HOLLANDSCHE CREDIET- en DEPOSITO-BANK, "VE PT* OPGERUIMD, Openbare Verknoping. tfirtaclie Bankrereeniging Openbare Verknoping N.V. Techniscb-Bureau v.h. J. ROOSEN. Firma Brüggemann Martens. EEMT PROEF Drie Woonhuizen Het Magazijn „De Zon" - LISSE - Teleph. 69. MEES RITSEMA, HAARLEM, Gedurende de J. SCHIPPER, Groote Houtstraat 26. Advertentiën. Openbare Vrijwillige Verkoopïng Een Koffiehuis en Erf, Bureau voor electrische licht- en krachtinstallaties. Het Magazijn „DE ZON", V ragen bas. Aalsitteer-Haarleinmemeep-lloofifciorp. Sport en Wedstrijden. Worden alle voorhanden ICanfoorartilceSeii, Teeken- behoeften, ScStooiiasschen, Kastranden en doozen Luxe Post wegens uitbreiding van den handel in Boeken, Kerkboeken etc. Zaterdag 26 Februari 1916, MERENS TfELEMAN. Tel. 831. „DE SIERKAN" I groot 2 persoons bed I groot 2 persoons peluw 2 groote kussens heeft heden te Aalsmeer een B IJ KANTOOR gevestigd en zali eSken Donderdag in de Beurs te Hoofddorp zitting houden. De leiding van dit Bijkantoor is den Heer L. C. RITSEMA opgedragen, aan wien procuratie is verleend. Aanbevelend, Raapolie. Notaris SEIGNETTE Firma TEDIMG VAN BERKHOUT DE CLERCQ Notaris VAN NIEKERK Zaterdag 26 Februari 1910, met afzonderlijk Bovenhuis, Wegens Sterfgeval. J. RATELBAND te Haarlem en J.H.WILDERVANCKdeBLÉCOURT te Bloemendaal Zaterdag 26 Febr. 1910 LEIDEN. Nieuwe Rijn 93. Ent. Tel. 664. HAARLEM. Hoofdkantoor Smedestr. 26 Int Tel. 1064. GOUDA. Dubbele Buurt 15. Int. Tel. 117. Vraagt prijsopgav voor den aanleg van electrische installa ties, Motoren, telephoons. bliksemafleiders, schellen enz. Alleenverkoop voor Haarlem en Leiden der Bergmann motoren. Grootste contractante der PHILIPS' metaaldraad lampen voor Haa'lem Plannen en Begrootingen kosteloos. HAARLEM, ZANDVOORT, Damstraat 23. Tel. 1210, Kerkstraat 3 Door dezen berichten wij, dat wij de Sfucadoorszaak van den heer W. EB. HOYERMANN, Breesiraat 16, hebben overgenomen en deze onder onzen Firma-naam zullen voortzetten. Opgerickf 1868. Tel. 696. Raaks 9. met onze tuberkelvrije MELK van den DAodelstal op de „Cruquius-Boerderij" a 12 cents per 3j< Liter in reformflesch en gij zult geen duurdere z.g. gezond- heidsmelk verlangen. LISSE Teleph. 62 is het goedkoopste en meest gesorteerde adres voor Manufacturen, Bedden, Dekens, Matrassen, Vloerzeilen, Karpetten en gemaakte goederen. I groot 2 persoons Leidsche wollen deken I groote 2 persoons gestikte deken heel aardig als men ziet, dat Wit zelfs Zwart e6n dam bezorgt die echter tot diens verlies moet leiden. De Heer E. Strietman van Overveen, zond den volgenden stand ook ge speeid in een vluggertje. Zw schijven op S 6,8,9,11,12,18 16,17,19,21,24,23,25,29, Zwart 15 schijven. VHt schijven op 22, 26,28,32,33, 35,36,37,39,40,41.42,43,45, Wit iö schijven. Zooals wij zien hadden beiden nog een gelijk aantal schijven, Wit was san zet en won de partij als volgt Wit22—18 Zw.13: 22, W.35—30, Zw.: 24: 44, W.: 33: 2, Zw.44—33, want het blijft gelijk, welke Zwart eerst slaat. W. 38 7, Zw.22 33, en Wit haalt nog een 2den dam op 7, waardoor de partij voor Zwart geheel was verloren. Deze beide vlugspelletjes werden gespeeld in het Clublokaal. Ze zijn heel aardig om na te spelen, en ieveren tevens het bewijs, dat men kan zien hoe nadeelig het is, om maar gauw een partij af te spelen. Nog een leerzaam voorbeeld, waarin men kan zien hoe gevaarlijk het is van zijn tegenspeler schijf of schijveD te vragen. Men plaatst den volgenden stand op bord- Zw. 5, 6, 7, 9. 10, 11,12, 13,15,16, 18, 19, 22, 23, 24, 28, 29 Wit. 25, 27, 31, 32, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 48, 50. Beiden hadden nog 17 schijven. Bijna het spel nog in zijn geheel. Zwart had zijn schijven prachtig opgedrongen, maar niet mooi was, dat hij zijn sterkste schijf op 3 Leden zooais wij allen weten: de kroonschijf moet zoo lang mogelijk op zijn plaats blijven. En dat was ook hier weer verzuimd. Doch nu komt »og de grootste fout. Wit was aan zst, spande voor zwart een strik en speelde nu wit 2520, om zwart te verleiden, dat hij zal spelen 1014. Zwart, het gevaar niet ziende, doch van de veronderstelling uitgaande steliig en gemoedelijk een schijf te winnen dacht gerust 1014 te kun- spelen, niet wetende, dat wit juist op dien zet zat te wachten. Zwart is nog zoo beleefd en presen teert wit nog om de zet, dien wit nog had gespeeld 25—20 terug te nemen, maar wit is zoo vrij van die goedheid geen gebruik te maken en deelt zwart mede, dat hij er ingeloopen was. Het zou mij aangenaam zijn wan neer de lezers eerst het doel van wit eens wilden bekijken, of zij het ook hadden gezien, zooals wit het zag, alvorens de oplossing te raadplegen. Wit speelde vervolgens 39—33 Zwart 2830 3228 23 21 44—39 1425 31-27 21:32 of 22: 31 37:8 13:2 39—34 3039 433 111 Hulde voor dezen mooi berekenden damslag. Men kan niet anders zeggen, dan dat wit dit netjes heeft berekend. Wij kunnen gerust aannemen, dat meer vaa die dergelijke standen in een partij voorkomen, maar niet opge merkt worden. Wij willen hopen, dat de lezers er hfan nut van trekken. J. H. R. Voor uw vraagstuk was deze week geen plaats, de volgende week zal het worden geplaatst J. v. V, Mijn dank voor uw com pliment, de oplossingen nog niet na gezien. Hopende van u geregeld de oplossingen te mogen ontvangen. Noordwijkerhout. Uw scbrijven in dank ontvaDgen. Wat de séance be treft, is nu toch vastgesteld op 27 dezer. Het probleem is heel mooi, zal worden geplaatst. Den stand uit de Kath. Illustratie zal ik nazien. Het laatste probleem is wel wat te een voudig. Misschien kunt u den stand wat wijzigen, zoodat bet moeilijker wordt. BERICHT. De Algemeene Nederlandsche Dam bond heeft een nationale damwedstrijd uitgeschreven, welke in Maart a.e. te Amsterdam zal aanvangen op nader vast te stellen tijd en plaats. Behalve de titel van „Hollandscta Dam kampioen" wordt uitgeloofd een groot zilveren medaille en fraaie kunst voorwerpen, ter waarde van minstecs f20 Voor den hoofdkas prijswinners worden voor dezen wedstrijd, welke in vier kLs«n is ver leeld, beschik baar gesteld, gionte zilveren en bron zen medailles, benevers fraaie kunst voorwerpen tot een bedrag van pi. m. f150. Het inleggeld bedraagt slechts: Hoofdki. spelers f2 bondel. f 1 50 late 1.50 1. 2e 125 0.75 3s 1 0.50 De 2e en 3e klassen wedstrijd loopt op één speeldag (Zondag) ten einde; de Hoofd- en 1stekiaswedstrijdduurt vermoedelijk diie speeldagen (14dagen telkens rust.) De deelnemers kunnen vóór 6 Maart a, s. zich schriftelijk aanmelden bij de Commissie, de Heeren J. Adams, J. M Kemperstraat 117, 8. S. van Balen, N. Prinsengracht 25, C. H Broekkamp Damrak 59 en M, Snijders, Blasiusstraat 26, allen te Amsterdam. Met bijvoeging van bet inleggeld. en daar hij vermelden in welke klasse zij wenschen te spelen. Erkende lam spelers worden vanzelf door de Com missie verdeeld. Het Reglement van orde wordt den deelnemers spoedig toegezonden. Stand van het Bladprobleem No. 9 Zwart op 6,7, 11, 13, 14, 15, 23,28. Wit op 21, 24, 25, 31, 36,37, 38. 49. De oplossing is als volgt: Wit 24—20, 38—33,49—43,21—17, 3l26, 36: 18 en wint. De heer B. Renooij van IJmuiden zond bovenstaanden stand, die was voorgekomen in een partij, welke B. speelde met zijn echtgenoote. Bij ge brek aan andere tegenspelers, had hij het zóó ver kunnen brengen, het haar zooveel mogelijk te leeren. Het was in ieder geval goed van B. gezien, dat hij met wit speelde en de partij uitmaakte. De stand was zeer gemakkelijk, maar toch mcoï voor een bladpro bleem. Stand van probleem No. 10. Zwart op 4. 6, 7, 11, 12, 16, 36, en dam op 40. Wit op 20, 21, 22, 27, 30, 34, 45, 46, en dam op 32. De oplossing is als volgt: Wit 32—10, 34—30, 45 34, en wint. De aardige ontwikkeling van dit probleem zal wel velen lezers verrast hebben. De stand der schijven was zeer natuurlijk, hoewel de oplossing niet zoo ingewikkeld was, is het toch mooi, dat het verlies van zwart zit in den meerslag, dien hij moet maken. Ziet men nu, dat zwart blijft staan met 7 schijven, tegen wit slechts met en dat het toch door wit gewonnen is, door den fraaien stand, dien hij had ingenomen. Zwart kan niets anders doen, dan maar schijven ofiereD. Hoe zwart uofc offert, het is altijd verloren. Goede oplossingen van 9 en 10 ont vangen van: Mej. Z Lantinga, de heeren C. P. Kraaij, G. P. Heck, W. A. Zalm en H. E. Lantinga, allen te Haarlem; W. C. Faas, Overveen. Van No. 9 P. Hopman en J. Ouds hoorn te Haailem. Van No. 10. J. v. V., te Haarlem. CORRESPONDENTIE. Haarlem. P. H. No. 10 heeft u abuis, op 30—25, gaat zwart niet op 15, maar slaat schijf en dam weg door 4037 Dar> zou zwart winnen. Zie de oplossing. Hopende u in 't vervolg bij de trouwe oplossers te mogen zien. J. Z. Uw probleem zal de vol gende week worden geplaatst 24 dezer begint in het Clublokaal een wed strijd, daar kan u in mededingen. Op de winstkans heeft u veel kans. V r.Kunt u mij een adres opgeven waar ik een ivoren kerkboekband kan laten repareeren Antw.Voor bepaalde firma's wordt door ons geen reclame gemaakt. V r.Kunt u mij ook zeggen waar ik mij vervoegen moet voor de Commissie of Directie der Bloemboüenlentoonstel- ling, die hier eerstdaags wordt gehou den in de Haarlemmerhout. Antw.: Op 't tentoonstellingsterrein in den Hout is een bureau, waar alle inlichtingen kunt krijgen. De Voor zitter der Alg. Vereeniging voor Bloem bollencultuur is de heer E. H. Krelage, wonende Wilhelminastraat. V r.Mij* zoon wordt opgeroepen voor den dienst hier te lande. Hij is de top van zijn wijsvinger kwij t van zijn rechterhand. Zou hij daarvoor worden afgekeurd? Antw.: Wanneer hij in dienst komt, wordt hij gekeurd en zal dan zeer waar schijnlijk wel worden afgekeurd. Hij moet er den dokter op attent maken. V r.Wanneer men een zaak heeft die verzekeringsplichtig is, en waarin met een eigen minderjarigen zoon ge werkt. ÜWtHj IS men dan verplicht voor den zoon jiremie te betalen aan de ver zekering? Verschillende werkgevers zeg gen: als men alleen met een zoon werkt, is dit niet verplichtend. Antw.: Die werkgevers hebben hel verkeerd: ook voor den zoon moet premie worden betaald. V r.Kunt u mij ook het adres opge ven van de dames, waar ik mij kan vervoegen tot werkverschaffing voor meisjes en vrouwen? Antw.: Wij wielen niet, dat een der gelijke vereeniging te Haarlem bestaat. v. B., te B. Die doktersrekening moet u betalen. M., te R. Uw patroon heeft 't recht uw dienst met de week op te zeggen, wanneer u ook per week uw loon krijgt. V r.Wanneer een arbeider achter wege blijft met de betaling van zijn personeele belasting, heeft dan de pa troon recht die belasting te betalen en zonder toeslemming van den arbeider des Zaterdags van 't loon in te houden, zoolang hij het belaald heeft? Antw.: Zeker niet. V r.Wanneer éen weduwe, die kin deren heeft, haar laatste wilsbeschik king op een gewoon stukje papier schrijft, zonder dat de kinderen er iets van weten, moeten dan die kinderen bij haar overlijden daarmee tevreden zijn of kunnen zij dan volgens eigen beschikking te werk gaan, ten minste als het briefje niet naar hun zin ge maakt is. Antw.: De laalste wil van de over ledene moet geëerbiedigd worden. V r.Mijn kippen eten de eieren op. Is er een middel tegen? Antw.: Ons niet bekend. Weet een onzer lezers den vrager in te lichten? V r.Waar kan men inlichtingen krij gen aangaande de nieuwe Boterweit? Antw.: U kumt bij den boekhandel een volledige wet met de daarbij behooT rende stukken verkrijgen. V r.Is het geoorloofd in ons land vuurwapens (revolvers enz.) te dragen? Antw.: Neen. Daartoe is vergunning noodig van den burgemeester als hoofd der politie. (Uw andere vraag is in on derzoek en zal later worden beant woord.) 's-Gravenhage, Nader adres Vraag van J. Wi. H. 8., a I h i e r. Genoemde heer woont te naar ons wordt bericht is ons onbekend. V r.Heeft de gemeenteraad volko men. récht om het proces tegen de R.-K. Schoolvereeniging door te zetten, ook ai zouden vele burgers daar tegen zijn? Of moet soms iemand dit besluit nog goedkeuren? Antw.: Dedoor deburgersge- kozen Raad heeft het redht de ge meente te besturen, en 'dit is. een be stuursdaad. Besluiten van dezen aard moeten door Gedep. Staten Worden goedgekeurd, doch deze weigeren die goedkeuring niet dan in zeer bijzondere gevallen. HAARLEM, 15 Februari 1910 D e ,,Zie p pi e 1 i n IV." In den 1 na t st en tijd liepen allerlei dolle geruch ten override inrichting1 van het nieuw ste Zeppelin-luchtschip. Zoo werd er zelfs bericht, dat de „Zeppelin IV" een flinke leeszaal zou bevatten. Om ,a,an deze onge looflijk klinkende berichten een ein de te jmaken, heeft de „Riheinisch- W'esit.falische Zeiturig" de werf in Friedrichsihaven om inlichtingen ge vraagd en bet volgende antwoord ontvangen „De „Zeppelin IV" za,l midden- scheeps een groot gesloten vertrek voor passagiers bevatten, dat weer in kleine afdeel innen, of hoe men deze ook noemen wil, verdeeld is. Van een lees-z.aal is natuurlijk geen sprake, maar wel zullen wij het, den passagiers wat betreft gezelligheid e,n verzorging [(koude keuken) zoo aangenaam mogelijk maken, tenmin ste zoolang dit geen schadelijken .in vloed op de voortbeweging uitoe fent. Het geraamte van 't nieuwe luchtschip isi iyoor 3/5 gedeelte klaar de bouw; (zal echter jmeer tijd vor deren dan [de andere schepen, wijl we van plan zijn, iets schoons en goeds te leveren. In 't bijlzonder wordt veel aandacht geschonken aia n het motor- of voortbewegings:-vraa;g- st.uk. Dat wijl tot nu, toe weinig: uitlie ten over den nieuwen „Zeppelin", komt alleen, omdat w'ij> van de soms lastige nieuwsgierigheid v'an het pu bliek verschoond wenschten te blij ven." Hoe weinig! ,het, bestuur van de Zeppelin-werf ook loslaat, uit deze enkele losse mededeelingen valt wel op te merken, dat de „Zeppelin IV" een ultra-modern luchtschip wezen zal. Amsterdam, 18 Febr. per 100 K G. 17 Febr. Vliegend In de stad Febr./April Mei Sept/Dee. Lijnolie. Vliegend In de stad Feb Maart Febr./April Mrt./ pril Mei/Aug.. Sept./Dec. 35 35% 35 34 /8 34% 33 Olienoteering 18 Febr. f 30-% 301/2 29% 291 35% 35% 35% 35)/g 85% 3U', 34t/t 333/ 331;, te Haarlem, zal op des namiddags nè 5 uur, in het ver- kooplokaai „DE GOUDEN LEEUW" publiek verkoopen met afzonderlijk opgaande boven woningen ei ven «n tuinen te Haarlem aan de Frans Halsstraat, plaatselijk geleekeod 51, 53 en 55 alle zwart en rood. Kadatter Sectie G nrs, 256. groot 1 a. 36 ca, 255, groot 1 a. 38 c.a. en 254, groot 1 a. 41 c. a. De perceelen zullen eerst ieder afzonderlijk en daarna gecombineerd worden opgeveild en afgeslagen Bezichtiging: Dinsdags en Don derdags eu op den verkoopdag 's namiddags van 2 tot, 4 uur Nadere information ten kantore van notaris SEIGNETTE, Kruisweg 72. Haarlem—HillegornLisse en Haarlemmermeer (Hoofddorp). De Depötrente is met ingang van 19 October 1909: Depót dagelijks opeischbaar ]3/40 0 voor een maand 2 voor een maand in bedragen van af f 1000,- prolongatie-voorwaar den. Depót voor drie maanden 21/2°/o voor een jaar in bewijzen van coupons voorzien voor bedragen tot f5000.- 3t/20/o voor hoogere bedragen 4 Bewaarinrichting te Haarlem. Verhuur van Loketten In bewaring nemen van waarden. te Haarlem is voornemens om op 's narrid'ags na 5 uur, in het Ver- koopiokaal „De Gouden Leeuw" te Haarlem, publiek te verkoopen nabij h t Stationsplein te Haarlem, aan den Jansweg, geteekend No. 15, Kadaster Sectie B No. 2783, groot 2 aren, 74 centiaren, door indeeling en liggicg zeer geschikt voor hótel. Beneden verhuurd voor f6o0 per jaar tot 1 Nov. 1910; Boven verhuurd voor f 4,50 per week. Breeder bij biljetten omschreven. Te bezichtigen des Dinsdags en Donderdags en op den verkoopdag van 24 uur. Nadere iDformatiën bij bovenge- noemden Notarjs. Ten overstaan van de Notarissen zuilen in veiling worden gebracht op 's namiddags na 5 uur, in het Ver kooplokaal „De Gouden Leeuw" te Haarlem, No. 1. Een winkelbuis met boven woning, get. 35 en 37, erf en een stuk grond, te Haarlem, aan den Schoter- weg, kad. sectie No. 163. geheel en 278 en 951, beide gedeeltelijs:, sameD groot i are 28 centiaren, verhuurd voor f 9.35 p. week. No. 2. Een gebouw, waarin sedert jaren de kolfiehuishouderszaak met vergunning tot den verkoop van ster ken drank wordt uitgeoefend, met bo venwoningen get. 33 zwart en rood, 33a en 33b, erf en een stuk grond, te Haarlem, aan den Schoterweg, naast het voorgaande perceel, kad. sectie G. uos. 278, 277 en 951, alle gedeeltelijk, samen groot 1 are 49 centiaren, ver huurd voor f 11.per week. No, 3. Een koepelhuis met boven woning, get. 31 zw. en rood en 29a rood, erf en een stuk grond, te Haar lem, aan den Schoterweg, naast het voorgaande perceel, kad. sectie G. No 276 geheel en 277, 275 en 951 alle gedeel telijk, samen groot I are 19 centiaren, verhuurd voor f 6per week, No.4. Ben winkelhuis, get. 27, schuur, erf en ten stuk grond, te Haarlem aan den Schoterweg, naast het voorgaande perceel, kad. sectie G. nos. 290, geheel en 275 en 951, beide gedeeltelijk, Bamen groot 1 are 26 centiaren, verduurd per week voort 3 No. 5. Een huis, get. 29a, pakhui-, schuur, erl en een stuk grond, te Haar lem, achter en ten zuiden van hei voorgaande perceel, kad. sectie G. No 274 geheel en 275 en 951, beidt gedeeltelijk, samen groot 1 are 22 centi aren, verhuurd voor f 2 50 per week Deze pereeeien, gezamenlijk groot b aren en 44 centiaiea, met een breedu aan den Schoterweg van ruim 25 Mem en totaal verhuurd voor f 31.85 po week, zullen alzonderlijfc en in com binatiën geveild worden. No. 6. Een woonnuis te Haarlem aan de Wolstraat, get. 10, hoek Lmg Lakenstraat, get. 2 zw. en rood en ei 1 kadaster sectie C. No. 4104, groot 5-. ceotiaren, verhuurd voor f 6.70 pt week. Te bezichtigenPerceel Schoterwe 33a Dinsdags, Perceel Schoterweg 29 Donderdags, de andere perceelen Dius dage en Donderdags, telkens van 24 uren en alle perceelen op den vei koop dag. Nadere informatiën te verkrijgen ten kantore van genoemde Notarissen. De veilingsvoorwaarden liggen vanaf 22 Februari 1910 ter inzage ten kan tore van Notaris J. RATELBAND te Haarlem, Nassaustraat 18. Rekening-Courant met Rentevergoeding. In- en Verkoop Wissels op Binnen-en Buitenland. Vreemde Munt, Coupons. Incasseering op Binnen- en Buitenland (tarief op aanvrage). Reiswissels en Credietbrieven. In- en Verkoop Effecten. Sluiten van Prolongatie. Uitzetten van Gelden op Prolongatie met bewaring van het onderpand bij derden. Bewaring van Waarden Safe Loketten. Voorschotten op Fondsen, Goederen tegen Borg stelling. Crediethypotbeek of andere zekerheid. s Wij maken U bijzonder attent op onderstaande RECLAME AANBIEDING Wij leveren onder garantie, steeds met bet grootste succes alles van prima linnen tijk met dubbel gezuiverde veeren. dit alles te samen V'>or slechts SS© SO Franco naast bijgelegen Alvorens U Bedde»! of Dekens koopt oezoekt dan eerst

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1910 | | pagina 11