Laatste Nieuws. Politieke Berichten. Gemengde Buitenlandsche berichten BINNENLAND. Gemengd Nieuws. Sociale Berichten. Nieuws uit de Bollen streek en de Meer. Nieuws uit Kennemerland Stadsnieuws 1 De Sociale Week. I 28 28'/» - 27'/. I 423^ Koning Alfons naai Italië? Het Parijsche „Petit Journal" bevat het volgende opzienbarende telegram nit Rome: „Aan de Spaansche ambassade alhier is bevel gegeven eenige apartementen op de eerste étage in orde te brengen, teneinde in den komenden herfst een zeer hoog personage te kunnen ontvan gen. Men beweert dat hiermee slechts koning Alfons kan bedoeld zijn, die het besluit zou genomen hebben om in overeenstemming met den wensch van Canalejas den koning van Italië te Ro me een bezoelk te gaan brengen, zon der zich te bekommeren om de protes ten van het Vaticaan en den Paus." Ee* nederlaag voor Roosevelt. Het bestuur der republikeinsche par- t tij in den staat New-York, dat de con ventie der republikeinen uit dien staat te Saratoga regelt, heeft met 27 tegen 9 stemmen het voorstel verworpen om Roosevelt tijdelijk voorzitter te maken. De vice-president Sherman is daarop tot idie waardigheid verkozen. Dit is dus een gevoelige nederlaag voor Teddy. De vrienden van Roosevelt echter zeggen, dat da £trijd nog niet geëin digd is en dat de afgevaardigden ter conventie niet verplicht zijn de aanbe velingen van het bestuur te aanvaar den, zoodat zij hem toch tijdelijk voor zitter kunnen maken. De waardigheid wordt bijzonder be geerd, daar de tijdelijke voorzitter, naar men aanneemt, de hoofdtoespraak bij de opening der bijeenkomst houdt en de republikeinsche politiek van den staat uiteenzet. Het optreden van het bestuur is een voudig bedoeld als een soort van ken nisgeving aan Roosevelt, dat zij over eengekomen zijn hem te bestrijden, om een einde te maken aan zijn beheer- sching der politiek van den staat. Fallières in Zwitserland. President Fallières heeft een officiëel bezoek gebracht aan Zwitserland, waar allerlei 'hartelijke toasten zijn geuit. Gis terenavond is de president uit Bern vertrokken. van 100 millioen dollars, rondrijden in een niefuwerwetsche kinderwagen van staal, die een soort kooi .vormt om de baby, en gesloten is met zeer gecom pliceerde sloten. Alleen de nurse, die het kin)d rijdt, kan deze kooi openen. Vele gewapenide detectives, bijzondere bewakers, 30 bedienden en 50 beamb ten beschermen den toekomstigen mil- lionair tegen elke poging tot aanran ding. Deze maatregelen zijn genomen, nadat 14 dagen geleden werd beproefd het kind te stelen. Er hebben den Laat- sten tijd vele kinderschakingen plaats gehad in da Ver. Staten en "de moeder van den kleinen Winson, Molean meent dat deza zoodoende veilig zal zijn tegen Aet dreigende gevaar. Als nu maar het talrijke personeel betrouwbaar blijkt! Een waar Paradijs! Een gelukkig land is de staat Minnesota in de Ver- eenigde Staten. De financiëele toestand is daar n.l. volgens een telegram uit Minneapolis zóó gunstig, dat er in 1911 geen belastingen zullen worden gehe ven. Er is thans reeds een batig over schot van vier millioen dollars en gou verneur Eberhart is derhalve van plan dit jaar de belastingschuldigen vrij te stellen van belastingen. Een waar pa radijs voor de talloozen elders, die zuchten onder den zwaren belasting druk. Chineeeche dieverij in hot groot! Uit een van de offerhallen van het mausoleum van keizerin Tse-ksi van China, in de oostelijke keizergraven bij Peking, zijn, behalve andere zeer kost bare voorwerpen, zes zware gouden en zilveren offervaten ter waarde van on geveer een millioen taëls (1.800.000 gul den) gestolen. De overheid is er ont daan over en doet ijverig onderzoek naar de daders. Dit kunnen alleen amb- tenaren geweest zijn, daar niemand an ders in het mausoleum kan komen. Bij keizerlijk besluit zijn reeds de mannen, die rechtstreeks voor de veiligheid van het mausoleum verantwoordelijk waren, hertog I-poe en generaal Soe-loe-tai, de bewaarders van het heiligdom, ter verantwoording gerojepen en is last ge geven hem te straffen. Men vermoedt, dat het onderzojek niet veel zal ople veren, tenzij men, om tenminste den schijn te redden, voor geld een „dier koopt, die aan zijne familie, als ver goeding voor zijne onthoofding, een be scheiden vermogen wil verzekeren. Een misdadige aanslag. Maandag avond is een poging gedaan, ota den exprestrein uit Cherbourg van het spoor te laten loopen. De machinist van een goederentrein bemerkte kort voor Bay- eux, dat de weg versperd was. Daar hij wist, dat de exprestrein uit Cherbourg op komst was, liet hij zijn trein stilhou den en bracht, door met een rood en Vlag te zwaaien, ook den exprestrein tot staan. De beambten van de twee treinen maakten het spoor vrij. Er la gen ecm en dertig zware balken over de spoorstaven. Een Engetech-Duitsche weldadig heidsinstelling. Het „Berl. Tageblatt meldt, dat Sir Ernest Cassel, de beken de Joodsche bankier, ter eere van de nagedachtenis van koning Eduard en om uiting te geven aan zijn vereering voor den Duitsehen keizer, een instel ling heeft gesticht, welke een Engelsch- Duitsch karakter zal dragen en waar voor voorloopig 4.000.000 mark uitge trokken is. Er zal een stelsel van ar menzorg geschapen worden, dat gelijk tijdig de minder bemiddelde Engelschen die in- Duitschland vertoeven en daar werk zoeken en de Duitschers in En geland, die in denzelfden toestand ver- keeren, ten goede zal komen. De Ko ning, de Koningin eai de Koningin-Moe der" van Engeland, alsmede de Duitsehe "Keizer en Keizerin, zullen het protec toraat aanvaarden. De Zeppelin-Noordpool-expeditie. Uit Hammerfest wordt bericht, dat het stoomschip „Mainz", met de Zeppelin- expeditie aan boord, die een welge slaagde tocht naar Spitsbergen heeft ge daan, aldaar is aangekomen. De leden der exepditie, graaf Zeppelin, prins Heinrich en prof. Hergesel!, stegen om boog met een ballon captif en vonden op dien tocht geschikte uitgangspunten voor latere opstijgingen. Millionairsangsten. Met eenige ver bazing ziet de bevolking van Bar-Har bour", een der chique badplaatsen in Ma ine, Winson Molean, do erfgenaam De Koninklijke Familie naar Het Loo. De Koninklijke Familie keerde gisterenmiddag te 4,20 uur per Hol- landsche Spoor naar 't Loo terug. Bezoek aan H. M. de K on ingin-Moeder Zaterdag worden met de mailboot te Vlie ingen verwacht Prins en Prinses Alexander van Teek, die per aanslui- tenden mailtrein naar Soestdijk zullen vertrekken, alwaar zij de gasten zullen zijn van H. M. de Koningin Moeder. Cholera in Ind De correspondent van 't „Handels blad" te Batavia seindeGeneraal Loke is herstellende. Thans is Semarang voor de derde maal met cholera besmet. De brand te Brussel en de Verzs- kenngma&tschappijen. Naar het „Handelsbl." verneemt, bedraagt de directe schade der Duit sehe brandverzekeringmaatschappijen M. 6 millioen, verdeeld over 34 on dernemingen. Het bedrag der schade door herverzekering is ook daar nog niet nauwkeurig vastgesteld. Emigratie naar Brazilië. De „Staatscourant van heden bevat de volgende mededeeling Aan iedereen, ook aan landbouwers, wordt ten zeerste ontraden naar Bra zilië te emigreereu. Da Kina-cultuur in Eed. Indië. De correspondent van het Hbl. te Batavia seint Op initiatief van den chef van het departement van landbouw en direc teur van 's Lands Plantentuin, den heer Lovink, had alhier een verga dering van kinaplanters plaats. De heer Lovink drong aan op volledig licht, waardoor vruchtbare samen werking met het gouvernement mo gelijk zou zijn. Een commissie werd benoemd om den toestand van de kinacultuur na te gaan, waarvan de heer Lovink voorzitter werd. Vermist. Een 9-jarig knaapje uit Vlaardingen wordt sinds Zaterdagmor gen uit de ouderlijke woning vermist. Men vermoedt, dat hiji verdronken is. Ernstige val. Maandagmorgen was een electricien op het terrein der Haag- sche gasfabriek aan den Trakvliet bezig herstellingen te verrichten aan de elee- trische geleiding in de kap van een ko- lenloods. Eensklaps stortte hij men heeft nog niet kunnen vaststellen door welke oorzaak naar beneden, "Waar hij bewusteloos op den grond werd ge vonden. Per auto werd hij. naar het Ziekenhuis vervoerd, waar bleek, dat zijn toestand hoogst ernstig is. Verdronken. Op de Schelde in de Borsele zijn door het omslaan van een roeiboot, twee personen verdronken. Hun lijken zijn nog niet gevonden. Te Nieuwepekela (Gr.) is Maan dagmorgen het lijk opgehaald van den arbeider Springer, die Zondagavond al daar te water is geraakt. Een kind verbrand. Spelende met lucifers, geraakte een vijfjarig dochter tje van den heer H. Bakker, tuinder te Sloterdijk in brand en bekwam zulke hevige brandwonden, dat het aan de ge volgen daarvan is bezweken. Opening van de jacht. Deze brief, waarbij namen van geadresseerde en adressant kiesehheidshalve worden weggelaten, is toevallig in onze handen gekomen. „Den heer X., rentenier alhier. „Ingevolge de aanvrage van UWel- edelgeborene ben ik zoo vrij. u te be richten, dat ik bereid ben, als u den sten voormiddag op de jacht gaat, tot 11 uur voor u de volgende stuks te reserveeren: 1. Haas, no. 5, volwassen, schot zit in de flank, kogel (kaliber van uw ge weer) gemakkelijk uit te nemen. 2. Haas, no. 7, hondebeet aan de keel,1 geschoten in het bovengedeelte van den buik. 3. Ree, vrouwelijk, schoten aan den linker achterlooper en in de lever. Daarbij een uitvoerige beschrijving van de jacht op reeën, waarbij, voorbeel den, hoe men reejacht-verhalen moet vertellen. 4. Hert, achtender, "kan echter kun stig in twaalf- tot zestien-ender worden veranderd; is verder sterk gebeten, vang- of genadeschot door de herse nen. „Gezamenlijke waren worden kort voor den koop in daarvoor ingerichte ruimten verwarmd en zóó verpakt, dat het wild bij aankomst nog levend warm schijnt. „Üw geëerde opdrachten tegemoet ziende, enz." (Hbld.) Dinsdag. De ochtendles van gisteren werd ge geven door Mr. P. J. M. A a 1 b e r s e, die sprak qver vakorganisatie. De vak beweging is een reactie op de indivi dualistische levensbeschouwing van het liberalisme. Het karakter van strijdver- eeniging is niet essentieel aan de vak beweging, omdat volgens onze beginse len de Katholieke vakbeweging niet den strijd noodzakelijk acht, maar be treurt als die onvermijdelijk is. Waar om de vakorganisatie Christelijk moet wezen, dat toont spr. aan ten eerste om/da t ons groote doel is, wederom de maatschappij te kerstenen, en dus moeten de Katholieken zich vereenigen in eigen organisaties en in onderling samengaan kracht zoeken. Een twee de argument ontleende spr. aan de praktijk en een derde aan de gehoor zaamheid, die men aan de Nederland- sche. bisschoppen verplicht is, welke uitsluitend Katholieke vereenigingen wensch en. Het vervolg van de uiteenzetting over zijn onderwerp, zal spr. a.s. Zaterdag geven, omdat naar alle waarschijnlijk heid Mr. baron van Wijnbergen zijn aangekondigde voordracht niet zal kun nen houden. De middagles werd gegeven door Dr. M. Jansen M. S. C., en handelde over werkstaking en uitsluiting, die spr. noemde noodmiddelen. Op uitvoerige wijze werd de taak der vakorganisaties bij deze twee sociale conflicten bespro ken en uitgelegd en de nadruk er op gelegd, dat verzoening een der eerste plichten is. 1 Gisterenavond sprak prof. Aenge- n e n t over het collectief arbeidscon tract en het scheidsgerecht. Spr. ging eerst na den aard en de ontwikkeling van het collectief arbeidscontract, voorts het doel ervan en den noodzak elijken inhoud. Voorts zette spr. de bezwaren uiteen, en de tegenwerpingen die er ter gen gehoord worden, en in verband daarmede wees spr. er op, 'dat het scheidsgericht noodzakelijk bij een col lectief arbeidscontract behoort. Deze scheidsgerechten kunnen zich voordoen in verschillende vormen (spr. noemde een zestal). De praetijk heeft reeds groote verscheidenheid vertoond, zoowel in de pogingen, die van het particulier initiatief, als in die, welke van burgerlijke overheid uitgingen. Spr. beval de permanente boven de tijdelijke scheidsgerechten aan en is van meeoxing dat die, welke uit het particjulier ini tiatief opkomen de voorkeur verdienen. De staat echter vuile aan, waar het particulier initiatief niet voldoende is. Spr. bepleitte ten slotte scheidsge rechten met bindend 'karakter boven de niet-hindende. Voor morgen (Donderdag) zijn de lessen vastgesteld als volgt: 10 uur: Beroeps- en bedrijfsziekten; ziekenkassen, door Dr. C. Meuleman. 's Middags vrij. Een groep gaat de Duitsehe collectie in het Museum be zichtigen, een andere gaat naar Zaan dam om een coöperatieve woningbouw te zien, een derde zal in H e e m s t e d e komen om onder leiding van Dr. Droog de huizen der woningvereeniging „Ber kenrode" te bezichtigen. 8 uur: Tuberculosebestrijding, door Dr. A. Noyons. Eed. B. K. Timmerliedenbond. In de achtste jaarvergadering van den R. K. Timmerliedenbond, te 's Gravenhage gehouden, constateerde de voorzitter, de heer Th. J. Ratjes dat de Bond in bloei is toegenomen. Er sloten zich 5 nieuwe afdeelingen met 200 leden aan. Nadat de afdeeling Haarlem het bestuur hulde had gebracht voor zijn leiding en beheer, deelde de voorzitter mede, dat mgr. G. W. Konings, we gens ongesteldheid verhinderd was, de vergadering bij te wonen. De begrooting werd goedgekeurd. Nadat het bestuurslid, de heer Vulker uit Enschede, een uitvoerig overzicht had gegeven over de uitsluiting te Enschedé, werd de vergadering tot den volgenden dag verdaagd. De vergadering werd dien dag om kwart over 10 uur hervat. De houding van het bestuur, dat de afdeelingen had geadviseerd tot nietaansiuitirig bij het bureau voor de R. K. Vakorganisatie, werd goed gekeurd en het bestuur een onderzoek opgedragen naar de mogelijkheid, om bij meerderen steun van de afdeelin- geD, het vakblad tweemaal per maand te doen verschijnen. Zoo mogelijk zal nog dit jaar een proef genomen worden. Besloten werd wederom een jaar boekje uit te geven. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren C. A. van Zeeland Jr uit Utrecbt (die tevens tot gesalarieerd beambte is aangesteld), P. Mommers uit Tilburg. M J.'C. Scheen uit Gro ningen «n A. Vulker uit Enschedé. In de plaat* van den heer P. A. J. Mul der uit Alkmaar werd gekozen de heer A. H. Smulders, die tevens tot redacteur van het Vakblad werd be noemd. Den heer Mulder werd dank gebracht voor alles wat hij als bestuurder en redacteur in het belang van den Bond had gedaan. De vergadering, die was bijgewoond o.a. door den voorzitter van het cen traaal bestuur van den JNed R. K. Volksbond, werd daarna tot half twee geschorst. De voorgestelde wijziging werd, beaoudens een kleine wijziging goed gekeurd. Een voorstel der afdeeling Enschedé om een regeling te maken ten opzichte van de ui? keering aan ongeorgani seerden bij de staking of uitsluiting, werd, wegens practische bezwaren, niet aannemelijk geacht. Het bestuur werd opgedragen voor elk bijzonder geval eene regeling te treffen. Na eenige huishoudelijke bespre kingen en een woord van dank van den voorzitter aan de ontvangende afdeeling werd de vergadering geslo ten. HEEMSTEDE. Diefstal. Uit den koestal van de melkinrichting „de Sierkan" in den Hout is een fiets ontvreemd. Drankwet. Bij Kon. besluit van 19 Juli 1910 is het maximum ver gunningen voor den kleinhandel in sterken drank voor deze gemeente verlaagd van 22 op M. HILLEGOM. Door den drank. In 't café Hofzicht kregen een paar personen een scherpe woordenwisseling. Onder invloed van overmatig gebruik van sterken drank ging deze over in een vechtpartij, waarbij de een den ander zoodanig toetakelde, dat de hulp van den gemeenteveldwachter Frijlink moest worden ingeroepen. Deze wist de vechtenden tot kalmte te brengen, doch nam een der heeren tot nadere kennismaking mee naar het politie bureau. HAARLEMMERMEER. Hebben z£ 'm? Ter zake van den diefstal van een bedrag van ruim f50 bij den arbeider A. Aarse aan den IJ- weg, is door de gemeente-politie tegen iemand, die vermoed wordt den dader te zijn, proces-verbaal opgemaakt. Twee kinderen viermist. Aan den Ringdijk bij Halfweg in deze gemeente verkeerde Zondag avond de familie JJ. in groote onge rustheid, daar twee hunner kinderen van respectievelijk 6 en 7 jaar pud werden vermist. .Tot Iaat in den avond ward de geheel© omgeving af gezocht, maar alles te vergeefs. Men dacht niet anders pf de b eide kinde ren waren verdronken. P®11 volgen den morgen - kregen, evenwel de be droefde ouders uit 'Amsterdam be richt van een aldaar wonend familie lid, dat den vorigen avond laat, bei de kinderen bij hen waren .aangeko men en in goeden welstand verkeer den. Zij hadden de reis te voet afge legd. Men kan zich de blijdschap dieir ouders wel voorstellen op deze heuglijke tijding. HOOFDDORP, j De taeitelijke intocht van den WalEerw. Heer W, J. Pompe. Begunstigd door prachtig weder had Dinsdagavond de plechtige intocht plaats van onzen Eerw. dorpsgenoot. Reeds bij de voorbereidselen van dit feest hadden de ijver en stoere werk kracht van Hoofddorpsch Jongelings schap bewezen hoezeer zij den jongen Priester bij het intreden in zijn ge boorteplaats wilden eeren. Hoofd dorpsch jongelingen wilden eeren een Hoofddorpsch jongeling, met wien zij leerden, speelden en opgroeiden. Omstreeks vijf uur vertrek de Z. Eerw. Heer P. Soepnel, pastoor der parochie in een landauer naar Haar lem, om den neomist af te halen van de Mariastichting. Daar namen in het rijtuig plaats de jonge priester, de Z.Eerw. Heer Soepnel en een vorige pastoor van Hoofddorp de Z.Eerw. Heer Frautwein. In voile galop ging het nu naar de Meer. Aan de grens der parochie nabij de Cruquiusbrug had zich een schitterende stoet van ongeveer dertig ruiters en twintig fietsers opgesteld, dit was Hoofd dorpsch jongelings8chap, de ruiters allen in coatuum, de fietsers met hun versierde stalen rossen De spanning was groot; reeds verscheidene malen had men tot elkaar gezegd, „daar komt de Priester", wanneer men een rijtuig hoorde aankomen, en door eenige teleurstellingen hierin, werd de spanning nog grooter. Eindelijk, ja, ja..,,, daar komt onze neomist, en het was juist gezien. In vollen draf kwam het daar aaD, koetsier en palfenier, ja, dat was het. Een da verend salvo van hoera's steeg op uit den stoet; bijna zonder eind klonken de daverende toejuichingen. Na wederzijdsch begroeten zette de stoet zich in beweging. De ruiters in hun volgorde, de fietsers precies ge regeld, vooral gegaan door het vaan in pauselijke kleuren. In vollen draf, ais een eerewaoht ging het nu tot aan de geniesluis nabij Hoofddorp. Daar een nieuwe verrassing. Het, on langs bekroonde fanfarecorps „Excel- cior" van Hoolddorp kwam den nieu wen priester huldigen. Nu veranderde bij het voorttrekken, de galop in stapvoetsrijden, langs den Kruisweg, de kerk voorbij. Voor de kerk was eeu schitterende eerepoort van groen en bloemen opgericht, door een allté van guirlandes aan de kerk verbonden. Den eersten zij weg ingeslagen langs de Hoofd vaart, zoo tot het ouderhuis. Daar werd de neomist verwelkomt door familieleden en Esrw. vrienden, terwijl een welkomstlied werd aan geheven. Hierna gingen de ruiters en fictsa:s hun ros bezorgen om terug te komen en te worden onthaald. EIEUW-VEEEEP. Het zilveren Priester jubi leum. Gisteren werd alhier door on zen jubileerenden Herder te 10 uur een plechtige H. Mis met assistentie opgedragen uit Dankbaarheid. Voor de Hoogmis werd gezongen een 4 stem mige Veni creator van Beltjens door ons zangkoor en het koor van Hoofd dorp, onder leiding van den heer W. van Staveren aldaar. De 4 stem mige Mis werd voortreffelijk ge zongen. Na de H. Mis werd uitgevoerd het Te Deum, gevolgd door een Pries ter cat.tate, 4 stemmig, van Th. van den Beijl. Onder de H. Mis werd een feest predikatie gehouden door den alhier aspisteerenden Eerw. Pater. Deze pre dikatie maakte op den ZeerEerw. Jubilaris en de geloovigen een diepen indruk. Door de feestcommissie is aan den Jubilaris een groot bedrag, door de geloovigen bijeengebracht, ter hand gesteld, waarvoor door den pastoor een Altaar voor de Earw. Zusterkapel is gekocht. Feest voor de armen. Ook de armen vierden gisteren leest. In velen gezin nen, vooral in de groote werkmans gezinnen, en bij weduwen, werden thuisbezorgd vleesch en krentenbrood, en dit zoowel in Protestantsche als Katholieke gezinnen. Gisterenavond werd door het fan farecorps „Concordia" aan den Jubi- leerendenHerder een serenade gebracht,, het kerkplein en de pastorie waren geheel geïllumineerd. Bij het gunstige weer voldeed een en ander zeer prach tig. Aan de receptie welke van half twee tot vier uur plaats had, werd door velen geloovigen deelgenomen. Het was den Jubilaris aan te zieD, dat het hem goed deed, zóóveel achting te mogen genieten. Ieder kreeg bij het heengaan het portret van den Pastoor, als een gedachtenis aan dezen grooten feestdag. HAARLEMMERL1EDE EE SPAAREWOUDK. Burgorl. StalhJI- Gebjafea: d. v, R, Nelis een, Gr. j, Vink. id. v. P. B. Har bendorp en 5VÊ M- Kok. z. v. M3- yan Andel efn T. H. van Birengiel. z. y. H. Gr. Kemper en H. J. Vriesekoop. Qndeirtroaiwd: ,G. van der Putten en P. Koek. O verleden: leven 1. aangegeven kind v ,D. Harbenkamp .en Ej. ÏWj. v. d- G les en idem y. M- v- der Laan ein Jj, Kroon. SASSEEHEIM. Porsonalia. penoemd bot on derwijzer aan de R.K School te Aar- denblirg, de heie-r E. S Cuelenaev, onderwijzer aian dei R.K Jongens school alhier. een 13 voet diepliggende klip is ge- loopeiï. Te water. Alhier ia Maandagmidag het zoontje van 'den heer V. bij het spelen te water gevallen. De zeelood» G. sprong het ventje spoedig na dook het op. Na eenigen tijd mocht men er in slagen de levensgeesten bij den knaap weder op te wekken. VELSEE. Ben protest van den Bond van Technici. Aan den Raad der gemeente Velsen is door 't bestuur van den Bond van Technici een adres gezonden zich beklagende over eenige uitdrukkingen gebezigd door den voorzitter in de zittirg van 27 Juli bij de behandeling der reorganisatie van het bouwbureau. Toen toch is door hem gezegd, blijkens het verslag in onza courant „dat het zoo moeilijk is om te weten of een opzichter eerlijk en betrouwbaar is", alsmede „dat een opzichter meer neiging heeft om leemten te bedekken, dan een ingenieur". Daartegen voert voormeld bestuur aan: dat het er in de technische wereld wel bijzonder ellendig zou uitzien, wanneer eerlijkheid en betrouwbaar heid onder de optichters zoo zeldzaam voorkwam, dat „het uiterst moeilijk is uit de 120 sollicitanten een betrouw baar man te kiezen"; dat ook zonder hel recente voorbeeld bij de Ameterdamsche Centrale, wel a priori mocht worden aangenomen, dat eene academische opleiding, wat betreft betrouwbaarheid en andere karaktereigenschappen, geen meerde ren waarborg geeft dan een andere op leiding dat waar het ten sterkste protesteert tegen de insinuaties van uwen voor zitter, het zich verheugt, dat de meerderheid van uwen Raad niet met zijn voorstel accoord ging. IJMUIDEE. De Raad voor do Scheepvaart. De Raad voor de Scheepvaart heeft in zijn te Amsterdam gehouden zitting, uitspraak gedaan in zake! de aanvaring van de sleepboot „Cyclop", schipper J. van der Graaff, behoorende aan de reederij Zur Mühlen ,te Amsterdam, met de sleepboot „Admiraal de Ruy- ter", schipper J. Kruger, van de Zee- sleepdienst-maatschappij IJmuiden, directeur A. Schröder. De Raad 6prak als zijn oordeel uit, dat ide aanvaring onvermijdelijk was ge worden, toen de achter de "Thalia" met groote vaart aanstoomende sleep- booten uitsluitend dachten aan het te pakken krijgen van de lijn, van dat stoomschip uitgeworpen. Belde schip pers zijn daarom te laken. Het is ech ter niet mogelijk te zeggen, wat de een had moeten doen en de ander had moeten laten en van het toepassen van maatregelen van tucht kan onder deze j omstandigheden dan ook geen sprake zijn. De oorzaak van het ongeval moet worden gezocht in den op de spits ge dreven naijver en concurrentiezucht der reederijen. De Raad verlangt allerminst den durf, de behendigheid en geest kracht bij het personeel onzer slee pers te onderdrukken, doch is van meening, dat die alleen mogen wouden aangewend ten bate van in nood ver keerenden en niet mogen worden ge bruikt, zooals in het onderhavige ge val, tegen een mededinger, hetgeen in- tegendfeel moet worden gekeerd. Daarna behandelde de Raad de zaak van den trawler „Wilhielmina IJ M 35", schipper H. Drijver, behoorende aan de Alg. Visscherijmaatschappij te IJ muiden, welk vaartuig op Zaterdag 9 Juli te 1 u. 30 min. nabij IJsland op BIEEFEIiAED. De nieuwe retourkaarten. Men meldt ons uit Amsterdam: Naar wij vernemen, zullen na 'de in voering van de nieuwe reijzigerstariet- ven op 1 Jan. 1911, retourkaarten nog slechts voor het buurtverkeer en voor, gezelschappen afgegeven worden. Wordt eenzelfde reis heen en terug op den- zelfden dag met gewone plaatskaarten afgelegd, dan zal de reiziger zich daar toe op het station van vertrek kunnen voorzien van twee énkele reis kaarten, van welke een met het stempel „Te rug", als geldig voor (te terugreis zal worden gewaarmerkt. Ongeluk. Men seint .pins uit Amsterdam i Hedenochtend vroeg: had een om streeks 35-jarige ,wierkman het onge luk hij het zandrijden te [Water graafsmeer onder een .lorrie te gera ken. Hij werd onmiddellijk van on der het voertuig vandaan gehaald, maar had reeds ernstige kneuzingen hekomen. Jn zorgelijken toestand werd hij naiar het ,0. L. Vronwen- gasthuis vervoerd. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: 17 Aug. E.G. Bouw en J. Tuinstraj. J. Inpijn en A. P. v. Heel. Getrouwd: M, Stui en B. AVies- senberg ,0. Souvere-in en 0 M. Jansen. H. Steetnkist en J Bak ker. -S. de Rijcke en J B. Dietz A. .Th. iWbrmer en J. M. van het Nlederend. K. Paap en P. Köhler. Wl .'A. IWijkhuizen en A. Bon man. ,\V. H O. Hietbrink en J v. d. Bijl. B. Arons en T. M. v. d. Vossen1. J|. J. v. Kolk en J. G. Knape. O. v. d. Berg en A. A.; Bruin. .0. Ineke en 0 G. Bakker. J. F. M. v. d. Pluijm en A. M- Llambert. C. de Bruin ein C. J. van Soest. A. Bouwman en S. Soellaiart. Geboren: 1'5 Aug. d. v. M- ïWV HeekSerné. .16 Aug. d. v. M. NegrijnKriek. .17 Aug. z. v. T. A. Spanjaart-Verkerk. d. v. H. de BoeverGroen. Overleden: 16 Aug. J. G. Kranenburg, 23 j., Coltermanstraat 17 Aug. M L. "PutsSedjstajhl. 77 j„ Hagestr Potitie-repport. Gev. Voorwerpen. Ben broche; bureaiu van Politie; een: duimstok, bureau van Politie; een R.K. kerkboek, Pieter Kiesstr. 44: .een armband, Gierstraat 56een porteinonnaie met inhoud, Haxmen- jansweg 56c: .eten servet, Brouwers straat 112een lorgnet in étui, Brou- werstr. 89: .een duimstok, L;. Hee- renstraiat 50: een kinderschoentje, KL Heiligland 77een R.K. kerk boek, Haarlemmerliedesitraat 4. Atusterosm. 16 Aug. Jiienoreermg per 100 K G. Raapolie. 15 Aug. Vliegend In de stat' Sept Sept./De<- Jan./Apnl. Mei. hgnolit. Vliegend In de stad Sept Sept./Pec. Jan./A r>ril Mei/Aug f 298/, 291/s .29'/8 29 o 4312 431/, 421/a 40 37V5 16 Aug 423/, 42 Personalia. Voor het examen hoofdacte is te Amsterdam geslaagd de heer D. Brou wer, alhier. _,,St. Jozef". 1 De R.-K. vereeniging van Post- en Telegraafbeambten ,/St, Jozef", afdeeling Haarlem en Omstreken, zal op Zondag 21 Augustus, 's av. te 7 uur vergaderen, in het gebouw „St. Bavoj'L De agenda vermeldt: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Verslag der afgevaardigden. 4. Bespreking op te richten cursus. 5. Voorstel tot af dracht in de Bondskas. 6. Rondvraag en sluiting. Haarlemsclie nijverheid. Heden zijn 'door de Kon. Fabriek van rijtuigen eh (spoorwagens der firma J. J. Beijnes, afgeleverd twee z.g. abz rijtui gen, twee zijgangsrijtuigen Je en 2e kl. Deze zijn de laatste der serie van 7, die successievelijk door de Kon. Fabr. zijn afgeleverd. Verder zijn afgeleverd de laatste twee der serie van 14, derde klasse rijtuigen met zijgangen, de z.g. C 10 Ct-rijtuigen. De nieuwe Freesia-Hybndon. In „Möller's Deutsche Gartner Zeitung" komen naast tal van fraaie afbeeldingen een drietal artikelen voor over de nisuwe Freesia's, welke door de firma C. G van Tabergen Jr. onlangs tentoongesteld zijn geworden. Een der artikelen is o.a van de hand va den heer C. G. van Tubergen Jr. We willen hier even de aandacht vestigen op hetgeen de beer Walter Diinhardt meent, dat de toekomst van deze nieuwigheden in Duitschland zijn zal.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1910 | | pagina 2