maandag is juni isio. DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. Een man van ijzer. LEIDERDORP. Telegrammen. Kindephaiisvesf 29-31-33, Haarlem VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN. BUITENLAND. Gemengde Suitenlandscbe berichten Gemengd Nieuws. 35ste Jaargang No. 7214 Bureaux van Redactie en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer 1426. Voor advertentiën en raclames buiten Haarlem en de agentschappen wende men zich tot RICARDO's Advertentie Bureau, N. Z. Voorburgwal 242, Amsterdam, Int. Telefoon I020~ J. i. WAN HOEKEN L. IN. J. H. KERSTENS. VOOR DE In 't district Haarlem: Mr. 0. E. VAN LENNEP (alléén). In 't district Velsen: P. VERMEULEN. Onfeilbaarheid. Oneerlijke concurrentie. Algemeen Overzicht. FEUILLETON. NEUK HMRLENSOE COURUT ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Haarlem f 1,85 Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) 1,35 Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post 1,80 Afzonderlijke nummers 0,03 PRIJS OER ADVERTENT1ËN: Van 16 regels 60 cent (contant 50 cent) Iedere regel meer 10 cent Buiten Haarlem en de Agentschappen 15 cent, per regel. (Buitenland 20 cent Reclames dubbel tarief Dienstaanbiedingen 25 cent (6 regels), driemaal voor 50 cent contant). 1010 Alle betalende abonnés op dft blad, die in het bezit eener verzekeringspolis zijn, zijn volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor: levenslange onge- jÈ fill GULDEN bij ^lülÉ GULDEN 1:lï 1 filffl GULDEN biJ 1 IÉ iff GTJLDEN b8 schiktheid tot HL 1111 «Mill verlles van een I i 11 verlies ^an 1 i 11 verlies van werken. hand of voet. GULDEN bij verlies van één wijsvinger. De uitkeerlng dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Ocean" Bijkantoor voor Haarlem de Nederlandsche Credietbank Nieuwe Gracht 11 éen oog. éen duim. 00 li GULDEN bij verlies van één anderen vinger. Aan onze lezers in het kiesdistrict LEIDERDORP bevelen wij voor de stemming, die Woensdag a. s. zal plaats hebben, met allen aan drang aan de beide aftredende can didates en bedoelde beteekenis zal wel aan nie mand onzerlezers ontsnappen I En evenmin de onnoozelheid dat een historische appreciatie een uitspraak „ex cathedra" zou wezen I Men vraagt zich af, na alles wat er over de Pauselijke onfeilbaarheid toch is geschreven door ons, Katholieken: is dit nu nog onwetendheid Of is het dan tóchopzettelijke, hatelijke kwade trouw?.... Wij wekken de Christelijke kie zers ten sterkste op om op Don derdag 16 Juni a. s. als één haan te stemmen op de candidaten der drie verbonden Christelijke par tijen De anticlericale pers „werkt" na tuurlijk in deze dagen druk met de Pauselijke onfeilbaarheid. Hoewel een Catechismuskind u kan zeggen, dat de onfeilbaarheid des Pausen alleen geldt in zaken van geloofs- en aedeleer, en dus niets te maken heeft met de een of andere uitdrukking, zinswending of historische appreciatie, die de Paus gebruikt of aanwendt, wordt 't oude on versleten paardje van „den Paus, die beweert zich niet te kunnen ver gissen", voor den anticlsricalen wagen gespannenl 't Liberale „Handelsblad" en de even anticlericale „Nieuwe Courant", weike laatste het in fel antipapisme nog van dominé Karsl Vos uit Woudeend wint (en dstt wil wat zeggen!), schermen met den „onfeilbaren Paus" in de Encycliekherrie uit alle macht. Ziehier d. v. eea zinnetje uit 't „Handelsblad" „Pius X vaardigde dese encycliek, door de Spanjaarden Merry del Val en Vives y Tuto opgesteld, (s i c) als onfeilbare Paus, sprekende ex cathe dra, uit, en kan nu niet verklaren, dat hij gefaald heeft 1" De listige dooreenmengeling van „onfeilbaar" en „falen" in de hier Een Utrechtsch blad meldt, dat de politie aldaar proces-verbaal heeft opgemaakt tegen iemand, die per advertentie een verkoop van goederen had aangekondigd, in verband met een bij name genoemd „faillissement", dat echter gefingeerd was. De oude en bekende truc dus. Het zal ons benieuwen, wat er van dit procesverbaal komen zal. Ons is geen wetsartikel bekend waarop met goed gevolg een rechter lijke uitspraak tegen deze deloyale concurrentie uit te lokken valt. En we gelooven dan ook dat de Utrechtsche justitie het procesverbaal der politie wel naast zich zal neêr- leggen. Intusschen is de kwestie toch wel eene, die opmerkzaamheid vraagt. Ook al haalt 't niets uit, wat we vreezen. Want in dit geval blijkt nog te duidelijker, dat er een leemte, een gebrek is in onze wetgeving, waarin dringend verbetering noodig is! Verbetering, die de georganiseerde Middenstand al zoo lang met aandrang en nadruk vraagt. En waarvoir juist de volgende maand het Congres van den Nedsr- landschen Middenstandsbond te Arn hem een manifestatie mag worden genoemd, die de Regeering nu niet meer en bagetelle zal mogen be handelen. In BELGIË, waar de middenstand reeds door de Staat, op zoo krachtige wijze wordt ondersteund, en waar eea aparte afdeeling aan het Ministerie bestaat voor DE KLEINE BURGERIJ zooals daar de handeldrijvende en industriëele Middenstand wordt ge noemt, bestaan plannen omeen Middenstands üepartement(waaronder ook Landbouw zal ressorteeren), op te richten! Voor onze Middenstanders waarlijk iets om van te likkebaarden! Het Katholieke „Handelsblad van Antwerpen" brengt ons dit bericht, en noemt den heer Tibbaut als een der candidaten voor dit nieuwe departe mant. Voorts zegt het blad nog: „De huidige ministers, die van hun portefeuilles zouden afzien, zija, naar men verzekert, M. de Lantsheere, die reeds van vóór de kieziogen daarvan het stellige voornenoen uitdrukte, en M. Renkin, die door den koning tot gouyerneur generaal van CoDge zou benoemd worden". „In deze voorwaarden zou baron Descamps minister van Koloniën, M. Berrijer minister van Justitie en M. Tibbaut minister van Landbouw en van de kleine burgerij worden. Alles wat verteld wordt draait vol gens het „H, v. A." om deze twee punten: wederinstelling van een mi nisterie van Landbouw, dat dan tever s den Middenstand zal omvatten, en terugkeer der afdeeling Kunsten en WesteDsehappen naar Binnenlandsche Zaken. Over de opwindÏDg, door de PAUSELIJKE ENCYCLIEK veroorzaakt, zullen we nu maar het zwijgen doen. De berichten van som ruige bladen zijn zóó fantastich, dat er geen geloof aan is te hechten over de houding van het Vaticaan moge hier worden medegedeeld, onder voorbehoud, wat de Romeinsche cor respondent van de doorgaans goed- ingelichte en geloofwaardige „Wie ner Politiscbe Korrespondenz" schrijft. „De curie heeft, zoo zegt hij dadeiijk in de „Osservatrre Romano" openlijk verklaard, dat het hare bedoeling niet was om iemand te beleedigen en dat de encycliek een zuiver historisch- dogm&tiech karakter droeg. De Pause lijke diolomatie zal echter niet nalaten om bij gelegenheid directe verklarin- gen van verzoenend en geruststellend karakter aan de Duitsehe regeering te geven. Meer dan wie ook, koestert Pius X den vnrigen wensch de hartelijke betrekkingen met Duitschland niet alleen te behouden, maar te verbete ren en te bevestigen. Hij is een groot en oprecht bewonderaar van de per soonlijkheid des keizers, enheeftgeen enkele gelegenheid laten voorbijgaan om zijn groote sympathie jegens Wilhelm II kenbaar te maken. Bij de ontvaDgst van de Berlijnsche pelgrims, nog slechts enkele dagen geleden, heeft de H. Vader dit opnieuw getoond. En wanneer de Paus daarbij in har telijke woorden over het Duitsehe volk, zonder onderscheid, sprak, dan was dat met de bedoeling om alle verkeerde opvattingen der jongste encycliek den kop in te drukaen en te verklaren, dat hij in de verste verte niet de bedoeling had gehad en ook niet heeft om de Evangelische Duitschers te kwetsen." 't Wordt in het OOSTEN al drei gender en dreigender met het aanzien van de KRETA-KWESTIE. Zooals we al zeiden, worden allerlei oproepingen tot het boycotten van Grieksche waren, aanvallen en bedrei ging van personen uit verschillende plaatsen gemeld en de regeering zie lijdelijk toe f ondergeschikte bestuurs lichamen werken zelfs zuike betoo gingen in de had. Zaterdag zouden verschillende af gevaardigen in de Turksche Kamer vooretellen dat alle Grieken onver wijld uit het Turksche rijk zuilen worden verbannen en het is zeer wel mogelijk dat het voorstel is aange nomen,tenzij wellicbtMahmoed Sjefkel, de Minister van Oorlog die Vrijdag nit Albanië terugkeerde, dat heeft Weten te verhinderen. Is bedoeld voorstel aangenomen, dan valt ongetwijfeld het ministerie Hakki bei, daar dit zulk een maat regel niet zal willen uitvoeren. Tot op het oogenblik hebben wij nog geen berichten, of de Turksche Kamer tot dit uiterste inderdaad is overgegaan, doch dat kan elk oogenblik komen 1 Do „Pluviöse". Men heeft de on gelukkige onderzeesche hoot „Pluviöse" nu eindelijk in de haven, en het schrik kelijke graf geopend. Een treffend voor val was, dat toen Zaterdagochtend om 3 uur het ongelukkige schip naar het droogdok van Calais werd gesleept, de poslboot „Pas de Calais", die haar over- haren heeft, do haven binnen kwam en het wrak kruiste. Bat gebeurt nog al eens! Een be ambte bij een bank te Brussel, heeft 500.000 francs verduisterd en is, toen verdwenen, na twee cheques op New- York te hebben gekocht op den naam van een Brusselschen notaris. Het be drog werd echter intijds ontdekt en de cheques werden niet uitbetaald. Be warmte. Te Parijs zijn twee. personen, een man en eene vrouw, ten gevolge van de hitte overleden, terwijl drie mannen in het gasthuis moesten worden opgenomen. Een victorie voor de Engelsche taal. Het wetenschappelijk en technisch onderwijs in Cihina zal. in bet vervolg in het Enge,Lsdh worden gegeven. De „New-York Herald" ontving n.l. het vol gende telegram uit Peking: De Kroon heeft op advies van het departement van onderwijs bepaald, d,at het En gel sch do offieiëeLe (aal zal zijn voor het technisch en wetenschappelijk onder wijs. De studie van het Engelisch 'is verplicht in alle hoogere scholen, waar dit ondierwijs wordt gegeven. Een raadselachtige moord. Bij Mol- trasio, aan het meer van Como gelegen, is een met een groote steenblok be zwaarde groote koffer opgevi.scht, ver van den oever. Bij opening vond men er het lijk van een ongeveer 35-jarige, in het zwart gekleede vrouw in, verder kleed eren, een pak brieven in de Engel sche faalt, fotografieën, waaronder een portret van een jongen man, en twee gebedenboeken. Het lijk vertoonde ze ven, nog sterk bloedende, hoewel niet dood-elijke hoofdwonden. Het lichaam was in een laken gewikkeld, dat de ini tialen G. L. droeg. Men meent, dal de vermoerde vrouw een Amerikaansche is, die gedurende korten tijd te Moltra- sio een villa bewoonde, met een man van ongeveer 23 jaar. Beiden waren sedert enkele dagen spoorloos verdwe nen. Aanslagen en moorden in Turkije. 't Is in Turkije nog allesbehalve rustig! Vooreerst is een aaaisJag gepleegd op den internationalen Ireiin uit Europa bij Loeleboergas. Een brug stortte in, een paar wagens en het postrijtuig vielen te water. De leiders van den trein werden gedood en 9 personen gewond. De trein ontspoorde, doordat de schroefbouten waren verwijderd, voordat de brag was bereikt. O ogen,schijn lijk is de aanslag bedoeld tegen Makmoed Sjefket pasia, die uit Albanië komende, met dezen trein had inoefen reizen. Hij had ech ter in plaiats daarvan de boot van Salo- niki genomen. Voorts is Zaterdag de hoofdredacteur van het blad „Sadai Millet", Ahmed Sa il,in, in Staimboul, waar hij, vergezeld van den redacteur van „Tanin", over straat ging, door revolverschoten ge dood. D,e „Sadai Millet" is een opposi tieblad, dat sedert ©enigen tijd scherpe critiek uitoefent op de Jong-Turksche partij. Herhaaldelijk werd Ahmed Sanin bedreigd, zoo hij zijn aanvallen op het Comité van Eenheid en Vooruitgang niet staakte. De moord maakt in geheel Stamboul' diepen indruk. Een Fransclie bisschop over de Encycliek. De bisschop van Orleans deelt aan zijn diocees de encycliek Editae Saepe Dei mee en laat haar vergezeld gaan van een geestdriftig commentaar over den vorm en de uit muntendheid van deze nieuwe pause lijke acte. „De taal van den Paus zegt Mgr. Touchet is eenvoudig, hel der en doortrokken van de H. Schrift. Zijn wijze om de dwaling te gees el en is krachtig. Pins X is voorzeker vol zacht moedigheid voor een protestant of een schismatiek, maar tegenover de dwa ling en het schisma toont hij zich on verzoenlijk. Bewaker der kudde, wijst hij met energie op het vergiftige voed sel. Dat is zijn plicht. Sommigen vin den zijn strengheid overdreven tegen over de va.lsche hervormers der zestien de en van onze eeuw. Hoe! De eersten hebben de schaapstal van Christus ver woest en de tweeden doen hetzelfde en dan verwondert men zich. dat de Opperherder den wolf toont daar waar hij hem, ziet en zooals hij hem ziet." Engelsche vlootmanoeuvros. Den éden Juli zullen de jaarüjksche ma noeuvres van de Engelsche vloot be ginnen op ongeëvenaarde schaal. De vloten in Engelsche wateren, in den At- kmtischen Oceaan en van de Midde!- Landsche Zee, worden dan bij kaap Li zard saamgetrokken. Indien het moge lijk blijkt "alle schepen uit te rusten, zullen er bijeen zijn: 7 dreadnoughts, 32 andere .linie-schepen, 3 invinoibles (linie-kruisers), 22 andere pantserkrui- sers, 108 torpedo-jagers, 36 torpedo- booten, 50 onderzeeërs en 50 andere j schepen ais pantserdekkruiisers, verken- ningsschepeft, proviand.schepen en m.ij- nenleggers. Vijftien admiraals zullen aan de manoeuvres deelnemen, mpt een vloolmacht van 308 schepen! Iets over spoorwegen. Het beheer der Belgische spoorwegen heeft een sta tistiek opgamaakl van de lengte zijner spoorwegen in vergelijking met die van andere landen van Europa. Daaruit blijkt, dat België in verhouding zijner uitgestrektheid de meeste kilometers spoor heeft, n.1. 23.1 K.M. per 100 vierkante kilometers oppervlakte, dan volgen Saksen 19.8, Luxemburg 17.9, het groothertogdom Baden 13.7, Enge land 11.5, Duitschland 10.1, Zwitser land 10, Nederland 8.9, Frankrijk 8.4, Denemarken 8.2 en Italië 5.06 kilo meters per 100 vierkante kilometers. Bovendien bezit België nog bijna 5000 kilometers buurtspoorwegen, die daar niet onder begrepen zijn. Al de spoorwegen der wereld zijn te zamen lang 860.310 kilometers. Daar van heeft Amerika 432.613 K.M., Eu ropa 300.129, Azië 75.506, Australië 26 725 en Afrika 25.039 K.M. De nieuwe politieke partij in de Vereenigde Staten. St. PAUL, 12 Juni. Een diner, gisteren door de Roosevelt club gege ven had, volgens melding van den „chairman" Halbert, de vorming eener nieuwe partij tengevolge. De nieawe partij heeft nog geen eigen naam aangenomen. Roosevelt, Garfield de rorige minister van binnenlandsche Zaken, en Pinchot, eea regeeriEgsamb- tenaar, die door Taft ontslagen werd, behooren tot de leden der nieuwe fractie. De partij stelt zich ten doel, de rechten van het volk te verdedigen tegen hen, die de monopoliseering der natuurlijke hulpbronnen van het land begunstigen. Inbraak. Te Bussum hebben nog steeds nieuwe inbraken plaats. Zoo is er veer ingebroken in het kantoor van den heer Weitjens. Gelukkig kon de dief ook 'ditmaal zijn slag niet slaan, daar de heer Weitjens nooit geid van eenige beteekenis op het kantoor Laat. Vermist wordt 5 gulden aan geid en eenige postzegels. Door het uitsnijden van een ruit wist de dief binnen te komen. Diefstal. Te Lopikkapel w erd gear resteerd een timmermansknecht uit IJs- s els hein, die op karwei bij zekeren V. uit diens portefeuille een bankje van f 100 bad gestolen. De dader bekende en is naar Rotterdam vervoerd ter be schikking van den officier van justitie. Juweelen-diefstal. Inbrekers heb ben gébruik gemaakt van het passee- ren van een goederentrein van het via duct te Amsterdam om met een steen een gat te gooien in de spiegelruit van de juweliersfirma E. en A. v. Ge;der. Een der inbrekers stak er zijn hand 10) Zichtbaar aarzelend gaf hij einde lijk toe'en opende, de brandkast, Ik begon mijn onderzoek en bevond al les in orde.. Reeds wilde ik om Ver schooning vragen, da.t ik zoo achter dochtig geweest w'as en zijn zonder linge handelwijze op rekening van overspanning of verlegenheid stel ten, toen Ik eindelijk aan de pa-ket- ten kwam, waarin zich de papieren Van waarde bevonden. Acht haalde deze pakketten te Voorschijn en waagde de onderstel ling dat ik ze wel niet één voor één zou willen nazoeken. Het "bedrag stond immers nauwkeurig op de om slagen vermeld. Een oogenblik be dacht ik mij, omdat ik geen wan trouwen jegens hem wilde; toonen, ïnaar terstond daarop dacht ik aan mijn verantwoordelijkheid en ver klaarde, dat ik verplicht was al de baketten te openen en te onderzoe ken. Terwijl ik het eerste losmaakte, ging -Acht het vertrek uit met dé ^oorden„Een oogenblik als n wilt. ik ben dadelijk terug." Ik knikte verstrooid en met een „laat ik u vooral niet storen" zette ik mijn onderzoek voort, Trom holt hield op en leunde in zijn stoel .achterover, en toen hoor den de luisterenden Te volgende op somberen toon gesproken woorden „En sinds dat oogenblik heeft men Acht nipt meer teruggezien. Men vermoedt dat hij de vlucht geno men hééft, en daar was reden toe. In do pakketten vond ik niets dan waardeloos papier, en mevrouw1 Eri- cius bezit op het oogenblik behalve Limforden nagenoeg niets meer „Maar Richard, om Godswil- „Kerel, zeg dat het biet waar is," klonk het tegelijkertijd uit Biancais en uit Alton's mond. „Ja, zoo was het," herhaalde Ri chard Tromholt.: „De firma, moet ge liquideerd worden, en alleen wan neer we bijzonder veel geluk hebben, kan iedereen het zijne krijgen. Maar voor Limforden ontbreekt absoluut het bedrijfskapitaal, en daar de wer ken hier eerst nu rente beginnen af to werpen, verkeert mevrouw' Eri- cius in ieder geval in zeer moeielijke omstandigheden. Ze zal in het ver volg heel bekrompen moeten leven. Tromholt hield op. en er ontstond een langdurige pauze, waarin ieder zijn weinig opgemerkte gedachten vrij1 liet gaan. Alten en Bianca dach ten natuurlijk bijna, alleen aan het gevaar, waarin hun toekomstplan nen nu kwamen te verkeeren. Nu het zo-o hoogst twijfelachtig werd of Limforden niet verkocht zou moeten worden, kwam immers Alton's po- sitie leelijk in het gedrang. Eindelijk sprak Alten met onze kere stem: „En wat denk je dat wij nu moeten doen, Tromholt?" „Ja, waarde vriend,'^, sprak Ri chard opstaande en na oen beweging van de schouders, alsof' hij- een zwa- ren laist van zich af wilde werpen, „ik weet dat op het oogenblik zelf nog niet. Ge kunt wel begrijpen, dat mijn hoofd over die kwestie vol ge dachten is en dat ik zelf het voor en tegen van d-eZe mogelijks veran dering nog maar moeilijk kan beoor- deelen. (We hebben bier te do-en met vier menschen, in weelde opgevoed en niet in staal om zelf hun brood te verdienen,, de weduwe, de twee kinderen en graaf Utzlar. Deze- laat ste heeft nu ongelukkig reeds ont slag genomen als marine officier en stelt zich van Limforden verbazend veel, te veel voor. .Wanneer we hier da werken niet. hadden, zou ik mis schien beproeven,te Kiel de zaken voor de familie voort te zetten. Maar nu wij1 ons crediet voor Lim forden zoo heel hard noodig: zullen hebben, durf Ik het; toch niet aan, -daar ginds de. zaken in handen te ne men. Bovendien ontbreekt op hpt oogenblik zelfs het kapitaal voor de meest dringende- ui-tga.ven. De fami lie moet toch leven, het. heerenhuis moet gerestaureerd worden -en graaf Utzlar wil over vier maanden trou wen Hier viel Alten Richard Tromholt opeens in de rede, „Wat, het hie-eren- huis opnieuw inrichten Over vier maanden trouwen Maar zijn de. lui dan soms gek geworden riep hij: uit Tromholt zeide niets en zonk in een donkeren hoek vain liet vertrek op ©en stoel neder. - -Arm© jongen," sprak Bianca, die begreep wat ©en smart haar broeder .gevoelen moest. Ze. legde haar hand on zijn schöpd-er .en trachtte hem' te troosten, maar Richard weerde haar zachtjes af en trad weer naar het. midden van het vertrek. „Dus komt die hoogmoedige graaf Ulzlar dan tóch hier," viel Alten uit- ,,-Tk zou den kerel den hals wel willen omdraaien, zoo heb ik het land a,an hem. Eén ding intusschen begrijp ik niet hoe kan een meisje als Suzanne- Etieius zulk een man willen trouwen!" B üancai wenkte haar verloofde te zwijgen. Ze .begreep, hoezeer haar broeder onder de aanraking van die te-ere. punten lijden moest. f Graaf Tjet-o Esbern - Snarre slond op hot bordes van zijn kasteel e.n keek rond over zijn landgoed, waar zoover het oog reikte, allies vol drukte en beweging was. Er werden trekpaarden uit de stallen gebracht, een kudde scha pen, door een paar honden bijeengedre ven, verliet juist het landgoed door een der groote hekken, daarachter volgden een aantal koeien, die naar de weide gedreven werden. „Morten, Morten," riep de graaf naar binnen, en een oude man. met een bleek, strak gelaat, waarin toch een paar vriendelijke oogen schitterden, ter wijl heei zijn houding van eerbied je gens zijn meester sprak, trad van de ontbijttafel, waaraan hij bezig was, op den graaf toe. Graaf Snarre, een man van hooge ge stalte met een vollen baard en een zeer aristocratisch uiterlijk, d,at ook in zijn jklee-ding zich toonde, ging zitten, sneed met ©en zekere statige Langzaamheid zijn brood, liet zich door Morten de warme, heerlijk geurende koffie in schenken en greep toen naar de eieren, die op een goudgerand en s-cTiotel in het korrelige zout Jagen. „Wat voor nieuws is er, Morten?" vroeg hij. „Voel en weinig, mijnheer de graaf," was het antwoord. „Gisteren heb ik ge hoord, dai onze nieuwe buurman, graaf Utzlar, op Lomforden aangekomen is." „Zoo, anders nog iets?" „Neen, mijnheer, anders niets." „Best, dan heb ik je niet meer noo dig. Alleen moest je mij nog even Snijn st-ok en handschoenen en wat sigaren brengen Toen de graaf een half uur Later op zijn gewone morgenwandeling was, hoorde hij paardengetrappel, en het hoofd opheffende, zag hij Richard Tromholt vóór zich. I „Kijk, mijnheer de directeur Trom holt," sprak Snarre. „Heel aangenaam1 u hier te zien. Wat verschat! mij de eer, want ik moet immers wei aan nemen dat gij mij komt bezoeken?" Tromholt boog toestemmend het hoofd. „Zoo is hot, mijnheer de graaf," sprak hij. „Maai" ik zie dat ik u stoor. Laat ik u intusschen nieL ophouden. Met uw goedvinden zal ik op het huis wachten tol. u tijd voor mij heb:." „Wel zeker, imaar alleen omdat gij te paard zijt en uw ros al zoo bezweet schijnt dat stapvoets Loopen heL dier op het oogenblik wil licht schaden zou," antwoordde Snarre beleefd. „Ik volg u binnen een kwartier. Eenige obgenblikken later zaten graaf Snarre en Richard tegenover e kander, en natuurlijk kwamen de zoo verander de Levensomstandigheden jvan de familie Ericius het eerst aan de beurt om om besproken te worden. „Bij mijn jongste, bezoek te Kiel heb' ik gehoord, met welk een energie en succes u daax in de zaken ingegrepen hebt, beste mijnheer Tromholt. De fa milie Ericius mag u wezen.ijk beschou wen als haar van den 'Hemel gezon den. En hoe slaat het er nu mee? Loimfojtden yrprdt zeker niet verkoehl, en gij krijgt op het landgoed de geheele familie te gast, nietwaar?" Wordt evrvolgd.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1910 | | pagina 1