DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. STADSNIEUWS. NIEUWS UIT DEN ONTREK- Kinderhuisvest 29-3I-S3, Haar»i©m DOiDERDAG 15 SEPT. liiO. SSsfe Jaargang No. 7293 Bureaux van Redactie en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer 1426. Voor advertenfiën en reclames buiten Haarlem en de agentschappen wende men zich tot RICAROO's Advertentie-Bureau, N. Z. Voorburgwal 242, Amsterdam, Int. Telefoon IG20. Dit nummer bestaat uit twee bladen. EERSTE BLAD. Haarlemsche Alledagjes No. 73. NIEUWE HAARLEM» COURANT ABONKEHIiEHTSPRUS: Per 3 maanden voor Haarlem f 1,35 Yoor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) 1,35 Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post 1,80 Afzonderlijke nummers 0,03 PRIJS DER ADVERTENT1ÉN: Van 16 regels 60 cent (contant 50 cent) Iedere regel meer 10 cent Buiten Haarlem en de Agentschappen 15 cent per regel. (Buitenland 20 cent Reclames dubbel tarief Dienstaanbiedinger 25 cent (6 regels), driemaal voor 50 cent contant). 1090 Alle betalende abonnés op dit blad, die in het bezit eener verzekeringspolis zijn, zijn volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor s 4ÉIS—300=7= IS§°=r 101 ió Is? De uitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Ocean 15 GULDEN bij verlies van één anderen vinger. Bijkantoor voor Haarlem de Nederlandsche Credietbank Nieuwe Gracht II HET FEEST IN DE MARIA- STICHTING. Van den zegen, vijf en twintig ja ren lang in Haarlem al genoten door «Ie edele zelfopoffering en de stille naastenliefde der Zusters van Salz- kotten, hebben wij in artikelen en andere stukjes hier al gesproken. En ook van den plicht der dank baarheid, die op onze Katholieke burgerij van Haarlem (en omge ving) rust. Morgen dan is het feest, is de ju beldag-zelf aangebroken. Géén feestbetoon en feestdrukte zal er zijn: een eenvoudige dag als zoovele andere in het leven dezer nooit rustende Zusters van liefde zal het wezen, een die begint en eindigt met bij zonderen dank aan God, en die in het werk van alle dag geen de minste verandering brengt. Alleen zal de Moeder-Overste zooals gisteren al bericht is re- eeptie houden van 24 uur, voor wie Haar en de Eerw. Zusters willen ge- lukwenschen. En die receptie kan tevens daad werkelijk doen uitkomen, dat de dank onzer stad en omgeving aan de Zusters der Maria-Stichting diep gevoeld is, ernstig en algemeen. Want er zijn onder onze Katho lieken nog verschillenden, die door allerlei omstandigheden achterble ven om door hun finantiëelen steun het sehoone werk. der Roomsche zie kenverpleging als het kan nog groo- ter te maken, en het ook uit te strek ken tot degenen die geheel niet in de gelegenheid zijn, iets hij te dragen, ja zelfs stoffelijke hulp nevens de verpleging behoeven. Voor hen die niet, of niet genoeg zaam, hun dankbaarheid en vreug de over het zegenrijk verblijf der Eerw. Zusters reeds in deelneming aan de algemeene huldiging hebben uitgedrukt, geeft deze receptie der Eerw. Moeder dunkt ons een uitnemende gelegenheid alsnog dat te doen. Wij zijn er zeker van dat hetgeen ter liefde der zieken en uit dank baarheid aan de Eerw. Zusters zal Worden aangeboden, voor het heer lijke werk der Maria-Stichting dank baar zal worden aanvaard. Moge die stille, bescheiden, doch welspreken de huldiging morgen nog sterker doen uitkomen, hoezeer onze stad- en gewestgenooten voor den arbeid der jubileerende Zusters van de Maria- Stichting dankbaar zijn! Personalia. De heer F. W. N. Hugenholtz, so cialistisch lid van de Tweede Ka mer, voormalig lid van onzen Ge meenteraad, die reeds geruimen tijd in Zandvoort woonde, heeft zich nu te 's-Gravenliage gevestigd. M^et 1 October a.s. is tot pachter van het'onlangs gebouwde en naar de ei- schen des ijjidis ingericht Bondsgebouw van de afdeeling Velsen en Omstreken van den Neiderl. R. K. Volksbond be noemd de heer C. J. A. Ravelli, vroe ger als zoodanig werkzaam in het Bondsgebouw alhier. Pater H. M. A. van Schalk O. M. Zoo is dan ook yoor den ijvervol len Rector der Bijkerk in het Ivle- verpark, den WelEer.w. Pater H. M. A. van Schaik O. M. de tijd van ver trek genaderd. Wanneer deze courant verschijnt, is Pastoor van Schaik reeds naar Amsterdam -vertrokken, waar Z.E. aan 't hoofd gesteld is der Parochie van den H. Antonius van Padua. Velen in de stad, doch in 't hij zon der de trouwe bezoekers der Klever- Parkkerk, zullen den vroolijken, steeds vriendelijken, opgeruimden Pater met gemengde gevoelens zien heengaan zullen zich verhen gen in de promotie die zij Pater van Schaik zoo van ganscher harte toewenschen, anderzijds zullen zij den zoo ij vervollen Priester met groot leedwezen zien vertrekken. Pater van Schaik vierde dit jaar onder zeer groote belangstelling zijn zilveren Priesterfeest. In deze priesterlijke loopbaan van 25 jaren arbeidde Z.E. 4 jaren te Bolsward, 10 jaar in Den Haag, 6 jaar in Rotterdam en thans bijna 6 jaren in Haarlem. Hier heeft hij al zijn kracht ge geven aan de versiering van Gods Huis. In de laatste jaren is de Klever- parkkerk verrijkt met preekstoel, Communiebank, ramen in 't Priester koor, een nieuw orgel, prachtige beel den, enz., en dit alles is te danken aan het onvermoeide werken van Pa ter van Schaik. Op zeldzaam artis tieke wijze heeft hij God's Huis op gesierd, niet voor zichzelf, hij wist, er slechts zeer kort van te kunnen genieten, doch om den God der Alta ren een waardige woonplaats te ge ven en den eerbied der kerkgangers voor de Majesteit Gods te verhoo- gen. Wij bidden God, dat het Pastoor van Schaik in Amsterdam welga en steeds zullen we met dankbaarheid aan zijn ruim 5-jarigen priesterlij ken arbeid in onze stad terugden ken. Den nieuwen Rector, den W.Eerw. Pater Lips, roepen wij van ganscher harte het welkom toe. Met .Onze Vloot" naar de Vloot. De .pogingen door de afdeeling Haarlem e.o. van „Onze Vloot" aan gewend om per bootgelegenheid haar leden en hun huisgenooten in de ge legenheid te sitellen de vlootrevue te Amsterdam a.s. Zaterdag bij te wo nen, zijn naar wensch -geslaagd. Het bestuur heeft nu besloten, op dien dag beschikbalar te stellen de Salonboot „Koningin [Walhelmina". Deze boot levert ook ingeval van minder gunstig weder volkomen be schutting pp tegen regen en wind. Het Bjestuur is van meening, dalt „Onze Vloot" op deze wijze waar dig vertegenwoordigd zal zijn en noodigt de leden uit, zooveel moge lijk van deze gelegenheid gebruik te maken. In verband met de h'ooge koeten, welke hieraan natuurlijk voor de vereeniging verbonden zijn, kan deze gelegenheid den leden on mogelijk kosteloos aangeboden wor- den; de bijdrage is echter zoo laag gesteld dat zij wel binnen ieders- be reik zal vallen. - De boot is toegankelijk uitsluitend voor de leden der Nederl. Ver. „On ze Vlo-ot" afd. Haarlem en 'Omstre ken, met hunne hnisgenooten, op ver toon van bewijs van lidmaatschap (kwitantie-contributie 1910). De bijdrage in de kosten der boot is gesteld op f 0.25 per perso-on (al- zoo voor ieder lid en voor ieder huis genoot) en moet worden voldaan bij aanboordkomst a;an de door hét Be stuur ïnet de controle belaste per sonen. s De „Koningin [Wdlhelmina" voe rende de vlag jnet het monogram van „Onze Vloot", ztel liggen aan de De Rnyterkade (Steiger 8), achter hét 'Centraal Station. De boot zal van daar afvaren naar 'de .aan de Handelskade verzamelde Oorlogschepen te 8 u.. 45 m. voor middag. Men wordt derhalve ver zocht tijdig aan boord te zijn. D-e bbot zal gedurende het Vorste lijk bezoek aan de Vloot en aan boord van de „Jucoh van Heems- kerek" in de nabijheid der Oorlog schepen liggen. Na afloop ,van het Vloötbezoek zal zoo mogelijk een kleine tocht worden gemaakt. Te ongeveer twaalf ure zal de boot wieder aan de De Ruyterkade aanleg gen. Er bjestaat aan boord van de Sa lonboot gelegehheid iets te gebrui ken. Een jubilé. Men verzoekt ons te melden: Er heerschte gisterenavond in café „Nassau" een buitengewone bedrijvigheid. Het was n.l. 10 jaren geleden dat de heer Ferd. F. Wedewer zijn café aan de Nassaustraa't opende en thans herdacht hij met zijn vrienden de zen dag. De heer F. Wedewer, de alom bekende zanger, heeft vele vrienden, zoodat het hem niet aan belangstel ling ontbrak. Tot laat in den avond vierde men gezellig feest, waarbij de heer A. M. Vrugt de stemming, met zijn geestige voordrachten, op't goede peil wist te houden. Nog een zilveren feest. Heden viert de beer L. Rog den dag, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad als druk- kersleerling bij- de firma Joh. Ensche dé en Zonen alhier. Toen hij hedenmorgen aan zijn ma chine kwam, groepeerden allen zich om hem en werd hem namens het druk kers-personeel door een zijner kame raden als blijk van achting en sym pathie een prachtig rookstel op zilve ren voet aangeboden, waarvoor d-e jubi laris allen met eenige hartelijke woor den dankte. Joh. de Breuk. De heer Joh. de Breuk, Wethouder onzer Gemeente, is verleden Vrijdag door een llauwte overvallen. Door zijn geneesheer is rust voorgeschreven. De laatste berichten luiden gelukkig geruststellend. Telefoonverkeer. De directenr-geDeraal der posterijen en telegrafie maakt in de Stct. bekend, dat, met ingaDg van 26 dezer, Bruns- büttelkoop wordt opgenomen in het telefoonverkeer o.a. met Haarlem, IJmuiden. De prijs van een gewoon enkelvou dig gesprek zal f 0 90 bedragen, Overigens zullen de tariefs- en en verkeersregelen gelden, welke voor het Nederlandsch-Duitsch telefoonver keer vastgesteld en in den Post-, telegraaf- en telephoongids vermeld zijn. Jubilé Burghoorn. De stationsassistent van het Goe derenstation der H. IJ. S. M., de heer N. Burghoorn, vierde vandaag zijn zilveren jubileum. Te Delft trad de heer Burghoorn hij de Maatschappij in dienst en kreeg achtereenvolgens de stand plaatsen Den Haag, Amsterdanj, Utrecht, ümsterdaïn en Haarlem. Hier is hij nu reeds 12 jaar gesta- tionneerd, waarvan de laatste zeven jaren als assistent op 't Goederen station. De jubilaris, die met verlof is, bracht den dag in zijn woning in feestelijk samenzijn door. Namens het ambtenaarskorps is de onderstationschef, de heer Backx, den jubilaris te zijnen huize gaan complinienteeren. Van vele zijden ontving de heer Burghoorn bewijzen van sympathie. De groote drukte op 't goederen station met 't kolenvervoer, enz., ver oorloofde den ambtenaren niet en corps van hun belangstelling te doen blijken. Te ongeveer elf uur werd hem hij monde van den heer Dodenhuis, sta tionschef, namens het personeel een cadeau aangeboden, bestaande uit 'n prachtigen spiegel in eikenhout ge beeldhouwde lijst. De heer Doden huis feliciteerde den jubilaris met dezen herinneringsdag, bracht te vens in herinnering dat hij 3 jaren met hem gediend had te Delft, en hoopte, dat hij nog vele jai-en de Maatschappij met denzelfden ijver zou blijven dienen. Namens de beambten feliciteerde de heer J. van Dam, lading-meester, den jubilaris. Ook de handel was niet achterge bleven. Namens dezen bood de heer J. van Wijn den jubilaris een cou vert aan met inhoud. Namens de Maatschappij werd hem de gebruikelijke oorkonde met couvert geschonken. Verder werden vele bloemstukken aangeboden en regende het visitekaartjes. Zoo is deze dag voor den heer Burghoorn tot een onvergeetlijken gemaakt. De Ned. Natuurhistorische Vereeni ging. De AfdeaLimjg Haarlem zal een excursie houden op Zondag 25 dezer naar Beverwijk over „Rooswijk" naar Wijk aan Zee en IJmuiden. Vertrek uit Haarlem per H. S. M. (dagretour naar Velsen) om 10.10. Terugkomst 5.29. Oip de Excursie zal eene vergadering gehouden worden, tot het stemmen voor 4 Hoofdbestuursleden. De Ned. R.-K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. Zoo- als wij reeds Zaterdag meldden, zal de jaarlijksche Bondsvergadering van bovengenoeinden Bond gehou den worden op Zondag 2 October e.k. in het gebouw St. Bavo, alhier. Behalve statutenwijziging en be stuursverkiezing, vermeldt de be schrijvingsbrief ook nog twee zeer belangrijke voorstellen. en konijnen: met 3 inzendingen Blauw Weener reuzenvoedsters, le prijs, 2e prijs, e3 prijs, henevens 2 eereprijz en.Met collectie jonge Wee ner reuzen, tegen alle rassen, le en eereprijs, met Lotharinger voedster in afd. zware konijnen, 2e prijs, met ruim 15 pond gewicht, Lotharinger voedster, jong, 2e prijs. G. M. Govers, welke vier inzendin gen Lotharinger konijnen had, een le prijs. J. Seheffers, met een inzending col lectie jonge Lotharingers tegen alle rassen, 3e prijs. G. Bruigom, met 2 inzendingen Vlaamsche reuzen en 2 inzendingen Lotharingerreuzen 3 zeer eervolle vermeldingen. Aanbesteding. Vanmorgen te elf uur is door den heer Commissaris der Koningin in 't Gouvernements gebouw aanbesteed: het maken en leveren van beton blokken voor de golfbrekers van de havenhoofden te IJmuiden, behoo- rende tot de werken tot onderhoud, herstel en verbetering van't Noord zeekanaal. Raming 9000. Minste inschrijving van: L. Volkert Az. ,Sliedrecht, en A. Bos Pz., te Dordrecht, ƒ8500. Overreden. Op de Nassaulaan werd een achtjarige knaap door een he spannen sleeperswagen overreden. De wielen gingen den knaap over 't onderlijf, zoodat hij niet hij machte was op te staan, terwijl hij kermde van pijn. Door een man opgenomen, werd hij bij iemand binnengedragen, van waar hij later per rijtuig naar zijn woning in de Berckheydestraat ge bracht werd. De voerman had geen schuld aan het ongeval, daar de jon gen op het laatste oogenhlik nog wilde oversteken en voor het paard, viel. Door de ruiten. Dinsdagmiddag stonden eenige jongens in de Van Zompelstraat, aldaar op school gaan de, tegen een ruit geleund met elk ander te praten. Plotseling heeft een hunner, zekere Jansen, de flau we aardigheid zijn makkertje v. D. een duw te geven, waardoor de ruit vernield werd. Balddadig. Op het terrein der voor malige Gasfabriek werd gisteravond een oud vrouwtje de dupe van eeni ge balddadige jongens. Deze hadden n.l. een lijn gespan nen, en toen nu het vrouwtje aan kwam, viel zij daarover, met het ge volg, dat zij zich deerlijk bezeerde. De laffe jongens hadden ijlings de Vlucht genomen. Uitspraken van de Rechtbank. A.G de Bi., glazenwasscher, zwer vende, bedelarij: en weerspannigheid, 3 dagen hechtenis en 6 maanden plaat sing in eene Rijkswerkinrichting; P. W., en C. II. J., beiden los werkman te Haarlem, verduistering, 2 maanden gev.straf, de la een jaar gev.straf; P.. J. Z., voorslaander te Haarlem, f 5 boete of 5 dagen hechtenis; W. V., arbeider te Hillegom, wederspanaigheid, 14 d. ge,v.straf; Pt W., en II. Th. M., losse Werklieden, zwervende, diefstal, de le vrijgesproken, de "2e negen maanden gev.straf; A. N., tuinder te Heemskerk, diefstal, vrijgesproken. S. SI., metselaar te Haarlem, overtreding Hondenbelas ting, f 6 boete of 1 d. hecht.; Bi van A., metselaar te Haarlem, alsvoren, vrij gesproken; J. M., kaaskoopersknecht te Haarlem, alsvoren, f 6 boete of 1 dag hechtenis; D. WL, groentenkoopman te Haarlem, alsvoren vrijgesproken; P.C. V.' uitdraagster te Haarlem, als voren, f 6 boete of 1 dag hecht.J. de K., werkman te Haarlem, appél overtre ding Jachtwet, 7 dagen hechtenis; D. R., werkman te Spaarnwoude, weder spannigheid, 14 d. gev.straf; M. Th. van B., dienstbode te Heemstede, dief stal, 2 maanden gev.straf met aftrek prev. hechtenis; ,Wu II. K. en O. de J., grondwerkers te Aalsmeer, mish. amb tenaar in functie, de le zes weken gev.straf, de 2a vrijgesproken; S. de G. los werkman te Velsen, diefstal, f 5 boete, of 5 dagen hechtenis; J. G.verlof houder te Santpoort, eenv. beleediging f 8 boete of 8 dagen hecht.; T. C., arbeider te Haarlemmermeer, mishan deling, 10 dagen gev.straf; J. N. van der M., tuiniersleerling te Alkemade, diefstal f 5 boete of 5 d. hecht.; W. Th. D., varensgezel zonder vaste woonplaats 14 d. gev.straf; J. V.,b leekersknecht te Zaandam, f 5 boete of 5 d. hecht.; A. C. van S., los werkman te Haarlem, diefstal 3 maanden gev.straf; C. E. N., los werkman, te s-Gravenhage, verduis tering 3 maanden gev.straf; D. T., tim merman te Edam, mishandeling f 15 boete of 10 dagen hechtenis. Zie vervolg „Stadsnieuws" verder op in dit blad. HA ABLBMMBRMEER. Een brandspuit in de Lisserbroek. Aan B. en Wl is door de bewoners van Lisserbroek een adres gericht, voorzien van. de handteekeningen van alle Lis- serbroekbewoners, om aldaar een brand spuit geplaatst te krijgen. Wij, vernemen dat ingeval van brand aldaar, de brandspuit van Lisse geen dienst meer zal doen, zoodat dan pile hulp moet komen van. Abbenes, dat ruim: 5 K.M. van. Lisserbroek is verwij derd. Vooral bij, nacht zal het zeer lang, wellicht al te lang duren, eer de ge- wenschte hulp aanwezig zal zijn. Het, verzoek der Lisserbroekers lijkt ons geheel billijk en het zou ons niet verwonderen als D. en [Wl er ook' zoo over denken. iWs hopen voor de adressanten, dat hun verzoek succes mag hebben' Misschien vinden B. en Wl wel rede nen tot meerder, reorganisatie van ons brandweerwezen, wat in verschillende opzichten zeker geweascht zou zijn. Overreden en gedood. Door een au tomobiel werd te Hoofddorp een prach tige huishond van den heer De Groot op den Hoofdweg overreden en gedood. Wegens het vele stof is het nummer der auto onopgemerkt gebleven. De familie was zeer ontsteld toen zij het ongeval bemerkte, daar men zeer aan het» beest gehecht was. Personalia. De klerk ter secretarie, de heer G. de Rooi is benoemd tot amb tenaar ter secretarie te Zoetermeer. IJMUIDEN. De stoomvisscherij te IJmuiden opnieuw bedreigd. 'Onder dit opschrift vonden wij in „de Telegraaf" van Dinsdagavond een artikel, waarvan de hoofdinhoud ook voorkomt in een bericht in „Haarlem's Dagblad" van denzelf den datum. Het schrijven van de afd. IJmui den van den (anarchistischen) Al- gem. Ned. Zeemansbond, dat ons Welwillend ter inzage werd verstrekt en hetwelk behalve aan de vereeni ging van Reeders, bovendien aan iedere te IJmuiden gevestigde ree- derij afzonderlijk werd gezonden, ziet er, oppervlakkig beschouwd, vrij kalm uit. ,Van dreigementen geen sprake. Alleen is de groote kwestie, dat de Alg. Ned. Zeemaflsbond, evenals het vorige jaar, het daarheen tracht te leiden, dat de reederijen dien bond erkennen. Zooals bekend is, is dat het vorige j,aar den bond niet gelukt. De reederijen stel dan zich "toen op het standpunt, gaarne te willen on derhandelen met de bij hen in dienst zijnde opvarenden en eventueel ook met hun vakorganisatie, maar niet met den bovengenoemden bond, die geenszins kon beschouwd worden te zijn de vakorganisatie deb vissciher- lieden, in dienst bij de IJmuider reederijen. iWaar thans de „Bond" als bemid delaar wil optreden, wanneer zich aan boord der stoomtrawlers geschil len voordoen en inlichtingen vraagt omtrent verzekering der zeelieden, iets w,at ieder opvarende te allen tijde van zijn eigen reederij kan ver nemen voor zoover zij. dit nog niet mochten weten, daar is de toeleg meer 'dan doorzichtig. Het is er den Bond namelijk om te doen thans langs geleidelij ken weg te bereiken, wat hem langs revolutionairen weg is ge bleken onbereikbaar te zijn. Dat heeft de mislukking der sta king van het vorig jaar voldoende getoond. Thans begint de „Bond" zeer zoetsappig' met hét doen van eenige verzoeken, die o ogenschij nlij k van Weinig ingrijpenden aard zijn, om, bij inwilliging daarvan (zéér ge leidelijk natuurlijk!) te komen met „verzoeken" van wèl ingrijpenden aard 1' En dit gevaar zullen de reederijen zéker niet onderschatten. VELSBN. Bekroond. De inzending ran de Rijkstuchtechool alhier is op de Ten toonstelling te Brussel met een gouden medaille bekroond. WUK-AAN-ZEE. De vacature. Voor de vacature van onderwijzeres aan O. L. School alhier hebben zich 33 sollicitanten aangememeld, een voor Wijk aan Zee ongekend groot getal. De badgasten. Naar wij verna men is het getal badgaeten dit jaar bijzonder groot geweest. Er wordt gesproken van 30C0, die minst^ps 3 dagen hier hebben vertoeft. D« paar dentram heeft ongeveer 15000 passa giers meer vervoerd tijdens het seizoen dan verleden jaar. HEEMSKERK. Een gestoorde bruiloft. Woensdag trouwden met veel plech tigheid de dochter van een welgezeten landbouwer met een zoon van de wed. N. uit Osdoro, gem. Sloten. Toen de festiviteiten in de kerk waren atgeloo- pen, begaf zich de moeder van den bruidegom naar de Eerw. Zusters en daarna naar het café, waar de paarden gestald waren. Alhier kreeg deze bejaarde vrouw een aanval van beroerte Zij werd terstond naar de woning van den broeder der bruid vervoerd, waar haar de Sacramenten der Stervenden werden toegediend. De wed. ligt thans, waarop wij dit schrijven, buiten kennis. Haar toestand is zorgwekkend. ZANDVOORT. Onze badplaats. Aanwezig op 9 Sept 1910 1546 pers. Bijgekomen tot 13 Sept. 73 Vertrokken 1619 pers. 512 Aanwezig op Sept. 13 1910 1107 pers. Jammer werkte voor hen het weer niet erg mee. Een vereerende opdracht. Den heer C. Trier, directeur van het Pooliche Koffiehuis te Amsterdam en het Groot Badhuis alhier, viel eene groote onderschieding te beurt. Aan zijn Chef de Cuisine van hier, den heer Van der Linden, werd namens H. M. de Koningin opgedragen de zorg voor het diner op zich te nemen, dat heden het Belgische Koningspaar ten Paleize alhier zal worden aange boden. BLOEMEND AAL. Die jM.ilitieraad. De zitting van den Militieraad, zal yoor deze gemeente gehouden worden te Haar lem, in den Stads Doelen, op, Dinsi- dag den 18en October a.s. des voop- middags te 10 uren. tV er gunning. Aan den heer G.; J. Koelen alhier, is vergunning ver leend tot den verkoop van eterken' drank in het klein, yoor het perceel plaatselijk gemerkt no. 191 en ge legen aan den BloemendaaLsehe weg.. Naar wij met zekerheid vernemen, heeft de heer Mr. P. Tideman /ijn ont slag genomen als lid van den. Raad dezer Gemeente. De reiden moet wor den toegeschreven, aldus deelt men ona mede, aan te drukke werkzaamheden. LISSE. Automatische ontsteking. Naar wij vernemen bestaat het plan bij de directie der gemeentelijke gas fabriek alhier om bij wijze van proef een tiental automatische ontsteking en bluechapparaten aan te schaffen. Een tribune voor onze Harddraverij. Het bestuur der Harddraverijvereeniging is door aan koop eigenares géwordén van een tri bune, welke dezen zomer dienst beeft gedaan op de terreinen van de Voet balwedstrijden te Haarlem. Op het terrein der harddraverij zal zij dus dit jaar een eigen tribune plaatsen, hetgeen zeer zeker aan het geheel een schooner aanzien zal geven. Voorheen bestond deze tribune maar uit een ruw getimmerte, zoo inder haast opgeslagen. Uit bovenstaande blijkt, da,t 't be stuur der JJiarddraverijvereeniging „Lisse en Omstreken" alles in het werk stelt het haren leden zoowel als 't publiek zoo aangenaam moge lijk te maken. - Enfin, de goede naam onzer hard draverij is wijd en zijd .bekend.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1910 | | pagina 1