Openbare Verkooping Openbare Verkooping Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping K. J. TROUPIN VERPLAATST: VEERSTRAAT H. FRANKEN Jr., Nog een partijtje Dames Japonstoffen ANTHONIESTR. 46 Advertentiën. de Huismanswoning Openbare VrijwilligeVerkooping BOUWTERREINEN. Grafmonumenten, HOMMEN Co. voor veel verlaagde prijzen bij J. C. RUSTMAN THEOD. G. VAN DUSSELDORP Bericht hiermede de ontvangst der NIEUWE STOFFEN voor het a.s. seizoen. J. H. Wildervanck de Bleeaurt Louis A. Glaser Elegante Coupe. Prijzen billijk. V KUNST Notaris jTcTBURKENS o utwaren J&fhraak- Notaris M. GBUVERNE te Alkmaar Zaterdag 24 September 1910 Zaterdag 24 September 1910 Zaterdag 24 September 1910, Niwa Mt4H Tetamnr LUIERMANDS-ARTIKELEN. van Liemt-Huijsen, ANEGANG 36, MEUBELMAGAZIJN Hef ideale Bruinbrood. Alleen bij Hofleveranciers. ill* Heeren- en Dameskleêrmakerij 5 Barteljorissf raat 5 b.d. Smedestraat. dfO Wanneer wit niet zoo gauw had kun nen winnen ok de 1ste opl. aangeeft, dan was deze grondslag van 'de winst •öagnifiek gezocht. Bedoeld eindspel Was voorgekomen in een partij. De Auteur had Wit en maakte de partij tin onderstaande oplossing uit, en zoo hls \vij dan hebben gezien, !was die winst prachtig mooi berekend en zooals wij dit mogen noemen royaal gespeeld, wat tfele damspelers niet gezien of aanger durfd hadden. Stand van Probl. No. 50. „II Trovatore" Zw. 5 schijven met 1 dam op 5 8 9 16 26, dam op 3. Wit 6 schijven met 1 dam op 14 17 24 31 37 42, dam op 34. Oplossing wit speelt. 24—19, 19—13, 34—48, 42—38,, 31— 27, 37—31, 48:15, en wint. In dank goede oplossingen ontvangen van Mej. Z. Lantinga, 49 ,en 50; de heeren H. Lantinga, 49 en 50; Wi. van Daalen, 49 en 50; C. P. Kraaij, 49 en 50; P. Hopman, 49 en 50; L. Kap- teijn 49 en '50; K. Visser 49 en 50; A. M. Berghuijs 49, allen te Haarlem; C. v. d. Werft, 49 en 50; W. C. Faas, 49 en 50, Overveen; C. v. d. Berg:, 49 en 50, Noordwijkerhout; H. Lan tinga Jr., 49 en 50, VHage. CORRESPONDENTIE. W, v. d. U. Haarlem. Uw probleem nagezien en geschikt voor den wed strijd, wordt zoo spoedig mogelijk ge plaatst. C. v. d. Wi., Overveen. Mijn dank •Voor den toegezonden partijstand. Het eerste wat mij opviel, was dat uw mu tatie foutief was en wat den stand van zw. betreft wel wat sterk; bij nadere beschouwing vond ik nog een vlugger opl. b.v. 9—14, 14—20, 16—21, 50:35 en wint. Zw. kan ook wel spelen 50 45 en 45:1 met winnenden stand. H. C. v. O. Een beoordeeling uit den vreemde 'van Nederlandsche kunstwerken op de Brusselsche tentoonstelling. In het Augustusnummer van het be kende tijdschrift The Watchmaker, Je weller, Silversmith and Optician uit gever Heijwood Co. Lmt., Holborn, Londen, wijdt de Engelsche kunstcri ticus Wi. Augustus Steward een breed voerig, rijik geïllustreerd artikel aan de •Goud- en Zilversmidskumst op de Brus selsche Tentoonstelling. Het werk van een onzer landgenooten siert het titelblad en in waardeerende zoowel als critische beschouwingen be oordeelt Steward de inzendingen der verschillende landen. Wat Nederland betreft vinden wij o.a. liet volgende .vermeld: „In church work the Holland sec tion stands pre-eminent. There are cha lices of excellent workmanship and de lightfully wrought monstrances aIso pyx Among the finest work in this class are the pieces by G. P. Birom, of Utrecht, whose work is not altogether unknown in Great-Britain for he is one of the few fortunate silversmiths whose worn has been exhibited at the Royal Acade my, The silver gilt and enamelled chain of die Guild of St. Beruulph in Utrecht, Which. Iillustnate, being shown there in 1907. A gold monstrance, now the property of Haarlem Cathedral is a magnificent specimen of the construc tive silversmith's art, for it evidences Hot only a diversity ol talent, but also extreme technical knowledge. The mon strance symbolises the tree of life and the Paradise of Heaven, as described in die apocalypce of St. John the Evan gelist The foliage of the tree of life ionns an exquisite backing to the mon strance, and adds a delicacy of finish Which needs to be seen, to be thorough ly appreciated. The drawing of a mon strance in the Gothic style of very fine and delicate proportions is also shown. Il was made for an Amsterdam church by this remarkable firm of Dutch eccle siastical silversmiths. The drawings on ly are shown at Brussels, but I am for tunate in obtaining a photograph of the original. The statuette of St. Mi ciiael, shown at the Exhibition, was presented to die Queen of Holland by one of the loyal cities on the occasion of a royal visit. This forms the fron tispiece to this issue." Wiji geven hierbij voor onze lezers die de EngeLsche taal niet geheel mach tig zijn eene zooveel mogelijk letter lijke vertaling. „In kerkelijk werk staat de Hol- landsche afdeeliug op den voorrang. Er zijn kelken van buitengewone bewer king en heerlijk gewrochte monstran- zen, zoowel als cibories. Onder liet fijn ste werk in deze klasse behoort de inzending van G. Bi. Brom te Utrecht, Wiens werk niet onbekend is in Groot- Britannië, want hij is een van de be voorrechte zilversmeden, wiens werk Werd tentoongesteld in de „Royal Aca demy". De verguld zilveren en geëmail leerde keten van 'het St. Biernulphus- gilde te Utrecht, waarvan hierbij een illustratie gaat, werd daar in 1907 ge ëxposeerd. Een gouden monstrans, nu het eigen dom der Haarlemsche Kathedraal, is een prachtige getuigenis van construc tieve zilversmidskunst, want het toont Hiet alleen een veelzijdig talent, maar ook een buitengewoon technische be kwaamheid. Demonstrans is een symboltake voor stelling van den boom des levens, en het iliaaelsche Paradijs zooals dit is be schreven in de Apocalyps van St. Jo hannes den Evangelist. De overschoone achterzijde van den monstrans wordt gevormd door de bladeren' van den hoorn des levens. De fijne afwerking dient gezien te worden om deze ten Volle te waardeeren. De teekëning van e®n monstrans in Gothischen stijl, van schoono en tesre proportiën is mede tentoongesteld en was vervaardigd voor <ien kerk te Amsterdam in deze be noemde werkplaatsen van Hollanidsche kerkelijke ziivorsmiidskunst. Alleen lie teekeningen zijn tentoongesteld in Brus sel maar ik' was zoo gelukkig een fo tografie van het origineel te bekomen. De beeltenis van St. Michael, ook onder h et werk' op de Tentoonstelling, is aange boden aan H. M. de Koningin van Hol land (door de stad Zwolle ter gelegen heid van een bezoek van H. M. Deze siert het titelblad van dit ar tikel. Boekbeoordeeling. Een uitmuntend ge schrift. Het laatst verschenen nummer der „Politieke en Sociale Studiën, uitge geven onder toezicht van mr. P. J, M. Aalberse" (Futura, Leiden) is een werkje van mr. A. Baron van Wijn bergen, en heeft tot titel: „Hoestaan wij tegenover de moderne strafrechts- leer Dit is inderdaad een uitmuntend geschrift: het behandelt een actueel en hoogst belangrijk onderwerp, op eene duidelijke, voor ieder bevattelijke wijze. De behandelde vraag is actueel en van groot belang, niet slechts voor rechters, advocaten en wetgever# maar ook voor leeken op het gabied van het strafrecht, ook voor de groote menigte. Hoe dikwijls wordt niet onder ons de vraag besproken, hoe het toch komt dat in onzen tijd de misdadiger zoo gemakkelijk „ontoerekenbaar" wordt verklaard; hoe het toch komt dat zoo dikwerf voor zware misdaden de geringste straf wordt opgelegd die de wet toelaat; hoe het toch komt dat de gevangenissen hoe langer hoe meer „comfortabel" worden ingericht, zoodat zij, als men zeo doorgaat, spoe dig meer op ziekenhuizen dan op strafplaatsen zullen gelijken? Op al die feiten, die zoo sterk indruischen tegen het rechtsbewustzijn onder het volk, werpt mr. van Wijnbergen een helder licht: voor een goed deel zijn het uitvloeisels der moderne atraf- rechtsleer. Vervolgens: het is een treurig feit, dat de behandeling van strafzaken vooral wanneer het zware misdaden betreft niet slechts doorgeleerden, maar ook door het gewone volk wordt gevolgd met groote nieuwsgierigheid, met hartstochtelijkheid. Dan leest het publiek met graagte wat door den rechter, den verdediger, en vooral ook door den „psyohUter" wordt gezegd omtrent de groote vragen van het strafrecht. En dat in onze gerechts zalen dikwerf de moderne strafrechts- leer aan het woord is, zal wel niemand ontkennen maar dan is bet ook van groot belang, aan het volk eens duidelijk te maken, hoe, van Chris telijk standpunt gezien, die moderne leer er uit ziet, en het goede van het kwade te onderscheiden. Bovendien herinnert het voorwoord er aan: dat „binnen niet langen tijd vermoedelijk in onze Staten-Generaal aan de orde zal komen eene herzie ning van ons Strafwetboek." Dan zal er ongetwijfeld, niet alleen in de Ka mer, maar ook in de volksvergade ringen, niet alleen in wetenschappe lijke tijdschriften maar ook in dag bladpers geredeneerd en gebazeld worden over straftoerekenbaarheid, vrije wil, enz. enz. Maar dan is het ook nooaig, dat ons christenvolk wete, wat er, volgens de Christelijke begin selen, over dat alles te houden is. Om al deze redenen is het werkje van mr van Wijnbergen hoogst actueel. En nu meene men niet, dat de aangeboden schotel voor den gewonen man toch wel ongenietbaar zal blijken, omdat de spijs te zwaar, en bovendien nog wel sterk gekruid zal zijn met aanhalingen in allerlei vreemde talen. Zeker, eene verhandeling welke dan ook, over straf en strafrechtsmeenin- gen, kan uit den aard der zaak nimmer een uitspannkgslectuurtje worden, waarmede men zich bezighoudt in een verloren kwartiertje, desnoods... après diner. Maar de bedoeling van den schrijver is geweest: „inpopulai- „ren, voor oenieder bevattelijken vorm en dan nog slechts in hoofdzaak duidelijk te maken, wat naar oaze „meening, bij al hetgeen op dit gebied „wordt gezegd en geschreven, als het „juiste te beschouwen is"; en dat doel is m. i. ook bereikt. Het boekje is nog niet tachtig blad zijden groot, met flinke letter gedrukt verdeeld in' zeven hoofdstukken; de aanhalingen uit vreemde schrijvers zijn alle vertaald in het Hollandsch; (toch wordt meermalen de grondtekst medegedeeld aan den voet der blad zijde) en de voorbeelden, door den schrijver gegeven ter verduidelijking, zijn meestal aan het gewone leven ontleend. Ieder gewoon ontwikkeld mensch kan, dunkt me, dit boekje „verwerken." Nu wil ik hier niet den korten in houd geven; maar wèl een ieder aan sporen dit geschrift te lezen. Wel is het een serie-nummer der „Politieke en Sociale Studiën", maar toch zal het hopen we ook wel verkrijg baar zijn voor wie op die „Studiën" niet zijn geabonneerd. Verschillende afleveringen immers van dat tijdschrift worden door „Futura" ook als afzon derlijke brochuren uitgegeven. Moge Baron van Wijnbergen's uit muntend geschrift in veler handen komen, D. Een nieuwe waardigheid? In een advertentie in de Tel. van gisteren lezen wij „Heden overload tot onze diepe droefheid, plotseling, zacht en kalm, onze innig geliefde Echtgenoot, Vader, Beha wd-,Grootvader en Zwager, de heer Oud-Apotheker en Stamgrofeet in Jada. Stamprofeet in Jada we kunnen het niet thuisbrengen te Beverwijk. is voornemens, op Woensdag 28 September 1910 des namiddags te 10 ure, in bet Hotel ter Burg te Beverwijk, publiek te verkoopen: 1. Een perceel uitstekend WEILAND, genaamd „De Groote Papenkamp" gelegen aan den Zuider Maalweg te Heemskerk, kadastraal aldaar bekend in Sectie C nummer 322, groot 2 hectaren 13 aren 10 centiaren, ook geschikt om ingestoken te worden. 2. Een perceel uitstekend WEILAND, genaamd „De Kleine Papenkamp" gelegen aan den Zuider Maalweg te Heemskerk, kadastraal aldaar bekend in Sectie C nummer 57 groot 1 hectare 77 aren 20 centiaren, ook geschikt om ingestoken te worden. De perceelen worden eerst ieder afzonderlijk en daarna gecombineerd opgeveild en afgeslagen. Breeder bij biljeten omschreven. Nadere informa- tiën ten kantore van voornoemden Notaris, Groote Houtstraat No. 139 te Haarlem. Ten overstaan van den Notaris te Sloemendaal» zullen op Woensdagen 5 en 12 Oct. 1910, telkens 's avonds 7 uur, in het Stations koffiehuis te Santpoort, in het open baar worden geveild bij inzet en toeslag Zeven WOONHUIZEN en BLOEM- BOLLENLAND, staande en gelegen te Santpoort gemeente Velsen, nabij de Jan Gijzenvaart Kad. sectie F No. 1829 a 1836 groot: 61, 41_H.A. in 4 perceelen, breeder bij biljetten omschreven. Inmiddels uit de hand te koop, te bevragen bij genoemden Notaris ten kantore, waar verdere inlichtingen te bekomen zijn. te HEEMSTEDE, op Dinsdag 20 September 1910, des voormiddags ten 10 uur, ten overstaan van den Deurwaarder LOUIS A. GLASER, op een terrein gelegen in deD Haar lemmerhout, achter hst Hotel Roozen van ea Aiiea afkomstig van de geamoveerde villa „Houtrust". Daags vóór den verkoop te zien. zal verkoopen te CASTRICUM, in het Café van den heer v. BENTHEM, op Woensdag 5 October 1910, des voormidd. 10 uren: met Schuur, Tuingronden en diverse uitmuntende Landerijen te Castricum, liggende aan den Bakfcummerweg, aan de le Groenelaan en den Uitgeester- weg, samen groot 11 hectaren, 60 aren, 10 centiaren. Nagalaten door wijlen den heer JAN SCHUIT Simon'szoon. De landerijen zijn Kersttijd a.s. te aanvaarden. N.B. Ruim 7 hecraren zijn bijzonder geschikt voor de groenteteelt en de bloembollencultuur. Notaris SEIGNETTE te HAARLEM zal op 's namiddags na 5 uur in het ver kooplokaal „de Gouden Leeuw" aldaar publiek verkoopen Een HiïERENHUIS, van waaruit men riant uitzicht heeft over het Spaarne, met ERF en TUIN ta Haarlem aan het S p a a r n e, Slaatselijk geteekend 93, naast de K. Kerk, Kadaster Sectie D. No. 6Q30, groot 1 a. 37 c.a. Het perceel is van alle gemakken voorzien. Te bezichtigen Dinsdags en Donder dags en op den verkoopdag, telkens van 2 tot 4 uur, mits vooraf belet vragende bij de bewoonster. Nadere informatiën ten kantore van Notaris SEIGNETTE voornoemd, Kruisweg 72. Notaris SEIGNETTE te HAARLEM zal op 's namiddags na 5 uur in het ver kooplokaal „de Gouden Leeuw" aldaar publiek verkoopen Een HEERENHUIS, van alle ge makken voorzien, met ERF en TUIN te Haarlem aan de Jansstraat met uitgang naar de Bakeneesergracht, plaatselijk geteekend 19 Kadaster Sectie D. No. 7302 groot 2 a. 35 c.a. Te bezichtigen Dinsdags en Donder dags en op den verkoopdag telkens van 2 tot 4 uur, mits vooraf belet vragende. Nadere informatiën ten kantore van Notaris SEIGNETTE voornoemd, Kruisweg 72. Notaris van N1EKERK, te Haarlem, is voornemens op in het verkooplokaal „De Gouden Leeuw" te Haarlem publiek te ver koopen: EEN WINKELHUIS met ERF en GROND te Haarlem aan de Zuidpol derstraat No. 53, kadaster sectie E No. 1580, groot 1 are, 19 centiaren, verhuurd voor f4.50 per week tot 1 Nov. a.s. Bezichtiging Dinsdags, Donderdags en op den verkoopdag van 24 uur. Nadere informatiën ten kantore van voornoemden Notaris, Rolhuizen 2. te Zantvoort wegens opheffing eener [complete Behangerszaak ten overstaan van den Deurwaarder op Donderdag 22 September 1910, des voormiddags ten 10 ure, in een der zalen van het café „Zomerlust" van den heer M. C. SNIJER, van Vloer- en Tafelzeilen, Karpetten, Loopers, Matten, Vitrages, Dekens, Linnen damast, ïafelkleeden, Lancas ter, Gordijneafranjes, p.m. 3000 rol Behangselpapier en hetgeen meer ten verkoop zal worden aangeboden. Te zien Dinsdags en Woensdag vóór den verkoopdag van 103 uur. De Maatschappij verkoopt hare bouwterreinen, welke zijn gelegen in een druk in aanbouw zijnd stadsgedeelte, tegen billijke prijzen, op gemakkelijke voorwaarden, terwijl zij in de gelegenheid is ,,BOU vVCREDIETEN" te verstrekken. Te bevragen Schotersingel 13. STEENHOUWER IJ voorhanden ruime Keuze Hemdjes 7J/2 10 12y2 17 20 ct. Flanelletjes 9 14 20 25 ct. Fl. bandjes 9 12 15 20 ct. Luiers 13 15 177a 20 23 30 tot 40 ct. Wollen luiers gesch. 30 45 75 85 fl,10 Hoofdluiers 30 40 50 tot f2,25. Moltonluiers 24 28 371/% 45 ct. Lijfrokjes 28 34 40 45 ct. Rokjes 24 28 35 45 tot 80 ct. Onderjurkjes 40 45 50 ct. Nachtponnen 29 35 37 45 55 ct. Dagponnen 45 50 65 75 80 tot fl,70. Wollen borstrokjes 28 37 45 52 ct, Katoenen borstrokjes 9 12 14 16 ct. Wollen kousjes 16 22 26 35 ct. Sokjes 12 17 22 tot fl,10 Schoentjes 22 ct. tot f 1,10 Lakentjes 27 35 50 65 ct. Sloopjes 21 24 35 40 55 70 ct. Luiermandjes 51 62 70 95 ct. tot f 2,25. Speldenkussens 19 21 29 35 50 ct. tot f 2,00. Poederdoozen 35 50 85. Toiletdoozen f 1,10 f 1,40 f 2,25, Doopjurken Spreien. Doopgoed te huur. V.h. Maas en van Loon. tegenover de Fr. VROOM DREESMANN, berichten de ontvangst der nieuwste voor Herfst en Winter. GRONINGEN 0. Ebbingestr. 30 HAARLEM Anegang No. 40 HAARLEM. REPAREEREN, RUILEN, EMAILLEEREN en VERNIKKELEN sS< CARR'S- - - - IROUT. i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1910 | | pagina 7