VEILING Advertentiën. mm VERKOQPLQKAAL van diverse MEUBILAIRE en andere GOEDEREN f15000., f15000 f15000 f15000 TH0LENS Co. flmster|a^ Sht m> Ingezonden Mededeelingen. Genezen op 75 jarigen ouderdom. Uit onzen Omtrek, Amsterdamsciie Beurs. Wisselkoers. C Verkoopïngen, Koelhuizen, enz. Woensdag 18 en Donderdag 19 Mei 1910 Claire Henriette van der Putten» Nationale Bloemententoon stelling. Aanbestedingen. Weerbericht» Beursoverzicht van Amsterdam P. Holleman. NIEUWE &RACHT 74 telkens des morgens ten 10 uur P. HOOGEVEEN Lzn. i. M. WARNIER, ALLE BINNEN- zoowel als BUITEN GOEDEREN zijn genummerd te be zichtigen op Dinsdag 17 Mei 191© van 10 tot 4 uur. Voor de Meubilaip- veilingen kunnen alle goederen op verzoek GEHAALD en dagelijks GE BRACHT wordxn. De 5e klasse der Staatsloterij begint Dingdag 17 Mei a.s., waarin worden uitgeloot de volgende prijzen: f 100.000, f 50.000,-f 30.000, f25.000, f 15.000, f 10.000, f 5.000 enz. Voor een premie van één gulden per maand (vol gestort floo) op een obligatje van „Het Witte Kruis'', Koninklijk goedgekeurde Maatschappij, die tevens 3% rente per jaar vanaf de eerste stor tingen geeft, heeft men kans te trekken op de n um- mers van de 393e en volgende Staatsloterijen VIJFTIEN DUIZEND GULDEN. Prospectus en inlichtingen worden gratis verstrekt door de Generaal-vertegenwoordigers Overal actieve agenten gevraagd Het bezoek van H. M. de Koningin. Gisteren is met- de versiering ter gelegenheid van het vorstelijk be zoek een begin gemaakt, n.L aan de Houtpoort, wiaar een eerepoort zal verrijzen. Moge dit voorbeeld spoedig .alge meen navolging .vinden De Haarlemsobe Hengolaarsbond. Aan den Minister van Landbouw Hijverheid en Handel is door bo- vengenoemden Bond het volgende adres verzonden De Haarlemsche Hengelaars Bond goedgekeurd hij Kon. Besluit van 15 Juni 1909 no. 40 Staatsblad no. 944 neemt de vrijheid het volgende onder uwe aandacht te brenge|n. Beeds op het groote Vissoherij'- on gres in 1898 te Utrecht gehou den in tegenwoordigheid van dan toenmaligen Minister Borgesius en den Directeur-Generaal ML Sie- kiesz, werd de noodzakelijkheid van eene inieuwe wet op de Visscheriji door deskundigen en visschers uit alle porden van ons land duidelijk: getoond en uitgesproken. Algemeen „was men van oordeel dat de achteruitgang van den visch- stand en van het visschersbedrijif moest warden toegeschreven aan de onvoldoende bepalingen van de.Wet van 1857, waardoor vernieling van vischkuit en vischbroed en het in groote hoeveelheden vangen en uit moorden van kleine viseh kan plaats vinden en het visehstroopen als be drijf wordt uitgeoefend. Het visschen met aal en spiering- zegens en met de vischzegen (de moordkuilen onzer binnenwateren! zelfs in 6loten en enge vaarten en kanalen, bet gebruik van den uit moordenden, niet onder de geoorloof de viseh- of vangmiddelen genoem den kaaskopbet gebruik van keer- nettenhet nachtvisschen eu het on beschaamde visschen in door ande ren gepachte wateren (stroopen zelfs in den gesloten vischtijd) moeten als de oorzaken van achteruitgang van den vischstand en van de vis- echerij in het algemeen beschouwd worden. In het feit dat zeer Veel visschers, vooral in Noord-Holland, ook hou ders van eenden zdjin, en deze vogels regelmatig en ten allen tijde met vischkuit of jonge viseh gevoederd worden, ligt de reden waarom zoo vele visschers zich verzetten tegen maatregelen, die het vernietigen van kuit en het vangen van kleine viseh, tegengaan. Juist die maatregelen van Bestuur die tot verbetering van den aller- treurigsten toestand leiden kunnen, worden door een deel der visschers het felst bestreden. Redenen waarom onze bond met alle bescheidenheid Uwe Excellen tie verzoekt: 1 Tocb niet in te gaan op de wij zigingen van den maatregel van Be stuur voorgesteld door of namens visschers en grootpachters vischhan- delaren die hunne persoonlijke be langetjes op de spits drijven ten koe- te van het algemeen belang. 2. Zoo spoedig mogelijk de Nieuwe Wet op .de Visscherij en de vastge stelde maatregelen yan Bestuur in werking te stellen. 3. De maatregelen van Bestuur ten aanzien van bet gebruik van den vischzegen aan te vullen met de thans geldende Provinciale bepalin gen. 4 De. partieele gesloten vischtijd niet toe te passen op ,de poldervis- Bcherij maar dezen vast te 6tellen Kan 15 Maart tot .31 Mei- 't Welk doende, De Haarl. Hengelaars Bond w.g. J- J. LUDKNHOFF, Voorzi. J. K HULSHOF, Secr, Lente. Eindelijk lente I Eu daarmee de rehabilitatie der komeet van Halley, die natuurlijk het elechte weer van de laatste dagen geheel op haar geweten kresg. Of tullen de weerkundigen, die ter gelegenheid der vereerende nabijheid van Haliey en haar vluchtigen staart zulke storingen in den dampkring voorspelden, nu beweren dat ook die plotselioge omslag van het weer aan de komeet te dankeu is? Dan mag te wat ons betreft een heel poosje bij de aarde blijven, want iedereen met het minst de handel- arij venden en de land boo wera tal wel vinden dat we van het November weer der laatste weken genoeg nebben. En als men het heerlijk lichte, tachte groen tiet, dat nu too veel mooier is dan m het midden van den zomer, als de zon net al donterder en zwaarder «ieuri dan ademt men met welgevallen de heeilij&e lente lucht in, werpt overjas en parapluie van zich at en met een zucht vao verlichting geven W9 den winter zijn afscheid. Dat hopen we ten minste, want men moet geen ho roepen vóór men over de brug is Hopen we iotu schen op een uit gezocht Pinksterweerje. Dit hebben we alle jaren l»ng ribt Bell Telephoon Mij. Wij vestigen er de aandacht op, dat 17 en 18 Mei de proefdruk tele foongids ter inzage ligt Voor bij zonderheden zie men de advertentie. Alberts Frères. Bij Alberts Frères gaat de eerstvolgende dagen de bekende .opera „Oarmen" een uitmuntende keuze! Landweer-oefeningen. Hieronder word| ons nog nader het vougende gemeld: GLteren werd de oefening van het 21e bataljon bijgewoond door den tuitenant- kouonel P. P. C. Colette, van den Ge neral en Staf. Namens den Inspecteur der Infan terie, werd de marsch veiligheids dienst in de richting IJmuiden en de heen- marsch beoefend. Op het terrein ten Z. daarvan werd een oefening gehouden in het aanvallend en verdedigend gevecht. Verondersteld werd dat troepen van een Westpartij troepen zijn geland bij IJ muiden. Deze ter sterkte van een ba taljon onder den kapitein "Van der Steur, hebben in opdracht de verde digende troepen terug te dringen 'tot achter het Noordzeekanaal^ waardoor de uit zee aangevoerde versterkingen gelegenheid lot landing krijgen, j De partij heeft in opdracht in vereeni- ging met teruggetrokkenen stand te jhou- den ten TL van IJmuiden. Voor deze opdracht was de 3e Coanp. aangewe zen, onder den kapitein Belter. Het j zeer geschikte terrein leende zich uit- stekend voor de uitvoering, die dan ook naar wensch slaagde, j Daarna werd al oefenende naar sta tion VeJsen gemarcheerd, waar de extra- trein gereedstond voor het vervoer naar Haarlem. Hoewel vermoeid heerschte er een zeer goede stemming. Het 24e bataljon had oefening in het schieten en tevens in het gevechts- I exerceeren nabij BJioemendaali. De mu ziek van hel 10e Reg. Inf. bracht deze weder in de richting der forten. Vandaag wordt door dit bataljon eene oefening in den forlendienst gehouden, waarbij een deel van het 10e Reg. Inf. als aanvallende partij optreedt. In den avond van heden zal het daar span nen, daar een nachtelijke overval1 niet is buitengesloten. I Hel 21e bataljon heeft heden gevecht- i schieten op het terrein bij Overveen. De muziek geleidde deze troepen te on geveer 12 uur naar de kazerne. Ook dit bataljon houdt een oefening bij duis ternis en rukt daartoe te 7 uur uil. Heden begunstigde het prachtige weder ook deze oefeningen. De Vereenigde Ijzerhandel. De ge bouwen van den Vereenigde Ijzerhandel Groote Houtstraat 70, zijn ondershands gekocht voor de som van f 50.000 door de firma W1. Gründemann, welke aldaar eerlang haar confectiezaak zal vestigen. Einde dezes jaars möet de ijzerhandel uitverkocht zijn. Overplaatsing. De korporaals Hoon- mersen en Jonkman, van het instruc tie-bataljon, zijn overgeplaatst hij het 10e reg. inf. en ingedeeld hij de onder deden alhier in garnizoen. Aangehouden. Onze recherche heelt alhier aangehouden J. A. en J. K., bei den verdacht van diefstal tmet braak, gepleegd te Castrfcum. Ze zijn ter be schikking der justitie te Alkmaar ge steld. De aangehoudenen zijn een paar oude hek enden der justitie en worden ook verdacht van in den laats ten tijd hier ter stede gepleegde inbraken. Examens krankzinnigenverpleging. Deze examens zijn voortgezet met de candidaten van Meerenberg. De uitslag is als volgt: Eerste gedeelte: 45 candidaten, afge wezen 22, geslaagd de zusters G. Anne- veldt, A. M. Benneman, A. van "den Berg, L. C. Berkhout, M. A. Bosman, E. van Dam, W. de Groot, F. L. M. van der Heijde, S. Hoffman, C. Kingma, E. van Kouswijk, H. G. A. Luurs, WL A. Meeuwenoord, L. G. Ras, J. M. Steens- ma, M. E. Vahrmeijer, M. H. E. Wel- ter en G. M. van Wijk, en de broeders A. E. Bakker, J. Guné, F. Ossewaar- de, D. Paak en P. Prins. Tweede gedeelte: 25 candidaten, afge wezen 12, geslaagd de zusters L. Atena, M. C'. Bergs, J. E. Breetveld, J. J. Drenthen, J. van Gelderen, A. A. Heij- ligers, J. G. Klinkenbijl, A. C. Kruijt, H. Muijs, H. S. Posthumus, A. M. Scherpenhuijsen en M. van Waert en broeder S. Hendriks. Derde gedeelte: 6 candidaten, ge slaagd de zusters A. J. G. G. Engel hard, W. M. van Gelderen, A. M. Gort, L. M. de Jong, E. A. Nep en J. E. B. Vemooijs. De examens worden voortgezet. Programma Van da mvMnëa van Haarlemsch Muziekkorps, di recteur de heer Clh. P. [Wj. Kriens, op 15 Mei op kot terrein der ten toonstelling!. i 1. Maiaok und Ohor a. d. O per Tannhauser, Wagner. 2- Ouverture Buy Bias, Mendelssohn. 3. Kuustler- leben (Walzer, Strauss. 4. Grosse Fantasie aus dem Oper Der Fliegen- de Hollander;, Wagher. 5. Ouver ture Raymond, Thomas. 6. Valse Ca price, Rubinstein. 7 Zwei Ungari.- sche Tanze, Brahms. 8 Grande Fan taisie de 1'opéra Lq Trouvèrei, Vetr- di. Programma Van hét matinee op 16 Mei. i 1. Kroningsm'arsch uit de opera De Pbofeet, Meijer beer. 2- Ouver ture Les Martyrs, Donizetti. 4. Hou- rida, Grand Valse de Concert, Gil let 4 Grande Fantaisie de 1'opéra Oarmen, Bizet. 5 Ungarische Ou verture, Grossmann. 6 Fantaisie da (opéra Comique La Vivanditrev Go- dard. 7. Indigo Walzer a. d- ope rette Tausend und eine Nacht, Strauss 8. Grande Fantaisie da l'opéra La Favorite, Donizetti. Tegen het mishandelen van dieren. Aan het verslag over 1909 der Vereeniging tegen het mishandelen van dieren voor Haarlem en ometreken dezer dagen in druk verschenen ontleenen we het volgende Het ledental is gedurende 1909 ver meerderd van 129 tot 148. Het getal contribuanten aan de Inrichting voor het snel en pijuloos looden van dieren bedropg 62, dat is 3 minder dan het vorige jaar. Aan de Vereemging werd door eene dame eene gift vermaakt van f3000, wtlke som besteed zal worden ten bate der nog in verdrukking levende dieren, voor welke de schenkster in haar leven zooveel heeft gedaan. De premie, die aan politiebeambten voor met succes opgemaakte processen- verbaal door de Vereeniging wordt toegekend, werd dit jaar 159 malen uitgereikt. Daar de uitbetaling van zooveel premiën een dreigend gevaar voor de kas begOD op te levereD, heeft het bestuur die premie van f 2.50 tot f 1 teruggebracht. Het aantal dieren, dat ter pijnlooze afmaking in de Inrichting werd ge bracht, bedroeg 981, waarvan 606 honden en 375 katten. Een door het bestuur ingesteld onderzoek naar den slechten toestand der huurkoetsierspaarden aan het Station heeft aan het licht gebracht, dat de eigenaars der paarden van de dieren te langdurigen arbeid vergeD en ze onvoldoende voeden. Daar hier ter stede geen bij ver ordening vastgestelde keuriDg op paarden en voertuigen bestaat, zooaïs in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en in nog veel hooger mate in vele steden van het buitenland het geval is, kan hiertegen weinig of niets gedaan worden. Zonder wettelijke bepalingen staat een gemeentebestuur of gemeentepolitie in de meeste ge vallen machteloos. Dringend noodzakelijk is het der halve, niet slechts voor de huur koetsierspaarden. maar ook en niet minder voor de paarden der vracht rijders en die van zandwagens en bouwmaterialen, dat er spoedig een dergelijke verordening tot stand kome. Er heeft zich in het bestuur een commissie gevormd bestaande uit de heeren M. J. Hengeveld G Jz., districts veearts alhier, A. Beerniuk en mr. C. W. Thöne, om in deze zaak van advies te dienen. Voor vogelvoeder werd op sommige plaatsen in den winter door het bestuur gezorgd. Verblijdend mag het genoemd worden wat de vogelvrienden schrijven, dot er veel meer vogels komen en dat ook meer verschillende soorten van vogels worden aange troffen. Ook op dit gebied wordt nog met verlangen naar wettelijke bepa lingen uitgezien. De grootste vijandin der vogels is en blijft altijd nog de mode. Zoolang deze heerschzuchtigegodin voorschrijft, dat de vrouwen gedoode vogels op hare hoeden moeten dragenzoolang dezelfde godin de vrouwen alleen dkn mooi gekleed acht, wanneer ze zich een reigerveer op den hoed steken, zoolang zal er een gruwelijke mishan deling en vogelverdelging op groote schaal blijven bestaan. Er werden pogiDgen aangewend om de Maandagsche halverenmarkt van de Botermarkt te verplaatsen, omdat de ruimte aldaar veel te klein gewor den is door de vele stalletjes van kooplui. Doch het schijnt aldus schrijft het bestuur dat degenen, die daar wat in te zeggen hebben, niet genoeg voor onze meening ge voelen, anders zouden ze zonder de minste moeite in de nabijheid van de tegenwoordige markt een geschikter terrein voor de kalvermarkt kunnen vinden. Op verzoek van het bestuur is aan de Dreef bij de paardenmarkt een drinkfontein geplaatst. Onderhande lingen met het gemeentebestuur over het plaatsen van zulk een fontein op het Stationsplein te Haarlem, welke fontein dan door de Vereeniging aan de gemeente zou worden ten geschenke gegeven, zijn nog gaande. De groote moeilijkheid schijnt de plaatsing te zijn. Op straat gevonden verminkte hoeden of katten werden ten spoedig ste aan de inrichting afgemaakt. Een woord vaD hulde wordt ge bracht aan den afgetreden voorzitter, den heer F. A. V. W. H. van Tueren- hout. Het nieuwe bestuur heeft zich ge constitueerd als volgt: dr. H. L. van Linden van den Heuvel, voorzitter nor. C. W. Thöne, secretaris, Groote Maikt 27rood; W. K. van Borselen, penningmeester; A. Beernink, M. J. Hengeveld GJz., dr. K. F. van Maas, A H. Weyburg, J. Westendorp. Met een opwekking tot steun aan het werk der VereeDiging eindigt het verslag. een lorgnet, L. Lakenstraat 14. 1 R. K. Kerkboek, Vooruitg-angstraat 87. 1 pakje poeders, Nassaustraat ölrd. 1 bril, Barendsehestraat 50. 1 me- da-ljon, Potgjetersstraat 2. De heer G. Rengerink, oud 75 jaren, wonende te Diepenheim, waar hij lang en goed bekend is, heeft den volgenden belangrijken brief aan den bereider der Pink Pillen geschreven „Ik verklaar dat uwe Pink PM en mij genezen hebben. Ik kan zeggen, dat mijn leven nutteloos door lijden vergif tigd is. Gedurende 40 jaren heb ik ge leden aan maagpijnen, slechte spijsver tering, duizelingen, verblindingen en. brakiingen door mijn slechte maag ver oorzaakt. Ik heb alle soorten van ge neesmiddelen zonder succes gebruikt en eindelijk, door het hooren van den veel- vuldigen lof der Pink Pillen, heb ik dat middel ook wMen beproeven. Van af het begin der behandeling heb ik mij veel1 beter gevoeld en spoedig heb ik mijn eetlust voelen terugkomen. Ik ben met die weldadige behandeling doorgegaan, en ondanks mijn boogen leeftijd, heb ik de ziekte overwonnen. Ik ben nu goed gezond." Uit dezen brief moet dit worden ont houden le. Dat de heer Rengerink, zooals hij zelf zegt, gedurende jaren nutteloos heeft geleden, terwijl er een middel bestond dat geen onbekende zaak maar zioo bekend mogelijk was, dat hem heeft kunnen genezen en dat hem! vroe ger ook zeker had kunnen genezen. 2e. De heer Rengerink was, op het oogenbïik van zijne genzeing door de Pink Pilfens, 75 jaren oud. Nu is de genezing van personen op ver gevor derden leeftijd, zooral zoo zij sedert 40 jaren aan een kwaal lijden, geen gemakkelijke zaak, en dat strekt geheel en al tot tof van de Pink Pilllen, die, wat wij niet mogen vergeten, goed zijn voor allen, voor kinderen zoowel als voor volwassenen en grijsaards. Zij zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos en f9 per zes doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Van-Eeghenlaan 22, Amsterdam voor Haarlem en Omstreken bij de firma's J. J. Göppinger, Groote Houtstraat 147 en bij Plaatzer van der Huil, Jans straat 28. En verder bij verschillende Apothekers en dro gisten. OVER VEEN. Personalia. Men schrijft ons: Niet den 16en Mei, zooals in „Haar- letm's Dagblad", van Woensdag 1.1. slaat, maar den 17den Mei, dus Dinsdag, 'herdenkt de heer C. J. Th. Leistikow, Hoofd der School te Overveen, zijn 40- jarig aimbtsfeest als onderwijzer, waar van 35 jaar als Hoofd der School. Het zal' den geachten Jubilaris dien dag zeker niet aan belangstelling pntbre- ken< BLOEMENDAAL. Kiezerslijst. Burgemeester en Wethou ders dezer gemeente hébben beslissing genomen in zake de ingediende re clames tegen de vastgestelde kiezers lijst, en besloten D. Verduin en W. J. Wieerels alsnog daarop te plaatsen. Medegedeeld ch.ur M U. Toühbsröh en Cr. 13 Mei. VnrigG koer* boeien Atchison coman. Ill1 Vu, 1111/2 Denver Rio 40 5/](, 41 Erie 28'6,-j6 287s Kans South 3 4&/s 34 Pref 66B,g 67 Missouri Comm. 42 413/4 N. Y. Ontario 44 44 Rock Island 443/g 44'/i6 Southern Pacif, 126',, Railway, 27 26'/8 Union Paoif. 1821/j 1821/, Wabash Comm. 206/g 206/g Amalg Oopp. 71 70 Car Foundry 6D/4 607/g Steel Comm. 82Vie 82Vle Marine Pref. 19i/4 191,4 Comm. 6-/16 61/4 Peruv. Pref. 39 391/4 Coram. U15/i« 121/4 Kon. Petroleum 5391/, 537 Great Cobar 1141/j Ned. Schuld 2% 746/, 741/5 Rusland Hope, 871'2 871 4 Consols 88»/4 88V2 Amer. waarden ongeaDimeerd. Russ. fondsen lager. Petroleum aand. stil. Tabaksaand. vast. Mijnaand. verdeeld. Prolongatie. 51 2 Speciën en Munten. Goud. Eng. Souvereinen 112.05 f 12.15 Stukken v. 20 Mrk.f 11,75 —f 11,85 Stukken v. 20Frs. f 9,55 f 9,65 Zilver. Rijksmarken f0,58 f 0,591/, Stukken van 5 Frs. f2,35 f2,40 Vreemde Banknoten. Pruisische f 58.921/2 f 59,17i/2 Fransche f 47.821/.,— f 48,07i/2 Belgische f 47,671 /2 - 1 47,90 Engelsche f 12,05 f 12,15 Aanbesteed, Bij de aanbesteding voor de le vering van rundvleesch, rundvet en pekelspek, hedenmiddag alhier op't bureau van den gaini.zoens comman- dant gehouden, werd als volgt in geschreven rundvleesch. J. Kater, 59 cent per kik», vetspak, Hölske, 79 et. per kilo; mager spek Höls ke, 80 ct. per kilo; Snijders en Zn-, rookpekelspek, 79 qt,Taverne, te Leiden, rookpekelspek, 82 ct. per kilo; B. Noot, rundvieeschvet, 64 cL per kilo; Stol, gerookt en, pekel- spek, 72 ct. per kilo; .Mok, rund vleesch en vet 58.9 per kilo. De levering v an rundvleesch werd voorloopig aan de firma Mok, die van spek voorloopig .aan de firma Stol toegewezen. IJMUIDEN. Bij de gisteren gehou den aanbesteding voor den bouw van eene nieuwe kerk voor de Ned. Her vormde gemeente alhier wae laagste iaechrijver de firma P. Heere Zoon, alhier, voor f68000 De gunning is echter nog aangehouden. IJMUIDEN. Gisterenmiddag werd in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk, alhier, aanbesteed het houwen eener nieuwe Ned. Herv. Kerk. Ingekomen waren 7 biljetten, en er werd alls volgt ingeschreven f 108.700, door M. van Ommeren, Haarlem, f82.987, door A. en F. Paar- dekooper, Den Haag. f72.000 ,door J. Kraaij en Co., HEMegom. f69.885, door D. v. d. Plas, IJmuiden. f69.496, door J. Kok, Utrecht, f68.384, door J. N. Swaan, Hilversum, f 68.000, door F. Heere en Zoon, IJmuiden. Volgens bestek apht dagen beraad. De heer Meppefliink, architect te Haarlem, is met de uitvoering belast. 'Ie ver koupen. Zaterdag, 14 Mei. HAARLEM. De Gouden Leeuw. Diverse verknopingen. van het Koninkl. Nederl. Meteriologisch Instituut te De Bilt. (Per Telegraaf). Vrijdagmorgen, 10 uur. Hoogste barometerstand 777,5 Herno- sand, laagste 747,0 P rtlandbill. Zwakke tot matige winden uit Zui delijke richtingen. Veranderlijke bewol king. Mogelijk onweersverschijnselen. Koeler. AGENDA. voor Zaterdag, 14 Mei. Gebouw St. Bavo. R. K Volksbond, van 8 tot 10 uur zitting Steuncomité Leo XIII, half 9 zitting Spaarbank „St Antonius van Padua", 8 uur zitting Hulpspaarbank (Schoter- kwajrtier), half 9 uur zitting Spaarbank „St. Nicolaas" (winterprovisie), half 9 uur zitting en inschrijving van nieu we leden in de Coöperatieve Bakkerij „Arbeid Adelt", Half 9 uur Communie- fonds. j Bisschoppelijk! Museum (Jansstraat 79). Geopend eiken day van 105 uur, tegen betaling van 25 cents. .Uitgezonderd Zondagen en B). K. feestdagen. Doorloopende toegangskaarten voor een geheel jaar f 1. Tèyler's Stichtinngj. l-1- 4 uur, Tentoonstellingt Nat. Bloemententoonst. Geopend van 106 uur. Brongebouw. 105 uur Tentoonstelling van moderne schil derijen. i Burgerlijke Stand Geboren: 10 Mei. idj. van Th. J. Akersloot(Wolzak. Overleden: 12 Mei. D. Putker 65 j. Korte Poellaan. P., 3 m, 2 van Ml Heijboer, Kenaustraat. Potitie-r ap port. Gevonden yoorw. 1 rijtuigmoer, KI. Heiligland 67. 1 portemonnaia met inhoud, Ael-j bertnbergstraat 5, 1 montuur yan I 12 Mei 1910. medegedeeld door H C Tombergh Co. De beurs van heidien verkeerde we der in eene lustelooZe stemming en waren de zaken in bijba alle hoeken uiterst gering. Londen opende vast doch werd spoedig daarop zwakker en ook ten onzent heerschte een ge lijke etrooming. De yariatiën zoo wel in Amerikaansqhe Industrials als in Spoorwegshares waren van niet de minste beteekenis. De lokale markten leverden even min veel belangwekkends op en ook daar waren de zaken miniem. Rub bers in navolging van Londen vast. Indische culturen kalm- Indische mij nen stiL Koperwaardén, na vajste opening, terugloopend. De tabaksmarkt was bieden min der geanimeerd mat eenige verlaging voor de meeste verhandelde soorten. De affaires waren echter hoogist on beduidend. Indische Petroleum eveneens met geringen omzet. Koninklijke aanvankelijk hooger, liepen later Weer terug. Geconsolideerde, na scherpe te ruggang, weder 6 pOk hooger en vast sluitend. Nederlandsche Staatsfondsen vast en hooger. Europeesche staatsfond sen stil. Geld prij&houednd, doch ruimer. Prolongatie 5 Va pCt, Heden overleed plotseliDg, te Beverwijk na voorzien te zijn van de H H. Sacramenten der Ster venden, onze geliefde Zuster, Tan te, behuwd-en oud-Tante Mejuffrouw SUSANNA LE0NARDA MARIA van Erven Dorens, in den ouderdom van 75 jaar. Uit aller naam Mevk. de Wed. A.PHLIPPEAU- van Erven Dorens. Eenige en algemeene kennisgeving Overveen, 10 Mei 1910. Voor de vele blijken van hulpvaar digheid en belangstelling ondervonden bij het droevig ongeval en verlies van ons lieve kind betuigt ondergeteekende zijn hartelijken dank. INTERC. TELEFOON 1886. door den Makelaar ten overstaan vaa den Deurwaarder w. o. wegens vertrek naar Indië van den WelEd. Heer W. KREUNEN. Een gedeeltelijken Inboedel (slechts zes maanden in gebruik geweestX bevatten de o.a. een zestal pitehpine ledikanten^ waaronder volledig Slaapkamerameu blement, benevens rustbed, allen com pleet met springveeren- en kapokma trassen en zoo goed als nieuw. Voortseikenhouten eetkamerameu blement met dito buffet, stoelen, tafels, piano's (merken G. BAUVAIS FILS* Paris, en BUCHER, 5 Paris), noten houten Bonheur du jour, speeltafeltjes^ boeken en linnenkasten, buffetten' met toonbank, w. o. magnifique notenhout'em Restaurant-buffet, secretaire, chiffonière, schrijftafel; verder Salonameublement2 karpetten, vlöerkleeden, zeilen (w. o. pl.m. 30 Meter inlaid), loopers, lancas ter rol- en overgordijnen, mahoniehou ten en geschilderde ledikanten, bedden, matrassen, waschtafels, nachtkastjes, di verse gasomamenlen, prachtige pendu les, schilderijen, spiegels ïn vergulde en andere lijsten, diverse luxe-artikelen, mooi eetservies, porselein, waarbij eenig Chineesch kristal en aar dewerk, handkoffers en city-bugs, muziekdoos, eenige dames- heerenrijwielen, portemanteaux, cyclo style, sport- en kinderwagens, brand kast, enz. enz. Verder: Bad met Geyser, eenigeoudu schilderstukken, antieke geldkist, Sin ger trapnaaimachine, muziekstandaards, volière, vogelkooien op standaards, vi trine met geslepen ruit, cylinder-mau- geih, schoorsteensoherm, tevens theeta- féli, serre-ameublement, fornuis, kachel, tuinbanken, enz enz. Ten slotte eenig goud- en zilver werk, waarbij zilveren lepels en vor ken, taartenschep, ijsslel en eenige •01*- verts. Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Mjeder, Groot- en Behuwdmoedèr, Mevrouw Wed v. d. Heer BERNARDUS ZUITHOF, betuigen wij onzen hartelijken dank. J. R. ZUITHrF. Wed. A. J. JACOBS—Zuithof en kinderen. D. P. ZUITHOF. Hilversum M. C. van dek HEIJDEN ZüITBQ*. C. L. van der HEIJDEN. Haarlem, Mei 1910

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1910 | | pagina 2