DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. -sr- «MIIJ laii Itiy 011 nderhuisvest 29-31-33, Haarlem If!!! GULDEN hij Oflfl IKf! IflfX fill Pinksteren. BUITENLAND. Gemengde Buitenlandsche berichten BINNENLAND. Zaterdagavoodpraatjes. cxxxvn ZATERDAG 14 MEI 1910. 35ste Jaargang Ho. 7191 Bureaux van Redactie en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer 1426. Voor advertentiën en reclames buiten Haarlem en de agentschappen wende men zich tot RICARDO's Advertentie Bureau, N. Z. Voorburgwal 242, Amsterdam, Int. Telefoon 1020. Wegens den TWEEDEN PINKSTER DAG zal de „Nieuwe Haarlemsche Courant" Maandag a.s. NIET ver schijnen. Dit nummer bestaat uit 4>ijf b laden, w. o. de Of* ficiëele Kerkt ijst en het GeïllustreerdZondags- blad in 8 bladzijden. EERSTE BLAD. Algemeen Overzicht. Het is inderdaad onberekenbaar weer in deze dagen. Te St- Péters- burg is het snikheet, wat het volk aan don invloed van de staartster, wijt Mr. E. R. H. REG0UT, ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Haarlem f 1,35 Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) 1,35 Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post 1,80 Afzonderlijke nummers 0,03 PRIJS OER ADVERTENT1ËN: Van 1—6 regels 60 cent (contant 50 cent) Iedere regel meer 10 cent Buiten Haarlem en de A gentschappen 15 cent per regel. (Buitenland 20 cent Reclames dubbel tarief Dienstaanbiedinge25 cent (6 regels), driemaal voor 50 cent (i contant). Alle betalende abonnés op dit blad, die in het bezit eener vei zekeringspolis zijn, zijn volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor- *aw wij 8vinger. De uitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Ocean" Bijkantoor voor Haarlem de Nederlandsche Credietbank Nieuwe Oracht 11 15 GULDEN bij verlies van één anderen vinger. hoorden hen in onze talen de groote werken Gods verkondigen." Het wtonder van den Pinkstermor gen is aangrijpend in zijn grootheid. Daai- w'aren twaalf arme viaschers, ongeletterde en vreesachtige man nen, in Wie ondanks het voortduren de bijzijn van Jezus ket vertrouwen op God de overwinning nog niet had kunnen behalen over het menschelijk opzicht. Ond anks Jezus' dagelijk- scha onderrichtingen hadden zij nog niet meer dan een uiterst beperkte en bekrompen gedachte van het Kijk, dat de goddelijke Meester op aarde kwam.' stichten. En ziet, op die tw'aadf kleinmoe dige en onwetende mannen daalt de H. Geest neder en van dien eigen oogenblik af zijn het geloofshelden geworden, die bij monde van St. Pe trus onviOTschrokken het hestonden, aan diezelfde Joden, die zij eenjUaal zoo gevreesd hadden, den G odsmoord te verwijten, hun luide te verkondi gen, dat Jezus, Dien zij gekruist hadden, waarlijk de Zoon van God wais. ..Waren dat dezelfden, die in dein Hof de Olijven van Jezus waren weggevlucht, toen Zijn vijanden na derden, zij die thaps juichten dat z!a om den naam. van Jezus vervol ging mochten lijden? Konden dat de mannen zijn, iiie voorheen zoo weinig begrepen van Jezus' goddelijke Leer, dat ze onder elkander tw.stten om de eerste plaats in het rijk, dat hun Mieester op- aarde kwam stichten, en die thans in bewoordingen wier klare .wijsheid en overredingskracht ons na zooveel eeuwen nog! in bewondering doen staan, da Godheid v.an Jezus aam heidenen en Joden verkondigden? Waarlijk, niets minder dan de ne- derdaling jdes H, G-eestes was noo- dig .om da eenvoudige Galileeschie visschers te maken tot da mannen, die alle natiën daar ieder in hun taal hoorden verkondigen de groote werken Gods1 Die komst des H. Gees te s, dien Jezus aan Zijn Apostelen beloofd had, was voor de Kerk en voor ons een belofte van de allerhoogste be- tieekenis. Een belofte van de waarheid, die <i!a kerk in alle eeuwigheid bezitten zal, en van bescherming tegen hare vijanden, die tegen den H. Geest, Beschermer van Zijne Bruid, niets vermogen. Een belofte ook voor ieder onzer, dat wij! in de kracht des H. Geestes hersdhapen worden zooals de Aposte len, wanneer wij zei ven aan Zijn ver- (heytejn werkinggeen beletselen in dek weg stellen,. Z-oo waren de eerste christenen, in wie de H. Geest zulk een verande ring teweeg bracht, dat hun levens wandel een voortdurende prediking a,an de heidenen was van de verhe ven waarheid der leer van Jezus. „Ziet hoe deze christenen elkander liefhebhen," riepen de heidenen uit, en zij: werden gedwongen aan de ver hevenheid te geloovcn van een gods dienst, die zulke menschen voort bracht. Waren de christenen van onz.ejn tijd het ook nog! Het mag een droeve waarheid hee- ten, dat niets de verbreiding van het katholicisme meer in den weg staat dan de ongodsdienstigheid en het slechte gedrag van zoovele chris tenen, die verre van herboren te zijn in de kracht des H Ge.estes, zich hechten aan de wereld en de we- 'reldsche genoegens, die in het oog der menschen schande brengen over i het Evangelie, dat zij belijden j Misschien is het getuigenis, dat j vele christenen van dezen tijd door hun gedrag geven tegen de kerk van Christus, wel het grootste gevaar, waartegen, de H. Geest Zijn Bruid te beschermen heeft. Enzeker is hét leven van velen onder; ons, die door hun daden aller- j minst getuigenis afleggen van d;e j waarheid en de. verhe venheid v,an i Jezus' heilige leer, een der ernstigste i oorzaken, die de uitbreiding der Kerk belemimeren I Echter behoeft op den blijden Pinksterdag niet enkel deze scha duwkant bezien te worden. Want waar is het ook, dat wij christenen door geheel ons kerke lijk, huiselijk en maatschappelijk le ven volkomen naar da voorschrif ten van den grooten Stichter der Kerk in te richten, dat leven kun nen maken tot eep voortreffelijke prediking van de waarheid en !ie heiligheid van het Evangelie. En zoo kan zelfs de eenvoudigste, ook al wordt hij van den vroegen morgen tot den laten avond door de beslommeringen des levens be zig, gehouden, door heel zijn leven een machtig getuigenis afleggen voor Jesus' heilige Leer. Dat is het leek en- apostolaat, wiaaxvan in onzen tijd zoo dikwijls gesproken wordt, en dat toch werkelijk niets nieuws is. W-an,t immers reeds de eerstol christenen beoefenden dit leeken- apostolaat op een wijze, die de be wondering afdwong der heidenen en die zeker een der oorzaken is ge weest van de zoo wonderbaar snelle uitbreiding der Kerk in de eerste tijden. Zoo ook kan de katholiek in de wereld, wien aardsche goederen aan eer, stand of rijkdom geschonken i zijn, door heel zijn maatschappelijk leven vooral zijn mede-christenen ten voorbeeld zijn. En als in onze dagen het Rooms oho leven weer rijker op- bloeit, dan is dit ongetwijfeld in niet geringe mate ,te danken aan het voorbeeld van hen, wier geheele leven en dat niet enkel in den huiselijken kring hun omgeving een voortdurende aansporing is om als zij voor God en Zijn Kerk door hun daden en hun machtig voor beeld te arbeiden. Dat is het apostolaat, voor ieder onzer weggelegd, en wa,artoe het heerlijk Pinksterfeest met zooveel kracht telkens opnieuw opwekt en aanspoort. De Engelsohe geneeshieeren zijn het o Ver de oorzaken van KONING EDWARD'S DOOD dood volkomen eens. De drie lijf artsen van den overdeden vorst ver klaren eenstemmig, dat door de aan doening, der longen en de zeer ver ergerde kortademigheid, een verlam ming der functiën van het hart is gievolgd, die tot een betrekkelijk schiet ij ken dood na lange bewuste loosheid gevoerd heeft. Het programma voor de begrafenis des konings staat nu nagenoeg vast. Om; hall twaalf Dinsdag voormid dag verlaat de stoet het Bucking- hapipaleis, langs Processional Road Horse Guards Parade, Whitehall naarhet Parlementsplein. De koning en leden van het koninklijke huis zullen de lijkbaar volgen. Aan den ingang van Westminster Hall wordt de lijkkist in ontvangst genomen door de geestelijkheid, den lord-kan- selier, voorzitter van bet Hooger- buj's, en den voorzitter van het La gerhuis, De kist wordt op het praal bed gezet, en de lijkdienst begint. Het koor uit da Westminster Abdij: zal daarbij,' voorzingen. Vrijdag in den voormiddag, zoo is 't plan, zal die stoet niet later dan IJ. uur van Westminster Hall vertrekkenmisschien zal 't om 10.15 gebeuren. De koning ejn de binnen- en buitenlandsche, mannelijke vor stelijke personen rijden te paard ach ter den lijkwagen; dan volgen de koetsen met de vrouwelijke. Dp lijk kist wordt in een geheel met purper, de koninklijke rouwkleur, bekleeden wagen geplaatst. Te Windsorwordt bat .lijk vervolgens in de kapel van het kasteel bijgezet. Men is begonnen met het opslaan van tribunes langs dein weg; dien da lijkstoet zal nemen van het Bue- kinghampaleis na.ar Westminster Hall. Knoningin Alexandra en de Kei zerin-weduwe van Rusland zullen in dezen stoet meerijden, alsook in den stoet van Westminster Hall naar het Paddingtonstation op 20 dezer. Dé kazernes in Londen bieden niet voldoende ruimte om alle troepen, die voor de begrafenis zijn ontboden, onder dak te brengen. De soldaten zullen in Hydepark kampeeren, dat daartoe in een reusachtig militair kamp wordt herschapen. Ter eerbiediging van de wensehen van koningin Alexandra zijjn, de sluiting der kist, welke gisteravond zou plaats hebben, en de niet-offi- cieelo tepronksteliing^in de troon zaal, welke heden zou beginnen, beide uitgesteld. De toebereidselen voor laatstgenoemde plechtigheid zijn echter voltooid, de troonzetel is weggenomen. Gp zijn plaats en onder zijn rooden hemel, gedekt door do kroon, is een altaar opgericht, overdekt door wit laken met gouden franje en versierd met kroonkapde- laars en een overvloed van witte bloemen. Tegenover het altaar staat de ka tafalk met purper behangen, op de vier hoeken groote kaarsen in reus achtige kroonkandelaars. Bij het ein- de, het verst van het altaar, zijn twiee bidstoelen. Als de kist op den katafalk is ge plaatst, zal zij gedekt worden door liet lijkkleed, dat ook voor koningin Victoria is gebruikt. Op dat kleed worden dan gelegd kroon, schepter en de andere teekenen der konink- lijke waardigheid. Manschappen van de grenadiers- garde zullen de wacht houden rond om de lijkbaar. De plaatsen langs den weg, dien de begrafenis nemen zal, doen reeds I opgeld. Voor een plaats aan een ven ster eerste verdieping in Parliament- Street werd a,l 1800 gulden betaald. Merkwaardig mag heeten dat zulk een groot aantal Engelsohen, van Londen vooral, zwaren rouw dra- I gen over hun koning- Hat rouwgeld doeit opgeld. J _(1_R i Zweden zal hij de begrafenis ver- i tegenwoordigd worden door prins Karei, broeder van den koning. Deze is nog niet sterk genoeg om de be grafenis bij te wonen, en de kroon prins, die regent is, kan niet uft Zweden weg. Het mag misschien vreemd heeten, in een algemeen overzicht een praat je te maken over HET! WEER. Maar de laatste dagen geven er inderdaad toch. wel aanleiding toet. In Italië heeft het daarentegen te Belluno, Brescia en Bellinzona ge sneeuwd. Dit is daar een zieer onge woon verschijnsel in Mei. jfo ISeoglito op Sicilië heeft een vioedkiplf de schepen van liet strand geslagen. Men gelooft, dat er ver scheidene visscherlui bij .om, zijn ge komen In Japan heeft een wervelstorm' in het district Kobe groots verwoes ting aangericht. Er is tusschen iO- saka en Nagoja een boot met 50 rei zigers vergaan. Ook van elders wor den schipbreuken gemeld. Dan konten wij er. hier nog genadig af Wat den overgang van KRETA aan Griekenland betreft, al zal dit o pden duur wel niet tegen te hou den zijn, op het oogenblik is het ver zet van den kant van Turkije nog zeer sterk, niet enkel van de regee- i ring, maar ook van de zijde des volks Uit Salonika komt het bericht van een protest vergadering, waar beslo ten is, dat de geheele Albaneesche bevolking te wapen loopen en naar de Grieksche grens oprukken zal om de rechten van Turkije op Kreta te doen eerbiedigen, als de regeering niet in vier dagen bevredigende ver klaringen in zake de Kretenzer kwestie aflegt. de üieuwe Minister van Justit:e, broeder van den Minister van Waterstaat, lot nu toe Kamerlid voor Helmond en rijks commissaris voor de Brueeeleche tentoon stelling Ongeluk in een kolenmijn. De raflnp, die de Engeüsche mijnindustrie door de ontploffing in de mijn van Whitehaven getroffen heeft, is hoogst ernstig. Het schrikkelijk ongduk, dat aan veel meer dan honderd mijn werkers het leven gekost heeft, is ge beurd in een gedeelte van de mijn, dat zich ver onder de zee uitstrekt. De plek waar de meeste slachtoffers moe ten liggen, is vijf kilometer ver van de kust onder zee. De Laatste berichten melden dat de laatste hoop om de mannen, die nog in de mijn zijn, te redden, thans is opgegeven. De mijn wordt dichtgemetseld Ongeluk te Willielmshafen. Bij oe feningen met het laten ontploffen van mijnen door de divisie van mijnenzoe kers is dezer dagen een ernstig onge luk gebeurd. Vijf man zijn omggeko- komen, twee zwaar gewond. Een vreeselijko brand. Te Przmy- slany in Galicië (Oostenrijk) heeft een vreeselijke 'brand gewoed, Wfaardoor tweehonderd huizen een, prooi der vlam men en tweeduizend menschen dakloos werden. Het proces-Hofrichter. De dag van het proces tegen den Oosten rij kschen luitenant Hofrichler, beschuldigd van poging tot vergiftiging van een aantal officieren van den Ooslenrijkschen ge neral en staf, is thans zoo goed als vast gesteld. Het proces zal beginnen in de eerste dagen na het Pinksterfeest, Woensdag 18 en Donderdag 19 Mei! Een mislukte aanslag. Woensdag j.l. is een poging gedaan om den heer Goelsjkof, den president der Rujsisische üoema, van het leven te berooven. Er ontplofte n.l. een bom onder de wagon, waarin hij reisde, gelukkig zon- ter zonder dat de president eenig letsel kreeg. Do opstand aan de Ivoorkust in Afrika. Majoor Nogues, die den krijgs tocht tot demping van den op stand aan de Fransche Ivoorkust in West-Afrika heeft geleid en Woens dag te Bordeaux terug gekomen is, deel de daar mede, dat de opstand zeer ernstig was geweest, maar alle gevaar nu terzijde gesteld scheen te zijn. De oproerige stam der Abbei's had in ver schillende gevechten 2500 jman verforen. Fransche zijde sneuvelden 40 man. De opstand had op een zeker oogenMik zuilk een omvang, dat het geheele ge bied van de Ivoorkust terugveroverd moest worden. Een reuzenluchtschip. Van het Britsche marine-luchtschip, 'dat te Bar row in Furness wordt gebouwd en in Augustus of September a.s. een proef vlucht zal doen, wordt in èen Engel sch blad de volgende beschrijving gegeven: Het luchtschip is het grootste, dal tot dusver gebouwd is, het heeft nJ. een lengte van 500 voet. Het geraamte is gemaakt van een metaal, dat lichter, maar levens steviger is dan aluminium. De gasbalion heeft negen afdeelingen, die echter niet alle van dezelfde stof vervaardigd zijn. Men heeft ni. bij wijze van proef verschillende sloffen ge bruikt, o.m. een soort dunne stof, pas in Engeland uitgevonden, die water- bf luchtdicht is. Welke propellers gebruikt zullen worden, staat nog niet vast; men is nog bezig met het nemen van proe ven met een soort, die vier vleugei's heeft en een diameter van 10 voet. Daarmede hoopt men een snelheid van meer dan 70 K.M. per uur te berei ken, door imiddel 'van jWolsel ey-m o to ren van 200 P.L. Het schuitje zal voor een bezetting van 20 man worden ingericht en voor zien worden van een apparaat voor draadlooze telegrafie. Hofberichten. Men meldt uit Apeldoorn Met de jacht op korhoenders, de i g. bolderjachten, is op de heerlijkheid Bet L>o aangevangen. Z. K. H. de Prins en zijn jachtge zelschap rijden daartoe 'e nachts uit naar de bosschen onder Gortel, Vier houten en Beekbergen, waar men zich dan verdekt opstelt, om bij bet krie ken van den dag de kans af te wach ten, eenige korhoender hanen onuer schot te krijgen. Gisternacht te halfeen reed voor dit doel Z. K H. met eeoige heeren der hofhouding iD jachtwagen met vierspan uit. De Sta'enverkiezingen. De Haagsche correspondent, van de „Msh." schrijft,: Naar blijkt is de kans groot, dat de rechtscho partijen bij de a.s. Staten verkiezingen hier ter stede slechts zullen uitkomen met twee candida- ten, in plaats yan met drie, gelijk oorspronkelijk bij gemeen overleg besloten was. Dit zou dan geschie den, mede op tactische overwegingen,; Gebeurt dit, dam zal van de hlJris- Pinksteren in de lente en hoe we bijna nog goed hoop stoken haddtn gehad Over dienstmeisjes en da nietjes en een aanbod, dat de vraag verre overtreft Waar die cent op de melk vandaan kom(n een cu lieuse v.remiging. meteen praatje over de komeet tot slot. Zalige Pinks leren! Toch maar een van de mooiste feesten van het heeüe jaar, dat heerlijke Pinksterfeest, niet waar? Eigenaardig is het wel', dat we *n den regel Pinksteren in den zomer vieren, maar van dit jaar, met al die verwarring in de weersgesteldheid, zou het haast in den winter gevallen zijn en, 't is nog luk-raak dat we het nu fel de Henle krijgen, nu pas een paar dagen de kachels opzij konden worden zettan en we een vuurtje konden mis- Sen. Ik denk dat onze Haarlemsche *feiler in het hoofd heeft gehad, toen Samteenteraad blijkbaar dien Pinkster- de heeren het besluit genomen hebben om de cokes nu eens heel goedkoop te geven! Als 'l nog een week of wat zoo gebleven had als een dag of vijf, zes geleden, wel, dan zou menigeen met die goedkoope cokes nog een for tuintje hebben gehad. Ik bedoel' na doel] natuurlijk: menigeen, voor wien het tóch al een tegenvaller is, zoo iaat in het jaar de kachel nog te moeten stoken! Nu evenwel Onze Lieve Heel den zomer een duwtje heeft gegeven en hem blijkbaar- op z'n plicht gewe zen heeft om ook te verschijnen, nu zullen onze werklui!, voor wmie anders die goedkoope cokes 'n buitenkansje ware geweest, niet veel' hebben aan ie geindeenlelijke prijsafslagOch zoo gaat het gemeenlijk met die dingetjes I die heeren ambtenaren uitdenken: ze zijn in den regel heel goed bedoeld, maar ze komen wel eens aan een ver keerd adres terecht. Net eender als met j de telefoon, waar de dames de beste bedoelingen van de wereld hebben en naar ik geloof ook vol ijver hun werk doen, maar waar je als abonné ook nog al eens een verkeerd adres krijgt, in plaats van dengene dien je opge scheld wilde hebben'k Heb al eens geïnformeerd, hoe of dat komen zou: want voor een kruidenier is 't na tuurlijk een beetle! (last, ia(Ls jb.v. jmevrouw die of dié je een groote bestelling wil doen, en d'r komt net, in plaats van jezelf, een concurrent van je aan 't andere eind van de telefoon, die óf de beslediling je afsnoept, öf precies je klanten leert kennen, alsof-ie z'n neus in je boeken kon steken. Men heeft me vertéld dat 't kwam, omdat er geen juffrouwen genoeg zijn, en nu kan ik hee'lemaal niet veronderstellen dat er geen aanbod zou wezen van meisjes, die graag telefoonjuffrouw 'willen Wezen. Wiant als je een dienstmeisje vraagt tegenwoordig, dan krijg je er één of géén, maar vraag je een juffrouw van gezelschap, of 'n andere „juffrouw", kortom voor een soortement betrek king waar de dametjes hun hoedjes en japonnetjes en manteltjes en hand schoentjes bij kunnen gebruiken, dan komen ze toeloopen van allen kant, en je hebt overvloed van keuze. D'r zou een heel filosofisch beloog te schrijven zijn over die neiging van onze tegen woordige dametjes in verband met de vrouwenbeweging of zoo, doch dat wordt me te geleerd, en om op onze telefoonjuffrouwen dan maar terug te komen, wil ik zeggen dat het niet kan liggen aan het tekort van aanbod van werkkrachten, zoo er te weinig perso neel is! Waaruit gladjes volgt, dat het 'mi liggen moet aan een tekort in de „vraag", en dat de telefoonmaatschappij goed zou doen eens gauw 'n oproep in de krant te zetten, om het personeel aan te uvlllen. W'ant de abonné's tal' hebben ze mij van verschillenden kant al herhaaldelijk gezegd klagen steen en been, en op den duur kan het tooh zoo riiet blijven, al' leggen we ons er voorfoopfig maar bij neerl Dat moet je in je leven zoo wél meer doen, al bevalt het een of ander je niet en zoo geloof ik dat 't ook wel wezen zal met den maatregel die de Haarlemsche melkboeren hebben geno- men, toen ze op den eersten Mei de melk op den wlnlerprijs hielden en er niet, zooals anders 's. zomers gere- gold gebeurde, 'n cenlje wilden afdoen. Het is mij maar niet erg duidelijk, waarom andere zomers d'ie cent er wel U-kon, en nu niet! Als 't brood op slaat, dan zeggen ze dad dat gebeurt omdat het medl; of de gist, of weet ik wat anders dat erbij hoort, zooveel' duurder zijn geworden. Nu, dat begrijp ik! Als mijn leverancier ïn 't groot de capucijnders opsrtiaat omdat Onze Lieve Heer er wat minder heeft laten groeien dan een vorig jaar, dan ben 1 ik verplicht om er ook voor de klan ten per kop een centje op te leggen. Maar met de melk, hoe zit 't daarmee? Zouden van den zomer de koeien zoo veel duurder geworden zijn dan vorige jaren Of is er soms een beweging van de melkmeiden gaande, om meer loon te hebben? 'k Heb er niets van gehoord, en ik moet toch eens infor- meeren wat er van is, temeer omdat de melkboeren hun besluit om met 1 Mei niet af te slaan, zoo heel in 't geheim hebben genomen en er ab soluut niet over gestemd zijn geweest, dat de „Nieuwe Haarlemsche" 't eerst het publiek ervan in kennis stelde, hoe wel daar toch naar inijn overtuiging niets tegen was en integendeel 't publiek recht had, om 't (e weten, niet waar? Ja, ja, we beleven tegenwoordig rare tijden: daar lias ik van de week in de krant een bericht, dat de col lecteurs in de Staatsloterij een vereeni- ging hebben gdesLicht ter verdediging van hunne belangen, die voor de aan eensluiting van de spelers in de Staats loterij in gevaar zouden zijn gebracht, 'n Rare historie! Dat doet me zoowat denken aan een vereeniging van jagers, die zou moeien gesticht worden om de belangen van de jagers te verdedigen tegen de hazen, die niet geschoten wil len worden! Of ran poeliers, die vin den dat ze achterop raken, omdat de kippen en eenden er op tegen zijn, geplukt te worden! Ze zeggen dataJiie rare dingen die gebeuren in deze dagen, moeten toegeschreven worden aan de komeet: als 't waar iis, dan krijgt dat ding heel wat op z'n rekening! Enfin, zien moet ik 'm toch, en ik ben op dat punt de eenige niet, want de Haar lemsche wielrijdersvereeniging schrijft in den loop van "de volgende week op een der avonden een clubloch uit, met het doel: „om de komeet te gaan kijken!' Als dat nu niet modem is, dan weet ik het niet. Intusschen is hier nog één ding bij te vermelden, dat niet mag warden vergelen: die clublocht is vastgesteld op een dag na den 18en, dat is n a de dag atdde wereld zou vergaan, zooals in ernst door ver schillende lui beweerd is". Dat die Haar lemsche wielrijders op die manier te kennen geven, dat ze van dat praatje van 't vergaan der wereld niemendal gelooven, is 'n omstandigheid die we niet mogen voorbijgaan. Ja, we zijn zoo dom toch niet hier in Haarlem alsjc soms denken zoudt! 14 MEI.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1910 | | pagina 1