vrijdag 3 dec. 1909. DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. BUITENLAND. Gemengde Buitenlandsche berichten BINNENLAND. KindwrtiuisvM* 29-39-33, Haaclam c. 34ste Jaargang No, 7058 Bureaux van Redactie en Administraties intercommunaal Telefoonnummer 1426. Voor advertentiën en reclames buiten Haarlem en de agentschappen wende men zich uitsluitend tot RICARDO's Advertentie-Bureau, N. Z. Voorburgwal 242, Amsterdam, Int. Telefoon 1020. Dit nummer bestaat uit twee bladen. EERSTE BLAD. Ons Geïllustreerd Zondagsblad BELGIË ENGELAND. ITALIË DE BALKAN. SPANJE. HEME HURUEMSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS) Per 8 maasden voor Haarlem Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post Ahonderlfjke nummert 1,85 1-85 n 1.80 ,0,08 PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 16 regels60 cent (contant 50 cent). Iedere regel meer10 cent. Buiten Haarlem en de Agentschappen 20 cent per regel. Reclames dubbel tarief. Dienstaanbiedingen 25 cent (6 regels), driemaal voor 50 cents contant). IBDO Alle betalende abonnéi op dit blad, die In het bezit eener verzekeringspolls z(jn, sljn volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor GULDEN bi) verlies van GULDEN bij levenslange onge schiktheid tot werken. 400 GULDEN bij overlijden. 300 GULDEN bi) verlies van éen hand of voet. 150 GULDEN, bij verlies «an éen oog. 100 GULDEN bij verlies van éen duim. 60 één wijsvinger. 15 GULDEN bi) verlies van éen anderen vinger. De nltkeerlng dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij Ocean", Bijkantoor voor Haarlem de Nederlandsche Credietbank Nieuwe Gracht II. No. 7059 van ons Geïllustreerd Zondagsblad bevat: 1. De KoniDg van Portugal in En geland (metfoto). 2. Genoveva(vervolg). 3. Een nieuwe Roomsche stichting te tisse (foto). 4 Zijtee moeder. 5. Ons Prinsesje (foto). 6. Moeder en Doch tertje (foto) 7. De portretten van het Prinsesje. 8 „De Blauwe Draak" (ver Tolg en slot) 9. De schaduwzijde (foto). 10. Een mooi compliment (foto). 11. Onze Schaakrubriek. 12. De tien ge boden der vrouw. 13. Voor huis en keuken. 14. De luchtscheepvaart in Jluitschland (met foto). 15. Allerlei. 16. Advertenties. «SBDBRLAND EN DE BRUSSELSCHE TENTOONSTELLING. Gisterenmiddag vroeg in de Belgi sche Kamer een afgevaardigde den minister van Financiën om inlichtin gen, inzake het tusschen de Neder landsche en Belgische regeeringen plaats gehad hebbend conflict, betref fende de deelname van Nederland aan de Brusselsche tentoonstelling van 1910. De minister van Financiën, Liebaert, verklaarde in antwoord op de tot hem gerichte vraag om inlichtingen, dat er bij dit conflict slechts sprake is van een eenvoudig misverstand. Voor de tentoon stelling werden enkele wa gene hout gezonden. De douane heeft van dit hout de door de wet bepaalde invoerrechten geheven. De Nederland sche regeering beklaagde zich daarna over het feit, dat men Nederland niet op denzelfden voet behandelde als Frankrijk en Duitschland. Daarvan is geen sprake aldus ging minister Liebaert voort. Men heeft slechts de gegeven instructies verkeerd begrepen, en wij hebben nu Nederlandsche regeering te kennen gegeven, dat voortaan alle artikelen, die direct voor de tentoonstelling ge- *onden worden en uitsluitend moeten dienen voor den' bouw van het derlandsche paviljoen, van alle rechten zullen vrijgesteld worden. jTDe minister verklaarde nogmaals, dat alles op een mis verstand berustte, en zeide verder: „Wij zullen al het mogelijke doen om onze noordelijke naburen den bouw van hun schoone paviljoen te vergemakkelijken." De heer Lemonnier, lid van het uitvoerend comité der tentoonstelling en afgevaardigde van Brussel bedankte den minister voor zijn alleszins vol doende ophelderingen. DB GROOTE CRISIS, Gisterenmiddag kwam het Lager huis bijeeto. De premier Asquith, deelde bij den aanvang der zitting mede, dat hij den koning aangeraden beeft, het parlement zoo spoedig jnogelijk te ontbinden en dat de koning1 dezen raad met genoegen aannam. De eer ste daad van het nieuwe parlement, als het tegenwoordige ministerie weer aan 't bewind komt, zal zijn, om weer al de belastingen, van het door Ihet Hoogerhuis verworpen bud get, Van deze Week af, op te leggen e|n de inning daarvan geldig te ver klaren. De Minister zeide verder: „Allen, die dit mochten verlangen, kunnen bij de betrokken ambtenaren de door hen versohnldi gde belasting naar het aldus gesamotionneerde bedrag betar ten." Hij* uitte de hoop, dat bet door iie daad van het Hoogerhuis berokkende onherstelbare verlies voor de schat kist, niet zeer groot zou wezen. De tegenwoordige toestand is niet door de regeering in het leven geroepen, maar toeh is het de plicht tier negee ring ,de nadeelige gevolgen van den ongelegen toestand zooveel mogelijk te verzachten. „De daad van het Hoogerhuis is in Üe geschiedenis van Engeland zonder precedent ep het Lagerhuis zou zijn verleden en zijn traditiën onwaardig zijin» indien het een dag Jiet voorbij gaan, .waarin het niet duidelijk in het licht stelde, dat het niet van plan was, de ernstige vernedering en de meest onbeschaamde machtsover schrijding te verdragen, waaraan het in twee eeuwen bloot stond." Op deze verklaring van den eer sten minister volgden luide toejui chingen. Asquith besloot zijh' verklaring met de volgende woorden„Alle ge praat over het onderwerpen van de begroeting aan de goedkeuring der natie is de holste phrase van poli tiek marktgeschreeuw. (Toejuichin gen.) De motie van lord Landsdowne kenmerkt een oogenblikkelijken, mis schien een beslissenden stap in dea voertdurenden strijd. Het Hooger huis heeft het goedgevonden de onge- schxevejU, maar door den tijd van kracht geworden grondwettige over eenkomsten te vernietigen. De re geering vraagt thans, dat het Lager huis zoo spoedig mogelijk aan de kie zers vrage te verklaren, dat zijn ver kozen vertegenwoordigers het or gaan en de stem van een vrij! Ivolk zijn." (Luide toejuiching Balfonr, de leider der oppositie, repliceerde. Hij verklaarde, dat de regeering wel billijke financieele rege lingen gemaakt kon hebben, maar dat zij liever ongepast wilde handelen. Het Hoogerhuis had blijk gegeven van volmaakt gezond politiek instinct, zooalB het zijn plicht is en het zon door het land in 't gelijk gesteld worden. „De regeering is in gebreke gebleven, de natie te overtuigen, dat bet Hoogerhuis haar beleedigd beeft. Door het Eagelsche volk zijn meening te vragen, handelde het volgens den letter en den geest der constitutie." De verklaring van minister Asquith werd daarna goedgekend met 349 tegen 134 stemmen. Het parlement zal heden verdaagd worden en de ont binding zal vroegtijdig genoeg bekend gemaakt worden, dat de aanstaande algemeene verkiezingen tusschen 10 en 20 Januari van het volgende jaaf kunnen plaa-8 hebben. SAMENZWERING IN MACEDONIË. Een telegram uit CettiDje meldt: Luitenant Gynovic en vier mede- plicht'gen, die door den krijgsraad ter dood veroordeeld waren, zijn Maandag doodgeschoten. Zij werden ter dood veroordeeld wegens de onlangs ontdekte samen zwering en verraad. Aldus het telegram. Wij hebben tot dusver niets van de zaak gehoord. Het bericht over de executie der MontenegrijDSChe samenzweerders heeft te Belgrado intusechen groote opwindingen veroorzaakt. De pers ver oordeelt gestreng de Montenegrijnsche regeering en hekelde vorst Nicolaas Éen socialist heeft gisteren in de Skoepsjtina de regeering geïnterpel leerd en gevraagd welke stappen de regeering heeft genomen om de voort during van dergelijke gebeurtenissen te voorkomen. MIN1STEEIËELE crisis. Minister-president Giolotti heeft met zijn ministerie ontslag genomen. Reden daarvan is, dat zijn belasting- ODtwerpen door de afdeelingen der Kamer zeer ongunstig zijn ODtvangen. Men voorzag dit aftreden reeds sinds eenigen tijd, daar de tegenstand tegen de belastingpolitiek en de buitenland sche houding van Giolotti groot is. DE AANSTAANDE GEMEENTE RAADSVERKIEZINGEN. Dén 12en December a.s zullen in geheel Spanje de verkiezingen voor den gemeenteraad plaats hebben. Dezen keer zullen, naar de Ma- dridsche correspondent van ide „Ma- tin" meldt, deze verkiezingen van ongewone beteekenis zijn, omdat overal de partijen van de uiterste linkerzijde staan tegenóver de rech terzijde, aangevoerd door den oud minister-president Maura, waarmede zich ook de Carlisten verbonden hebben. Het verbond tusschen socialisten én republikeinen is een voldongen feit. Zij hopen in de steden, waar het werklieden-element in de meer derheid is, een volkomen overwin ning te behalen. Terwijl de uiterste pertijen een krachtige campagne den ken te voeren en links en rechts twtee groote groepen vormen, die el kaar met verbittering1 bestrijden, weigert de liberale partij, die thans aan 't bewind is, elk bondgenoot schap en wil zij de reactionnaire elementen bestrijden en bekampt zij insgelijks de concentratie van de krachten der uiterste linkerzijde. Zij staat dus in 't midden tus schen rechts en links. De republikeinen en socialisten zullen echter daar Waar zij niet met eigen candidaten uitkomen, op de liberalen stemmen, wijl 'het hun bo venal te doen 'is, den oud-minister Maura en zijn hondgenooten te be strijden. Men verwacht, dat de liberale par tij; dank zij den steun van regee- ringswege buiten de groote steden de overwinning zal behalen. Alweer een ju woelend ief stal. Opnieuw is op een der Italiaansche spoorwegen, tusschen Milaan en Rome, een., groote juweelendiefstal gepleegd, die niet alleen de Italiaansche, maar ook de Fransche en Duitsche recher che bezig houdt. De bestolene is prinses Antoni Mattei. Op 18 November met enkele woor den maakten wij destijds reeds melding van het feit werd haar een bruine juchtlederen handtasch, met sieraden en toilletartikelen. van zeer hoogo waarde ontfutseldeen driedubbel paar- len collier met 224 paarlen, met aan ieder eind een brillanten gesp oen haar naald, bestaande uiit een groote parel, gemoneerd op twee in goud gevatte rijen kleinere parels, een briljanten broche van zilver in den vorm van een rozentak met rozen, gouden oor ringen met briljanten en peervormige parelen, een armband met groote scha kels, versierd met briljanten en sma ragden, nog een armband met safieren en briljanten, een vlinderbroehe met briljanten en robijnen, een strikbroche met robijnen, briljanten en smaragden, gouden ringen mest diamanten, een sa- vonette horloge met wapengraveering, spelden, broches, en nog veel meer. Het onderzoek betreffende vroegere diefstallen heeft aan het licht gebracht, dat op de Italiaansche spoorwegen zeer eigenaardige toestanden heerschen. Dat hangt voor een deel denkelijk hier mede samen, dat deze spoorwegen niet opkomen voor schade, uit diefstal voortvloeiend. Het is voorgekomen, dat stationschef, hoofdconducteur, en ander treinpersoneel elkaar de hand reiklen in het bestelen van de reizigers. Slechts op deze wijze was het mo gelijk en verklaarbaar, dat er aan de grenzen netjes geplombeerde koffers aankwamen, die desniettemin reeds ge leegd waren van hun juweelen of ande- u-en kostbaren inhoud. Het treinper soneel had voldoende gelegenheid en middelen tijdens de reis, de koffers te openen en ze na grondige visitatie weer te s'luiten en van loodjes te voor zien. Deze toestanden beginnen langzamer hand een publick schandaal de verwek ken, en in, de Italiaansche, en hier en daar in de buitenlandsche pers, verheffen zich stemmen, die een krach tige bestrijding van dit groeiende euvel eischen. Do spoorwegstaking in Amerika. De werkstaking van do wisselwach- ters heeft nadeeligen invloed op eiken tak van bedrijf in het noord-westen der Vereenigde Staten. Het getal werk- loozen wordt reeds op twintigduizend geschat. Treinladingen aan bederf on derhevige goederen worden op zijspo ren gezet. De kopermijnen en ijzer gieterijen van Montana ondervinden groot nadeel; de laatste wijl geen erts wordt aangevoerd. De spoorwegen voerden gisteren, sta kingbrekers van Chicago en andere plaatsen aan. De, bezittingen van don Belgischen konjing. De bezittingen van koning Leopold in Frankrijk en België zijn voortaan het eigendom van een naamloozo vennoot schap. Aandeelhouders zijn: Leopold II, ko ning der Belgen; baron August Gof- finet, baron Leon Janssen, baron Baey- ens, Edw. Bunge, Edward Par- merrier, baron de Pierland en Jan Jadot. t Het bedrijfskapitaal bedraagt 12.400.000 franps. Als aandeel brengt koniing Leopold zijn bezittingen te Brussel, zijn, onroerende goederen te Laken, schilderijen, bibliotheken enz. bij. Op deri Balkan. De berichtgever van het' „Beri. Tagebl." te Ween,en verneemt, dat tij dens het bezoek van koning Ferdinand van Bulgarije te Belgrado hoogst ge wichtige afspraken, zijn gemaakt om trent een verdeeling der invloedsferen in Macedonië tusschen Bulgarije en Servië. Tot dusverre beschouwde Bul garije geheel Macedonië als behoorende tot zijn sfeer van invloed, thans heeft het den, invloed van Servië op het vilajet Kossowo en verder tot benoor den Monastir erkend. De bevolking van dat gebied is overwegend Servisch. Servië heeft zich in ruil daarvoor ver bonden zich tegen de aanspraken van Bulgarije op het overige deel van Mace donië van Monastir af zuidwaarts, met inbegrip van Saloniki, niet verder te verzetten. Nu dit geschilpunt uiï den weg is geruimd, staat er aan een verbroedering en een bondgenootschap tusschen de beide Balkan-staten niets meer in den weg. In Konstantinopel zal met het be richt over die verbroedering tusschen, de beide staten waarschijnlijk met zeer gemengde gevoelens vernemen. De Prins in de Hoofdstad. De Prins der Nederlanden kwam gistermorgen te Amsterdam ts 10 22 van Het Loo aan teneinde als voor zitter van den Nationalen Bond voor Reddingwezen en Eerste hulp bij O gelukken een vergadering van het dagelijksch bestuur te leiden. Z. K H. reed, vergezeld van zijn adjudant, jhr. Van Suchtelen van den Haere, dadelijk in den gereedstaanden auto van den beer dr, C. B. Tilanns, onder voorzitter, naar diens woning, Heeren gracht 460, waar de vergadering ge houden werd. De vergadering, welke hoofdzakelijk ten doel had de voorloopige vaststel ling van een concept-huishoudelijk reglement, werd des middagé voort gezet. Z. K. H. gebruikte ten huize vaD den heer en mevrouw TilaousVan Leeuwen de Lunch, waartoe ook jhr Van Suchtelen en de overige leden van het dagelijksch bestuur uitgenoo digd wareD. Na afloop der vergadering vertrok Z. K. H. te 3.40 uur wederom naar Het Loo. Een beeld van H. M. en de Prinses. Men schrijft uit Middelburg: Zooals bekend is pry ken in ons aloud stadhuis, in nissen in den voor gevel, de levensgroote beelden van de graven van Holland en Zeeland, die, te gelijk met de restauratie van het front van het monumentale ge bouw, geleidelijk worden vernieuwd. In een der bestaande nissen, in den topgevel van het stadhuis, zal nu worden aangebracht het beeld van H M. de Koningin met prinses Juliana op den arm, naar een ontwerp var, den beer dr. Cuypers te Roermond De Koningin heeft aan het ontwerp hare goedkeuring gehecht. De Directeur-Generaal v Landbouw. Men seint uit Apeldoorn: Den heer Tutein Nolthenins, rent meester van het kroondomein Het Loo, is van zijn eventueele benoeming t t directeur generaal van den Land bouw niets bekend. De zaak-K uyper. Mr. Troelstra zal een voorstel doen tot 't instellen eener Parlementaire Enquête in de zaak Kuyper. Aldus „Het Volk". De Kamerverkiezing te Gulpen. Bij de gisteren gehouden stemming voor de verkiezing van een lid der Tweede Kamer in bet district Gulpen werden uitgebracht 3866 geldige stem DieD Daarvan verk'eeg de heer Huy= de Beerenbrouck 3443, de heer Her mans 413, terwijl van twee bureaux de uitslag nog ontbieekt. Gekozei, is derhalve de heer Ruy- dt Beerenbr mek. De Brusselsche tentoonstelling. Reuter seint uit Brussel: In de Kamer verklaarde de minister van Financiën, dat in Nederland een mis verstand heerscht over de bedoeling der regeling, betreffende den vrijen invoer van materialen voor de ten toonstelling te Brugsel. „Ik heb", zeide de miuister, „mij gelukkig geacht te kunnen medewerken om de moei lijkheden weg te nemen, geheel in den geest onzer buren, wier deelneming aan de tentoonstelling onder de best mogelijke voorwaarden, wij willen begunstigen. De vaoature in den Baad van State. Door den dood van mr. Mackay viel het eenige antirevolutionaire lid weg uit den Raad van State. Overig bleven 9 liberalen, 3 room- scben en 2 christelijk-historischen. „De Nederlander" deelt echter mede, dat de heer Hnber niet christelijk- historisch is. Dat zij dan zoo. Maar voorts lezen wij in „De Nederlander" ook, in verband met den aandrang, dat er weer een antirevolu tionair zal worden benoemd Nauwelijks is het stoffelijk over schot van wijlen baron Mackay aan den schoot der aarde toevertrouwd, of reeds eischt men, ter wille van de onpartijdigheid, de in den Raad van State opengevallen plaats weer op voor een man van de eigen richting. Alsof het niet eerste eisch ware, dat in zulk een college, dat geen politieke beteekenis heeft, mannen zitting ver krijgen, die kennis hebben van het raderwerk des Landsbestunrs, van den détailarbeid die in de wetgeving, en vooral in de voorbereiding der wet geviDg noodzakelijk is. Men duide het ons niet euvel, zegt de antirev. „Rotterdammer", maar wij verschillen hierin met „De Neder lander" van gevoelen. Natuurlijk is bekwaamheid een zeer voornaam vereischte. Maar stelt men de quaestie zooals „De Nederlander" doet, dan leidt dit er schier altoos toe, dat er liberalep benoemd worden. Men zegt dan: we moeten zien naar bekwaamheid, en toevallig zijn dan meest altoos alleen de mannen der linkerzijde bekwaam. Neen, men moet voorop stellen, dat in den Raad van State bij 9 liberalen en 3 roomschen nu een antirevolutio uair moet worden benoemd. Maar die antirevolutionair moet dan bekwaam zyn. De 30 pot. Bij de regeling van werkzaamheden deelde de voorzitter gisteren in de Tweede Kamer mede, dat de minister van Financiën aan de centralf sectie heeft bericht, dat hij zeer ernstig overweegt, met het oog op de ver anderde omstandigheden, het wets ontwerp tot tariefsverhoogiug met 39 pet. in te trekken. Een definitieve beslissing dienaangaande zal zoo spoedig mogelijk genomen worden. Katholieke Boeken. ,,'t Centrum" ontving het volgende ingezonden stuk Waarde Redactie, Nu bij gelegenheid van het feest van Sinter-Klaas door den knecht of door de knechten en dienaars vaD den „heiligen man" ik geloof zon der toestemming, zeker Diet met zijn aanbeveling van neutrale en zelfs minder goede boeken en boekjes op de surprisetafels der kinderen gelegd worden, acht ik het niet ondienstig dien knecht of die knechten te wijzen op de boeken en boekjes, die in de katholieke boekwinkels te krijgen zijn en door katholieke schrijvers geschre ven werden, en dan denk ik ook aan Frenske in den Vreemde van mevr van der Lansen aan de boeken van mejuffr. Christina Vetter. Als men nu meent, dat ik voor bovenstaande regels percenten trek van katholieke boekverkoopers en uit gevers, dan heeft men het mis hoorl loch ik vind het zeer naar en onpret tig, dat die knecht en die knechten aldoor mooie katholieke boeken in de winkels laten liggen 1 Dat moest mij van het hart H Ermann, S. J. Tuitjenhorn, 27 Nov, 19Ü9. Het oude Beursterrein verkocht. Een voorloopige^overeenkomst is Maandag gesloten tusschen de gemeen te Amsterdam en den eigenaar van het modemagazijn „De Bijenkorf", waarbij laatstga* oemde zich verbindt het Oude Beursterrein te koopen. Thans staat, er reeds een tijdslijn ver koophuis, filiaal van de Bijenkorf, waar zeer goede zaken worden gemaakt, zooals de uitstekende ligging van het terrein wel deed verwachten. Als koopsom hoorden wij de som van f800.000 noemen. Vergissen we ons niet dan heeft de gemeente vroeger een millioen voor dezen grond ge vraagd. De „Bulgia" gezonken. Gistermiddag is de kanonneerboot „Bulgia" in aanvaring geweest met een uitgaand Russisch stoomschip, op de Maas bij Schiedam. De kanon neerboot is tengevolge hiervan ge zonken, terwijl de opvarenden gered zijn. Het uitgaande schip is met averij geankerd. Staking electrisch licht. Gisterennamiddag' omstreeks half vijf .ontstond te Amsterdam een ern stig® storing' in het kabelnet van' de ge ineen t. eleetrische centrale Gelukkig strekte de storing zicK [niet over het geheels kabelnet uit, maar in den omtrek van den N.-Z„ V oorburgwal zagen verschillende za>- ken plotseling hun licht uitgaan. Ook op den Nieuwendijk, in de Kalverstraat, Leidschestraat en Hoiligenweg, was de storing vrij al gemeen. Toch waren die voornaamste winkelstraten niet te zeer in hetl duister gehuld, omdat het licht van „Electra", wiaarbij verschillende win kels zijh aangesloten, nog volop uit straalde. En er schenen ook gelukki gen te zijn die den gemeentelijken stroom nog behouden hadden. In de groote ballons van de ge meentelijke verlichting flikkerde het nog zoo'n beetje. De koolspitsen de den flauwe pogingen om „aan" te blijven, en ook zag men aan de gloei lampjes, dat er nog eenige stroom werd aangevoerd. Als gloeiende spij kers hingen ze in de étalages. Men kan zich in deze St. Nioo- laasdrukte de veroorzaakte conster natie voorstellen. Zoo zag de nieuwe lunchroom in de Kalverstraat zich tot sluiten genoopt, wegens totaal gebrek aan reserve-materiaal. En overal renden winkeljuffrou wen om kaarsen. Zoo bracht naast de petroleumlamp de oude Gouische kaars redding in den nood, kon biji dit schaar sche licht de bediening der klanten worden volgehouden. De menschen-massa op straat toon de nogal schik in het geval, Intus- seheD bleek de storing xzioh wijder uit te strekken, want ook in de (Cón- stantijn Huygensstraat hadden de gloeilampjes den dienst gestaakt en gloeiden de draadjes nog alleen als spijkers. De telephonisten kregen order op haar post te blijven, ten einde de k>p- komende ploeg te kunnen helpem De storing .maakte meer handen noo- dig. i Aan de Centrale aan de Hoogte Kadijk was alles in orde. Uit ide tal rijke, omstreeks kwart voor vijf uur gisterennamiddag. inkomende klachten over slecht licht, werd het duidelijk, dat ergens in het kabinet een hevige kortsluiting moest zijn' gemaakt. Ten gevolge van deze kortsluiting moesten op verschillende punten van. het net zekeringen zijn doorgesmal ten. De normale spanning werd hier door op 'verschillende kabels over twee groepen verdeeld, zoodat 'ia daarop aangesloten installaties stroom van slechts de halve spanning kregen en de lampen donker brand den. I Terstond weid het geheel» perso neel van het kabelnet de stad inge zonden om nieuwe zekeringen in te zetten, waardoor successievelijk de normale toestand weer intrad. Het spreekt van zelf dat eveneens on middellijk begonnen werd om de oor zaak én de plaats der storing op te sporen. Te 10 uur gisterenavond was deze n og- niet met zekerheid: bekend. Tegen middernacht teas een groot deel der storing opgeheven. Maai' op het telephoon bureau werkte' do stroom nog met halve kracht en' ook het hotel „Palais Royal" zat nog, in het duister, zoodat verschil lende logeergasten aanstalten tot vertrek maakten. De veiling van Chineeseh porse lein, die gisterenavond bij Erederik Muller zou plaats hebben, kon door gebrek aan licht niet doorgaan..

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1909 | | pagina 1