Bakkerij „OE ZEEUW", Vleeschhouwerij OSSEN- en KALFSVLEESCH. Frans Perquin, Gemengd Nieuws. Letteren en Kunst. Landbouw en Visscherij. Advertentiën. Plisseer-lnrichting. JOS. DE GRAAFF, HEEMSTEDE. Agent J. A. TIMMERMANS. Pieter Kiesstraat II. - Telefoon No. 1675. KantoorGROOTE HOUTSTRAAT 171. TEL. 212. Handel in alle soorten ANTHRA- CIET, COKES voor - en andere BRANDSTOFFEN. - De Nederlandsche Credietbank, Tel. 23. Nieuwe Gracht II, Haprlem. Tel. 23. J Effecten - Wissels - Ooopons. Bruiloftszaal, A. F. VAN DIJK, Pretoriaplein 70. F. RUSMAN Firma J.LOKKER Oude Groenmarkt 22. Boekhouden. Snelle opleiding voor praktijk en examens. ATE Krelagestraat 24rood, HAARLEM. te UTRECHT A. W. SPRUYT. Adres G. M. van der MEIJ, Nieuwe Groenmarkt 6- Utrechtsche Voorschotbank. evrouw! Tel. 831. „DE 8IERKAN". BINNENLAND. voorzien van ruim Tooneel, Kleed kamers en verschillende Decors- Afzonderlijke toegang. Behanger en Stoffeerder Van den Endelaan 36, HILLEGOM. TELEFOON No. 765. Leeraar Boekhouden M.O., verstrekt op gemakkelijke voorwaarden gelden ter leen aan landbouwers en nering doenden. den Heer L. J VALLENTGOED Hoogstaand en platte Plissé. STUCADOOR. Beveelt zich beleefd aan voor alle voorkomendeStucadoor-enWitwerken AdresGed. Raamgracht 20. Camphuij8straat 10. Vlugge en nette bsdiening. Billijke prijzen. (Jitiotirigen. TrekkiDg 19 December 1909. Be taalbaar 15 Juli 1910. No 6032 fr. 500, no. 57763 tr. 250, no. 64177 fr. 250, no. 150305 fr. 1000 en no. 220200 fr. 10000. De volgende elk fr. 150. 6328 20105 25352 36893 53054 58326 62063 102086 113368 121329 130907 141800 144873 150585 156673 175009 200166 213594 243136 Abonnementen en Ad vertentiën voor de N. Naarfi. Courant worden te Heemstede aan genomen door den Levering van eerste kwaliteit Beleefd aanbevelend, Geld verkrijgbaar (4 rente) met en zonder borgen, ter wijl de aangevraagde som zonder eenige korting wordt verstrekt. SEEN KOSTEN VOORUIT. GED. 0. GRACHT 111. |£|EST GEP. 0. GRACHT 111. JAN P. LOUWS, Ged. Oude Gracht III, Atelier dageiyks geopend. JAN P. LOUWS, Ged. 0. Gracht 111. UTRECHT. Sflaaisch. KAPITAAL f 500.000. si Jat read et'ij in *1 hare Tarnt», de groote stoomvaartlijnen zoowel als de sleepvaart, dje zeilvaart en de diepz.ee- visselterij vertegenwoordigt, voerde in 4e laatste dagen herhaaldelijk bespre kingen met den ministers van Marine en Hjandel. De bond heeft ernstige klachten, zoo schrijft „Het Centr.". De opperste inarineraad heeft een ont werp in behandeling voor een nieuw tucht- en straf regiem ent, waarbij de ver houding tusschen de zeelieden en de readers wordt geregeld. De tuchteloos heid die sinds lang onder de zeelie den heerscht, begint meer en meer te gelijken op een schrikbewind van on deren af. Kenschetsend waren de volgende staaltjes, die de deputatie daarvan aan de ministers mededeelden. Toen op 25 Januari de postboot „Corte" op den vastgestelden tijd van Marseille zou uitvaren, ontving de ge zagvoerder eenige minuten te voren twee schriftelijke kennisgevingen, die al dus luidden: „De manschappen aan de machines hebben de eer, den comman dant te verwittigen, dat zij met het oog op den hevigen storm, die heerscht, niet in zee gaan", en „De bemanning op het dek geeft den commandant kennis, dat zij wegens het slechte weer niet uitvaart". De gezagvoerder moest wachten, tot het de bemanning beviel, uit te varen. Zij besloot hiertoe, na dat zij des nachts in de haven door gebracht had, in plaats van 11 uur des avonds, ,,eerst den volgenden ochtend om 9 u. 15 m. Het ambtelijke weerbericht bevestigt, dat op 25 en 26 Januari op het eiland Rousse, de afvaarthaven van 't schip, het weer slecht was, maar voor een geheel nieuw en voor den postdienst go edge keu r<l vaartuig, bestond er vol strekt geen gevaar. Niet minder teekenend was het voor gevallene met de stoomboot „Etoile". Juist toen deze boot de straat van Mes sina was binnemgeloopen en slechts met moeite tusschen twee sterke stroomin gen haar weg door het drukke vaar water vond, staakten de stokers hun, werk en brachten zoodoende het schip in het grootste gevaar. Deze onverantwoordelijke daad zou noodlottige gevolgen hebben gehad, wan neer cle officieren niet zelf de kolen schop ter hand genomen en vrijwillig het werk verricht hadden, dat hun on dergeschikten geweigerd hadden te doen. De gezagvoerders en de reeders der beide schepen gaven het voorgevallene aan bij de marineautoriteiten, maar de zen lieten de insubordinatie ongestraft. De klachten der reeders zijn niet nieuw. Reeds de groote werkstaking van verleden jaar .die ten slotte door een scheidsgerecht werd beslist, gaf bun gelegenheid, ze te uiten en tegelijk op de oorzaken van het kwaad te wijzen. De ware grond bestaat hierin, dat de wet den zeelieden in Frankrijk feitelijk een monopolie verleent voor hun dienst op Fransche schepen. De reeders is bij de wet verboden, andere dan Fransche zeelieden op hun schepende gebruiken. De regeering handhaaft dat monopolie in het belang der oorlogsmarine, want in verhand met de andere voordeden, die aan de msci;it.s praritimes worden verleend ziet zij daarin een middel om steeds geoefende zeelieden voor de vloot te bekomen. De Fransche reederij kreeg in ruil daarvoor het z.g. monopolie du pavilion ,het voorrecht der directe scheepvaart tusschen de havens van 't moederland en de koloniën, in 't bij zonder tusschen Frankrijk en Algiers onder uitsluiting van vreemde schepen. Sedert jaren maken de zeelieden van deze voorde el en misbrtiik om den ree ders steeds hoogere eischen te stellen en hun de macht hunner vakvereeniging te laten voelen. De werkstaking van verleden jaar dwong reeds de regeering en het parlement niet alleen voor hel verkeer van het moederland met Al giers en Tunis oorlogsschepen in dienst te stellen, maar ook tijdens hel mono polie du pavilion te verbreken, toen zij voor Algiersche en Tunesische produc ten den vrijen invoer toestond. 'De nieuwe wetsregeling wil deze moei lijkheden tusschen reedprs en zeelieden wegnemen .door voor alle geschillen het verplichte scheidsgerecht in 'te voeren. Naar den tegenstand der reeders te oordeelen, schijnt deze nieuwigheid den toestand eer te zullen 'verslecht eren dan te verbeteren. Ue gevaren van de kinematograaf. De „Arnhemsche Courant" schrijft be ha r tens waardige woorden over gevaren waaraan de voor zenuwoverprikkeling zoo uiterst vatbare jeugd bloolslaal. Het blad haalt een correspondentie uit Pa rijs in de „N. R. Gt." aan, over 'den slechten invlo-ed van verderfelijke kine- nxatografische voorstellingen op. kinde ren en schrijft dan: De medewerker van het Rotterdam sche blad doet goed met die ontaar ding aan te wijzen en te waarschuwen tegen den noodlot tig en invloed, die van voorstellingen als de bovengenoemde uitgaat. En de pers, die in weerwil van haar gebl eken en tekortkomingen toch of zij wil of nieft, een grooten invloed heelt, zou verstandig doen om, met den Parijschen briefschrijver van de „N. R. CS.", te waarschuwen tegen hol gevaar, daft de jeugd bedreigt, niet alleen in kinematografen, doch ook in de kennis making met zooveel dat de fantasie der kleinen op ongezonde wijze prik kelt. Want er is veel, wat tegenwoordig de gedachfensfeer van het kind bereikt en toch niet voor het kind geschikt, doch integendeel verderfelijk is. De tij den zijn lang voorbij, dat een nieuws blad behoorde tot de uitsluitende lec tuur van den. heer des huizes en ter nauwernood nog eens, saamgevouwen, gevonden wierd in het sleutelmandje van de huisvrouw. Toen de sleutelmandjes wal uit de mode geraakten, was er geen piaals ineer oia de courant te houden buiten bet bereik der kinderen. Toen kwam zij op tafel, in alLer handen, en zoo wordt de dagbladliteratuur met haar zeer gemengden inhoud, haar feuil letons van dikwijls prikkelenden zin en haar faits divers van. twijfelachtig-ern- stig gehalte, een der ongezonde bron nen, waaraan de kinderhersentjes zich laven. En dan de boeken, die Lu grooten ge tale en voor bijna geen geld onder den greep van ieders hand worden ge bracht! Hoeveel werken worden door de kinderen gelezen, waarvan de ouders den inhoud niet kennen en die zoomin voor de kleinen geschikt zijn als cou ranten of kinenuitograaf voorstelling en Wie controleert de lectuur? Wie kent de stapels boeken, die de huizen bin nenkomen en daar soms in kinderhan den geraken? Men kan zich dikwijls niet genoeg verwonderen over de kalmte, waarmede sommige kinderen hun ouders den ei gen gang laten gaan ten opzichte hunner lectuur, evenals men niet ophoudt zich te verbazen bij het zien van jonge kin deren, die meegesleept worden naar ko medies en café-chantants. Is er, voor dat die pretjes begonnen, onderzoek ge daan, naar wat men te hooren zou krij gen en te zien? En, zoo dat niet ge beurd is, wie staat er den ouders borg voor, dat al, wat er gehoord en gezien wordt, „toch over de kinderen heen gaat", „dat ze er niets van begrijpen" en dat de eigenaardige lachbuien, die nu en dan opstijgen, hun in ieder ge val niet doen gevoelen, dat niet alles in den haak is, al weten ze dan niet pre cies wat? Als dat alles veranderde.... maar om dat te veranderen moet er zooveel veranderen. Dan moeten de ouders zich meer met hunne kinderen bemoeien dan het vaak zoo drukke leven hun thans toestaai. Dan moet dat leven door de o-uders minder druk gemaakt worden, met vasten wil. En dan moet weer het sterke verantwoordelijkheids gevoel zich doen gelden, dat de gedach- tenwereld der kinderen is een heilig terrein, dat voor zoover dit van ons afhangt met reine beelden moet wor den bevolkt. Want van die gedachten- wereld hangt, voor zoo groot deel, het geluk of het ongeluk dier kinderen af. Toezicht op wat kinderen te hooren, te zien en te lezen krijgen is zoo hoog noodig. Er is waarlijk geen imi tatie van een kinematograafmoord noo dig om dat nog eens duidelijk te doen Mij ken. Mag dat niaar zoo? In de laatste dagen vooral, beginnen de anarchisti sche stakers in de bouwvakken te Am sterdam rumoeriger en handtastelijker op te treden. Het is hun natuurlijk een doorn in het oog, dat op meerdere werken voort- gearbeid wordt door de goedgezinde ar beiders en met ruw geweld trachten zij nu deze werkwilligen den arbeid te beletten. Zoo zijn ons meerdere werken be kend, waar de metselaars eenvoudig be let worden zich naar hun werk te bege ven. De werkwilligen worden „gepost", op de meest hinderlijke wijze achter volgd en bedreigd! Dat de „vrijen" voor geen misdadige handelingen terugschrikken, bewees wel de zonder eeniige reden, plaats gehad hebbende mishandeling van den werk man De Leeuw, waarover we dezer da gen schreven en. die, nu na een maand, nog hulpeloos neerligt ten gev<57ge dei- mishand eling. Een afschrikwekkend voorbeeld, zóó hoog noodig in deze dagen, wordt ech ter noch door justitie, noch dóór poli tie gesteld! De aanvallers van De Leeuw loopen nog steeds op vrije voeten. En de mis dadige oproermakers onder de stakers hebben vrij spel, waarvan ze dan ook goed gebruik maken. Mag dat maar zoo Ons dunkt, dat politie en justitie in deze krachtiger moesten en kon den optreden. Allereerst schijnt het ons loe, dal de aanvallers van De Leeuw juist in deze dagen onschadelijk moesten ge- hadden mishandeld, veroordeeld waren o.i. volkomen gewettigd. Immers de vorige week vroeg de pro^ cureur-generaal voor het Amsterdam- sche Gerechtshof nietigverklaring van een vonnis, waarbij drie grondwerkers die een werkwillige over het IJ zwaar hadden wishandeld, veroordeeld waren wegens „zware mishandeling". De kwalificatie „z w are mis h a n d e- 1 i n g" vond de procureur-generaal te zwak en hij eischte opnieuw dezelfde straf echter nu voor „poging tol mo o r d". De kwalificatie „poging lot moord" is op de misdadige mishandeling, wel ke De Leeuw onderging, zeer zeker van toepassing. Degenen, die deze „po ging tot moord" deden, hadden met alle recht onmiddellijk gearresteerd kunnen worden. Maar ook tegenover de andere sta kers, die de werkwillige arbeiders met geweld beletten te werken, en die de patroons met grove beleediginigen, met spuwen en dreigende laai achtervolgen, kon ons inziens de politie krachtdadi ger optreden. „Hinderlijk volgen" is im mers bij de wet verboden. Nog voor en kele weken bekrachtigde de Iloogje Raad een vonnis, waarbij de Amsterdamsche diamantbewerkers B. en M. door de rechtbank te Amsterdam „wegens hin derlijk volgen" van den lieer Bonnist veroordeeld werden. En bij dit laatste geval was nog niet eens sprake van die feitelijkheden, wel ke thans voorvallen. Met deze gevallen voor oogen lijkt hij de handtastelijkheden en de relle tjes door stakers, de vraag zeker ge rechtigd: „Mag dit maar zoo?" („Tijd.") I De Groesbeekseiie „Berrevoeier". Het viel voor in den omtrek van Gen nep, en „Dia Geld" vertelt het: Een Groesbeeksch bezembinder ging mat zijn wederhelft er op uit, om „bes- sems" te verkoopen, echte Groesbeek- sche „heibiesseans" van den „Stekken- berg" en eigen fabrikaat. Met een kruiwagen, hoog opgeladen, ging het naar Kleef. Meer was die tocht soms „berrevoets" gemaakt, maar toen was het water niet zoo hoog, weet je. En dan ging het zonder hindemis sen en slechts ten koste van eenige zweetdroppels, die voor een „Stekken- berger" niets beteekenen. Maar nou? Water, en nog eens water, hoog gerezen beken, duurder veergeld en natte klee- ren, dat zijn allemaal dingen, dien den sterksten Groesbeeksch en „berrevoeter" tegenstaan. Zoo ook ging bet met onzen bezem binder. Hij met zijn vrouw moesten een bree- de beek over. Verhoogde weg en 'brug waren 'over stroomd. Overzetten per roeiboot kost centen en wel dubbel geld. En het veergeld was voor hem te hoog en hoe nu ge daan? Wa bin de nou jandoari heelemaol nie wies? Ik en mien wiet er boven op En zoo gebeurde. Hij trok zijn paar.se kousen op, zijn vrouw klouterde op den „hedlioop" en daar zette de „biender" zich scrap, spuwde in de handen, pakte aan en nu gang hij. 'Schuimend spatte het water op bij dezen doortocht, pittig iduwde de man aan, tot in het midden van den stroom. Hij hijgde en zuchtte en riep plotse ling: Wief, ik kan nie mèr. "Bliefde gie mèr zitten. En eenvoudig zette hij den wagen er neer onder groot spektakel van vrouwlief, die boven op de bes- sems lang niet lekker zat. Kerl, rij deur! Wa gao de nou beginnen. De toeschouwers hadden schik en de Groesbeeker sputterde en bromde van duuvelsche Maosboeren en beroerd hoogwaoter. Ten langen leste kwam jle veerman. Het vrouwtje op den bezem wagen slaakte een zucht van verlichting en de baas vatte weer moed. Man en vrouw, wagen en bezems in cluis, werden door den veerman opge laden en behouden, zij het ook met natte pakken, aan de overzijde gebracht. En toen ging de tocht verder naar Kleef, onder gemopper van hoog water en dekselsch lastige wegen. "Een vervalscher van kunstwerken. Van een bezoek in het altelier van een Parijschen vervalecher van schil derijstukken vertelt J. L. Clarke in een opstel in het Wilde World Magazine. De bezoeker een ervaren kunstvriend, zegt het een en ander van de loop baan van dezen vervalecher, die in zijn studieteit blijken gegeven had van een meer dan middelmattig talent, maar ten slotte zijn carrière van kuns tenaar opgaf en zich ging toeleggen op de kust van vervaleching, omdat zijn eigen werken zoo slecht betaald werden, dat hij niet genoeg verdiende om bescheide te kannen leven. „Slechts dwazen", merkte de ver valecher niet zonder bitterheid op, „verschaffen aan de meDSchheid, wat zij naar hun meening noodig heeft ik echter geef haar nu wat zij zoekt, verlangt en bepaalt. De merschen willen goedkoope oude meesterstukken hebben er zijn er echter niet genoeg slechts weinigen kunnen zich daarom echte meesterstukken uit den ouden tijd verschaffen, ik lever uitstekende stukken tegen een behoorlijken prijs; wat kan ik meer doen?" Hij schaamt zich niet over zijn „beroep" hij is er zelfs trotsch op en met een kalm zelfbewustzijn laat hij zijn bezoeker eeDÏge werkelijk uitste kend geschilderde stukken zien, die toonen, welk een groot talent de vervalscher bezit en ook hoe handig hij de schilderstukken van valsche benteekenen van ouderdom weet te voorzieD. Toen ik de trap naar het atelier opging, zegt de Engelsehe kustvriend, «as de scbilder juist aan 'n „Turner" bezig, die wel spoedig zijn kooper zal gevonden hebben. De schilder vertelde van vele jaren in beslag nemende studiereizen door geheel Europa, van zijn copiewerken in de musea, van zijn studies naar de groote meesters. Met groote zorgvuldigheid wordt op de lijsten der schilderijen geletmaar waar oude lijsten te verkrijgen zijn, worden ze opgekocht. „Een van de beste stukken die ik verkocht heb" zeide de vervalscher, heb ik zoogoed van de hand kunnen doen, door dat de lijst zoo prachtig oud was, geheel door de wormen verteerd. Ik herinner mi;, dat het een heer uit Devonshire was, die het stuk kocht. Op het oogenblik zal hij het zijn gasten nog wp( toonen als een meesterstuk dat hij te Parijs ontdekt heeft. Het was een navolging van een werk van Eduwnrd Landseer, een schaapherder met zijn hond Ik hield zeer veel van bet stuk, want als ik wat praesteeren kan, dan is het op het gebied van het dieren schilderen. Mijn vriend, •ie handelaar ïu schilderijen liet het in een oude lijst zetten en gaf het als een studie van Landweer uit De „vondst" werd met 140U guleen he taalt. Maar het stuk was werkelijk mooi. Ik zeg dikwijls bij me zelf, dat 't geld waard was." Vervolgens toonde de scbilder den bezoeker, boe hij zijn stukken van de merken voorziet, die men bij de oude werken aantreft; intusschen zette hij op een „Rembrandt" met gummi en sepia onregelmatige kleine zwarte stipjes. „Dit is mijn „oventje", verklaarde hij daar op een ijzeren kist toonende, die met gas verhit werd. En hij legde den „Turner" in den oven. „Als hij eruit komt, iB de verf gebarsten en gesprongen, net als bij de „oude meeszere." Maar gebehoeft niet te wachten, hier is een stuk dat reeds gebakken is." En hij liet een andere schilderij zien, die inderdaad alle kenteekenen droeg van grooten ouderdomeen kunstkenner, die zeer goed op de hoogte ie, zou er zelfs door in de war gebracht worden. Op de vraag, hoeveel hij met zijn „vak" verdient, antwoordde de schil der met een lachje. „Al naar omstan digheden, maar in ieder geval genoeg om jbehoorlijk in Fon tentay-sur-Bois te kunnen leveD, en meer dan ik ooit met eigen zaken zou kunnen verdie nen. „Jawel," vervolgde hij bitter, vertel maar aan de wereld, waartoe zij den tegenwoordigen kunstenaar dwingt. Zij betaalt honderdmaal meer voor het slechte stuk van een doode, dan voor het beste van een levende. Maar 't is mij om 't even, mijn arbeid wordt althans bij mijn leven betaald, al wordt mijn naam ook nooit genoemd. Potten met bloembollen in de kamer. Het is een groot genot reeds vroeg in het voorjaar of reeds in den winter al wat bloeiende planten in de kamer te hebben. De bolgewassen zoo ge makkelijk te verkrijgen en te behan delen, leenen zich daarvoor bij nitstek. In het najaar October worden de verschillende bollen, byacinthen, tulpen, crocussen, e. a. in 12 c.M. potten gezet, worden in den grond gegraven, flink diep, zoodat ze geheel onzichtbaar zijn. Als men over een bak beschikt, is bet 't best de potten in te graven, anders in een hoekje voor muur of schutting, zóó, dat ze tegen de vorBt, met wat blad, riet of iets dergelijks, kunnen worden afge dekt. De bollen beginnen in de potten al aardig te wortelen, terwijl in December de neuzen al beginnen te werken. Eind December of begin Januari half Januari kan ook nog wei neemt men alle potten op. Dit gaat gemakkelijk, ook al vriest het, ;want ze zijn met blad gedekt Eerst worden zij goed gereinigd, en daarna in een koud vertrek in een donkere kast ef in een donker hoekje gezet. De vroege soorten kunnen direct in een warme kamer in een donkere kast of iets d.g.l. worden gezet, zooals crocussen, tulpen due van Toll en enkele vroege hyacinthen. Deze vroege soorten vooral due van Toll en Romeinsche hyacinthen kan men begin December al nit haar schuilplaats halen en direct in een warme kast zetten. Een maand later heeft men deze reeds in bloei. De bollen, welke in de warme kast staan, moeten zoo nu en dan eens gegoten worden. Ze beginnen spoedig sterk en forscb, doch kort, voor den dag te komen, met stevige, geelwitte, korte neuzen. Na een paar weken kan men bij de hyacinth den aankomenden bloemtros al flink zien; bij crocus en tulp ziet men door de dikte van stengel dat ook. daar de bloemknop reeds aan wezig is. Daar moeten de potten in het licht gehaald worden. Men zet ze in de verwarmde kamer vóór het raam, in het licht dus; op deze wijze doet men ook met de enkele vroege, welke men in het begin van December al voor den dag haalt. Voor het raam beginnen de bloemknoppen al spoedig flink de hoogte in te schieten, zonder dat ze nu een langen bloemsteel maken. Dit zou gebeuren, als men ze lang in het donker hield. In de warme kast, houdt men ze dus niet zoo lang, en niet langer, totdat ze met een flinken, stevigen knop boven den pot uitkomen. Op deze wijze heeft men in een goede maand bloeiende bollen, vooral van de vroege soorten. Wil men er dan lang van profiteeren, dan zet men ze, zoodra ze bijna „open" zijn, in een koeler vertrek. Opvolgend brengt men de potten uit de koude kast in de warmere, zoodat men gedurende het gansche voorjaar potten heeft met bloeiende bolgewassen. Met de narcis sen begint men niet al te vroeg. Wil men afgesneden bloemen in de kamer langen tijd goed houdeD, dan zet men ze zuo koel mogelijk en brengt ze des nachts in een kelder. Vooral van crysantcen, maar ook seringeranjers en d.g.l. kan men op die wijze genoegen hebben. Ook zeer geschikt voor Vergaderingen, Partijen, Repetities enz. Aanbevelend, Beveelt zich beleefd aan voor het Behangen van Kamers 15 ct. per rol. Behangselpapier verkrijgbaar van af 5 ct. per rol. t. Aan&A 4o. nin ray Vertegenwoordigd door 3emt.-0ntvanaer te Halfwea KAMPERVEST 17rood. BELGISCHE MAATSCHAPPIJ VAN BU U RTSPOOR WEGEN 21/2 pCt. a, frs. 120 van 1885. Centrale verwarming Kantooruren van 9—4 en van 6—8, Zaterdag alleen van 94 Verhuurt Safe-Lokeffen van verschillende afmetingen in haai gepantserde en brandvrije kluis. Huurprijs van f 2.tot f 50. altijd voor Uw Familieportretten de Fotografische-lnrichting van waar alle Portretten in platina mat en onder garantie worden geleverd. H£T adres uoor portretuergrootingen naar de oudste portretten. BILLIJKE PRIJZEN. Aanbevelend, Verstrekt san particulieren, ambtenaren, landbouwers, kooplieden enz. VOORSCHOTTEN op langen termijn tof elk bedrag vanaf f500. Informatiën verstrekt de heer H. W- HAAR, Jacobijnestraat No. 21 te Haarlem. De Directie: Mr. H. W. J. HANNES. H. E. KOOPMANS VAN KOEKEREN. Heeft U reeds gezien de brochure over onze tuberkel- vrije MELK van den Modelstal op de »Cruquius-Boerderij< Met deze Melk, welke wij a 12 ct. per 3/4 Liter in reformflescb verkoopen, hebben wij reeds veel succes.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1910 | | pagina 6