DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. «"li* 4nn ~bS qnn t™h 15r inn b» fin 4111 üUUI3| fill nr all - Na misdaad, ïergelding. HAARLEUE ALLEDAGJES Koningin Emma. Kindei*huisvesf 29-31-33, Haarlem BUITENLAND. BINNENLAND. MAANDAG I AUG 1080. 33sfte Jaargang Na. 7255 Bureaux van Redactie en Administratie Sntercommunaai Telefoonnummer 1426. Voor advertentiën en reclames buiten Haarlem en de agentschappen wende men zich tot RiCARDO's Advertentie-Bureau, N. 2. Voorburgwal 242, Amsterdam, Int. Telefoon 1020. Politiehonden. Algemeen Overzicht. FEUILLETON. 20) XX HWE HURLEMSCHE COMMIT ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Haarlem f 1,36 Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) 1,35 VbjOr de overige plaatsen in Nederland franco per post 1,80 Afzonderlijke nummers 0,03 PRIJS OER ADVERTENT1ËN: V an 16 regels 60 cent (contant 50 oent) Iedere regel meer 10 cent Buiten Haarlem en de Agentschappen 15 cent per regel. (Buitenland 20 cent Reclames dubbel tarief Dienstaanbiedingen 25 cent (6 regels), driemaal voor 50 cent (él oontant). 1000 Alle betalende abonnés op dit blad, die In het bezit eener verzekeringspolis zijn, zijn volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor wijsvinger. De uitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Ocean" Bijkantoor voor Haarlem de Nederlandsche Credletbank Nieuwe Gracht 11 15 GULDEN bij verlies van één anderen vinger. No. 35. Qp zóón wedstrijd |als die van 'gisteren in het Rrongebouw! komt het nut van dein politiehond nog maar half toit z'n recht. De Leesten zijn er niet zoo op (hun gemak, en tien slotte is het daar itoch qok maar spel. Als het „edbt" is, als er -werkelijk wat te speuren valt, dan zijn de po litiehonden op hun Lest, en hoe ze dan werken, daar hoeft men de cou rant haast dagelijks maar voor in ±e kijken, Intusschen is één ding, vooral hier Ite Haarlem, haast onbegrijipelijkEn dat is, dat de Haarlemsche overheid diets doet, pm het aanschaffen en dresseeren van politiehonden aan' te moedigen, of liever nog, om zélf zul ke honden aan te schaffen. De gemeente zal zeggen: het op sporen van misdrijven en misdadi gers is voor het grootste deel rijks- Kaak, en inderdaad is het ook een leemte die aanvulling Vereischt, dat de Justitie als zoodanig geen pol i tiehondendlenst nog heeft. Doch niettemin moet bedacht, dat ook de veiligheid der ingezetenen van' de stad op niet geringe wijze door politiehonden wordt bie-vor- derd, en dat vele inbraken (we heb ben nog Zaterdag van een zéér be langrijke melding gemaakt) door po- Li tieh onden óf voorkomen óf zeer spoedig bestraft zouden wórden, om van de ontdekking van gestolen voorwerpen nog niet' eens te spre ken Al is de verjaardag van Koningin Enama niet een aanleiding voor Volksfeesten, zooals Koninginnedag geeft of Prinsesjesdag zijn zal, toch gevoelt het volk van Nederland diep de schuld der dankbaarheid en de liefde tot deze hooge Vrouw#, die voor geen gering deel zich erop mag beroemen, het stamhuis der Oranje'e en ons Vaderland zoo nauw te hebben vereenigd in liefde en aanhankelijkheid wederzijds bij Vorstinne en onderdanen 1 Wat Koningin Emma gedaan heeft in de jaren, dat zij onze ge liefde Koningin Wilhelmina heeft opgevoed en opgekweekt tot een vrouw van godsdienstigen wandel, een vrouw met wijze staatsmans kunde, een vrouw vol toewijding en liefde voor land en volk, dat zal Nederland nooit vergeten. En dies vieren wij blijde mêe den jaardag, die de grijze Koningin, welke eens als jonge Prinses in Ne derland kwam en die nu als Groot moeder baar lief en leed in Neder- land's Vorstenfamilie mèt alle orde lievende Nederlanders heeft doorge maakt in ons midden viert. In Soestdijk is nu d© geheele koningsfamilie van ons land bijeen, en wordt morgen de verjaardag van koningin Emma door Hare dochter en den Prins, met het kleine Prin sesje dat Neêrland's hope is, ge vierd. Wij en al onze lezers onge twijfeld vereeni«en ons in den geest met die blije groep, waarin het ver leden, het heden eu de toekomst zoo liefelijk zijn vertegenwoordigd, en wij bidden God, dat Hij de wijze, kloeke Vrouwe, die ons vaderland een Koninginne schonk en deze weer vormde tot een zorgzame Moeder, nog jarenlang zal beschermen ten zegen van ous volk, en voor het geluk van onze Vorstin en Haar huisgezin I Het gaat in SPANJE nu bard tegen hard. De anticlericalen wil len nu de zialak doordrijven. Volgens de liaiatstte berichten heeft Canalejas dein koning de eoschen van het Vaticaan voorgelegd met de me- dedoaling, da,tl de Spaansche regee- ring die onmogelijk kan inwilligen. De beslissing is derha,lve thans in handen van d'en jeugdigen monarch, De ambassadeur |Ojeda moeit reeds uit Home zijn teruggeroepen. De minister-president acht een bireiuik niet meer te vermijden.... 1 EEN BREUK.... - Wat zal dat voor den jongen ko ning belteekeuen Zooals te verwachten was, legt Canaleias het er op aan, om deschuld vian die blrouk geheel en al op het Vaticaan te werpen. i De xegeerimg kan de „voorwaar den" door het Vaticaan gesteld niet aanvaarden! Maar zooals wij vroe ger reeds zeiden, doet Canalejas hier niets anders dan huichelachtig de rollen om te koeren en dat waarvan hij zelf de volle zware verantwoor delijkheid draagt, te pogen op het aiticaan te werpen. Het Vaticoan immers heeft de Spaansche regoering geen „voorwaar den" gesteld. Het .heeft alleen een waarschuwing laten haoren om de hangende onderhandelingen, die het van zijn kant met zooveel lankmoe digheid en inschikkelijkheid heeft gevoerd, toch zuiver te houden en spoedig tot een goede oplossing te la,ten komen. De eisch om! eerst de besluiten door ide regeering tegenover de con gregaties genomen, terug te trekken, moest wel noodzajkajijfc gesteld wor den om do onderhandelingen voort gang' te doen hebben. Want door die [besluiten 'had do regeering die on derhandelingen onmogelijk gemaakt, door te handelen immers of er in'het geheel geen besprekingen gaande wa ren en inbreuk te maken op het ter rein, dat juist door de .onderhande lingen moest worden omschreven en afgeperikit. 'Ooik.de organen van de regeering .leggen heit er natuurlijk op aan, de valsche en verdraaide voorstelling, die Canalejas van den loop der ge beurtenissen geeft verder te ver spreiden en 'te propageeren. Zoo .schriji't. de „El Mundo", flat de H. Stoel geen enkele reden heeft om eischen te laten hooren, of zich gebelgd te toone.n. „Het Vaticaan, zoo gaat. dat blad dan voort, legt het dus bewust op een breuk aan, waarvan een ener gieke en geweldige anti-clcricale ac tie het gevolg wezen zal, het blad laat zich hier leelijik in do,'kaart 'kijkenZou het Vaticaan er op zin nen, zoo gaat hét dan nog verder, om Canalejas te doen vallen Malar die is op het oogenbük onmisbaar ein zijn val zou het begin wezen Van (aan gewaagd avontuurlijk spel." Men ziet hier duidelijk uit, hoe 'Vailsch de Voorstelling van de feiten isMaar tevens moet hier noodzake lijk het gevolg van (wezen, dat ook de politieke omstandigheden in Span je zelf meer en meer verward en verwikkeld worden. En'da,t de koning.... gevaar gaat loopen De vrijmetselarij houdt den jongen koning .vast, men zegt zelfs met financieel© banden: Je groote ban kiers zouden den vorst» die door bet spel veel geld moet verloren hebben, geheel in hun macht hebben gekre gen. 1 Of bet wa,ar is?. Canalejas beeft gezegd: ik heb den Koning! De uitdrukking heeft iets van het kaartspel.... zon het een toeval wezen Het jongste nummer van de „Os- eepvajtoire Romano" schrijft naar aan leiding van 's Pausen jongste nota het volgende: „De H. .Stoel heeft niet zonder meer gezegd, de onderhandelingen niet voort te willen zetten (maar eenvoudig voo rwa ardelij :k ver klaard, ze niet te kunnen voortzet ten, zoolang n.l. de Spaansche regee ring voortgaat het initiatief te ne men tot eenzijdige beslissingen op ieen terrein, waarover de onderhande lingen juist nog loopen. „De H. Stoel heeft het recht en den plicht zijn antoriteit te bewa ren en kan niet dulden, dat in te genstelling met de elementaire wet ten van diplomatieke correctheid, de Spaansche regeering maatregelen neemt in kwesti-es, die nog het ónder werp van' besprekingen zijn en bijv de religietuse orden buiten bet alge- meene recht plaatst. „Derhalve kan de H. Stoel niet onverzoenlijk genoemd worden; hij is alleen bezorgd voor zijn waardig heid en zijn hoogste belangen We zullen nu moeten afwachten of de Spaansche regeering het inder daad tót het uiterste laat komen. Zeker is, dat het Spaansche Katho lieke volk yan de overheersching der Santiclericale sectarissen niet gediend isKal het djaf op den zwakken ko ning verhalen? 't Is te hopen van niet; doch te vreezen DP DEN BALKAN, is nu Griekenland, door de komen de verkiezingen, het land daarop het meest de aandacht valt. De leiders der beide groote par tijen, de heenen Rallis en Theotekis, zjjn naar Athene teruggekeerd en onmiddellijk! begonnen met de voor bereidingen voor de verkiezingen voor de nationale vergadering. Donderdag had een samenkomst plaats tusschen de voormannen yan beide partijen, wiaar de besprekingen werden geopend over de yerdeeling der mandaten, ten einde de verkie zing te voorkomen van storende ele menten, die zouden kunnen pogen van de nationale vergadering een constituante te maken! Of die verkiezingen daar ook eer lijk en precies worden gehouden! De vraag pf Venizelos candidaat gesteld za,l wórden werd nog niet Beslist. De heer Rallis is er voorniet alleen hem, maar ook andere Kreten zer leiders, die,tevens Grieksche on derdanen zijn, in de nationale ver gadering te kieizen. Hij is van meening, dat Turkije niet het recht heeft zich daartegen te verzetten, wijl dit gelijk zon staan meit inmenging .in de inwendige aan gelegenheden van Griekenland en wijst er op, da,t de Turksche regee ring wel toegelaten heeft de verkie zing van prof, Karolides te Smyr na tot lid van het Turksche parle ment, hoewel deze Grieksch onder daan is. Theotokis daarentegen wenscht hét stellen1 van de candidatuur van Kretenzer leiders te vermijden, om de beschermende mogendheden niet te ontstemmen. Hij is voornemens Venizelos den raad te geven, geen candidatuur te aanvaarden. Dat kan dus nog roering geven Slechte oogst in Frankrijk, 't Is in Frankrijk allerergst met de vooruit zichten van den oogst. Het hoofdpro duct van den Franschen landbouw, de tarwe, die gewoonlijk de helft van de landbouwproductie (4,667 mülioen Crs) bedraagt, heeft door verschillende om standigheden wel het meest geleden» In de eerste plaats door de insecten, ge volg van den zachten winter; vooral in. het midden van Frankrijk en in eeni- ge departementen van het Noorden. Ve le akkers lijden van de roest, op andere verdwijnt de oogst onder èen overvloed van wilde peulgewassen. Men schat den vermoedetijken oogst op niet meer dan 110 millioen H.L. De haver valt insge lijks tegen ten gevolge van de voch tigheid. Ook het hooi heeft veel van de overvloedige regens geleden. Op vele plaatsen ligt het te rotten. Een ander zeer belangrijk product van den Fran schen landbouw, de aardappel, die an derhalf millioen H.A. beslaat, onder vindt veel nadieel van de phytaphora in- festans, die rotting medebrengt. De wijn bouw, die pas een geweldige crisis heeft doorgemaakt en waarvan men dilt jaar goede vooruitzichten koesterde, lijdt nog meer door de overvloedige voch tigheid dan ide andere voortbrengselen: overal hoort men klachten over ziek ten in den wijnstok, die te lijden heeft van verschillende cryptogam en. In 't geheel wordt de oogst op 2 milliard francs minder geschat dan in normale jaren. Een socialistisch veemgericht» In socialistische kringen te Brussel heerscht groote opgewondenheid over de houding van den sociaiistischen grootkapitalist Grimard, die betrokken is bij de zaken van den bekenden houder van speel holen Marquet en rechtskundig advi seur is van den groot-financier Empain. Grimard is bij een hof diner gast ge weest van den koning en de koningin. Donderdagavond had hij zich voor den hoogen raad der Brusselscihe partijge- nooten te verantwoorden, en persoon lijk was Grimard verschenen. Hij ver klaarde, dat hij alleen naar het hof was gegaan omdat zijn ambt als wei houder dat van hem vorderde. Over zijn speelholzaken met Marquet sprak hij niet. Daarentegen verklaarde hij met betrekking tot de Empain-aan- klacht, dat hij thans niet meer bij de zaken van Empain is geïnteres seerd". De andere socialistische groot kapitalist Van der Velde, verlangde daarop, dat het veemgericht zich door deze verklaring bevredigd zou verkla ren en morrend gehoorzaamden de veemgenooten. De kwestie omtrent het op bezoek gaan bij het hof zal op een partijdag bijzonder behandeld worden, Afstempelen van menschenDe Engelsche minister van Handel, Sid ney Buxton, ontving dezer dagen een deputatie van zeelieden, die hem ver schillende bezwaren, voorlegden. Voor al beklaagden zij zich er over, dat bij de leden der „Shipping Holders Fede ration", een vereeniging van reeders, het gebruik ontstaan is havenarbeiders en zeelieden af te stempelen, wat ge schiedde met een gummïstempelEen der leden van de deputatie verklaarde, dal iemand, die niet afgestempeld is, in Antwerpen geen werk op Engelsche schepen kan krijgen! Alwfeer een cycloon! Uit da buurt van Milaan komen berichten van ge weldige verwoestingen door een cy cloon, die vergezeld ging van sneeuw buien. De Po-vlakte is totaal ver woest en lawines hebiben de toegangs wegen tot de bergen versperd. De opstand in Cuba. Het schijnt al gedaan te zijn met de operette-op stand op Cuba. De leider van deae onbekookte onderneming was zekere „generaal" Miniet, die geholpen werd door „generaal" NicoLaas Salazar. Nu is blijkens de berichten, ingekomen van regeexingspatroubles, die ter ver volging van de opstandelingen muren uitgezonden, „generaal" Salazar gedood. Hij sneuvelde bij een aanval op een hoeve, een 30 K.M. van Santiago. En „generaal" Miniet, de hoofdman der opstandelingen is met zijn volgelingen gevangengenomen. Hij werd in zijn kamp verrast door de mannen van lui tenant Castillo, die een regeeringspa- trouille aanvoerde. Een poort moet open of dicht zijn! De vorst van Solms-Baruth en de gemeente Friedriehshof in Duitsch- land, voeren reeds 5 jaar lang strijd omdat die vorst zijn bosschen, ■waar door verschillende openbare wegen gaan, afgesloten heeft om het wild er binnen te houden. Op de wegen liet hij poorten oprichten en aan elke poort werd een papier aangeplakt, waarop te lezen stond, dat ieder, die de poort openliet, gestraft zou worden met een boete van 30 Mark. De 'inwoners van Friedrichsdorf waren natuurlijk zeer ontstemd over deze belemmering van het verkeer, die de vorst met toestem ming van de politie op de openbare we gen opgericht had. Eén aan de auto riteiten gezonden bezwaarschrift had geen succes. De menschen, die de poort openlieten, werden door de rechtbank' te Boxuth veroordeeld tot de 30 Mark boete. De rechtbank te Potsdam sprak echter de veroordeelden in hooger be roep vrij. De strijd duurt nu lustig voort; de menschen, die de poort open laten, worden in eerste instantie ver oordeeld en in! tweede instantie geregeld vrijgesproken. Do Londensche tandarts-moorde naar gearresteerd» De Londensche moor denaar Dr. vrippen, die zijn vrouw in stukken sneed en met een artdere vrouw op de „Montrose" naar Ameri ka vluchtte, is bij aankomst in Canada gearresteerd. De draadlooze telegrafie had hem verraden! Toen de „Montro se" Father Point naderde, werd Clip pen hoe langer hoe onrustiger en ze nuwachtiger. Hij werd streng bewaakt Een aantal gewapende Canadeesche de tectives kwam aan boord met inspec teur Dew, die verkleed was als loods. Crippen, die op het dek heen en wee* liep, gaf blijk dat het ongewone aan tal loodsen hem verbaasde; voordat hij echter van zijn verbazing bekomen was, stapte Dew pp hem toe en zeide op dramatischen toon„Crippen, gij zijl mijn arrestant". Hij bood geen weer stand; juffrouw Le Neve Viel flauw. Zij werden beiden In een hut opgeslo ten. Waarschijnlijk zuilen zij tot den strop veroordeeld worden» De Koninklijke Familie. De Koninklijke familie vertrok ZaWdaemiddaa om 3 our van Apel. XVI, Daar ide fabriek zoo afgozonideri Mg, was alle hulp nutteloos ge- woestor was niets moer te redden,. Ruiten de stallen en Eet koetshuis, wfcfc alles verbrandDei spuiten stortten over de gloeiende puinen eon stroom water maar vender was er niets meer aan te doen De soldaten, welke van het fort gekomen waren, beerden naar Cha- rénten terug De menigte, voor de .verbrande fa- Ürieb vergaderd besprak de verdwij ning van Jeanne Allen waren hét eens om haar te beschuldigen Nie mand twijfelde of zij was de plich- tige Het onweder w,as voorbij, de donder rommelde nog in de verte(ie vein.d dreef de laatste wolken wieg: eene vaile tint, die in het oosten te gen de duisternis afstak, kondigde den opkomenden dageraad aan Jeanne, ontsteld en als waanzin nig' met haren zoon in de armen voqrtivluchtend, liep over ide velden, door den rooden weerschijn der bran dende fabriek verlicht, yoortin ha ren verwarden geest slechts een en kel gedachte bewarendzoo snel mo gelijk zich vandaar te verwijderen, Recht door, zonder te weten waar heen, stapte zij! voort totdat zij ten laatste uitgeput, hijgend, op hare beenen wankelende zich op den gra- zigen1 oever eenjer gracht liet heer- vallen. Dan eerst durfde zij- een vluchtigen blik achter zich slaan en zag niets meer aan den gezichteinder dan eene groote roode klaarte, die den hemel ails met 'den weerschijn der ondergaande zon verlichtte. Zij hield haar kind nog steeds te gen hare borst gedrukt. Zijne Moe deren waren doornat. De arme kleine maakte eene beweging. Jeanne sid derde en bedekte zijn gelaat met kussen, terwijl zij aan zijn oor fluis terde George, mijn lief kind, mijn lie veling. Het kind .opende de oogen. Moeder, ik ben koud, zeide hiet kind. Zijt gij koud? mijne lieve, sprak de ongelukkige, wij zullen een iweinig wandelen om) u te verwarmen. En zij zette den kleinen knaap op den grond neer, stond zelve op en volgde den grooten weg (Waarheen te gaan Vroeg Ide arme moeder zich met wanhoop af, Wat doen? Ik ben gevlucht [Waar- om. Ik heb schrik gehad. Waarom Kon men mij! mét een schijn van (waarheid beschuldigen Zou men mij waarlijk niet geloofd hebben Eene huivering liep haar door )de heden. Zij herinnerde zkdi.de woorden van Joris. Ik heb mijne voorzorgen genomen, had de ellendeling gezegd. Alles zal u beschuldigen.. Ja, kreunde zij', zij had gelijk, men zal mij! beschuldigen. Men zal zich mijn onvoorzichtige woorden herinneren. Die woorden zijn mijne veroordeeling. Ik ben verloren! Ik moet nog verder vluchten. En zij wilde George medesleepen. Mijn paard! weende het kind. Jeanne nam het speelgoed op en ha,ren zoon bij' de hand leidende ver volgde zij1haren weg. Waar gaan Wij1 naiar toe; moe der?" Vroeg het knaapje. Ik weet het niet, mijn lieve. Het kind stapte voort en de moe der herhaalde nog altijd [Waart naar toe [Wat zal er van ons geworden Dikke tranen biggelden over hare wangen. Langzamerhand kwam de dag op. De zon steeg glanzend en blijde aan den gezichtseinder, alsof zij' de aaide voor den stormachtigen nacht wilde vergoeden. De weg ,was nog altijd eenzaam. Jeanne staarde met hare betraande ooigen in de verte en aanschouwde voor zich uit den eindeloozen weg. Eensklaps stond zij' stil. Aan een voetpad, dat een bosch- je na,ast de baan doorkruiste; ?ag zij twee gedaanten. Het waren twee gendarmen te .paard. Eene vrouw, in lompen gehuld, stapt© met geboeide handen voor hen op. Jeanne sidderde. Zij dacht dat zij de onschuldige, de eerlijke vrouw; zich reeds als een brandstichster, al dus geboeid, tusschen de wtetsdie- naars zag opgebracht worden. De vrees greep haar aan. Zij1 nam George haastig, in hare ar men en ging zich in het boschje ver schuilen. Eenige stappen in het kreu pelhout zijnde, hield zij stilzij keer de zich om en bespiedde den weg door de takken en bladeren heen. Weldra hoorde zij' het regelmatige getrapt pel der paarden, en zag de vrouw en de gendarmen voorbijgaan. Een nieuw© siddering beving ha,ar; zij zette zich neder op het vochtige gras, om zich (beter te verbergen Het kind begreep niets van die vreemde houding: het wilde spre ken, maar zijne moeder drukte vol schrik hare hand op gijn lippen en dwong hem alzoo te zwijgen. De gendarmen verdwenen langzaam in de verte met hunne gevangene, Je anne wachtte nog. Angstvolle ver schrikkelijke gedachten kwelden ha ren geest., Zij1 was de wanhoop nabij. En nochtans, ik ben onschul dig zeide ziji bijna luiddie ellende ling, lieaft al die grjuwelen begaan, en ik moet m'iji verbergen. Ik werd be schuldigd Ik, die nergens Bchuld aan heb! Na een poos vervolgde zijl sidde rend Onschuldig ben ik, ja, maar ik had den zin van dien eerloozen brief moéten begrijpen en de politie ver wittigen. Ik was de bewaakster van de fajbriek. Ik had niet mogen vluch ten; ondanks alles had ik modten blijven op mijn post» Ik was erbij, gelijk die ellendige moordenaar, toen de rassier, voor het vertrek van mijnheer de rekeningen voorlegde. Waarom héb ik mij niet herinnerd, dat de som' van ongeveer twee hon derd duizend frank; waarvan hij in den brief spralk, zich juist in de kas bevond Waarom heb ik mij! niet aan hem vastgeklampt en uitgeroepen: „Hier is de schuldige" Hij zou mij gedood hebben.... Welaan, het ware immers beter geweest, dat ik dood ware, dan tegenover eene zoo afgrijselijke verdenking te staan, zonder mij1 te kunnen verdedigen De kleine George onderbrak die pijnlijke overweging. Lieve moeder, zeide het kind, ik hek' honger. Die Woorden troffen de ongeluk kige moeder. Haar zoon had honger Hoe zou zij hem voedsel geven Zij tastte haastig in den zak van haar Meed, waar zij hare beurs hoopte te vinden. HelaasZij had haar geld lallen liggen. Alles slaat mij tegen, stamelde Jeanne, alles drukt mij neer, alles verplettert mij- Het kind herhaalde: Lieve moeder, ik heb honger. [Wh moeten nog wat voortgaan, mijn liefste, antwoordde Mad. For tier met snikkende stem wij zullen weldra aan een dorp zijn, waar ik eten voor u zal koopen. Ik ben vermoeid, moeder, ik kan niet meer gaan. Ik zal u dragen, mijn liefste. Zij na,m haar kind in haar armen en keerde terug op den weg» Steeds ging zij recht door, zij was echter Bdemloos, hare krachten begaven haar. Eindelijk was zij het boech door en in een vlakte ontwaardde zijl Verscheidene huizen. Een dorp! Zij versnelde den stap. Op eenigen Bfstand van de eerste huizen bleef zij staan en zette het kind ter aarde neder,: hare krachten waren uitge put» Tracht een weinigje te loopen, mijn liefste, zeide zij. George wilde weL, maar zijne gezwollen voetjes, beletten hem jbe gaan, [Wilt ge hier een wteinig wach ten, zedde Jeanne tot haar zoon; ik zal iets gaan halen pm te eten. Ja» moeder, (Wordt vervolgd

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1910 | | pagina 1