De groote Catehismus met verklaringen en voorbeelden. Nieuws uit Kennemerland. Ingezonden Mededeeling. J. W. LUCAS, Stadsnieuws. Uit onzen Omtrek, Verkoopingen, Koelhuizen, enz. Tes* perse* ten dienste van Kostscholen, Patronaten enz. Gemeentezaken. Aanbestedingen. verminkte lijk ;8 naar de algemeene begraafplaats overgebracht. HILLEGOM. Personalia. Tot voorzitter van den Zanderijpolder is door ingelanden gekozen de heer JohB. van Til Jr., in plaats van den heer A. Veldhuijzen van Zanten Jr., die bedankt heeft. Het B. B. G. Zaterdagavond vergaderde in café Flora de afd. Hillegom van het Hol- landsch Bloembollenkweekers Genoot schap. Na een kort openingswoord door den heer Balvers gesproken, werd bij ballotage de heer H. VVeijers als lid aangenomen. Tot leden der commissie van prijsraming werden gekozen voor Hyacinthen de heeren F. Lommerse Pz., en Jb. Rusman, voor tulpen de heeren H. Walkers en W. Meskers. Na eenige algemeene besprekingen over de prijslijst, over den stand van 't gewas en over het gewicht, dat aan genomen zal worden bij den verkoop van plantgoed werd de vergadering gesloten. Statenverkiezing. De libera len zullen in het District Leiderdorp toch ook een candidaat stellen. Er zal dus gestemd moeten worden. Als candidaat der liberalen wordt genoemd de heer G. Kruyff, van Sassenheim. LISSE. Wering van schoolverzuim. De commissie tot wering van school verzuim heeft zich per circulaire tot de heeren patroons in 't bloembollen- bedrijf gewend, waarin zij deze ver zoekt, geen kinderen beneden den 12 jarigen leeftijd te bezigen om bloem bollen schoon te maken. WABMOND. Zomerconcert.W oensdagavond a.s. zal „De Harmonie van Warmond" haar eerste zomeiconcert geven in haar tent, staande op de Baan achter Hotel „De Stad Rome", alhier. NOOBDWIJK. De Noordwijksche H. B. G afdeeling vergaderde in „Flora." De heer G. van Parijs leidde de vergadering. De beurs, onder de vlag van H. B G., zal, omdat ze verleden jaar zoo in den geest viel, dit jaar wederom in den handelstijd gehouden worden. Om toch een weinig het lidmaatschap van H. B. G. te animeeren, zal van be zoekers dezer beurs, die geen lid zijn een kleine entiée worden gevergd. Er werden afgevaardigden gekozenfnaar de alg. verg. van H. B. G., waar de prijs- rijmiDgslijst, waarover al zoo veel te doen is geweest, zal worden vastge steld. De heeren J. H. Lindhout en W. van Rijn werden gekozen voorde hyacinthen, terwijl voor de tulpen de Heeren D. van Dam en H. Vink werden aangewezen. Tot plaatsvervangers af gevaardigden koos men resp. de heeren P. B. v. Eeden en Jac. van Went P. v. d. Voort en Arie Vink. Daarna sloot de Voorz. de vergadering. K OORDWIJKERHOUT. Een lastig heer. Zskere J.W' beter bekend als Jan de Krammer' heeft Vrijdag verschillende menschen' te Zilk onder deze gemeente weer eens wat last bezorgd. Nadat hij den nacht ergeDS achter een rietschelf had door gebracht kreeg hij Vrijdagmorgen op verschillende plaatsen een toeval. Voor de tweede maal omstreeks half twaaif op het erf der gebroeders C. en W. Ruigrok. De laatste zond om politie, die Jan kwam halen en eerst met hem op stap ging] om de jas te zoeken, die Jan den vorigen avond was kwijt geraakt, terwijl Jan zich maar niet kon herinneren waar dat onmisbare kleedingstuk gestoven of gevlogen was. We hebben niet gehoord of an deren het nog wisten. HAARLEMMERMEER. Personalia. De heer E. van Ingen Schenau, te Leiden, is benoemd tot onderwijzer aan de Ghr. School aan den Aaismeerderweg alhier. De spooraanleg. Ofschoon aan de werkzaamheden voor den aanleg van de spoorbaan geregeld wordt door gewerkt, worden de werken niet met zooveel kracht voortgezet als algemeen wordt verlangd; de opening der lijnen zal in geen geval voor 1912 kunnen geschieden, doch vermoedelijk eerst in den loop van dat jaar. SLOTEN. Hooibouw. Alhier en in de om geving begint deze week vrij algemeen de hooibouw, zijnde een 14 dagen vroeger dan het vorige jaar. De landerijen staan uitstekend en een rijke opbrengst is te verwachten. BE VLB WIJK. „Beverwijk Voorui t." Het verzoek van de vereeniging „Beverwijk Vooruit", om een gemeentelijk subsi die van f77000 voor den bouw van 4U arbeiderswoningen, dat door den Raad om praeadvies werd in handen gesteld van B. en W.,moeteen weinig gunstig onthaal vinden. De overweging, dat bij inwilliging al de risico van dien bouw zou komen ten laste der gemeente, moet er toe geleid hebben om een afwijzend praeadvies aan den Raad voor te leggen. Het ledental, dat aanvankelijk 40 bedroeg, moetin den laatsten tijd niet onaanzienlijk verminderd zijn. Aardbeien. Thans is de geheele omgeving vzn Beverwijkeen bloembed en zijn de onafzienbare akkers, over een oppervlakte vao 60 i 80 bun le: s getooid met het kleine bloesembloemp je van de aar bei, die zich weldra tot vrucht zettsu zal. P® oogst b'loo^zeer overvloedig e zullen worden, want in tegenstelling met andere jaren, hebben de nacht vorsten hun schadelijken invloed niet doen gelden. Wanneer de zomerwarmte aanhoudt, dan zullen wij weldra midden in den plak zitten en zijn er handen te kort om den grooten overvloed te oog3ten. In tegenstelling met andere jaren zijn dit jaar geen aardbeien bij verkoop verkocht. Wanneer de vraag nu maar overvloedig is en het buitenland veel afneemt, dan zal de aardbeienteelt loonend zijn. Bollenteelt. In de omgeving van Beverwijk, valt het gewas der bloemezibollen zeer tegen. Het lof der bollen is veel vroeger dan andere jaren afgestorven en dit geldt zoowel de tulpen als de hyacin then. Dit afsterven is zeer bevorderd door de felle hitte van de vorige week en op verschillende tuinen openbaart zich het „vuur". Dientengevolge zijn de bollen niet voldoende ontwikkeld en valt de oogst, nu de tijd van rooien is aangebroken, over het algemeen zeer tegen. 2e ouderssvond van het Kruisverbond. Gisterenavond werd in „Hotel de Zon" de tweede Oudersavond van het Kruisverbond gehouden, waarin als sprekers achtereenvolgens optraden de heer F. Wisse, redacteur van het Katholiek Schoolblad en onderwijzer te Rotterdam, en den WelEerw. Pater Alexander van Velsercord. De heer Wisse toonde uit een verhaal, aan de Oostersche Geschiedenis ontleend, hoe reeds eeuwen geleden bij de oude vol ken de groote waarheid bekend was Wie het kind heeft, heeft de toekomst en deze les wordt ook nu nog toege past. Waar altijd en door ieder de waarheid van bovengenoemd spreek woord is erkend, daar geldt daze waar heid zeker ook wel voor de opvoeding in het huisgezin en is zij zeer toepas selijk op het acoholgebruik door het kind. Daarom moet reeds bij het zeer jooge kind ervoor gewaakt worden dat het niet geraakt in de macht van den vreeselijken tyrankoning Alcohol met zijn trawanten. De Roomsche drankbestrijding moet reeds begonnen worden in de prille jeugd. Dat we over zoo'n leger te beschiken hebben toont ons de Roomsche drankbestrij ding uit onzen tijd, die wel eens met een kruistocht wordt vergeleken. Het Kath. Nederland mag met recht trotsch gaan op zijn drankbestrijders- organisatie, die onder aanvoering van den generaal Dr. Ariëns, met zijn staf, bet hoofdbestuur van Sobriëtas beschikken kan over 5 groote afdee- lingen in de Diocesane bonden en over uitstekend ingerichte regimenten in bijna alle plaatsen met hare Kruis- ▼erbonden, Mariavceenigingen, jon gensbonden en Annavereenigingen. En die Kath. Drankbestrijding is noodig. Met een krachtige opwekking aan de aanwezigen, om mede te werken tot het bereiken van het doel van de drankbestrijding, besloot spreker zijn rede. Een dankwoord van den Voorzitter was ruimschoots verdiend. Na de pauze werd het woord gegeven aan den Eerw. Pater Alexander, die begon met het verschil van de herinneringen, die onderscheidene personen zijn bijge bleven van het huisgezin, waarin zij zijn grootgebracht. Sommige zien mee genoegen op hun jeugdigen leeftijd terug, anderen doen dit met weemoed of met bitterheid. En de oorzaak van dit laatste is zeer dikwijls te vinden in bet drankmisbruik der oudem. Dtch niet alleen het misbruik ook het geregeld gebruik van alcohol werkt verderfelijk op het huisgezin De vader is het hoofd des geziDS. Die moet helder zijn als hoofd des gezins, d.w.z. hij moet zijn plicht besefien en ze volbrengen. Zoo ook is het met de vrouw, het hart van het geziD. Ook zij kan niet zijn, wat zij zijn moest, wanneer zij gregeld gebruik maakt van alcoholische dranken. Samen moe ten zij werken aan de opvoeding hunDer kinderen. Met een beroep op de uitspraken van doctoren, toont spr. aan, welke zware plicht rust op de moeders vooral, maar ook op beide ouders. Ten slotte haalt spr. nog aan de woorden van een sociaal democraa'- die op het V. Drankbestrijderscongres de Katholieken prees om hun voor, aanstaand in deze beweging, en om het huQ vasthouden en handhaven van geloof, waardoor de Kath staat zijn geweest om van de achterlijksttn de voormannen in de drankbestijding te worden. Ook den Pater werd een welverdiend applaus gebracht voor zijn schoone lezing. Tusschen de lezingen werden eenige komische voordrachten ten beste gegeven, terwijl de heer Dam, de nestor van Beverwijk's Kruisver bond, een eigen vervaardigd gedicht verhaalde, hoe een zijner vrienden, door den jenever van den goedanweg afgeweken, in de gevangenis terecht was gekomen, zich gebeterd had, tot groote voldoening niet alleen van zich zelf, maar ook van zijn vrouw. Deze avond, die ook werd bijgewoond door den Hoog Eerw. Heer Deken, den WelEerw Heer van Leeuwen, geestelijk adviseur, (de WelEerw. Hulsbosch en de ZeerEerw. Heer Regent der Bis schoppelijke Kweekschool wareD wegeDB afwezigheid verhinderd) alsook door de Besturen der afd. der om liggende plaatsen, is dus weer goed geslaagd. HEEMSKERK. Kruisverbond. In de ledenvergadering van het Kruisverbond, gisteren gehou den, waren van de 33 leden 21 aanwe zig. De seizoendrukte in aanmerking genomen, kan men zeggen ,dat de op kom t der leien bevredigend was. Na dat de Voorzitter de bijeenkomst met gebed en een hartelijk welkom geopend had, las de Secretaris de notulen voor, welke na een kleine wijziging werden goedgekeurd. Alsnu bracht de Voorzit ter zijn warmen dank uit aan de propa gandisten, die met zooveel ijver en zoo'n goeden uitslag bij de Katholieke ingezetenen om siteim hadden aange klopt. Het resulLaait toch was, dat i' 35 werd ontvangen, terwijl met Augustus nog f30 kan worden opgehaald. Hier door hebben de Katholieke ingezetenen een schoon werk gedaan, daar nu de maandelijksehe verspreiding van 400 welke de vereeniging jaarlijks f 50.60 kosten, verzekerd is. In een volgende vergadering zal worden overwogen, of in 't najaar een subsidie-aanvraag bij de gemeente zal besproken worden. Nog werd afgehandeld de beantwoording der vragenlijst van de Algem. Dioc. Prop. Commissie. Met een woord van dank en gebed sloot de Voorzitter deze vergadering. Gemeenteraad. In de vergade ring van Donderdag werden de notulen gelezen van de spoedeischende verga dering van 16 April, waarin btloten werd tot aankoop van 80 kub. Meter straatkeien van de gemeente Beverwijk Na onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw gekozen raadslid, den heer C. Hartog, door de heeren de Wildt en de Wit, werd tot toelating besloten Eenige af- en overschrijvingen op den dienst 1909 werden door den Raad toegestaan en zullen aan Ged. Staten ter goedkeuring worden aangeboden. Op voorstel van B, en W. wordt besloten het aantal vergunningen niet te verhoogen, maar het aantal op 7 te blijven bepalen. Aan den heer Hartog wordt gelegen heid gegeven zitting te nemen na het afleggen der beloften bij de wet geëischt. (De heer Hartog behoort tot de Doops gezinde kerk). Naar aanleiding dat geen verordening bestaat op de heffiog en invordering van kosten voor het sluiten van huwe lijken op buitengewone uren, wordt met ingang van 1 Juni 1910, een des betreffende verordening vastgesteld. De daarop vallende kosten komen ten goede aan de algemeene armen. Ingevolge een aanschrijving van Ged. Staten zal de legger der wegeD moeten herzien worden, waarvan de kosten op f 180.worden geraamd. Ter tegemoetkoming in de kosten zal subsidie worden aangevraagd. Aange ien de booisteker van Roon, wegens hoogen leeftijd zijn functie wenscht neder te leggen, wordt besloten geen nieuwe aan te stellen, maar alle werkzaamheden op te dragen aan den tweeden hooisteker Kloes, tegen een jaarwedde van f50. OmtreDt het verzoek van A. Beentjes e.a. tot het overnemen van een gedeelte weg onder Heemskerkerduin, wordt be paald, dat die grond tegen f2000 per H.A. kan worden overgenomen, en de noodweg voor K. Pekel behouden blijft. Bepaald wordt dat de schouw op 14 Juni zal plaats hebben en dat van het restant der leening voor den Oude- dijk zal worden gebruikt voor de be taling der van Beverwijk gekochte keien. De rekening van bet armbestuur zal worden nagezien door de heeren Schuit en Scheerman. Behandeld wordt een concept voor de herziening van de algemeene politie verordening, waarvan voorlezing ge schiedt door den secretaris. Op voorstel van den heer Schuii, zal aan de slagers een afschrift van de bepaiiDgsn op de veekeuring gege ven worden. De geheele verordening telt niet minder dan 161 artikelen en werd voorloopig goedgekeurd. Nadat de gezondheidscommissie en Gedep. Staten het ontwerp zullen hebben goedgekeurd zal het door den Raad worden vastgesteld. Burgerlijke Stand. .Onder trouwd: A. W. Scüoenuijs en A. van der Wel. W. van der Wel en C. C. Schoehuijs, allen van Heemskerk. Getrouwd: G. Diemier en K. de Ruijter. Geboren: z. van C. Kluftde Vries. Overleden: M. de Graaf, 80 j en Kn. Kluft, 8 wk. UITGEEST. Harddraver ij-v ereeniging. Vrijdagavond werd in een daarvoor belegde bijeenkomst in het café van den heer C Deutekom alhier, de Harddraverij-Vereeniging „Uitgeest" opgericht. Het voorloopig bestuur is als volgt samengesteld: P. W. Mul, Voorzitter, W. Groen Az., Secretaris en J. Apel doorn, Penningmeester. Voorloopig werd de ledenlijst ge- teekend door 15 personen terwijl nog een drietal ingezetenen bun lidmaat schap toezegdeD. Dezer dagen zal een lijst ter intee- kening als lid tegen een jaarlijksche contributie van f 1 per lid, worden aangeboden, na dien tijd ligt deze lijst ter teekening in het café van den heer Deutekom. Besloten werd Donderdag den 9en Juni een ledenvergadering in genoemd café te beleggen terwijl in die ver gadering de toetreding als lid alsnog bestaat. De spoorlaan is de aangewezen plaats voor deze harddraverij, terwijl een der kermismiddagen niervoor nader zal worden bepaald. Raadsvergadering. In de jongste Raadsvergadering werd de rekening van 't Burgerl. Armbestuur, die een saldo aangaf van 1716,70 goed gekeurd. Aan de Commissie voor de jaarlijksche schoolfeesten werd weer f 100 subsidie toegeatasn. Een adres der gem. lantaarnopste kers verzoekende een gratificatie werd naar B. en W. gezonden ten fine van prreadvie-. De directeur van 't Postkantoor had geschreven, dat hij de leiding van een hulp telegraaf- en telefoonkantoor wel op zich wil nemen tegen een vergoe ding van f 100 per jaar. Na de to lichting van den Voor zitter en na eenig debat werd dit voorstel aangenomen. Het aanbod van de Maatschappij Bouw- en Exploitatie van Gem. be drijven, voorheen Carl Francke om de ontwerpen en teekeningen voor een gasfabriek te vervaardigen, werd niet aanvaard, een en ander werd op gedragen aan den heer Rijkes teDeü Helder. Tot onderwijzeres ie Marken-binnen werd benoemd mej. A. Koch. Over een verzoek van 't Hoofd der School. H. van den Blank, om salaris- verhooging zullen B. en en W. nader praeadviseeren. BEWERKT DOOR H M. H. B ARTELS, Pastoor e.a. G. MOSMANS Senior, Venloo Public Accountant Leer aar M. O. Boekhouden KRUISWEG 45. Personalia. Tot onderwijzer aan de openbare lagere /schooit Ite [Ridderkerk, is benoemd de heer F. H. Brinkman, alhier. Naai' wij vernemen is de toestand van den heer W. Stodtp, oud-llid van den gemeenteraad, zeer zorgelijk. Het legaat Druyvesteyn. In de onlangs gehouden algemeene ledenvergadering der Vereeniging tot uitbreiding der Verzameling van Kunst en Oudheden op het Stedelijk Museum alhier, is door den voorzitter ter kennis van de aanwezigen gebracht, dat is ingekomen een schrijven van jar. A. Druyvesteyn, gep. ritmesster der cavalerie, te Amsterdam, houdende, dat de ongunstige afloop voor de vereeniging van het rechtsgeding over de nalatenschap van wijlen den heer J. C. L. Druyvesteyn, hem zeer heeft te leur gestetd en dat hij (als eenige naamdrager) het zich tot plicht rekent, om ter bestrijding der proceskosten, aan de vereeniging datgene af te dragen, wat hem, nu of later, nog uit genoemde nalatenschap za worden toebedeeld. Deze toezegging is met de grootste waardeering en erkentelijkheid aan vaard. Ned. Bond voor Z akenverpleging Dinsdag a s. wordt te Meerenberg gehouden de 17e algemeene vergade ring van den Nederl. bond voor Zie kenverpleging. In deze vergadering worden o. m. verschillende verslagen uitgebracht. Dan zal plaats hebben de benoeming van drie leden van het hoofdbestuur en de verkiezing van leden voor de verschillende commissiën. Van de voorstellen op de Agenda voorkomend vermelden we dat van d8 afdeeling Amsterdam, luidende Het hoofdbestuur benoemt eene commissie van onderzoek naar de wenschelijkheid, aan het examen ter verkrijging van het diploma voor algemeene ziekenverpleging ook een practisch gedeelte toe le voegen welke commissie onder meer de taak heeft, de besturen der verschillende afdee- iingen aan te zoeken, de meening van de afdeelingsleden over deze zaak aan haar kenbaar te maken. Het hoofdbestuur ontraadt de aan neming'van dit voorstel. Prof. van Walsum zal een voordracht houden over„Een en ander uit bet verleden en bet heden van het ge sticht Meereaberg. De visohsport. De leden der Vischclub „Vischlust" gingen gisteren prijsvisschen in de Amsterdamsche Vaart tusschen de Liebrug en Halfweg. In het geheel werden 106 stuks baars opgehaald. De heer Janus, die 21 stuks baars aan den haak sloeg, behaalde den len prijs, de heer Fennes met 13 stuks den 2en prijs, terwijl de 3e prijs verdeeld werd onder 3 deelnemers, die 10 stuks hadden gevangen. Deze waren de eeien Veitkamp, Krijnen en Selhprst. De prijwinner van een z.g, viscb- vaatje voor den groosten visch was de heer B. F. J. Schilder. Staalbad Haarlem. De Staaiwaterbron werd gisteren en eergisten bezocht door 143 personen. Een bad om op te knappen. Zater dagnacht omstreeks 1 uur waren een drietal personen met een roeiboot aan het varen in den Burgwal. Onder den invloed van den jenever zijnde, begon nen zij met hun drieën te schommelen, met het gevolg dat het bootje kantelde en zij kopje onderraakten. Twee ervan kwamen er qemakk?,:;k uit, maar num mer drie, zekere P., had moeite om aan wal te komen. Verstoren eener godsdienstige bijeen komst. Dat het niet opgaat de bijeen komsten van het Leger des Heilis als een plaats van vermaak te 'beschou wen, ondervonden Zondagavond een paar personen, die daar tijdens de bij eenkomst vuurwerk afstaken. Zij wer den door een politieagent uit de zaal verwijderd en naar de Smedestraat ge bracht. Een geweldig lawaai! Hedenmorgen werd de Klerksteeg in opschudding ge bracht door een paar beruchte vrou wen, wie de toegang tot haar kosthuis werd geweigerd, en nu haar goed wil den hebben. De kostjuffrouw wilde dat niet geven. Eenige polderjongens, die daar in de buurt aan het werk waren, hoorden het spektakel. Zoo iels hadden zij nog niet gehoord. Dan is het toch nog al erg geweest. Vreemde zwemplaats. Het gebeurlnog al eens, dat personen in het water van de Oranjekom te Vogelenzang-, behoo- rend tot de Amsterdamsche waterlei ding, baden nemien. Nu zijn weer vier Haarlemsche zwemmers bekeurd. Gevaarlijk! Wees toeli voorzichtig Gisterenmorgen bewogen zich personen in de duinen op en nabij de kogelvan gers der schietbanen te Overveen, ter wijl er schietoefeningen werden gehou den en de roode vltaggen het onveilig terrein aangeven. Zelfs moest de oefe ning om deze onvoorzichtigheid een oo- genblik op een der banen, worden ge staakt. Landweer. De londweerplichtigen M. Olij en P. Woudenberg dezer gemeente, hebben niet voldaan aan eene oproe ping] voor den "werkelijken (dienst, terwijl ook hunne verblijfplaats niet bekend is. Tevens mankeerden zonder bekende reden P. Smits, die met toestemming in Engeland is, en J. Duif. Verdronken. Gisterenmiddag circa 4 uur, is bij het baden buiten de bestaan de badinrichtingen bezuiden Zandvoort, verdronken Leonardus Vermeer, oud 13 jaren, wonende alhier. Oim ongeveer half 8 is het lijk aange spoeld, door de familie herkend en overgebracht naar het lijkenhuisje. Een boottocht. „Srihotensch Harmo niekapel" maakte gisteren een boottocht met de mooie salonboot „Merairius", naar Muiden, Muiderberg, enz. De le supplet. gem begrooting. B. en W.jbieden ter vaststelling aan eene le suppietoire begrooting dienst 1910, door B. en W. opgemaakt voor de fioancieele regeling van 't Raads bes.uit, tot toekenning van eene tege moetkoming van f8000.aan A. de Haan, gewezen aannemer van den bouw van een openbaar slachthuis. HereieninQ van den uitbreidingeplan. B. en W. deelen mede. dat bij het vervaardigen van het uitbreidingsplan, vastgesteld dd. 28 November 1906, niet voldoende rekening is gehouden met de voorwaarden, waarbij eene ruiling van grond is tot stand ge- kemen. Voorts is bij eene van wege het kadaster gedane heimeting gebleken, dat de grenslijn der gemeente tusschen Leidsche Vaart en Wagenweg anders loopt dan op de kadastrale kaarten was aangegeven, zoodat bovengenoemd uitbreidingsplan ook uit dien hoojde wijziging behoeft. Derhalve stellen B. en W. voor, genoemd uitbreidingsplan te wijzigen. De Stadsapotheek. B. en Wl zenden den Raad toe, 3e door Commissarissen over de Stads- Apotheek ingezonden begrooting van ontvangsten en uitgaven van die inrich ting voor den dienst van 1911, aanwij zende in ontvangst en uitgaaf een be drag van f 10.500. Bij B. en W. zijn tegen de goedkeu ring daarvan geen bedenkingen gerezen. Af- en overschrijvingen. Ten einde te kunnen geraken, tot eene behoorlijke (afsluiting ;van den [dienst der gemeente-huishouding van 1909, bieden B. en Wl ter vasts,telling aan een „ftaal tot af- en overschrijving. agenda voor f)insri»e, 7 Juni. Gebouw St. B a v o. E,. K. Voiksoona. Half 9 oestuursveigade- ring timmerliedengilde „St. Jozef," 9 uur repetia Zatigvereanigirg. Bisschoppelijk [Museum (Jansstraat 79). Geopend eiken dag van 105 uur, tegen betaling van 25 cents. .Uitgezonderd Zondagen en R„ K' feestdagen. Doorloopende t oeg angskaarter voor een geheel jaar f 1. ■Teyler's Stichting 14 uur Tentoonstelling Hot. elDuinenDaal Schil derijententoonstelling. Deze week zult ge de lantaarn van uw rijwiel ten 8 40 ure aansteken. B urgerlijke Stand. Geboren: 2 Juni. z. van B. Wl. Garssen—Sangerts. 3 Juni d. van C. J. Groenendaa!Pijnappel, z. van A. Rij broekVos. 4 Juni. z. v. G. Boukes Wagenmaker, d. van J. F. M. Bonke Bolmers. Overleden: 2 Juni. G. H., 20 m.. d. van J. Dernison, Jan Nieuwenhui- zenstraat. M. Th. v. OisenbruggenSuer- hoff, 78 j., Koninginneweg. 3 Juni. G. Beelen, 69 j., Nassaustraat. G. Kilb', 64 j., PapentorensvesL Poutie-repport. Gev. voorwerpen: 1 tienrittenboekie H. IJ. S. M., Maar ten van Heemskerkstr. 32; 1/20 lot der Staatsloterij, Essensitraat 15; 1/20 lot der Staatsloterij, Rustenburgerlaan 17r; 1 bankbiljet, Ravensteeg 18; 1 ceintuur met gesp, Brouwerstraat 138; 1 ring met sleutels, bureaiu van politie; 1 geitje, Zuid-Polderstr. 128; 1 R.-K. Kerkboekje, N. Groenmarkt 4; 1 bro che, Kennemerstraat 2r; 1 portemon- naie met geld, Oranjestraat 170; 1 ijze ren hoepel, Haarlemmerliedestraat 25; haarwerk, Potgieter afcr. 28; Aangifte gedaan: van het verliezen van. een portefeuille waarin een bankbiljet van f 200, bene vens een couvert waarin van f 40 tot f 120 aan bankpapier. AEBDEN HOUT. Haar rechterbeen gebro ken. De dienstbode A. Brasser, 23 jaar oud, is zoodtmig van haar rijwiel gevalleD, datzij haar rechterbeen brak. Eer automobiel van graaf van Rand wijk is zij naar het Diaconessenhuis te Hatrlem verioerd. BLOEMEND AAL. Een fotografen wedstrijd. Op eene vergadering der Bloemen- daak che A mateurfotografen-Vereeni ging is besloten in de maand October een huishoudelijke wedstrijd te houden voor werkende en kunstlievende leden benevens hunne huisgenooten van opnemingen naar de natuur, gedaan in 1910. Een fiets malheur. Vrijdagavond tegen 8 uur fietsten twee dienstboden van Mevr. Heidemsijer in den Aerden- hout, toen plotseling een van haar kwam te vallen. Ongelukkig kwam zij met haar been tusschen de ketting terecht Een drietal personen droegen haar een naburig huis binnen. Dr. Spanjaard verleende de eerste hnlp en liet haar naar het Diaconessenhuis te Haarlem vervoeren. ZANDVOORT. Vacantiekolonie. In de Am sterdameche vacantiekolonia Park Kostverloren is de eerste ploeg kinderen ten getale van 60 aangekomen. Hoogwater. Zondag 5 Juni v.m. 12.10 n.m. 12.37 Maandag 6 1.03 1.27 Dinsdag 7 1.51 2.15 Woensdag 8 2.39 3.02 Onze badplaats. Aanwezig op 31 Mei 1910 856 pers. Bijgekomen tot 3 Jiuni 1910. 329 Vertrokken 1185 pers. 38 Aanwezig op 3 Juni 1910 1147 pers. Amsterd. Vaciantiekolonie Kostverlo ren, le ploeg, 60 kinderen. Haarlemsch kinderhuis, le ploeg, 60 kinderen. Aangekomen vreemdelingen. C. van Eijk, Amsterdam, Hotel Groot Badhuis, 3 p. G. Becker*, Dusseldorf, id., 3 p. M. A. de Wall Bake, Hilversum, idem, 1 p. J. Müller, Hamburg, idem, 1 p. H. J. de Jong Schouwenburg, Amster dam, Thalatta, 1 p. Mej. D. ter Haar Romenij, Haarlem, idem, 1 p. Fam. Wurfbain, A'dam, Marina, 4 p. Familie Jurrejns, idem, Hulstraat no. 39, 6 p. Faim. Bierens de Hiaan, Haarlem, Bou levard Plauluis Loot 9 p. Mevr. Delmers, Oostwold, Kerkstraat 15, 2 p. Fam. Holtenkomp, A'dam, Boul. de Favauge 9 ,14 p. Mevr. lined. Asperen v. d. 49Velide de Vries, ideim, Cottage Rre- tori,a, 1 p. G. J. Jansen, idem1, Hoqge- weg 88, 7 p. Earn. Tas, idem, Spoor straat 42, 4 p. Wed. v. Lier, Leeu warden ,idem, 4 p. E. K. Hoekstra, idem, Hil&traat 16, 3 p. *K. E. Hoek stra, A'dam, idem, 3 p. Fam. Gerzon, ideim, Bo.uk de Favauge, 8 p. G. Mi- chaolis, Maagdenburg, Frank Gerzon, 1 p. K. de Jong, A'daim, Burgem. En- gelbertstraat 23, 4 p. A. E. d'0'lieveir.a, idem, Swaluestraat 1, 3 p. Fam. Mol ster, Haarlem, Pension Buekman, 2 p Westervelid, idem, idem, 1 p. Smit, Utredht, idem, 1 p. Fam. Gorcum, As sen, idem, 2 p. Fam. Ten Gate, A'dam, ijdelml, 3 p. Fam. Latensteijn van Voorst, Zieist, Hoogeweg 9, 7 p. Blom', Mep- peli, idem, 3 p. Fam. Von Glahn, Am sterdam, Hi8s.traat 10, 6 p. J. W. de Jong, idem, Pension ten Braake, 3 p. L. Joinker, idem, idem, 5 p. 'le ver koupen. Dinsdag, 7 Juni. HAARLEM. Zijl weg 25 v. a- 10 u. Makel. Sarlet, (Not. C. A. Joekes). Meubilaire goederen. Verkocht. LISSE. De uitslag van de gehouden grasverkooping is alk volgt: no. 1, een perceel Dijk in den Roversbroekpolder, f148; P. Roos, te Haarlemmermeer, no. 2, een dito, f157; J. 'N. Verhaar, le Lisse, no. 3, een dito, f 110W. van Gerven, te Lis.se, no. 4, een dito, f 98, G. Beijh, te Lisse; no. 5, de voorsnede van een partij weiland in den Misser broek, Meer- en Duinpolder, groot 1 H.A., opgehouden. Aan te besteden. Dinsdag, 7 Juni. HOOFDDORP. R-iadhuis. B. en W. v. m. 1 uur Het bouwen van een nder«-iizerswoi ing aan den Ringdijk bij Halfweg. A anbesteed. HAARLEM. Dc®r dm architect, den

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1910 | | pagina 2