e. hei Waschmachine xoxvxomvxoxox Katholieken S T It O O 20 cent per bos MOLM 20 cent per zak, vrij thuis. Geschikt yoor waschinrichtingen, gestichten en huishoudelijk gebrniK. Bewaking van gebouwen en terreinen, Nieuws uit de Bollen streek en de Meer. Sport en Wedstrijden. ingezonden; Vroolijk Allerlei. Ad vertentiën. Th.JANSSEN DEVOGEL J.N.v.d. WEIDEN Lzn. Grossier, Ged. Oude Gracht 42, H. Cornet Jr. en S. SpringveM Telephoon No. 1865. Kleermakerij „PERFECTUM F. LOS, Dameskapper xoxoxexoxoxox H. C. TOMBEBGH Co., Effecten - Coupons - Prolongatiën. Deposito's - Hypotheken - Assurantiën. Safe-Deposit. J. VAN WIJK, FLORA. VAN ELDERS Marktnieuws. Prima Geldersche Rookworst. iansweg 25, nabij 't Station - Telef. 833 Telephoonnummer 1895. Abonnement voor Kleeding naar Maat Hoofdwassching 0 o o X O M O X O O O J. WENNEM-VMKESTEYN. Spuistraat 244, Amsterdam X O O X Directeur M. POTHOVEN. Kantoor: SCHOUWTJESLAAN 108. 25 cent vrij thuis per bos. KantoorPieter Kiesstraat 33, Telephoon 748. ^echtsyaken. Nieuwe- Gracht 62 Interc. Teleph. No. 1883. Belast zich met i de uitvoering van effecten orders j het verzilveren van cou pons; het plaatsen van gelden op prolongatie en a deposito; het nazien van uitlotingen de administratie van ver mogens. GEBR. LOOTS, Pieterstr. 19-21. TELEFOON 721. Punch van Ram, Citroen en Arafc. - Fijne Cognac's. IN< Electr. Tech. Bureau Bloemendaal-Velsen, Lood- en Zinkwerker, Haarlem, zijn aangesloten van af f4.-, f6.-, f 7.50 en]f 10.- per maand. Riviervischmarkt 5. Tel. 1705 met stookinrichting. Reinigt door stoom, zonder eenig bescha dlgen zelfs het fijnste goed in weinig tijd. Beduidende besparing van brandstof en wasch- V- materiaal. Teuredenheidsbetuigingen uan gebrui- kers ter inzage. Alleen voorradig bij J. B. LOHMANN, HAARLEM, Anthoniestraat 65. Warmoesstraat 2, n. d. Katoenbaai met electrische droging. Haarwerken in alle soorten, alsmede van uitgevallen Haar. Kerkborduuruierken Paramenten en Ornamenten. Vanen en Banieren, Dames-Handwerken. koopt niet in winkels, waar zedenkwetsende artikelen wor den uitgestald en voorhanden zijn. Koopt aan Stationsboekenstallen en kiosken alleen die lectuur welke zeker geen gevaar op levert. Dokter Apotheker CARL DILG's Hoafd-Agent J. BERGMAN, Beekbrug, Lisse (Z.-H.) Bij circa 200 depöthouders verkrijgbaar in gestem pelde pakjes 40 cent per pak. Bij den Hoofd-Agent J. BERGMAN, Beekbrug, Lisse (Z.H.) is het poeder verkrijgbaar tegen toezending van een postwissel, groot 50 cent een pak, 3 pak f 1.20 franco. Let wel dat onder rembours de kosten hooger zijn. Solide Depothouders gevraagd. JANSSTRAAT 18 - HAARLEM. Het beste adres voor gemarineerde haring 'en roimops is Firma N, ROERAADE, Kruisstraat 40. - TELEFOON 1167. Voor Bruiloften, H.H. Wederverkoopers, Café- en Hotelhouders, fri bijzondere conditiën. zt J. H. HEINEN. tegen zeer billijk tarief. TELEPHOON No. 1138. afgehaald magazijn Brouwersvaart 106. cbaug, om dit etui niet te plaatsein, tot twepanaai toie herhaald, eindig de mat een zeer heftige woorden- üriaeelins." Dit bezorgde hem het verwijt, dat hij een „despoot" was an althans „de wedwiLLendhaid" had kannen hebben aan het verlangen van commissaris sen te voldoen. „Hierop was mijn bescheid, dat ik 't niet den plicht kön achten van ©en verantwoordelijken redacteur van een onafhankelijk: blad, dat prijs stelt op het behoud van zijn eerlijken naam, welwillendheden te bewijzen aan zekere partij, groep of kliek, maar wiel om met de strengste onpar tijdigheid ieder in de gelegenheid te stellen, om in eene zaak van publiek belang, mits in gepaste® vorm, op te komen voor zijne en anderer recht matige belangen. En wat het verwijt van despotisme aangaat merkte ik op, dat dit slechts de consequente toepassing was van de mij èn hij de statuten èn bij mijn contract toeg© kende bevoegdheid, of juister mis schien nog opgelegde® plicht, om bij de leiding der courant niet ter wille van particuliere belangen, voor het algemeen belang 't oog te slui ten en mijne houding uitsluitend te bepalen door hetgeen ik, in 't volle besef mijner verantwoordelijkheid, naar mijn geweten voor goed en waar houd. Is die opvatting mijner taak, gelijk ik alle reden heb te vermoeden, zoo niet de eigenlijke, dan toch mede een overwegende oorzaak van het verlies mijner betrekking, da|n aarzel ik geen oogenblik te verklaren, dat was eenmaal tot mijn val besloten, ik er trotsch op ben, gevallen te zijln voor een hoog beginsel, namelijk: de volstrekte onafhankelijk van den verantwoordelijken hoofdredacteur tegenover inmenging van anderen en tegenover elke poging, om het aah zijne leiding toevertrouwde blad, in stede van een orgaan der openbare meening, te doen zijn een spreek trompet van bijzondere belangen HEEMSTEDE, Ter waarschuwing? Wij lesen in 't Vakblad der Wasch- industrie In Heemstede doet zich 't volgende geval voor: Een veldwachter, die krachtens zijn ambt voor het controleeren der arbeids lijsten toegang heeft tot alle fabrieken en dus ook tot de wasscherijen, heeft, de laatste inrichtingen controleerende, meer zin in het reinigen ^an wasch- goederen dan in het reinigen zijner gemeente van boosdoeners gekregen en is, volgens verkregen berichten, voornemens uit den gemeentedienst te treden en te Haarlem een wasscherij te beginnen. Op zichzelf is dit zoo'n gevaar niet, noch voor de industrie in t algemeen, noch voor Heemstede in 't bijzonder, want deze dienaar van Hermandad z»l wel ondervinden, dat alle reinigingsdiensten niet even ge makkelijk zijn en dat het wasscnerij- bedrijf zeer zeker niet zoo eenvoudig is als het wel lijkt en hoewel over tuigd zijnde van 's mans scherpiin- nigheid en speurzin, betwijfelen wij toch of hij steed» aan alle klanten de juiste goederen zal doen thuisbe zorgen en of niet menig stukje aan zijn onderzoek en politieblik zal ontsnappen, zonder dat hij ooit de geheime wegen, die zulke voorwerpen bewandelen, zal weten te ontdekken. Politieondervinding is alles behalve voldoende om een wasscherij te drijven, het schrijven van een procesverbaal is geen vooroefening voor wascbin dustrieele administratie, die een hoofdvoorwaarde is voor elke voor uitstrevende zaak. - Laten we echter onzen veldwachter rustig gaan laten wasschen, maar latea we de „aanleiding", die de man er toe gebracht heeft een wasscherij te beginnen niet uil 't oog verliezen, laten we deae kwestie eens met politie oogen goed doorgronden en dit prece dent niet te min achten voor alle fabrikanten in Nederland. Er schuilt gevaar in voor elke industrie 1 Een ambtenaar in dienst schijnt dus buiten zijn opdracht tevens in de werkplaatsen te mogen rondspieden om zich op de hoogte te stellen van alles wat hij wil trachten te weten te komen. Een ambtenaar mag dus van alles wat hij in zijn funciie en door zijn functie gezien en geleerd heeft profiteeren door na verzameling van voldoende kennis (volgens zijn opvat ting) zijn officieel ambt neer te leggen om de concurrentie in zeker bedrijf te gaan vergrooien. Een ambtenaar kan dus mis bruik maken van vertrouwen, dat goedgeloovige patroons in bemslelleD. Het zal menig ambtenaar niet moeilijk vallen enkele patroons aan 't praten te krijgen en zich kostbare inlichtingen te verschaffen, die voor hem als ambtenaar waardeloos, maar voor den concurrent in spé van bet grootste belang kunnen zijn. Een ambtenaar sobijot dus niet beëedigd te zijn over stilzwijgendheid en geheimhouding, over alles wat hij in functie zijnde hoort en ziet, schijnt Diet beëedigd te worden om nooit ten eigen bate te mogen aanwenden wat hij door uitoefening van zijn functie, buiten die functie om, leert. Daar schuilt het gevaar! Daarom vermelden we dit geval te Heemstede. Daar is 't 'n veld wacht er-in dienst die zich op de hoogte stelt, elders zou een hooger ambtenaar met wften- schappelijke ontwikkeling wellicht voor zich of derden eens bijzonder belang kunnen gaan stellen in eenig bedrijf. De mogelijkheid is zelfs niet uitgesloten dat er eens iemand zal zijn, die om de een of andere reden een fabriek wil bezichtigen en daartoe geen kans ziende, eerst een betrekking zoekt bij 't staatswezen, beter nog by de arbeidsinspectie om zoodoende door zijn ambt toch in een bepaalde zaak toegelaten te worden. Nooit zouden wé zulke veronder stellingen hebben durven wagen, maar dagelijks blijkt, dat er menschen zün met immoreele beginselen, dagelijks blijkt dat er personen zijn die een doel najagen en geen middel schuwen om het te bereiken. Het is verTe van ons de ambtenaars wereld in discrediet te brengen, maar geval te H. bewijst dat de ambtenaren strafleloos profijt kunnen trekken van hetgeen ze, hun ambt uitoefenende, bij derden zien en leeren. We achten het wenschelijk dat dit geval te H. van Bondszijde ernstig onderzocht wordt en dat bij volkomen bevestig'ng van het bewuste geval deze kwestie op de gewenschte wijze bij de hoogste autoriteiten bekend gemaakt wordt, opdat voor onverschil lig welke industrie herhalingen van zulke concurrentie voorkomen wordt Intusschen raden we onze collega's aan tegenover ambtenaren-in-dienst zich beleefd te gedragen, maar die heeren allèèn dat te laten zien en te verklaren wat zij noodig heoben en waarvoor ze komen, noaar hun niets mede te deelen aangaande de exploi tatie der zaak en hetgeen buiten het doel van hun komst ligt. IiISSE Burger! Stand. Geboren: d. van J. van Rossen en G- Noot. z. van Th. ["Walraven eln O. Meijer, d van J. H. de Bruin e|n A. Van Leent; Overleden: Hendrikus Herman nus Schuuselaar, 8 mnd. SAS8ENHE1M.. Burgerlijke Stand. Qnder- troiuwjd: J. de Smit en ML de Jong. Geboren: z, van N. Meeumssen Paass. Overleden: A, M<. Roezen Nuyens, 39 j MOORD WIJK. Burger! Stand. Geboren: z. van F. EL. van de|n Broek en O. van der Krocht, Overleden: Johanna van BgL mond 68 jr: Erancisous Epnilius Hen driks, 85 jr. Geertruida van der Linden, 47, jr. Arie Duindam, 76 jr. Burgerl. Staud. Geboren: d. van J. H. Buisvan Ben tem. d. van B- Koolhaasden Hollander, z. van L. van DoomHameeteman. z. van ML. van Duytnv. d. Voet. Burgerlijke Stand. Onder trouwd: Chrdstoffel Beende en Jo hanna Lamberdina Cornel Lt Heijjer, Theodorus Johannes Scholten ein Adxiana Leek. Jaeobns van Leeu wen te Amsterdam en Wijnanda Ca,- tharina Maria Veel, alhier. Overleden: Antomius jNicclaas Broers, 1 jaar,. HAARLEMM KRLIEDE 'en""^ SPAABNWOUDE. Burgerl. Stand. Geboren: z. van H. BonkerkKooijman- z. v KL- Ml BottelierTij burg. d. van J. G. Storm,Smit. Overleden H. G. v. Geddorp, d., 5 mnd. Nog een sterke kamerplant. Onder de kamerplanten is er zeker geen enkele, die de Aspidistra elatior(Plectognyne elatior) in haar gehardheid evenaart. Tegen droogte, tegen droge en warme lucht, tegen koelere standplaats, wei nig zon, overal kan de Aspidistra tegen. Wel groeit zij niet altijd even hard en verkiest zij een uitstekende behandeling boven een slechte, maar toch, al wordt zij minder goed ver zorgd, zij schikt zich in haar lot en blijft toch nog met hare mooie diep groene bladeren op haar post, om aan onze kamers een mooier, gezelliger aanzien ie geven. Waar dan ook planten gekweekt worden, vindt men bepaald de Aspi distra vertegenwoordigd. Het stekken gaat zoo gemakkelijk en zij is om zoo te zeggen haast onverwoestbaar, zoo dat iedereen van de plant houdt, juist omdat het zoo'n buitengewoon sterke kamerplant is. Reeds vroeger vertelde ik het een en ander hiervan. Er is echter nog een andere plant, die minslecs even sterk, zoo niet nog sterker is dan de Aspidistra, n.l. de Bowenia spectabilisserru- lata. Afkomstig uit Australië, is deze plant nog slechts sedert kort ingevoerd, maar zij heeft zich, juist omdat zij zoo sterk is, als kamerplant reeds een goeden naam verworven. De plant behoort tot de familie der Cycadeeën, waartoe o. a. ook Cycas revoluta behoort, die vele bladeren levert voor kransen. Toch heeft Bowenia in gestalte weinig van deze gewassen. Zij gelijkt wat bladeren betreft, zoo op het eerste geziebt wel iets op een voreD, zooals A s p i d i u m falcatum, maar toch is zij daarvan zeer goed te onderscheiden, vooral ook door het leerachtig harde van bare bladeren. Bowenia spectabilis serrulata is te gebruiken zoowel voor de warme kamer als voor de minder verwarmde. Of zij goed in het licht staat of op een miuder goede standplaats, zooals b.v. op den schoorsteenmantel, het is haar alles onverschillig Of neen, laat ik niet zeggen onverschillig, laat ik liever zeggen, zij houdt het daar goed uit en schikt zich naar omstandig heden. En zulke planten, die zich naar omstandigheden weten te schikker, zijn dikwijls zoo welkom. Langen tijd kan de Bowenia het met denzelfden pot doen, als men haar in 't begin maar een goede voedzame aarde beeft gegeven. Wel laat zij het niet direct merken, als men haar zoo nu en dan eene vergeet van water te voorzien- planten met harde, leerachtige blade ren kunnen daar in den regel nog al tegen maar toch houdt zij liever van een regelmatige vochtigheid zonder daarom juist dat te willen staan. Zoo nu en dan eenB met de natte spons afgenomen en met den sproeier besproeid, bekomt haar wonderwel en de frisch-groene bladen zien er dan nog zooveel te mooier uit. De plant is trouwens volstrekt ook niet van schoonheid misdeeld. Tegen over de eenigszins stij ve bladeren der Aspidistra heeft zij beslist de voorkeur door haar sierlijk voorkomen. Of schoon thans nog betrekkelijk weinig bekend, zal deze plant zeker sposdig zeer algemeen worden, waat de eigen schappen, die zij met zich meebrengt, zijn zoo uitstekend, dat haar onge twijfeld een ruime verspreiding zal te beurt vallen. Toch zal zij zeker in geen geval de Aspidistra verdringen en dat is maar goed ook, want ook deze plant heeft voor den liefhebber zooveel waarde, dat het jammer zou zijn, wanneer men ze verwaarloosde. Naast de Aspidistra kan de Bowenia nog heel goed een plaatsje krijgen. Vooral ook voor vensters op het Noorden, waar andere planten minder willen groeien, is deze plant bij uit nemendheid geschikt. H. J. LIJCKLAMA. Een Hollandshoe vliegmachine. Van de industrie der in ongelooflijk korten tijd tot een vrij groote vol maaktheid op gevoerde auto heeft de Nederlandsche nijverheid slecht weinig geprofiteerd. Dit voorbeeld mag waarlijk wel eens worden overdacht nu wederom eefc jonge industrie, de adviatische, met reuzenschreden vooruitgaat. En ook op dit gebied, kan niet worden ont kend, is ons land ten achter. Zelfs een klein land als België bezit reeds zelfs gebouwaen bestuurbaren ballon. Reeds maanden geleden waren ons een aantal namen genoemd van lieden hier te lande, die ernstig het vlieg vraagstuk bestudeerde en groote plan nen koesterden. Onder dezen de gebroeders Hamers te Watergraafsmeer, die echter liever hun arbeid in wat stilte wilden voortzetten. Dinsdag middag nu kregen we een uitnoodiging eens naar de machine in aanbouw, die reeds haar voltooing nadert, te komen kijken in een loods nabij het voetbalterrein van R. A. P. op Oud Rooseoburch. Uit den aard der zaak valt over een vliegmachine feitelijk eerst dan te oordeelen, wanneer ze gevlogen heeft. Naar wij vernemen zal de machine binnen eenige weken voltooid zijn, en zal liefst op een dag als het ter rein hard bevroren is en van de wielen nier heeft te lijden, worden beproefd. Volstaan wij dus .thans met het vol gende. De machine, een biplan, die met den aviateur 250 kg. zal wegen, wordt gedreven door een 2 cylinder Humber- motor van ,20 paardekracht. Een drietal maanden zijn de heeren Hamers, architect en mechanicien, en De Roes machanicten aan den arbeid. Resds werd een model van 5 M. (ds machine zelf is 7 M. lang) opgelaten en bleek over voldoende stijgkracht te beschikken. Bij den bouw dezer machine is ruimschoots gebruik gemaakt van bamboe, een licht materiaal, dat bij rukwinden gemakkelijk meebuigt. Het model wykt af van de tot dusver in het buitenland gebouwde machines. Het eeüe zweefvlak is of wordt geplaatet voor aan het toestel boven de plaats vat. den bestuurder, het andere beneden aan den achter kant, met een grooten afstand dus tusschen deze beide zweefvlakken. Het toestel ia bestemd om rijdende vaart te nemen, zooals alle machines behalve de Wrights. Het rust op drie even kleiDe, stevige wielen, alle voor zien van niet minder dan 40 spaken. De schroef is van hout vervaardigd. Het toestel wordt met de voeten in horizontale richting en met de, handen in verticale richting bestuurd. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich met aansp kelijk. Van ingezonden etukic geplaatst of niet geplaatstwordt de c,py den inzen der niet teruggebleven. Hoe kan ieder Missionaris zijn? De Postzegel vereeniging „Ghina" heeft zich ten doel gesteld eenigszins tegemoet te komen aan 'de stoffelijke behoeften der Missie van de Nederland sche Franciscanen in Z.-Chansi (China) Dit doel tracht zij te bereiken door het verzamelen van allerlei artikelen, die anders gewoonlijk als waardeloos worden weggedaan, zooalsi gebruikte postzegels, zilverpapier, capsules, oud lood, koper, tin, ongebruikt liggende zilveren en gouden voorwerpen, mun ten enz. enz. Dit alles is genoeg be kend. Minder bekend echter is het, hoe men dikwijls met weinig geld in China on schatbaar veel goeds kan doen. Welnu dan, de Chinees, naar hnsn weet, leeft zeer sober; met voor een paar centen rijst per dag kan hij het best stollen. Heele kleine Chineesjes zijn natuurlijk nog voordeeliger. Voortdurend nu ko men heodensche ouders bij onze patois en brengen hun de kleine kinderen, die zij niet kunnen of willen opvoe den. De Paters nemen die kleinen gaarne op en besteden hen, na toe diening van het H, Doopsel, uit bij Christelijke families, waar hun tegen- vergoeding van het levensonderhoud een Christelijke opvoeding wordt geschon ken. Wat worden er zoo bijna zonder moeite veel zieltjes voor O. L. Heer gewonnen! Natuurlijk hier blijft het niet bijom maar bij die kinderen te blijven, die kleuters worden groot en moeten naar school. Maar die scholen moeten worden opgericht, er moet ge zorgd worden voor onderwijzend per soneel, en dat kost meer geld. Maar met hoeveel voldoening kan zoo toch ook de kleinste verzamelaar op zijn werk neerzien. Moge dit weinige voor allen, die het goed met de goede zaak meenen, een aansporing zijn, om geen enkel der genoemde artikelen weg te werpen of ongebruikt te laten liggen. Prospectussen worden gaarne ver strekt door het Bestuur der Vereeni ging, Minderbroederklooster, Weert en door de afdeelingen dezer vereeniging te Nieuwer Niedorp en Woerden. Intusschen betuigen wij aan allen, die ook weer dit jaar onze Missie zoo krachtig steunden onzen welgemeenden dank en wenschen hen van gjansch er harte een Zalig Nieuwjaar. Failliet verklaard: 27 Dec. A. M. Beuning, zonder be roep, te Nijmegen. Mej. M. Rikker, zonder beroep, Amsterdam. J. Bouma, handelaar in fourages, te Bolsward. 28 Dec.. J. C. Born, zonder beroep te Utrecht. 28 Dec. J. C. Janse, bakker, tc's-Gra- venhage. TVIej. Clir. M. Siepe, koopvrouw te Groningen, wed. H. J. Diepenbroek. L. S. Pels, manufacturier te Delf zijl. L. Saris, koopman, te Woense! Geëindigd: door het verbindend worden der uitdee lings lijst de faillis sementen H. Rutgers, bakker te Arn hem; G. P De.cker, echtg. H. B. F. Brand, coupeuse, te Rotterdam; J. Wes- sel, te Rotterdam; N. G. J. Reule te Den Haag; A. Benschop te Rotterdam; P. Schipper, te Rotterdam. GOUDAG, 30 Dec. Granen. Witte Pöl- dertarwe f6—-f8, Zeeuwsche jarige 10 f 11, mindere soorten Zeeuwsche tar we f 9—f 9.50, afwijkende f 7f 8, Pol- derrogge f 5f 5.50, Zeeuwsche id. f 5.50 f 6, Wintergerst f 5.25—f 5.50, Zomer- gerst f5—f5.25, Chev.gerst f5.50—f6, Haver per H.L. f2.50—f3.50, id. per 100 K.G. f6—f7.25, Erwten f 9—f 11, Duivenboonen f7.25—f7.75, Paardem- boonen f6.25—f6.50, Maïs (Amerik.) p. ïl00 K.G. f 7.75f 8, id. Odessa id. f 7.50 f7.75, Witte boonen f 14f 18, bruine boonen f 12—f 16. Kaas. Aangev. 40 partijen. Handel matig. Ie kw. f32 f34. 2e kw. f29—f31. zwaardere f34 Boter. Aanv. 1034 st. van J/2 K.G. Hand el v lugger. Goe- f 1.40—f 1.50, Wei- f!25—f 1.35. Vee. Melk- goede aan voer, handel en prijzen zeer Laag. Vet te Varkens, redelijke aanvoer, handel matgi. 23—25i/b et. per i/2 K.G. Biggen voor Engeland, red. aanv. handel matig. 22—23 ct. per 1/2 K.G. Magere biggen, goede aanv., handel matig, f 1—f 1.45 p. w., vette schapen handel geene be- teekenis. Lammeren goede aanv., han del steeds flauw, f 12—f 17. Nucht. kal veren, goede aanv. f8f 12. Handel vrijwel. Fokkalveren f 8f 15. SCHIEDAM, 31 December. Moutwijn f 11.50, Jenever f 15.50, Commissief 10 Stemm. flauw. Spoeling f 1.70. Graan Spiritus f 17.25—f 17.50. Melasse Spiri- 5tus f 15f 15.50. Ruwe Spiritus f 8.25. TELEGRAM. „Innig geliefde wederhelft, op de vleu gelen der liefde kom ik morgen met den boemeltrein van 6.30 bij je, om je een gelukkig Nieuwjaar te wenschen!" GEBARENTAAL. Terwijl een gezelschap aan den avonddisch zit, komt de bediende aan de deur, blijft er staan en poogt de opmerkzaamheid der dochter des hui zes te trekken, wijst daarna op zijn uit gestoken tong, terwijl hij met het hoofd schudt. De jonge dame: „Maar, Anton Wat wil je toch? Wat beteek ent dat?" De bediende: „Juffrouw, er is geen ossetong meer." 't BESTE! Een toon eeldir eet eur moest een briefje van een collega beantwoorden, nopens de kwaliteiten van een artist, die vroeger bij hem werkzaam was geweest. Hjj schreef: „Waarde "Col lega. Op uw vraag kan ik u' antwoor den, dat de bewuste persoon spéélt: Shylock, Faust, King Lear en Skat. 't Laatste het beste. Geloof mij, enz. enz." BEWIJS. „Och, die papegaai praat zoo lief! Alles wat mijn man zegt, spreekt hij dadelijk na..'.. Niet waar, lorre, wat zeg je?" Papegaai: „Houdt nu toch einde lijk je mond, oude zeurkous!" Evenals vorige jaren ontvangen de Prima Geldersche Rookworst welke staat onder voortdurende Oontróle van Doctor BASSENAU; deze munt uit door haar fijnen smaak u Dit poeder mag bij geen enkelen varkenshouder gemist worden, omdat het veel ziekten voorkomt, als: Stijf worden, slechte spijsverteringgebrekkige eetlust, zwakte in de pooten, hoest, vlekziekte enz. Let wel dat onder rembours de kosten hooger zijn. Verkrijgbaar bij J. v. d. PIGGE, Botermarkt, HaarlemZUIDERDUIN, Hille- gom; P. BEELEN, Lisse; H. NIEKERK, Sassenheim; Th.BRAAM,Bennebroek. CD 09 Ook voor alle zuurwaren, augurken en uitjes in groote en kleine CO flesschen. Piccalilly, Zeeuwsche mosselen, leverworst in het zuur. Zoute- en gekruide Ansjovis en alle soorten bokking, Makreel uitge- mi sneden, Gerookte paling, paling in gelei. (Kreeft, zalm, sardines, leverpastei, ananas, lunchtong in blik). Gember ia flacon, alle likeuren, limonades, boerenjongens, kersen en advocaat. Nieuwe 3J blanke Zoutevisch en Stokvisch, Keelen en Lippen. Z Mij minzaam aanbevelend, tb

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1910 | | pagina 10