BINNENLAND. Gemengd Nieuws. Nieuws uit de Bollen streek en de Meer. Nieuws uit Kennemerland Stadsnieuws, Uit onzen Omtrek, Verfcoopittgen, Boelhnizea enz, ingezonden MededeeliRgeB. Nieraandoeningen zijn ernstig Een coöperatieve waterleiding voor vier gemeenten. Een zeer belangrijke inbraak. Gemeentelijke Arbeidsbeurs, Nieuwe Gracht 3. - Telefoon 1170. Gev. y o ojn wier item 3 1 Aanbestedingen. omdat hij zich gekrenkt ge- ~r een bericht in het blad, bean zware mishandeling van apjpen ten laste werd ge- Luchtvliegetrs en oorlogsschepen, oenadag, terwijl een groot deel van de Engelsdie vloot voor oefeningen op die kust van Devonshire was koning George bevond zich daarbij op de Dreadnought" is Graham White tweemaal over de vloot heengevlogen, op een hoogte van 300 tot 500 Meter. Geen kanon op geen der vele oorlogs bodems zegt een Engelsch blad kon hoog genoeg gericht worden om het vliegtuig te treffen. Het had dus in een oorlog heel wat kwaad kunnen doen. En dan te denken, dat Duitsch- iand plannen koestert tot het vormen van een Luchtvloot. Voor John Buil om ervan te bibberen. Een. vreeselijke moordgeschiede nis, In den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft de 53-jarige echtgenoote van den stads-waagmeester Wefers, te EhrenbergKeulen, hare 33-jarige doch ter en hare drie kleinkinderen van on geveer 7, 5 en 3 jaar vermoord en daarna ziichzeLf om het leven gebracht. De Wefers leefden, naar men zegt, ge lukkig; zij bezaten een góed-beklante kruidenierszaak en vier huizen. De man is op een vaeantie-reis in Hol land en weet waarschijnlijk nog niets van de verschrikkelijke misdaad, die zijn vrouw in een vlaag van waanzin bedreven heeft. Ongeveer I1/2 jaar gele den had de ongelukkige reeds een po ging tot zelfmoord gedaan en zich met twee groote gewichten zoodanig op het hoofd geslagen, dat zij zich levensge vaarlijke wonden toebracht. Alleen door de spoedige en zorgvolle genees kundige huip was zij toen gered. Na dat haar wanden genezen waren, had men de vrouw ter verdere verpleging naar een krankzinnigengesticht overge bracht. Eenigen tijd later kwam ze weer naar huis, doch verscheidene ma len gaf de vrouw duidelijk te zien, dat zij niet normaal was, zoo zei ze een paar dagen geleden aan haar broer: „De schoonste dood is die, welke men zichzelf bereidt". Toen men gisteren morgen verwonderd stond dat cle krui denierszaak van de Wefers op het ge wone uur niet geopend was, ging men naar een zuster van mej. Wefers, die in dezelfde straat woont. Op haar ver zoek drong men met geweld den win kel binnen. Daar kreeg de politie een vreeseüjk schouwspel te zien. Van de drie kinderen lagen het zevenjarig meisje en haar vijfjarig broertje in hun bed. Het was alsof ze sliepen. Het knaapje had de handjes saamgevou- wen, juist alsof hij zoo pas na een avondgebed was ingesluimerd. Aan den anderen kant van hnet vertrek lag het tweede muitje, met een kalm gelaat, juiist alsof het nog te slapen lag. Aan de lijken der kinderen was op het eerste gezicht niets te zien van doods angst of geweld. Naar alle waarschijn lijkheid heeft de grootmoeder hen met de hand of met een prop de mond dichtgehouden, en haar kleinkinderen zoo laten stikken. Een anderen aan blik levert daarentegen de slaapkamer voor de volwassenen van het gezin Wefers. Daar ligt de 33-jarige onge huwde dochter met loshangend haar voor haar bed. Dit lijk vertoont in het gelaat, aan den hals en aan de handen krabbels en teek enen van verwurgmg. Hier schijnt tusschen moeder en doch ter een "hevige strijd te hebben plaats gehad voor het de oude vrouw geluk te haar dochter te dooden. Zij heeft daarop het lijk geheel met beddegoed bedekt en toen zichzelf gedood. De buren hebben eerst eenigen 'tijd naar de moeder moeten zoeken voor zij haar in de eeeig&zins duistere slaapkamer aan het vensterkruis vonden hangen. De oude vrouw was slechts licht ge kleed en was dus blijkbaar voor het plegen der misdaad van plan geweest naar bed te gaan. Onrust in Thibet. Er is weer wat gaande in het land der gele bonzen, in Thibet. De Chineezen zenden er troe pen heen, en nu zullen ook de Engel- schen van uit Britseh-Indië miLitairen er heen sturen. China in Manlsjoerije. De Chinee- sche regeering heeft besloten de kolo nisatie in Mantsjoerije zooveel moge lijk te versterken. Om in de koloni satie meer stelselmatigheid te berei ken, heeft de prins-regent de departe menten van binnen landsch e zaken, landbouw en koloniën opgedragen, een uitvoerig kolonisatieplan uit te werken. Als kolonisten zullen hoofdzakelijk be woners der door overstroomingen scha de geleden hebbende zuidelijke provin ciën in aanmerking komen. Amerikaansche manieren in Frankrijk. In een sneltrein van Parijs naar Orleans, is de postwagen geplun derd. Bij Orleans heeft men zes zak ken gevonden, waarin brieven waren geweest, 13 geledigde omslagen van geldswaardige papieren enz. Blijkbaar zijn de stukken uit den trein gewor pen en door handlangers opgeraapt. In den val? Naar uit Montreal in Canada wordt gemeld, kreeg de „Mon treal Star" een draadloos telegram van de „Montrose", dat dr. Crippen zich aan boord bevindt en aan de polotie zal worden uitgeleverd. Dit is de Lon- diensche vrouwenmoordenaar. President FalBères in ons land? Het Baageche Cornppondentiebureei meldt Het bericht in de ochtendbladen betreffende de komst vsn president Fallières te Rotteidam van 3 toi 6 Augustus, wordt van meest bevoegde zijde als beslist onwaar tigengeepro- ken. Hot vermiste meisje, In verband met de verdwijning van de I3-jarige Theodora Kraak, heeft de Arnhemsohe politie breedvoerig verhoord alle per sonen, die Dinsdagmorgen 19 Juli, toen het meisje verdween, haar hadden ge zien of met haar in aanraking kwa men. Vastgesteld kon worden dat Dora tegen haar gewoonte om half acht naar de naaischool aan den Zwarten Weg, te Arnhem, had willen gaan in plaats van even vóór 8 uur. Voorts dat zij alleen naar school is gegaan en onder weg werd aangeroepen door een meisje dat ook die school bezoekt, Sophie Dales. Zij keek toen om en ging har der loopen, om, toen Sophie den loop pas aannam, hetzelfde te doen. Zij werd niet ingehaald en sloeg den weg Otnderiangs in. Blijkbaar opzettelijk liep zij de school aan den Zwarten Weg voorbij. Hieruit "kan worden afge leid, dat Dora geheel vrijwillig heeft gehandeld, ten einde een plan, dat men niet kent, uit te voeren. Misschien had zij een afspraak' met iemand. Te Oosterbeek is in den Rijn bij de spoorwegbrug gedregd en ook in de sloot-en langs den spoordijk, doch zon der resultaat. Een gerucht wil dat te Apeldoorn een meisje is gezien dat men voor Dora Kraak houdt. Met den lasso gevangen! Op den Leidschen straatweg speelde zich een tooneeitje af, waaraan de komische zij de niet ontbrak. Daar mgaakte ml. een cowboy van het circus- Schumann, te Schevenin-gen, 'n wandelrit te paard, toen hem 'n rij tuig passeerde, waarin een viertal nogal op gewonden personen zaten, die, te oor- deelen naar de ingrediënten, welke zij bij zich hadden, uit visschen waren geweest. Bij het passeeren van den ruiter sloegen zij uit baldadigheid met de zweep en met hengels- paar hem. Dit bekwam hun echter slecht, want d-e cowboy haalde zijn lasso voor den dag, trok daarmede een paar zijner kwelgeesten uit het rijtuig en gaf hem een geducht pak slaag, waarop hij kalm zijn rit vervolgde. Een wegwerker van den Rijkswater staat, die van de afstraffing getuige was en tegen wien de vier personen zirih beklaagden, gaf hun als zijnmee- ning te kennen, dat zij gekregen hadden wat zij verdienden. De man werd daar op door het viertal mishandeld en zijn rijwiel te water gegooid. De mishandelde wegwerker is zich daarop bij de Haagsche politie gaan beklagen, die thans naar het viertal zoekt, om proces-verbaal tegen hen op te maken. Lijdt gij aan rug- of lendenpijn? Hebt gij opgeblazen oogen Opge zwoileu enkel9 of ledematen Voelt gij u rheumatisob bij slecht of vochtig weer? Hebt gij veel last van zware hoofd pijn of duizeligheid? Zyt gij zwaarmoedig, zwak en altijd vermoeid NieraaDdoeningen lasten niet iederen lijder op dezelfde manier aan geen enkele patient vertoont alle verschijn selen, doch iedere patient heeft som mige verschijnselen. Indien gij echter eenig teeken van nier- of blaaszwakte hebt, dan is vernietiging der nieren misschien korter bij dan gij denkt, en is uitstel zóó gevaarlijk, dat gij niet spoedig genoeg met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen beginnen kunt Zij zijn een genees middel uitsluitend voor nier- en blaas kwalen en alleen een nierengenees middel kan eiken wortel van de ge vreesde nierziekte uitroeieD. De naam Foster's en de handteeke niDg van James Foster op de doos is een w-arborg, dat gij de echte Foster's Rijpijn Nieren Pillen besomen hebt. Zij zijn te Haarlem verkrijgbaar bij de heeren J. J. Göppicget Groote Hout straat 147a, en K. van Eden, Spaarne 38. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1,75 voor één, of f 10— voor zes doozen. "helle GOM. De loting voor de nationale militie zal gehouden wordeD op Dins dag 16 Augustus, des voormiddags te negen uren in het gymnastieklokaal aan de Hoofdstraat alhier. LISSE. Bloembollencultuur. De handel in tulpen wil hier nog maar niet vlotten. Niet alleen, dat er lage prijzen worden besteed, maar de handel s bovendien ook nog traag. BOOBDWIJKERHOUT. Het Betraitenhuia geopend. Gistermiddag is alhier de eerste groep onderwijzers aangekomen tot het houden eener Retraite. Ruim een 40 tal kwamen per spoor en werden door een Eerw Pater afgehaald Eeni gen waren per fiets gekomen. Er was hard gewerkt om bun een waardige ontvangst te bereiden. Hoewel het gebouw nog niet geheel is afgewerkt, gedurende de retraite staat het werk stil, en het zal a.s. Dinsdag weer hervat worden. Militairen in de buurt.Vrij dagmiddag zijn alhier eenige compag nieën van het 10e Rei. en 4e Reg. infanterie aan gekomen tot het hou den van velddienst. Te half drie had tnsschen Kerk weg en Gooweg een treffen plaats. HAARL3M.MERM.SER. Raadsvergadering- Openba re vergadering van den Gemeenteraad op Donderdag 28 Juli jl., des voorm. 11 uur. Tegenwoordig 14 leden. Afwezig de heeren Knaap, Van Andel Los. 1. Vaststelling van een opgave van 6 personen, ter vervulling van drie plaatsen in het college van zetters. Aftredende leden zijn da heeren P. de Breuk, C. van der Laan, en J. H. M. Evelein. De voordracht luidt wederP. de Breuk, C. van der Laan en J. H. M. Evelein, plaatsverv. leden: J van Zij verden, R. W. Lammere en J. Kooy. 2. Tot onderwijzer aan school no. 5 wordt benoemd de heer A. vV. SevenhuizeD, alhier. 3 Wordt a#Dge Loden de gemeente rekening over het dieistjaar 1909, in ontvangst f 129.595.0ó1/2 in uitgaaf f 123.245.67, baiig saldo f4349.321/2. De gemeente rekening wordt in handen gesteldderfinacieelecommissie. 4. Worden goedgekeurd eemge concept-besluiten tot af en overschrij ving, dienst 1910. 5. Tot eecretaris- pei.ningmeester van het Burg. Arm bestuur wordt benoemd de heer N. J. Rinkel. 6. Wordt besloten aan mej. Van Westenvan Son het vroeger haar m eigendom behoord hebbende perceel te verhuren tegen f 3 per week. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergadering door den voor zitter gesloten. VEILS EU. Personalia. Verplaatst met 2 Aug. as. de 1 ij ks veld wachters J. de Jong (brig, tit.) van Velsen naar De CocksdorpA. Engelen, van VlielaDd naar Velsen. IJMUIEEN. Ongeval aan boord van een trawler. Op den stoomtrawler „Panadero" van de Reederij „de Halve Maan" had gisterenmiddag een be duidend ongeval piaais. Het schip zeu ter visscherij uitvaren, de schipper Jacob Stam bevond zich op de brug, en gaf door middel van de telegraaf aan den machinist bevel voorwaarts te stoomen. Het werken der schroef brengt direct het roer en daardoor ook het stuurrad op de brug in be weging. De schipper wilde na het gegeven commando, de vlugpen, aan het stuurrad bevestigd, grijpen, doch miste met het noodlottig gevolg, dat de met het rad snel ronddraaide pen hem eea groote en gapende wonde onder het oog toebracht. Een kleinig beid, men mag zeggen een millimeter hooger en het oog ware hem zonder eenige twijfel geheel uitgerukt, thans bleef dit als door een wonder onge deerd Aanstonds werd naar den wal teruggekeerd, waar de getroffene zich onder behandeling van Dr. v. d. Horst stelde. De schipper van een anderen trawler, ter reparatie in de haven lig gend, werd tijdelijk met het bevel over de Panadere belast en vertrok kort daarna met dit vaartuig naar zee. HEEMSKERK. Tuindersvereeniging Ken nemerland. Deze week hield de coöperatieve tuindersvereeniging „Ken nemerland" baar eerste vergadering na de aardbeien-campagne in 't café „De Oranjeboom" om verslag te geven van den aardöeienhandel. De zaal was eivol. Het beBtuur bracht een gede tailleerd verslag uit over het aantal kilo's die verkocht zijn en over het quantum, dat voor eigen rekening verzonden is. De leden der vereeniging waren ten zeerste bevredigd over de werkzaamheden door het bestuur ver richt, waardoor zeer gunstige resultaten (wat de financiën betreft) verkregen zijn. Prijs, gewicht en uitbetalingen zijn meegevallen. Na een oogenblik pauze werd over gegaan om het hoor en wederhoor van de leden der vereeniging te ver nemen over de verzending van boonen voer eigen rekening. Wij kunnen niet zeggen dat alles vlot van stapel liep. Door de goede leiding echter van den ene-gipkeu voorzitter, den heer Piro- vano en diens medehulp der ij verigen secretaris, den heer Aarden burg, kwam, ondanks golvingen en schommelingen, het bootje van „Kennemerland" weer in 't kalme stroompje en werd be sloten de boonen ook voor eigen rekening te verzenden Een referenda: onder de leden gehouden, verplichtte hun de lijst te teekenen om een zekere hoeveelheid te leveren. Het Bestuur had reeds een groot aantal kilo's verkocht. Wegens overvloed van stof moeten ver schillende berichtenzoomede de beant woording der Vragenbus" tot Maandag blijven liggen. Een der plaatselijke bladen schrijft a,an ons adres, dat etc omtrent (de oor zaak van het afbreken der onder handelingen tusschen Haarlem en Velsen „een misverstand" schijnt te bestaan. Het blad in kwestie zegt: 1 „Door een der plaatselijke bladen wordt het voorgesteld, alsof ons ge meentebestuur aan dat van Velsen zou medegedeeld hebben, dat deze gemeente ook in detoekomst geen water van Haarlem zou kunnen be trekken. „De zaak is, dat Haarlem' op dit oogenblik geen water kan leveren, maar dit wèl zal kunnen, wan neer óf het prise-d'eau-gebied wordt uitgebreid, óf het stelsel van diepbo- ring wordt toegepast, beads middelen dm de Water-capaciteit onzer water leiding te vergrooten. „Immers, het verzoek van het Haarlemscbei gemeentebestuur aan de Regeering, om over te gaan tot onteigening van gronden in Bloe men daal ten behoeve van de water leiding, steunde ook op dezen grond, dat men bij! uitbreiding van het Watervermogen ook aan de .omlig gende gemeenten duinwater zou kun nen verschaffen. „Had nu Haarlem hat vermeende antwoord aan 'Velsen gegeven, dan zou ons gemeentebestuur daarmede zelf een van de belangrijkste motie ven voor de onteigening krachte loos gemaakt hebben. „En da,t Haarlem dit zou gedaau hebben, valt niet aan te nemen, daar er nog „geen beslissing is gevallen tusschen de twee stelsels van wa terwinning." Dit is volkomen logisch gerede neerd En we zouden het geheel en al kunnen onderschrijven ware het niet datWijf zeker meenen te weten dat men te .Haarlem-zelf de onmogelijkheid al ingezien heeft om de kolossale onteigening van 1000 H.A. grond in de gemeente Bloemen daal tot werkelijkheid te brengen. Daarom is de laatste zinsnede, hierboven aangehaald, formeel wel juist ,(er is nog geen beslis sing gevallen tusschen de twee stel sels: diepboring of uitbreiding van bet prise d'eau-gebied) maar feit e- 1 ijk onjuist: want bet rapport van prof. Dubois en de omsta,ndigbeden die daarvan het gevolg zijh geweest hebben nu reeds de feitelijke onmo gelijkheid aan den dag gebracht, dat Haarlem tot een zoo ontzaglijke ont eigening van regeeringswege mede werking zou krijgen. Men za,l zeggen: maar door diep boring zal Haarlem dan toch de bui tengemeenten kunnen bedieüen. Inderdaad. Doch het stelsel va,n diepboring is door de gemeentelijke autoriteiten onvoorwaardelijk .verworpen tot nog toe. Ze hebben gedaan .wat ze hon den, om het a,f te breken. Van de zelfde autoriteiten is niet te ver wanten dat ze het nu tóch zullen toepassen, vooral niet om te dienen als eenige bron voor ,de watervoor ziening van buitengemeenfep,, met welke Haarlem dan nog contract zou moeten maken En Bloemendaal integendeel heeft op 't stuk van diepboring alles ge reed! Gerust mogen Wij dap ook zeggen, da,t tusschen Haarlem en Velsen op het gebied van waterlevering alles uit is. En da.t gezien Je omstan digheden ook in de toekomst Haarlem geen water aan Velsen zal leveren „Wat- wij zelf indertijd zéér be treurd hebben,, toen wie het stelsel der diepboringen op gezag van prof. Dubois als „het" middel hebben aan geprezen om de waterleverantie aan Velsen wél mogelijk te maken. Doch dat is voorbij'. En nu de zaak van een coöpera tieve waterleiding is vóórop ge steld, mag de kans dat Haarlem nu nog ooit water zal kunnen leveren aan Velsen (en misschien zelfs aan Schoten) tot een minimum geredu ceerd heeten Personalia. De jonge heer Leo Beaufort van bier, leerling aan bet Gymnasium „St. Antonius" te Meg*n, slaagde voor het Staatsexaoien te Utrecht. Staking van betaling. De Amerikaansche beurs' en hare rare sprongen van den laatsten tijd heeft hier ter stede weer een offer geëischtde k&ssiersfirma Duijm en Spruyt alhier moest gistereD hare betalingen staken, daar het vereischte surplus niet meer kon worden bijge stort en de firma-zelve niet kapitaal krachtig genoeg is om de verliezen door hare cl ënten geleden, zelve voor hare rekening te nemen bij de Am- sterdamsche bankiers. Heden beeft Mr. Tjeenk Willink, die als raadsman voor de firma optreedt, bij de Ha-i- lemsche Rechtbank surséance van betaling aangevraagd. Maandag of Dinsdag zal de vergadering van Krediteuren plaats hebben, die hierover zal adviseerer Het schijnt evenwel niet omnogelijk te zijn, dat van bevr ende zijde nog kapitaal wordt gefourneerd om de zaak in stand te houden. Op bet oogenblik is echter het kantoor der firma gesloten. „Böse Mecachon haben keineLieder." Zóó is geloof ik het Duitsche spreek woord, dat de een of andere dichter eens bij elkaar gerijmd heeft, en dat nu te hooi en te gras wordt aange haald als 'n devies om elke zangver eeniging te verontschuldigen; want het wordt nu in 't positieve omgezet, en het beet„Wie vrijuit zingen kan, is een goed menschl" Nu, ik ga er graag mee accoord. Hoe meer goede menschen des te beter. En als er dan ook onder de goede zangers 66ds een slecht mensch doorloopt, dan zeggen we maar de uitzo dering bevestigt den legel. Met spreekwoorden redeneer je teo slotte alles goed. Toch mankeert er duokt me aan het Duitsche spreekwoord van hier boven nog wat. Want „Liedei" en „Lieder" zijn twee. En ik kan ter wereld niet inzien, dat iemand, die de tegenwoordige populaire „liederen" uitbrult, een „gned mensch" wezen moet! Wel, het is verschrikkelijk Nu al! En het dreigt de volgende week nog erger te worden. Een lied van „Jonasde" is ten slotte toeh iets, dat 'n beechraft mensch tot razernij oftot meedeinen in dan sende wal8wiegeliDg brengt. Wat al even erg is als 't eerste. En iets van „Kobussie, kijk je nog 'r eeDS om", ol een refrein van de zelfde kracht, is een gruwel eenvoudig Wat moet dat worden de volgende week? Nadat hel inbrekersgilde in den laats,tan tijd weinig van zich had doen spreken, is in den afgeloopen nacht een al Ier brutaalst boevenstukje uilge haald. Het huis no. 7 in de Dubbele Buurt is bij het voilk Bekend als het „huis met het hek", zóó genoemd wijl op de rooilijn een zwart ijzeren hek is ge plaatst en het huis een paar Meter diAarachter is gebouwd. Dit huis is be woond door de ongeveer tachtigjarige Landbouwster, Mej. A. van Loon. De dieven hehhen het durven bestaan in dit huis,, w,aar drie honden de wacht hielden en waarin behalve de genoem- die eigenaresse, nog een nichtje, een dienstbode en een knecht sliepen, een inbraak te .plegen, die, helaas, maar al te zeer geslaagd is. Berst te half twaalf hebben de be woners zich ter ruste begeven en even na dien tijd moeten de boeven, die dit oogenblik' waarschijnlijk afgewacht heb ben, hun slag hebben geslagen. Want reeds in het zeer vroege morgenuur, toen het nauwelijks begon te dagen, is bemerkt, dat inbrekers dn de wo ning waren geweest. Langs het stalraampje aan de ach terzijde deir woning zijn de individuen (het is natuurlijk' ook mogelijk, dat er slechts één geweest is, doch in den re gel toch worden zulke karweitjes niet alleen opgeknapt), blijkbaar binnenge komen, althans dit is vanmorgen opeiv gevonden. Zij zijn toen in de kamer geweest, waar zelfs de oude vrouw sliep, want een beursje met eenig kleingeld is hier vermist. Doch dit loonde de moeite niet. Ze hehhen hun strooptocht voortgezet en de open deur del" linkervoorkamer, ver schafte hun dl zeer gemakkelijk toe gang. De zich daar bevindende kast is opengebroken en daaruit eigenden zij zich toe, behalve een gouden horlo ge, tachtig gulden aan „hard" geld, zooalis men ons meedeelde, en elfhonderd en twintig gulden aan bankpapier. Toen zijn zij zeker tevreden geweest, hebben de grendels der voordeur afgeschoven en hebben zoo het hazenpad gekozen. Niemand der huisgenooten heeft iets van hen bemerkt, zelfs de drie „waak"(!)honden hebben niet aangesla gen. Eerst in den heel vroegen mor gein, meende een der huisgenooten te zien, dat de voordeur open stond, ging zich overtuigen en .jawel. Toiem zijn dadelijk allen gewekt, 't huis wierd doorzocht, maarde bandieten waren tmet fiun buit gevlogen. Dadelijk is aan de politie kennis ge geven. De heele recherche, onder lei ding van den chef, den heer Kern- pers, is ojp de been.. Maar zelfs geen spoor is nog gevon den. Uit 't feit, dat geen der honden heeft aangeslagen, wordt onwillekeurig die vraag gesteld), of we hier soms ook miat bekenden te doen hebben. De bestolene is niet tegen inbraak verzekerd. Museum van Kunstnijverheid Een zestal leerlingen der hoogere klasse van d« a?n het Museum ver bonden school voor Kunstnijverheid alhier, zijn voor eene studiereis ver trokken naar de Tentoonstelling te Brussel. Zij werden daartoe in de gelegenheid gesteld door de toelag9, welke zij van de Maatschappij van Nijverheid ontvingen, aangevuld met eenige bijdragen,die door belangstel lenden werden verstrekt. Twee andere deerlirgen der metaal bewerking zijn op de Tentoonstelling in het drijven en ciseleeren werkzaam, terwijl reeds enkele leerlingen als decoratieschilder bij bet in orde breng en der Nederlandsohe afdee ing werk zaam waren. Het Museum van Kunstnijverheid is Zondag kosteloos toegankelijk. AGENDA. voor Zondag, 31 Juli. GebouwSt. B a v o. R K.Volks- bond half 1, Sigaren- en Tabaksbe werkers, 8 uur Bioscopevoorstelling voor de leden. Reeds hiaden (Zater dagavond) .wonden kaarten uitgege ven aian 't Gebouw. Bir on ge bi a uwi. 1 uur. Concours van' politiehonden; 8 uur Concert Haarl. Muziekkorps. De Eroon. 24 uur. Alberts frères. Op-eningsma.tinée Bioscope 8lk11 uur Bioscope-avondvoorstel ling. Duin en Da, al. Permanente schilderijen ten toonstelling van Hob- •ba Smith, 12-2 uur lunchconcert, 2V24V2 uur Matinee, 6 8 uur Di ner Concert 893/i uur Avondcon cert. Bioscope Theater (Groote Mahkt), Van 2 uur af Bioscoopvoor stelling. Buitensocieiteit „Trou moet Blijk eken, 8 uur, Concert Muziekkorps, 10e Rag. Inf Maandag, 1 Augustus. Gebouw St. Baivo R.K. Volks bond, half 9, Ondersteuningsfonds. Te 8 unr Bioscopevoorstelling van The Intern. Bioscope Bioscope Theaiter (Groote Markt). Van 2 uur af voorstelling De Er o on. 23J/2 .uur en 3L/2 5 uur Bioscope. Middagvoorstelling van Alberts frères. Bi s schop pel ijk Jiuseum (Jansstraart 79),. Geopend eiken dag v.an 105 uur, tegen betaling van 25 cents „Uitgezonderd Zondagen en R E. feestdagen. Duin en Daal Permanente schH- derijentemtoonstelling van Hohbe Smilh. Schouwburg Jansweg 8 uur Arsène Lupin. Soc. Vereeniging Specialitei ten Henri ter Hall. Ingeschbeven: 5 timmerlieden, machinale houtbewerkers, wagen makers, meubelmakers, 1 model makers, 3 metselaars. 7 opperlieden, 2 stucadoors, 3 witters, 6 machine bankwerkers, 2 monteurs, 10 grof- bankwerkers, 2 metaaldraaiers, 1 vuurwerkers, 1 ketelmakers. 4 bur- versmedon, 3 machinisten, 6 stokers, 3 electriciens, 1 instrumentmakers, 1 konerbank werkers, 1 koperslagers, 5 loodgieters, schoenmakers, 1 za delmakers, kleermakers, 6 scoil- ders, 2 behangers, 2 stoffeerders 1 bloemisten. 3 tuinlieden, 4 grond werkers, 2 bakkers, banketbakkers, slagers, 1 kruideniersbedienden, kellners, 10 magazijnknechts. 9 loop knechts, 2 huisknechts, sigarenma kers, 5 kantoorbedienden, 1 boek drukkers, 2 letterzetters, litbograleD, binders, 14 losse werklieden, dienstboden, 7 werksters, 2 naai sters, 1 kooksters, 1 buishoudsters, 2 vrouwelijke kantoorbedienden, adspirant bouwk, opz. bout draaier. Burgerlijks Stand Geiboren: 27 Juli. d E Hoetk- straiClaasiseu. d v. A JV- van Dierendo [Winter. Overleden: 27 Juli. E. van. Nieuwe abuizenRieke, 79 j., L. La kenstraat. 28 Juli. H., 1 m, 7. v. J. Hansen, Molenstee®, C, Oost- veen, 15 j., Eaimperlaan. H. Li: II. ScholteiRombout, 78 j., Seher- mersitraat. G. H. Rengs, 36 j Eamperlaan. 29 Juli. B. W v..: Hesteren, 26 j., Eamipejrlaan. Politi e-rapport. Een hruinwitta bond, We verste. 14:.een bril, Rollandste. 23; een R.E. kerkboekje, Nieuwe Eruisstr 5een damesp ortemonn aio inh. geld en een rozenkrans, Waldeck Pyr- montstraat la rd.een lorgnet, Zui- derschoolsteeg ,7een kindermuts, Eerkhofs'traat 7een insigne met da letters S. N., Gen. Jouhertstr. 43; een pet, Oosterstraiat 34; een hoe denpen met Zeeuwische knoop, Nas- sa,ustraat 2een gouden oorknopje, Li. Margarethastraat 20B; een kin- derboord, Voortingstr. .27; een kin- dersclioentjiei, Delftstraat 3a; een lïj- wielsleutel, .Bureau van politie. O VERVEEN". Vereeoiging „Koninginne dag." De verhaderiDg dezer vereeni ging, in het, „Raadhuis" gisteravond gehouden, en waar een bespreking voor den as. Kodinginnedrg zoo plaats hebben, is tot geeneriei resel- iaat gekomen daar de hoofden der scholen niet aanwezig waren. Nader zal nu met deze worden besproken en een tweede vergadering worden belegd BLOEMENDAAL. Extra prijzen. Herta, genaamd ,.Lyda", politiehond der gemeente Bloemendaal, heeft op bet internatio naal politiebonden concours te Sche- veniDgen den eersten extra prijs be haald, zynde f30, beschikbaar gesteld door de Ned. Jagersvereeniging afdee- ling Zuid-Holland. Voor den besten politiebond, tevens testen rashond, „Caesar", waarvan we reeds melding maakten, zijn nog drie extra prijzen toegekend, zijnde een zilveren kruis, uitgeloofd door den raad van gedele geerden en f 5, uitgeloofd door den heer Demmers te 'a Gravenhsge; voorden besten speurdienst f 15, uitgeloofd door de Mij. Zeebad Scheveniugen voor den 3den prijswioDer. Burgerlijke Stand. .Onder trouw o Wtteijiuan en A. VVvan der Voort. W. Haalboom eu F. Vroom. Getrouwd: O. Werner en L C. P. Tooman. P. van der Vliet en A. Cassee. Overleden: A. M. Schouten, 32 jaar, te Amsterdam. Verkocht. VELSEN, 29 Juli. Door Notaris G. D. Boerlage is in „De Prins" ver kocht loi eenj woon- en winkelhuis „De Morgenzon" met schuurtjes, erf en tuin, Kerkstr. 6, voor f 3125. 2o. een woon- en winkelhuis, waar in smederij! met bijgebouwde woning, schuur, erf en tuin ai d. Rijksstraat weg k. g. 111 en 13 voor f 6020. Aanbesteed. HILiLEGOM. Door het Gemeente bestuur alhier is aanbesteed Het mar ken van een ijizeren brandtrap met nooduitgang voor de school in de Wilhelminalaan meit daarmede in verband staande werken. Ingekomen waren 5 biljetten. Het laagst werd ingeschreven door den heer W- H. Brinkman, te Alkmaar, voor f 698.i Door den architect F. A. J.Heems kerk is namens de firma H. Ham burg Jzn., alhier aanbesteed: Het vergrooten yan een druk ker ij gebouw en; bijkomende .werken..

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1910 | | pagina 2