B. en W. tot uitbreiding van het matriaal voor den Reinigingsdienst 12 Arjres van Mej. A. J Siingerhand, echtg. Van den heer J. H. Hirdes om een boom aan de Prinselaan te doen rooien met voorstel der Plantsoenen Commissie. 13. Voorstel van B. en W tot het verleenen van eene gratificatie aan den Rijksveldwachter. 14. Voorstel van B. en W. tot het aanvaarden in erfpacht van de perceelen Sectie A no. 761 en 762.15. Ingekomen stukken en mededeelingen. Volkstelling. Door B. en W. zijn benoemd tot tellers G. Bouman, W. Schot vanger, R. Pronk, A. Ver- donschot, C. Verdonschot, J. J. Uiten- daal, J. H. ten Hagen, en J. W. Hekker. LISSE. Bouwen. De zwarte laan zal ook worden bebouwd en wel met eei achttal flinke werkmanswoningen voor rekening van den heer G. van dei Mey, bloemist alhier. Aannemers zij: de heeren Van Hemert en Marseille, alhier. NOORDWIJKEBHOUT. Burgerl. Stand. Geboren: z. van H Puuupe en A M. van Dingen. z van H. van Leeuwen en M. A. van Eeden. Getrouwd: P. van der Raad en J. Heemskerk. P. Meijer en P var Diest. P. J. Versteege en A. Oost dam. Vraag: Kunt u mij ook zeggen wat de kalenders kosten die bij d< Wijnhandelaars Ferwerda Tiemar zijn uitgestald? Antwoord: De kalenders kosten f10.per stuk. Doch bij aankoop van een zeker bedrag aan wijn krijg' men zoo'n kunstwerk cadeau In tb advertenties heeft 'de firma F. T dat nog dezer dagen uitvoerig uiteen gezet. Vraag: Hoeveel is een huis in waarde vermindert dat 10 jaren ge leden gekocht is voor f2500? Antwoord: Dat is natuurlijk nooit in het algemeen te zeggen. Hit hangt af van de vraag, van den toe stand van het huis, van de grond waarde en nog veel meer. Vraag: (resumé van tal vaD vragen)Hoe moet het geneesmiddel tegen suikerziekte (biergist) worHei gebruikt? Waar is het te krijget Antw.: Wij hebben geïnformeer in Frankrijk bij hetgenees* nodige bl'ao aan hetwt lk de Redactie van het Geïfi Zondagsolad de bedoelde opmerking» had ontleend. Wij vernemen uit he' antwoord van dat blad, dat naar be vinding van esn Parij-che Dokter zekere Dr. Sagnier, het geregeld gebruiken van een kleine boeveelheid biergist, des morgens, 's middags et. 's avonds, volgehouden bij het strengt dieet dat eene suikerzieke idch beeft te volgen, binnen een jaar tids de suikerziekte zóo zou doen verdwynei dat bet strenge diëet niet meer noodig is. Evenwel raadt de reductie van het Fransohe blad aan, de kuur met bier gist niet te beginnen dan met goed vinden van den behandelenden ge neesheer. Wij refereeren ons, zonder eenige verantwoordelijkheid op ons te nemen, aan deze mededeelingen. Biergist is te bekomen bij eiken bierbrouwer. Vraag; Jk ben het vorig jaar Augustus jn betrekking gekomen, en van dit jaar November vertrokken Mijn dienst heb ik met de 8 weken opgezegd, jjet Augustus heb ik mijn kermis gekregen. Mevrouw wil dat geld nu terughebben, heeft ze daar -ecat 0p j Met Au ustus was er geen reden otn vertrekken, maar latere omstandigheden hebben zich voorge daan en ij. wa8 er0p gehuurd dat ik als dit voorkwam, zou vertrekken. Antwoord, 't Piaatselij k gebruik dat opzegging tegen November °ok beduidt teruggave van de ker- misfooi, als die is aangenomen. Vraag: Mijn zoon heeft in Ant werpen gewerkt en is daar plotseling, zonder grondige reden, ontslagen, zonder schadevergoeding. Hoe moet ik daarmee handelen? Antwoord: 't Beste is dat u zich windt tot den Nederlandschen consul generaal in Antwerpen, den heer J. A. van den Bergh. Vraag: Als na de H. Mis door den priester den zegen woidt gegeven, behoort men dan dan te gaan staan zooals dikwijls velen doen, of met hel groote deel der aanwezige menschen eerbiedig te gaan knielen? Antwoord: De vraag stellen is haar beantwoordenvelen ergeren zich metterdaad eraan, dat in vele kerken bij den zegen des Priesters talrijke geloovigeo, inplaats van eer biedig neer te knielen, overeind gaan staan 1 Vraag: Ik wilde graag Mgr. den Bisschop spreken. Hoe moet ik dat aanleggen Antwoord: Zoo ge absoluut Mgr. zélf wilt spreken, is daarvoor gelegen heid Dinsdagmorgens. Ge kunt u dan aan het Bisschoppelijk Paleis aan melden voor de audiëntie. Is het een zaak die ook door de secretarissen van Mgr. kan worden behandeld, dan zijn deze Eerw. Heeren daartoe op eik uur van den dag bereid, ais ge u aanmeldt. Vraag: Moet een werkman op straat voor z'n patroon z'n pet afne men Ik vraag cut, omdat een patroon bier ter stede een jongen heeft ont jagen, die op straat dit weigerde te doen Antwoord: We kunnen in dit geval wel zekei zeggen, dat de bedoelde patroon den jongen niet ontsloeg om •at met-groeten, maar dat de onbe leefdheid van den jongen de maat deed overloopen. Dat een werkman den patroon groet, is niet anders dan behoorlijk, en een jongen, die wei gert dat te doen, toont daardoor zooveel onverschilligheid en lompheid, dat daarom alleen ai menig patroon uem niet zal kunnen gebruiken. Een Vondel-portret van Eerd Bol. In de eerstvolgende veiliDg bijFre denk Muller en Co., komt een merk waardig portret voor, belangrijk ook voor onze letterkunde. Daaromtrent schrijft Rössing in het „N. v. d. D het volgende: Een vertegenwoordiger van de firma Fred. Muller heeft in Engeland eeD schilderij aangeworven en niet zonder veel moeite dat hem vast en zeker toescheen een beeltenis van den dichter Joost v. d. Vondel te zijn, terwijl hij onmiddellijk Ferdinand Bol voor den schilder hield. Kunsthistorici en kunstkenners heb ben, nu net schilderstuk weldra zal te zieu zijn, er vooraf kennis mee gemaakt. Bij allen staat het vast, dat het portret Vondel voorstelt, en de schilder niemand anders is dan Fer dinand Bol. (Ferd. Bol geboren 1616 te Dordrecht; gestorven 1680 te Amsterdam, een jaar na Vondet). Vondel ziet er op dat afbeeldsel hoogst ernstig, diep denkend uit Onder het kalotje komen erikele lok ken grijs haar uit. Hij draagt een grooten karmozijnen fluweelen mantel over een lang geel kleed. Hij zit in een armstoel voor een tafel, met een mooi Smyrna's tafelkleed; op de tafel een tinnen inktkoker; achtergrond boeken. Vondel houdt in de rechterhand een klein boek om klemd en een pen tusschen de vingers. Het schilderij, 107 cM. hoog bij 90 c M. breed, schrijft een groote kunst waarde toe. Vooral aan de mondhoeken, de neus vleugels en de kin herkent men Von del. De firma Muller en Co. acht, dat het Vondel voorstelt op 70-jarigen leeftijd. Een oplichter. Een gasfitter in de Steentil- staat te GroniDgen, de heer Hahn hangt aan zijn huis een bordje dat hij het wel wilde verhuren of verkoo- pen. Komt een als heer gekleede onbekende zijn winkel binnen, maakt een praat'e, geeft daarbij hoo op van de financieele positie zijner ouders, weet het vertrouwen te winnen, zoo zelfs dat de eigenaar hem het huis verkoopt voor 113,000 en den inven taris voor f 12-50, te betalen op een November, dat is ongeveer 2 maanden later. Hij krijgt het recht den inven taris, dat is de winkelvoorraad te koopen alsof het zijn eigendom reeds ie, verkoopt goed en steekt de gelden in zijn eigen zak. Nu wil het geval dat >le heer Hahn voor 1 November geld noodig had en aanklopte bij zijn onbekenden kooper. Deze belooft het te zullen leenen van zijn oom, gaat naar notaris De Fremery, te Assen, houdt deze een verklaring voor, ge- teekend Willem Helmers (de oom van bekl., die evenwel geen bezittingen heeft), waarbij deze zich borg stelt voor de f 1,300J en vraagt een hypo theek. De notaris twijfelt aan de echtheid en weigert geld te geven Hahn krijgt dus ook geen geld, begint bi twijfelen aan de eerlijkheid van zijn kooper en stelt de politie met het geval in kennis. Gisteren stond de oplichter, G. J. M uit Assen, voor de rechtbank te Gro ningen. terecht. Hij had circa 100 gulden van de veikochte goederen verteerd. De eisch luidde 8 maanden gevang e nisstraf. De verdediger, rar. Dons, vroeg vrijspraak. Faillissementen. Failliet verklaard: 17 Nov., W:. v. d. Bilt, koopman; te Utrecht. J. Sanders, te Rotterdam. 18 Nov., R. Meyboom, winkelierster, te Alkmaar. W. Mooy, koffiehuishouder te Bak- kum, gem. Caslricum. 19 Nov., M. A. G. van- TMourik, wed. B. J. Verhoeven, koopvrouw im droge rijen, te 's-Gravenhage. S. Koster, werkman', te Alkmaar. W. B. C. van Oijen, graan- en meelhandelaar, te Dordrecht, en de firma Van Oijen en C. Rechter-commis- saris mr. J. Wiarda, curator m.r. A. A. Moll en J. L. Hannik. lid der firma M, Hannik en Zonen, en H. Iburg, lid der firma Johs. van IJzeren Az., bei den te Rotterdam, leden der voorl. commissie uit de schuldeischers. Geëindigd: door homologatie van het accoord, het faillissement van J. J. Bes, koopman in manufacturen, fa. Lamb. Hanrath; door het verbindend worden, van de uitdeelingslijst de fail lissementen Ch. N. van der Giessen, winkelier, te Dordrecht, en J. Schetse- laar, A. Schetselaar en L. W. S.Theys- sen, allen te Gorinchem, onder do fa. J. Schetselaar en, Co., in liquidatie; door verbiedend worden der uitdee- lijst het faillissement van P. Th. Wou ters, te Rotterdam; door homologatie van het accoord, het faillissement Th. J. J. Stouten, kassier te Oldgenzaal, eenig lid der firma Engbers Wubbels en Co. Opgeheven de faillissementen van W. Benders, winkelier te 's-Graven- hage, en H. Lazarom, arbeider te Loos duinen. TEXEL, 26 Nov. Wol vee. Gedurende deze week werden, 164 stuks wolvee verhandeld. De prijs der schapen was van. f 14f 17.25, van lammeren f 7.50 f 11 en van tramtnen f 22.50—f 16 p. st. SCjHIEDAM, 26 Nov. Moutwijn, f 11.50, Jenever f 15.50, Commissie f 10.50. St. willig. Spoeling f 2. Graan Spiritus f 16.50—f 16.75. Melasse Spiritus f 14.75. Ruwe Spiritus f 7.50f 7.75. ALKMAAR, 26 Nov. Fabriekskaas, kleine f31, Boerenkaas, kleine f31.—. Commissie f 30, Middelbare f 32. Aang. 250 st., weg. 130000 K.G. ALKMAAR, 26 Nov. Op de graan markt van heden werd aangevoerd 293 6H.L. Tarwe f7f9, rogge f5 f5.90, chev. f5—f 6, haver f3.60—f4.20, paardeboonen f6.60[7.25, bruine id. f 15—f 18, citroen id. f 21—f 22.50, dui ven dito f 7—f 8.75, witte dito f20— f23, karwijzaad f 15.50. Erwten: groene f 11 f 24, grauwe f 16—f 26, witte f 10. HAARLEMMERMEER. Graanmarkt. 25 Nov. Roode tarwe f 8—f 9 per 80 K.G. Witte tarwe f 6.75f 9 per 80 K.G. Haver f 3.60—f 4 per 100 K.G. Rogge f5.6016.75 per 7 K5.G. Chev.gerst f5.1515.75 per 65 K.G. Wintergcrst f4.80f5 per 65 K.G. Groene erwten f 12115 per 85 K.G. Duivenboonen f8.80f 9.15 per 85 K.G. Paard,ebooncn f7f7.25 p. 80 K.G. Karwijzaad f 15.50 f 15.75 inclusief. HOOFDDORP, 25 Nov. Veemarkt. Aangev. 48 koeien, prijs f84—f162, 19 vaarzen, prijs f 70—f 88. 7 kalveren, pr. 130—136, 13 schapen, prijs f 14.75. LEIDEN, 26 Nov. Ter markt wei den heden aangevoerd: Stieren 13 st.j f 80—f 230, Kalf- en melkkoeien 201 st., f 171—f 270, Varekoeien 321 st., f 108— f240. Vette oasen en koeien 197 st., f 178—f 275, Graskalveren, 161 st., f 30 75. Vette kalveren, 38 st., f70—f125. id. magere 27 st., f5—112. Schapen, vette, 1511 st., f9[16. idem (weide) 201 st., f8—111. Varkens (magere) 281 st., f 16—f 40. idem (biggen,) 440 st., f3.50—f 11, Veulens 2 st., f105—f120. Bokken of geiten 7 st., f 4f 8. Vette ossen en koeien 60—70 ct., vette kalveren f 0.95—f 1.05, vette scha pen 4452 ct., magere varkens 44—46 alles per K.G. Ter markt aangevoerd 893 runderen, 65 kalveren, 1712 schapen, 281 varkens, 440 biggen, 7 bokken of geiten, 2 veu lens. Ter wekelijksche kaasmarkt aangev. 52 partijen. Besteed werd voor Goud- sche kaas van f 30—135, L.eidsche kaas de 150 K.G. f63—f81. Aan de Stadswaag gewogen 58 par tijen, 2005 st., weg. 13129 K.G. ZONDAG, laatste dag van het 40- uren gebed, 7 uur, 8 uur en half 9 stelli II. H. Missen, 10 uur de Hoog mis, 2 uur Gemeenschappelijke Aan bidding, 7 uur plechtig Lof met Pre dikatie, Processie en te Deum. DINSDAG, feestdag van den H. Apos tel Andreas, half 9 gezongen H. Mis. WOENSDAG en VRIJDAG, geboden Vastendagen. DONDERDAG, half 9 uur gez. H. Mis ter eere van het H. Sacrament, 's avonds te half 8 Lof. VRIJDAG, half 9 gez. H. Mis' ter eere van Jezus' Goddelijk Hart, 's av. te half 8 Lof. De gebeden worden verzocht voor Joannes Winders, die met de .laatste H. Saeramenten.der. Stervenden is voorzien.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1909 | | pagina 6