der Openbare Godsdienstoefeningen in de R. K. Kerken te Haarlem en omliggende plaatsen. Na&ffil. lm. „Drukkerij de Spaarnestad." De Sociale Kwestie en De Derde-Orde. Soldaat-Monnik, Dit nummer behoort bij de .Nieuwe Haarl. Courant" van 7 Mei. KINDERHU1SVEST No. 29—31—33. HAARLEM. Het Auteursrecht op den inhoud van dit blad wordt verzekerd overeenkomstig de wet van 29 Juni 1881 (Staatsblad No. 124,) ZONDAG 8 Mei. MAANDAG 9 DINSDAG 10 WOENSDAG 11 DONDERDAG 12 VRIJDAG 13 ZATERDAG 14 Zondag onder het Octaaf v. 0. H. Hemel- vrt. H. Aarts engel Michaël. H. Gangulphus, Martelaar. Overbrenging van hetgebeen te van den H. Bavo. H. Gregorius v. Nazianze, Bis schop Belijder, Kerkieeraar. Octaaf van 0. H. Hemelvaart. H. Antonius, Bisschop en Belijder. Vigelie v. Pink steren. Ge- bodenVas tendag. ZESDE ZONDAG NA PASCHEN. Evangelieverklaring. KERKBERICHTEN. Kathedrale Kerk St. Bavo Parochiekerk van den H. Joseph. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Kerk van het Allerheiligste Hart. Kleverparkweg. Parochiekerk van de H. H. Elisabeth en Barbara. Schoterkwartier. - I DE OFFICIEELE KERKLIJST UITGAVE VAN DE Directeur: F. H. JU. v. d. GBIENDT. ADVBBTENTIÊN: Van I tot 6 regelst LSO. Elke regel meer 0.20, Ingezonden mededeelingen tussohen den tekst ten minste 6 regels fl.50; elke regel meer 0.80, Les uit den eersten brief van den H. aposte! Petras; IV, 7—11. Zeer geliefdenWeest bedacht zaam en waakt in de gebeden. Maar vóór alles: hebt wederzijds bestendige liefde voor elkander, want de liefde bedekt éene menigte van zonden. Weest jegens elkander gastvrij zonder morren. Staat elkan der ten dienste, een ieder naar de gave, die hij ontving, als goede uitdeelers van Gods menigerlei ge nade. Spreekt iemand, als woorden Gods; oefent iemand eene bediening uit, ais uit eene kracht, welke God verleent; opdat in alles God ver- -heerlijkt worde door Jesus Christus onzen Heer. Evangelie volgens den H. Joannes; XV, 26—XV), 4. In dien tijd sprak Jesus tot zijne leerlingen: Als de Trooster, dien Ik u van den Vader zenden zal, den Geest der waarheid, die van den Vader voortkomt, zal gekomen zijn, zal Hij getuigenis van Mij geven. En gij zult getuigenis geven, omdat gij van den beginne met Mij zijt. Deze dingen heb Ik u gezegd, opdat gij niet geërgerd wordt. Zij zullen u uit de Synagogen bannen ja, het uur komt, dat al wie u doodt, meenen zal Gode dienst te doen. En dit zullen zij u aandoen, omdat zij moch den Vader noch Mij kennen. Doch Ik heb u dit gezegd, opdat, als het uur er van gekomen is, gij gedenken moogt, dat.Ik het u gezegd heb. ZONDAG NA HEMELVAART. Jesus Christus spreekt in het Evangelie van dezen Zondag tot Zijne apostelen over den Heiligen Geest, dien Hij hun weldra zal zenden, en Hij geeft dien Heiligen Geest twee namen, die Zijne wer kingen aanduidenHij noemt Hem den Trooster en den Geest der waar heid „Wanneer de Trooster zal ge komen zijn, dien Ik u van den Vader zenden zal, den Geest der waarheid, die van den Vader uit gaat, die zal van Mij getuigenis geven." De H. Geest moest de apostelen troosten over het gemis van Jesus, die hun tot dan toe ge holpen had, hen troosten ook in de beproevingen en vernederingen die hen wachtten. Maar Hij moest hun ook alle waarheid leeren, hen her inneren aan wat Jesus hun steeds gezegd had, ben vervullen met Zijn wijsheid om diedeer zonder dwaling aan de wereld bekend te maken, met Zijn kracht om alle vervolging en den dood zelfs voor die leer te verduren. Die H Geest zeu door Zijne wondermacht, die Hij aan de apostelen mededeelde, getuigenis van Jesus' Godheid afleggen, maar met Hem zouden ook de apostelen zulks doen. „Ook gij zult getuigenis geven, omdat gij van den beginne met Mij zijt." Jesus vereenigde die twee getuigenissen, omdat zij nooit gescheiden moeten zijn, en inder daad slechts één getuigenis uitma ken. De H. Geest inwendig en de Apostelen uitwendig verkondigen dezelfde waarheden. De Apostelen spreken door ingeving van den H. Geest, de H. Geest openbaart zich door de stem der Apostelen. Zij waren de afgezanten door wie de H. Geest sprak tot de wereld. Vooral daarom sprak Jesus Zijne apostelen over den Heiligen Geest, den Helper en Trooster, omdat Hij hun ging openbaren wat zij in de toekomst om Zijnent wille zonder te lijden hebben. Een dringende rede bewoog den Zaligmaker om die geheimen van een nabij zijnde toekomst voor Zijue apostelen te oütsluiëren. Waren zij van die aan staande vervolgingen niet onderricht en geheel onvoorbereid in die vei- drukking geraakt, zij zouden zich wellicht aan Jesus geërgerd hebben, aan het wankelen gebracht zijn in hun geloof. Maar nu Hij hun Zijne voorspellingen had doen hooren, nu Hij bewezen bad dat Hij alles wist, dal de geheele toekomst voor Zijue oogen open lag, dat Hij derhalve God was, kon bij hen geen twijfel opkomen, en was de overtuiging bij hen gevestigd dat Hij die alles wist ook alles vermocht, dat Hij die hen het lijden had voorspeld, ook de macht bezat om hen in den felsten strijd overwinnaars te doen zijn, „dat heb Ik tot u gesprokeu opdat gij niet geërgerd wordt." In dubbel opzicht zouden die ver volgingen hen treffenin hun goe den naam en in hun lichaam. Zij zouden als boosdoeners en vijanden der wet uit de synagogen geban nen worden, en nun leven zelfs voor den Naam van Jesus moeten offeren. „Zij zullen u buiten de synagoge werpen, ja de ure komt dat al wie u doodt, meenen zal Gode een dienst te bewijzen." Ook de reden waarom zij zouden vervolgd worden, wilde Jesus hun openba ren, „dat zullen zij u doen, omdat zij noch den Vader noch Mij ken nen." De Joden en later de heide nen, die Jesus leerlingen vervolg den, zij zouden dit niet doen, als zij Hem en den Vader die Hem gezonden had konden. Doch dit was geenszins eene verontschuldi ging voor hen, daar Jesus zelfver klaard. hadals Ik niet gekomen was en tot hen niet gesproken had, zouden zij geene zonde hebben, maar nu hebben zij geene veront schuldiging voor hunne zonde. Nog maals herhaalde Jesus het doel van Zijne voorspellingDit heb Ik tot u gesproken opdat wanneer de ure daarvaü gekomen is, gij gedachtig zijt dat Ik het u gezegd heb." Ook tot ons zijn die woorden gesproken. „Allen die godvruchtig willen leven in Christus Jesus zullen vervolging lijden," zegt de H. Paulus tot Ti- motheus. Als ook wij dus om wille van onze deugd of onzen godsdienst vervolging en versmading, bespot ting en achterstelling van de we reld te verduren hebben, herinne ren wij ons dan dat Jesus het ons voorzegd heeft, dat de dienaar niet beter is dan de Meester, en troos ten wij ons met de gedachte dat de H. Geest ook voor ons een Hel per en Trooster zijn zal, dat Hij ons zal versterken en bijstaan om standvastig te blijven, en gaarne smaad en vernedering te verduren om Jesus' Naam, dan zullen wij ook door Hem met de apostelen eenmaal voor eeuwig verheerlijkt worden in den hemel. Moralisten en denkers roepen het uit en om het te gelooven, be hoeft men slechts zijn oogen te openen het zinnelijke, de weelde, de hoogmoed regcerende dorst naar goud verteert meer en meer de opkomende geslachten; en op dat onze tegenwoordige maatschapij niet ten gronde ga in het lage van het paganisme of heidendom, is het meer dan tijd haar opnieuw de ver sterving, de nederigheid, de zuiver heid, en de voortdurende beoefe ning van alle uitwendige deugden te leeren, ontloken in de schaduw van het Kruis. Welnu, aldus merken Paus Leo XIII en Pius X op, een ieder die verstandig in het wezen der zaak doordringt, die zich de moeite ge troost de natuur, de wetgeving, de uitwerkselen van „de orde vau boetvaardigheid", te bestudeeren, zal de Derde-Orde de verrijzenis van het christelijk leven toeschij nen zij is hoofdzakelijk het kort begrip, de dagelijksche toepassing van het Evangelie zelf, de toepas sing van den hechten geest des geloofs, der deugden van zelfver loochening en liefde voor een ieder in het bijzonder, voor het huisgezin en voor de maatschappij. Een eerste plicht, welken zij haren leden oplegtde eerste belofte, welke zij van hen vordert, is, om als levensregel ernstig en krachtig de geboden van God en der-H. Kerk op te volgen; dat is om Christus te laten regeeren zoowel in hun hart als in hun gedrag. Ja, de Tertiaris moet vóór alles, bij alles en in alles christen zijn; christen in zijn denken en oordeelen; christen in zijn doen, in zijn be- geeren en willen; christen zoowel in- als uitwendig. De regel beschermt hem tegen ongeoorloofde vermaken, gevaarlijke gelegenheden, bals en losbandige tooneeivoorstellingen. Hij verbiedt hem zich te buiten te gaan aan spijs of drank; ook staat bij niet toe de grillen der weelde en der ijdelheid in te willigen. Wie ziet dan de heerlijke resul taten niet in van deze voorschriften, indien ze getrouw worden opgevolgd? Een jeugdig persoon, Tertiaris, zal rein leven; hij zal zijn verstand en hart niet in slemppartijen bezoe delen. De vader de huisgezins zal als Tertiaris, de heilige wetten des huwelijks 'en de echtelijke zuiver heid eerbiedigende werkman zal zijn werkloon, bet brood zijner kindereu, niet in café's en herber gen verbrassen. De man in de we reld, Tertiaris, zal zijn stand in de maatschappij eerbiedigenhij zal den glans van zijn fortuin, zijn eer zijn naam niet onteeren in geneime minnarijen bij balgelegenheden, bij slechte schouwtooneeleu, in schan dalen van ongebondenheid De jonge dochter en de moeder, Ter tiaris, zullen haar plicht en haar eer niet in bedwelming van genot en de aanlokselen der mode ten offer brengen. De koopman als Tertiaris zal gedenken, dat de zucht naar winst niet de overhand mag hebben bij de wetten der rechtvaar digheid. De bloei der Derde-Orde zal zonder twijfel, geheel in het bijzon der het herstel zijn van het huis gezin; want haar regel, aangevuld door Paus Leo XIII z.g., stelt alles in het werk om dit te verkrijgen; zij schrijft, den Tertiaris uitdrukke lijk voor zich te beijveren een goed voorbeeld te geven te midden van den huiselijken haard en alles daar uit verwijderd te houden wat af breuk aan de deugd zou kunnen doen. Wie zal ons het huiselijk ge luk weergeven van eertijds, zoo niet de% Derde Orde, vreedzaam als het kloosterleven, rein als een hei ligdom, waar de wereldsche harts tocht de vrooüjkheid en den vrede niet verstoren? De Derde-Orde gebiedt redelijke en getrouwe gehoorzaamheid jegens alle wettige overheid, zoowel op maatschappelijk als godsdienstig- gebied: Laat de Derde-Orde aan groeien in getal, en weldra, in plaats van ontevredenen, die gereedstaan om wanorde en oproer te verwek ken, zullen er in de maatschappij onderdanige burgers opstaaD, kloeke verdedigers van gezag en recht. De eeuw, welke wij zijn ingetre den is ontegenzeggelijk de eeuw van Sociale kwestie's, vap demo cratisch streven. De rol, de zending der Katholieken, priesters en leeken, herders en getrouwen, is niet; terug uit te zien, om ontmoedigd te zuch ten op de puinhopen eu lij ken neen, wij moeten den geest des Evangelie's doen schitteren in het midden der democratie, dat heet: het streven verchristelijken; dat heet, volgens de uitdrukking van een welsprekend bisschop, „de Kerk aan de eeuw geven, en de eeuw aan de Kerk." Welnu een der beste middelen om tot dit doel te geraken, is, de verbreiding der Derde-Orde van Franciscus. Waarom? Omdat in de moderne wereld, die dorst naar vrijheid, ge lijkheid en broederschap, de Derde- Orde volgens de uitdrukkelijke ver klaring van Leo XIII z.g., die ware vrijheid, gelijkheid en broederschap kan aanbrengen, En met het oog op deze oeconomisehe vraagstukken, vraagstukken vol beteekenis, met betrekking tot kapitaal en arbeid, die aanzetten om tot in de geheim ste diepten af te dalen, hoe zeer kan de Derde Orde hier op onzen tijd niet inwerken? En hoe Door bij verschillende vraagstukken een keurbende van uitgelezen mannen te groepeeren, die terzelfder tijd de liefde tot God en hun evenmensch in het hart omdragen naast nederige, onderwer ping aan het gezag der Kerk en krachtdadig werken tot vooruitgang en wettige hervormingen. Door èn in de hoogere kringen èn onder het volk den socialen geest van den arme van Assisië te doen bin nentreden, een geest van rechtvaar digheid en zachtmoedigheid jegens de kleineren en zwakkeD, een geest van eendracht en onderlinge liefde, waarvan de Derde-Ordeiing als doortrokken moet zijn, en dien hij onvermoeid ook aan anderen moet trachten mede te deelen. Eindelijk en in een vereeni- ging, die de vertegenwoordigers Ier voornaamste werken aan een sluit, ia dit punt. bijzonder belangrijk de Derde-Orde heeft ook een voor name rol te vervuilen in hetgeen ik noem: ,,de christelijke bevrach ting" en het „geestelijk bondgenoot schap" de katholieke vereenigingen. Wat wil dat zeggen?. Dat beteekentde Derde-Orde behoeft andere werken niet te onder kruipen, behoeft ook een ander nïet te vervangen, Haar zending is door alien „aao te wakkeren", er „de band" van te worden. Deze conclusies wijzen, er duide lijk op, hoe-nuttig het zou zijn, dat katholieke vereenigingen, industri eelen en voormannen zich aan den bloei en verspreiding der Derde Orde wijdden. P. C. in dieze dpgen, nu de wio;ada dofl sector Lss en. zich richt tegen de kloos terlingen, die verjaagd worden uil een Land, dat het hunne is. en dad zij lief-I hebben, is het volgende verhaat van generaal baron Ambert zeer actoeieik Met haastigen tred stapje generaal. Ainbert door de rue du Bod, toen hij een armen oapucij u ontmoette, wiens pijnlijke gang zware vermoeidheid ver ried. Toen ik hem zag naderen in zijn lange bruine pij, met hloole voeten ear ruwe sandalen, maakte zich een gevoel van medelijden van mij meester, en ik vond, dat deze man aan de armoede een stempel van adeldom gaf; zijn houding: was fier en waardig:, en loen hij toevallig zijn oogen opsloeg, zag ik ze schitteren als heldere lichten, wuer -glansen door nevelen boren. Zijn gelaat droeg een diep 1 idtee-j ken en ik gevoelde voel voor dezen man, toen een net gekleed jongmonsch in 't voorbijgaan den monnik toesnauw de: „Lafaard, luilak." V eronitwaardigd keerde ik mij om en wijde den kloosterling wreken'. Doch hij, legde de hand op mijn arm' en zei niet zachte stem: „O neen, mijjhjieer, laat datj" Ik nam den jongeling terdege op, prentte zijne gelaatstrekken diep in mijn geest, en keerde lot den Gapucijn terug, ten einde hem' tegen verdere onkiaschheden te vrijwaren. Hij bekeek de roset in mijn knoops gat en vroeg: „U is militair, mijn heer Ik knikte bevestigend. „Welnu", hernam hij, „zoo gij fe Versailles mocht komen, breng dan een bezoek aan 't Capucijnenklooster en vraagt aan den overste of ik een lafaard en luierik ben." Later was ik te Versailles en bracht den overste een bezoek. „Ik weet", sprak hij, „wat u hier heen voert." Vervolgens liet hij mij een koffertje zien dat verschillende papieren en een ridderkruis van het Legioen van Eer bevatte, benevens' een geweerkogel. Deze kogel zoo verhaalde mij uit voerig de oversite was bestemd voor een commandant, loen een jeugdige on der-officier nog juist den lijd had zich' heldhaftig tusscben hem en het geweer v,an den Arabier te werpen. „Welnu", zei de overste, „deze ser geant-majoor was de Gapucijn, die door den jongen man werd gescholden voor en luierik'' De overste voegde er bij, dat de man, toen hij den commandant zal vallen, de belofte aflegde, dat hij zich commandant hel leven mocht redden, zou toewijden aan God zoo hij den God verhoorde zijne bede en terwijl de commandant bevorderd werd tot generaal, zei de sergeant-majoor de wereld, de fortuin en dit zoo roemvol verdiende ridderkruis vaarwel. Deze dappere soldaat verborg zijn lilteeken onder de ruw e kloosterpij om brood te bedelen voor zijn broeders, terwijl hij zijn naakte voelen stuk loopt over de scherpe straalsteenen. Ambert was over dit verhaal ten zeerste ontroerd en onophoudelijk speelde het later nog door zijn geest. „Een avond." zoo vervolgde hij zijn verhaal, „ontmoette ik op een schitte rend feest, dal een der meest gevierde dames van Parijs voor haar vrienden gaf in haar woning op de Avenue de Hoche, een zeer druk jongmensch in wien ik onmiddellijk denzelfde, her kende, die den kloosterling had ba- leedigd. Ik vervoegde nlij bij de barones de S. M. en vroeg haar den naam en het adres van den jongen man. Bereidwillig deelde ze mij mee, dat hij de zoon was van generaal Cr., wo nende in de rue Tail bo ut. Den volgenden morgen belde ik aan. De jonge G-ustaaf bevond zich in ee.n salon, dat overladen was met allerlei nutitelooze w eelderige pruil en en rookte een fijne Havana. kTe midden van dit paneelwerk prijkte het portret van zijn vader, in generaalsuniform, de borst bedekt met ridderkruisen en eeretee- kenen, maar met 'n gelaat van lijden en kommer doorploegd. Toen beschouwde ik het portret en sprak tot den jongen man: „Uw vader was een zeer intiem vriend van mij". Het gelaat van den jongeling hel derde op, want hij droeg zijn vader een diepe vc.raori.ng toe. Hij vertelde mij, dat zijn vader maar een arme officier was, wien de fortuin en de roem pas In de hoogerfc rangen waren ten deel gevallen. „Zoodat gij, indien uw vader als ba- teljons-commandant was gesneuveld1, maar een arme drommel zoudt zijn geweest." „Helaas, ja. antwoordde Gustaaf blozend. Vervolgens begon hij met groole. Kab belzucht uit te pakken over schouw burg, academie, Sorbonne. en meer dergelijke, terwijl hij de namen der actrices, letterkundigen, artisten, enz. door elkaar mengelde. „Het leven," philosopheerde liij verder, „is een vlugge reis, en men moet de bloemen en vruchten maar plukken zooals men kan." Verstoord stond ik van mijn zetel op en sprak: terwijl ik hem vlak in de oogen keek: ,,Ln arme Capucijnen beleedigen." Gustaaf sidderde, ik deed hem op staan van den stoel, waarop hij ge zeten was en verhaalde ham, voor het portret zijns vaders, het edele en roemrijke leven van den generaal, gered door den sergeant-majoor. Gustaaf's oogen werden vochtig en ik voelde-zijn hand in de mijne beven. Op mijn vraag, wat hij gedaan had' voor dien sergeant-majoor, aan wien zijn vader het Teven te danken had, antwoordde hij„Ik lieb hem tever geefs overal gezocht". „Welnu", zei ik, „de Gapucijn, dien gij op straal beleedigdle, is de dappere. Gij leeft in overdaad! en gepot, terwijl hij: slechts een armoedige oei bewoont: hij is bedelaar geworden, opdat God het leven uws vaders zou sparen. Ter wijl gij in uw rijtuig gezeten, de bos- schen doorkruist, heeft hij zelfs geen slok om zijn iichaam le steunen, dat altijd nog lijdlt aan de wonden, in i den slag opgedaan; onlangs ontmoet- tet gij hem en gij had' de wreedheid hem te belcedigpn. Gij scholdt hem voor lafaard, ellendeling di,e gij zijt... „Vergeving", snikte de jonge man vol schaamte. Ik ging heen en liet hem met zijn berouw alleen. Eenige dagen Later kwam hij naar me toe, bleek en gel- heel ontdaan. Hij verzocht mij hem te begeleiden naar het klooster der Ca pucijnen te Versailles. Daar aangekomen vroeg hij den over ste toestemming den kloosterling te mogen sprekep, die gediend had bij de zouaven. De overste willigde het verzoek in en liet ze beiden alleen. Na verloop van een uur verschenen de jonge man en de pater in dakloos- i toegang. j De Gapucijn w ee,s hem de kapel en Gustaaf vertoefde lang voor het altaar. De vinger Gods had hem hierheen geleid. j Weken en maanden verliepen, voor dat de bekeerinjg geheel en al was j voltooid. Maar de trots "was "ten slotte gebroken door de liefde eai een arme i monnik had een jong en rijk wereldL ling op den goedien weg teruggebracht. Later kwam ik op het Kan?oor van, den jongen man. Ojp zijn lessenaar stond het beeld van, een Gapuicijn, knie lend met hét kruisbeeld in de hand. Ik beschouwde het met aandacht. „Ik geef het u ten genschenke. neem het mee," ?ei Gustaaf. En thans, nu ik deze regelen schrijf, staat daar 't bronzen beeld, en schijnt mii toe te luisteren: bid. voortdurend'I Auteursrecht vom behouden. ZONDAG, de H. Missen te half 7, 8 uur en 9 uur en te half 11 d« Hoogmis. Geen Catechismus. Om 1 uur zal het H. Vormsel aan de jon gens en om, 3 uur aan de meisjes woor den toegediend Geen Lof Maandag, .Woensdag eu Vrijdag avond i uur oefeningen van de Mei maand ZATERDAG. astendag 's Av. te 7 uur Rozenhoedje in de Mariakapel. A.s Zondag hoogfeest, van Pink steren. half 11 plechtige Pontificale Mis. Dinsdag en Donderdagavond- om kwart- vóór S cursus in de Katholie ke Geloofs en ZedcTeer (over de God heid van Chr.) ZONDAG, heden te 7 uur- en half 9 de stille H.H. Missen, te Ëalf 11 de Hoogmis. Geen Catechismus, te 7 uur Lof met preek Gedurende de Meimaand iedere* alvond te 7 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG, te half 7 Congregatie. DONDERDAG, half 11 Veni Creator cn gezongen H. Mis, waaronder huwe lijksvoltrekking. VRIJDAG, 8 uur II. Mis voor den heer M. A. de Ridder, als Lid Broe derschap van het H. Hart. ZAIERDAG, te half 9 de H. Mis voor de Bekeeripg der Zondaren in de ka pel van het miraculeuse Mariabeeld. Na den middag van. 5—10 uur ge legenheid om te biechten en te 7 uur Lof met Rozenhoedje. Deze week de H.H. Missen en tea ring als gewoonlijk. ZONDAG, te 5 uur, 7 uur en kalf 9 de gdezen H.II. Missen, te half 11 de Hoogmis. Na de Hoogmis te 12 uur zullen in deze kerk eenige mannen- en vromvenplaaJsen verpacht worden, 's Namiddags te half 4 Vespers en Ro zenhoedje. MAANDAG, te half 8 en 8 uur de H.H. Missen als uitvaart van den heer Petrus Raassen. Gedurende deze week dagelijks, uitge zonderd Zaterdag, "s avonds te 7 uur Maa-iaiof en Rozenhoedje. DINSDAG, 5e Dinsdag der Novene ter eere van den H. Antonius, te S uur gez. H. Mis. 's Avonds te 7 uur Lof en Vergadering der Broederschap. WOENSDAG, 7 uur, half 8 en 8 u. de H.H. Missen voor Mej. Joanna Ma ria Molenkamp, als Lid der Broeder schap „Haarl. Processie naai' Kevelaer". 's Avonds te 7 uur Lof en Vergadering voor de Leden der 3e Orde van den -H Franciscus. DONDERDAG, te 7 uur, half 8 en 8 uur de H.H. Missen voor Malthaeus de Ridder, als Lid der Broederschap „Haarl. Proc, naar Kevelaer' VRIJDAG, 's av. le 7 uur Lof en Oe fening van den H. Kruisweg. ZATERDAG, 's morg. het Rozenhoed je na de H. Mis van half 10. Dien dag, Vigilie van Pinksteren, ge boden Vastendag. ZOlNDAG, de H.H. Missen le 9 uur en half 11. Te 4 uur Lof en Rozen hoedje. DINSDAG, te half 8 gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius 's Avonds te 7 uur Lof. VRIJDAG, le half 8 gezongen H. Mis lei' eere van het H. Hart, 's avonds le 7 uur Lof. ZONDAG, de H. Missen om 5. 7, 9 en half 11 uur de Hoogmis, half 7 Lof met, predikatie en gebeden der Meimaand DINSDAG, 'sav. half 8, Lof ter •ere van den H. Antonius DONDERDAG, om 9 uur H Mis voor de leden der Rroelerschap van O. L Vr. van Altijdd. Bijstand. Om half 8 Lof ter eere v. h. Allorh. Sa- cramcnt VRIJDAG, half 8, Oefening van den H. Kruisweg. ZATERDAG, geboden Vasten en On thoudingsda

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1910 | | pagina 9