Laatste Nieuws. Gemengd Nieuws. Ingezonden Mededeelingen. nieuws ast de Bollen streek en de Meer. Nieuws öii Kenneoierland TW. LUCAS, Stadsnieuws. Barometerstand. Politiehondenwedstrijd in het Brongebouw. Gemeentezaken. doorn naar Soestdijk met 't oog op den a. s. verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder. De belangstelling allerwegen was groot, vooral ook door de aanwexigheid van het Prinsesje, dat gedragen werd door mej. Harting, en begeleid door freule Van de Poll. De burgemeester der gemeente was ook aanwezig. Aan den trein werd door de heeren Laman Trip en Wapstra.resp. inspec teur en opzichter bij de H. IJ. S. M. een gecalligrafeerde reiswijzer aange boden. Onder hoera-geroep van de verzamelde menigte vertrok de trein. Op Soestdijk. Reeds uren van te voren hadden zich vele honderden belangstellenden op het stationsplein te Baarn verza meld, om get uige te zijn van de aan komst der Koninklijke Familie. Te 3,49 kwam de extra trein binnen en steeg een luid hoera uit de menigte op. E. M. de Kocingin-Moeder ver welkomde Haar gasten op het perron, alwaar ter begroeting aanwezig waren de commissaris der Koningin in Utrecht en de burgemeester van Baarn. Met beide autoriteiten onderhield de Koningin zich enkele oogenblikken. Daarna werd met het gevolg in 4 rijtuigen naar Soestdijk gereden. Langs den weg hadden zich duizenden ge schaard, die de vorstelijke-personen luide toejuichten. De Koningin had Prinses Juliana cp Haar schoot. Vriendelijk wuifde het Prinsesje met Haar handje, het geen de geestdrift onder 's publiek niet weinig verhoogde. Bij aankomst ten paieize werden de Koningin met Haar Dochter en Z. K. H. Prins Hendrik door d9 zeer talrijke menigte aldaar eveneens luide toegejuicht. De kosten van het middelbaar onderwija te Leiden. Zaterdag werd in het café-restaurant „In den vergulden Turk" te Leiden een vergadering gehouden van dage lijkscbe besturen der om Leiden lig gende plattelandsgemeenten, teneinde hun houding te bepalen nopens het verzoek van het gemeentebestuur van Leiden, om bij te dragen in de kosten van het middelbaar onderwijs. De vergadering werd gepresideerd door jhr. Van Panhuys, burgemeester van Noordwij k. Besloten werd, een tege moetkomende houding tegenover Leiden aan te nemen en een gemeen schappelijke gedragslijn werd vastge steld. Inbraken. De bewoners van het perceel Bergweg 1369 te Rotterdam, wer den gisterennacht gewekt door onraad. Een inbreker was binnen, geweest. Hij verschafte zich van de achterzijde toe gang door over de tuinschutting te klimmen. Door een kelderraampje kwam hij binnenshuis en drong door tot de slaapkamer van den heer des huizes, Diens kleeding nam hij van die slaapkamer weg, doorzocht zege- heel en al en liet ze daarna in dejgang liggen, waar de bewoners een en ander terugvonden. Twee portemonnaies, een gezamenlijk bedrag van ongeveer f 50 bevattende, waren er uit verdwenen. Niémand heeft den dief gezien. Gisterennacht is ingebroken in een kanfoor van 'een steenkolenhandelaar, aan den Oostzeedijk te Botterdam. Al les is in het kantoor doorsnuffeld en cp den vloer geworpen, maar er is niets gestolen, want geld werd niet ge vonden. Graan dieven. Een schippersknecht van het Rijnséhip „Dr. Falk", liggende in de Rijnhaven te Rotterdam, betrap te gistermorgen twee schippersknechts van 't langszij liggend schip „Golumbus" die zich schuldig maakten aan diefstal van een groote partij graan. Met be hulp van een roeiboot namen degraan- dievesn de vlucht Verzet tegen de politie. Op de Maaskade te Feijenoord, ondervond de politie Vrijdagnacht groot verzet bij de arrestatie van een beschonken schip persknecht, waarbij de politie van haar revolvers en gunnigstokken moest ge bruik maken. De arrestant werd ont zet en door de verzetplegers met een roeiboot weggevoerd. Twee van de bel hamels werden Zaterdagmorgen door agenten van politie naar het politiebu reau overgebracht Ruw spel. Op een terrein aan den Hoogen Laardarweg 'te Hilversum, heeft een elfjarige jongen bij het gooien met steenen het 5-jarig zoontje van v. d. Bosch zoodanig aan het linkeroog ge troffen, dat dit naar alle waarschijn lijkheid ais verloren moet worden be schouwd. Doodgedrukt. Te Kommerzijt (Gr.), geraakte de pl.m. 20-jarige J. Bakker, uit Zuidhom, tusschen de riemen "der stoamdorschmadiine. Bijna onmiddel lijk was hij dood. Verdronken» Zaterdagmiddag is op „Geversoond", te Loosduinen, het 4-ja rig zoontje van den geestbaas Lauwere hi de diepe vaart bij den tuinder Flin terman gevallen en verdronken. Treurig, In een roggeveld te Die ver (Dr.), is het in verren staat van ontbinding verkeerende lijk eesner vrouw gevonden. Rij onderzoek' bleek, dat hqt lijk was van een vrouw, die aldaar in dienstbetrekking was geweest, maar later een zwervend leven leidde. Ben zware binnenbrand. Gisteren middag omstreeks twee uur, brak in het benedenhuis van perceel 79 Mamix- straat te Amsterdam, waar de Langen's boek- en papierhandel gevestigd is, door een onbekende oorzaak brand uit De bewoner, de heer Orf, was met zijn gezin afwezig. De brand, die zich in den butane nog al vrij ernstig deed aanzien, werd met behulp van de kool- zuurspuit en een paar stangen op de Vecht watert ei-ding vrij spoedig gébtuscht De winkel brandde achter gedeeltelijk uit. .Muziek voor een stuiver. In het nummer van heden komt een aanbieding voor van de beste muziek voor slechts 5 cent per groot kwarto stuk. Compositiën van Wagner, Strauss, Abt, Milloiker, Mascagni, Chopin, Eilenberg. Marschen, Dansen, Aria's Salonstukken, Opera's, etc. De Conditiën zijn in de advertentie nader omschreven. Men wordt attent gemaakt op de in het Nummer van heden voorkomende advertentie der Hol landsere CrtdietbaDk, die 2 pCt. Pre mie-Loten der Stad Antwerpen van 1903 aanbiedt op maandelijkse ie af lossing van f3,f2,- en fl,—. Zooals uit de advertentie blijkt, hebben er bij de Loten 6 maal'sjaars trekkiügen met zeer hooge prijzen plaats. De eerstvolgende Trekking meteen Hoofdprijs van Frs. 50,000 zal reeds op 10 Augustus a.s. plaats vinden. Patatrak Marie heeft de soep terrine laten vallen en de gasten zit ten reeds aan den dischMaar Mag gi s bouillon-blokjes helpen snel en zeker uit de verlegenheid. Zonder dat ook iemand iets van het ongeval vermoedt, komt na 2 minuten een nieuwe, geurige soep op tafel, en van alle kanten vraagt men om het recept van deze heerlijke, krach tige vleeschsoep Maggi's bouillon-blokjes dienen evenwei ook .voor de bereiding van sausen, groenten, [ragouts, peulvruch ten enz., kunnen dus overal en tela 'allen tijde het zelfgetrokken vleesch- na.t vervangen. Bij het inkoopen lette men op den naam „Maggi" en het fabrieksmerk „Kruisetetr." Gebouw „St, Ravo". Van 18 Aug. 's avonds van 8—10i/3' nur groote voor stellingen van „The International Bios cope'. Entrée 75, 50 en 25 cent. Het Programma bevat hedenavond o.m. Opera Salomé (Kunstopname). HEeiMSTEUE. Eerste plechtige H. Mia. Het was gisteren groot feest in onza parochie Da iW/ateerwaarde heer P Ppeijde, had den 26sten Juli uit de handen van Monseigneur Vaughau, assistent-bisschap van Salvooid het H. Priesterschap ontvangen en droeg heden in onze parochiekerk voor het eerst het H. Offer op. Op echt ïtoomsqhe wijze toonden de parochi anen hunne feestvreugde door het uithangen der vaderlandsche drie kleur, en ook de kerk, vooral het Priesterkoor wias rijk met bloemen en schilden versierd, terwijl 'n groote schare geloovigen het ruime kerk gebouw! vulden. De Eerwaarde Neo mist werd biji deze verheven plech tigheid geassisteerd door de Eerw. heeren H. H. G Reus en C. Quadek- ker, beide mede-studenten van den Jubilaris, resp. 'als Diaken en Sub diaken. Na het Evangelie betrad de ZeerEerw. Herder dezer Paochie, Pastoor IJzeirmans d«n kansel en hield naar aanleiding van een tekst uit het Evangelie van dezen dag „Bene omnia, fecit". „Hij heeft alles welgedaan" een heerlijk schoone re de en toonde hoe door de toediening van het H. Priesterschap ook dezen zoon der parochie de tong was los gemaakt om de verheven woorden der H. Consecratie en der H Abso lutie uit .te spreken en wensehto hem in de verre gewesten een rijken zielenoogst toe. De jeugdige Pries ter toch heeft zijne benoeming reeds ontvangen tot kapelaan te Madras, Z. Afr Het zangkoor voerde oj> zeer verdienstelijke wijze de Missa,,Herz Jesu" van Jos. Schildknecht uit en onder het plechtig oogenblik der H. Communie aan ouders en familiele den het schoone Adoro te van G. Scheldekens uit, terwijl aan hét ein de de „Tantum Erga" van F. jWitt gezongen werd. Des namiddags vijif uur werd dit heerlijke feest gesloten met een plechtig lof» waarbij wederom een groote schare belongstellendenwaar- nai men overging tot het familiefeest, hetwelk ongeveer half negen weder om een meer publiek karakter aan nam, doordat den feesteling door onze steeds bij; de hand zijnde harmo nie „St. Michael" een serenade werd gebracht. .Op meer dan verdienste lijke wijze werden de versehilllende nummers uitgevoerd. Men staat ver baasd ala men nagaat, dat dit alles in zóó korten tijd (de harmonie be staat pas ongeveer één jaar) werd ingestudeerd. Een wetord van hulde aan directeur, bestuur en leden van St. Michael is voorzeker op zijne plaats. De voorzitter van den R K Volksbond, de heer J. van der jJVei- den, sprak namens alle bondsleden een woord van gelukwemsch tot den jeugdigen Neomist. Een zeer aardige verrassin <r was het groote getal be langstellenden bereid. Begunstigd door prachtig weer, begon men vuur werk a,f te steken. Jammer, dat na eenige Zeer goed geslaagde nummers door een ongelukkig toeval de ge heel e kist vuurwlerk iri "brand vloog zooda.t wij een prachtig slotnummer te zien kregen. Ben aanhoudend ■„Lang kal hij; leven", telkens en tel kens herhaald toonde den feesteling en zijne ouders hoe van harte ge meend deze .groote belangstelling w:as. .Vooral toen de jubilaris zich onder hen begaf, kwam aan het ge juich geen einde. [Wje mogen Heem stede golukwenschen m/at dit schoone feest, zoo op echt 'Katholieke wijze gevierd. Deze schoone dag zal dan ook steeds in herinnering blij,ven bij dezen dapperen Missionaris. Moge dit voor hem eene aanleiding zijn Heemstede .en zijn inwoners steeds in zijne gebeden te herdenken, ook de qnze zullen hem voorzeker op zijn verre reizen bij zijn moeielijk missiewerk vergezellen. "WIJK AAK ZdU. Het badseizoen geeft gewoonlijk vele meldenswaardighiedjen. De wed strijd op de tennisbaan zijn wij stil zwijgend voorbijgegaan, doch de op tocht van Zaterdagavond mag jniet over het hoofd gezien worden. Het komt ons toch voor, dat er yioorheem meer deelneming wals, noteer ook van het karakteristieke, zonderlinge en leuke. De Ti.ro.lexs (of Zigeuners, wa,t verbeeldde de groep:?) was zeer aardig, evenzoo sneeuwwitje. De kleine vïschventer was typisch en zoo ook het groepje, dat het bekende rijmpje vormde over de vingers- der hand. Het is en blijft steeds een prachtig gezicht zoo'n optocht met ballons en lampions. Ga de strandfeestcom missie voort op haar weg. Zij' 'geeft 'een attractie te meer voor de jeugd der hadgaasten te [Wüjk aan Zee Zondag, tegen den middag beging .een jongen de roekeloosheid om per fiets de Rijksstraatweg af te snellen. Hij wist geen tijdig gebruik te mar ken van de terugtraprem en daar door reed bijl tegen den muur van den achtertuin, tegenover café Ram melaar. De fiets vernield en naar wij hoorden was het die van een lan der, en de domme rijder eene groote wonde in het gezicht. Bewusteloos werd hij1 in 't café binnengebracht. Dr. de iWiaarld verleende de eerste hulp en van voldoende reisgeld voor ziens, werd hijl genoodzaakt naar Am sterdam terug te gaan Die fiets was niet te gebruiken.. Als men das Zon dags het drukke en wilde en onbe suisde rijden ziet van sommige jon gelui, op dat drukke punt en Van idie sterk hellende straat, dan verbaast men zich dat er niet meter ongeluk ken gebeuren. BUITENLAND. KONSTANTINOPEL, 1 Augustus. De Turksche gezant te Athene verklaart, dat hij de uitdrukkingen, welke hem worden 'toegeschreven, niet heeft ge bruikt. De gezant publiceert in een plaat selijk blad een formeel dementi. De „Tanin" houdt daarentégen de juistheid van het interview vol. De Sultan heeft een nieuwe legerindeeling goedge keurd; er zijn thans vijftien legerkorp sen en vijf zelfstandige devisiën. ATHENE, 31 Juli. Tengevolge van het overleg tusschen Theotokis en Ral- lys zullen 'geen "Kretensisohe candida- turen voor de Grieksche Nationale Ver gadering worden gesteld. Hedenmorgen 12 uur 761 mM. Afreloopen- nacht 12 uur noM Stand van gieteren 12 u. vm. 717 mM. Neiging: Vooruitgang, 'fhermometerstand te Haarlem. Hedenmiddag 12 uur 70 F21 C. Laagste der afgel. nacht 62 F =17 C. Opgegeven door Job. Schmidt Op- Geien. Stilst,raat 85, Haarlem. Burgerlijks stand Geboren: 29 Jnli. d. v P. C. RuijigokrBonefaas. 30 Juli. d. v. A. Mi- Knake—Sevens. z. v. M. CrombeenBos. - 31 Juli d. v. J. ,Z. Li M. Rrantjesy. Citzhuiji- zen. z. v, J. Stijnmamde [Win ter. z. v. C. van Dijk'Stokhof. 1 Aug. E. RooslootWilkes, z. z. v. A. Prderiksenv. d Vegte. Overleden: 29 Juli. A. P., 2j. z. v. J. C. Möring, de Witstraah L. Vogels, 88 j., Lombardst-eeg. Pouue- rapport. Gev. ycnorwerpeni. L Een damestaschje met inhoud, Min nebroedersteeg' 17B; een klapstool, Ged. Raamgracht 19; eten horloge ketting, Koninginneweg 38ee(n hee rendas, Donkere Spaame 58een kin derzak met inhoud, Alexanderstr, x8een teenen mand, Magdalenastr. 16; een zakmes, Gen J oubertstraat 54een gouden broche, Westerstr 8. Public Accountant Lee raar M. O. Boekhouden KRUISWEG 45. Personalia. Voor het veesrtsenkundig rxamon is om. geslaagd de nes. 0 F. van Ovhd, alhier. Mej. A. O Kreulter alhier is te Amsterdam voor da H. ofdccte ge slaagd. Dat is zeker, de politiehonden heb ben op het concours gisterenmiddag dn het Brongebouw aan 't publiek over het algemeen laten zien, hoe ze het in de practijk niet doen. Verschillende waren ongehoorzaam, waren vaak heelemaal 't spoor bijs ter en het was duidelijk te merken, dat ze het heel wat beter konden, wan neer ze maar kalm met den baas in het vrije veld zijn. En de geleiders verze kerden dat dan ook 'telkens! De dieren waren niet op hun gemak, de meestem waren zeer zenuwachtig en gejaagd en dat heeft aan de voorge schreven oefeningen en diensten geen goed gedaan. Het is aan deze omstandigheden dan ook toe te schrijven en niet aan de dieren, noch aan hunne 'dressuur, dat de p.raestalies dezer politiehonden ons gisteren niet zijn meegevallen. Of er dan door de politiehonden gis teren geen knap werk geleverd is? O, zeer zeker, doch o. i. niet in die mate, als waartoe tegenwoordig de politiehon den, blijkens de bladen, in slaat zijn. In den aanvang was de belangstelling van 't publiek, dat zich alleen in de waranda's bewegen mocht, poovertjes te noemen, doch later in den middag was het toch wat drukker geworden. Onder de aanwezigen merkten wij op den Suibstituut-Oifioier .van Justitie, en kele rechters, officieren, verder was het politiekorps in zijn verschillende scha keeringen natuurlijk goed vertegenwoor digd. Vanuit de waranda's waren de oefe ningen, die in den tuin plaats hadden, goed te volgen. Als keurmeesters traden op de heeren H. J. Clarion, te Hoorn; W;. v. Oosten, te Rijswijk, en J. Couwenberg, teVucht, terwijl ook de Inspecteur van Politie te Bloemendaal, de heer Lokerse, zijn medewerking in de leiding verleende. Een zestal honden namen aan 't con cours deel, die na loting in deze volg orde werkten: „Caesar", een Duiitsohe herdershond, van de gem. Bloemendaal, door den heer C. Neumann gedresseerd en door den heer G. K. Togtema geleid. „Caxnbrimus-Cesar", een Duitsehe her dershond, van den Rijksveldwachter A. J. Rijnders, van Houtrijk en Polanen, door dezen gedresseerd en geleid. „Max", een Belgische herdershond, van den Haarlemschen Inspecteur van politie, J. H. van den Broeke, door dezen gedresseerd en geleid. „Gijs", een Hotlandsche herdershond, van den heer P. Hahn, alhier, door dezen gedrekkeerd e ngeleid. „Tjop", een Belgische herdershond, van den heer F. Huijsmans, door de zen gedresseerd en geleid. De opgegeven „Caesar" van den heer Dortland, te Rotterdam, werkte niet mede. Door Lederen hond werd 't program ma in circa 40 minuten afgewerkt. Het was in 3 afdeelingen verdeeld. Eerst volgde de hond heel gedwee aan de lijn zijn geleider, vervolgens zonder lijn. Dan kreeg 't dier bevel te blijven liggen, terwijl de meester zich verwijderde. (Dat kostte iden dieren blijk baar veel inspanning. Zenuwachtig en geweldig heen en weer slaand met den staart, den kop in de hoogte en de ooren omhoog spitsend, zagen zij hun meester vertrekken en het was alsof zij nog 'in de verte zijn voetstappen konden hooren. Dan, na een 5-tal minuten, klonk 't fluitje en als een pijl uit den boog renden de „stomme" dieren naar hun geleiders. Tijdens de afwezigheid van den mees ter, trachtten de_ Juryleden den hond lekkere stukjes vleesch te geven en daarna wierpen ze hen 't hapje toe, doch met verontwaardiging wendden ze den kop af. Toen, na terugkomst van den meester het aanhoudend blaffen op bevel en het apporteeren van gevonden voorwerpen. Zeer interessant was de klimsprong over een schutting, waarin de hond van den Inspecteur v. d. Broeke het tot zelfs 3 M. hoogte bracht. In de tweede afdeeling werd despeur- dienst beoefend, het zoeken van een voorwerp van den geleider en van vreemden, boven en onder den grond en het ontdekken en aanblaffen vaneen vreemde, op lucht van een achtergela ten voorwerp. De man, die voor boef fungeerde, had een allesbehalve benijdenswaardige positie, want in de voorwaarden stond, dat, wanneer een hond zou bijten, tot 5 punten kondein afgetrokken worden, doch de pseudo-boef zou het toch maar te pakken hebben. De 3e afdeeling, de veiligheidsdienst, was zeker wel het allerinteressantst. We zagen de honden voorwerpen be waken, revieren en aanblaffen, het stel len van een vluchtend persoon en los laten op bevel, stok- en schotvastheid, het verdedigen van den geleider zonder bevel, bet pp signaal of roepen hulp verleenen aan den geleider, het opbren gen van een of meer arrestanten zon der bijten. Vooral deze laatste oefeningen waren zeer interessant en deze vooral bewe zen de groote practische waarde vaii den politiehond. Na afloop deed de Jury hare uit spraak, die als volgt luidde: le prijs, „Caesar", gem. Bloemen daal; 2e pr., „Tjop", F. Huysmans, Haarlem; 3e pr„ „Cambrinus-Caesar", A. J. Rijnders, Halfweg; 4e pr. „Favo rite", N. v. Meerbeeek, Amsterdam. Terwijl de eere-prijzen ten deel vie len, aan: a. voor den hond die het hoogste springt, een zitv. medaille door de ver- eeniging „Onderling Belang", te Haar lem, „Max", J. H./x. 'd. Broecke, Haar lem. b. voor den hond die hef best ap porteert, een groote Bronzen medaille, „Cambrinus Caesar", A. J. Rijnders, Halfweg. c. voor den hond, die het beste ver loren voorwerpen van een vreemde zoekt, idem, „Caesar", gem. Bloemen daal, d. voor den hond die het best voor werpen bewaakt, idem, „Tjop", van F. Huijsmans, te Haarlem. e. voor den hond, die het best stok en schotvast is, idem, „Gijs", van P. Hahn, te Haarlem. Door de heeren Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, Burgemeester van Haarlem, L. P. Noé, J. J. Beccari en H. J. D. Daudeij, allen alhier, wer den gelden ter beschikking van de Di rectie van het Brongebouw gesteld, ten behoeve van de te winnen prijzen. Rij Alberts Frères. De heeren Alberts hebben gisteren avond om zoo te zeggen de ker mis geopend. Ze gaven een „gala-voor stelling" op biosioopiseh gebied, ter 'in leiding van een reeks dubbele middag- voorstelt ingen,- en we moeten zeggen, dat deze voorstelling ons heeft getoond, dat de heeren Alberts toch werkelijk buitengewoon veel kunnen praesteeren als bioscopisten. 't Was eenvoudig verbluffend, zoo véél als tusschen 8 en 11 uur, bijna zonder ophouden werd gegeven, en.... zoo keurig als 't was. Zoowel de gekleurde als de onge kleurde opnamen waren alleraardigst, allerduideiLijksit, prettig van vinding en mooi van uitvoering, daarbij allen inte- ressant, en wat de actualiteit betreft, aan de hoogste aischen voldoende. Wij, als journalisten, voelen natuur lijk vooral veel voor krant van Pathé", een reeks krantenberichten met levende illustraties, die elke week ver- schijnen, en die zeker het ultra-modern ste geven op journalistiek gebied. Zou de krant der toekomst er later zóó niet uitzien gaan? Allerkomiekst was ongetwijfeld de voorstelling van een bioscoop-publiek gedurende de voorstelling, en gejuicht is er letterlijk om Max die een millioen erfde, om den gelukkigen vader van veertien of twintig (we hebben ze niet kunnen tellen!) kinderen, en af die an dere lachwekkende uitvoeringen, die dat is. bij Alberts frères regel! door een ieder mogen gezien worden. En daarbij mag hulde gebradht aan den „explicateur" den heer Alherts-zelf die door zijn onderhoudend en soms zelfs geniaat-grappige toelichtingen zich een ongemeen latent op dat gebied toonde. 't Was een alleraardigste avond, die heet wat belooft voor de middag-voor stellingen welke wij gaarne als een nuttig, ontspannend en vaak tevens leerrijk vermaak willen aanbevelen. Parade, op 2 Augustus. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder, zal te 12 uur, op het terrein vóór de cavalle- rie-kazerne parade worden gehouden. De parade wordt geïnspecteerd dooi den luid-kolonel Giel, terwijl het com mando is opgedragen aan majoor Op- horst. Gemeenteraadsvergadering. Zooais wij reeds meidden, zal de Raad dezer gemeente op Woensdag, 3 dezer, des n.m. te I1/2 ure, in de Sta tenzaal (Prinsenhof), een openbare ver gadering houden. De volgende zaken zuilen aan de orde worden gesteld: .1. Beëediging en installatie nieuw in komend lid. 2. Mededeelingen en inge komen stukken. Verzoekschrift Mej. C. J. Donck, eervol ontslag onderwijzeres school no. 6. 3. Vergadering met ge sloten deuren. 4. Voorstel B;. en W-. vaststelling staat betaling uit post „On voorziene Uitgaven", diienst 1910, met rapport Comm. Bijstand beheer ge- meentefinanciën. 5. Id. id. goedkeuring rekening en verantwoording huiszitten de armen en stadsarmen- en zieken huis, dienst 1909. 6. Id. id. begroo- ting id., diienst 1911. 7. Id. id. beschik baarstelling gelden verbouw scholen nos. 6 en 8. 8. Id. id. verzoekschrift Commissie uiit Kerkeraad Ned. Herv. Gemeente, om subsidie voor instand houding bewaarscholen. 9. Id. id. ver koop grond hoek Vestestraat en Jacob- straat. 10. ld. Ld. vergunning aan C. Grootegoed, hebben inrit Kleverlaan. 11. Id. id. beschikbaarstelling gelden werken bij de Amsterdamsche Poort. 12. Benoeming Wethouder. 13. Aanbe veling Curatoren Gymnasium benoe ming leeraren, met schrijven B'. en W. 14. Voorstel B. en W. benoeming leera ren H. B'. School met 3-j. cursus en daaraan verbonden Handelsschool. 15. 5Id. id. benoeming hoofd Herhalings school. 16. Voordracht id. id. onderwij zeres school no. 5. 17. Id. id. id. Ld. schoot voor meer uitgebreid lager on derwijs no. 1. Voordracht. Om te kunnen overgaan tot de be noeming van eene onderwijzeres aan de School voor meer uitgebreid lager onderwijs No. 1, ten einde werkzaam te zijn in eene der laagste zes klassen, noodig geworden door toeneming van het aantal leerlingen aan deze school, dragen B. en W'. voor: 1. mej. G. Trap, onderwijzeres aan de Opleidingsschool voor meisjes, alhier; 2. Mej. H. J. W. Krijgsman, alhier; 3. mej. G. H. Plunt, te Haarlemmermeer. Ontslag verzocht. Mej. C. J. Donck, onderwijzeres aan de Openb. Lag. School No. 6, ver zoekt, wegens voorgenomen huwelijk, eervol ctntslag uit hare betrekking met Ingang van 1 September a«s. Een voordracht. Om te kunnen voorzien in de plaats van onderwijzeres aan de School voor gewoon lager onderwijs na. 5, opengo- komen door het overlijden van mevr. E. Smits—Reading op 21 Mei j.l., dra gen BL en W. vcgor: 1. Mej. M. Fran cken, te Bloemendaal2. Mej. H. J. W. Krijgsman, en 3e. Mej. C. G. M. Biooker, beiden alhier. Handolsonderw^tv j Bij Raadsbesluit werd aan de Hoo- gere Burgerschool met driejarigen cu*- j sus en daaraan verbonden Handels school met tweejarigfln cursus, tot leer- aar in het handelsrakenen en boekhou den, voorloop^ voor den cursus 1909 1910 benoemd de heer G. Smits, ter wijl in dezelfde vergadering tot leeraar in het schoonschrijven aan deze school en ook tot leeraar im hel handteekenea schoonschrijven aan de Hoogere Bur gerschool met vijfjarigen cursus werd aangesteld de heer G. Kats, eveneens voor den cursus 1909—1910. B. en W. stelten thans voor den heer Smits definitief aan eerstgenoemd» 1 school te benoemen en aan hem tevens op te dragen de lessen in handelsrecht en algemeene handelskennis aan deze school, benevens om den heer Kats opnieuw tijdelijk aan te stellen vpo» den cursus 19101911. Mndexamen H. B. S. Noor d-H o 11 a n d. .(We a t.) Haarlem, 30 Juli. Geslaagd L. H. Berdenis van Berlekom, E. Bruynsteen, R. T. Bijieveld, P. T. H. Storm van j Leeuwen, H. Lever, W. C. Rijkeboer, W. L. Stibbe, H M. le Sueur, E. Cohen Tervaert, C. G. M. van der Weiden, allen van de H. B. S. te HaarlemD J. A. C. Bakker, Y. Jong stra van Helder, H. Honing, P. Prins Cm., van Zaandam, J. H. B. Kern kamp, C. Mus, van Hoorn; J. D. Mulder, mej. J. N. Nobel, H. C. Dolk, exstranei. Eén teruggetrokken, vier afgewezen. Hot faillissement dor Noord- en Zuid-Hollandsohe Bank. Curatoren in bovenstaand faillisse ment, Mrs. F.Willekes MacDonald en P. Tidemao, hebben de 5» uitdeelings- lijst ter grilfie der Rechtbank gede poneerd. Krachtens de eerste lijst is aan crediteuren uitgekeerd 35 pCt., krachtens de 2de 10 pCï. krachtens de 3de 10 pCt., krachtens de 4de 9 pCt. op de 5de is 6 1/2 uitgetrokken. Curatoren verwachten geen verzet, zoodat de crediteuren waarschijnlijk over 10 dagen over hun geld kunnen beschikken. De ontvangsten volgens deze lijst hebben bedragen f84.228 05 1/2, de uitgaven f5845 52 1/2; de 5de uitdee- ling beloopt 172 897.52. Paroohia H. Elisabeth en H. Barbara. De volgende aanvulling van he off. Kerkbericht wordt ons nog ver zocht mede te deelen Dinsdag half 8 half en 9 uur uit vaartdiensten voor de heer Quirinus de Wit waarvan om 9 uur gezongen. Om 8 uur gezongen H. Mis ter eere van H. Alphourus, tw°eae patroon der bsschop van O. L. Vr. van Altijd Bijstand en hulp in bijzondere om standigheden. De Tuinbouwschool voor de Bloembollenteelt. Wij lezen in eea plaatselijk blad, dat de vestiging der Rijkstuinbouw- winterschool te Lisse vermeldt: „Hoewel we, door omstandigheden geen algeheele zekerheid konden ver krijgen, is bet zeer waarschijnlijk, dat deze onderw ijsinrichting de tuinbouw school voor de bloembollenteelt is waarover tusschen Haarlem an Lisse de strijd ging om de school binnen huu grenzen te krijgen." Mogen wij dan deze algeheele zekerheid aan het bewuste blad ver schaffen Een prettig nitstapje. Hedenmiddag vertrok in feestelijke stemming een 40-tal jongens, allen le den van het zangkoor „S.S. Elisabeth en Barbara-koor", per tram naar Vel- zen, om te genieten in een. der speel tuinen tusschen Beverwijk en Velzen» Hedenavond te 7 uur .verwacht men hen terug, om verder in het lokaal van den heer Burgers, den avond me* voordrachten en kinderliederen gezellig door te brengen. Hier is het de plaats hulde te bren gen aan deze geschoolde kinderschaar,; die reeds, op dezen leeftijd, nog vol onschuld, hun jeugdige krachten wij den om de grootsche plechtigheden van onzen godsdienst te helpen opluiste ren en mee te werken tot de volmaking van den edelen kerkzang. De Bioaeoopevoorst-elling in het St Bavogebouw. Voor dei leden der a,fd. Haarlem vain den Ned. R. K Volksbond, met hun families, is gisterenavond in 't Si. Bavogebouw een Bioscopevoor- stelling geigevien door de Bioscoptetli- rectie van. de Groote Markt. De zaal w;as stampvol en de helft der opgekomenen zijln weer paar huis gezonden moeten Worden. Er zal niets anders opzitten dan voor hen; 'n tweede uitvoering te organiseeren. De zaal ziet er keurig uit, rijik eleietrisch verlicht, eenige ventilator» houden de zaal rookvrij en luchtig en aan 't front waar de beelden op het witte doek geprojecteerd wonden: is een keurige bloem- en plantenver- sieringi aangebracht, De zorg voor de electrische instal latie is in handen van het Technisch bureau V.hl J Roosen. Er werd ©en programma ver toond, dat .zeer interessant was en dat telkens stormachtig werd toe gejuicht. De bbelden waren zeer scherp ten goed verlicht. Landweer. Door den kolonel districts commandant, is aan 91 dienstplichti gen der infanterie, 34 der artillerie, 4 der genie en 4 der hospitaal-soldaten van de landweer der lichting 1903 ia. dit district, wegens geëindigden dienst tijd, ontslag uit den dienst verleend op 31 Juli j.l.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1910 | | pagina 2