DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. tr- «HIU uUtf lull irjr IU|| rxr Du ,^g„. Circusmmschen. JXT O.V AIM GULDEN tij Qflll ICA Mn GULDEN bij 0n 8e resultaten der Volkstelling. BUITENLAND. Gemengde Buitenlandsche Berichten Kinderhuisvest 29-31-33, Haarlem aOflOERDAG 28 APRIL I9IO. 35ste Jaargang Mo. 7178 Kk Bureaux van Redactie en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer 1426. Voor advertentiëo en reclames buiten Haarlem en de agentschappen wende men zich tot RICARDO's Advertentie-Bureau, N. Z. Voorburgwal 242, Amsterdam, int Telefoon 1020. Overijsel 382,132 Algemeen Overzicht. FEUILLETON. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Haarlem f 1,35 Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) 1,35 Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post 1,80 Afzonderlijke nummers 0,03 PRUS DER ADVERTENTi ËN Van 16 regels 60 cent (contant 50 cent) Iedere regel meer Buiten Haarlem en de Agentschappen 15 cent per regel. (Buitenland 18 cent 20 cent Reclames dubbel tarief Dienstaanbiedingen 25 cent (6 regels), driemaal voor 50 cent (a contant). Alie betalende abonnés op dit blad, die in het bezit eener vei zekeringspolis zijn, zijn volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor 15 GULDEN bij verlies van één anderen vinger. De uitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Ocean" Bijkantoor voor Haarlem de Nederlandsche Credietbank Nieuwe Gracht 11 In de. „Staatscourant' zijn de {voorloopige) cijfers gepubliceerd van de groot.© "Volkstelling, die op 1 Januari jl. plaats had Benige beschouwingen daarom- krent zijn al te maken: zoo merkt „Het Centrum" op da.t er in onder scheidene provincies eenige duizen den zieltjes zijn zoek geraakt! In Limburg is bet verschil het grootst en bedraagt het ongeveer 9000 zielen. Volgens de maandelijk- sahe opgaven der bevolkingsstatis tiek telde Limburg op 1 November 1909 reeds (110,678 inwoners, volgens de uitkomsten der volkstelling op 1 Januari 1.1 echter slechts 331,961 De meeste andere provincies ver lootten soortgelijke verschillen, hoe wel van geringer omvang. Alleen in .Zuid-Holland wijst de volkstelling een paar duizend zielen meer aap dan de gewone maandelijksche opgaven. Het geheele Rijk had volgens de volkstelling op 1 Jan. li 5,852 866 inwoners, terwijl de maandcijfers op 1 December reeds 5,888.820 zielen aan wezeneen verschil dus van rond 36.000 zielen Waar o.a de uitkeering van het Rijk aan do gemeenten naar het, aan tal zielen berekend wordt, rijst on willekeurig de vraag of de opgaven Wel altijd met de vereischte eerlijk heid worden gedaan. jMjen zal zich herinneren, hoe'voor een paar jaren in Limburg een gemeentebestuur een hoogcre uitkeering- trachtte te ver krijgen door een hooger getal inwo ners op te geven dan de werkelijk heid aanwees. De lijst der gemeenten met meer daar 20.000 zielen werd bij de nieuwe volkstelling ,met een 7-tal vermeer derd. Volgens do voorloopige cijfers had den de provincies op 1 Januari het volgend aantal inwoners .Zuid-Holland 1,389,272 Noord-Holland 1,106,610 Gelderland 639,250 Noord-Brabant 622,746 .Friesland 359,213 Limburg 331,961 Groningen 327,677 Utrecht, 288,382 Zeel and 232,445 Drente 173,178 Sterke vooruitgang van bevolking is waar te nemen in Zuid-Holland, Limburg en Overijsel, Groningen, Friesland en Noord-Holland zijn reeds bijna tot stilstand gekomen hetgeen verklaarbaar is bij de zeer lage geboortecijfers in deze gewesten Friesland, dat voor de Eerste Ka mer 4 afgevaardigden kiest, tegen Overijsel maar 3, heeft reeds sedert lang in bevolkingscijfer zijne rang orde aan laatstgenoemde provincie moeten afstaan. Evenzoo heeft Gro ningen met Limburg van rangorde moeten verwisselen. Het aantal inwoners der groote steden was, blijkens de volkstelling op 1 Januari als volgt: Amsterdaim Rotterdam Den Haag Utrecht Groningen Haarlem Arnhem Leiden Nijmegen Tilburg 566,927 415,168 272,887 118,877 74,596 68,244 64,167 .58,263 54,586 50,287 Sterke aangroei valt te constatee- ,ren voor Rotterdam en Den Haag, terwijl voor Amsterdam en Haarlem nauwelijks eenige vooruitgang is waar te nemen. De verkiezingen in FRANKRIJK die zoo duidelijk de onbegrijpelijke onverschilligheid en zorgeloosheid van het Fransche volk hebben aan den dag gebracht,, hebben toch .ook anderzins juist daardoor bezorgd heid doen ontstaan en de opinie be vestigd, dat het zóó toch nog niet kan doorgaan. Dat lijkt- een paradox, maar het is toch zoo-' Zelfs verwoede sectarissen zijn tot die conclusie gekomen, zooals de 'be faamde ecx-minister de Lanessan, de man, die alle yervolgingswetten te gen de katholiekenstemde, de man, die de treffende godsdienstplechtig heden op de vloot (toen hij1 minister van marine was) afschafte en die van de Fransche vloot een janboel maakte! Die hater van den katho lieken godsdienst heeft thans op zijn vrienden van het Bloc een beroep ge daan voor de verdraagzaamheid Hij vindt, dat HET ANTICLERICALISME van tegenwoordig te ver gaat, waar door ontevredenheid wordt gezaaid onder de bevolking. Daarom is het, zegt de Lanessan, in het belang van de republikein- sche partij zelve, krachtig het sec tarian© te bestrijden en zich af te wenden van de sectarissen, indien zij praetijken volgen, die afgekeujrd moeten worden door meest essenti- eele beginselen der vrijheid en door den republikeinschen geest! WORDS, (WORDS! Daden 'zijn anders! En de gevol gen van de daden van heeren als ide Lanessan zien we b.v aan den dag komen 'door gevalletjes als 't vol gende: In den nacht der algemeene verkiezingen had te Bontegny een ernstig .feit plaats. Een Lm de op gewonden woestelingen liep daar door da straten, tot zp plotseling hij het voorbijtrekken eener Kerk deze wilde binnendringen. Zij for ceerden de deuren jier pastorie en der kerk en richtten binnen eein heele verwoesting aan. Zij sleepten alles aan om in het portaal een brandje te stichten, doch door de komst van den burgemeester werden zij daarin belet. De lafaards vlucht ten toen. De „Univers" betreurt het, dat er geen voldoende politievoor- zorgen waren genomen om dergelijke feiten in deze dagen van opwinding te voorkomen. Jawel, om katholieken te bescher men Men spreekt wel eens in oud-Euro pa over hot voortreffelijke van de toestanden in AMERIKA. Hierop wordt- echter een ander licht gewor pen door beschouwingen als over 't volgende feit: De gouverneur van den staat New- York, Hughes, heeft een benoeming aanvaard als rechter in het Opperste Gerechtshof der Vereenigde Staten. Deze benoeming welke echter pas over eenige maanden zal ingaan is van beteekenis om meer dan een reden. Een benoeming in het Opperste Gerechtshof is voor het levenen het ligt dus voor de hand dat Hu ghes, door de aanvaarding van heit ambt, te kennen geeft dat hij1 voor de toekomst geen rol meer denkt te spelen in de politiek. Daar deze gouverneur van New-York veel ge noemd werd als mogelijken candi- daiat der Republikeinen bij een toe komstige verkiezing voor het presi dentschap, is het besluit van Hu gibes op zichzelf af belangwekkend. Maar van meer belang nog is, dat door Hughes' intrede in het Opper ste Gerechtshof de samenstelling van dat college1 zeer ingrijpend wordt gewijzigd. Hughes is een aan hanger Van een z. g Roosevelt-po litick TEGEN DE TRUSTS Daar nu voor- en tegenstanders dier politiek op het oogenblik even talrijk zijn in hoogste rechtscollege der Unie, zal Hughes' stem bij te nemen beslissingen den doorslag ge ven. En dat is bij de buidige campag ne der regeering tegen de trusts van bet grootste belang, wijl het Opper ste Gerechtshof niet enkel in hoog ste instantie Inert toezicht het toezicht heeft op de jurisprudentie van la gere hoven, maar nog meer omdat het 't toetsingsrecht heeft. Eventu- eele nieuwe wetten, tegen de trusts b.v, kunnen door het Opperste Ge rechtshof, worden gewraakt indien dab Hof oordeelt, dat rlie wetten in strijd zijn met de Grondwet der Vereenigde Staten. Er is dus de re geering alles aan gelegen haar in vloed in het Opperste Gerechtshof te versterken, door daarin, in open komend plaatsen, politieke mede standers te benoemen. Overigens is Hughes steeds een weinig plooibaar, onkreukbaar eerlijk man gebleken. En om zijn bekwaamheid, én om zijn beproefde integriteit, komt hem de onderscheiding want benoeming in het Opperste Hof geldt in de Ver eenigde Staten als een buitengewone hooge eer zeer zeker toe. Maar met dat al is hij' een overtuigd Roo- sevelt-man. En nu we dan toch over den Zon dag1 in ons Bollenland komenden ROOSEVELT spreken, mag de volgende grappige en tee ken en de geschiedenis niet wor den verzwegen. De heer Roosevelt is, dat weet. men voortdurend bijna als een regeerend vorst toegesproken en geëerd. Toen nu Maandagmiddag uit naam van de Fransche parlementaire arbitrage- groep de heer d'Estoumelles de Con stant hem warm en hoog vereerend toegesproken had en de heer Bour geois hier nog een korte toespraak aan toevoegde, waarvan het slot wer kelijk eenigszihs klonk als ware Roo sevelt nog regeerend staatshoofd, toen antwoordde de oud-president met deze treffend leuke, gulden woorden „Vergeet niet. dat ik een eenvou dig particulier ben en dat ik geen kwaliteit meer heb om te handelen in den 'zin, dien gij aangeeft. Een gewezen staatsman moet niet den indruk geven, dat hij gelooft nog staatsman te zijnMet deze reserve ben ik bet volkomen met u eens, dat het noodzakelijk is een derde vre desconferentie te houden." Dat konden de heeren in hun zak teken s De Turken hebben nu eindelijk ook eens een succes gehad IN ALBANIË. .De Alhaneezen, die den Katsjanik- pas bezet hielden, zijn daaruit ver dreven en is die pias thans door de troepen van Toergoet pasja, bezet. Toer god; pasja heeft dus daarmede een vroeger door hem begane fout goedgemaakt, welke hem in mili taire leringen hoog werd aangere kend. Want doordat hij verzuimd had bijtijds den Katsjanik-pas te be zetten, hadden zich 3000 Arnauten kunnen verieenigen, die het spoor wegverkeer op dc l;jn ITskub:Mi- trowitsa belemmerden. Dat verkeer was, volgens de berichten van eer gisteren, formeel stop gezet. Eergis teren werd een posttrein met twee locomotieven hij Katsjanik door de Alhaneezen gedwongen terug tekee- ren. Door de positie der Alhaneezen was Mitrowitsa zelf, waar groote voorraden opgestapeld liggen, van het gros van het leger afgesneden. Het geheele aantal Albaneezen, dat thans in het veld staat, wordt geschat pp 40,000 man. Verscheidene duizenden maakten deel uit van Ie vroegere paleistroepen van Abdoel Ilamid. De minister van Oorlog' heeft alle reservisten opgeroepen die wonen in plaatsen welke, aan een spoorwegge- legen zijn. Een Engelsch militair luchtschip vernield. Terzelfder tijd dat óns het bericht bereikte dat de Duitsche „Zep pelin II" vergaan was, werd het En- galsche militaire luchtschip No. 2a door een windhoos zwaar beschadigd. De ballon werd te Farnborough uit zijn loods gehaald!, toen plotseling een hevige storm opstak. Het luchtschip rukte zich gedeeltelijk los, en op het zelfde oogenblik scheurde het omhulsel van voren tot achteren open. Het geraamte van den ballon, dat tegen den grond sloeg, werd grootendeels ver pletterd. Het ongeval bad, daar er nog geen luchtschippers in het schuitje ge zeten waren, geen persoonlijke onge lukken tengevolge. Ook de machine rieën werden niet noemenswaard be schadigd. Het luchtschip was 150 voet lang en gebouwd volgens het type van de „Nulli Secundus", die eveneens door een stormvlaag vernield werd. Een geheimzinnige misdaad. In een huis in de rue die Romainville te Les Lilas, in de onmiddellijke nabij heid van Parijs gelegen is een geheim zinnige misdaad ontdekt. Een 84-jarige renten ierster, mad. Graindorge, is in haar huis vermoord gevonden, door ha merslagen gedood!, zonder dat men een enkel motief voor die misdaad heeft kunnen ontdekken. De oude dame leef de alleen met een heele partij hondien en katten Ze .was erg wantrouwen! en hield absoluut geen omvang met die bu ren. lederen avond sloot ze haar huis zalf, zette luiken voor de ramen en verzekerde ze met ijzeren stangen. Men vertelde, dlat ze schatten aan zilver- gerei en allerlei opsmuk in haar wo ning bewaarde. Maandag bleef het huis gesloten. Yooals gewoonlijk wekte dat achterdocht. Het huis werd openge broken en men vond op de kelder trap het lijk van de vrouw,, die in haar hand nog een sleutel vasthield, waarmede ze blijkbaar eten voor haar dieren had klaar gemaakt, toen ze door den in den kelder verborgen moordenaar overvallen werd. Er was echter geen enkele kast opengemaakt en zelfs al het zilverwerk en gelds waardige papieren, die zoo voor het grijpen lagen, heeft men niet medege nomen. De moordenaar is ontkomen zonder dat iemand hem heeft gezien. Een effecten-verva&cMng in Spanje. Naar de „Imparcial" meldt, wa ren tijdens de bloedige gebeurtenissen, die in Juli van het vorige jaar te Barcelona voorvielen, een groot aantal effecten verdwenen. De eigenaar gaf dit bij de justitie aan. Sedert werden een groot aantal coupons en effecten, waarvan de nummers vervalscht wa ren, aan de staatsbanken ter verhande ling of betaling aangeboden. Men heeft nu vastgesteld, dlat de genoemde waar den inderdaad van diefstallen, die in de beruchte bloedlweek plaats hadden, afkomstig zijn. Als de nummers een maal gewijzigd waren, wat dikwijls nog al ruw en lomp gebeurde, dan werden de effecten, döor de helers opnieuw vetrkoebt aan iiehtgeloovige koppers. Men gelooft, dat op deze wijze meer dan 10.000 effecten vervalscht zijn. Hun waarde beloopt verscheidene millioe- nen. Er is een decreet uitgevaardigd, waarbij voorgeschreven is, dat de num mering voortaan door perforatie in plaats van door opdruk zal geschieden; daardoor zal een dergelijk® oplichting op groote schaal voorkom-en worden. De mislukte vliegproeL Op een weMandi, in de nabijheid van Bilbao, zouden een Eng eisenman en een. Franschman viiegproeven doen. Toen zij echter te lang naar den zin van 't talrijke publiek met het gereed maken hunner toestellen bezig waren, raakten de toeschouwers uit hun humeur. Zij drongen op de vliegtoestellen toe, die door gendarmen zoo goed en zoo kwaad als het ging, wenden beschermd. Toen echter het publiek met steen en begon te gooien, trokken de gendarmen die niet van hun wapens gebruik wil den maken, terug en namen de Beide aviateurs mede. Het gepeupel wierp zich nu op de aeroplonen, vernielde dezen geheel ea al', en stak alle brandbare gedeelten er van in brand. Met de stukken als tropheeën in die hand, keerde men dansend en joelend naar de stad terug. Een sümme hond. Aan het tele- foonbureau te Grimsby werd de bedie nende juffrouw een der laatste och tenden vroeg opgescheld aan een ta bakskantoor. Ietwat verbaasd over hef ongewone uur, waarop door dezen abonné verbinding werd gevraagd, nam zij den hoorn aan het oor. Op haar geroep kreeg zij echter, geen ant woord; wel hoorde zij gedurig blaffen. In de meening, dat ongewenschte gas ten een bezoek brachten aan het kan toor, waarschuwde zij de politie. Intusschen had de houder van het kantoor zich herinnerd, dat hij daar zijn fox-terrier had achtergelaten. Hij ging er daarom op uit om hel dier te bevrijden, en vond voor de straatdeur een paar rechercheurs-, die trachtten het slot te forceeren. Opheldering werd gevraagd en gegeven, waarna het gezelschap het kantoor binnentrad. Toen vond men den hond, staande op de lessenaar naast het telefoontoestel. Hij had den hoorn algeworpen (woor door de opschelling ontstaat) en stond daarboven te blaffen. Rjornstjerne Björnson. f Uit Parijs wordt gemeld', dat Djorn- stjerne Björnson daar gestorven is. Bjornstjerne Björnson werd géboren in 1832 te Kvikne, waar zijn vader predikant was. Hij studeerde aan de universiteit te Ghristiania, publiceerde na afloop van zijn studiën artikelen in verschillende bladen en gaf novel len uit. Na eenigen tijd in liet buiten land vertoefd te hebben, zette hij in zijn vaderland zijn letterkundigen ar beid voort. Van 18651867 was hij di recteur van den schouwburg te Chris tian ia. Als journalist ageerde hij vooral voor de afscheiding van Noorwegen van Roman uit het Artüteulevm Naar bet Enge len van GEORG R. 81M 8 23) Van liet oogenblik af, dai Pedro in Engeland voet aan wal had gezet, hadden ook d© geestvermogens en het geheugen van den armen, half »iuffert acrobaat hetzelfde proces on dergaan. De geschiedenis van zijn leven, vóór het tijdstip waarop hdj «en groot deel van zijn verstand ver loor, was als 't ware in zijn geheu gen opgeteekend met een soort van „sympathetisohe inkt." Het eenige wat deze tot dusverre niet zicht bare regels weer zichtbaar zou doen worden, was de verkw i kkendewann- be van een vanouds bekende omge ving, en deze warmte ondervon den de tot dusverre verborgen let ters in alle richtingen en in alles wat hij zag-. Toen Inez was gaan liggen, ging hij in een grooten armstoel zitten naast de canapé, en beproefde (na te denken over al de dingen, die hem gedurende den loop van den dag zoo hadden aangegrepen. Doch toen hij eindelijk zijn oogen sloot, viel ook hij langzamerhand in slaap en gedu rende dezen slaap droomde hij' een zonderlingen en wonderbaarlijken droom. Hij droomde, dat hij op een vurig paard, aanhoudend in een grooten circus rondreed en dat een beeld schoon meisje met een klein kind in haar armen niets deed, dan maar voortdurend zich met haar kind on der de voeten van het paard werpen. Het paard sprong telkens over hen heen, maar dan brachten ze hem een met papier beplakten hoepel, waar hij wel telkens door sprong;, maai- nooit terecht kwam op den rug van het paard, doch wei in een klein, armoedig kamertje, waar het heeldschoone meisje doodsbleek op oen ,bed lag en blijkbaar zich niet kon bewegen, doch (hem heel 'goed scheen te kennen en hem kuste, ter wijl het kleine kind veel grooter was geworden en niets deed (lain in,aai' steeds uit en inloopen, om een kool te koopen, waarmee zij dan terug! kwam en die zij hem lachende toe wierp. En als hij1 dan zijn best deed, om do in de lucht ziwevende kooien op te vangen, veranderden deze in groo te koperen ballen, waarmee hij ging werken, die hij de lucht in gooide, en bij zessen tegelijk behandelde en opving; Maar juist als hij dan beproefde om ook het klein© meisje, dat hij zag zweven, op te vangen en om hoog te gooien. Veranderde dit in een Zwaren, reusachtigen acrobaat, met een wreed uitziend gezicht, die tegen zijn rug opliep en boven op zijne schouders sprong, terwijl plotseling een van de groote koperen ballen uit lucht kwam, vallen en met ©en zwa- ren slag op zijn achterhoofd terecht kwam, zoodat hij! temederstortte en, op den grond liggende, zag, hoe de reuzen-acrobaat zich over hem heen bukte en aan zijn hart voelde, om te zien of hij' dood was. Maar ziet, juist wanneer hij' dan al zijn best deed om overeind te komen en weg te loepen, kwam het kleine meisje weer naar hem toe en bukte zich op hare beurt over heni heen. Hij! zag' dan, dat zij blauw© oogen had en lang; golvend haar, en zij zeidé tegen hem1: „Gauw, paatje, u moet opstaan, anders zult u de jonge dame op haar paard niet meer voor bij; kunnen zien komen." Dan sprong' hij op en hoorde hoe de heel© lucht als 't war© vol was met bellen en klokken, die niet op hielden met luiden en tjingeleu, ter wijl ondertusschen de mooie, jonge dame, die hij, in den circus gezien hal op een pikzwart paard Voorbij kwam rijden (met gouden ringen aan haar vingers en bellen aain de enkels) en, a.1 galoppeerende, het kleine meisje greep en er mee verdween in de grijze, graiwe mist, die ea* hing. Dan schreeuwde hij het. uit, om haar tegen, te houden, tertwijl hij haar achterna riep: ..Kom toch terug! Kom toch terug en bij liep haar na1, zoo hard hij maar kon, doch juist als hij' begreep, of dacht, dat hij hen beiden geheel uit het gezicht had verloren, kwam er een Spanjaard langs met eenige muilezels, die een met papier beplakten hoepel ophield waar een klein meisje doorheen kwam springen, dat juist in zijne armen terecht kwam1. Dan, in zijn droom, drukte hij het kind tegen zijne borst en kuste het, doch als hij het dan in haar gezicht je keek, zag hij, dat de blauwe oogen zwart waren geworden en het haar in plaats van blond, donker, terwijl haar beeldschoon gezichtje een bijna donkerbruine tint had gekregen, doch ziet, plotseling verdween alles weer en bevond hij zic!h in oen klein kamertje. Hij kon alles duidelijk zien en on derscheiden. Zijn vrouw lag te slar pen op de canapé, hij had het lieve, klein© meisje van straks op zijn knie en liet- haar paardje rijden en (de kleine kraaide het- uit, klapte in haar handjes en riep: „Totty vinden prettig*, paatje Tatty vinden prettig. Totty..." Totty Plotseling sprong hij op van zijn stoel en werd wakker. „Totty Hij zei het! woord nog in het oogen blik, dat hij wakker werd. Hij hoorde het. Hij hoorde het zich zelf zeggen. Totty! kV aar was zij? Nog geen minuut geleden had hij haar op zijn knie. (Waar was zij heengegaan Hij wreef zij De oogen uit en keek kamer rond. Wat een zonderlingen droom had hij gehad! W©1, het was net alsof die jaren geduurd had. Het was in dien droom allemaal zoo zonderling geweest; van alles door elkaar en zoo mal, zoo onmogelijk. Waar was Totty toch heenge gaan Het was in de kamer bijna heelemaal donker, maar hij zag toch duidelijk daar zijne vrouw liggen, op de canapé en in slaap, onder een groote sjaal, die over haar heen lag het arme schepsel-' Ach! Zij zou, na haar val van het paard, nooit meer kunnen gaan. Totty was zeker naai* beneden ge gaan. Hij zou haar volgen Misschien was zij wel de straat opgegaan, om 't een en ander te koopen voor hun avondeten. Zeker! dat was het, waarvoor zij nit was gegaan. Hij be sloot haar te volgen en haai* te gaan halen. Zijn vrouw wilde hij maar niet wakker maken. Hij zette zijn hoed op en sloop stilletjes op zijn teer nen de trap af, terwijl hij heel zacht jes riep: „Totty I Totty 1 waar ben je. liefje? Paatje zoekt naar u." Doch geen Totty antwoordde en dus ging hij vender, de deur uit en de straat op. zoekende naar een blond. blauwooigig meisje, dat op weg was om een kool te koopen bij het stal letje van een groen ten verkooper. XIII. DE DRIE BEZOEKERS VAN „DE VROOLIJKE DOEDELZAK. Het kan niet gezegd worden, dat de eigenaar van het koffiehuis „De vroolijke doedelzak" bijzonden* nieuwsgierig was. wat betreft de herkomst af het zedelijk gehalte van de bezoekers van zijn drink-lokaal'. Wat dit laatste aanging, stelde hij geen hooge eischea, evenmin als hij Verwachtte dat zij tot de eerste stan den zouden behooren van de Engel se!) e maatschappij. Ofschoon „Cueer- street", dc straat waar hij woonde, vrij! dicht bij Westminster was, ver wachtte hij' volstrekt niet, dat de vuil giekleède schavuiteiv die zijn drankwinkel hintten kwamen slui pen, leden zonden zijn van het Parle ment, die tusschen de zittingen een* eventjes bij hem kwamen binnenwip pen, om er, vrij van de parlementaire etiquette of de lastige controle van den „Speaker" hunne politieke kwes ties te bespreken. Wordt vervolgd.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1910 | | pagina 1