DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. «ars. Annmsn lüi•=- en Kinderhuïsvest 29-31-33, Haarlem BUITENLAND. BINNENLAND. gemengde Buitenlandse!)! Berichten Onze pasfoor- marmespecialiteit. Nieuws uit de Bollen streek en de Meer. Gemengd Nieuws. Stafen-Generaai, Stadsnieuws. VRIJDAG 13 MEI 1910. 33ste Jaargang No. 7190 Bureaux van Redactie en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer 1426. Voor advertentiën en reclames buiten Haarlem en de agentschappen wende men zich tot RICARDO's Advertentie Bureau, N. Z. Voorburgwal 242, Amsterdam, int. Telefoon 1020. Dit nummer bestaat uit twee bladen. EERSTE BLAD. Ons Geïllustreerd Zondagsblad. Algemeen Overzicht. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Haarlem f 1,35 Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) 1,35 Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post 1,80 Afzonderlijke nummers 0,03 PRIJS DER ADVERTENT1ËN: Van 16 regels 60 cent (contant 50 cent) Iedere regel meer 10 cent Buiten Haarlem en de Agentschappen 15 cent per regel. (Buitenland 20 cent Reclames dubbel tarief Dienstaanbiedingen 25 cent (6 regels), driemaal voor 50 cent (4 contant). 1008 Alle betalende abonnés op dit blad, die In het bezit eener verzekeringspolis zijn, zijn volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor: «rUwlyf overlijden. HJB ÜJi jjjf hand of voet. SwJ'llr';'1 éen oog. ff N# lob éen duim. schiktheid tot werken. één wijsvinger. li GULDEN bQ verlies van één anderen vinger. De uitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Ocean" Bijkantoor voor Haarlem de Nederlandsche Credietbank Nieuwe Gracht 11 Ons Geïllustreerd Zondagsblad van deze week bevat: I. Platen: Wijlen koning Edward VII; Pinksteren; begraf nis der eerw. Moeder Bonaveruura t) Haarlem; de vlieger PaulhaD; een 25 jarig dienst- 'ooien-jubileum; de vollegrondt-bloe mententooneteiliog te Haarlem; een schip gestrand aan den Nieuwen Waterweg; de groote jaarvergadering der Roomeehe Spoorwegmannen te Arnhem; vader Amadeus; pastoor Herscheit van de pelgrimsreize terug 1 vossenjacht met arenden bij de Cir- cassiëis; da Brongt rama-bankde Bossche voetbalbesci50-jarig jubi leum te Nij.verdal. II. Tekst: Edward VII f; haar kind (verhaal).' het geheim van Roemtr (vervolg); het zakboekje (vervolg); de tro's van het museum (verhaal); voor ODze jongens en meisjes; zijn heldenmoed (verhaal). Om, nu Vandaag eens üiet met En geland en ook niet- met Roosevelt te Beginnen eerst die KWESTIE-ZEPPELIN. tWant die kwestie bestaat, na, de ramp Van (Wjeilburg. Zeppelin is nl. naar het schijnt niet zonder reden Bang, dat de schuld van het „ver gaan" der Zeppelin II geiwdten zal worden aan zijn systeem. En hij beweert' met nadruk, dat .alle verantwoordelijkheid voor het gebeurde neerkomt op het Duitschie legerbestuur. Een slecht gekomen lan dingsplaats, een vastleggen van het luchtschip vlakweg1 tegen zijn voor schriften in, het schuitje zonder ble- nianning (wat Zeppelin een erger lijk verzuim noemde) ziedaar dingen, die wel haast een ongeluk móesten Veroorzaken, meent de ko ning .der luchtvaarder». Als de regeering voortgaat de schuld a;an zijn systeem te geven, zal hij1 een beroep doen op den Rijks dag Hij1 schijnt zich dus nogal sterk te achten. In Engeland zijn regeering en volk nog volkomen onder den indruk va)n het verscheiden des konings. Hoe grooten invloed dit plotseling over lijden op den politieken toestand uitoefent, miag blijken uit een ver klaring van een der Londensche bla den, die luidt: „Geen schooner hul deblijk zou er voor den vredekoning Edward VII denkbaar zijn, dan dat over de lijkbaar des vorsten Hoo- ger- en Lagerhuis elkaar de hand reikten. Of het gebeuren Zal Och, zelfs de dood van een koning Edward wordt spoediger vergeten dan diepgaande politieke meenings- verschillen. En zoo noemt een an der Engelsoh blad het dan ook reeds een „valsoh kieschbeidsbegrip" dat in het rouwtijdperk geen partijstrijd geoorloofd zou zijn! Uit Brussel komt het bericht, da,t de Nederlandsche gezant aan ko ning Albert HET] GROOTKRUIS van den Nederlandsöhen leeuw heeft overhandigd. Omtrent de begrafenis van koning Ediward een plechtigheid die in sombere pracht haar w'eerga, wel licht niet zal vinden wordt nog gemeld dat koningin Alexandra en waarschijnlijk ook koningin Ma ud (van Noorwegen) met de andere vor stelijke personen het stoffelijk over schot des konings van het Buckung- «ïaim-paleis naar [Westminster Hall zullen volgen. De koning van Deneimarken is gis terenavond te Londen aangekomen en door koning George aan het Vic tor! a-stati on verwelkomd. Het bericht, dat Rooservtelt als bui tengewoon gezant de Vereenigde Staten hij koming Eduard's begra fenis zal vertegenwoordigen, wordt bevestigd'. fin nu ten slotte nog een eb ander «ver ROOSEVELT, den map van het oogenblik. Of hij dat soms isOordeel zelf, lezer, naar wat keizer [Wilhelm bij] de .wapen schouwing van Döberitz tot den grooten Amerikaan gezegd heeft. „Mijn vriend Roosevelt," zoo luid de hek „u bent de eerste particu lier, die in, de gelegenheid bent ge steld, een dergelijke oefening van een deel van mijne troepen bij, te wonenhet is mij een genoegen, u deze gelegenheid te bieden en u, hier in het bijzijn van mijne garden wel kom te heeten." En in een slotwoord tot zijn offi cieren noemde de Keizer het een hoog© eer, „zijn vriend Roosevelt, de zen uitnemenden Amerikaan eu be roemden kolonel Van de Rough Ri ders, onze troepen in actie te too- nen." Misschien wel een beetje onder den indruk va,n al dit militaire gedoe heeft Teddy in zijn redevoeringen, waarmee hiji ook te Berlijn niet zui nig w;as, hoog opgegeven over de bie- teekenis der weerbaarheid v;an een volk. Nu, wapneer alle vaderlanders, zoo „weerbaar" waren als Teddy zelf, zou bat nog .al schikken. Onder al de andere vermoeienissen van diners en speechen en feesten, heeft hij' in het kamp van Döberitz. met den keizer vijf uren lang te paard ge zeten Gisteren een plechtigheid in de Beilijnsche universiteit, wkarbij. Roosevelt tot doctor honoris causa in de wijsbegeerte benoemd werd. De keizer en de keizerin waren te genwoordig. En daarop volgde een diner, dait de Rijkskanselier ter eere van Roosevelt, gaf Mag Roosevelt's reis door Euro pa misschien een zegetocht heeten, als spontaan dezen ongekroondeh koning door de monarchen en vol ken der oude uWiereld bereid bracht. Men vond er een voile kist mol in iet en ook andere soorten ontplof bare stoffen in groote hoeveelheden. Prettig om zoo iemand in je dienst te hebben! Slecht weer overal. Het is niet enkel hier te lande, maar overal de i laatste dagen slecht weer geweest. Uit Zuid-Du i tseWand komt bericht, dat een ontzetlende hagelstorm over den W;esl- en den Noorder-PMz losgebroken is. i Vóór de uitbarsting heerschte er een nachtelijke duisternis. In de huizen en i op veie spoorwegstations; moest men licht ontsteken. i In den West-Pfaiz was de hagelslag J geweldig en werd hij gevolgd door een stortregen, die wel een wolkbreuk ge leek. Do eed des Engelschen konings'. Volgens de „Moming Post", zal de Engelsche regeering waarschijnlijk voorstellen in den eed des Konings de woorden „bijgeloof en afgoderij", die te gen den Katholieken eeredienst gericht zijn, te veranderen in de woorden „in strijd met mijn gelloof'. De dubbelgangers van koning Ed ward. Koning Edward had in zijn rijk vier dubbelgangers. De oudste, de koop man Ilunler, overleed onlangs. De twee de, de makelaar Percy Marsten. trok zich uit zijn zaken terug. De gelijke nis van dezen laats ten moet treffend ge weest zijn. Men noemde hem op de beurs altijd „MajesteiL", en ai» de col lega's hem eens bijzonder in het ootje wilden nemen, gingen ze „God save tire King" zingen. De heer Marsten be leefde meer schik dan verdriet van de gelijkenis. Nog niet lang geleden ge beurde hel, dat de politie een heele straat voor zijn auto afzette. Te Parijs overkwam het hem eens, dat hij, in een café gezeten, plotseling de men- schen zag opstaan, terwijl de muziek het Engelsche volkslied .speelde. De derde dubbelganger Alfred Stern, beleefde slechts ongeluk van de gelij kenis. Hij ging zich inbeelden, werke lijk de Koning van Engeland te zijn en de stakkerd zit nu in een gesticht. Van den vierden dubbelganger is niet veel le vertellen. Hij is commandant van de havenwacht te Portsmouth. De gelijkenis moet hijzonder treffend zijn, als de commandant zich in burger- kleeding heeft gestoken. Landverhuizing naar Canada, In Canada worden landverhuizers, door liefdadige genootschappen af maat schappijen voor landverhuizers uitge zonden, niet meer toegelaten, tenzij zij bestemd zijn om op land te werken. Handwerkslieden b.v. worden voorloo- pig niet meer toegelaten, ook al zijn zij behoorlijk van geld voorzien. De Canadeeseihe ambtenaar voor de land verhuizing te Londen heeft in een ge sprek gezegd, dat ais het ambachtslie den uit Engdland in Canada goed be viel, er op hun aanbeveling geregeld nog meer kwamen. Daarop was men in Canada niet gesteld, zeide hij. Een anarchist ontdekt. In Greno ble is zekere Techoux in hechtenis ge nomen, die onlangs in het huis van zijn patroon een bom neergelegd had. Een huiszoeking in de woning van Te choux gehouden, heeft een heele anar chistische werkplaats aan hot licht ge- Prins HeDdrik naar Engeland De Londensche correspondent van de „Tel." meldt dd II Mei: Naar ik heden vernam, zal de „Heemskerck", waarmede Z. K. H. Prins Hendrik Eaar Engeland komt, tot bijwoning der plechtige uitvaart van koning Edward, bij Hhearness het anker laten vallen. Er was ook sprake van geweest, dat het pantaerschip bij Dover zou komen te liggen. Maar aangezien ae reede bij Sheerness rui mer is, vond de Engelsche admiraliteit het ankeren aldaar beter. De Prins zou dan van Qaeensborough per „Londen" naar Londen gaan De aankomst van Z. K. H. is nog niet bekend. Vermoedelijk komt de Prins hier omstreeks het midden der volgende week. Ea naar ik vernam is er sprake van, dat Z. K. H. van En gejand met de „Heemskerck" naar Zweden gaat, vour een bezoek aan het Zweedsche hof. Het bezoek aan Denemarken en Noorwegen zou ach terwege blijven, wegens de verwant schap der vorstelijke familie aldaar met den overleden vorst van Enge land. - Engelsche bladen hebben gemeld, dat H. M. de Koningin-Moeder van Nederland de plechtige uitvaart van koning Edward zou bijwonen. Maar naar ik vernam, is dienaangaande nog niets vastgesteld. Hare Majesteit wenschte dit bezoek als strict particulier beschouwd te hebben. Derhalve heb ik mij onthou den van berichten over de bewegin gen Harer Majesteit te Londen. De nieuwe Minister van Justitie. Het is thsns zeker, dat mr. E. R. H. Regout, Kamerlid voor Helmond en rijkscommissaris voor de Brussel sche tentoonstelling, broeder van den minister van waterstaat, benoemd zal worden tot minister van justitie. De publicatie was eigenlijk reads in de „Staatscourant," van gisteravond verwacht. Men meldt aan „De Tijd" Het Kamerlid Regout zal 1 Juni a.s. het beheer van bet departement van Justitie aanvaarden. Do spoorweg! Batavia—Buitenzorg. Naar „De Tijd" uit goede bron verneemt, is, nu het door de Regee ring ingediende ODtwerp tot aankoop van den spoorweg BataviaBuiten zorg is verworpen, binnenkort van de Ned. Indische Spoorweg Mij. een nieuw voorstel te verwachten, waarbij de kt opsom een paar millioen lager zal worden gesteld. Indien dit bericht, zooals wij ver wachten, bewaarheid wordt, een mooi resultaat van de bijzonder door het Katholieke Kamerlid Bogaardt gavoer de actie 1 Uit de Staatscourant. Bij Kon. besluit is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Haarlem, ter standplaats der gemeente Edam, P de Grient Dreux, candidaat notaris te Purm.erend; J. M. Vorst heuvel la Brand, ie Zierikzee, uiterlijk voor den tijd van één jaar, lot bureei ambtenaar van den Rij Es waterstaat Ohristelijk-IIistorische Unie. In de plaats van jhr. mr. de Savor- nin Lohman, die als voorzitter van het Hoofdbestuur dezer Unie afgetreden is, werd in de laatste vergadering gekozen dr. J. Th. de Visser. Jhr. Lohman werd tot eere-voorzit- ter benoemd. SCHIERMONNIKOOG. In de jong ste raadsvergadering was ingekomen een schrijven van fhr. van Suehtelen van da Haar», adjudant va» 2. TL H. Prins Hendrik, waarbij werd aangebo den een portret van den Prins, ter herinnering aan Zijn bezoek aan. het eiland. Op voorstel van den voorzit ter werd besloten, dat het portret van een lijst zal worden voorzien en in de raadszaal worden opgehangen. Groenloopen. Prof. Groenewegen, te Leiden, schrijft in „Het Vaderland" over den groentijd der stuenten o.a.Het noodlot van den groentijd is juist dat hij de slechte elementen een schier onbeperkte macht verschaft en de betere onbewust mede- sleept. En dan doet de blinde gehecht heid aan de traditioneele korpspriviie- ges en een valseh begrip van studen- likositeit de rest. De groentijd zelf maakt het kwaad onvermijdelijk. Hij brengt immers den groen in een toe stand van bijna rechtelooze afhanke lijkheid, van weerlooze onderwerping, van vernedering, spot en hoon. Die toestand moge minder ondraaglijk zijn omdat men hem te zamen ondergaat, hij wreekt zich toch op ieder indi vidu. Na drie weken is de ellende wel j vergelen, maar die tijd is lang genoeg om haar volop le doen gevoelen. Straf feloos kan bijna iedere gril1, alle bal dadigheid aan de machteloozen worden botgevierd. Willekeur, heerschzucht, op winding, zucht om elkaar te overtroe- ven, hebben vrij spél. De blik op de i hulpeloosheid en de vernedering van anderen wordt een prikkelend amuse ment. Het genot van donderaarsover- maicht wordt een hartstocht. De groen tijd werkt als een geestelijke infectie. In den grond goede, hartelijke, geesti ge studenten, ziet men meedoen aan harde, hatelijke, wreede, geestelooze ge- meene behandeling van jongeren óf zwijgend toezien. En de minderwaar digen, en de gemeen en zeggen en doen nu dingen, waar zij builen den groen tijd niet aan durven denken, en blij ven ongestraft omdat het groentijd is. Enkele erge voorvallen worden rucht baar, toch zijn ze niets meer dan symptomen van wat herhaaldelijk ge beuren kan, en zonder dat het uit lekt telkens en overal gebeurL Wan neer de studenten durven spreken, slaat men vers teld. Gebeurt er niets dat open bare ergernis geeft, dan verbeelden kortzichtigen zich dat alles in het rei ne is, totdat men van openhartigen ver neemt, hoeveel schandelijks binnenska mers geschied is, waar niemand zich tegen durfde of kon verzetten. Neen, de groentijd en de groengeest brengen zelve dit alles mede, lokken het uit, wekken het op, maken dat het trots reglement en toezicht telkens en over all terugkeert en terugkeeren zal. Dezer dagen werd in een dorp dicht bij Amsterdam, een aardig too- neeltje .afgespeeld. Een groep mili-1 tairen pnder aanvoering van een paar officieren, die in den omtrek aan het man oeuvroeren waren ge weest, kwamen het dorp binnen gerukt, en terwijl de manschappen het zich gemakkelijk maakten, tra den de officieren ©en hotel binneia om zich op .hun beurt wat t© ver- frissclien. Terwijl ze daar zaten, trad de Zeefeerw. past oor der parochie het hotel binnen en vroeg den officie ren verlof den manschappen een kleine versnapering aan te bieden. Dit werd toegestaan en de pasr toor liet al de manschappen een stuk chocolade en naar verkiezing een glas melk of een fleschje bier ver strekken. Diat dit dankbaar aan vaard werd behoeft niet betoogd. De officieren, die den pastoor niet kenden, hadden verder weinig meer' op den vriendelijken geestelijke ge- let, totdat een bezoeker van het ho tel 'op een van hen toekwami en hem wat in. het oor fluisterde. „[Wat zegt ge," antwoordde de of ficier verbaasd, en hij haastte zich den ander in kennis te stellen met wat hem. was toegefluisterd. Het volgende oogenblik stonden de beide officieren buiten en klonk tot verbazing der manschappen, het bevel: „Aantreden." En ©en oogenblik later defileerde de troep, de officieren voorop voor bij de dorpspastorie!, een eerbe wijs dat door den pastoor welwil lend en vriendelijk aangenomen w,as. Een troep militairen defileenend voorbij] een geestelijke! [Wat was het machtwoord, dat dit ongewoon tooneel veroorzaakte? Wat had de hotelbezoeker den officier toege fluisterd Och, niets anders dan dat ide gees telijke!, die de manschappen onthaald had, niemand anders was dan de Zeereerwv heer Evers, de welbekende marine-specialiteit, die zooals men weet lid is v an den raad van De fensie; een der hoogste colleges voor landsverdediging. Want het bovenvermelde gebeur de te Duivendrecht, waar de zeer- eerw. heer Evers pastoor is. Dreigbrief aan een minister. Giste renavond omstreeks 8 uur werd de po litie te Breda door den secretaris-ge neraal van het ministerie van Justitie telefonisch in kennis gesteld, dat een dreigbrief was gezonden aan den waar- nemenden minister van Justitie, waarin werd gevraagd, onmiddellijk f1000 te zenden aan een logé van het hotel J. aldaar. Bij onderzoek bleek, dat daar gelogeerd was de 60-jarige J. M. v. d. M„ die sedert 7 Mei uit Veenhuizen was ontslagen. Hij bekende te zijn can- didaat-notaris en den brief te hebben geschreven. Op hem werd nog gevon den een gestoten brief aan het adres van A. J. L .v. L. Hij werd door de politie gearresteerd en aan het bu reau in bewaring gehouden. De politie wenschte de volledige namen niet .op te geven. Opgehaald, pisleren werd uit een sloot te Dordrecht het lijk opgehaald van een reeds bejaarden heer H., wijn handelaar te Gouda. TWEEDE KAMER In do vergadering der Tweede Ka- mier van gisteren is de afgetreden Minister N©lissen met warme woor den door voorzitter jhr. van Bij- landt gehuldigd. Een welverdiende lofprijzing, die dei Kamer dezen be windsman wèl schuldig was. Aan de orde waren verder in hoofdzaak twee adressen, beiden van officieren, met verzoek om herstel van geleden onrecht. Bij de behandeling der eerste zaak, die van overste Romer, ging de heer van Idsinga de inzending van rap porten achter den' rug der betrokke nen om fel te lijf. Wat hiji afkeurde was niet, 'dat officieren ongunstig .Worden" beoor deeld, doch dat zulks geschiedt langs slinksehe wegen en dat dit zoo de manieren zijn van het Departement van Oorlog, Verder betwijfelde hij of de inlichtingen, van de zijde van het Departement in de zaak ver strekt, wel nauwkeurig' zijn. De Minister, die het verloop der zaak nog eens naging, en de heer Lohman betoogden uitdrukkelijk dat de onregelmatigheden zonder eenige kwade bedoeling of opzet om over ste Romer te schaden hadden plaats gehad, en dat ze volstrekt zon der invloed waren geweest op het eindoordeel omtrent den beoordeelden officier. De conclusie der commissie van rapporteurs werd ten slotte zonder stemming aangenomen- De tweede kwestie is niet afge handeld. De zaiak is deze. Den luitenant-kolonel Koek, inden tijd commandant van een bataljon infanterie te Doesburg, was in Sep tember 1903 om inlichtingen ge vraagd omtrent het zingen van so cialistische liederen hij zijn bataljon, naar aanleiding van een ingezonden stuk in een der groote bladen, welke inlichtingen door hem werden ver strekt. Toen later de schrijver van het ingezonden stuk nog eens op de zaak terugkwam, werd door den re- giments-chef en den divisie-chef van den 'Overste een nieuw onderzoek ingesteld, wat leidde tot een on gunstige beoordeeling van den heer Koek en zijn overplaatsing naar Bergen-op-Zoom. De luitenant-kolo nel wendde zich daarop tot de Twee de Kamer met een adres om herstel van onrecht Bij de behandeling1 der zaak bleek vrij algemeen het gevoelen, dat in derdaad |den heer Koek onrecht is aangedaan Heden spreekt minister Pool oner deze kwestie) HEeMSTEDE. „Door Vriendschap Bloeiende". Gis terenavond vergaderde onze R.-K. Kies- vereeniging. De Voorzitter sprak zijne tevredenheid nil over de goede op komst der leden en bracht verslag uit van de vergadering van den Provincia len Bond in Noord-Holland, waaruit o.a. bleek, dat de aftredende candidaat van het kiesdistrict Haarlemmermeer, voor de a.s. verkiezing voor Provin ciale Staten wederom! wordt aanbevolen. Overgaande tot de stemming, werd het aftredende lid, de heer Zuhli, met al- gemeene stemmen herkozen. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de Voorzit ter de vergadering. Commissie tot wering van School verzuim. Tot voorzitter van deze com missie is benoemd, de heer D. Pronk, hoofd der R.-K. Jongensschool, in plaats van den heer P. J. Staal, die als zoo danig heeft [bedankt. De 100000e. Dc gasfabriek heeft gisteren d<*u lOOOOOsieu kuo. meter gas geproduceerd Personalia. Eergisteren herdacht de heer Chr. Nö- léboom den dag, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de firma Met en Meylink, alhier. Ais blijk van waar- deering mocht hij van zijn patroons een gouden remontoir-horloge en van zijn collega's een schoorsteenklokje ont vangen. Bovendien werd hem de gele genheid gegeven, den dag verder in fa miliekring door te brengen. Voor de akte-examens L. O. zijn alhier geslaagd de heeren: J. A. KLaas- se, le Helder, J. W. Maas, Groote broek, J. Hokkeding, Enkhuizen, J. C. Vis, te Anna Paulowna, J. H. van der Steen en W. H. Janknegt, te Alkmaar. G. en W. Gisterenavond sprak voor de leden van G. en W, onze stadgenoot Dr. G. Brom, over de „Kinderen van Benedic- lus". Voor wie geen uitnoodiging ontving' en dus het onderwerp niet kende, viel Dr. Brom een weinig met de deur in huis; met een korte bespreking over t contemplatieve leven, over beschou wende en zielzorgende paters. In een keurige causerie met typi sche beelden en vergelijkingen, hoorden we dan de geschiedenis van de Cister- cienners of Trappisten en .de andere zonen van BenedicLus, die nog Benedict lijnen heeten; in mooie woorden be schreef Dr. Brom de abdij v. Achel, met zijn bewoners en die van Oosterhout. Zijn Roomsche hart gaf zich geheel, toen hij sprak van SL Bernard en vele andere zonen van St. Benedictus, van den heiligen regel en de vrome „Gods mannen" die in de onderhouding van dien regel hun leven opvoeren tot de hoogte van de bergrede. 't Was een waar geneugte voor een meevoelend Roomsch gemoed, dezen let terkundige, dezen Katholiek over zoo'n Roomsch onderwerp le hooren: vooral het eerste gedeelte boeide ons sterk; uil 't tweede namen we de blijde ver zekering mede, dat de monniken, die eenmaal de abdij van Egmond slichtten, daar nog eens terugkeeren. „De grond hebben ze aT, klonk 't typisch uit den mond, die zoo menig scherp pijl tje door zijn rede heenschoot, „en ko men doen ze er." De vereeniging ,.G. en W." gaat zo- mervaeanlie genieten; de bibliotheek blijft intusschen geopend en zal spoedig tot halen van boeken gelegenheid ge ven. -.taalbad - Haarle.n. Da d/inkhal is gisteren bezocht door 57 personen. Een laffe daad. Gisterenavond pleegden een twee tal jongens omstreeks kalf 8 eeaj laffe daad, door op den Raamsingd een hondje te water te gooien. Toe snellende voorbijgangers staken stokken in het water en wierpen mei touwen; alles bleef echter vruchte loos, en nadat het^rmo dier gerui- men tijd zich bovèn water had ge houden, zonk het eindelijk voor de oogen der toeschouwers naar <3# diepte Zulke deugnieten

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1910 | | pagina 1