Gemengd Nieuws. Nieuws uit de Bollen streek en de Mee'*. Ingezonden Mededeelingen. Nieuws uit Kennesuerland. Stadsnieuws. Hoe gij vergiftiging door urinezuur kunt opmerken. - 1 - - geval, want hij, met paarden immerB zoo vertrouwd, zag aanstonds dat er niets geen gevaar was bij deze holpartij in 't mulle zand. Doch de burger vader speelde op meesterlijke wijs den prinsenreddar Inmiddels bewaarde de Prins al even dapper des burgemees ters hooge zijden. Daarna ging het gezelschap aan tafel. De burgemeester, door 's Prinsen vriendelijke omgangsvormen overmoe dig geworden, vroeg nu op den man af:„Koninklijke Hoogheid, ik heb uw leven gered; nu krijg ik tocü zeker wel de Uranj e-Nassau orde?" En Prins Hendrik hoogst ernstig: „Pardon, burgemeester, ik heb u zeil dezen dienst reeds vergolden, door op mijn beurt net leven te redden van... uw Zondagschen noedl" Een walvisch aangespoeld. Nabij den vuurtoren van West-Schouwen is een reusachtige visch aangespoeld, naar m,en vermoedt een walvisch. Het dier is 16 meter lang en ongeveer 3 meter breed. Op den rug heeft het een groo ts vin. Natuurlijk heeft het dier veel bekijks. Een vluchteling. Zaterdagmorgen wist een 17-jarige verpleegde, G. H. geheelen, uit de tuchtschool te Ginne- ken te ontvluchten, terwijl hij met an deren, onder toezicht van den tuinman, aan het werk was. Onmiddellijk gingen eenige beambten van het gesticht, weldra bijgestaan door rijks- en gemeentepolitie, den omtrek doorzoeken, dloch zonder resultaat. 's-Avonds negen uur kwam hij door nat bij den landbouwer G. L., onder Ginneken, aan; de jongen was de Mark o ergezwomm en. Een der huisgenooten ging per fiets den directeur der tuchtschool waar schuwen, maar de jonge vluchteling wist zich inmiddels weer uit de voeten te maken. 's Avonds laat kwam hij bij den land bouwer C. S., en daar wist men hem zoo lang aan de praat te houden, tot dat de gemeentepolitie uit Ginneken verscheen en hem naar de tuchtschool terugbracht. Mishandeling van een kind. Tegen een gehuwde vrouw uit Hilversum, die bij herhaling haar kind, een 6-jarig knaapje, wat ai te hardhandig had ge kastijd, heelt die subst.-oificier bij de 6e kamer, Mr. Del Campo, bij verstek 3 maanden gevangenisstraf gevorderd. Ook was haar mishandeling van haar 3-jarig dochterlje ten laste gelegd, doch niet bewezen geacht. Intusschen zijn beide kinderen meen gesticht aan beter (handen toevertrouwd. Stil gezet. Te Leerdam is diefles- schenfabriek van Jeckel, Me in sen en Co,, wegens slapte stil gezet. In het geheel zijn hierdoor 200 arbeiders zon der werk gekomen, daar niet alleen de glasblazers, maar ook het plaatsper- soneel ontslagen is. Gestolen rijwielen. De beide rij wielen, te Driene, in het struikgewas gevonden, blijken te Lochem gestolen. Daar zijn er vier gestolen. Dichterlijke dieven. Men schrijft aan „Het Huisgezin" uit Eindhoven: Er is op brutale wijze "ingebroken door een tweetal dichterlijk aangelegde bandieten in de sigarenfabriek der fir ma F. v. G. en Co., te Strijp. Alle lessenaars op het kantoor waren opengebroken en de som van ongeveer f25 was in hun bezit gekomen. De brandkast bleek te sterk. Op een der lessenaars Geiten zij het volgende gedichtje achter: F. v. G. en Co. Wij stelen al uw geld en goed' Houdt, hem vast. En zet hem in de kast O. R. O. Ber- (trand. Zoekt hem te grijpen. Zet den speurhondl maar aan En hij zal verloren gaan. Robert en Berlrand. De boeven schijnen door een dakven ster op de fabriek gekomen te zijn na eerst een ladder te hebben gehaald op het erf van den heer J. T. L. De zaak is in handen der rijkspolitie. Een eigenaardige broedplaats. Het is bekend, dlat sommige vogelsoorten, o.a. de meezeu, op eigenaardige plaat sen. hun nestjes bouwen. Zoo heeft nu een vooglenpaar zijn nest gebouwd irt de brievenbus van de villa „Oud- Groevenbeek" te Putten. Namens den heer Van Schermbeek, eigenaar der villa is den postbode verzocht brieven, enz. voorioopig niet in de bus te doen. Lijk opgehaald. Te Stadskanaal (Gr.) ils het lijk opgehaald van den pJjm. 40-jaxigen F. v. d. P., aldaar, die daar Zaterdagavond in het hopfd- diep geraakte. Verdronken. De ongehuwdie 22- jarige visscher P. Bouhuis is gisteren avond, terwijl hij zijn bedrijf uitoefen de, in de Leeker-ringvaart, uit zijn schuit gevallen en verdronken. 8B "N RB HOER. Prinses Jul i an ada<g. Zater dagmorgen zal het harmoniekorps „Kunst na Arbeid" ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Ju liana koraalmuziek geven op het platform van de Herv. Kerk en des avonds een uitvoering in de open lucht. Eene verwonding. Dinsdag morgen had de 13-jarige O. F. v. d. KI het ongeluk bij het houthakken een gedeelte der linkerduim af te hakken, zoodat dit stuk op den grond viel. Den heer A. Kouwenaar arts alhier heeft een verband gelegd. HILLEGOM De tuberculose bestrijding. Het voor- Joopig comité tot oprichting eener ver- eeniging tol bestrijding der tuberculose in onze gemeen/te, heeft zijn functies aldus verdeeldde heer D. Wentholt, le voorz.; J. H. Her Wedluwen, 2de voorz.; J. H. A. Vooren, le secr.mej. G. Hopman, 2e secr.; mevr. Payens— Kamphuys, penningim.; verdere be stuursleden: mevr. CriéteeVeenema, mevr. Veldh. van ZantenElffers, mej. M. Lommerse, L. Hanrath. De eerste werkzaamheid van het comité was het organiseeren van den bekenden bloe mendag op 30 April a.s. Aan dien op roep van het comité om jonge dames tot het verkoopen van het bloempje, is door 66 personen gehoor gegeven. Wanneer overvloedig uriuezuur zich in uw lichaam begint op te hoopen, zult gij spoedig opmerkeD, dat ieders weerstandsverandering uw gestel aan doet, en dat gij u op vochtige nevelige morgens loom, dof en prikkelbaar gevoelt. Uw spieren worden dan stijf en rheumatisch. Gij krijgt waterge zwellen onder de oogen en in de enkels. Gij hebt pijn in de lendenen en zijden, en een ellendig gevoel in uw rug, vooral des morgens bij het ontwaken. Deze verschijnselen duiden er op, dat nog erger kwalen in aantocht zijn, want hoe langer het urinezuur niet wordt verminderd, des te meer vergiftigt het uw gestel, en wanneer het overvloedige niet spoedig door de uieren wordt uitgedreven, gaat gij lijden aan lendenjicht, waterzucht, ont steking van de olaas, graveel, steen, rheumathiek, bloedvergiftiging, en zul len uw nieten cel na cel vernietigd worde n en lafen zij het levengevend eiwit ontsnappen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen staan de nieren op een zachte wijze bij in hun grootsch werk om het overvloe dige urinezuur af te voeren, en om het lichaam te zuiveremvan de nier giften, die zoovele mannen en vrou wen zwak, ziek en moedeloos maken. Wij waarschuwen tegen namaak en maken erop attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. De echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Haarlem ver krijgbaar bij de heeren J. J. Göppinger, Groote Houtstraat 147aen K. van Eder>, Spasme 38 Toezending geschiedt na ontvangst van postwissel f 1,75 voor één, ot f10.voor zes doozen. LISSE. Gezwicht- [Waarschijnlijk niet vertrouwend op den uitslag" hebben thans alle bewoners der LMeeren Houtstraat de verhoogde woning- huur betaald. De onverwachte dood. Toen Zondagmorgen de woniDg van den 84 jarigen alleen wonenden C. Zonder wijk op het Hofje, ongewoon lang gesloten bleef, brak men deze open en vond men den ouden man levenloos. Een hartverlamming is hiervan de oorzaak, zegt men. SASSENHEIM. Burger!. Stand. Geboren: z. van J. DrostGouefroy. d. van M. de Clercq—Vis. Overleden: D. Noort 84 j. NOORD WIJK. De kiezerslijst. Volgens de definitief vastgestelde kiezerslijst bedraagt het aantal kiezers dezer gemeente 1004 voor de Tweede Kamer, 1002 voor de Prov. Staten en 796 voor den Gemeen teraad. SPAAHNWOÏÏDE. Onze (Boerenleenbank.Gis terenavond hield d«ze vereeniging in hert lokaal van den heer N. van Gel dorp hare algemeene vergadering. Uit de aangeboden rekening en ba lans bleek, dat de eerste in ontvang sten en uitgaven f 48.838.75 bedroeg en de laatste in actief en passief f 24871.06. Uit het gedetailleerde verslag van den kassier bleek, dat de bank sedert haar oprichting hard is vooruitgegaanzoo zijn de renten der spaargelden in die zeven jaren verzesvoudigd, die der voorschotten verachtvoudigd. Als lid van den Raad van Toezicht werd met over groot© meerderheid van stemmen herkozen de aftredende B. P. Vink. Bij de rondvraag werd de aandacht nog eens gevestigd op de boete we gens verzuim dezer vergadering. Deze zal streng gehandhaafd wor den. VELSEN. G emeenteraad. In de gister g ehouden Raadszitting was onder de ingekomen stukken bericht dat aan den heer J. C A. (Wieerts met ingang v'an 1 (Mei a.s. op zijn verzoek eervol ontslag was verleend als burgemees ter dezer gemeente. Besloten werd met 12 tegen 3 stemmen tot het aan gaan van een contract met de ge meente Haarlem tot levering' yan gas aan deze gemeente. In zake het verzoek der Kennemer Electriciteit- maatschappij tot verlenging harer concessie tot 1937 werd gunstig be schikt. Tegenover deze verlenginig stelt nu de Kennemer een gelijk ta rief voor de geheele gemeente, gelijk aan het voor de afdeeling IJmuiden geldend lagere tarief- Een langdurig punt van bespre king maakte uit het verzoek van het bestuur der Visschesrijschool te IJ muiden om alsnog over te gaan tot het geven van een gemeentesubsidie van f 1500, waarbij door enkele le den vooral de bemerking werd ge- miaakt dat de reederijen weinig: in de kosten bijdragen. Ten slotte werd met 11 tegen 3 stemmen bet verzoek ingewilligd. Op een verzoek der Ver eeniging „Vooruitgang" om alsnog toekenning .van een subsidie in zake bestrijding der gevolgen van werk loosheid, werd afwijzend beschikt. Een zeer, langdurige geheime zit ting: vond daarop plaats naar aan leiding van het verzoek van den heer D:. Kramer, gemeente-opzichter om ontslag. Dit ontslag werd tegen i Mei as, verleend, nadat de Baai be sloten had dat gepubliceerd zou worden het rapport der Oommissie, die zich belast heeft met een onder zoek naar de klachten over het bouwbureau. Een voorstel tot oproep voor een nieuwen functionaris op een hooger salaris, werd met 8 tegen 6 stemmen aangehouden tot een af doende reorganisatie van het bouw bureau is voorgesteld. Na eenige punten van ondergeschikten aard werd eervol ontslag verleend aan den burgemeester als ambtenaar van den burgerlijken stand, nadat hem nar mens den Raad door den oudsten wethouder hulde voor zijn yele werk zaamheden was gebracht. De vast stelling der rekening van het ge meentelijk pensioenfonds gaf aan in ontvangst f 3749.84V2 en in uitgaaf f 3193.06die der Kamer van Koop handel f 212.50 en f 50.10, Veryol- gens werden benoemd: tot tijdelijk wethouder de heer jhx. [Wj. Baron van Tuyll van Serooskerkentot on derwijzer aan school B. te IJmuiden de heer P. Viskil te Numansdorp; tot lid der commissie van toezicht op de Burgeravondschool de heer J. Rijk te Velsen. Nadat de overige agendapunten waren afgehandeld nam de voor zitter afscheid van den Raad. In zijn rede richtte hij zich in het bij zonder tot den oudsten wethouder, heer Uitendaal, en dén gemeente-se cretaris, den heer (Wiynoldy Daniëls voor de ondervonden meiewerking. Voorts deed de beer (Wleerts uitko men 'dat dej glroote uitbreiding, der ge- mteente onder zijn burgemeesterschap in de toekomst noodzakelijk moest leiden tot een splitsing: der gemeente. De wethouder Uitendaal en en kele Raadsleden spraken daarop alle den scheidenden voorzitter sym pathieke woorden toe, waarin zij de den uitkomen dat met den heer (Weerfs een goed mensch heengaat, wien hun beste wensohen op zifn verder levenspad vergezellen. WIJK AAN ZEE .Jul i an af eest. De leerlingen der O. L. School alhier krijgen a.s. Zaterdag vrijaf ter viering van het Julian a-feest. Van het Programma is nog weinig of niets bekend ge maakt. ALKMAAB. Burgert. Stand. Geboren: dl van G. J. Dikkéboom -en C. "M. Andersen. Overleden: M. Hengsman, wed:. G. Verheij, 74 j. J. de Geus, 30 j. Personalia. Voor 't examen on<ferwijzer(es) zijn alhier geëxamineerd 8 dames. Afgewe zen 3. Geslaagd de dames: H. Vrees wijk, te Rijnsburg; I. Oberman en Los, beiden te Leidien; P'. Klaver, te Hoofddorp en H. Bender, alhier. Hooggeplaatste bezoekers op de Bloementemoocstelling. Dat algemeen en in alle kringen groote belangstelling bestaat voor onze tentoonstelling, blijkt wel het best hieruit, dat zij reeds door een groot aamal hooge staatsambtenaren is oe- zocht. Meermalen zijn dergelijke be zoeken geheel onopgemerkt voorbij gegaan, zoodat de volger.de op?avc geensziDS aanspraak maakt op vol ledigheid. Vermelding ver dient dat de tentoonstelling o m. is bezocht door Z. E. Graaf Du Monceau, adjudant generaal, chef van hei Militaire Huis van H M., door de Ministers van Buitenlandsche ZakeiMarine, Water staat en Landbouw, Nijverheid en Handel, door de Ministers van Staat Dr. A. Kuyper en Jhr. Mr. A. F de Savornin Lufaman, door onderscheidene leden van de Eerste en Tweede Kamer der Staten Generaal, onderscheidene Gezanten van vreemd^ mogendheden, den Directeur-Generaal van den Land bouw, den Inspecteur van den Lind houw en den Iusprcteur van het Landbouwonderwijs,den burgemeester van Amsterdam en de oud-minietera van Tets van Goudria.au en J. T Cremer en vele anderen. Morgen komt voor de tweede msal H. M. de Koningin Moeder en as. Zondag, zoo~ is we gisteren reeds uit voerig meldden, de oud-President der Ver. Staten, de heer Roosevelt. De Bszar voor het Diaconessenhuis In het Brongtebouw werd heden middag, zooals we gisteren meldden, de Bazar geopend die ten ba-te van het Diaconessenhuis er zal worden gehouden. En het moet gezegd dat deze Ba zar althans voor het uiterlijk en dat is het standpunt waarop we het nu r eeds kunnen beoordeelen, een ongekend succes zal wezen. Vooral des avonds zal het er schit terend zijn, en in het rijke electrische licht .wordt 't een feeëriek gezicht, al deze aardige tentjes met hun aar dige aankleeding! Die kraampjes zijn heel smaakvol omkleed met geel katoen, waarop bloemyersieringen zijn aangebracht, Heel aardig is 't tentje, waar Délftsch aardewerk wordt verkocht Het geveltje is een nabootsing van tegeltableaus. Het aardige uithang bord prijkt met het opschrift: „In liet Deli'tsche suikerbrood." In de kraampjes wordt een groote voorraad voorwerpen van luxe en kunst en ook wel gebruiksartikelen uitgestaldcartonna-gewerk, boeken, aardewerk, speelgoed, kindergoed handwerken, bloemen, schilderwerk, enz. Voor 't tooneel is een zeer smaak volle versiering aangebracht, be staande uit groendoeken schermen, die bloemstukken dragen. De conversatiezaal is ingericht als tbeetent. Dit vertrek maakt een zeer aan gen amen indruk. Het geheele mi lieu is in één kleur gehouden, nl. mat groen, waarin witte' meubeltjes. Ter verhooging van de aantrekke lijkheid. is een loterij georganiseerd, waarvoor verscheidene dames werke lijk kunstvolle schilderstukken heb ben vervaardigd. Dan is er nog een pop, waarvan de naam geraden moet worden en staat er een vischkom in 't midden der zaal, waaruit men pak jes kan koopen. Een orkestje van zes jongelui maakt in de theetent mu ziek en werkt ook vanavond op den feestavond -mee. Inderdaad: de feestavond van he den wordt in alle opzichten een suc ces: ook het kinderkoor van Cath.. van Rennes komt over, en wie die aardige liedjes ooit hoorde zingen, zal vanavond zeker niet wegblijven Hedenmiddag half twee had de opening plaats. Dat was een kleurig, fleurig .gezicht, en Dr. 'ML F van Lennep sprak "daarbij1 een geestige rede uit, die bij alle aanwezigen in sloeg. I)r Van Lennep. als voorzitter van het Diaconessenhuis .gevraagd om dit woord te spreken, herdacht allereerst de bazar, die 15 jaren gele den op het- Prinsenhof !zoo schitte rend is geslaagd Sedert dien tijd echter zijn, door uitbreiding, door toename van arme zieken, definan- cies van het Diaconessenhuis achter uitgegaan >en hulp was dringend noodigi Goede vriendinnen en vrienden in de stad hebben zich echter aange boden uitkomst te verschaffen en spr de zaal rondziende die zulk een allerliefsten aanblik oplevert, ziet vele van die vriendelijke figuren, die nu voor het Diaconessenhuis ar beid cn. liefde hebben gegeven, waar van de maat niet in getallen is af te me ten Daar Wordt wel eens gezegd: al weer een bedelpartijMaar spr. vraagt: bestaat er één' Christelijk philantropiseh. werk, waarvoor bede len niet noodig is van tijd tot tijd Maar spr. wenscht nu niet te vra gen, maai" te danken. Hij, dankt al len die medegewerkt hebben aan het reuzensuooes van dezen Bazar, en drukt zijn spijt uit dat mevrouw Ro- reel van Hogelanden door een treu rig familiesterfgeval niet kon tegen woordig zijin. Voorts dankt spr de firma's uit de stad die medewerking verleenden, de dames die zooveel schoons hebben vervaardigd, en - zegt hij is het schoon te danken, men bedenke dat het ook schoon is iets te d oen voor de kranken, maar" men doet dat dan ook voor Goi den Heiland, Mét een herinnering aan Dr. Lode- wij'ks, die zooveel heeft gedaan voor het Diaconessenhuis en die nu juist is ten grave gebracht, opende spr. dan niet een wenseh dat alle ver koopsters ruim satisfactie mogenheb- ben van hun moeite en arbeid, deze Bazar. Met veel instemming werd dit op gewekt woord ontvangen en al dade lijk had de Bazar een alleraardigst aanzicht. Het bezoek van H. M. de Koningin. Zooals onze lezers weiten, is het Bloemencorso op 26 Mei a.s. een der hoofdmomenten van het groote feest, dat plaats zal hebben bij het bezoek van H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins. Het dient hier nog eens gezegd, dat vooral dit bloemencorso, dlat onder de oogen van het vorstelijk paar zal voor bijtrekken, goéd moet slagen! Dat zijn wij Haarlemmers verplicht aan de iilusitre gas"!, welke wij hebben uiitgenoodigdi! En daarom mag zeker, 'in verband met de advertentie in dit blad, oen af zonderlijk en krachtig woord) van aan sporing worden gericht aan de corpo raties, eigenaars van equipages en auto's en verdere personen, die aan diit bloemencorso willen deelnemen, oni morgenavond te 9 uur in „De Kroon" aanwezig te zijn op de vergadering, welke „Koninginnedag" uitschreef. Zóó is dan een plan te vormen, dier hooge bezoekster en onze bloemenstad tevens waardig! Ter eere van het Koninklijk bezoek aan onze stad, worden door de firma Antoon C. J. Kreek, voorheen A. J. v. d. Vlerk Jr., in goud- en zilverwer ken, Zijlstraat 92, alhier, in den handel gebracht II erinn erings medailles, die voor den geringen prijs van 10 cents verkrijgbaar zijn gesteld. De uitvoering der medaille valt zeer te roemen. De Nationale Bloemententoonstelling. Morgen, Donderdag, brengt H. M. de Koningin-Moeder andermaal een be zoek aan de Bloemententoonstelling en zal tevens 't St. Elisabeths- of Groote Gasthuis bezoeken. J. A. Loaewijks. f Onder groote belangstelling is heden ter aarde besteld het stoffelijk over schot van den heer J. A. Lodewjjks, in leven practiaeerend geneeskundige alhier. Haarlems a Capclla koor. Voor een talrijke ecbare belangstel lenden gaf „Haarlems a Capeha koor," directeur de heer K. H. Kerkhofi gisteravond in de Vereeniging een concert, dat zeer welgeslaagd mag heeten, Het koor gaf onder de intelligente leiding van den heer Kerkhofi een uitstekende vertolking o.m. van „Moe- derke Alleen" van J. P. J. Wierts, (waarin de solopartij zeer goed werd voorgedragen), voorts van een tweetal koortjes van Willem Andriessen „Gelukkig," en „Ware WijDgaard In deze werken was het koor aam merkelijk veel beter dan in de drie eerste weinig dankbare composities van v. Tetterode. Een mooi slot gaf het koor met de flinke, degelijke voordracht van „Een nieuw lied van een meisje en een schipper", het frissche werk van H J. den Hertog. 't Was een ware teleurstelling, dat mevr. Engelen Sewing, die als soliste zou optreden, door ongesteldheid ver hinderd was. Haar plaats werd evenwel waardig ingenomen door mej Marie Bies, die om haar buitengewoon mu zikale gaven als zangereB, toonde in een zestal liederen, waarvan we noe men: „Wiegelied" en „Lievelingskind" beide van Willem Andriessen, die zulk een applaus ontlokten, dat de zangeres tot een toegiftje, (Sneeuwklokjes van W. AnndriesseD), om zoo te zeggen, werd gedwongen. De heer Willem Andriessen heeft ons als solist, vergast op een verloi king van Chopin's 3e Ballade, „Ro manee" van Kees Andriessen en Liszt's „Polonaise", een vertolking, die zóó subliem, zóó indrukwekkend was, dat ook de heer Andriessen tot een toegiftje (herhaling vaD 't laatste deel der Polonaise) moest besluiten. De Noordhollandsche Sohietbond. Maandag was het de laatste dag van den schietwedstrijd, uitgeschreven door den Noordboilandschen Schiet bond en gehouden te Amsterdam, HaarlemHoornPurmerend en Alkmaar. De voorzitter, de heer W. G H van Erp, bracht 's avonds in het lokaal de Valk van den heer v. d. Berg aan de Kaasmarkt te Hoorn, bij de prijsuitreiking dank aan allen, die er aan hadden medegewerkt, dat de wedstrijd in alle opzichten is geslaagd. In 't bijzonder wenschte hij de vereen. Sanboo te Amsterdam geluk met de overwinning, waardoor ze voor dit jaar kampioen van N.-H. is ge worden. De definitieve uitslag is als volgt: Korpswedstrijd. Wisselprija, zilveren lauwertak, viel ten deel aan Sanboo, Amsterdam, met 18 visuele. le pr. Schietvereeniging Hoorn te Hoorn, met 16 vis.; 2e pr. Voor Vaderland en Koning te Haarlem met 15 vis.; 3e pr. Scherpschutters vereeniging te Alkmaar, 13 vis. 449 p.4e pr. Schietvereeniging Claudius Civilis te Haarlem, 13 vis, 443 p. 5e pr. Eendracht maakt Macht te Purmerend, 13 vis. 403 p. Personeel le klas. 1. H. E Stap, Haarlem, 97 p.; 2. D. Twister- ling, Haarlem, 96 p.3. F. A. Boeree, Haarlem, 95 p.4. J. Bonarius, Overveen, 95 p.; 5. D, Teekens, Haarlem, 95 p. Personeel 2e klas. 1- M. Voskuyl, Haarlem, 91 p.2. J. A. Mol, Amsterdam, 90 p.3. P. Hekkert, Alkmaar, 88 p.4 H. Dam«s, Over veen, 87 p.5. Staphorst, Haarlem, 87 p. V r ij e b a a n 1 e k 1 a s. 1. A. M. v. Leeuwen, Amsterdam, 99982. C. v. d. Berg, Jr., Hoorn, 99—973. D. Teekens, Haarlem, 98—974. J. Baardse, Haarlem, 98975. G. Luyekx, Amsterdam, 9796. Vrije baan 2e klas. 1. A. W. Thiel, Amsterdam, 9992; 2. J. A. Mol, Amsterdam, 94—93; 3. J. M. Voskuyl, Haarlem, 91—90; 4. H. Schmidt, Hoorn, 91895. L. v. Dort, Haarlem, 9189. Scheepsbouw. On de scheepswerf „Hubertina" van de firma W. H. Jacobs alhier, werd voor rekening van de „Horsens Damp- baads-Selskab te Horsenp, een klein vrachtstoombootje gebouwd, bestemd voor vrachtvervoer aan de Deeu6che kust. Het ligt sedert Maandag te IJmui den om zoodrs, het weer gunstiger wordt, naar Horsens te vertrekken. De Dost- en Telegraafdienst. Benoemd tot hulptelegrafist alhier de heer J. A. van Berkum (o.v.) Verplaatst met 1 Mei de hoofd commiezen der posterijen C. Zijm naar Zwolle en J. Warnaars Jzn., naar Utrecht, beiden van bier, de commies der posteiijen 1ste klasse M. C. van Pelleeom, van Venlo (spoorwegpost kantoor no. 4) Daar nier. De Tentoonstelling in de Mode-Academie, Verleden jaar bij die definitieve ope ning der Mode-Academie aan den Zijl- weg no. 100, hebben wij het genoegen gehad een bezoek te mogen brengen aan de Tentoonstelling van werkstuk ken, die aldaar toen gehouden werd en gisteren, heden en morgen wordt daar weder een Tentoonstelling gehouden, welke wij heden mochten bezichtigen. Daar zijn op zeer smaakvolle, keu rige wijze geëxposeerd de costiuums en de ondienkleedingstukkenwélke dooi de leerlingen vervaardigd zijn. Men staat verbaasd over het keurige werk, dat hier vervaardigd is, een keu rige collectie onderkloeding, vervaar digd door meisjes, die pas van de school komen. Dan een collectie costuums van meis jes. tiusschen de 14 en 24 jaar. De meeste verscheidenheid in modellen zijn Mar te bewonderen. En wat het practische nut dezer cur sussen is, de lessen passen zich aan het gewone practische huishoudelijke leven. Zoo wordt veel werk gemaakt ran Meeding veranderen, enz. Het groote belang, dat onze meisjes zelf de ldeeren voor zich en haar moe der maken, verdient alle aanbeveling en wij faliciteeren die zeer bekwame Directrice Mevr. C. J. E. van den Berg, met de schitterende resultaten, die zij reedis dit eerste jaar behalen mocht. Vereeniging „Haerlem". Door de vereeniging „Haerlem" is nu uitgegeven de voordracht van Dr. Garrer, op 11 Maart j.l. gehouden over een Haariemsche Dichter uit de 18e eeuw, Piefer Merkman. De lezing van deze voordracht heeft bij ons het genot dat de voordracht-zelve ons indertijd verschafte, weer levendig in het geheu gen geroepen, terwijl (de vale en belang wekkende historische en topografische bijzonderheden nu op zooveel duidelij ker wijze tot ons komen en nog zijn na te slaan. Herinnering. Het was gisteren 25 jaar geleden, dat de Kolfciub „Haarlem" werd opgericht. De Tweede Tijdelijke Tentoonstelling, Overeenkomstig de door het Hoofd bestuur vastgestelde bepalingen nopens de toekenning der eero-inetLailles van het Koninklijk Huis, is de eerste Zil veren Medaille van Hare Majesteit de Koningin-Moeder toegekend aan de (a. C. B. van Nes en Zonen te Boskoop, ails de inzendster die het meest heeft bijgedragen tot het welslagen dier twee de tijdelijke tentoonstelling. Bloemenkeuring. Het Hoofdbestuur van Blo emboli ene ui tuur deelL mede, dat de eerstvolgende Bloemenkeuring zaS worden gehouden op Maandag 2 Mei 'a.s. in een der tentoonstellingsgebou wen. Een avonturier. Door zekeren Faas. is. Zaterdag een 9-jarig jongetje bij die politie te Lisse gebracht, dat voorgaf uit Haarlem te komen en de groote scheepvaart te willen gaan zien, waar over- hij veel had .gelezen. Door <Je politie werd hij echter naar zijn ou ders alhier teruggebracht. S poot-opbrengsten. Haarlem-Zand- voojrt Spoorw. Maatsch. November 1909 f2268, per dagkm. f8.88. De eerste Malta-aardappelen. Giste ren zijn alhier door den oommissionair George Busé en Zoon, de eersite Mal ta-aardappelen aan de groentenmarkt .gebracht De .eerste' zijn opgekocht dopr A. J. Verhoog, Botermarkt en A. Heems Een dief van de deponeerkamer. In at) Cavaleriekaztu: e werden alhier dezer dagen verscheidene goederen, kleedingsiukkeu al« ook andere uit rustingstukken waaronder een 92 taL sponzen van de deponeerkamer ver mist. Het vermoeden was gevestigd op den huzaar N., die als oppasser op de deponeerkamer tot voor ongeveer 14 dagen geledeu dienst deed en nu van garnizoensplaats wae veranderd en verblijf hield te Ede. De politie werd in de zaak gemoeid en het is den rechercheur van politie Brunt mogen gelukken tal van deze vourwtrpen op te sporen bij eenige ingezetenen alhier, alwaar genoemde goederen door bedoelden huzaar ver kocht waren. Nader is nog aan het licht gekomen, dat deze huzaar zien al lang mei der gelijke praktijken bezig hield, maar altijd den dans nog was ontsprongen, zoodat net hem nu wel nist zal ge lukken. Alweer berrie. Gisterenmiddag ont- stoad ia de Gen de Wetstraat een volksoploop, doordat een koopman H. ruzie bad met den commensaal van de wed. K., wdke zoo boog liep dat H. den commensaal een flinken. bloedneus bezorgde de laatste ten slotte de deur dicht duwde, terwijl de koopman ae deur van buiten ter dege bewerkte. Dit muisje zal voor H. nog wel een staar'je heDben. Kennisgeving. De Burgemeester brengt ter kennis van de ingezetemen, dat de op den 23sten April j.l. execu toir verklaarde kohieren Nos. 10, 11 en 12 op de Personeel© belasting dezer gemeente, dienst 1910, op heden aan den ontvanger der directe belastingen zijn ter hand gestald:. Wordende de ingezetenen tevens her innerd, dlat de belastingschuldigen ver plicht zijn hunnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Hinderwet. Ter gemeente-secretarie (7de Afd.) is. ter inzage nedergelegd het ingekomen verzoekschrift met de bijlagen van H. P. Misset om vergun ning tot oprichting van eene smederij, waarbij als beweegkracht een electro motor van 2 P.K. zal worden gebezigd, in het perceel aan de Lange Vlaming straat Nos. 1517. Nog is ingekomen het verzoekschrift met de bijlagen van G. van Kalcken om vergunning tot uitbreiding van eene werkplaats van kunstbeeldhouwwerken, waarin een amidee en een electromotor van 3 P.K. zuiden worden geplaatst; iin het perceel, aan de Jansstraat No. 48. Garnizoensbewchten. Bij Ko._. besluit is in zijn rang overgeplaatst: bij bet wapen der infanterie van het leger in Ned Indië, deeerste-luitenant J. K. F. Weber. adjudant bij het 10e regiment infanterie; bij bet 7e regiment infanterie, de eerste luitenant der infanterie A. Wiegand van het leger in Ned. Indië gedetacheerd bij laatstgenoemd korps. Benoemd zijn hij het 10e reg. tot kapt,, de eerste-luitfl. H. H.Timmermans en M. L. de Boer, onderscheidenlijk van het 7e en het le regt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1910 | | pagina 2