BUCHAM'S PtU.GN Uit onzen Omtrek, Verkoopiogeo, Bodhuizeo enz. Leger en Vloot. VAN ELDERS Sport en Wedstrijden. Marktnieuws. Amstertiamsche Beurs. Wisselkoers. A B JONG BLOED. Rechtszaken. Briefwisseling. Weerbericht. Barometerstand. Beursoverzicht van Amsterdam, En wat rij moeder van Seggelen? «Nou, dat is ook was, jij, die zoolang lid bent, zal bedanken; neen hoor,je blijft lid". Maar nu op zijn 70sten Verjaardag, dacht het bestuur der Afd. Haarlem, moeten wij toch niet dolden, dat de man, die zooveel voor de organisatie gedaan heeft en nu eigenlijk buiten de organisatie staat, oog contributie betaalt en besloot hem als blijk van waardeering en hoogachting tot eere-lid der Afd. Haarlem van den R. K. Metaalbew. bond te benoemen, daarbij den wensch uitsprekende, dat hij nog vele jaren Ut gezondheid met zijn gezin dezen dag naag herdenken. B. K. Kiesvereeniging. De vereeniging zal, zooals wij reeds ®eldden, hare Algemeene Vergadering houden op Vrijdag 14 dezer, des avonds te 8U2 ure in „St. Bavo," Snaedestraat- Punten der behandeling zijn L Jaarverslag van den secretaris 3. Rekening en verantwoording van den penningmeester. 3. Verkiezing van twee afgevaardigden en twee plaats vervangende afgevaardigden naar de vergaderingen van den Algemeenen Bond van R. K. Kiesvereenigingen. Id. van 7 afgevaardigden en 7 Plaatsvervangende afgevaardigden naar de vergaderingen van den Provinci alen Bond van R. K. Kiesvereeni gingen. De „Vergunning" geweigerd. Naar aan de „8. E." wordt mede- Bedeelt, heeft de Koningin afwijzend beschikt op het verzoek van B. en W. van Heemstede om „vergunning" te Verleenen aan het betstuur van de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur voor de coDsumptietent op de bloemen tentoonstelling, welke dit jaar wordt gehouden. De Maria Vereeniging In de tweemaandelijksohe vergade ring voor den Meisjesbond, gehouden Zondag j 1. werden een negentigtal ®eisjes geinstalleerd en ontvingen daarna het insigne Maria der Vereeni ging. De Larensehe Kunsthandel. De tentoonstelling van het werk van de Haarlemsche schilders A. L. Koster en H. M. Savrij in de salons v»n den Larenschen Kunsthandel. Heerengracht 495 te Amsterdam, sluit Donderdag a.s. 's namiddags 5 uur. Regenereeren van schilderijen. Dr. Bredius baart het eene inge bonden stuk na het andere. In tot dusverre - bet laatste epistel van de serie, die langzamerhand eerbiedwaar dige afmetingen krijgt, heeft de ge leerde schildeiijenkejner het over 't ïegenereeren van schilderijen, waarin een en ander dat een woord van bespreking verdient. Hij zegt n.l. „Onder regenereeren verstaat men het weer doorschijnend maken van het oude, dof, ondoorschijnend gewor den vernis. Dit geschiedt, door de schilderij met de dampen van alcohol in aanraking te brengen. Het stuk Wordt op den grond gelegd en een het aan alle zijden afsluitende bak, met stof bekleed die in alcohol gedrenkt wordt, er over gezet. In 10,15 of meer toinuten wordt het vernis dan weer transparant. „Een minder doeltreffend middel, dat op het eerste gezicht, het zelfde ®ffect heeft, is: met een kwast met alcohol luchtig over de schilderij heen strijken. Het is mij gebleken dat Vos alleen deze methode volgde, waarbij de oude vernis niet zoo grondig zijn helderheid herwint. „Bij beide methoden wordt de schil- eerst héél dun met capaïva-balsem ingewreven. Vos meende nu, hetzelfde te zullen bereiken, door een mengsel Van alcohol en copaïva in eens op de schilderijen aan te brengen. Daar het blijkbaar niet voldoende hielp werd dit procédé telkens herhaald. En zoodoeüde kwam er veel te veel copaïva-balsem op de schilderijen met het bekende gevolg. „Ik heb steeds onder regenereeren de eerstgenoemde methode verstaan." De heer Bredius bevestigt hier, wat reeds de beer Vos in zijn brochure over het regenereeren mededeelt. Maar de heer Bredius geeft óók blijk, die brochure niet zélf te hebben gelezen. Immers, op blz. 13 geeft de heer Vos zéér aannemelijke gronden aan, waarom de oude regenereer methode, die dr. Bredius hierboven aangeeft, niet de goede kan heeten. En eveneens geeft de beer Vos te verstaan, dat véél copaïva op schil derijen allesbehalve goed is. Wanneer de heer Vos zijn beloofde verklaringen over zijn methode publi oeert, zal hierover nog meer kunnen Worden gezegd. Voldoende echter blijkt voor hen, die de broobure-Vos hebben gelezen, dat dr. Bredius op dat gebied een standpunt inneemt, dat alles be halve deskundig moet heeten 1 Sen merkwaardigheid uit de dierenwereld. Op 't bureau van de „O H.C." werd getoond een doode bunsine, welke bij den veehouder M. van Warmerdam aan den Langedijk te Spaarnwoude in een sprenkel («en dicht springende klem) waB gevangen. Voor een week of vier was in de sprenkel een afgeknaagd stuk poot van een bunsing gevonden en bet bleek, dat de thans gevangen seigneur dat stuk (voor)poot, het geheele onderste lid, kwijt was. Toen bij ge vangen werd, was hij er in ges a»go zich ook reeds een gedeelte van dei anderen voorpoot af te knagen, maai aangezien een zijner achterpooten in een anderen spienkel was vastgeraakt, was het hem dezen keer niet gelukt zien te bevrijden. 't Mag zeker hoogst merkwasrdi genoemd worden, dat bij debunj.no8 de vrijheidsdrang zoo groot is, dat ze er toe kunnen komen zich een stuk van den poot af te knagen om vrij te komen. De Provinciale Statenverkiezing. Dit jaar zullen als leden der Provin ciale Staten van onze Provincie aftre den Kiesdistrict Helder. G. J. O. D. Dik kers. A. P. Staalman. Schagen. Jb. Zijp Hzn. K. Breebaart Jzn. Alkmaar. Jhr. Mr. II. Gevers. Zaandam. Mr. H. J. C. van Tienen. D. van Leijden. Enkhui- zen. N. Sluis Pz. P. Bos. Hoorn. A. Kool. Purmerend. J. Koopman. J. Wild schut. Nieuwer-Amstel. Mr. F. Th. Wes- terwoudt. Amsterdam I. Mr. W. H. 'K. Mouthaan. H. F. R. Hubreeht. Amster dam II. L,. Roosenburg. J. Douwes Jr. Amsterdam III. L. Serrurier. J. A. van Zutphen. Amsterdam IV. Mr. J. G. de Vries. Mr. G. A. van Hamel. Amsterdam V. Mr. K. A. W. L. Hazelhoff Roelf- zema. Mr. D. Josechus Jitta. Amster dam VI. Mr. W. Baron Rioëll. J. N. Hendrix. Amsterdam VII. D. van Eijk. Mr. J. F. Houwing. Amsterdam VIII. D. Schut. Mr. E. P. F. A. van den Bogaert. Amsterdam IX. A. Roelvink. Ch. R. Kou Veld. Weesp. Mr. J. N. J. Thijssen. Mr. H. Verkouteren. Haarlem. Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hoge- landen. Jhr. G. S. Boreel. Dr. J. Tim mer. Haarlemmermeer. Mr. B. J. D. Zub'li. Veis,en. P. Vermeulen. G. W. De derde cursusvergadering van „Ge looi 'en Wetenschap", waarin de Zeer- Eerw. Pater F. Ilendrichs zal spre ken over „Theosofie en Christus", heeft a.s. Donderdagavond plaats. Wij herinneren er aan dat de verga dering ditmaal precies te acht uur aan vangt en dringen namens hot bestuur aan op tijdige aanwezigheid. Zooals den leden bekend is zal de WelEerw. heer L. J. Willenborg spre ken op 26 Januari e.k. en wél over „Bab.el en Bijbel", waarbij lichtbeelden de voordracht zullen toelichten. Voorts moet in herinnering worden gebracht dat geen anderen dan de le den, en deze alleen op vertoon der uit- noodigingskaart, toegang hebben tot de vergaderingen. De Chr. Kantoor- en ti andeisbedienden. De afd. Haarlem der Ned. Ver. van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden vergaderden Zaterdag in 't Gebouw der Haarl. JoDgelingsvereeniging. Door een der leden was ingediend 't voorstel om een Commissie voor lezingen in 't leven te roepen, doch dit voorstel werd verworpen. Hierna volgde een voordracht over „Kapitaal en Arbeid" door een der bestuursleden. Spr. ging de arbeidstoestanden na van uit den slaventijd en wees erop, dat deze toestanden steeds gunstiger worden, al zijn we nog niet, waar we wezen moeten. Spr. wees verder op de gespannen verhouding, die tuaschen kapitaal en arbeid bestaat cn wees de richting aan, in welke verbetering dier ver houding is te verwachten. Een breed debat ontspon zich hierna, hetwelk in een volgende vergadering zal worden voortgezet. De Bloemendaalsohe Waterleiding Een paar buitensteedsche bladen brachten gisterenavond zoo op het oog interessant nieuws over de Bioe- mendaalsche waterleiding, doch dat bij nader inzien toch niet veel zaaks mag heeten. Allereerst wordt er in meegedeeld, dat 't Bloemendaalsche gemeente bestuur proefooringen heeft laten doen in de duinen voor bare waterleiding. Men zie ons laatste Bloemendaal sche raadsver-lag en men zal daarin lezen, dat den volgenden dag met toestemming van Mevrouw van der VlietBorski in de duinen proef boringen zouden plaats hebbsn. Maar nu het kwantum water, dat de diepborirgeo zullen verschaffen. De buitensteedeche bladen spreken al over 260,000 M3, doch van zeer geachte zijde licht men ods in, dat men wel kan schatten op een paar honderdduizend M3, doch zekerheid is er niet. De proefnemingen zijn Diet geëindigd, 't rapport is niet versche nen, men tast nog geheel in het duister. Voor die berichtjes over de Bloe mendaalsche waterleiding, zei onze zegsman, geef ik geen cent. Voor het Lighalfonds. Wij vestigen de aandacht op de annonce, waarin de openbare oefeningsavond ten, bate van het lighalfonds door een 400-tal gymnastiek- en schermleerlingen onder leiding van den heer A. J. Meijerink, te geven op Zaterdagavond a.s., wordt aangekondigd. Het programma voor dezen avond: afwisselend en uiterst interessant, met „intermezzo's", lableaux-vivants en al lerlei sportoefeningen, belooft zeer veel. Do ruine van Brederode werd in 't 4è kwartaal van 1909 bezocht door 977 bezoekers en in het geheele jaar 1909 door 12485 bezoekers. i „Kunst na Arbeid". Do typo- en litho grafische vereeniging „Kunst na Ar beid", onder directie van den heer W. A. Kwantes, zal aan den zangwedstrijd der Kon. Liedertafel „Zang en Vriend schap" deelnemen en daarin uitkomen in de 3e afdeeling mannenkoren. Vrijwillig. De landweerpliehtige sol daat N. J. B. M. Reijers, dezer gemeen te, is met een vrijwillige verbintenis overgegaan bij het leger in Oost-Indig. Bisschoppelijk: [Museum (Jansstraat 79), Geopend eiken dag van 105 uur, tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zondagen en RL K. feestdagen, Doorloopende toegangskaarten voor een geheel jaar fl. Teyler's Stichting 113 u. Tentoonstelling. D e Kroon 8 uur Concert Flosch-Röntgen. Vereeniging 2j—5 uur Rol schaats enrijden. Brongebouw 8 uur Haarl. Muziekkorps. De cursusavond der ontwikkelings club „Thomas van Aquino", ivaarin als spreker zal optreden de Heer F X /A Schiphorst, zal niet plaats hebben Donderdag as zooals abusief in De Volksbanier en in onze Kerkliist vermeld stond, doch morgen Woens dag a s te half 9. Burgerlijke Stand. Geboren: 8 Jan. d. van P. O. HogervcirsiOfficier. z. van M. HarrenTesselaar. 9 Jan. d. v. OfVj. Leuvenvan Lunenburg. z. van G. VenüikSchouten. 10 Jan. z. van A. O. Feijmvan Meel 7 Jan. d. van E. CL Hoekvan Dommelen. 0 verleden: 8 Jan. J. Peels, 82 j. Zuidpolderstraat. [WI Biroers| Eisink, 64 j. Burgwial. 9 Jan. A. Hofstede, 24 j. Kennemerstraat. ML C. J- Thooft, Jordensstraat. Politie-rapp ort. 1 boezelaar bij1 A. Daniël, Essen- straat 19. 1 ceintuur bij J, Beeren, B.arendse- straat 6 c, 1 tweewielig rijwiel aan het bu reau van politie. 1 portem. bij1 iWJ. J. Collignon, Tetterodestraat 44 rood. 1 broche bij' G. de Vries, Colenso- str.aat 17, Schoten. 1 zwartharig hondje bij' J. Posma, Gen. Joubertstraat 44. BLOEMEND A AD. Eén cents Vereejiiging „D oor Kleintjes Groot". De kleinen van .bovengenoemde Veree niging te Bloemendaal en Omstre ken hebben zich wederom dapper ge weerd in het belang van hun nuttig liefdadig „stuwen. Niet minder dan f80 hebbejn zij in de afgeloopen maand met hunne busjes opgehaald vo-or de arme long lijders, d.i. f 10 méér dan in Novem ber te voren. Met groot© dankbaarheid na,m het bestuur van het Lighalfonds dit be langrijk bedrag in ontvangst, keer waardeerende het „Excelsior" in de leiding dezer jeugdige Vereeniging. Voetbal. Zondag speelde de J. V. C. „Brederode", van Jan Gijzen vaart, een wedstrijd legen „Germania" uit Haar lem. Met de rust was de stand 30, na afloop won de J. V. C. „Brederode" met 4—0. Te verkoopen. Woensdag, 12 Januari. HAARLEM. Na&saulaan 1 v.m. 10 uur Meubilaire goederen. UITGEEST. De Ooievaar v.m. 10 uur Dijkgraaf en Heemraden van den polder „de Uitgeester- en Heems kerk erb roek". Verhuring van het Rietgewas over 1909, en van het Gras gewas over 1910, aan de dijken van den polder groeiende. SANTPOORT Café de Wijman -r- v.m. 1 uur No,t. G. D. Boerlage. No. 1. Het Heerenhuis „Beau Sé- jour" te Santpoort, Middendorpstraat 3, met schuurtje en tuin; voorts vier perc. Wei- en Hooiland, in don polder „De Veiser Westbroek" namelijk: No. 2. Het land, genaamd „5 Mad. Dammer", aan de Westlaan. No. 3. Het land, genaamd „3 Mad Hippèlaar", over de nieuwe watering. No. 4. Het land, genaamd „4i/2 Mad. de Vliet", aan de Oositlaan. No. 5. Het land, genaamd „4 Mad. Bijvoet" aan de Oostlaan. HAARLEMMERMEER Bij het hout v.m. 10 uur Not.Heinsius 42 iepeboom en, staande bij de wo ning, bewoond door den lieer P. Bier, te Haarlemmermeer, aan den Hoofd- vaartweg bij den Spaarnwouderweg en nabij de Ringvaart. UITGEEST In Kolfbaan v.m. 10 uur Meubilaire goederen. BEVERWIJK aan de Sparcielaan v.m. 10 uur Not. Moens Houtver- kooping. AGENDA. voor Woensdag, 12 Januari. Gebouw St. Bavo (R.-K. Volks bond half 9 uur repetitie Zangver- eeniging, half 9 uur Bestuursvergade ring Coöp. houw vereeniging „St .Jozef'. Zorg voor toevoer van frisch, jong bloed. Zoo bewaart gij uw kracht en jeugd. Bewaar het voor bederf. Regel den bloedsomloop: vermijd congestie en daardoor hoofdpijn. Dit geschiedt door Do begrafenis van generaal Thiange. De deeilneming in het leger en daar buiten, verwekt door het overlijden van Jen luit.-generaal F. N. Thiange, chef van den General en Staf, openbaarde zich gisteren bij de begrafenis van het stoffelijk overschot van dezen opper- officier op de meest duidelijke wijze. Wel was de rouwstoet eenvoudig, dek ten geen bloemen de lijkbaar en war den aan de groeve geen woorden, ge sproken ter huldiging van de nagedach tenis van den afgestorvene, ter eer biediging van den weaseh van den doode ,bij wien eenvoud steeds had voorgezeten, maar groot was daaren tegen de uiting van deelneming, blij kende uit de aanwezigheid van de velen di enaar „Oud Eik en Duinen" bij Den Haag waren gekomen om generaal 'Thiange een laatste saluut te brengen. Bij dit eerbetoon ging vooraan Z. K. H. de Prins door zijn aanwe zigheid ter plaatse, tevens getuigenis afleggende van de belangstelling van II. M. de Koningin, zoomede de verte genwoordiger van H'. M. de Koningin- Moeder, de oud-luit.-kolonel der cavale rie jhr. Van Tets. In lange rij werd voorts de lijkbaar grafwaarts gevolgd door Z.Exc. den Minister van Oorlog, den secretaris-generaal en onderschei dene burgerlijke en militaire hoofdamb tenaren van dat departement, generaal Sabron, den commandant van het veld leger, den chef van den marinestaf, den sous-chef van den generalen staf, in specteurs van onderscheidene wapens en dienstvakken, divisie-commandanten,, enz. enz. Nadat de kist in de groeve was neer gedaald, richtte de zoon van den ontsla pene allereerst woorden van dank tot Z. K. H. den Prins en tot de verte genwoordiger van II. M. de Koningin- Moedar en vervolgens tot Z.Exc. den Minister van Oorlog en de overige mi litaire autoriteiten en verdere belang stellenden. Hiermede was de plechtigheid geëin digd. Do revolverschiefende ontoereken bare arts. De Hooge Raad deed gisteren uil- spraak in de zaak van Ch. Chr. C. (H. Möller, arts, verblijvende te Amster dam, door het Hof aldaar wegens ontoe rekenbaarheid ontslagen van rechtsver volging met bevel tot zijn plaatsing in een krankzinnigengesticht voor een proeftijd van een jaar, terzake van be dreiging met doodslag, door een revol ver te r ichten op eon hotelhouder, in wiens inrichting hij logeerde en welke hij niet op de aanmaning daartoe wil de verlaten. De Hooge Raad verklaar de het beroep niet-ontvankelijk voor zoover het was gericht tegen hot ont slag van rechtsvervolging, en verwierp het voor liet overige. Heling met recidive. De Hooge Raad verklaarde gisteren J .J. Kollaaxd, gedetineerde in de straf gevangenis te Haarlem, niet-omtvanikc- lijk in zijn verzoek om revisie van een arrest van het Hof te Amsterdam van 7 April 1908, waarbij hij wegens heling met recidive was veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf. Doodslag op een vrouw. De Haagsche Rechtbank veroordeel de gisteren J. M. Mokmans te 'e GrSvenhage, wegens poging tot dood slag op «ene vrouw tot X jaar en 6 maanden. De Prov. Bond van Harmoniee en Fanfarecorpsen. Zondagmiddag hield de Prov. bond in Noord-Holland van Harmonie- en Fanfarecorpsen, uitsluitend bestaande uit dilettanten, te Amsterdam zijn 24e algemeene vergadering. In verhand met de klachten door ver schillende afdeelingen over de marsch- wedstrijden ingediend, stelde de voor zitter na eenige bespreking voor om voortaan geen vereeniging en deel te la ten nemen aan marsch-wedstrijdem, die zich niet vóór of op de algemeene vergaderingen daartoe schriftelijk aan meldden. Dit wordt aangenomen evenals het voorstel om bij het concours een vast puntenstelsel aan te nemen. Purmerend stelt voor bij te houden eere-wedslrijden tusschen eerste prijs- winners te bepalen, dat die niet mogen uitkomen met hun conooursnummers van dien dag en noodigt het hoofdbe stuur uit tot samenstelling eener na tionale commissie, bestaande uit do hoofdbesturen der Prov. bonden van harmonie- en fanfare-corpsen hier te lande, tot regiem,entaire regeling van, le houden nationale concoursen. Het eerste punt werd aangenomen, voor het tweede krijgt het hoofdbestuur machtiging tot nadere uitwerking. Besloten werd verder een proef te nemen met het aanwijzen der verplich te nummers door de jury van het laat ste concours en in de algemeene be stuursvergadering de jury te benoemen. Op deze vergadering, den 30sten Ja nuari te houden, zal tevens datum en plaats voor het concours 1910 worden vastgesteld. Een Hollandsch vlieg-apparaat. We lezen in „De Kampioen" Het is ods aaneenaam, melding te kunnen maken van een Hollandsche uitvinding op luchtvaartgebied, die volgens onze overtuiging, eeD der lastigste problemen der moderne aviatiek tot oplossing zal brengen Ingewijden in de Juchtvaarttechinek weten, dat de drie belangrijkste vraagstukken, die gedurende de ge leidelijke ontwikkeling van de vlieg machine tot oplossing moeten worden gebracht, betrekking hebben op den motor, de schroef en de toestellen tot het behoud van het evenwicht. De laatstgenoemde is van de drie het moeilijkste. Om de zweefvlakkeen der aeroplan tijdens de vlucht in de vereischte positie te houden en het toestel te behoeden voor omkanteling en ge vaarlijke, bellende standen, bedienen voornaamste constucteurs zich van toestellen, die in vorm verschillen, doch in beginsel vrijwel gelijk zijn. Zoo hebben de meeste monoplans en biplans een staart of een achtercel, die de lengte stabiliteit van bet toestel verzekert en het tot zekere grenzen voor de gevaarlijke vooroverduikeliDg benoedt. Verder heeft men in de mechanische ombuiging van de,draagvlak-uiteinden, of in toepassing van ailerons, of ver stelbare zijvleugels, het middel om de breedte stabiliteit te bewaren. Dit alles echter geldt slechts tot zekere grenzen. De stabiliteit van elk in de lucht zwevend lichaam blijft een aan onophoudelijke storing onder hevige toestand, omdat de lucht zelf bijna nimmer in evenwicht is en door den luchtvaarder bijna geen rekening kan worden gehouden met horizontale en verticale luchtbeweging, die zijn machine uit den koers kunnen wer ken, omdat hij die bewegingen niet kan zieD aankomen. De beste stabilisatie-toestellen, die door den luchtvaarder worden bestuurd vermogen dan ook weinig tegen onverhoedsche windvlagen, valwinden en dwarrelende lucütbewegiDgen. Bij onregelmatigen wind is het vliegen met de beste vliegmachines, die we op 't oogenblik kennen, dan ook een hoogst gevaarlijk werk. Dez» wetenschap nu bracht er den heer W Boswijk, le luit. der infan terie te Arnhem, (den uitvinder van den rotatieven vleugel), toe eene mechanisme te bedenken, dat de verstoring van evenwicht der aeroplan geheel automatisch tegengaat. En daarin nu is hij, naar het blad kan constateeren, volkomen geslaagd. Dat wil zeggen in zooverre geslaagd, dat de teekeningen van zijn toestel een technisch principe te aanschouwen geven, waarop theoretisch geen aan merking le maken valt Tbeoretisch lijkt ons dus de uit vinding van den heer Boswijk uit muntend, en wat haar practiscbe waarde betreft, zijn we van oordeel, dat zij alle factoren in zich vereenigt oud het groote gevaar van de tegen woordige vliegkunst, de permanente bedreiging van bet evenwicht, geheel automatisch te niet te doen. In de details der uitvinding kan het blad zich natuurlijk op dit oogen blik niet verdiepen. Het heeft hier het consigne van de meest stipte geheimhouding te eerbiedigen. Het was ons echter aangenaam, besluit „de Kampioen", alvast dit te laten blijken, dat er in Holland op het gebied der aviatiek ook wat gedaan wordt. Weliswaar zijn we bij Frank rijk, Duitschland en Engeland alweer „far behind", maar we houden dan toch voeling met de bewegiDg. Nogmaals verzoeken wij H. H. correspondenten dringend hunne nota's over het afgeloopen kwartaal ten spoedigst in te zenden. HAARLEM, 10 Jan. Groen ten markt. Appelen, aangerv. 47 en verk. 46 H.L., f 6—f 12, Peren, aangev. en verk. 8 ILL. f 6f 12, Bloemkool, aangev. 400 en ver kocht 300 st., 430 ct., Roode kool, aangev. 4000 en verk. 3000 st., 2—7 ct., Witte kool, aangev. 500 en verk. 200 st., 24 ct., Savooie kool, aangev. 7000 en verk. 5000 st., 2—5 ct., Worte len, aangev. en verk. 51 bos, 5—7 ct. HAARLEM, 10 Januari. Botermarkt. Boter, aangev. en verk. 52 K.G., fl.70 —11.80 per K.G. Biggen, aangev. en verk. 7 si., f9—fll per situk. Schram men, aangev. en verk. 4 st., f 17 per st Nucht. Kalveren, aangev. en verk. 8 si., f 10—f 12 per stuk. BEVERWIJK, 9 Januari. Spruitkool f 1.26—fl.50 per mand. Koolrapen f4 Bieten f 1, Ramenas f4, Roode kool f 2—f 4, Boerenkool f 1.25—f 2, Savooie kool f 2—f 4, Bloemkool f 5—f 8, alles per 100 st. Wortelen (winter) 80—90 cl., Kleiaardappelen 12.25—f3, Idem Zand- f 4—f 4.50, alles per H.L. Sclior- senearen f 12, Prei f8—f 10, Pieterselie 11 2, Selderij f 4f 5, alles per 100 bos. Appelen f2—f3.75, Peren f 1.50—f 2, al les par mand. ALKMAAR, 10 Jan. Vee. Vette koeien 5970 ct. j)er K.G., vette kkalveren f 45r--f 150, id. id. per K.G. f 0.901 1.20, Nuchtere kalveren f 8—120, vette scha pen f 18—f24, vette varkens per K.G. 48—54 et., magere idem f 16—f 23. AMSTERDAM, 10 Januari. Vee. Op de veemarkt van heden waren aangev. 461 vette runderen, 158 vette kalveren, 845 schapen of lammeren, 835 varkens. De prijzen van het vee, besteed Ier markt van heden, waren als volgt: Vette kooien le kw. 69, 2e 63, 3e 57 ets., ossen le kw. 68, 2e 62, 3e 56 ets., handel traag, kalveren le kw. 115, 2e 105, 3e 95 ct., handel vlug; scha pen le kw. 45, 2e 42, 3e 40 ct., 'lam meren 55—45 ets., handel traag; var kens le kw. 54, 2e 52—53 ct., 3e 50 51 ct., licht soort 48-451 ct., handel 5traag, alles per K.G. AMSTERDAM, 10 Jan. BinnenJ. gra nen. Tarwe tamelijk ruim aangevoerd, verkocht van f8 tot fll, uitgezochte partijtjes daarboven betaald. Rogge met weinig aanbod, per 100 K.G. f7—f7.50, enkele partijtjes iets daarboven. Haver, ruim ter markt en tot f6—f7 niet ge heel op te ruimen. Bruine boonen schaarsch ter markt, verkocht van f 10 f 14.75. Blauwe Erwten ruim ter markt, per H.L. f 10—f 15.25. SCJIIEDAM, 10 Jan. Moutwijn f 10.75, Jenever f 14.75, Commissie f10, Stemm. flauw. Spoeling fl.60. Graan Spiritus f 16.75f 17 Melasse Spiritus f 14.75 f 15.25. Ruwe Spiritus f 7.75. BREDA, 10 Januari. Groenten- en fruitveiling. Roode kool f 1—f 3.80, Wit te kool f 1f 1.40, Savooie kool f 0.50 f 2.10, Boerenkool 4080 ct., Knolra pen f 0.80—f 1.80, alles per 100 stuk. Prei f 0.40f 1.20, Selderij f 0.50—f3.50, Andijvie 85 ct., alles per 100 str. Wor telen 1536 ct., Roode biet 1518 ct., Veldsla 711 ct., Knollen 8—18 ct., Suikerijsla 15—21 ct., alles p. mand. Schorseneeren f2—f3.50 per 100 bos. Bruss .loof 815 ct., Uien 5 ct., Court pendu 10—10J/2 ct., Kleipcren 3 ct., Gie- ser Wildeman 8 ct., Bellefleurs 11 II1/2 cl., alles per K.G. Bellefleurs li/2' 2 ct., Goudrenetten I1/22 ct., alles, per stuk. Spuiten 61/210 ct. per K.G. AMSTERDAM, 11 Januari. Aardappel- markt. Andijker blauwen f2—f2.20, Friesche bLauwen f2.25f2.60, ld. bor- gers f2.10f2.25, IJpolder blauwen f2 —f2.60, Geld. (dauwen f 2.20—2.90, ld. bonten f 2.40f 3, Zeeuwsche bonten f2.40—f3, ld. blauwen f.2.50^—f 2.90, ld. Eigetnheimers f 2.30—f 2.70. Aangevoerd 3 ladingen. (Per Telegraaf.) Dinsdagmorgen 10 uur. Hoogste barometerstand 778,9 Horta. Laagste 728,2 Boco. Meest krach ige tijdelijke stormachtige Westelijke tot Z.-W.lijke wind. Zwaar bewolkt tot betrokken. Waarschijnlijk regenbuien. Zelfde temperatuur. Stand van heden760 mM. Stand van Risteren: 765 mM. Neiging: Vooruitgang. Thermometerstand te Haarlem. Hedenmiddag 12 u. 43 F. 6 C. Laagste der afg. nacht F. 41= 5 C. Opgegeven door Joh. M. Schmidt. Opticien. Ziilet-aat 85. Haarlem Vorige koer. beden. 1211/, 12H5/16 50l/6 5015/ie 841/. 841', 44 43 5/16 71'/2 715/g 49Vi 493/16 48 491/4 47'/i6 47 I8674 1363/9 331/is 331/i6 204 2041/4 251/s 25 /16 887» 88'/8 72 71'5/n, 89V4 8913/1» 233/4 23i7ie 7"/i« 7 6/8 385 8 383/4 103/4 103/, 440 4401/4 124 124 77 77 88 881/1» 89"/, 89 Medegedeeld di 01 H. O. Tombebgh en Oo, 10 Jan. Atchison comm. Denver Sio Erie Kans South Pref. Missouri Comm. N. Y. Ontario Bock Island Southern Pacif. Railway. Union Pacif. Wabash Comm. Ajnalg Copp. Car Foundry Steel Comm. Marine Pref. Comm. Peruv. Pref. Comm. Kon. Petroleum Great Cobar Ned. Schuld 2i/j0/( Rusland Hope. Consols Amer. waarden vast. Russ. fondsen onveranderd. Petroleum aand. lager. Tabaksaandeelen stil. Mijnaandeelen vast. Prolongatie 3 pet. Speciën en Munten. Goud. Eng. Souvereinen f12 05 f 12.15 Stukken v. 20 Mrk. fll,80 f 11,90 Stukken v. 20Fre. f 9,60 f 9,70 Zilver. Rijksmarken f0,581/4 f0,591/4 Stukken van 5 Fre. f2,35 f2,40 Vreemde Banknoten. Pr uisische f 59 20 f59,45 Franeche f48,05 —f48,30 Belgische f47,85 —f48,10 Engelsche f 12,07i/a f 12,171/a 10 Jan. 1910, medegedeeld door HC TOM1EROH Co. De handel in de Yankee hoeken slinkt ,met den da® en staat zoo goed als. stil, zonder eenige noemens waardige variatie. Vast gestemd waren Steel sh. op het onwaarschijnlijke gemekt van. het vormen eener hausse pool in deze waarden. Het overige der markt was stil en ongeanimeerd. Naar men volgens Reuter uit New- York verneemt, schijnt er in Amer rika voor verschillende ondernemin gen veel geld noodig te zijn, die door de voornaamste financiers op touw zijn gezet. Men gelooft, dat zij gaarne een gedeelte van hun voor raad apndeelen in dollars zouden willen omzetten, indien dit zonder schade voor de marktwaarden kon geschieden. Dit bericht lijkt ons nog al .merkwaardig, omdat het orgaan waaruit,dit artikel werd overgenor men „de Chronicle" is, en doorgaans wordt gehouden voor de spreekbuis der groot» Ameiikaansche finan ciers Het is dus niet onmogelijk het publiek zich zeker niet ongerust be hoeft te maken indien er vandaag of morgen wat aanbod in de markt mocht komen Europeesche Staatsfondsenmarkt algemeen stil Veel handel heersrihte ook heden in de Peruanwaarden, en waren de gewone aandeelen erg in trek Geld op prolongatie 2Va23/i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1910 | | pagina 3