Verkoopingeo, BodhsSzen enz. Kerknieuws. Arr. Rechtbank van Haarlem. VAN ELDERS Wetenswaardig AIMei, Sport en Wedstrijden. Posterijen en Telegrafie. Amsterdamsche Beurs Wisselkoers. Marktnieuws. Gemeentezaken Boekbeoordeeling Rechtszaken. Beursoverzicht van Amsterdam, Weerbericht. Barometerstand. 392ste Staats*^ lerijf NIETEN. Waterstanden. Uitlotingen Het Brongebouw. De kwestie ran de klachten over de roerige exploitatie van het Bron gebouw werden, mèt het gisteren vermelde voorstel van den heer Van de Kamp, op voorstel van dezen aangehouden. Ten slotte werd nog benoemd tot onderwijzeres aan de school no. 5 Mej Vrijer, waarna de vergadering werd gesloten. Mgr. A. J. Callior. Z. D. H. Mgr. A. J. Callier heeft gisteren voor een paar dagen onze stad verlaten, teneinde heden te as- sisteeren bij de Bisschopswijding van Mgr. J. Sweers in den Bosch. Mgr. kwam te 8 uur ongeveer gisterenavond in den Bosch aan. Breed of smal spoor f De H. IJ. S. M. ontwikkelt in een adres tut den Raad nader ba-e argu menten voor breed spoor. Daar de kwestie in den Raadgiste- T6D middag toch hangende is gebleven, kunnen wij gevoegelijk uit deze me- dedeeling volstaan. R.-K. M i d d en s tan ds vereenig i ng In de grooto zaal vail St. Bavo, die waarlijk door een nieuwe plaatsing van stoelen en tafels gezellig was ingericht '11 voorbeeld dat navolging verdient voor andere vergaderingen aldaar! kwam gisterenavond de R.-K. Midden- standsvereeniging bijeen onder presi dium van den lieer Anton Basse. Behalve een flink aantal leden, wa ren ook verschillende niet-leden. Katho lieke Middenstanders, tegenwoordig. De voorzitter opende de vergadering miet een hartdijken geliukwensch bij het begin van het Nieuwe jaar. Hij hoopte dat 1910 voor de leden in hunne za ken een voorspoedig en gelukkig jaar zou wezen en vond daarbij gelegenheid om er óók op te wijzen dat naast het stoffelijke ook het geestelijke moet worden betracht. Met een herinnering aan het treffende voorval, onlangs in spr.'s winkel gebeurd, toen een van zijn klanten plotseling door den dood werd overvallen, wees spr. er op dat wij allen ten allen tijde bereid moeten zijn oin rekening en verantwoording af to leggen, niel alleen van het aard- sdie bedrijf, mlaar o,ok van datgene wal ons zieleheil betreft. En spr. leg de er den nadruk op, dat een Katho lieke véreeniging tot die beide soorten van zorg het hare doet. Daarna betrag de heer F. X. M. 'Schiphorst, die was uitgenoodigd het woord te voeren in deze vergadering, den katheder. Spr. wensehte in deze p.ropaganda- vergadcring te bespreken het sterkste propagandamiddel dat er zijn Kün voor Middenstanders: de kennis van de Middenstandsbeweging-zeive, van haar ontslaan en beteekenis, haren groei en kracht. Voor de pauze behandelde spr. die groei der Middenstandsorganisaties in algemeen© trekken; hij ging na hoe de Middenstand 'lang in economisch en zin voorbijgegaan is, hoe zelfs de socia listen hebben geleeraard, dat de Mid denstand verdwijnen moet. Spr. bewees daartegen uitvoerig, en met cijfers en statistieken, dat de Middenstand recht heeft op bestaan en erkenning, dat hij nuttig is in velerlei opzicht: sociaal- en moreel, uit 'het oogpunt van handel en industrie, voor het behoud van onze staatsinstellingen en onze 'dierbaarstÖ banden. Voiorts ging spr. na de wor dingsgeschiedenis van den Nederland- schen Middenstandsbond, waarmede de Nederlandsche Middenstand zijn organi satie hier te lande op breeden en vas ten grondslag heeft gevestigd, en hij verdedigde vooral het nut en de nood zakelijkheid van het federitieve karak ter van dien Bond, dat eiseht confes- sioneele vereeniging van allen in eigen kring, maar levendige samenwerking ook van die vereenigingen ten bate van het algemeen. Na de pauze besprak de spreker in bijzonderheden de Middenstandsactie, de verschillende eischen van de organi satie ten huidigen dage, wil en plaatse lijke vereeniging passen in het groote kader der hedendaagsche beweging, en daarbij verdedigde spr. uitvoerig het goede recht en de noodzakelijkheid van Katholieke organisatie voor Katholie ken, bewijzende dal het in liet belang der jnitldenstandsbeweging-z e 1 v c is, dat de actie wordt gevoerd door fede ratief verbonden vereenigingen, die ieder op eigen grondslag vast-staan. Met een opwekking om de daad nu te laten volgen, en nuaninen van de daad te zijn in de actie ten bate van het algemeen waartoe wij allen naar onzen werkkring zijn geroepen, be sloot spr. zijn rede. De heter Bosse sprak den dank uit van allen voor liet gesprokene en ook de heeren Pi el age en Van de Kamp, die gebruik maakten van de gelegen heid tol gedachtenwisseling, spraken daarbij in denzelfden geest. Op voor stel van den lieer Van de Kamp werd besloten, de rede, als een krachtig pro pagandamiddel voor Middenstandsorga nisatie, en deze op Katholieken grond slag voor de Katholieken, in druk te doen verschijnen an to verspreiden. Met den Christel ijk en groet werd de vergadering gesloten. Geloof en Wetenschap. Naar wij ver nemen is de vergadering van de ver eeniging „Geloof en NV e'.en,schap", waar op Kapelaan Willenhurg zal spreken over ,,Babel en Bijbel' welke lezing zal worden toegelicht door lichtbeel den, thans definitief vastgesteld op Vrij dag, 28 Januari, des avonds te acht uur in ,,üe Kroon". Nog al piet erg! Gisterenmorgen be machtigde een jongetje van drie jaar, in de Gen. De la Reijstraat, een fleschje inkt van de talol en nieuwsgierig ais de kleinen zijn, werd de kurk er afge daan en van den inkt gedronken. Niettegenstaande de moeder direct alle moeite deed om de kleine te la ten braken, was dit alles tevergeefs. Bij latere informatie bleek dat het kind niet de minste last van net vocht had ondervonden. Ook daar inbraak! Uil een schuurt- tje, in gebruik bij een voetbalclub, staande in het Kleverpark II, is door middel van braak een voetbal ont vreemd. Een (expositie in onze Stads-Rililio- theek. Door onze bibliothecaris, de heer Rutgers v. d. Loeft', worden sedert de Kerstdagen Lijdelijke tentoonstellingen, van teekeningeffi ein platen aangelegd op liet bovenporLaa! der bibliotheek. De aanleiding daartoe was hel in het bezit komen van den completen, Rem- brandt-bijbei. Thans zijn er keurige pont eekeningen van landschappen en oude molens ge ëxposeerd. Een drenkeling. Woensdagmiddag, omstreeks 2 uur, waren eenigo jongens aan het spelen op zandschuiten, liggen de in de Papentorenvest, toen per on geluk een jongen in het water ge raakte. Hij zou wellicht verdronken zijn, indien Jan Kuiken, wonende Zuid- polderstraat 124, die het bemerkte, niet gekleed te water was gegaan en den jongen had gered. Besmettelijke ziekten. In de week van 12 tot en met 18 Januari, zijn, ter kennis gekomen van den, Centraten Ge zondheidsraad, het navolgende geval van besmettelijke ziekte: R o o d vonk: Reverwijk 1 Een brief van Z. D. H. Mgr. Luigi Lazïar *schi, aartsbisschop van Icone, Hoofdaalmoezenier, meldt dat het Z. H. Paus Pias X behaagd heeft, het indult voor de vasten van 1910, voor de Pauselijke zouaven en hunne huisgezinnen te vernieuwen. dering: per post pijn toegelaten, waarop geschreven of gedrukte me- dedeelingen voorkomen, welke met den inhoud van de qui tan tie of van den wissel geen verband houden, ten- voor die mededeelingen het bij de wet verschuldigde port der brieven of der gedrukte |s,tukken, door middel van een op .het formulier gehecht frankeerzegel is verantwoord. AGENDA. vooa; Vrijdag, 21 Januari. Gebouw St. Bavo. E,. K. Volksbond. Hall' 9 uur Hoofdbestuur, 8 uur Exploitatie-commissiè, half 9 u. Propagandaelub, half 9 uur Bestuur 'Metaalbewerkers „St. Eloy", half 9 u. Stucadoors. Bisschop pel ij k [Museum (Jansstraat 79). Geopend eiken dag van 105 uur, tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zondagen en R. K. feestdagen, Doorloopende toegangskaarten voor een geheel jaar f 1. Teyler's Stichting 11S u. Tentoonstelling. Brongebouw 811 uur. Rol schaatsen baan. De Kroon n.tm. 8 uur 4e séance voor kamermuziek, door Joh. Steenman. Burgerlijke Stand. Geboren: z. van H van Dansik Dirkse. Ondertrouwd: 19 Jan. J. A. NV. van Daalen en E. G. Glazemaker. K. H. Meijer en II. C. A. M. Ileidvoldt. H. de Smit en A. P. C. Anten. J. A. Mes en A. Wi Gubbels. W. Verlaan en M. de Graaf. H» K. Keerwolf en E. W. Knol. Getrouwd: J. P. IJ. de Vries en E. Pirovano. J. v. d. Laan de Vries yn J. A. v. Noort. Overleden: 18 Jan. S. van Ake Philippo, 71 j., KI. Houtstraat. N. C. Janszen, 68 j., Begijnhof. 19 Jan. B., 1 dag z. van Hi. ter Smitten, Molen- steeg. P.otitie-rapport 1 rozenkrans, bij A. Tibboel, Rozen- priëolstraat 17. j 1 portemonnaie waarin geld, bij A. v. Velden, Kruisweg 37. j 1 portemonnaie waarin geld ea drie veiligheidspelden, bij A. Ooievaar, Gr. Houtstraat 98. 1 cape, bij G. J. Boesman, Jacobijner straat 1. 1 bruin taschje, bij G. Vonk, Hol steeg 12. i 1 parapluie en een zilveren ringetje, bij W. J. Brandt, L. Heerenstraat 40. j 1 koper gewicht, bij C. Koelemij, 1 Zomervaart la. 1 bedelketting, bij M. Dixks, Rozen- I prieelstraat 36a. j 1 huissleutel, aan het 'bureau van politie. Mijne eerste H Communie. Hoe de kleinen tot Jems kunnen gebracht worden. Haar H Engelsch, bewerkt door Ant Hulsman S J. Met omslag van E. Luc- ker. Aijmegen. L. G. C. Malenburg, 1910. Frisch als de geur van een lente bloem stijgt de goede geur vanJesus Christus tot u op uit dit boek. Is 't ook niet een boek voor dien onver getelijk zaligen lentedag in bet leven der kinderen Gods: lente in de natuur om hen been, lente van hun aardsche leven, heerlijk uitbloesemende lente van dat hoogste, dat hemelsche leven, waarvan de volle kiem in hen went neergelegd in bet H- Doopsel? Wat al redenen tot dankbaarueid aan den Neder landschen bewerker, dat bij dit „boek voor kinderen," waartoe de stof werd uitgekozen door P. Morris S. J. en de vorm bewerkt door Moeder Maria Loyola, ten onzent reeds zoo bekend en gevierd om haar boekje. „De veelvuldige Communie", ook on zen landgenooten en vooral den klei nen, voor wie bet in de eerste plaats geschreven werd, toegankelijk heeft gemaakt! Schreef de groote Augustinus zelf niet een verhandeling: „hoe de kleinen tot Jesus kunnen gebracht worden": de perrulis ad Chris tum trahendis, ja, hoe zou tot Hem getrokken moeten worden, zegt hij, en beroept zich op het Pause lijk Decreet, waarbij de veelvuldige Communie ook voor de kleinen wordt tooegestaan en dringend aanbevolen, niet op het woord van den goddeiijken Kindervriend zeiven: „Laat dekinde ren tot Mij komen en belet het hun toch niet?" Nu durven w$ veilig be weren, dat dit nieuwe Eerste Comnau- nieboek in zijn soort eentg is: in op vatting, in voorstelling, in praktisch gebruik. Wie dit bewezen wil zien, zie bet boek zelf in. Het is niet doenlijk in een korte aankondiging dat bewijs te leveren. „Het eerste, zegt de be werker te recht, wat in het kinderhart moet worden opgewekt, is liefde tot Jesus; zijn we daarin geslaagd, dan kunnen we gerust ziju. Liefde tot Jesus, echter, is onmogelijk zonder de kennis van Jesus. Ais vele kinderen Hem niet beminnen, dan is het, omdat ze Hem niet kennen. Waarom ver drongen zich de kinderen om Hem, toen Hij nog in Judea rondwandelde? Omdat ze zagen hoe goed en bemin nelijk Hij was, en hoeveel Hij van ben hield. Daarom is het de eerste en voornaamste zorg van dit boek, Jesus iu al zijn goedheid eu bemin nelijkheid aan de kinderen voor te stellen." En dit doet het als „een prentenboek in woorden. Het spreekt tot de kinderen in hunne taal, op hunne manier." Niet alleen omdat het vol staat van voorbeelden en korte verhalen; maar ook en niet bet minst, om de gemeenzaam-afdalende wijze, waarop de verhevenste waar beden oen kinderen „aan het verstand" worden gebracht. En hiermede zij dit overschoone kinderboek allereerst met warmte aanbevolen aan hen, die de kleinen tot Jesus moeten brengen, en er de rijkste zegening van het kind van Bethlehem over afgebeden J. C. A. Th S. J, Arthur iWellcsley, later hertog: van .Wellington werd op school nooit anders dan een sufkop genoemd en ook Napoleon gaf in zijln schooljaren nooit blijk van bijzondere bekwaam heden. Admiraal Nelson stoimd op school bekend als een groote ezel. Wie dus op school moeite heeft met loeren, behoeft daarom niet de hoop op te geven nog te,zullen sla gen 1 K.G. Goudreinetten 2- 11/2—2 ct. -3 ct.. Bellefleurs Te verkoopm Vrijdag, 21 Januari. HALFWEG ten huize van J. B. Lijnkamp Sr. 's mkkl. 12 uur Deurw. M. J. Waning Heubil. goede ren. De Missie van Ned. Nieuw Guinea. De apostolische prefect van Nieuw- Gu'uea schrijft: Te Merauke hoop ik, dat we binnenkort een nieuwe sta'ie zullen kuDneu oprichten 10 de buurt van Sunogase, ten N. W. van Merauke gelegen. Het wemelt er van menschen, die allen zeer goed gestemd zijn en niets vuriger verlangen daa dat de missonarissen er zich komen vestigen. Ook zou ik graag in de buurt van de Etna-baai iets willen beginnen Er wonen talrijke stammen evenals in 't Zuiden, maar minder ruw dan daar. Dezen post acht ik van belang, juist omdat hij op de grens ligt van Gluin'che invloedsfeer} en wij er paal en perk konden stellen aan de ver dere uitbreiding van het Maharame- darisire. Ook als ligging beeft hij dit. voordeel, dat bij slechts 20U K. to. v»n Kei verwijderd ia en zonder groote moeite te allen tijde van hier uit, kan bereikt worden. Want nu hebben we eon flinken tweemaster van ongeveer 40 tor. en zoo stevig, dat een heel aardig zeetje kan doorstaan. Hooger beroep. Door W. Dekkers te Koog aar de Zaan, alhier in hechtenis is hooger beroep aai geteekend tegen het vonnis der Arr. Rechtbank alhier, waarbij hij Ier zake van opzettelijke brand stichting is veroordeeld tot 6 maandeD gevangenisstraf met aftrek van pre ventieve hechtenis. Uitspraken van heden. Heden deed onze Rechtbank uit spraak in de volgende zaken: H. K., boerenarbeider te [Woude, het, doen van een valsche klacht, f 10 boete of 10 dagen hecht. K. N., metselaar te Schoten, verwonding' door schuld, vrijgesproken. A. M. E. P., koopman te Haarlem, beleedi- ging ambtenaar. 7 d. gev.straf. J. KL, arbeider te Heemstede, diefstal, 1 week gev.straf. H. I>., arbeider te Haarlem, opzettelijke vernieling', 1 maand gev.straf. J. van de P. K werkman te Spaarndam, wederspan- nigheid, 3 weken gev.straf. C. de B, werkman te Zaandam, diefstal, 14 d. gev.straf. W A J. de K., schip per te Veisen, diefstal met braak, 14 d. gev.straf. A J. J., caféhouder te Zaandam, overtreding verordening op de publieke vermakelijkheden, f 5 boete of 1 d. hecht. J. T, koopman te Amsterdam, appèl spoorweg-over treding f 15 boete of 15 d. hecht. C. Z., schipper te IJmuiden, appèl met, in acht nemen der wettelijke voorschriften tot voorkoming van aanvaring, vrijgesproken. Failliet verklaar <1 11 Jan. L. Brusse, wed. W, F. van Ling, koopvrouw eu pensionhoudster, 's-Gravenhage. 13 Jan. A. Snijders, landbouwer te Lievcldie onder Lichtenvoorde. 17 Jan. J. van Breemien, metselaars knecht te Bussum. F. J. Kleindórp, handelaar 'iu pa pier, te Amsterdam. J. C. van Dam, koopman te Uit- hruizennoeden. P. van der Blank, zonder beroep te Middelburg. 18 Jan. J. Traan, openbare koop vrouw, 's-Gravenhage. Geëindigd door het verbindend worden der uitdeelingsiijst de .faillisse menten G. Visser Pzn., metselaar en aannemer te Papendireeht en A. Scham- hart, te Amsterdam. Geëindigd door het verbindend worden der uitdeelingsiijst het faillis sement M. de Rooy, schipper te Rot terdam. Vettewinkel, te 's-Gravenhage. Weer een uitvinder. Uit Groningen meldt men: Hier is een Daitsche monteur, werkzaam op een fabriek, bezig in zijn vrijen tijd een vliegmachine te bouwen, 't Wordt een tweedekker van de nieuwste constructie, 6 30 meter lang, 3 meter breed en 1,20 meter hoog De voortbeweging geBchiedt door 2 schroeven, een vertikale en een horizontale. In plaats van motor kracht wordt veerkracht toegepast. De machine heeft het aanzien vaneen vogel. De regeling geschiedt met twee hefboomen en een stuur, die achter de voorste draagvlakken aangebracht wordeD. Binnen 3 4 weken hoopt da maker gereed te zijn, Hij stelt zich dan voor, in de groote zaal vaD de „Harmonie" een proefvlucht t« houden. Ale deze proef gelukt, stelt de maker zfch voor, een machine te maken twee maal zoo groot als de hierboven beschrevene en daarin een motor van 24 P K. aan te brengen, om daarmede een vliegproef in de open lucht te ondernemen. De Kon Offlcierssohermbond. Het heeft H. ML de Koningin be haagd voor het 13e wapenfeest van den Kon. Officiers-schermbond een groote zilveren medaille beschikbaar te stellen, terwijl den Bond de hooge eer is te beurt gevallen bovendien van Hare Majesteit een zilveren be ker te ontvangen om te dienen als prijs voor den korpswedstrijd op de sabel [Bovendien mocht het bestuur reeds tal van andere medailles voor dit feest ontvangen De postqui'anties. He directeur-generaal der poste rijen en telegrafie maakt bekend, da,t met ingang van 1 April aanst. geen quitantiën en wissels meer ter invor- „Domme Jongens". Het jaar 1909 heeft uitgemunt door bijzonder veel eeuwfeesten van beroemde man nen. Twee van deze mannen werden op denzelfden dag geboren, namelijk op den twaalfden Februari, ein deze beide mannein stemmen tenminste in één ding overeenop school golden I zij allebei voor heel domme jongens. Een van deze jongens was Charles i Darwin, hij ligt thans in de West minster Abbey te Londen begraven, naast den uitvinder Newton. Toen Charles Darwin nog een jongen was zei zijn vader eens tot hem: „Je deugt voor niets dan voor ratten van gen, je zult nog eeins een groote schande voor je ouders worden!" En na !den dood van Darwin schreef men over hem, dat hij een merkwaar dig groot verstand had, en dat hij uitmuntte door karakter-adel. De tweed© groote man, die op den twaalfden Februari 1809 geboren werd, was Abraham Lincoln. Abra ham Lincoln was in zijn jeugd een lange,s lompe, leelijke jongen. Zijn kans op succes in het leven was niet zoo groot als die van Charles Dar win, en het zou daja ook niet te. ver wonderen zijn, wanneer hij voor al tijd onbekend gebleven was. Toch groeide hij op tot een man aajn wien Amerika naast Washington oneindig veel te danken heeft, i Walter Scott, de bekende Engcl- sche schrijver, werd beschouwd als een van de domste jongens van zijn klas; zijn boeken liet hij gewoonlijk 1 aan hun lot over, ejn nicttegenstaan- j de hij mank was, deed hij niets liever dan klimmen eu klauteren en vech ten. Sir Isaac Newton, die in de West- minster Abbey naast Charles Dar win hegraven ligt, was toein hij in op een na de laagste klas zat, bijna altijd nummer laatst. Dat hp later zoo beroemd werd, hebben wij waar schijnlijk te danken aan den jongen, die als een graadje minder dom daja hij beschouwd werd en die op school naast hem zat. Deze jongen gaf op zekeren dag Newton voor de aardig heid een schop waarover Newton zóó woedend werd, dat hij den jolngen duchtig afroste. Dit was waarschijn lijk de eerste maal dat Newton zich zelf op de juiste waarde begon te schatten; en sedert dien vatte hij in zichzelf het voornemen op, eens te tocnon wat hij kon. En werkelijk, het dun ia niet lang, of bij was in plaats van nummer laatst opgeklom men tot nummer één van zijn klas. Medegedeeld d' ot H G. Tombesoh en Co 19 Jan. Atchison comm. Denver Rio Erie Kans South V Pref. Missouri Comm. X. Y. Ontario Rock Island Southern Pacif. Railway. Onion Pacif. Wabash Comm. Unalg Oopp. Oar Foundry -teel Comm. Marine Pref, Comm. Peruv. Pref. Comm. Kon. Petroleum Jeat Cobar Xed. Schuld 21/./ Rusland Hope. -. Consols Amer. waarden vast. Rush, fondsen onveranderd. Petroleum aand. lager. Tabaksaandeelen stil. Mijnaandeelen ongeanimeerd. Prolongatie 2 pet. Vorige koers heden 1191/4 iisz/4 451/4 45»! 311*2 31» 403;4 *05,s 69 69 45' 4 453/!, 46 4513/le 431/. 43% 1301/4 1303/4 SO1/,, 303/, 192,/s 192? J 22 227 1fi 84 83i3/la 668/4 66% 84'/w 847/j6 22 21% 7'/s 7 !/g 38 38 10'/if '0 %6 436 436i/v 121' '4 1213/8 "6:3As 7615 lt 88 878/4 89 89 e n. f 12 15 f 11.90 •f 9,70 10,59t/4 f2,40 Speciën eu Munt Goud. Eng. Öouvereinen f 12 05 Stukken v 20 Mrk. f 11,80 Stukken v. 20 Frs f 9,60 Zilver. Rijksmarken f 0 081/4 Stukken van 5 Frs. f2,35 Vreemde Banknoten. Prnisitche 159 20 f59,45 Fransche 148 05 f4 *,30 Belgische f47,85 l'4b.l0 Engelsche f 12,07*/* f 12,17i/2 19 Jan. 1910, medegedeeld door H C TOMHERGH 6 Co. Do Amerikaansche afdeding had he den een veel beter aanzien, hoewel de handel niet zeer uitgebreid was en de zaken zich meest tot transactiën voor binnen!andsche rekening bepaalden. Vooral trokken 2e Mexians de aan dacht door hun zeer willige houding. Rieeds iya°/o boven, gisteren geopend, steeg >le koers nog verder op b inn en en buitenlandsche aankoopen. Missouri en NVabash waarden eveneens vast en hooger, slechts Rockey's noteerden 20/0 lager. Het slot der markt was over hèC algemeen prijshoudend. Nationale schuld vrij aanzienlijk hooig-er, evenals de Russen. Portugal iets lager. Indische culturen vast, êvonals cre- diotwaarden, waarvan Indische handels banken 2i/2o/o hooger werden verhan deld. Koperwaarden zeer vast. Amalgama- led lo/o beter op vraag voor houder. Tabaksaandeelen lusteloos en voor enkele soorten lager. Petroleum kalm, doch vast. Geld ruim aangeboden. Prolongatie 2 pGt. (Per Telegraaf.) Donderdagmorgen 10 uur. Hoogste barometerstand 767,5 Coruna 742,9 R ga. Matige tot 'krachtige Westelijke wind. Veranderlijke bewolking. Waarschijnlijk regen- of sneeuwbuien. Zelfde tempera tuur. Stand van heden: 750 mM. Stand van gisteren: 747 mM. Neiging: vooruitgang. Thermometerstand te Haarlem. Hedenmiddag 12 u 40 F 45C. Laagste der afg. nacht F. 39 4 C. Opgegeven door Joh. M. Mchmidt. Opticien. Ziilst-aat 85. Haailem Trekkiüg van gisteren. Nos. 1174, 5359 en 5967 ieder f 1000. Nos 1628, 7214 11503, 13325 en 18830 ieder f400. Nos. 8170, ,9699, 15817 en 18874 ieder f200. Nos 4962, 7252, 9136, 10254, 16944 17576, 18331 en 18709 ieder f 100. Prijzen van 70. 284 296 528 1011 1054 1472 1508 1600 17)2 1901 1983 2050 2076 2113 2241 23-3 2396 2523 2682 2808 2917 3008 3045 3102 3128 3252 8309 19765 20449 20919 3791 7339 3870 7529 3919 7549 4160 7852 4193 7911 4501 7981 4504 7985 4651 8054 4686 8213 4870 8322 9375 12011 9390 12103 9466 12179 9492 12226 9530 12365 9 22 18463 9692 12508 9728 12588 9872 12756 9920 128-8 5010 8401 10212 12914 5213 8429 10328 12953 5248 84.34 10842 13142 5266 8474 109 3 13155 5351 8510 1C983 13163 5474 8716 10987 13204 5549 8801 11232 13320 5642 8883 11327 16413 5883 8902 11401 16486 6117 8903 11524 13808 6189 8910 115*5 13W7 6249 8911 11623 13927 6290 8976 11724 17931 6303 9013 11757 13966 6532 9064 11760 14059 6715 9147 11783 14235 6814 921-3 11911 14407 20124 20135 20208 20464 20470 20576 20926 20999 14409 14521 14527 14671 14866 15006 15063 15198 1 260 15283 15386 15396 15485 15492 15563 15601 15682 15723 15845 15993 16205 16 '50 16316 16483 16686 16714 16763 20296 20741 16851 16951 17113 17146 17213 17420 17565 17610 17706 17803 17898 17998 18218 18331 18448 18584 18667 18809 18865 19025 19239 19257 19297 19420 19588 19650 19708 10426 20895 Woensdag 19 Jan. (vm. 8 u.) PmiArssa. - <9 in 24 uur hoon. luo. Amstkbdar Robith Nijmegen Arnhem Vreeswijk. Kampen Grave AndrMftfl* 12.45 0.14 9 88 (.11 9.75 07 2 45 0 07 1.07 0 28 8 84 ('16 4.63 0 07 0.— 0 0- 0 0.— Kanaalwater. 8u. 0 28MAr. 12 u 0.20 Stadewater. 8*1.0 aSMAP Ametelwater. 7iui(t.0*ewoif 811 0 60MAP. Amsterdam, 19 Jan. per 100 K G. Raapolie. 19 J-in Wiegend f 81 308/4 In de stad Febr.' April Mei 29 Sept/Dec. 28'g Lijnolie. Vliegend In de atad Jan Feb. Febr./April Mrt pril. Mei/Aug.. Sept./Dec. Olienoteermg 18 Jan. I 34 88'J4 33'/, 32'/8 328/, 32'/} 82 31a g 81 80/.; 32 83 32 I, 32 31«/s 318 8 AMSTERDAM, 19 Jan. Vee. Ter Vee markt waren heden aangevoerd 220 volte kalveren, le kw. f 0.96—f 1.02, 2e kw. 90 et., 3e kw. 80 et., alles per K.G. 2 graskalveren. 30 nucht. kalve ren f 12f 17, 453 veile varkens, Holl. Ie kw, 5052 ct., 2e en 3e kw. 48 19 cl., Ovcrz. en Ge4d. le kw. 50—52 ct., 2o en 3e kw. 47—48 et. p. K.G. WOERDEN, 19 Jan. Kaas. De aan voer ter markt op heden, bedroeg 113 partijen. Prijs van Goudsehe le soort f31—f32.50, 2e soort f28-f30, per 50 K.G. Handel matig. BREDA, 19 Jan. Groenten- en fruit veiling. Roode kool f 1.25—f4.50, Witte kool f 1.90, Savooie koiol f 0 501 2, Boe- rekooi 2350 el., Knolrapen 90 et., alles per 100 st. Prei 10.36—fl, Selderij f 0.85-1.2.50, Andijvie 11f 1.05, allies per 100 sir. Worteiien 1424 ct., Roode biel 7 20 cl., Veldsla 17 ct., Suikerijsla 7—23 ct., I alles per mand. Sehorseneeron 80 cd., per 100 bos. Brass, loof 5—11 et., Uien 3f) 4i/a e'-, Spruiten 7—9 ct., alles p. 5 3172 5943 9217 12486 15415 18477 100 3178 5996 9321 12684 15422 18197 158 3234 6073 9395 12689 15447 18502 174 32)0 6079 9413 12717 15479 18662 290 3265 6154 9453 12743 15531 18688 332 3282 6 89 94/1 12793 15607 18721 861 3330 6293 95l0 12798 15664 18"48 469 3396 6382 9539 12799 15680 19076 477 3412 6403 9552 12816 15693 19128 517 3467 6425 9584 12830 15733 19212 558 3471 6439 9619 12832 15768 19224 611 3485 6464 9687 12839 15882 19352 631 3591 6519 9790 12881 15930 19397 633 3649 6587 9848 128 '0 16020 19424 646 8652 6593 9857 12895 16029 16505 698 3686 6602 9877 12909 36074 19577 742 3764 667 7 9915 12952 16102 19567 750 3915 6686 9970 18074 16217 19607 751 8981 6739 9981 13091 16342 19793 886 3952 6750 9988 13121 16348 19870 837 3982 6759 10051 13151 16378 19877 878 3997 6352 10115 13201 16394 19969 890 4042 6894 10134 13230 16 34 19974 894 4056 69*6 10299 13267 164 9 19991 900 4057 6993 10354 13261 16592 20111 941 4075 7053 10391 13278 16606 20181 955 40/9 7060 10484 1329-j 17638 20232 1014 4126 7139 10493 13301 16646 20243 1056 4196 7160 105 0 13352 16662 1/02*8 1190 4214 7221 10523 13370 16741 20364 1344 4218 7229 10528 13)96 16752 20378 1366 4133 7323 10621 135' '7 16753 20380 1515 4276 "378 10651 18664 16761 20414 1553 4285 7419 10716 13674 16776 20454 1612 4859 7452 10781 13798 16805 204*9 1647 4362 7692 10860 138' 0 16*15 2< 502 1»87 4382 7748 11042 13882 16870 20519 1716 4462 7771 11122 13929 16884 20561 1723 4485 7812 11222 13253 16103 20570 1760 4486 7875 11223 14047 16- 35 20571 1785 4190 7955 1 349 14180 16995 2'630 1857 46''3 8000 11369 14169 17*02 20640 1890 4686 8036 1 410 14211 17<>48 2*684 1922 4654 8088 11435 14221 17099 20698 1962 4689 8176 11435 14224 17131 0722 2146 4778 8194 11442 14253 17178 20740 2151 4"86 8225 11456 14254 17306 20745 2281 4880 8252 11458 143i5 17412 20786 23C6 4898 8347 11533 14343 17496 20888 2328 4903 8355 1'575 14385 17634 20962 2430 4908 8417 11580 14422 17644 2150 4916 8427 11584 14433 17734 2474 4965 8430 11599 14524 17744 25*9 5089 8442 11612 14630 17835 2601 5187 8443 11783 14696 17762 2635 5188 8487 11950 14717 18"07 2650 5240 8586 11951 14748 18'>12 2689 5316 86^ 11954 14778 18042 2709 5357 8677 11674 14948 18(160 2718 5433 8723 12004 15003 18078 2740 5440 8747 12018 15057 18133 2767 5445 880' 12*'53 15143 18168 2801 5646 8814 1 091 15167 18197 2859 5664 8820 12160 1-5195 18199 2947 5686 8832 12192 15211 18262 2987 5699 *844 19244 15221 11286 8014 5724 8908 12298 D296 183 0 3018 5755 8951 12358 15323 18326 3074 5912 9027 12122 15351 18S34 3079 5914 9142 12452 15874 18348 3124 5929 9174 12455 15385 18877 5e klasse 2c lijst18205 m z. 18201 10535 m.z. met f70. 2 pet. SERVISCHE PREMIELOTEN A fr. 100 van 1881. Trekking2 15 Jan. Betaalbaar l/14Febr. Serieën 22 946 1726 2704 3185 4'14 4695 6455 36 1176 1863 2720 881 4168 4*00 6498 803 1288 2172 28'8 8315 4 57 4853 387 1418 2174 2866 3320 4265 5700 513 1410 2391 2896 3561 4522 6228 608 1570 2F-18 2920 3577 4675 6419 Serie 4257 no. 15 fr. 80,000; i-erie 548 rio. 22 fr. 8000; serie 3320 no 14 fr. 4500; s*rie 887 no. 39 en -erie 2720 no. 45. elk fr. 10' 0serie 8">61 no. 29; serie 4800 no. 34 en serie 62 8 110. 5, elk fr. 5011se-ie 3312 no. 20 en seiie 4257 no. 1, elk fr. 276, De venge 2190 nummeis in bovenge noemde serieën elk fr. 100.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1910 | | pagina 3