Gemengd Nieuws. Nieuws uit de Bollen streek en de Meer. Nieuws uit Kennemeriand v Stadsnieuws 2>q klasse kost f 360 ejt voor de 3e klasse f 240, kost groep Ha o vqr een kilometerstwkkingjvan c.a 900 KM. voor de 2e en 3e klasse respectieve lijk f 290 en f 195. Voegt mem daar nog bij dat bij Inlet al gem. jaarabonnemieint is inbegre pen de lijn der NI.-Br. D. S., (terwijl voor bonders va,n groep Ha deze. niet toegankelijk is, en er bovendien ibekend is dat uwe maatschappij de reductie op bagage wil doen verval len. zoo komt dit voor een houder van groep ,IIa jaarlijiks minstens te staan op eene verhooging.voor de 2e klasse c.a f 70 en voor de derdeklas- se f 55. Een oude oorlogsreliek. Eet Nederlandscue oorlogsschip „Eveitsen", onder commando van den kapitein ter zee H. A Scboonboven, komt, soeais bepaald, Maacdtig 15 Augustus te Koreobagfn o-nein oud Holtanuscn k-nou i-> tnneo, dat moe Oeresom is opgevischt en door de Deensche regeering aan de Nederland- eche regeering ten geschenke is g-ge ven. Het stuk is afkomstig van het Hollandpche oorlogeschi p „Brederode", staande onder commando van den admiraal Witte Corneiez de Witt, dat «it h bevocd iu de voorhoede van de Nederlandeche vloot, die onder com mando van den admiraal Jacob van Wasseoaer v«n Ood-.'u, den 8sten_ November 1658 op r.'-is naar Kopen hagen, zich door tri Z^eedscbn oor logsschepen iu de Sont, bij Kronborg, heensloeg Ia du zeegevecht werd de „Brede rode" zou ïw»b? hescnadigi, «let zij zonk. Men Derf» cu hel gezonken eemp teruggevonden het iigt op deu Siik kersten Landgruod tusschen Sükkerslt-m en Esper^a.-de, op 4 vademen diepte. Het kanon is een 18 ponds ijzeren etus van net z.g. „Fmbantzertype", en heeft oorspronkelijk 'n gewicht gehad van 4000 pond Op bet ooaen blik weegt het nog ongeveer 3750 pond, zoortat het buitecg-wuon goed gecon serveerd mag heetrn, vooral waimeer men bedenki, dat het meer dan 250 jaar op den oodem der zee geieg-n heeft, Nedarl. Banketbakkers-vareoniging De Neder 1. Baoketbakkersvereeni- ging viert haar 25 jarig bestaan deze week. De Amsterdamsche a deeling beeft de leden in die stad, de baker mat der vereeniging, ontvangen Hun wordt 68D groot feest bereid. Heden, 9 Augustus om half 11 had de plech tige ontvangst in de Koningszaal van Artis plaats, en verwelkoming door den voorzitter der Amsterdamsche afdeel mg met een feestrede van den voorzitter der vereeniging. Te kwart voor één lunch. Na afloop werd een bezoek gebracht aan den tuin. Te half zes feestmaaltijd in de concert zaal en te hall negen soirée in de Koningszaal. Woensdag 10 Augustus te 10 uur precies boottocht naar Velsen. Te Velsen bezoek aan het landgoed van baron Tuyll van Snooskfrken met daaraan verbonden afwisselend pro gramma. Vertrek van Velsen te 3 30. Des avonds te 8 uar avondfeeet aan het Tolhuis. De RegeliDgscommissie der feesten bestaat uit de h°ereu G. J. van Tüiel, eere-voorzitterF Boon Jza., voorzit ter; W. Berknoff, secretaris; H. M. J. Borg, penningmeesterG. van Nie en J. G. Deinum Socialisten-relletjes. Zondagmiddag hebben er te Almelo, ter gelegenheid van een door de vrije socialisten en anarchisten op touw gezette openluchl- meeting, ongeregeldheden plaats gehad. De burgemeester had vergunning gege ven tot het vooraf houden van een op tocht, onder voorwaarde o. a. dat wel banieren maar geen roode vlag of vlag gen mochten worden meegedragen en dat er niet mocht worden gezongen. Niettegenstaande dit verbod werd loch een roode vlag meegedragen en ook werd er gezongen. Bij den ingang van het vergaderings terrein werd den drager van de roode vlag naar zijn naam gevraagd. Toen hij dien niet wilde ojpgeven, wilde de po litie de vlag 'in beslag nemen. Daar tegen kwam van alle kanten verzet, zoodat er een oploop en groote ver warring ontstond. Uit de menigte vie len drie revolverschoten. Marechaus see en politie hebben daarop de sabel getrokken en de menigte uit elkander gedreven. De drager van de roode vlag is in hechtenis genomen en naar de politie wacht gebracht. Daar werd op hem gevonden een revolver met zes scher pe patronen. Deze werd in beslag ge nomen. Na een poos werd de man zelf, nadat hem proces-verbaal was aan gezegd, weer vrijgelaten. De vermiste kinderen. Zondag be gaf de wed. De Rijk te Hilversum zich naar Noord-Deumingen bij Dene kamp (Overijsel) om haar twee an dere zoontjes Ie gaan halen, die zich bevonden in het St. Nicotaasgesliehl aldaar. Op vertoon van de beschikking "der rechtbank en tegen afgifte van een ont vangstbewijs werden de kinderen mede gegeven. Nu resten nog de twee meisjes, "die vertoeven in het Si.-Guduila-geslicht te Lochem. Werkstaking gemeenforaadsledem. Naar aanleiding van. .een verzoek aan den burgemeester te Veenendaal) van 7. leden van den gemeenteraad om een vergadering te beleggen, Vaar in zou behandeld worden: le. opheffing van geheimhouding van het in een vorige vergadering behandelde; 2e. het verme nigvuldigingsgetal van den hoofdelijken fansiag terug te brengen van 1 op 0.88, kwam in de vergadering het volgende schrijven, in van een viertal leden: „Ondergateekenden, allen leden van den Raad der gemeente, kennis geno men hebbende van den inhoud van het convocatiebiljel voor de vergadering pp 5 dezer; spréken hun afkeuring uit over de wijze van handelen van het raadslid G. J. van Krieken eai 6 anderen be treffende de door hen ingediende voor stellen; wensch en aan de beraadslagingen over de ingediende voorstellen geen deel te nemen en willen derhalve de aangekondigde vergadering niet bijwo nen." Weer een. Bij eene vechtpartij, welke Zondagavond te Zevenbergen plaats had, zijn zekeren D. uit Ter- lieijden, een paar ernstige sneden in den mg toegebracht, zoodat men voor zijn leven vreest. Jeugdige dief. Zaterdagavond is le Franeker een 15-jarige jongen betrap!, die inbrak in onbeheerd liggende woon- scheepjes, meest van kermisreizigers, en stal wal van zijn gading was. Op hem zijn een gouden ring, een ileschje odeur en - ruim 100 oenten. gevonden. Berooving. Door de politie te 's-Gravenhage zijn aangehouden en ter beschikking van de justilie gesteld, drie beruchte personen, onder wie de be kende J. de G., die in den nacht van Zaterdag op Zondag j.!., op het Spui aldaar een kleermaker hebben beroofd en mishandeld. De man liep dien nacht omstreeks één uur, na verschillende herbergen le hebben bezocht, met zijn weekgeld in zijn vestzak. Op het Spui werd hij door het drietal aangesproken en. om geld gevraagd. Om moeilijkheden le voorkomen, wilde 'hij hun iets geven, doch, toen zij zagen, waar hij zijn geld had, namen zij hem alles af en gaven hem nog een pak slaag op den koop toe. De commissaris van politie inde- tweede afdeel ing, liel, toen aangiifle van de berooving was gedaan, het drietal, dat reeds langen tijd de omgeving van het Spui onveilig maakte, opsporen en thans zijn zij voorloopig in hel Huis van Bewaring "opgeborgen. Dood onder verdachte verschijn selen. De bootwerker Dijkshoorn, woon achtig in de Foeliestraat le Amsterdam, kwam Zaterdagmiddag zeer ongesteld thuis. Hij was plotseling ziek gewor den en zulks onder verdachte omstan digheden. Kort daarop werden ook vijf kinderen van hem onwel. Een dier kinderen zelfs zoo hevig, dat hel spoe dig overleed. Een tweede werd in hoogst ernsligen toestand naar hel Bin nengasthuis vervoerd en stierf daar in den nacht van Zalerdag op Zondag. De man wordt thuis verpleegd. Thans bevinden twee der kinderen zich redelijk wel, terwijl hel vijfde kind zeer ücht ongesteld is. Bij de moeder deden zich geen verschijnselen voor welke zich bij. de andere zieken voor deden. Dr. Kintz heeft het gezin in behan deling. Omtrent de oorzaak van deze plot selinge sterfgevallen verkeert men nog in het onzekere. De directeur van het Binnengasthuis deelde mede, dat hei knaapje, dat in _^et gasthuis overleed, vermoedelijk gestorven is aan een ge- \tjone zomerziekte, een soort, maag- darmcathar. De gemeentelijke gezondheidsdienst is echter van het geval in kennis gesteld en heeft reeds de gebruikelijke voor zorgsmaatregelen genomen. Hel huis is ontsmet en de uitwerpselen worden on derzocht. Onze Jantjes in het buitenland. In een schietwedstrijd te Buenos Ayres, waaraan 6 ploegen van 10 man van de oorlogsschepen der verschillende na tiën deelnamen, behaalde de Argenli- nische ploeg den eersten, die van Hr. Ms. „Utrecht" den tweeden prijs,-met 140 punten boven deh derden prijs, die aan Italië werd toegekend. Weer een trillende-woningkweetie. De geschiedenis der trillende huizen te Scheveningen heeft zich herhaald, zij 'i "dan niet in die mate als een tg e jaren geleden. De bewoonster van hel huis Corne lls Jol straal 78, le Scheveningen, onl- waarde reeds in April 1.1. welk een onaangenamen buur zij had gekregen in het bureau van den Gemeentelijken Te lefoondienst, gevestigd Cornel in Jolsir. 80. Heef den dag klonk een hinderlijk, nerveus-makend gedreun en gegons. Men wendde zich tol de bevoegde au- torilciien en lol het gemeen! ebesuur, doch zulks scheen geen resultaat te hebben. Eindelijk, begin dezer maand, kwam er verbetering. Toevallig had de Bewoonster zich kort te voren per adnes tot den gemeenteraad gewend. In dit adres beklaagde de bewoonster van perceel 78 zich over het gedreun en gegons, dat in haar woning wordt ver oorzaakt door de eleclromoi oren voor den Gemeentelijken Telefoondienst, welke in het huis Cornelis Jolslraat no. 80 zijn geplaatst. Daar zij haar gezondheid en die harer dienstboden niet in de waagscjhaal wil stellen, wenseht zij te verhuizen en verzoekt zij van den gemeenteraad een schade vergoeding van f 400, wegens nog te betalen huur en van f 200 wegens ge dwongen verhuiskosten. De directeur en, ingenieurs der ge meente-telefoon, stelden zich persoon lijk op de hoogte van den veroorzaak ten overlast en verschillende pogingen werden aangewend om het gonzen en dreunen te doen ophouden. De verbe tering in hel begin dezer maand, was er een gevolg van, maar een defini tieve oplossing der kwestie mag nog niet gevonden heet en. Eeri schandelijke vortooning. Op de Wielerbaan te Scheveningen, galde cow-boy, die ook op Houtrust zijn kunstvaardigheid had aanschouwelijk gemaakt, Zondag een vertooning, die ten slotte erg gevaarlijk bleek te zija. Eerst verstrikte hij herhaaldelijk een ruiter in zijn lasso en toen werd een stier op het middenterrein gebracht. Het beest had niet veel lust zich te laten vangen; het maakte allerlei bok- ke-(stieren)-sprongen en viel daardoor herhaaldelijk op het hellend vlak. Zij, die staan plaat sen hadden, drongen, el kander meer en meer op, om des te beter van hel „aanlokkelijk" schouw spel te kunnen genieten. Op een. gege ven oogenbl'ik brak de omheining, Nie ten er toeschouwers en ontstond er een, sport van paniek, doordien de slier, meer en meer schuw geworden, tus- schen het publiek wilde doorspringen. Men ging toen het arme beesi met stokken en planken slaan, om het van zich af te houden. Ten slófte maakte een brigadier van politie aan het ge vaarlijke spelletje een einde door de verdere vertooning 1e verbieden. Toe vallig is deze vertooning noga! goed afgeloopen. Noodlottige vergissing. Een meisje, wonende aan de Zwartsenbuurl te Sneek, gaf een jonger meisje uit een kopje te drinken in de meening ver- keerende, dat zich koffie in het kopje bevond. In werkelijkheid bleek dit een soort jacht.water le bevatten. De inmiddels ontboden geneesheer kon slechts den dood constaleeren van het kind, dat uit het kopje gedronken had. Dood door onvoorzichtigheid. Don derdagnamiddag heeft zich er wordt eerst thans melding van gemaaki 1e Amsterdam een zeer treurig geval "voor gedaan, waarbij een persoon zijn on voorzichtigheid mei den dood moest bekoopen. Drie werklieden waagden zich, ondanks ernstig verbod van de zijde der directie der superfosfaat fa briek, in een reservoir, waarin zwavel zuur was geweest. De 27-jarige. B. J. de Weger, moest in hel Binnengasi- huis worden opgenomen en overl eed den, volgenden morgen na 'n smartelijk lij den. De man was gehuwd. Een der beide anderen, W. Hemmers. onge huwd, Jligt thans in het gasthuis. Zijn toestand is vooruitgaande. Bij den derde achtte men opneming onnoodig, daar zich bij hem geen vergiftigings verschijnselen voordeden. Kermiswee. De te Middelburg ge houden kermis, heeft aan een 18-jarig meisje het leven gekost. Deze, dienst bode, R. G. genaamd, afkomstig uit Veere, en pas sedert korten tijd in betrekking bij de familie v. P., le Mid delburg, geraakte in de stoomcarous- sel beklemd tusschen een paard en een bootje. Dadelijk verliet hel meisje de earoussel en begaf zich op straat, waar zij spoedig op een stoep ineen zakte. De ongelukkige werd binnenge bracht bij, een der omwonenden en geneeskundige hulp werd ingeroepen. Deze mocht echter niet meer balen, want eenige oogenbilikken daarna over leed het meisje, vermoedelijk tenge volge aan inwendige verbloeding. Bedolven. Bij den Holterberg, waar zand wordt gegraven voor den aanleg van den tweeden spoorlijn op den weg RijissenHolten, heeft gisteren een groote zandsLorting plaats gehad, waarbij 3 werklieden uit Rijssen, 1 uit Holten en 2 uil Deventer, onder de massa werden bedolven. Met veel moei te werden zij er onder uitgehaald; een 4-tal waren min of meer ernstig ge wond; voor de overige 2 (die uit De venter) vreesde de "terstond geroepen geneesheer het ergste. Him toestand is zorgelijk. Spoorwegongeval. Zondagavond ruim half elf, is van een sneltrein uit Brussel, op den spoordijk Ie Feii- enoord ongeveer in het midden van den trein een trekslang gebroken, waardoor de trein in tweeën splitste. Hel voor ste gedeelte is na een kwartier vertra ging naar het station Beurs 'te Rotter dam opgestoomd. Het achtergebleven gedeelte werd na 'een vertraging van drie kwartier met behulp van een lo comotief naar hel stal ion D. P. opge haald. Ongeluk. Uit Ridderkerk wordt aan de „D. Ct." gemeld: 0'p den Hoo- gerweg onder deze gemeente, reed de 51-jarige N. R., huisvrouw van W. B., in een tilbury, toen een der wielen in een put zakte, waardoor de wagen he vig schokte. N. R. viel met zulk een kracht tegen het. ijzerwerk van de kap aan, dat haar halswervel brak en zij kort daarop overleed. Ongelukken. Zalerdag is 1e Tuil- jenhpm (N.-H.) het driejarig kind van het echtpaar T. verdrenken. Zaterdag geraakte een 2-jarig kind van den heer K. aan den Middelweg )(Heer-Hugowaard) le water. Ofschoon bijna onmiddellijk op het droge gehaald mochten de pogingen oni de levensgees ten weder op te wekken, niet halen. Zondagmorgen is uit de Lijnbaans- graeht le Amsterdam voor zijne woning opgehaald liet lijk van den 7-jarigen J. A. Sieha, die vermoedelijk Donder dagavond spelenderwijze te wal er is geraakt. Te Eiklen is Zondagmiddag bij.de steenfabriek van den heer D. het in zeer ga,ven slaat verkeerend lijk van een onbekend man uit den Rijn aange spoeld. Het lijk is naar de algemeene begraafplaats 1e Eist vervoerd. Brand. IVjen meldt uil Gouda Gis terenavond is gedeeltelijk afgebrand hel: magazijn van ijzerwaren van den heer P. Rond. De voorraad kmit en vuur werk kon in veiligheid worden ge bracht, waardoor groot er onheil voor komen is. De oorzaak in onbekend. Brand: In liet dorp Kwadijk, bij Edam, is Zondagmiddag de boerderij van Kleon aldaar afgebrand. Hooibroei was de oorzaak. "Alies was verzekerd. Overleden. De vrouw, welke eeni ge weken geleden in verwaarloosden toestand in hare woning in een gang van de Laurierstraat te 'Amsterdam werd aangetroffen en Ier verpleging in liet binnengasthuis werd opgenomen, is, naar wij vernemen, aldaar overleden. BEWNEBHOEK. Kwartjesvinders. Den laaUten lijd schijnen de kwartjesvinders bufflae praktijken uit te oefenen in de omgeving demaald bij deManpadslaan. Zoo verloor de vorige week iemand f 15 en Zondag een jongmensch uit Vogelensang een bedrag aan geld en eelfs syn gouden ring. Burg. Stand. Overleden:J. v«n Egmond, 54 j geh. met A. M. Huijbexs. HILLEGOM. De; strijd tegen de tult'er- oulose. De Behoeftige tuberculo selijders proff tie eren hier reeds van de opgerichte .wreemiging' tot Tuber culosebestrijding. .Niet alleen "worden de lijders £i- inantiee.l gesteund, er worden, ook ledikanten, ligstoelen, tentjes, enz, verstrekt, waarin de .zieke met iede re weersgesteldheid van de frissche buitenlucht kan genieten. HAARLfiMMEBMEER. Hartverlamming Door de politie is aan den Ringdijk bij Aals meer een man in bt-wusteloozen toestand aangetroffen. Onmiddellijk werdeD er maatregelen getroffen den man onderdak te brengen en een dokter te ontbieden om zoo noodig nulp te verschaffen. Deze constateerde hartverlamming en oordeelde den toestand van den man niet zonder gevaar. Na eenige uren is de man. die te Amsterdam woonachtig was, in zoo verre tot zijn bewustzijn teruggekeerd, dat hij zie a met behulp van anderen naar de Carejensboot kon begeven en daarmede huiswaarts vertrok. Burgerl. Stand. Geboren: z. van e>. Wijnhout—Donker. Overleden: J. J. Nagtegaal 3 m. SPAABNDAM. Gevonden. Zondag is op den Spaarndammerdijk alhier een vermoe delijk gouden lorgnet in etui gevon den. Terug te bekomen bij den gemeente veldwachter. IJMUTDEN. Beschadiging. Het toeristen schip „Mantua" is Zondagmorgen, bij het binnenkomen alhier, tegen den nieuwen aanlegsteiger geloopen, die daardoor vrij ernstig beschadigd werd. Bekneld. Aan boord van het stoomschip „Algieba", Zondag te IJmuiden binnengekomen, is een licht matroos tusschen het stoomspil be kneld geraakt. Van den linkervoet werden twee teenen afgeknepen. Na te IJmuiden verbonden te zijn, is de verwonde met het stoomschip naar Amsterdam vertrok keD, om al daar in een ziekenhuis ie worden opgenomen. Cholera aan boord van de Longa? Ann boord van de Longa, die vaD St. Petersburg alhier is aangekomen, is een matroos gestorven. Het voorloopig geneeskundig onder zoek heeft nu uitgemaakt, dat de matroos aan chotera overleden i s. Door den Bcheeparts en den In specteur van het geneeskundig toe zicht zal nu een nader ouderzoek ingesteld worden. Alle goederen van den overledene zijn in zee geworpen, terwijl 't stoom schip voorloopig in quarentaine blijft. CASTBICUM. Por sou >al ia. De heer M. Steu- neibrink onderwijzer aan school II is te Arnhem g-eslaagd voor de hoofdakte. ALKMAAR. Burg'erlijke Staind. Gebo ren: z. van J. D. Cox en H. is.ruijt- bosch. z. van K. Slooten en R Zwart. Overleden: d. van J. Olij en IJ. Molenaar. WIJK-AAN-ZEE. Strandfeest. Gisterenmiddag heeft de Strandfeest-commissie de schooljeugd aan zich verplicht, door wedstrijden op het strand te doen houden, waaraan geldprijzen waren verbonden. Bovendien Kreeg elke deelnemer een flinke taai-taai en een reep chocolade terwijl de niet prijswin- rere elk een kwartje als troost prijs ontvingen. Ruim 100 leerlingen namen er aan deel. Natuurlijk waren ze ingedeeld iD groepen, waarbij met den leeftijd werd rekening gehouden. Aardige spelletjes of wedstrijden werden ten beste gegeven. Zoo bestond een groepje jongens uit 3 persoontjes van 6 jaar, de een nog al dikker en klfiDer dan de andere. Die moesten „blaastrappen" d. w. z. de een moest uen varkensblaas, die bij elk hunner aan een touwtje achteraan sleepte, van de tegenpartij stuk trappen. Dat giüg niet gemakkelijk. Algemeen gelach barstte los, toen een der kleine strijders met de meeste volharding de blaas stond te bewerken die faij zelf achter zich sleepte. Zij waren door hun klein getal zoj gelukkig elkeen prijs te krijgen. En heusch, die prijzen waren lang niet klein. Ds eerste was een rijksdaalder, de tweede twee gld., de derde f 1.50, en als ik nu nog zeg, dat er groepen waren, dan is het gemakkelijk na te rekenen, dat een aardig sommetje beschik haai was gesteld voor de Wijk aan Zeesche schooljeugd. Deze mag hare dankbaar heid dan ook wel toonen door be leefdheid en gedienstigheid waar dit van hen wordt gewenscht. Eerste prijzen toekend ?an Klaas Durge, Nico Bol, M. Schelvis, Dr. Schelvis, M. Snijders, KI. Snijders, M. v. Son, en Fr van Zijl.Tweede prij zen: H. v. d. Meij P d. Bie, A Schipper, Keetje Vosse, S. Koelman G. de Boer, Cbr. de Goede, A. Bruineberg. A. Durge. Derde prijzen L van d. Zant, L. Oldenburg, C de Goede, C. Jonckheer, G. Durge, M van de Meij Wdr. Schelvis, Annie van de Mey, C Jongejans. Drie 4e prijzen aan: K. Paap, Grietje Raadeveld en Mientje Schelvis. Over de bleide gezichten der kleinen behooeft zeker niets gezegd te wordeD. Personalia. Behalve de gisteren geslaagden voor het eindexamen der H. B. S. 5 jarige cursus moet ale alhier geslaagd nog vermeld worden mej. S. Voorthuis (extranea De near J. Paulen van hier is in den Haag geslaagd voor 't examen Engelsch M. O. akte A. Mej. C. C. Kretemann alhier is in den Haag geslaagd voor 't examen Engelsch L O. De heer W. v. Hoorn alhier is in den Haag geslaagd voor 't examen Handteekenen L O. Bekroond. Op de internationale honden ten toon stelling der Kou. Ned. Jacbtvereeni giDg Nimrod werd een eerste prijs toegekend aan den Duitscben dog van den heer B. J. Krol teBloemen- daal en aan den Pointer van den heer J. Brinkman, alhier. Kou. Ned. Bond van Oud- Onderofficic reD Bij gelegenheid van zijn 23ste al gemeene jaarvergadering heeft de Koninklijke Ned. bond van oud onderofficieren schietwedstrijden ge houden op de banen van het korps Koninklijke Scherpschutters, op die van de gemeente Rotterdam ea op die vBn descherpschuttersvereeniging Rotterdam, gelegen in den Prins Alexanderpolder te Rotterdam. De uitslag der wedstrijden is o.m,: Korpswedstrijd op geweer model '95, afstand 200 meter voor de afdee- lingen vt?n den Bond. Eere-prijs, gouden medalje afdeeling Haarlem. Korpswedstrijd op geweer model '95, afstand 200 meter voor de in de af- deelingen bestaande schietvereentgin- gen5e pr. Generaal vn Merlen te Haarlem. Korpswedstrijd op buks of cylinder gsweer naar" verkiezing, voor de af deelingen van den Kon. Ned. Bond van oud onderofficieren. Eerste prijs, medaille van Prins Hendrikaid. Haarlem. Korpswedstrijden op buks of cy lindergeweer naar verkiezing voor de in de afdeelingen bestaande schiet- vereenigingen. 4e prijs Generaal van Merlen te Haarlem. Personeele wedstrijd op geweer, model '95 'loegekead werden 42 orijzen, waarvan wij noteeren 8e pr. Lucas te Haarlem, 41 p. Personeele wedstrijd op buks of cylindergeweer6e prijs Bouwman te Haarlem, 78 p. De „Good Templars". Een der plaatselijke kranten publi ceert een ophemelend artikel ov«r de „International Order of Good Tem plars", die naar het schijnt ook bier ter etede zich wil vestigen. In verbaod hiermede wenscben wij eraan te herinneren, dat voor Katho lieken het toetreden tot deze z. g. neutraal Godsdienstige drankbestrij der8vereeniging op strenge geestelijke straffen is verboden. De sporttentoonstelling in het Brongebouw. Voor de versiering van de groote zaal tijdens de Sporttentoonstelling is door de Directie san 'eenige deco rateurs prijsopgave en teekeniogen aangevraagd en is daarna de uitvoering daarvan aan den Heer W. J. van Doesburg opgedragen. Onderhandelingen worden voorts gevoerd met de heeren Gebr. Hamers te Watergraafsmeer over hetexposee- r«n van bun vliegmachine,waarmede zij reeds proeven hebben genomen op het terrein van Oud Roosenburg aidaar Ver. Volksweerbaarheid afd. Haarlem Voor d-eize afdieelinor is vastgesteld bet volgende .programma der oefe ningen, gedunende de ma-and Au gustus. W oensdag JO Aug, Schieten 6 uurZaterdag ,13 Aug., Velddienst 9 uur meiti losse patronenWoens dag 17 Aug., Schieten 68 uur: Zondag 20" Aug-., Schieten 1012 uur: Zondag'28 Augustus, id. id. Zondag 3 SeipTt. .Velddienst, 9 uiit B.qp od voor .12 uurmeenemen HoIIand-België. Cricket. De Belgen batten eerst en brengen het, ondanks goed bowlen van De Groot en Pöslhuina, tot 110. Mac Farlane had 29, Leurs 15, Maxwell 12, en Soholis 19. De Groot nam 6 vibor 46, Posthuma 4 voor 38. Het elf tal, dat onder den weidschen naam van Nederi'andsch elftal speelde, maar dat geenszins volledig was, weet dat loLaal met 5 wickets meer te overschrijden en maakte in totaal' 143 runs. De Hagenaars mankten de runs en wel Feith Sr. 42, Feith Jr. 14, v. Loon 34, Aernout 20. Schots nam 5 voor 43, Alpen 2 voor 1, Mac Farlane 2 voor 14 en Leurs 1 voor 55. Er werd nog aan een: tweede innings begonnen, maar de Bellgen stopt en met 4 wickets neer .voor 89. Mac Farlane had nu een goede 35 nof duf (4 viere© en 1 zes), Caton nam Kool even on der handen en maakte in 2 over 26 (6, 3, 1, 6, 6, 4). Maxwell 11 not out. Holland won dus met 33 runs op tl* lste innings. Eeu gezellig uitstapje. Gisteren maakten de jorgens van het R. K, Weesbuis, onder leidiDg van de heeren G. J. Braakhuis enJac.de Jong, terwijl mede ais gaat geïnvi teerd was de heer A. P. v. Vaart ex- weesvader, hun gewoon jaarlijkscb uitstapje. Ten res en uur te Baarn gearriveerd, weid daar eerst een ont bijt gebruikt, waarna onder begunsti ging van prachtig weer een excursie in de boesehen werd ondernomen. '«Middags weerteiuggekeeurdin Baarn. en na aldaar smakelijk gedineerd te bebben, werd een rijtoer ondernomen, die ook ten zeerste voidaan heeft. Na zich des avonds nog in Baarn ver- mankt te hebben, werd ten negen uur de terugtocht aanvaard, terwijl een ieder best voldaau was orer dezen dag en waaraan de jor.geDS nog wel dikwijls met vreugde zuilen terugden ken. Athletiek. Op de Provinciale wedsfrij- den, uitgeschreven door de Amsterdam sche Athileliekelub „De Spartaan", won onze stadgenoot, de heer A. Smit, lid der A. A. C. „De Spartaan", in afd. II: 1 Eng. mijl' hardloopen. den len prijs in 5 min. 41 2/5 sec.in afd. III„ 10 K.M. snelwandelen, den 2en prijis; en de heer A. J. Tressor, lid der A. A. C. „De Spartaan", eveneens van hier, in afd. IV, 10 K.M. hardloopen, den. Óen prijs. Voredeling van volksvermaken. De Vereeniging tot Veredeling van Volks vermaken in 't Schoterkwartier, hield gisteren haar volksfeest. Om half 9 werden de kinderen op gesteld op hel. Preforiaplein, waarna men in optochl, voorafgegaan door „Sdioten's Harmoniekapel", naar het feestlerrein aan de „Hoogewoerd" Irok. Aan de verschillende spelen voor jon gens en meisjes, tusschen den leef tijd van 616 jaar, als: tonneljesle- ken, ringsteken, zakloopen, sprietloo- pen, mastkJimmen, vliegerwedstrijd, enz., werd door circa 1000 kinderen, deel genomen, heigeen den geheel en dag in beslag nam, terwijl levens den kin deren eenige versnaperingen werden aangeboden. Na afloop werden den prijs winners, en -winsters door den Voorzitter, den heer Jansen, de aardige prijzen uilge- reikt. Vele kinderen keerden welge moed huiswaarts, hetgeen te begrijpen is. Door de muziek werd nog een om megang gemaakt door de slrafen, en was deze feestdag, die als goed ge slaagd kan worden beschouwd, geëin digd. Ruzie met den meesterknecht. Gis terenmiddag had een knecht van Vart Dijk's Beschuitfabriek, ruzie met den meesterknecht, welke twist zóó hoog liep, dat hij dezen eenige klappen toe diende. Dit muisje kan nog wel eens een staarlje hebben. Ontspoord. Hedenmorgen om 8 uur ontspoorde op 'I Kennemerpl ein de ma chine der stoomtram Haarlem—Alk maar, tengevolge van hel verspringen van den wissel. Het geval gaf onge- T'Cttr een uur vertraging. Met domme krachten werd de machine weder in de rails gebracht. ]>e kermis, die verleidelijk was. Een heele familie was voor onze kennis uit Amsterdam overgekomen en daar hadden ze veel plezier gehad, want 's avonds hadden de heeren schoon zoons weinig lust om mee naar huls te gaan. Op 't Verwulft werd eens flink ge danst en toen waren de schoonzoons in 't gedrang ineens verdwenen. Dat was een leelijk geval, want een hunner had de spoorkaartjes. Vruchteloos werd gezocht, doch ten slofte tocli maar besloten naar 't sta tion te gaan en nieuwe kaarljes le koo- pen. Wel een zeer tragisch geval! De30- rige T., wonende Zuidpoiderstr. 118r een schilder, was sedert eenigen tijd werkloos en tradhlte nu mei de viscli- vangst zijn kostje nog te verdienen. Doch sedert Vrijdagmiddag is de vis- sclher niet meer teruggekeerd. Men maakte zich zeer ongerust en Zaterdag kwam dan ook de tijding, dat 's mor gens te 5 uur in Zijkan,aal A onder Be verwijk' een roeibootje, waarin eenktee- dingstuk en visdhtuig, onbeheerd drij vende is gevonden. Men behoeft aan den treurigetn afloop dezer historie wel' niet meer te twij felen. De kracht der gewoonte. Zalerdag zijn in de Oranjestraat de lantaarns ver plaatst en dit heeft er Zalerdag- en Zondagavond velen (doen inloopen. Daar de huisjes alle precies op elkaar gelij ken, herkende men ze aan de meer of mindere nabijheid van een lantaarn er voor. Maar dat was nu geheel anders ge worden en het was kermis. Dientenge volge liepen er velen mee in. Er werd abusief aangescheld, verkeerde sleu tels verdwenen in verkeerde sleutel gaten enz., kortom, hel. was een con sternatie, en daar hebben de verplaatste gaslantaarns de schuld van. Een onfortuinlijke. Zekere v. d. M.„ uit de Gen. Bolhastraal, ging Zondag morgen in de Zijlstraat postzegels koo- pen, doch toen hij er aankwam, was hij zijn portemonnaie, waarin 115.75 zat, kwijt. In den hiehtschommel op de kermis Verloor hiji dezer dagen een rijksdaal der. Zoo'n onfortuinlijke! AGENDA. Voor 'J^io-emsdaig,, 10 Aug1.. G e li 0 u w S t. ;B a v o. R.K. Volks-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1910 | | pagina 2