Duinzand voor Kinderspeelplaatsen. Irrigatoren IJ. SCHIPPER, Depót van Wijnen Maison Antonio Apilar GARANTIE. J. VAN WIJK, Firma N. ROERAADE, Gemengd Nieuws. sociale Berichten. Landbouw en Visscherij. Breukbanden, zeer sterk s P. LUBBERS, HÖIS- EN DECORATIESCHILDER. Wetenschappelijke Berichten. Utaswaanlifj Allerlei, Adv ertc oiiéü. i&antooi* Pi eter BCiesstraat 33. kleine Houtstraat 125 TELEFIBN 850. MARIE VAX RAVENSBERG, (H^aardelooa geworden. Heeft men nu '<jnder garantie gekocht dan behoeft metn ze niet te accepteeren; kocht knen daarentegen op de veilingen! dan moet men die besmette bollen thuishalen en betalen. Menig jkooper leed daardoor vaak niet onbelang rijke schade. Dit zal wel de hoofd oorzaak zijn geweest dat dit jaar de (besteede prijzen op de bxacinthen- yeilingen. bepaald laag. te noemen (waren. Opvallend was het ephter dat ielnkele verscheidenheden o. a EB. Queen of the blues vrij' duur ver kocht werden. De tulpenveilingen .■waren laag en met lustelooze stem ming hiervan zijn uit te zonderen de beide te Oegstgeest en Heemstede gehouden verkoopingen van Darwin- iulpen. Deze liepen vlug van sta pel met veel kooplust en goede prij- pen Hier wederom Jhet gewone ver schijnsel, de afloop .van den handel in Daxwin-tulpen was in het vorig jaar zeer gunstig en dan volgt er altijd een vlugge verkoop op de vei lingen van het volgende jaar Nar cissen vooral von Sion en Golden Spur werden goed verkocht, de min derwaardige soorten gingen wel is waar van de hand, maar voor prij zen, die bijna beneden productiekos ten liepen. i Belangrijke narcissenverkoopin- gen kwamen echter dit jaar bijna piet voor, blijkbaar bestaat er dus geen surplus van narcissen. Crocus- sen werden goed verkocht voor loo- nende prijzen. Belangrijke bijgoed- veilingen kwamen verder niet voor. Ee electrioiteits;entoooatelling. .Men schrijft ons uit Nijmegen „Verneemt mem bij andere tentoon stellingen gewoonlijk de klacht dat zij op het tijdstip der opening verre van gereed zijn, van de Nijmeegse he electriciteitstentoonstelling zal dit paar alle waarschijnlijkheid niet ge zegd behoeven te worden. Begrijpende dat de exposanten tij- -dig gelegenheid behoorden te hebben voor bet aanbrengen van hun etala ges, is het Uitvoerend Comité zoo verstandig geweest, door middel van premie-uitloting, het tijdstip van op levering .van het tentoonstellingsge bouw te vervroegen. Gisteren liep de termijn bij do premie-uitloving gesteld, ten einde, en.de premie werd verdiend. Het heele tentoonstellingsgebouw werd glas- en waterdicht, en behoorlijk geschilderd opgeleverd i Van nu af kunnen do exposanten met het in orde brengen van hun stands e,en aanvang nemen. Alle stands zijn al ingenomen en do beer &Vj Tasche is al bezig de fundeering te metselen voor de reusachtige dy namo, waarmee hij op do tentoon- gtelling .electricitedt zal ontwikke len, die o a ook zal dienstbaar ge maakt worden aan het zoeklicht, dat van uit den toren over do ten toonstelling .en de stad zal worden geworpen. Die toren, die zich 35 meter hoog, dat is dus nog .ver boven den Belve dere uit verheft, prijkt al .met de ronde glazen kap, waaruit tijdens do tentoonstelling stroomen van licht naar a.lle zijden zullen worden uitgeworpen. Nu. het gebouw ook uitwendig krijgt de grondtoon is geel, van boven afgesloten met een .breed Egyptisch fries in rood en blauw kan men zich al eenigszins een denk beeld maken van het imposant en toch sierlijk gezicht, da,t het in deze frissche lommerrijke omgeving zal opleveren. Ook klein Zwitserland begint al langzamerhand te lijken op hetgeen het worden moet. Gisteren is een aanvang genomen met het ophangen van de negen en twintig .kolossale geschilderde doeken samen 4000 vier kante meter groot en vervaardigd door den heer Poutsma, decorateur van den grooten schouwburg te Rot terdam. Het heele terrein is daar door ineens als met een krans van bergen ingesloten, die zich hoog zul len verheffen aan den kant van den Belvedere, welk fraai romantisch ge bouw aan die zijde een prachtige afsluiting vormt. Aan den anderen kant verliezen zich de bergen in het dichte lommer van het hooge Valk hof De waterval belooft een waar prachtstuk te worden. Tegen het Valkhof verrijst een opeenstapeling van zware rotsblokken, van boven bekroond met obeliskvormiga over eind gezette blokken. Van die hoog te komt het water neergestort over een menigte trappen, die ijsblokben moeten voorstellen, maar in werke lijkheid van zwaar glas zijn. Onder de glazen platen zijn niet minder dan 1600 gloeilampjes aangebracht, evenwel zoo dat men niet de afzon derlijke lichtjes door het glas zal zien, maar één groote lichtgloed, daar de gloeilampjes zóó geplaatst plaatst, dat hun licht door reflee tors wordt teruggekaatst. Hoe meer men het Zwitserscha dorp allengs ziet voltooien, hoe meer men het ge lukkige denkbeeld moet prijzen, zoo iets tot stand te brengen in deze schilderachtige omgeving, die er zich zoo bij uitstek toe leent. Langs do straat. Leo schetst in de „Tel.": Beleefdheid is een schoone zaak. En geeft het menschdom veel yer- ïnaak. Zwaar en tnoe neergezakt op de kreu nende stoelen van een café-trottoir, zit ten blazend en glim-rood twee men- schen. De dame zuigt natte haaltjes uit een sorbet, door middel van een strootje, en door de keel van den heer klokken lange deininggolven bier maar Aan hun tafeltje zit een flanel-olm kleed schraal en pipsdh jongmensch, de bleeke, smalle neus bezet met gou den brilletje, de botergele haren sluik en lang. Het jongmensch zit staroog end te kijken in de leegte van een uitge dronken limonadeglas en wibbelt onge durig heen en weer. De dame heeft al, half-binnensmonds, aan haar partner medegedeeltd, dat zij er zeeziek van wier".... Het schrale jongmensch haalt zijn horloge uit, kijkt gewichtig naar zijn buren, betuurt zijn nagels, haalt weer zijn horloge uit.... Dan schraapt hij minnetjes zijn keel, en spreekt in dezer voege het zware paar toe: ,,'tls warm... e... vin... u niet?'* Onthutst schrikt de dame op, De heer echter zegt, onwillig: ,,'tls erg warm, meneer.'* „Otn te stikken...." „Zooals u zegt, meneer." „Echt weer om te gaan zwemmen. „Ja, 't zal nu lekker zijn in 't water." „Ik ga direct een bad nemen." „Groot gelijk, meneer." „Eja, wat ik zeggen wou heeft mevrouw de planten al gezien in den wintertuin Prachtig mevrouw, superbe, magnifiek." „Die hebben we net zoq gekeken, meneer héél aardig." „Héé, da's jammer." „Jammer, meneer? Dat we ze geke ken hebben? Hoe bedoel u?" „Och niets, zoo maar 'k wou zeggen—" (blik op 't horloge) „sjonge wet laat al (zenuwachtig rondge draaid,) „ja, dan ga 'k maar eens op stappen als ik nou 't is een gek ding „Zoekt u soms ietsi, meneer?" „Och, zoeken is niet bepaald het woord. Ik weet wel, waar hij is, maar „Kan 'k u helpen? O, u moet ze ker uw hoed hebben?" „Ia ja, juist meneer neem me niet kwalijk o, doet u als je belieft geen moeite als mevrouw misschien maar eventjes zou willen op staan ik heb zoo'n vreeselijke haast ziet „Mijn vrouw opstaan, meneer?" „Asjeblieft, ja. Mevrouw zit er op, al een half uur ik wou niet indis- kreet zijn zoo, dank u, dank u, dui zendmaal excuus meneer, mevrouw.. 't Jongmensch grijpt schuw z'n tot een vormelooze massa platgeplet vilt- hoedje en vertrekt met overhaasten spoed, nagestaard door twee stom-ver baasde zeer dikke menschen. Arbeidsconflicten, De Haagsche grondwerkersstaking is geëindigd. De eischen waren10-uxendag, over- geld voor overwerk volgens de gemeen te-bestekken en het loon te brengen van 22 op 25 cent per uur; een en ander vastgelegd in een collectief con tract Thans is de vrede gesloten onder de volgende voorwaarden: 1. Een 10-uren werkdag in den zomer en 9 uur in den winter. 2. Overgeld voor overwerk volgens de besteksbepalingen voor gemeente werken. 3. Het loon wordt vastgesteld op 23 cent direct, 1 Augustus a»s. 24 cent en 1 Augustus 1911 25 cent per uur. 4. Als in gemeentebestekken een hoo- ger loon wordt vastgesteld, wordt dit ook in het te sluiten contract opge nomen. 5. Het contract wordt 1 Juli a.s. af gesloten en eindigt 1 Februari 1913. 6. Geen rancune-maatregelen worden genomen. Z >ig voor roz^n. Nu de bloei van onze rozen spoe dig beginnen zal, moeten 'vrijl onze zorgen voor hen verdubbelen. Te gelijk met de rozen komt echter het ongedierte los en 't zal daarom zaak zijn op dat goedje te letten. Eenfge wenken daaromtrent laten we hier volgen 's Ochtends en 's avonds zie men alle knoppen en de bladeren in den omtrek ervan nauwkeurig na. (Waar een knop licht gebogen, een blad op bijzondere wijze gekruld of dichtge slagen is, kan men een rupsje of larfje vermoeden. Is de knop te ver aangetast of verdroogd, dan knijpe men den steel in tot aian het vol gende blad. In den blaioksel zal men gewoonlijk een slapend oog ont dekken, dat daarna sneller z,al uit- loopen en een nieuwe knop geeft. Bladluizen worden gedooi door een besproeiing met ta,baksaftreksel(zeer vergiftig, ook voor kinderenzeep sop, vitophyline, een halve peroent- lysol-oplossing of een bestuiving met zacherlin. .Voor het besproeien be zige men bij1 voorkeur een eau-de-co- logne-sproeier met twee kapetsjoek ballen, en men verrichtte de bewer king steeds een paar uur voor da zon op de rozen valt of even lang daarna. Bijtijds neme men ook maatregelen, om de gevreesde schimmelziekte, het „wit" of de rozenmeeldauw, te we ren. V oorjkomfen is beter dan genezen Zit het wit eenmaal in de rozen, dan is het er gewoonlijk niet meer voor dit jaar uit weg te krijgen. Een probaat middel tegen het wit is be stuiving met bloem van zwavel. Bij don drogist Vrage men daartoe zwa- velbloem zooals de tuinders gebrui ken. Zij is veel goedkooper dan de gereinigde. De zwavel wordt er het best door middel van een zwavel- blaasbalg (verkrijgbaar bij hande laars in tuingereedschappen) 's och tends bij helder en windstil weer op geblazen. j Het dunne zwlaVellaage weert ook allerlei ongedierte. l Eindelijk vergete men niet, dat ro zen, om rijk te kunnen bloeien, veel water en mest behoeven. Boj droogte giete men eiken avond (rn voor- en najaar) den grond om de stammen en struiken doornat. Slootwater of war terleidingwater, dat den heelen dag .in een houten vat in de zon heeft ge staan, is daarvoor het beste. Opper vlakkig gieten is onvoldoende en doet zelfs dikwijls meer kwaad dan goed, omdat het de bovenste laag van den grond verhardt. Elke stam heeft ten minste 610 E. water in een keer noodig. Voor het gieten ver dient het aanbeveling den grond los te harken. .Wie in het na- of voorjaar jaar niet flink gemest heeft, kan nog veel goed maken door den grond alle veertien dagen met een slap aftrek sel van koe-, paarden- of kippenmest te begieten, pe .mest moet echter goed verteerd zijn, willen de wortels niet verbranden. Na den eeirsten bloei breke mten uitgebloeide bloemen met twee of drie blaren uit .en brenge men een dikke laag verteerde koe- of pa,arden- mest op den grond. De rozen zullen dan den heelen te om er door bloem blijven geven en zijn veel beter be stand tegen ziekte: en ongedierte. Om de twee of drie j aren heeft de gronid een bemesting met ongebluschte kalk, die men in den winter vanzelf uiteen laat vallen en later onderspit, noodig i De komeet van Halley in Curagao. Is de komeet van Halley hier voor de meesten onopgemerkt voorbijge gaan, een schitterend schouwspel heeft zij teweeggebracht voor de be woners van Curagao, zoo schrijft de „Curacaosche Courant van 20 Mei. „Omstreeks 4 nur 's namiddags was er reeds iets ongewoons aan bet uitspansel waar te nemen. Do zon scheen toen haar kalmte en evenwicht ta hebben verloren. Het was niet meer de deftige statige en phlegmatische oude dame, die met onverstoorbare kalme haar ondeu gende dochter, deze booze wereld, uit de verte beschouwt zonder zich ooit van streek te laten brengen door de faits et gestes van haar spruit. Als ware zij eensklaps buiten zioh zelf geraakt, zag men op het bewuste oogenblik de zonneschijn herhaalde lijk in heftig tempo van haar as wen telen, dan weer eens onbeweeglijk oogverblindende bliksemstralen, om straks door een titanische rillingaan- gegrepen te worden en daarbij! tel kens van klem: te verschietenbeur telings bliksemde Zij gele bleek-roode blauwe, groene en andere tinten op wolken, straten, huizen, menschen en alles, wat zich aan liet oog vertoonde van de nietige aardbewoners, die van dit machtig schouwspel getuigen wa ren. Het was het gevreesde oogenblik,, waarop .de komeet zich brutaalweg tusschen zon en aarde drong en met haar zwiependen staart de angstige dochter ten aanschouwe van de wan hopige moeder dreigde te vermorze len Het wais het langverbeide, veel be sproken tijdstip, waarop één denk beeldige rechte lijn zon, komeet en aarde met elkander verbond. De groote menigte, die dit fameuze moment meeleefde, was zich blijk baar niet bewust, dat het brandpunt toen ook voorbij was. Voor menigeen bleef de daarop volgende dag nog een vaag .vraagteeken, dat men vol bange verwachting tegemoet ging. In de luoht hing een gevoel alsof het Oudejaarsavond was waarop he laas geen Nieuwjaarsdag zou volgen. En wat gebeurde er verder? Ontzagwekkend maar niet drei gend meer vertoonde zich in den vroegen ochtend van Donderdag Idem reusachtige pluimstaart aan de sla perige ooigen van talrijke kinderen der aarde, waarvan velen zich als wedergeboren Zullen hebben gevoeld nu het oogenblik, dat zij niet dach ten te overleven, achter den rug was. Ben rauzi-npark voor Hew-York. [Wij hebben al eens meer melding gemaakt van de plannen om aan de wereldstad New York een park te bezorgen, dat door natuurschoon en afmetingen alles zal overtreffen wa.t op dat gebied bestaat bij groote ste den in Oude of Nieuwe Wereld. Dat park zal beginnen bij New-York en het strekt zich uit langs den rechter oever van de Hudson tot bijna aan Newburgh. Over een lengte van ca. 80 K.M. grenst het aan de rivier: het bevat o. m. de prachtige rotspar tijen aan den oever, bekend als „de Palissaden". Een breede rijweg zal over de gansohe lengte van het park langs de rivier worden aangelegd. In de metropool der Vereenigde Staten en ook in den staat New* Jer sey, waarbinnen het park zal gele gen zijn, bestaat groote geestdrift voor het plan. Wel is de totstandko ming reeds vrijwel verzekerd, dank zij: de toegezegde vorstelijke dona ties van ettelijke New-Yorkscbe rijk aards en de grootsche schenkingen van mevr. de weduwe Harriman, maar toch zullen de staten Naw- York en New Jersey moeten bijsprin gen. Zoo moet het lOongres to Al bany (zetelplaats der regeering van den staat New York), machtiging verleenen tot uitgifte van zes mil- lioen staatsobligatiën. Aan giften van particulieren en overheid voor de uitvoering vak het parkplan zijn reeds zes millioen gulden toegezegd, waaronder van dein sta,at New Jer sey f 1,200,000, vor&telijKe bijdra gen van Pierpont Morgan, John D. Rockefeller, William Yanderbilt, William Rockefeller, en vooral2Vk millioen gulden benevens zeer uitge strekte terreinen, van mevr. Harri man. Het parlement van den staat New- York heeft het wetsontwerp aange nomen, waarbij de staat gemachtigd wordt, al de toegezegde schenkingen, te aanvaarden. Het park zal langs de rivier een lengte hebben van 80 K-.MI en de grootste breedte, gerekend van af den rivieroever, bedraagt 32 K.Mi Die breedte heeft het park echter over de geheele lengte. Binnen het voor park bestemde gebied liggen de oeverrotsen ten westen van den Hud son en prachtige heuvel- en berg» partijen, verder van de rivier af. Zoo o. a de Highland Mountains. De bij drage van den staat New-York, ad. 6,000,000 gulden, is wel door de ver tegenwoordiging toegestaan, maar moet nog door een referendum wor den bekrachtigd. Mien twijfelt er ech ter niet aan, of dat komt in orde. De opzet van het parkplan is zoo kolossaal, dat men het hyper-Ame- rikaansch zou kunnen noemen- De terreinen, die mevrouwt Harriman heeft aangeboden, beslaan 40.000 H.A Een groot gedeelte v an het voor park bestemde terrein, is nog maag delijke wildernis. De Parken-commissie, die zich met da voorbereiding van het groote plan bezig houdt, stelt zich ook voor een algeheele reorganisatie v;an het Cen trale park, in het hartje Van Man hattan eiland, tot stand te brengen. Er zal naar worden, gestreefd dat park van grooter nut en meer genot te doen worden voor de kinderen. Er is een speciale commissie aan gewezen om er kinderspeeltuinen op ongekend groote schaal te ontwer pen, welke echter op de aantrekke lijkheid en de bekoorlijkheid rt:n het Certrale park voor wandelaars, rui ters en automobilisten geen inbreuk zullen mogen maken Maar voor min stens 18 000 kinderen zal het Cen trale park een paradijs worden ge maakt met schommels, wippen, draai molens, sportvelden, zwemvijvers, ja wat al niet. Ook voor moeders met zuigelingen, kinderjuffrouwen, met kleine kleuters enz zullen er allerlei gemakken komen. Overal zullen ki osken verrijzen, waar gepasteuriseer de melk van deugdelijke samenstel ling tegen productie-prijs te krijgen zal wezen, enz. enz BOORZUUR TEGEN, BEDERF. De heer H. van dér iWaerden, scheikundig ingenieur, schrijft in het „Pharm", weekblad over bederfwe rende middelen. Het eerst is het boorzuur aan de beurt. De slotsom van zijn opstel is, dat boorzuur voor den handelaar die te goéler trouw wil zijn, geen waarde heeft, en voor den verbruiker verwerpelijk is. Voor den verbruiker, omdat zelfs kleine hoeveelheden vergiftigend werken, zich in het lichaamj ophoo- pen en slechts zeer langzaam; wor den afgescheiden. i Proeven op menschen veroorzaak ten na hoor zuur gebruik diarrhee bij1 volwassenen, ook bij kinderen kwam dit herhaaldelijk na gebruik van boorzuur houdende melk voor. Boor zuur heeft een ongunstigen invloed op het verteringsproces, zelfs hij' innemen van slechts 0,5 G. per dag en wel is de invloed het sterkst op de eiwitaehtige stoffen. Van groot belang is verder een groote toene ming .van liet .verbruik aan stik- stofvrije stoffen (meest vet) na klei ne boorzuurgiften. Het lichaam ver brandt meer aan voedsel, en als dat niet voorhanden is dan volgt ge- wichtsafneming. De invloed op bet gestel is ingrijpend. De boorzuurprepairaten zijn stof-j fen, die een nadeeligen invloed op den mensch uitoefenen en aangezien zij dat reeds in kleine hoeveelheden doen, dient het gebruik geheel en al verboden te worden. Bederf weren, doet boorzuur niet, wel bederf bedekken. „Om het zichtbaar bederf van marktwaar te bedekken wordt boor-, zuur toegevoegd, zooals men zegt een conser veermiddel Neemt men een oogenblik aan, dat boorzuur met recht den naam van conser veeringsmiddel voert, dan kan een ontsmettingsmiddel toch niet verhinderen, dat eventueele ontle dingsproducten bestaan blijven, ook worden de producten van beginnend bederf niet weggenomen. Boorzuur is tegenover vele bacteriën en ziekte verwekkers afbsoluut geen desinfeo- tiemiddel, d.w.z.. het vernietigt ze niet. .Watergehalte, temperatuur en bewaarplaats spelen hier een gewicih- kiemen zijn, in 1 pCt. boorzuur op lossingen na 14 dagen nog „niet ge heel afgestorven en nemJen in 0.5 pCt oplossingen zelfs toe. JJloed gaat tig© rol. Zelfs de gevoelige typhus- zelfs bij toevoeging van 4pCt. boor- zpur nog in bederf over, hoewel lang: zamer ToCh is het bederven veran derd. door den reuk niet meer waar neembaar en ook het uitzicht veran- andert weinig. Met boorzuur behan delde melk kan voor versch gehou den worden, als is hij! inwendig reeds lang veranderd, da melkzuurbacte riën worden belemmerd, de strem ming „wordt belet (evenals bij soda- toevoeging) en men kan niet zien of do melk oud is. Ook in vleesch ver hindert het boorzuur het tijdig op merken van het in bederf over gaan. De bekende verwekker der vleesch- en worstvergiftigingen wordt door boorzuur in geen epkele concentratie gedood en groeit zelfs nog bij toevoeging yan 2.5 pCt. boor- zuur Do. bovenstaande voorbeelden] toonen aan dat boraten en boorzuur voor den handelaar zeer ge-makke-1 lijk© eth' goedkoopa preparaten kijn, offi .de waar het frische onverander de aanzien te doen behouden. Even zoo gevaarlijke preparaten zrijn het echter van het standpunt van den verbruiker, omdat zij hem de midde len uit de hand nemen om reeds be dorven waar te herkennen. Valn ge neeskundig standpunt kan dan ook felechts gewaarschuwd wotrdeU togfeft boorzuur en zijne preparaten, daar zij' de gezondheid der verbruiker!» ernstig bedreigen." In bijna alle beschaafde lan'deh bestaan verbodsbepalingen tegen hlet gebruik van boorzuur en, borax als bederfwerende midielen4 Vraagt bij PERBY-Magazijn het VERBETERDE Weck-G!a8, merk van DE CLERCQ's Prsefttation voor sterilisatie van Groenten, Vruchten en Sappen. Tienjarige ervaring ten dienste der afnemers. Bezoekers Welkom. BLOEESBENDAAL (N.H.) Telephoon 748 Tel. 1790 HEEStflSTEDE Tel. 1790 De medische kroniekschrijver Dr. P(ijnapell) van het „Algemeen Handelsblad", zegt over „gezondheidsmelk" „Deze heele indmtrie breidt zich hoe langer hoe meer uit, maar bij de „bona fide" stallen, die, gelukkig, ver rijzen, komen er ook andere, die er maar loowat van maken, om dan hun vuordeel [te doen met den naam, en men dient dus goed uit zijn oogen te zien, bij wien men gaat. Uittreksels van de beoordeelingen door de plaatselijke pers. „Bloemendaalsch Weekblad": „De melk van Bronsteê heeft een auirerheidsgraad bereikt, waar de natuur-een grenspaal schijnt geplaatst hebben." „Haarlem's Dagblad"„Waarlijk men moet hier wel den indruk krügen, dat niet de zucht om te verkoopen voorzat, maar die, om wetenschappelijk iets uitstekends te bereiken". „Nieuwe Ha&rl.« Courant"„Wij kunnen niet nalaten, onze groote bewondering uit te spreken over deze onderneming, een inrichting die zeker met de allerbeste van ons land kan wedijveren." „Stads Editie Opr. Haarl. Courant"„Hij (de bezoeker) zal een propagandist worden voor deee ideaal instelling." N.B. De Beei*dei*ü is dagelijks te bezich tigen, gesleten ven 12— 2V2 uur. geheel Compleet van af f 1,25 per stuk. a f 1,5a, Verkrijgbaar bij VAN te 's GRAVENHAGE. Gevestigd bij W. J, v. Dril, CAFE „FLORA". Hillegom. Konten. Handschoenen. Ruches. Jabots. Linnenkant. Valenciennekant. Vestons. Gekleurd opnaaiband. Garens Band. Wol - Sajet. Dameshandwerken. RUIME SORTEERING. BILLIJKE PRIJZEN. Groote Markt 23A, naast v. d Möhien. TELEFOON 1773. E Firma A. H. KATER. Specialiteit In Penseelschrij- ven en het aanbrengen van GOUD ACHTER GLAS. Haring-, Vnchhandel en Delicates- r senzaak. Kruisstraat 40. Zeebanket. Nieuwe Hollandsche Maatjesharing Zeebanket De nieuwe Hollandsche Haring is dézer dagen gearriveerd en wordt door mij door het geheele land onder rembours of na ontvangst van postwissel in fastjes van 6, 12, 24 en plm. 48 stuks tot de navolgende prijzen geleverd, Vaatjes van 6 stuks f 1,Vaatjes van 24 stuks. f 2,25 id. id. 12 id. f 1,50 id, id. 48 id. f 3 50 Alleen wat werkelijk op don naam van zeebanket kan aanspraak maken wordt door mij geleverd. Wat dan ook niet mocht voldoen wordt gaarne ongefrankeerd terugge nomen en door een ander geremplaceerd of het betaalde vergoed. Ook belast ik mij met het verzenden van cadeauvaatjas. Hoogachtend Uw dw. dienaar J. H. HEIJNEN, Haarlem, TEL, 1167. pjmlaag. VI O en <r> E S ca CC CM 05 S=» CJJ cd cd Werkplaat.ZOETESTRAAT 3. Woonplaats: HACESTRAAT 16.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1910 | | pagina 6