Openbare Verkooping VERKOOPING Grasgewas. SBruiloftszaal3 Advertentiën. 50 KERKSCHAPEN Openbare Verkooping FasrMe Saokrereenigfng oeöèöeoeöèëeö o»0*o«e*0*8«e Eemengde BiMafidsche berisMen Sport en Wedstrijden. Vragenbus. Hlmmlü Marktnieuws. Sociale Berichten. Woensdag 23 Haart 1010 Dam-Rubriek, WOENSDAG IS MAART 1910 itfatr Openbare SÉ® Verkooping, op Zaterdag 19 Maart 1910, De flinke Boerenwoning, 0 Café Broekhuizen (verlof) w Wm Wm mm I Wm mm. Wm. Nagekomen Kerkberichten. Kerk van het Allerheiligste Hart. Kleverparkweg. „Fonds tot behartiging der belangen van hulpbehoevende Kraamvrouwen" te Haarlem. VERKOOPING Bank van Leening der Gemeente HAARLEM op Woensdag en Donderdag 16 en 17 Waart 1910. Orde der Verkooping WOENSDAG: Mans- en Vrou- wenkleeren, Linnens enz. DONDERDAG: Goud, Zilver, Horloges enz. m. DONKER, Woonhuis Bouwterrein 3- Een Woonhuis van aan die R. K. KERK te SPAARNW0UDE aan de LIEDE op om half 12 ure. Notaris i. WILLEMS, BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Heemskerk maken bekend: te CASTRICUM, op DONDERDAG 17 MAART 1910, Mr. A. P. H. DE LANGE, Firma TEDING VAN BERKHOUT DE CLERCQ IÜ is heden geopend. O Kleine Houtsir, 44 0 Geheelonthouderslokaal. 0 2 J. G. BROEKHUIZEN. met zijn bakende overdrijving wel weer opgeblazen hebben. Wij twijfelen er tenminste geen oogen- blik aan of de Kwaekduinsche dames zullen 1 April, wanneer de zandtreinen op 1 April staken, nog gezond en wel in. hun villa's blijven troonen. Inderdaad, de heer Tidemanhad pech in deze zaak. Hij wilde beweren, dat de Maatschap pij plies op haar slofjes had afgedaan, in plaats van zich te haasten. Werd tegengesproken. Dat It zand door werd gezonden naar Amsterdam. Werd tegengesproken. En zoo ving mr. Tideman telkens bot. En zonder dat 's Raad's gezag er iets onder leed, kreeg de Zandleveran- tiemaatschappij nog tot 1 April vergun ning zand uit de duinen te vervoeren naar de lager gelegen landerijen, waar op nieuwe straten zullen gelegd en waar nieuwe huizenblokken zullen verrijzen. Anticlsricaal vandalisme. De kerk toren van Cinqueux (in Frankrijk) is bouwvallig," zei de regeering. „Dan moet hij gerepareerd worden," zal een gewoon mensch zeggen, en dat was ook de meening van pastoor en Ka tholieken van Cinqueux. Maar niet de meening van de regeering. Haar ant woord was: „Dan moet hij a ig eb ro ken, omvergehaald worden. We laten hem springen." En zoo geschiedde dezer dagen. De brigade maréchaussees van Lian- court stapte Cinquteux binnen, gevolgd door een aüdeeling sapeurs met. een kapitein aan het hooüd. 400 Meters in de rondte van de kerk werden de hui zen ontruimd, want men voorzag hard werk; de reus, door voorvaderen met een sioer geloof opgericht om den lof van God en *iun hoop op een hoogeir leven te verkondigen, zou zich niet gemakkelijk laten sloopen door de ont zenuwde vingeren van een geslacht van materialisten. De sapeurs beklommen het dak van het kerkgebouw en staken dynamiet- patronen tusschen de groote sleenen. Een vreeiselijke onlploREing volgde; maar <He toren bleef kalm staan en keek met zekere minachting neer op de kleine menschjes, die zich zoo druk maakten om hem te vernietigen. Weer dynamiet aangebracht tusschen de gapende voegen. De dosis is drie-, viermaal sterker; de toren zal omlaag gehaald worden. Een nog vreeselijker ontploffing. De groote klok komt dreunend naar beneden. Groote steenblokken vol, ze, tweederde van den toren ploft op den grond. Maar de spits verheet zich nog naar den hemel, nog schittert de haan fier op den top. De krachten der menschen waren uit geput voor dien dag; ze konden niet meer; de oude reus was hun temach- tig. De oude mannen in het dorp hadden tranen in de oogen; ze hadden hun toren zoo lief. Maar de mannen, die ge komen waren om hem te vernielen, zagen er niet uit als overwinnaars, toen ze de plaats voor dien avond verlie ten. Den volgenden morgen kwamen ze terug, de Fransche soldaten, die tegenr woordig ook dienst moeten doen om kterkgebouwen omver te halen. Weer werd het steenen gedenkteoken aangevallen met dynamiet. Meer won den werden hem geslagen, zooveel won den tot ook de haan zijn lang inge nomen plaats verliet en met bescha digde vleugelen terecht kwam tus schen de pui'nen van den kerktoren, op last der regeering die zich de Fran- schen van vandaag gegeven hebben neergehaald. A m sterd amBrusselAmsterdam Het Belgische blad „Le Vélo" or ganiseert dit jaar een wegwedstrijd AmsterdamBrussel—Amsterdam De organisatie op Nederlsndsch grondge bied zal door „Olympia" worden behartigd. (De Fiets) V r. Waar kan ik een kerkboek „Het gulden wierookvat" koopen? Antw. In eiken katholieken boek winkel. V r. Staat de Amerikaansche kolo niseering onder leiding der Bisschop pen van dat land? Antir. We denken dat u bedoel» de koloniseering, waarover onlangs iets in dit blad is geschreven. Wilt u daaar iets meer van weteiwendi u dan tot den Eerw. heer van den Heuvel, Missionaris, verblijf houdende te Boxtel. V r. Vervallen de vergunningen van de stationswachtkamers eerlang? A n t w. Op l Mei a. s., tenzij er nog wat anders besloten wordt. Uw ai dere vraag kan bet best beantwoord worden door de secretarie uwer ge meente. V r. Bestaat er hier in Haarlem gelegenheid om een meisje 't koken te laten leeren, zoo ja, waar, wanneer en tegen welken prijs? A n t w. De Huishoudschool is daar toe de aangewezen inrichting. Daar sullen u alle inlichtingen gaarne wor den gegeven. V r. Mijn dichtertje is dienstbode, bij de week gehuurd. Zaterdag is baar gedaan gegeven, plotseling, zonder voorafgaande kennisgeving en ook zonder ruzie. Is de juffrouw verplicht haar nu nog een week uit te betalen, of niet? A n t w. Ja zeker V r. Een schuldbekentenis is ge maakt ruim 30 jaar geleden, in 1891 is er het laatste op afgelost: de borgen zijn wel een 20 jaar overleden; de rente is tot beden nog altijd voldaan, nu wordt het restant geld binnen 4 weken opgevraagd. Een rechtsgeleerde zegt: het is ver- loopen, een schuldbekentenis moet om de 10 jaar hernieuwd worden. Wat is hier van waar? En wat kun nen de gevolgen daarvan zijn als het vervolgd zou worden? A n t w. Uw „rechtsgeleerde" lijkt ons niet erg vertrouwbaar. Ais de rente geregeld voldaan is, is ook de schuld wel degelijk nog op vorderbaar en absoluut met verloopen. En als de vervaltermijn verstreken is, is ook het restant geld inderdaad opvraag baar zie dus tot een schikking te komen. V r. Is het geoorloofd op de Woens dagen vieerch te gebruiken door hen die den fceelen dag zwaren arbeid verrichten of neen A n t w. Vraag dat uwen biechtvader of den Pastoor der parochie. Vr.Ik heb een huis gehuurd voor een bepaald bedrag1 per week, doch voor onbepaalde tijd, echter zonder contract; ben ik nu verplicht om meer huur te betalen, nu de eige naar zulks verlangt? A n t w.De eigenaar kan de huur verh oogen. Vr.Indien ik weiger om meer ïuur te betalen, heeft de eigenaar dan het recht, mij het huis. uit te aten zetten? A n t w.Ja, zeker. Vraag. iMjijh dochter, die in een dagdienst was, is, ook met goedvin den der juffrouw, wegens een klein oneenigheid, weggegaan. Die juffrouw verklaarde, dat mijn dochter trouw en eerlijk was, geen grooten mond had, doch een getuig schrift kon ze niet geven, daar mijn dochter haar bij1 het heengaan ge griefd had. Is de juffrouw1 verplicht een ge tuigschrift ,te Igcven Antw.Ja, dat is zij verplicht, of het een goed is, dat zult ge moe ten afwachten. Vraag.-Ik heb eeii tuin, waarin Vruchtboomen, appel- kersen en prui- menboomen. De boomen bloeien elk jaar prachtig, doch er komen niet Veel vruchten aan. D© appels zijn alle met wormen, uit den pruimen boom loopt in massa de hars. Voor de vruchten rijp zijn, verdrogen ze. Alleen de kersenboom is prachtig, iWat* moet ik daaraan doen?_ Antw.: Ons niet bekend. Kan een onzer lezer den vrager inlichten? Vraag. Als ik een knecht o: dienstbode heb, die bij mij inwonende is, ik betaal iedere week het loon Zij' hebben zich bij de week ver huurd. Moet ik nu, als zij ziek wor den, 6 weken loon geven en ook den dokter betalen. Ben ik dat ver plicht Antw.U-a. Vraag. [Wie is de plaatsvervan ger van Notaris de Bruin en waar woont die? Welken Notaris de Bruin bedoelt u? V r.Is er hier ter stede een onder wijzer, die les geeft in de Landbouw kunde. Antw.: Aanbevelingen worden in deze rubriek door ons niet gedaan, V r.Is het geoorloofd op Woens dag in de Vasten geen vleesch doch wel vet. te gebruiken Antw.: Ja, gesmolten vet, in plaats van boter mag 's Woensdags gebruikt worden behalve op Quater temperwoensdag, dat is de eerste Woensdag in de Vasten. V r. van C. H. Jr. te Heem stede. Wanneer u getuigen hebt dat de vorige huurovereenkomst ver. aohilt met die welke de man a in de hand heeft gestopt, kunt u per deur waarder het briefje terugvorderen. titie wedstrijd, welke was uitgeschre ven den Nat. Dam bond, zal van bovengenoemde vereeniging een 10 tal spelers uitkomen op 28 Maart a.s (2e Paaschdag) in voormiddag tegen een Noordelijke club, en na den middag tegen een Zuidelijke club, welke wedstrijd wordt gehouden te Haarlem. Probleem No. 16. Ingezonden door den heer W. J. A. Matla, Haarlem. Opgedragen aan den heer JR. C. Broekmeier, Haarlem. Wit speelt en wint. Stand der schijven van zwart op 1, 3, 9, 10, 12, 14, 17, 18, 19, 21, 22, 25, 27, 28. Stand der schijven van wit op 16 23, 29, 30, 31, 32; 33, 34, 36, 37, 38, 39, 41. Zooals wij zien, is dit probleem op gedragen aan den heer B,, dat wil verder niet zeggen, dat alieen deze heer dat op mag lossen Integendeel, hoe meer liefhebbers hunnen oplos singen inzenden, des te liever het mij Het opdragen, beduidt, dat de een of andere amateur een probleem ver vaardigt, en dat dan in een damru briek aan een zekere danabroeder ter oplossing aanbiedt als een bewijs van Damvriendschap. Een ieder is dan vanzelf vrij, en geeft tevens het bewijs van erkenning op Damgebied. Vr. van J. v. E. te L. De be doelde quitanties moeten gezegeld zijr en er zou een hooge boete op kunnen komen. Wij raden u echter aan een nieuwe quitaotie voor 't geheel te maken, en die gezegeld te teekenen dun is da zaak met 5 cents in orde Uw tweede vraag hebben wij door gezonden naar onzen plantkundigen medewerker, die ze zal beantwoorden Redacteur: H. C. VAN OORT. Alle correspondentie betreffen de deze Rubriek, alsook Damnieuws, proble men slagzetten, eindspelen, gespeelde partijen, enz. te richten Naesaustr. 14 Telefoon 1434, Haarlem. Damni uws. De vooruitgang in de Damwereld is duidelijk zicntbaar. De vereenigiDg „Damclub Haarlem", die zijn gewon -peelavonden houd» Donderdags van 8 tot 12 uur in café „do Karseboom", Qroote Houtstraat 99, bad een wed strijd uitgeschreven voor niet-ledeu Deze is den 24 Fabr. aangevangen met. 10 deelnemers; als lid der ver aeniging is aangenomen de beer A H. de Jong, en als nieuwe lader hebben zich weer opgegeven de heeren J. Zandstra en B. Rerghuijs. In den eindstrijd van den com po Oplossingen s. v.p. schriftelijk bin nen 10 dagen in te zenden aan bo veDStaand adres. Deze week iets nieuws voor de lezers Ik las in het „Hbld." het onder staande Openingstudies. Onderstaande slagzet. die voorkwam in een partij, gespeeld door den heer G. Beets, ta Wormerveer, is voor zoo ver mij bekend iets nieuws. De toe passing er van zag ik in ons land nog niet, en 't is zeker van belang voor de dammers met deze opening kennis te maken, al is zij zeer onre gelmatig gespeeld. Men plaatse alle schijven op het bord, laten wij b. v. gezamenlijk deze aanvraag spelen. Wit. 1, 31—27 2, 33-29 3, 39-33 4, 44—39 5, 37-31 6, 31—26 7, 42-37 De 7de zet waardigste zet, hier geeft zwart aan wit oogenschijulijk de gelegenheid een schijf te ruimen. Zwart 18-23 12—18 7—12 1—7 17—21 11—17 7—11 van zwart is de merk- 8, 27- 9, 33: Op 26: winst van -22 22 17, een 1728 dan zwart schijf. 11 22 met 10, 29: 7 11, 36: 27(a) 12, 2617 13, 50: 39 Zwart heeft nu wonnen. Nu moet 18: 27 27-31 19—23 11: 44 2: 11 twee schijven ge wit als 12den zei 2617 spelen, de afwikkeling wordt dan als volgt: Wij zetten dan even de stand terug tot de liden zet van wit. 11, (a) 26:17 31:44 12, 50:39 11:22 13, 7:1 19—23 14, 129 20—24 15, 2920 15 24 Met gelijk aantal schijven, Z war I's staDd is echter iets sterker De ope uingszet is inderdaad iets bijzonders, zij verrijkt onze kennis der onregel matige openingen. Het uitlokken van een dergelijke zet eischt veel doorzicht, vooral deze, waarvan de afwikkeling zeer diep ge zocht is. Oplouh gen. De stand van het vraagetuk van C. P. Kraaij was als volgt: Zw. schijven op 16, 20, 24, 25 en twee dammen op 41, 47. Wit schijven op 17, 29, 33, 34, 35 en twee dammen op 3, 15. Oplossing: 34—30, 3 25, 35—30, 15 36 en verder is de afwikkeling voor Wit gewonnen. Stand van probleem No. 13: Zw. schijven op 3, 5, 8, 10, 11, 12, 13, 17, 20, 21, 26. Wit schijven op 22, 23, 28, 29, 33, 34, 36, 38, 44, 45, 46 Oplossing als volgt: 3631,46—41, 23-19, 29—23, 33 4, en 4 19 en wint. Goede oplossingen van beide ont vangen van: Mej. Z. Lantirga, de heeren H. LaDtinga, G. P. Heck, P. Hopman, Joh. H Blom, C P Kraaij, allen te Haarlem en W. C. Faas te O verveen. Alleen van het vraagstuk, van de heeren J. v. V., L Kapteijn, A. J. Gooasens, Haarlem en C. v. Ruiten, Lisse. Alleen van probleem No. 13 van C. v. Zij verden, Hoofddorp. BERICHT. Het volgende wordt mij nog verzocht te plaatsen. De wedstrijd welke was nitgeschre ven door den Nederl. Dambond zal aanvangen begin April. Deelnemers kunnen zich nog opgeven tot en met 15 Maart; voor hen die niet op ZoDdag wenschen te spelen, zal de gelegen heid worden gegeven hun partijen in de week te spelen. NATIONALE DAMBOND. Deze is de grootste bond, en schrijft ieder jaar een kampioenwedstrijd uit, waaraan alleen de erkend sterkste spelers mede mogen dingen. Wie dan in dezen wedstrijd als overwinnaar uitkomt, draagt den titel van Kam pioen van Nederland. Zondag 27 Feb. 1.1. werd te Noord- wijkerhout, zooals in deze courant bericht is, een simultaan-séance ge geven, ter opwekking van het spel. Na afloop der séance werd een dam club opgericht met een begin van 17 leden, genaamd „De Damclub Noordwij keihout". Het bestuur is als volgt samen gesteld: Pres. L v. Hensbergen; sec J. JReuvenkamp; penn. M. Bergman; co urn. N. de Jong. De clubavonden zijn vastgesteld des Donderdag 'a avonds. Den spelers zij veel succes in het clubleven toegewenscht Zondag 13 Maart a. s. zal een simultaan séance worden gegeven in café Staal (vergaderzaal), Gen. Cronjé str at (buiten het café omDr. Leydstraat no. 8) te Schoten. Deze séance is voor dames en heeren toegankelijkeen ieder kan daar kosteloos aan deelnemen, doch beleefd wordt verzocht bord en schijven mede te brengen. Aanvang 7 uur CORRESPONDENTIE. Haarlem. A. J. G. Uw schrijven is mij niet erg duidelijk. Wat betreft uw vraag: genoemd probl. is zeer zeker mooi, doch ik kan u verzekeren, dat het geen namaak is. Wat de andere probl. betreft, deze zijn wel wat te eenvoudig, behalve het laatste, dat kan welmaar wie is de auteur van dat werk P. Z Uw eerste probl. wordt de volgende week geplaatst. Het laatste zal ik nazien. J. H. B. Uw probl. is waar scbijnlijk foutief, doch ik zal het nog eei s nazien. IJ muiden B. R Uw probl. zal ik naziendeze week weinig tijd gehad raad, uit ta noodigen als bemiddelaar op »e treden. Hierop heeft de firma geantwoord dat 't hier geenezins een geschil betreft, tusschen haar en de gezelieD, doch wel tusschen de firma en het Loon- comité. Veertig man van het drukkers- en zetterapersoneel gebruikt de maaltijden in bet lokaal der firma, alwaar in een van bedden voorziene kamer de ge zellen, die van buiten zijn gekomen, nachtverblijf houden. In eene circulaire, vanwege de af- deeiing Den Haag van den Ned. R. K. Typografenbond, wordteen beknopt overzicht gegeven van de toonbewe gingen en de hieruit voortgevloeide staking bij de firma ten Hagen. ZONDAG, de H.H. Missen, te 7 en 9 uur, en te half 11 de Hoogmis. Te 12 uur Catechismus. To 7 uur "sav. Lof en Lijdensmeditatie. DINSDAG, te 8 uur gez. Hl Mis ter eere van desn H. Antomus, 's av. te 7 uur Lof. WOENSDAG, 's av. ten 7 uur Lof ter eere van den II. Joseph. VRIJDAG, te 8 uur gez. Hl Mis ter eere van het H. Hart, 'sav. ten 7uur Lof en oefening van den. H. Kruisweg. De lypografenstakingin Den H ag. Het L roncomité voor de drukkers- bedrijven heift aan de firma Tm Haaen voorgesteld om ïn da quaestie tusschen haar en hare gezellen, den heer Weeseling, lid van den gemeente- SCHIEDAM, 4 Maart. Moutwijn f 10, Jenever f 14, Commissie f 8.25. Stemm. vast. Spoeling f 1.70. Graan Spiritus f 14f 14.25 Melasse Spiri.us f 12—12.50 Ruwe Spiritus f 6. ALKMAAR, 4 Maart. Kaas. Aangev. 128 stapels, wegende 59608 K.G. Kleine f 35.50, Commissie f 32, middelbare f 32. Handel stug. Bestuurderen deelen mede, dat de aanvrage voor Kraam verzorging in het vervolg door de aarts aande Kraam vrouwen in persoon moet worden ge daan, des Woensdagsochtends om 10 uur, Wilsonsplem 75. De aanvrage moet minstens 8 maanden voor de te verwachten be valling geschieden. Met afwijking van dezen regel kunnen echter gedurende de maand Maart nog aanvragen worden aangenomen voor Maart, April en Mei. J. Baronesse van LIJNDEN- Tbding van Berkhout. Dr. Th. H. van de VELDE. IN DE des voormiddags te 10 uur, van Panden, beleend in de maanden October, November en December 1908. Daags voor de verkooping te zien, des voormiddags van 10 tot des namiddags 2 uur. Het lossen en vernieuwen der Panden kan geschieden tot DONDERDAG 10 MAART 1910, uiterlijk tot des middle 12 uur te Beverwijk op des middags na 12 uur in Hotel „de Zon" aan de Breeetaat ten overstaan van den Notaris aldaar van: 1. Een sterk en wel doortimmerd met stalling, hooiberg, erf en aanhoo- righeden te Heemskerk aan den Hoo- gen Hoflanderw g ro. 57, groot 5 Aren. 2. Diie perceelen daarnaast gelegen aan den Hoflanderweg, elk ter breedte van den weg van 10»/2 Meter en ter diepte van ongeveer 35 M. met schuur en erf aan de Wolf en Dekenstraat kad. Sectie A. No 3136 groot 119 Are. Eigenaar N. KUIJ PER te Castricum, veruuurd voor f2 per week Perc-el 1 en 2 direct te aanvaarden Nadere inlichtingen bij voornoem den Notaris. des namiddags na 5 uur, in het Ver kooplokaal „De Gouden Leeuw" te Haarlen, ten overstaan van den van: Drie Heerenhuizen met Erven en Tuin, en achteruitgang door eeD poort, naast en aan elkander gelegen te Haarlem, aan de Zuidzijde van de Hazepaterslaan en aan de Oostzijde van den Wagenweg, (aan de Electri- sche Ceintuurbaan). No. 1. Aan den hoek van den Hazepaterslaan en den Wagenweg, get. No. 25 (met de poort), groot on geveer 2 Aren 11 Centiaren. No. 2. Aan de Hazepaterslaan, get, No. 2, groot ongeveer 1 Are 82 Centi aren. No. 3 Aan de Hazepaterslaan, get. No. 4, groot ongeveer 1 Are91Centi- arep. Breeder bij biljetten omschreven. De perceeien werden eerst afzon derlijk en daarna gecombineerd aan- gebodi n. Bezichtiging Dinsdags en Donder dags en op den verkoopdag van 24 uur, mils vooraf belet te vragen. Inforn atiën bij genoemden Notaris, Gierstraat 14, zoomede bij de Heeren W. BOSMAN, Wagenweg 255 en C. J. CRAMER, Nieuwe Groen markt 9. De veilconditiën en bewijzen van eigendom zullen drie dagen vóór den verkoopdag ter lezing en inzage liggen ten kantore van Notaris WILLEMS. lo. dat de gewone jaarlijksche ver pachting van het Grasgewas langs de wegen bij inschrijvingsbiijetten zal plaats hebben, in te leveren vóór of op 15 Maart a.s, Conditiën enz. liggen ter Gemeente- seeretarie ter inzage. 2o. dat zij, die wenschen mede te dingen naar het ledigen der beerputten bij di O, L School alhier, gedurende 1910, hunne biljetten, met vermelding van pachtsom, gelieven in te leveren vóór of op 15 Maart 1910. Heemskebk, 3 Maart 1910. Burgemeester en Wethouders voor noemd, A. 8ERET. De Secretaris VAN RENTHEM. des morgens 10 uur, bij opbod, afslag en combinatiën, in het café „de Rus tende Jager"' van den beer J. B. KOOPMAN, ten overstaan van den Notaris van genaamd „de Hoogevoort," met stalling voor vee, berging voor booi, ruime zolders, bloenobollensteliiogen en TUIN, gedeeltelijk beplant met aard beien en vruchtboomen, zeer geschikt voor groentenbouw, allee aaneengele- gen aan de Hoogevoort te Castricum, in de onmiddellijke nabijheid van het dorp, te zamen groot 57 aren, 67 cen tiaren. Te veilen in drie perceelen. Eigendom van Mej. de Wed. P. KUIJ6 Jz. Te aanvaarden bet land terstond en het huis en erf 1 Mei 1910 Betaaldagder koopsom 30 April 1910. Hef huis is interc. teleph. aangesloten. Inlichtingen worden gegeven ten kantore van voornoemden Notaris aan de Brees'rist A 48 te Alkmaar. Haarlem—HillegomLisse en Haarlemmermeer (Hooïddo p). De Depêtrente Is met ingang van 23 Februari I9IO: Depót dagelijks opeischbaar lJ/2° 0 voor een maand 2 0/# voor een maand in bedragen van af f 1000,- prolongatie-voorwaar den. Depót voor drie maanden 2 voor een jaar in bewijzen van coupons voorzien voor bedragen tot f 5000.- 31lfl'0 voor hoogere bediagen 4 0/0 Bewaarinrichting te Haarlem. Verhuur van Loketten In bewaring nemen van waarden. VOORHEEN HET ZALEN TE HUUR voor 9 Q Repetities en Vergaderingen Q mei Piano. Mintaam aanbevelend, Q

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1910 | | pagina 10