DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. •SS- 3il 151 190°=" fiO~" Circusmanschen. Kin dekhuis vest 29-31-33, Haarlem Brieven uit België. BUITENLAND. Gemengde Buitenlandsche Berichten BINNENLAND DINSDAG 3 MEI 1910. 35ste Jaargang No. 1782 Bureaux van Redactie en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer 1426. Voor advertentiën en reclames buiten Haarlem en de agentschappen wende men zich tot RICARDO's Advertentie Bureau, N. Z. Voorburgwal 242, Amsterdam, Int. Telefoon 1020 Algemeen Overzicht. FEUILLETON. XV. „INEZ EN TOTTY" CONTRA „TORONI". NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maasde* voor Haarlem Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post Afzonderlijke nummers f 1,35 1,35 1,80 0,03 PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 16 regels 60 cent (contant 50 cent) Iedere regel meer 1# eent Buiten Haarlem en de Agentschappen 15 cent, per regel. (Buitenland 20 cent Reclames dubbel tarief Dienstaanbiedinge'- 25 cent (6 regels), driemaal voor 50 cent (a ee.tant). iOOO Alle betalende abonnés op dit blad, die in het bezit eener vet zekeringspoiis zijn, zijn volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor werken. wijsvinger. 15 GULD1N kg verlies va* één anderen vinger. De uitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Ocean" Bijkantoor voor Haarlem de Nederiandsche Credietbank Nieuwe Gracht 11 Geboortecijfers in België I. Een paar jaar geleden schreef Zijn Eminentie de Kardinaal van Mechelen zijn vastenbrief over de verplichtingen der gehuwde personen. Het was als een noodkreet om het Belgisch volk wakker te schudden, dat helaas den weg van het rampjaüg Frankrijk was opgegaan zonder n* te denken dat het zichzelf naar den afgrond voerde. De geleerde pater Vermeerec'a 8. J. heeft voor eenige weken eene brochure uitgegeven met gegevens, die helaas zonneklaar bewijzen welke vreeselijke verwoestingen „lè vice francais" ook hier reeds heeft aaDgericht. Beigie komt bijna op de laatste plaats in de rij der volkeren wat de vruchtbaarheid der huwelijken aan gaat. Alleen Engeland en Frankrijk blijven nog achter, respectievelijk met 203 en 134 kinderen op de duizend vrouwen van 15 a 49 jaar, daarna volgt België jreeds niet 213. Van 1876 tot 1885 steeg het getal tot 264. Ziedaar de internationale plaats die België inneemt, waarlijk niet om er fier op te zijn! Wanneer men nu, de vergelijking met de andere landen daarlatend, de attentie slechts op het geboortecijfer der laatste jaren slaat, ziet men dat de verhouding der ge boorten tot 1880 voor het land in 't algemeen genomen, bijna onverander lijk is gebleven. Maar na dat jaar begint bet slechter te wordea. Was het gewone getal geboorten 31 op de duizend inwone.-s, in bet jaar 1905 ia het reeds gedaald tot 26 en in 1908 tot 24. Dus sinds 1880 eene vermindering van 6 geboorten per 1000 inwoners Treurig voorwaar, vooral als men ziet dat het getal huwelijken is vermeer derd en in 't jaar 1900 reeds 4,6 op de duizend had gewonnen. Voorzeker een treurige statistiek, die de oogen van ons voik wei 'mag openen 1 Daarom is onze bevolking ook zeker achteruitgegaan oudanks de vooruitgang der geboorten io de twee Vlaamsche provincies en in Limburg Indien België haar geboortecijfer van 1880 nog had, zou er in 1908 aan 229,927 inplaats van aan 183,834 kindereu het levenslicht geschonken zijn. iudien Frankrijk in proportie zooveel verloren had als wij, zou haar deficit inplaats van 215,000 meer dan 253,000 geweest zijn. Gaan wij nog een beetje dezen weg op, daD zullen wij weldra aan de spits staan dier volkeren, waarover ex- president Roosevelt mat zooveel ver achting sprak als hij zei: „Daudet spreekt over de schriK van het moe derschap, over de angst die zich van de jonge vrouwen van onzen tijd heeft meester gemaakt. A acneer zulks woorden waarlijk kunnen geschreven wordt n van eea volk, dan is dat volk verrot tot in het hart." Leuven P. VOLLMER. Intens Laven Cap. II. [We beginnen vandaag- maar weer met ROOSEVELT. De man van liet oogenblik, de man van de eeuw, vervolgt zijn zegetocht door Europa, en is nu, na. zijn bezoek aan Nederland, in DENEMARKEN gearriveerd. Hij kwam op den be paalden tijd, gistermiddag- 4 uur, te Kopenhagen aan, waar hii werd ont vangen door den [Kroonprins, den Amerikaansühen gezant en den mi nister van buitenlandsche zaken. Nadat de begroeting liad plaats gehad is de Kroonprins met Roose velt in een rijtuig naar het paleis ge neden. Onder onze sport rubriek hebben wij een en ander verteld van P'aul- han's befaamden vliegtocht van Londen naar Manchester. Dat vlie gen raakt, nu uit de rubriek „sport" langzamerhand in dei rubriek „poli tiek" verzeild. da.a,r zooals immer gebeurt, de militaire, autoriteiten na zulke welgeslaagde proefnemingen dadelijk hun aandacht erop vestigen en zich dan gaan afvragen, of er geen NIEUW OOR r.OGSWERKTUIG uit kan worden geschapen. Die vlieg machines, die een zoo bij- uitstek vredelievend instrument toch zijn, worden pret de vliegmenschen in cluis bij de leger-organisatie getrok ken. zooals blijkt uit. een rede, die de minister van oorlog van FR ANK RIJK gisteren hield. Paulhan werd n.l. te Parijs plech tig verwelkomd door de Autoclub, en bij deze plechtigheid, waarbij ver schillende ministers tegenwoordig waren, z.eide de minister van oorlog, nadat hij warme hulde had gebracht aan Paulhan - „[Wij: denken er niet a:an de be stuurbare luchtschepen op te geven, daar wij van meening zijn, dat deze schepen, bestuurd door bekwame handen als die van Paulhan. in staat zijn de grootste diensten aan het le ger te bewijzen. „De lange, prachtige overtocht van Paulhan geeft reden om er met ze kerheid op te rekenen, da;t spoedig de tijd 'zal komen dat het systeem „zwaarder dan dj lucht" zulke vor deringen heeft gemaakt, dat het eveneens zal kunnen mededingen." De afteekening' van het militairis- me als een alles-verslindend monster is nog niet zoo heel-en-al onjuist' En nu we toch over het militairis me praten, kan heel gevoegelijk een en ander volgen over den toestand in ALBANIË. De Turken schijnen succes te hebben, en hun GROF GESCHUT schijnt te grof te zijn voor de Allia nce zen om het te verduwen. Althans, de jongste telegrammen spieken van Turk se he overwinningen op de Op standelingen. De Alhajieezen, die naar Petsjowo- en Koemanowo de wijk hadden genomen, heb|ben de wa pens neer-gelegd De vervolging der Al ba,neezen in liet Zuiden wordt voortgezet. De mi trailleurs en kanonnen noodzaken de Albaneezen overal met zware verlie zen hun. stellingen te ontruimen. 't: Is voor de Jong-Turken te ho pen, dat hun militaire maatregelen succes zullen hebben. [Wl&nt ook KRETA wacht nog steeds op onder werping. H ier- wer ken echt er de mo gendheden mede: gemeld wordt dat deze hebben besloten, elk een oor logschip naar de Soedabaai te zen den. Deze maatregel zal worden ge nomen, omdat Turkije verklaard heeft niet te zullen dulden, dat de Kretenser afgevaax«Lgden den eed van trouw in naam*an den koning van Griekenland afleggen. Indien de Kretensers, ondanks de interventies der mogendheden, toch hun g-ang gaan. zullen verdere maatregelen ge nomen worden. In ABESSYNIË keert de vrede terug. Er komen berichten van on derwerping en v an VERZOENING tusschen de verschillende belangheb benden, en van groot belang is, dat de broeder- van de keizerin Ta.itoei ras Volde, Georgis, die aanvankelijk van plan scheen een beweging tëm gunste van zijn zuster op touw te. zetten, te Addis Abeba is aangeko men. Hij werd allerminzaamst ont vangen door den regent ras Tassa- ma, en in een plechtige bijeenkomst legde Wielde Georgia, in tegenwoor digheid van de grooten des lands den eed af, dat. hij Lidj Jassoe als troonopvolger zou erkennen. Barones Vaughan. Volgens de rMa- Lin" moei. dezer dagen te alkuigonjard, dep. Seine el Oise, een incident hebben plaa ts gehad, waarvan de bekende baro nes Vaughan hel „slachtoffer" was. De gebeurtenis is eerst nu bekend gewor den, doordat de barones geen ruch ('baar heid aan de zaak wilde gegeven zien. Toen de barones n.l. mei haar beide kinderen en een dienstmeisje in een rij tuig een tochtje maakte, versperde op hel oogenblik, dal het rij Uiig bij het station gekomen was, een automobiel hel den weg. Een dame, die, zooals lal er bleek, de zusl cr van de barones was, sprong uil de automobiel, en rich!Ie een revolver op haar, zonder echter af Ie schieten. Dé barones gaf den koetsier bevel oogenblikkelijk lenig le keeren, en zon der dal er ongelukken plaats liadden, reecl het rijtuig terug naar het sloL Vulincourb vanwaar het gekomen was. De reden, waarom de zusier van de barones aldus handelde, moei deze zijn, dal ze, in groole geldelijke verlegenheid verkeerende, zich meermalen lot de ba rones gericht bad om ondersleuning: deze had de verzoeken echter nooit in gewilligd en in den laatsten tijd had ze zelil's de brieven die haar van haar zuster gewerden, in hel geheel niet be antwoord. Daarom besloot de zuster van Vaughan tol dit wanhoopsntiddel haar toevlucht le nemen, om zoodoende de barones le dwingen, haar aan le hoo ren. Uil het onderzoek, dat de politie, zoodra het voorval te harer kennis werd gebracht, instelde, moet Haler gebleken zijn, dal de revolver niet geladen was. Het ongeluk van eens beroemd mans schoonzoon te zijn. Mr. Xieolaas Longworth, de man van Alice Roose velt, heeft zich dezer dagen ernstig be klaagd over het feil, dat hij hel slacht- ofefr is geworden van de populariteit van zijn schoonvader. De rampzalige Nk-olaas verklaart: „Sinds mijn verlo ving met Alice Roosevelt hel) ik geen woord meer in hel openbaar kunnen spreken, waarvan men niet beweerd heeft, dat bij door president Roosevelt geïnspireerd was. Toen mijn schoon vader verleden jaar naar Afrika ging om le jagen, hoopte ik, dat de men- selien nu eindelijk eens zouden geloo- ven, dat ik mijn redevoeringen, die ik in het congres en elders hield, zelf gemaakt had. Mijtte hoop werd echter fuller teleurgesleid. Men lette absoluut niet op mij, en eenige dagen geleden ontving ik een brief van een mijner kiezers, waarin stond: „Gelukkig, dal overste Roosevelt spoedig weer terug keert; dan kunnen we uw redevoerin gen weer gaan lezen." Van (le Rrusselselie tentoonstelling. Vier dagen 'lang is de afdecling tuin- bouwlenloonsleiding, met haar schat van prachtige bloemen en haar keurige frui ten het groole aanlrekkingspunt ge weest. Ook de Koninklijke taanilde heeft aan dezen wonderlijken bloementuin een langdurig bezoek gebracht. Gil de verschillende naluurlanden wa ren exposanten vertegenwoordigd en uil Holland nog a.l veel, zoo zegl het „IMd. v. Antw.". „Toch hadden wij," vervolgt het blad, „meer bo'lfoloemen uit Holland verwacht, maar op moes- 'leéltgebied waren de Nederiandsche in zendingen des te schitterender. 'Wel spanden Parijs en Provence de kroon, terwijl België ook prachtig vertegen woordigd was, maar de tentoonstelling van den Nederlandsehen Tuinbouwraad verdient ook een bijzondere vermel ding". Dat de „bolbloemen" niet zoo druk vertegenwoordigd waren, is gemakkelijk te begrijpen [niet hel oog op de lentoon- siteMing te Haarlem! Iets voor doktorenVolgens de „Daily Mail" heelt een dokter op Wight, in bijzijn van drie andere leden der fa ciliteit, telefonisch een dame te Londen het hart onderzocht. Ondanks den af stand van 160 RAL, (waren de harttonen duidelijk te hooren. Aan de telefoon le Londen was een slethoskoop verbon den. I>e begrafenis van Björnson. Meer dan 100,000 mensehen slonden Zondag aan de haven van Chrisliania hel oor logschip „Norge" af te wachten, dat heL lijk van Noorwegen's grootsten did)lei' Björnson teruggebracht uaar hel vaderland, waar het zijn laalste rust plaats zou vinden, en honderden booten lagen in lange rijen geschaard Langs den weg, dien het schip zou volgen. Te kwart over 3 uur verschenen de leden van hel Storthing, een oogen blik later de gemeenteraad en het stu dentencorps met een oud vaandel At Bjömsons studententijd, te half 4 de koning en de ministers. Spoedig daar op kwam de „Norge" in zicht, gevolgd dooi' 12 schepen en meer dan 1000 booten uit de kuslpLaalsjes in de Fjor den. Plechlig beierde op dat oogen blik de vredesklok en tegelijkertijd bul derden de kanonnen. Een. motorboot bracht de familie aan den wal; de Koning trad nader en kondoleerde ieder lid der familie. Een tweede boot bracht de kransen aan, het derde had de in vlaggen gewikkelde doodkist aan boord. De kist werd door matrozen naar den lijkwagen gedragen. Achter den wagen schaarden zich de familie, de Koning, de ministers, het Storthing, de gemeen teraad en de studenten en daarop volg de een stoet van meer dan 10,000 man nen en vrouwen. Zoo ging het naai de kerk. 't Moet gezegd, dat Noorwe gen wat over heeft voor een beroemd dichter li''"" v |t Algemeené verkiezingen in Enge land. De parlementaire correspondent van de „Daily News" verwachl, dat na de verwerping der velobesiuiten door het Hoogerhuis, rond einde Juni een ontbinding van het partemenl volgen zal. De algemeene verkiezingen zullen dan in den ioop der maand Juli piaals vinden. Vele parlijen maken zich nu reeds voor den komenden strijd gereed. Hofberichten. H. M. de Koningin Moeder is gisternamiddHg in ien salonrijtuig in den gewoner, trein van Apeldoorn vertrokken. Het Kon. echtpaar deed Haar per rijtuig a la Dautnont bespannen, uitgeleide en vergezelde Haar tot het salonrijtuig. Na een har- lelijk afscheid reden H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins naar het Loo terug. Prins Eendrik's reis. De Prins vertrekt nu Zaterdag 7 Mei naar het Nieuweriiep, ten einde zich aan boord van het panteerschip „Jacob van Reemskcrck" in te 'chepen voor de reis naar Noorwegen, Denemarken en Zweden Uit de Staatscourant. Bij Kon. besluit is benoemd tot ridder in de Orde van OraDje-N&ssau de heer P. L. Ahsm&nD, hoofd eener bijzondere lagere school te Utrecht Toegekend is de aan de Orde van Oranje-Naseau verbonden eere medaille in zilver, aan J. de Groot, bloemist- knecht bij de firma Kouwenhoven te Warmondaan M. van Garderen, gemeenteveldwachter te Weesperkar- spel, de eere-medaille der Orde van Oranje Nassau, in brons. Audiëntie8. De audiënties van den minister van buitenlandsche zaken, financiën, oorlog en koloniën gaan deze week nift door. Roosevelt's indruk. Roosevelt heeft, alvorens Nederland te verlaten, zijn secretaris, den heer Abbott verzocht mede te deelen, dat bij de meest gunstige indrukken van het Nederiandsche volk medeneemt en dat hij vooral diep getrofien is door de spontane uiting van geestdrift en sympathie, welke zijn komst overal bij het volk heeft verwekt. Juist die demonstraties van het „common people" hebben hem, ais afstammeling van Oudhollandsch geslacht en als democratisch voelend man, zooveel goed gedaan. Ook de schoonheid van ons land heeft hem in hooge mate bekoord en niet minder de kunst schatten, hier verzameld. Jhr. J. P. E. Hoeufli van Velsen. In den ouderdom van 68 jaar is overleden Jhr. J. P. E. Hoeufft van Velsen, Kamerheer i. b. d. van H. M. de Koningin, intendant der Koninklijke Paleizen. De begrafenis van Melvil Baron van Lynden. Gieterenochtend ie met een extra- trein der tótaateepoor, waarin ooa de betrekkingen plaate namen, omstreeks 10 uur het stoffelijk overschot van mr. R. Melvil Baron van Lynden, oud- minister van Buitenlandsche Zaken, van Den Haag naar Driebergen ver voerd, om vervolgens te Neerlangbroek te worden begraven. Toen de kist in aen met rouwfloers gedrapeerden spoorwegwagon was ge plaatst, werden eea vijftal bloemstuk ken er op gerangschikt. Op het tweede perron, van 't welk deze extratrein vertrok, deden vele heeren, onder wie de voorzitters der Eerste en Tweede Kamer, het stoffelijk overschot uitgeleide. De Grondwetsherziening. Gistermiddag heeft de Staatscomissie voor de Grondwetsherziening onder voorzitterschap van Minister Heems kerk in de Tréveszaal haar vaete bijeenkomst gehouden. De voorzitter heeft de bijeenkomst met een kort woord geopend. Omtrent het in deze bijeenkomst virhandelde kunner. geen bijzonder heden worden medegedeeld. Naar verluidt, is aan de leden der Staatscommissie geheimhouding opge legd omtrent de besprekingen dier commissie. Roman uit het Artiatenleven Naar het Engeisch van GEORG R. SIMS'. 27) „'t Is niet waar.' zei zij tegen zich zelf. ,,'t Is een lenigen- Ik zag* het aan zijn gezicht. P'edrö is niet dood, meneer Toroni, en ik zal hem vinden. [Waarom heb je mij gezegd, dat ik niet met Zata over hem mocht spreken 7 [Wlat is de reden daar voor? [VVat schuilt daar achter? Aha, Senor Toroni, gij weet, waar Pedro is en gij hebt de een of andere reden om hem voor ons verborgen te houden." Dat, denkbeeld scheen [haar goed te doen en een zekeren troost te ge ven. Zij begreep, dat er niet haar armen Pedro helt een of ander giaheim bestond, waarvan Toroni wist, en dat h ij daarom bang was, dat, zij met To'tty over hein zou gaan praten. [Waarom „Dat zal ik wel gauw te weten komen, Senor Toroni," zei de jeug dige Spaanscbe tegen zich zelf. „Ik zal Totty alles vertellen en uit het geen daarvan het gevolg zal wezen, zal ik weten te beoordeelen, wat er vaii mij armen, besten Pedro bekend is," En dadelijk nam zij pen .en inkt, en schreef een briefje aan Totty, waarin zij deze verzochtom den volgenden morgen vroegtijdig eens oven bij haar te komen, aangezien zij haar iets van groot gewicht had mede te deelen, doch zij verzocht baar tevens, om in geen geval To roni iets te zeggen van dit schrijven of 'van haar eventueel bezoek ten harent. „[Echt. Sjia.ansch. zei Totty tegen zich zelf, toen zij 's avonds, terug komende van de plaats, waar zij op getreden was, het briefje ontving en las, ,,echt Spaansch; zoo ge heimzinnig mogelijk; en toch heeft het misschien niets te beteeken en; misschien het een of ander over on zen dubbelen trapéze-toer. Ze wil misschien hebben, dat ik een rood kostuum krijg, in plaats van blauw, met het oog op [haar „teint", die dan beier uitkomt dan de mijne; of iets anders van dien aard. Niets er van aan Toroni zeggen Nu, enfindait 's goed. Als het niet in den haak is. kan ik het heni later altoos nog .zeggen." Totty stak het briefje achteloos in haar zak en dacht er verder niet veel meer over na. Hoe weinig vermoedde zij', wat dit briefje be doelde en wat zij op het punt was te hooren. Zes weken waren voorbijgegaan, zonder dat Toroni iets omtrent den vermisten Pedro te weten was ge komen Inez had alles, w.ait zij van Pedro wist, aan Totty verteld, en deze was gedurende dit verhaal hoe langer hoe hleeker geworden, tot zij einde lijk, toen Inez aan het einde geko men was van haar verhaal, hoe Pe dro verdwenen was, in de armen van hot Spaansche meisje in zwijm was gevallen. Evenals hij Toroni, bestond er nu ook hij Totty niet de minste twijfel, dat deze Pedro haar vader was, de reeds zoo lang" vermiste Zeph of Sig- nor Zephio. Toen Inez: haat' zij'n"voor- kemen had beschreven, en haar ver teld liad, hoe hij altoos praatte over eene dame, die op een prachtig, paard reed en ovfer een klein meisje dat natuurlijk niemand anders was dan zij zelf en toen hij hoorde, hoe hij hier in déze kamer, waar zij nu za ten. al de oude voorwerpen herkend had en ook de straat, waar zij woon den. wel, toen was het haar moge- gelijk. er nog een oogenblik aan te twijfelen. Aangezien zij nog zeer jong, nog jheelemaal een kind was. toen haar vader naar het buitenland vertro ken haar moeder kort daarna stierf hadden ook op haar gemoed allerhande kleinigheden 'n diepen in druk gemaakt, en zij herinnerde zich tot in de kleinste bijzonderheden al les, wat .tot. die dagen van levens strijd en ellende in betrekking'stond. Het deed Inez innig leed, toe.n zij zag welk een gehok zij door haar verhaal in het gemoedsleven van haar jeugdige kunstzuster had te weeggebracht. Zij gevoelde nu, ook, dat Toroni gelijk had gehad, t^n hij Pedro's geschiedenis voor Totty geheim trachtte te honden en zij be greep nu tevens volkomen en geheel, welke reden hij er voor had. Zij zag de uitwerking van het verhaal voör haar oogen. Waarlijk, het was dan ook wel een schrikkelijk iets. voor de arme Tot ty, als 'zij bedacht, hoe haar vader aan haar was teruggegeven en niet verder van haar was afgeweest dan een vijf minuten loopen. en dat hij juist nu, op het oogenblik dat het wel onmogelijk scheen dat zij elkaar n i et zouden ontmoeten, dat hij juist nu weer moest verdwijnen en zij misschien voor altijd van elkaar gescheiden zouden blijven. „Och, wat is dat toch hard." snikte zij, toen Inez haar trachtte te troos ten. „Wat is het toch hard, voor u en voor mijen dat juist nu. nu wij allen zoo gelukkig met elkander had den kunnen zijn. Nu is vader weg Voor altoos!" Inez, hoezeer ook zelf innig, treu rig over het verlies van haai* trou wen Pedro, dien ook zij zielslief had, deed toch al haar best, om Totty moed in t-e .spreken en te troosten. „Wij zijn nu zusters. Totty," zeide zij tegen [haar. „Gij zult toch niet jaloersch worden, niet waar, dat ik uw vadertje ook vader noem? - [Wij hebben hem samen lief, en sa men zullen we bidden, dat hij ons moge worden teruggegeven." Voordat zij van elkander gingen, spraken zij af, dat Toroni niets van hunne samenkomst zou weten; ze zouden iiun angst en zorg geheel voor zich .houden. Beiden kwamen tevens tot het be sluit, dat Pedro niet.dood was, doch dat Toroni hem ergens had weten heen te zenden, en hem hier vandaan hield, opdat Totty hem niet. zou ont moeten en herkennen. Totty was voldoende op de hoogte van het vak en de wettelijke voorschriften dien aangaande, om te weten, dat Zeph, als iiij nog .leefde en te voorschijn kwam, aanspraak kon maken op de verdiensten van zijn dochter, zoodat Toroni zou ophouden er langer voor zich alleen de voordcelen van te ge nieten, aangezien zij zonder haar va ders toestemming door Toroni was opgebracht en voor het kunstenma kersvak opgeleid en afgericht. Zoo ten minste dacht Potty, er over en Inez was het geheel met haar eens Ziji verdachten [Toroni beiden, van Zeph ergens in een ander gedeelte van Londen verborgen te houden, totdat. Inez ergens anders door hem zou worden geplaatst en geëxploi teerd en er dus geen gevaar meer bestond, dat Pedro, die toch weer Inez -zou volgen, zijn kleine Totty. in Londen zou ontmoeten. Even wel, niettegenstaande dit vermoeden- waren zij niet geheel en al gerust, en bestond nog altijd de vrees, dat liet toch wel zou kunnen zijn, dat Pedro dood was, en het dus waar was wat Toroni aan Inez, had medege- duld. Met de innigste weierkeerige betuigingen van zusterlijke toegene genheid gingen zij van elkaar en werkelijk, na deze samenkomst.wer den zij geheel twee zusters, veree- nigd door een van de heiligste ban den. die twee harten als 't ware tot een kunnen vereenigen, aangezien al hun liefde en toegenegenheid, al hun ne gedachten steeds gericht waren op één persoon en één denkbeeld, namelijk, om lmn besten vriend en vader nog een keer terug te mogen zien. (Wordt vervolgd

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1910 | | pagina 1