BINNENLAND. Stadsnieuws. Gemengd Nieuws. Nieuws uit de Bollen streek en de Meer. Nieuws uit Kennemerland. Weerbericht. Barometerstand. 0e Koningin Moeder in onze stad. 2waden en werd weldra het hoofd der epublïkernsche partij. Zijn politieke heftigheid was de oor aaak, dat hij veroordeeld werd tot een jaar gevangenisstraf. Om jdie te ontgaan, vertrok hij uit zijn land en vestigde ■ifch te Parijs (1882—1886), waar hij ■ogmaals in 1897 terugkwam om lezin gen te houden over Victor Hugo. Nu was hij weer te Parijs;, waar hij «a een lang lijden is gestorven. Hofberichten. Z. K. H. ging hedenochtend 9 u. 17 m. naar Amsterdam en keert heden avond 11 u. 22 m. naar het Loo terug Op het Loo is aangevoerd een tweede Shetlandsche pony voor het Prinsesje. Het diertje is opvallend klein en zwart Juliana-dag te Leiden. De eerste verjaardag van Prinses Ju liana op a.s. Zaterdag 30 April zal te Leiden worden gevierd door een mu ziekuitvoering des morgens te half ne gen van het Leidsch Muziekkorps, ge volgd door een wandeling door de stad met de muziek. Vervolgens zal de ge wone bespeling van het carillon qp het Raadhuis plaats hebben en het sprin gen van de fontein op de Visehmarkt. Des avonds een muziekuitvoering op de verlichte Korenbeurs) van de vereeni ging .,Werkmans Wilskracht" en in een verlicht vaartuig in het Galgewater van het Leidsch Muziekkorps. Na afloop van beide concerten zal Bengaalseh vuur worden afgestoken, afgewisseld door fluitende en zingende vuurpijlen. President Boosevelt. De gezant der Amerikaansche Unie zal Vrijdagochtend vroeg naar Roo aendaal vertrekken, teneinde aan dit grensstation den oud president Roose velt op Nedeilandecn grondgebied te begroeten en verder met hem de ieis naar Het Loo mee te maken ter in leiding van zijn landgenoot bij H. M. de Koningin. De familie Roosevelt wordt Vrij dagavond eerst met een der laatste treinen uit Amsterdam in Den Haag verwacht. Bij het maken van uitstap jes zai de heer Roosevelt met de hem vergezeilenden grootecdeels van de automobiel als vervoermiddel gebruik maken, zoo ook voor den tocht naar Haarlem op Zondag. Na het bezoek aan die stad zal de president niet weer naar Den Haag terugkeeren, doch zich in de auto naar Amsterdam laten brengen, vanwaar te 7 uur de reis naar Kopennagen zai worden aanvaard. President Roosevelt, die Vrijdagmid- adg te 5.2 uur aan het Centraalstation te Amsterdam, vergezeld van zijn zoon, •n zijn beide secretarissen aankomt, aal worden verwelkomd door Burge meester Roëli, terwijl mede ter ont- vangst aanwezig zullen zijn de heeren J. T. Cremer, oud-minister en presi dent der Ned. Handelsmaatschappij, S. P, van Eeghen, voorzitter der Kamer van Koophandel en mr. dr. S. van Brakel, hoofd-commies ter gemeente secretarie. De heeren Cremer en Van Eeghen hebben zich bereid verklaard president Roosevelt van de stad te laten zien wat in het korte 'tijdsbestek tusschen aankomst en diner mogelijk is. Het gezelschap begeeft zich in rijtui gen dadelijk na aankomst, waarschijn lijk Tariffs de grachten, naar de bekende diamantfabriek van de firma Asseher, aan de Tolstraat. Alle werklieden, ook zij die anders Vrijdagsmiddags te twee mur voor een wekelijkschen rustdag stoppen, zullen doorwerken tot na af loop van het hooge bezoek, zoodat de iaxiek In volle werking kan worden bezichtigd. Na dit bezoek aan de fabriek der firma Asseher, wordt de rijtoer dooi de stad voortgezet en begeeft het gezel schap zich naar den huize Couturier aan de Keizersgracht, no. 674, waar, gelijk men weel, burgemeester Roëli aan president Roosevelt en zijn gezel schap een diner aanbiedt. Het plan besitaat om Vrijdagavond met den D-itrein van 10.10 van het Centraalstation naar Den Haag te ver wekken. De Japansche gasten. De Japanscne Prins en PriDse6 met de leden der Hofhouding die aan den lunch op het Loo hebben deelgenomen zijn gisteravond te kwart over zes per Staatsspoor te 's Gravenhage terugge- keerk. Het Keizerlijk Echtpaar brBcht onmiddellijk Da aankomst het bezoek aan H.-M. de Koningin Moeder, welke visite ongeveer een half uur duurde. H. M de Koningin Moeder bracht hedenmiddag aan H. H. Keiz. H. H. een tegenbezoek. De Statenverkiezingen. De verkiezingsdagen voor de provin cie Zuid-Holland zijn vastgesteld op: 7, 15 en 24 Juni. De Brusselsche tentoonstelling. De feestelijke opening van de Neder- kuidscbe afdeeling op de Brusselsche Tentoonstelling is bepaald op 17 Mei. De Staatscommissie drinkwater- leiding vraagstuk. Gisteren is de staatscommissie in zake het drinkwaterleidicgvraagstuk door den minister van binDenlandsche zaken geïnstalleerd. De minister hield daarbij een rede. De Lustrumfeesten te Leiden. De historische optocht, ter gelegen heid van den 388-hen verjaardag van de Leidscbe Hoogeschool, voorstellende de blij de inkomst van Frederik Hendrik met zijn gevolg binnen Amsterdam den 2üsten Mei 1642, zal plaatshebben op Dinsdag 21 Juni. De nieuwe spoorwegtarieven. Omtrent de nieuwe personentarieven, die op 1 Januari 1911 op de spoor wegen in werking treden, zijn nu en dan enkele berichten verschenen. Wij kunnen thans het volgende inededee- len omtrent de algemeene regelen. De retourkaarten zullen worden afgeschaft; Enkele reiskaarten zullen worden ingevoerd voor alle afstanden, tegen 3,25 cents voor de eerste klasse 2,45 tweede en 1,625 derde per Kilometer met een minimum afstand van 6 K.M. Zoo noodig zal het publiek gelegen heid worden gegeven zich tevens van een plaatsbewijs voor de terugreis te voorzien, die alsdan op denzelfden dag moet worden afgelegd. Kilometerboekjes van 1000 en 500 K.M. zullen worden ingevoerd tegeD 3 cents voor de eerste kl. 2,25 tweede en 1,5 derde per K.M. Deze kilometerooekj es zullen kunnen gebruikt worden voor het maken van reizen naar alle stations der Neder- landsche Spoorweg Maatschappijen. Bovendien zullen nog Kilometer boekjes verkrijgbaar worden gesteld voor 2 reizen elk van 200 K.M. tegen dezelf de een heidsprijzen. Dit in ver band met de bepaÜDg dat tij reizen met Kilometerboekjes hoogstens 200 K.M. zullen behoeven te worden betaald Eveneens zullen abonnementskaarten geldig voor de op Nederlandsch grond gebied gelegen lijnen der Nederlandsche Spoorweg Maatschappijen worden ingevoerd tegen de navolgende prijzen. Ie Kl. 2e Kl. 3e Kl. Een maand 50 38 25 Twee maanden 90 68 45 Drie 130 98 65 Vier 170 128 85 Vijf 210 158 105 Zes 250 188 125 Zeven 290 218 145 cht 330 248 165 Negen 370 278 185 Tien 410 308 205 Elf 450 338 2ï5 Twaalf 480 360 240 De abonnementskaarten H. S. M, (Groep II) komen te vervallen, terwijl de prijzen der abonnementskaarten H. S. M. (groep I) van af dien datum bedragen le Kl. 2e Kl. 3e Kl. Een maand 41 29 20,50 Twee maand.-n 79 56 39,50 Drie „117 82 58,50 Vier 155 109 77,50 Vijf 193 135 96,50 Zes 230 161 115, Zeven 268 188 134,— Acht 306 215 153,— Negen 344 241 172,— Tien 382 367 191,- Elf 420 294 210,— Twaalf 458 320, 229,- De gewone tTajectabonnen-.enten voor volwassen en jongelieden beneden den leeftijd van 19 jaren tegen de thans bij de H. S. M. voor maand- retourkaarten geldende prijzen van 6 cents voor de 1ste klasse, 2de en 3de per K M. 4l/2 3 met een minimum van 6 Kilometers, zullen tegbn de thans bestaande voor waarden blijven worden uitgegeven, zoodat deze in het algemeen geene verandering ondergaan. Ook in de prijzen waaronder week abonnementen voor werklieden worden uitgegeven zal geen verandering wor den gebracht. Voor gezelschappen van minstens 20 te zarnen reizende personen zullen voor de 3 klassen biljetten voor reizen heen en terug met een reductie van 25 pCt. op tweemaal den normalen eckele-reisprijs verkrijgbaar worden gesteld. Voor gezelschappen van min stens 10 te zamen reizende personen zullen bovendien voor de 3e klasse gezelschapsbiljetten voor enkele reis tegen 1,25 cents per kilometer wordeü uitgegeven voor afstanden van minstens 25 kilometer. Het tegenwoordig van kracht zijnde systeem van retourkaarten vuor buurt verkeer zal behouden blijven, doch worden uitgestrekt tot de 1ste klasse. De prijzen van deze ééndaagsche retourkaarten zullen onverschillig het lijngedeelte in het algemeen worden berekend tegen: 5 ets. voor de late klesse per K.M. 3 i5 2de 2,5 3de In het algemeen kost dus een retour buurtverkeer ongeveer 12/3 maal den prijs van een enkele reis. De Bond van A. B Gemeenteraads leden. Te Rotterdam is gisteren de eerste jaarvergadering gehouden van den Bond van antinev. gemeenteraadsle den in Nederland. Aan een verslag in de antirev. „Rottend." ontleenen we dat de secretaris, mr. V, Rutgers van Hilversum, het jaarverslag uit bracht. Daaruit bleek, ida.t het aan tal leden bedraagt 329 (262 gewone en 76 buitengewone leden, hiertoe be- booren burgemeesters, seactarisseji e. d „Omtrent „het bureau van advies" werd medegedeeLi, dat bet bestuur deze gedachte voorloopig' moest la ten varen, vanwege de financieele offers die bet verigt. „Dit neemt niet weg, dat door de bestuursleden een groot aantal ad viezen werden gegeven omtrent wet- boudersverkiezingen, reglement van orde voor den Gemeenteraad, belas ting op openbare vermakelijkheden, schoolgeldheffing, gasfabriek,drank wet, Zondagswet, bouwverordening, werkloosheid enz. „Wat staat de 'Rond verder te doen „Langs twee wegen beeft bet be stuur nu gemeend, dat de Bond thans beeft verder ta te gaan om zijn doel te bereiken. „In de eerste plaats door de cen tralisatie. De Bond moet krijgen pro vinciale afdeelingem. die gemakkelij ker baai' leden in vergaderingen bij eenbrengen kunnen dan een natio nale vereeniging. „Vervolgens Wordt naar Gronin gen gewezen, waar tot groot leed wezen van het bestuur, las van den Bond, een provinciale bond van An tirev. Raadsleden is opgericht. Het bestuur blijft aansturen op de reduc tie van Groningen tot onze Nnie van Utrecht, waaraan bet zich te kwader uur onttrok. Het laat zich vooral voorzien, dat de voornemens en aan vankelijke pogingen van bet bestuur om afdeelingen te stichten, inFries- land bet eerst zullen worden verwe zenlijkt. „Met verwijzing1 naar het voorstel op de agenda om over* te gaan tot het uitgeven van een Orgaan, welke ails de tweede weg ter bereiking van het doel werd aangewezen. Bij' de bestuursverkiezingen werd herkozen met algemeene stemmen (52) mr. F. Fernhout van Gorinchem en gekozen de heeren mr. S de Vries Czn. van Amsterdam en F Blok van Sneek. In de vac.-J( F, Heemskerk, dié door zijn vertrek naar- Dén Haag heeft opgehouden Raadslid te zijn, wordt met- 43 van de 52 uitgebrachte stemmen gekozen de heer A. Zijlstra van Groningen. Mét 44 van de 51 stemmen werd gekozen als voorzitter de heer mr. S. de Vries Czn wethouder van Am sterdam. Deze dankte voor de eer volle opdracht, en verklaarde de be noeming te aanvaarden. Thermometerst-nd te Haarlem Hedenmiddag 12 u. 57 F. 14 0 Laagste tier afg. nacht F, 44 7 U Opgegeven door Joh. M. Schmidi OpticiT Zolst-nat Xft fbiarlen. Die dieven. Dat de rijwieldieven tegenwoordig heel wat aandurven, kan onder meer ook blijken uit het feit, dat gisterennamiddag- een fiets werd gestolen uit het rek in de vestibule van het paleis van justitie, aan het Korte Voorhout in Den Haag, waarop de wachtkamer der rijksveldwacht uit zicht heeft en waarin het een voort durend komen en gaan is. Schadelijk ongedierte. Bij het om spitten van een stuk land in de boom- kweekerij van den heer Chr. van Gin- neken, te Zundert (N.-Br.) heeft men op een oppervlakte van tiea aren niet minder dan zeshonderd engerlingen (mastwormen) gevangen. Dieper in den grond zijn er natuurlijk nog veel meer. Alleen aan zijn jonge dennen schat de heer v. G. de schade, door dit onge dierte toegebracht, op ongeveer twee duizend gulden. Een staaldraad, gebroken. Op 's rijks werf te Helilevoetsluis is gisteren morgen bij hat brengen van torpedo booten op de helling, een staaldraad gesprongen, waardoor van dien werk man P. vermoedelijk beidie beenen zijn gebroken en van een ander werkman H. één been, terwijl deze ook aan die borst verwond werd. Beide gekwets ten zijn per brancard en draagbaar naar bet marine-hasp,Haal alklaar ge braakt. Dat houdt nóóit op! Wij lezen in de „Prov. Gron. Gt.": Een Drentsch boertje vertoefde te Nieuw-Weerdinge in het Groningische. In het kanaal was een baggermachine in werking. Het boertje, dat nog nooit een zoodanige machine had aanschouwd, sloeg die werking aandachtig gade. Eindelijk be gon hij de emmers te tellen en kwam tot66, zegge zes-en-zestig. Toen ons boertje tot dit getal was geko men, maakte hij rechtsomkeert, in zich zelf pruttelend„Daar heb ik geen ver stand van, dat bolt nooit op." HALFWEG. De Oranjevereeniginst- In de gehouden nlgenoeei;e vergadering der „Oranjevereeniging" werd de Re kening over 1909 vssteesteld in ont vangst op 1386,25. )u uitgaaf op f 350.58 batijf salto f26 67. De fi°er W Cornvlissttu werd tot bis uurslid gekozeD, in <ie vacature ten Dam Ham, terwijl de k'eren W. Goppeé ui A. Barendregi als zoodanig werden herkozeu. De feestdag werd voor dit jaar voorloopig bepaald op 1 September, zu lende bei programma in denzelfden geest wordrLi opgemaakt ais vorig jaar. Uit het verrlag bleek dat hef leden tal is geklo i men tot 120 BE V EB WIJK. Een ernstig ongeval. In de machinefabriek van den heer M. Witkamp, werd door het springen van een grooten slijpsteen een der werklieden. J genaamd, zeer ernstig aan hoofd en borst gewond. Zijn overbreng-rg naar het gasthuis te Haarlem werd door Dr. Lijnkamp noodzakelijk geacht. van het Koninkl. Nederl. Meteriologiseh Instituut te De Bilt. (Per Telegraaf). Donderdagmorgen 10 uur. Hoogste barometerstand 771,9 Horta, laagste 738,8 Heydisfjord. Zwakke tot matige Zuidelijke tot Z.W.- lijke wind. Meeste betrekken. Waarschijn lijk regenbuien. Ze.fde temperatuur. Stand van heden: 763 niM, Stand van gisteren: 763 mM, Neiging: Achteruitgang. Personalia. Tot directeur der Rijksnormaallessen alhier is benoemd de heer E. ten Broecke alhier, vr >eeer in gelijke betrekking werkzaam te Assen. Bij Kon. besluit van 26 dezer ie benoemd tot griffier bij bet kantongerecht te Behagen, Mr. A. E. van Eldik Thieme, ambtenaar ter secretarie cier gemeeDte Bloemendaal en beèedigd klerk ter griffie van de arrondissements-recht- bank te Bioemendad. Voor de Akte ex tenens L O. zijn alhier geslaagd de dames: W. M. Eïgink, C M. van Bloeken, S. de Leeuw, J. Cti Westrik, N Vister, M. Broesternuuen en M. A. Hoeks, allen te Leiden. Voor de tweede maal binnen een paar weken heeft H. M. de Koningin-Moeder heden een bezoek gebracht aan onze stad. Reeds bij Haar eerste bezoek, toen zij zoo in verrukking gebracht was door onze Bloemententoonstelling, uitte H. M. haar wensoh tot den heer Krelage de Tentoonstelling nog eens gaarne te zullen komen bezoeken, wanneer de tulpen in bloei zouden slaan. En dit bezoek heeft dezen voormid dag plaats gehad. Weer werd het begunstigd door een heerlijk lenteweerlje en de tentoonstel ling, bezaaid met de pas ontloken tul pen, Lag daar in den schoonen lente morgen mooier dan ooit te voren. Te 9.20 was .H M. de Koningm- Moeder, vergezeld door Baronesse Van Ittersuin, hofdame, en Jhr. Mr. Schim- melpeiminck, kamerheer, met den snel trein, waarin 'n gereserveerde coupé, uit Den Haag naar Haarlem vertrokken. Om 10.05 uur stoomde de trein ons station binnen. Op 't perron stond onze Burgemees ter, Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, ter ontvangst en ter ver welkoming gereed. Langs den stations ingang werd II. M. de Koningin-Moe der naar buiten geleid, waar de equi page van den Burgemeester gereed stond, waarmede dadelijk naar 't Teu toons telling,sterrein gereden werd. Het bezoek aan onze stad droeg een zeer intiem karakter, waarom aan deze komst zeer weinig publiciteit gegeven was. Het publiek bad zich dan ook niet opgesteld om H. M. Koningin Em ma te begroeten. Op de Tentoonstelling waren geen bijzondere maatregelen ge troffen. Alleen de vlaggen woeien van de monumentale poort. Op de Tentoonstelling stonden ter ver welkoming gereed de heer E. H. Kre lage, Atg. Voorzitter, en de heer T. v. Waveren, Voorzitter der Tentoonstel- sitellingscommi&sie. Verder waren aan wezig de leden van het Hoofdbestuur, de heeren de Breuk, Hoog, Voet en v. Meeuwen. Het dochtertje van den Voorzitter der TentoonsleLlinigs-ComniLssie, Mej. Thelma van Waveren, bood hier II. M. een boeket aan. Dadelijk werd de wandeling over het Tentoons tellingsterrein aangevangen. H. M. de Koningin-Moeder bezichtig de alles met zeer veel belangstelling en was verrukt over de algeheele ver andering, dies inds haar vertrek op 't terrein door de vereenigde werking van regen en zonnestralen had plaats ge grepen. Er was veel publiek op 't terrein, dat echter 't hooge gezelschap niet hinderlijk volgde. Tot ruim elf uur vertoefde II. M. Koningin Emma in dit bloemenoord, waarna weer in de rijtuigen werd plaats genomen om een bezoek te brengen aan hot St. Elisabeths- of Groote Gasthuis. Uit t gebouw woei blijde de drie kleur. De Koningin-Moeder werd hier ontvangen in de hal, die feestelijk met groen en bloemen getooid was. Tapijten waren op den grond gelegd en zetels waren geplaatst voor een kleine rust poos. H. M. Koningin Emma werd hier het eerst verwelkomd door den Voorzitter van het Regentencollege, den heer Mr. A. Cnoop Koopmans inmiddels dooi den Burgemeester voorgesteld, die daar na dadelijk de verdere aanwezige voor stelde, de Regenten en Regentessen, de Directrice, de afdeeUngsihoofden (dok toren), de assisleerende geneesheeren. Ook waren in deze gemeentelijke' instel ling B. en W. aanwezig. Mej. Anny v. Linden y. d. Heuvel bood H. M. een boeket aan. Na de eerste begroeting werd de rond gang door 't geslicht aangevangen, waarbij 11. M. vergezeld werd door de doktoren v. Linden v. d. Heuvel en W esterman. De verschillende ziekenzalen der on derscheidene klassen werden bezocht en voor vele zieken had Koningin Emma hier een liefderijk woord, dat den ar men lijders een zeer gelukkigen dag be zorgde. Zij schonk hun bloemen en den kleinen speelgoed. Ook de opera tiekamers werden bezichtigd, de corri dor, waarop de Zusterkamers uitkomen, enz. Met veel aandacht beschouwde de Koningin-Moeder de waardevolle Re gentenstukken in de Regentenkamer. H. M. was opgetogen over de zeer goede inrichting van 't gesticht en liet niet na telkens en telkens daar. Hare bewondering over uit te drukken. Snel' verliep hier de tijd. Slechts een drie kwartier kon h§t bezoek duren. Toen, nadat H. M. de Koningin-Moe der zeer hartelijk afscheid genomen had, werd weer naar 't station gereden en H. M. Koningin Emma vertrok met Haai- gevolg te 12.22 met den sneltrein weder naar Den Haag, Als de Koningin komt Thans kan worden medegedeeld, dat het gemeentebestuur besloten heeft een versiering aan te brengen op het Sta tionsplein, de Groote Markt, aan de Groote Houtpoort en den Dreef. Op het Stationsplein zélf zullen met bloemen versierde masten en onderling met vlaggedoek verbonden, worden ge plaatst, waartussehen door de konin klijke bezoekers zullen rijden naar een overhoekschen eereboog met twee vleu gels, die toegang geeft tot den Kruis weg, met een doorgang van 8 5 9 me ter. Op de Groote Markt worden soortge lijke masten geplaatst als op het Sta tionsplein, waarbij rekening wordt ge houden met de behoefte aan ruimte op dat plein en vrije circulatie. Deze versiering heeft plaats met ünanciëele medewerkers van de bewoners van de Groote Markt. Van het stadhuis wordt alleen de groote trqp versierd, .daarboven wordt ook een fraai baldakijn aangebracht. Bovendien zal' er Is avonds een nieuwe gas-illuminatie branden. Voor de Houtbrug wordt een eere poort opgericht, in klassieken stijl, zoo genaamd neo gree, die aansluit bij de kleine huisjes links en rechts en daar mee een geheel vormt. In de nissen wordt een planlenversiering geplaatst, bet geheel wordt voorzien van wimpels. Aan het begin van den Dreef ten slotte worden twee pylonen geplaatst, zware palen met bloemen en wimpels versierd. Da B.aad vau ~tate. De Staatsraad De Neiée van Babbe- rich was rapporteur in zake het beroep van het bestuur der afdeeling! Haariem en omstreken van den Kon. j Ned. Bond van "ud-oaderofficieren te Haarlem betreffende verzoek om vrijdom var. personeel0 eelasticg voor genoemds inrichting. Dit beroep werd mondeling toegelicht door nor Andraae, advocaat alhier, die betoogde, dat de onderhavige ii richting, ten doel heb bende 'e laDds weerbaarheid te ver- hoogen, als eene inrichting van algemeen nut moet worden aangemeld. De Kon. beslissirg volgt later. Laatsten wedstrijddag van de Afd. Haarlem van den Kon. Ned Bond van Oud Oad-Off Het was Zondag, 24 dezer, zeer druk in het schietgebouw. Van de afdeeling Zutphen, 's Gravenhage en uit Rot terdam waren schutters overgekomen. Waren allen in aangename stem ming, het toppunt werd bereikt toen mevrouw Visser van Hazerswoude des middags in het gebouw kwam. De beschermster van den Bond werd daar toegesproken door den voorzitter van de afdeeiing uit Zutphen en Den Haag, waarna wijn werd rondgediend. Wij laten hier den volledigen uitslag volgen. Afdeeling Korpswedstrijd. Ereprijs Schiet vereeniging Rood, Wit, Blauw, Amsterdam, 22 treffers, 378 punten. Ie ptij3 afdeeling'sGravenhage van den Kon. Ned. Bond van Oud Ond. Off, 22 treffers, 359 punteu. 2e prijs afdeeling Amsterdam --:an den Kon. Ned. Bond van Oud Ond. Off., 21 treffers, 341 punten. 3e prijs afdeeling Zutphen van den Kon. Ned. Bond van Oud Ond. Off, 21 treffers, 329 punten. 4e prijs afdeeling Kennemerland van den Kon. Ned. Bond van Oud Ond. Off, 18 treffers, 288 punten. D r a a gm e d ai 11 e Hoogste Korpsschutter. W. H. Bakker, Amsterdam, met 95 punten. Afdeeling Personeel. Eeie pr. F. Hekker, Overveen, 95 p. Ie pr. L de Raad, Haarlem, 94 p. 2e pr. A. v. d. Burg, 93 p. 3e pr. A J. Lips, 93 p. 4e pr. J Hermeen, A'dam, 92 p. 5e pr. W. H. Bakker, 91 p. 6e pr. L. A. Boers, Haarlem, 91 p, 7e pr. P. Bots. 91 p. 8e pr. G. Schouten, IJmuiden, 9ü p. 9e pr. J. H. KoDings, A'dam, 91) p. 10e pr. P. H. Kluft, Haarlem, 88 p. He pr. P.. L Dullaart, Zutphen, 88 p. 12e pr. J. Hooehuis, IJmuiden, 87 p. Afdeeling Vrije baan. Ie prijs F. Hekker, Overveen, 99 97—196 punten. 2e prijs P. L Dullaart, Zutphen, 99—95—194 punten. 3-- prijs H. P. Kluft, Haarlem, 97 96193 punten. 4e prijs G. W. C. van Essen, Haar lem, 98—94—192 punten. 5e prijs J. H. Koning", Amsterdam, 90—95—191 punten. 6e prijs W. H. Bakker, Amsterdam, 95—95190 puDten. 7e prijs H. J. Bournan, Haarlem, 9595 190 punten. 8e prijs L. de Raad, Haarlem, 95 94—189 punten. Draagraedsille Hoogste Schutter Vrije baaD 3 April P. H. Kluft, Haarlem, 96 p 10 H. J. Bouman, 94 p. 17 G. W. C. v. Essen 98 p. 24 F. Hekker, Overveen, 99 p. Het bezoek van President Booaevelt. A.s Zondag zal dan do ould-Pjresi- j dent der Vereenigde Staten, Zooals wlji reeds meldden, de heer Roosevelt op zijn doorrreis van den Haag naar Amsterdam, ónze stad met een be-1 zoek vereencn. Het gezelschap zal bestaan uit den heer Roosevelt en diens Echt genoot©, diens dochter [Miss Ethel. diens zoon. zijn béide particuliere secretaftissen. de Amerikaansche ge zant bij' ons Hof, de heer Beaupré met Mevrouw! Beaupré en dé Gezant- sch apssecretaris, de heer Poxton Hibhen De reis gaat met auto's van den Haag uit door de bollenstreek. Ban wordt allereerst een bezoek: aan de Tentoonstelling gebracht; vervolgens wordt in 't Stedelijk Mu seum de Halsen bezichtigd, waarna in het Grand Hotel Funckler ge luncht wordt. A an dezen lunch zullen twaalf per sonen aanzitten. De feestavond In hef Rrongebonw, Tot ons leedwezen moet het verslag over den feestavond van den bazar ten bate van 't Diaeonessenhuis tot morgen blijven liggen wegens plaatsge brek. ue Drir.khsl der Srnaiware'bron. A.s Zonda.g1 wordt de diinkhal in het Fredeirikspark weder openge steld voor het publiek. De leden van het Brongebouw hebben op vertoon van hun lidmaatschapskaart vrijien toegang', doch zijn de hoofdkaart zoo wei als de bijkaarten streng1 persoon lijk. Bovendien zijn seizoenkaarten voor de drinkhal verkrijgbaar ge steld a f 2.50 per kaart, die even eens persoonlijk zijn en op naam ge steld worden. De drinkhal is dit jaar geheel ge schilderd. en ziet er weer keurig uit, de wegen, die er heenleiden, zijn dooi de goede zorgen vaii het gemeente- béstuur ©veneens netjes opgeknapt, zoodat, wanneer onze stadgenooten en ook de 1 andgen 00ten en vreemde- j lingen, die tijdelijk in Haarlem ver toeven, nu maar overtuigd zijn van de uitstekende kwaliteit van ons Haarlemmer Staaiwater, dit allen factoren zijn. die een groot bezoek kunnen doen verwachten. J ammcr dait wij niet die velen on zer stadgenooten kennen, die in den loop der jaren baat hebben gevonden bij' liet gebruik van ons Staal water, zeker zou hun getuigenis er veel toe bijdragen om het Staalwater nog meer naar waarde te doen schatten. Naar oe Tentoonstel hu?. Do leerlingen van den' Rijkstuin- bouwwintercursns te Noordwijk heb ben een excursie gemaakt naar dc National© Bloemen ten toonstelli ng al hier. Veertien leerlingen gingen on geleide van den heer G. J G. van Parijs, den voorzitter der „Commis sie van Toezicht," des namiddags inet den trein van één uur naar Haar lem, waar- twee der leeraren, de hee ren J. Fleuren en [Wi. van der Laan, zich bij: hen voegden. Deze beid© heeren maakten met hun leerlingen een wandeling door de, gebouwen en over het terrein der expositiebij menig' interessante groep of anders zins werd stilgestaan, terwijl de leer lingen met belangstelling luisterden naar de uitleggingen en verklarin gen hunner leeraren. Na het bezoek aan de tentoonstelling werden de jongelui, getrakteerd en werd verder nog .©enigen tijd aan het genoegen gewijd. Zeer dankbaar en hoogst voldaan maar vooral dankbaar jegens Graaf van Limburg .Stirum, die door een ruime gift dit uitstapje mogelijk maakte keerden de jon gelui des avonds huiswaarts. Stamkapitaal Lighalfonds. In de vorige week, .van 17—23 dezer, werd onder hartelijke dankzegging om vangen van de Jubileumsvereeniging, afd. O. U., f 5.02 en van den heer Kloes, Scheepmakers dijk, f2.50. Een uitzondering. Gisterenmiddag vermiste het echtpaar B., in 't Schoter kwartier, zijn 6-jarig zoontje. Nadat hij ongeveer 3 uur weg was en men overal had gezocht zonder resul taat, ging men ook naar de school aan de Soendastraat, waar men hem in een der .schoollokalen alleen vond, zittende qp een bank. Het ventje was. 1 April voor 't eerst naar school gegaan en dacht niet aan den Woensdagmiddag om vrij te wezen. Wegens werkzaamheden die door den concierge verricht werden, heeft hij be paald een deur opengevonden om in de school te komen. Men kan zich de vreugde der ouders voorstellen. Een treurig geval. De muzikant Fuohs zoh gisteren wegens ziekte naar zijn huis in DuitschLan'd vertrekken'en ging eenst naar zjjn broer in de Lotterstraat om afscheid te nemen, waar hij een ernstige bloedspuwing kreeg en met den ziekenwagen naar het Gasthuis is ver roerd. Besmettelijke ziekten. In de week van 20 tot en met 26 April zijn ter kennis gekomen van den Centralen Gezond heidsraad, de navolgende gevallen van besmettelijke ziekten Roodvonk: Haarlem 3, Sloten 1, Veis en 1. Diphtheritic: Haarlem 1, Zand- voort 1. De eerste Hollandsche bloemkool. Gisteren zijn alhier door de commis sionairs Govers en Baggerman de eer ste bezending Hollandsche bloemkool aan de groentenmarkt gebracht. De eer ste partijen zijn opgekocht door J. Wij- nandSs Nassaullaan, en A. Heemskerk, Wouwermanstraat, alhier. Eet smakelijk! Gisteren zijn alhier door A. van' Waard, de eerste bezending asperges aan de groentenmarkt ge bracht. De eerste zijn opgekocht door .Gebr. Van Riesen, van Bloemendaal. Landweeroefeningen. Het ligt in de bedoeling om landweerplichtigen, van wie het bij opkomst onder 3e wape nen wegens ziekelijke gesteldheid te voorzien is, dat zij gedurende het zes- daagsch oefeningstijdperk geen dien- Sten zullen kunnen verrichten, na een

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1910 | | pagina 2