CONCERT Dr. J.v. Schuylenburch Openbare Verkooping Dames Confectie. Stoomvaartberichten. Sporten Wedstrijden. Stateo-Generaal Uit onze Oost. vertenuëo. Concertzaal „de Kroon". Afwezig Schotersingel 129. VerkoopifigeD, Boelhtilzeo enz. Wetenswaardig Allerlei, Marktnieuws. MEISJE Concertbureau firma A. VERNDUT, Vrijdag 23 Sept. 1910, CHRISTIAAN KRIENS, Mevrouw ELEANOR KRIENS-Foster, den Heer JAC. VAN KEMPEN, den Heer CHARLES BLAZER, en den COMPONIST, viool. ADRESBOEK VAN HAARLEM. VAN DER WILK EN GROENEVELD. Maandag 3 October. J.H. WILDERVANCK DEBLËCOURT Zaterdag 24 September 1910, Eenige flinke Verkoopsters Briefwisseling. STADSNIEUWS. INGEZONDEN. I EEN HEEMSTEEDSCH INGEZETENE. Gewisselde stukken. Beknopt beursoerslag medegedeeld door het bijkantoor der firma F. Th. Euerardj Ged. Oude Gracht 14. Weerbericht. Waterstanden. ia* Barometerstand. Haarlem. 's avonds 8V4 uur van composities van Entree f 1,50 en f I,—. Jaargang I9I0-I9II. Prijs bij inteekening f 2,40. Na verschijning f 2,90. tot nader bericht, ZANGVEREENIGING VAN DE MAATSCHAPPIJ TOT BEVOR DERING OER TOONKUNST. De Repetitiën voor het nieuwe Seizoen zullen aanvangen op W. ROBERT Spaarne 8. J. DROST, GËBR. LOOTS, Pieterstr. 19-21 TELEFOON 721. Roode en Witte Pont 80 cent pen fleech. Voor de nieuwe zaak in Mantels en verdere Dames- Confectie Barteljorisstraat 25 alhier, worden gevraagd tegen 1 of 15 October a. s, voor het Blousen- en Rokkenvak. Schriftelijke aanbiedingen gelieve men te adresseeren J. Kroger, Spui 30a, 's-Hage. ^»d van 28 Juni j.I. werd in beginsel besloten, in te gaan op eeme aanbieding ram den heer C. L'. de Fouw, apothe ker te Bloemendaal, tot onderzoek op deugdelijkheid en vervalsching van pl.m 250 monsters melk en pl.m. 250 mon- 'lers van verbruiksartikelen. Het komt B'. en Wi. wensehelijk voor alvorens een overeenkomst niet den heel de Fouw aan t e gaan, een concept-ver ordening aan het oordeel van den ge- •oVenteraad te onderwerpen. Eerst na dat die verordening is vastgesteld, kan de regeling van de levensmiidldeteii-ppli- lie liaar volledig beslag krijgen. Tegelijk met dit voorstel bereikt den gemeenteraad een voorstel tot vaststel- bug van eene verordening pp de verkrij ging, de behandeling en den verkoop *au melk. Bi. en W. achten het noodig bet toezicht op deze soort levensmid delen, van de hier besproken regeling oit te zonderen, omdat aan eenige meer ingrijpende bepalingen daarvoor, reeds hu behoefte bestaat. De concept-verordening, die den ge meenteraad ter vaststelling wordt aange boden bevat bepalingen van zeer alge- hieenen aard. Successievelijk kan, voor daarvoor Vatbare levensmiddelen, genotmiddelen of verbruiksartikelen een Afzonderlijke Vege ling worden gemaakt, als nu ten opzichte van melk en de vloeibare pro ducten daarvan wordt voorgesteld. Aangezien dit terrein in deze gemeen te nog weinig bekend is, achten B. en bet noodig geleidelijk bijzondere regelen Omtrent bepaalde levensmiddelen, ge notmiddelen of verbruiksartikelen in het loven te roepen. De artikelen in de Algeme^ne Politie herordening, die tot nu toe bepalingen inhielden omtrent het nu te regelen on derwerp, zullen thans overbodig wor den, waarom vervallenverklaring voor gesteld wordt. Adres van de afdeeling Kenne merland van den Bond van Ne- derlandscbo onderwijzers om verbetering der jaarwedden. Van da afdeeling Kennemerland van den Bond van Nederlandsehe onderwij Zers is ingekomen een adres met memo rie van toelichting voor salaris-verhoto- ging der onderwijzers. B. en W„ stellen voor 't adres in hun banden te stellen ten fine van prae-bd *ies. Administratieve regeling kasstuk ken gemeente-ontvanger. In verband toet de toezegging idoor het ■college van B. en W. in de Raadsverga dering fvani 30 Auglustus j.l. gedaan, doen B. en Wi tevens den Raad voorstellen tot administratieve regeling der bij den gemeente-ontvanger aanwezige kasstuk ken. Verschillende berichten moeten wegens plaatsgebrek tot morgen blijven liggen (Vervolg). Burgerlijke Stand Geboren: 15 Sept. z. v. J. L'. de Vries—de Waal. 16 Sept. d. v. P. J. Hoekstra—Louws. Overleden: 15 Sept. M. G. Over- öieijer,—Volkers, 80 j., Raamvest. E. C., 13 m. d. van H. de Joijg, Roze- etraat. 16 Sept. A. da Costa, 19 j., Hazepaterslaan. 17 Sept. A. M. Ed- cius, 22 j., Kamperlaan. AGENDA. -voor Dinsdag, 20 September. Gebiouw Sb, Biava R. K Volksbond, 9 u. Repetitie Zangver- eenigine. Bisschoppelijk Museum. (Jamssfcraat 79). Geopend eiken dag van 10 tot 5 uur, tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zonda gen en K. feestdagen. Duinen Daal. öcmlderijenten toonstelling van Hobbe Smith. Te verkoopen. Dinsdag, 20 September. HOUTRAKPOLDER, HAAR- XiEMMERLIEDE EN SPAARN- WOUDE op de Javahoeve, Bor öeohoeve en Sumatrahoeve te be ginnen om half 10 v.m. Not. Daa- men, Eikendal en Eikendal (Nala tenschap van D. F. A. Bauduin). Belangrijke openbare verkooping van Landbouwmachinerieën, Land bouwgereedschappen, Paarden, Koei en, Voerbieten, Hooi, Erwtenstroo en Mest. HEEMSTEDE op een terrein in den Haarlemmerhout, achter Hotel Roozen v.m. 10 uur Deurw. L. A. Glaser —Houtwaren en afbraak, STOOMV.-MAATSGH. ^NEDERLAND' Het ss. „Koning Willem III" ver trok li Sept. van Amsterdam naar Batavia. Het ss. „Bali" (extraboot), arr. 17 Sept. van Batavia te Amsterdam. Het ss. „Nias" (extraboot), arr. 17 Sept. van Batavia te Amsterdam Het es. „Madura" (exlraboot), arr v&n Amsterdam naar Batavia, vertrok 16 Sept. van Suez. ROTTERDAMSCJIE LLOYD. r' Het ss. „Ophir", van Rotterdam haar Java, vertrok 17 Sept, van Lis sabon. Het ss. „Rindjani" arr. 16 Sept. van Botterdam te Batavia. Het ss. „Medan", van Java naar Botterdam, 17 Sept. te Suez- De zilveren voetbal. De eindwedstrijd is gisteren te Rot terdam gespeeld om den „zilveren voetbal". Onze Haarlemsche vereeni- ging „Haarlem" dong mede, doch werd in de demi-finale tegen H. B. S. ge klopt Eerst speelde „Sparta" tegen „V. O. C." twee Rotterdamsche veree- nigingen tegen elkaar. Sparta won, eenigszins geflattterl met 2-0. Beide doelpunten werden na de pauze ge maakt. Haarlem speelde tegen H. B. S. in den beginne zeer goed. Voor de pauze wordt ook hier niet gedoelpunt. Na de pauze verkneeit Haarlem tweemaal de kaus, zoodat bij het einde de stand nog 00 is. Nadat met 15 minuten de strijd verlengd is, doelpunt Haar lem, maar de bal schijnt over de grenslijn geweest te zijn, want na een langdurige bespreking met de grens rechters, wordt het punt geannuleerd. Uit een plotsehngen doorbraak maakt de H. B. S. het 2e punt, en men waant den strijd reeds beslist, als plotseling Haarlem keurig gelijk maakt, waardoor een nieuwe verlen ging noodig is, waarin gespeeld wordt tot een der partijen gedoelpunt heeft. Het geluk is ditmaal voor H. B. S., want reeds na enkele minuten draait een bal met veel effect langs Utermark en heeft H. B. S., zeker gefiatteerd, met 21 gewonnen. H. B. S. moest dus in de finale spelen tegen Sparta... de strijd was al to voren dus beslist. Sparta won dan ook gemakkelijk met 50 en heeft daarmede na 10 jarigenetrijd den Zilveren Bal gewon nen. Alcmaria. De seriewedstrijden van Alcmaria hadden gisteren het volgende resultaat: Victoria Sport (Hoorn)Alcmaria Victia III 4—1Holland (Alkmaar) D. C. II 3—2; V. V A Haarlem II 31HollandSport 5—0, wegens niet opkomen. Afdeeling A: le nrijs, V.V.A2e prijs, Haarlem [I; 3e prijs, V.V.A. Afdeeling Ble prijs, Holland2e prijs, Sport; 3e prijs, Holland. Voor den inhoud dezer rubriek, stelt de Redactie zich niet aamp llelijk Vcm ingezonden stukic geplaatst of niet geplaatst, wordi de c,,py aen inzen der niet terug gey even. brug1, hetgeen op dab drukke ver keerspunt, voor de omwoners niet aangenaam is! En vraagt men, zo-u het noodig zijn, dat .van de ijzeren brug naar de andere, de drie boomen werden verwijderd, en de muur, al was het maar veertig duim werd opgehaald en aangevuld met den beganen grond; ik meen van ja. Ook de heer Droog vond het wel noodig, anders zou hij het niet voorgesteld (hebben, het gevaar was geweken en tevens was het een net pleintje geworden. (Wanneer de gemeenteraad, het hier bedoelde punt eens goed bekijkt, dan zal de raad, dunkt mij, wel tot de .conclusie komen, dat, al is er tot nogitoe van de zijde van het pu bliek niet op gelet, er toch wel ver betering .mag .komenv En nu nog iets de leuning van de birug js (zóó wijd van opening, dat het een wonder is', dat er nog geen kind doorgevallen is. [Wanneer 'de school uitgaat, dan ziet men soms 5 of 6 dreumessen on der de leuning door kijkenze zien geen gevaar! Nu de waterleidingpijp er langs gelegen is, nu is het gevaar grooter geworden; en zal er wel eens -een waaghals je komen, die lust heeft er over te loopen, dan behoeft zoo'n kleine maar even te wankelen en hij valt er in. (Wanneer de brug van onderen voorzien was, gelijk die van de .tram, dan had men dat gevaar niet te duchten. Mijnheer de Hoofdredacteur, ik heb reeds veel plaatsruimte van u gievergd, daarvoor mijn welgemeen- den dank, hopende dat dit schrijven een goede uitwerking jnoge onder vinden. Mijnheer de Hoofdredacteur! Verleen mij eenige plaatsruimte in uw! veelgelezen blad, bij voorbaat mijn dank. Toen ik .Vrijdag Heemsteed's raaidsverslag van 15 dezer doorlas, viel mijn aandacht pp het punt der agenda aangaande den tol op de Kamperlaan. Ik z;ag omtrent 't 'geen waar mijn heer v.an den Berg de vorige vergar dering een aanmerking op maakte, (dat er geen tegen-adresisianten waren tegen den tol) dat ze er nu wèl wa ren, maar niet in den vorm zooals hij bedoelde. Inplaats zich per re kest tot den gemeenteraad te wenden, voordat het besluit genomen werd, gaat men nu steun vragen bij Gede puteerde Staten, om het besluit te vernietigen. Men ziet hier dus: da delijk in, al hebben zich, vóór het besluit, geen stemmen van het pu bliek doen hooren, er toch velen zijn die den tol gaarne zagen ver dwijnen, dus ondervindt men hier pit da.t wanneer iets voorgesteld wordt in den Raad en er komen geen stemmen van buiten, die voor .of tegen daarin uitspreken, dat het dan beschouwd wordt, het publiek onverschillig is, hoe zulk een voor stel uitvalt. l Maar in dit gevail ziet. men aan adressanten, dat dit niet altijd steek houdend is: nu het besluit gevallen is, gaa,t men reclameeren [Wil een voorstel bijval genieten, zooals het publiek dat wenscht, dan moet dat deel der gemeentenaren blijk geven aan den raad, .dat zij er belang bij hebben, of het. wèl of' niet tot stand komt. Dit "is nu in deze raadsvergade ring weer gebleken. Doctor Droog, die bij de rondvraag nog iets had over 'het verkeerspunt bij de IJzeren brug', was: door iemand opme!rkzaa,m gemaakt, dat de breedte van dezen weg, (laar uiterst onvei lig is voor zulk een druk verkeers punt. [Wanneer 'de muur aan den waterkant w.a,t opgemetseld zou wor denden en daar met den beganen weg aangevuld werd, zou dit een gnoote .verbetering wezen en tevens een verfraaiing. In dien geest heeft het geachte raadslid gesproken. Maar jammer had da,t niet veel bij val, en ook nu werd gezegd, (maar niet door den heer van den Berg, maar door den geaehten Voorzitter), dat hij het niet kon begrijpen dat het noodig zou zijn, om daar ver betering aan te brengenmen had nog nooit iets gemerkt van penig gievaar Het zou jammer zijn, dat dat mis schien verworpen werd, omdat het publiek zich niet laat hooren, of zich niet met klachten tot den Raad wendt! Voorheen werd er ook dik wijls een verbetering aangebracht* zonder dat de gemeentenaren hier luidruchtig blijk van gaven, voor te zijnNeemt maar de banken langs de .wegen, de urinoirs, dat kwam tot stand, zonder dat meen ik 't- pu bliek het voor pf tegen er over uit sprak. Een ding is tusschien twee haak jes jammer, da,t de urinoirs op zoo'n slecht gekozen plaats zijn neergezet vooral in de b.unrt vpn de ijzeren Bestrijding van zedeloosheid. De Memorie van Antwoord is ver schenen op het Kamerverslag over het wetsontwerp betreffende de be strijding der zedeloosheid. l3e Minister van Justitie heeft, naar bij in die memorie van antwoord mededeelt, in een aangeboden gewij zigd ontwerp van wet| ernstig^ ge tracht tegemoet te komen aan de kritiek, welke in het voorloopig ver slag werd geuit, en hij verwacht dan ook, dat veler bedenkingen hierdoor zullen zijn vervallen. Terwijl hij zich in het algemeen zeer wel kon plaatsen op het door zijn ambtsvoorganger ingenomen standpunt, dat de strafwetgever slechts den strijd heeft aan te binden tegen aanleidingen tot het zedenbederf en deze dus heeft weerstand te bieden aan de verleiding om regelen te geven ook voor het zedelijk ieven van het individu, meende hij zich bovendien deze beperking te mogen stellen van slechts daar verbodsbepalingen aan te bieden, waar de behoeften der praktijk ten duidelijkste de noodzakelijkheid van elk bijzonder voorschrift hebben geopenbaard. Het schrappen of wijzigen van eenige bepalingen van het oorspron kelijk onderwerp worde dus allerminst toegeschreven aan mindere geneigd heid tot bevordering van grootere reinheid van openbaar leven en ver keer, dóch vindt zijn oorsprong in bedoeld streven om den stralwetgever sischts bij hooge no jdzakelijkheid en waar dit doelmatig kan, te doen werkzaam zijnanderzijds heeft de Minister niet geschroomd eenige uit breiding der regeling voor te stellen men danke aan de bestraffing der souteneurs en der homosexuaiiteit tegenover minderjarigen waar naar zijue overtuiging de behoeften der praktijk een langer werkeloos blijven van den straf wetgever verbieden. Het spreekt vanzelf aldus de memorie van Antwoord dat door den Minister de objectieve grond der zedelijkheid en de beantwoording der vraag of eenige handeling zedelijk goed of kwaad is, wordt gezocht in de verhouding van de handeling tot Gods w 1 overeenkomstig de Christe lijke zfedeleer. Hoe belangwekkend beschouwingen hierover mogen zijn, de Minister meent, dat bij dit wetsontwerp daarop niet verder behoeft te worden ingegaan, omdat hij hoopt en meent te mogen aannemen, dat de vijf punten, waar over hier bestrijding is gezocht, te weten de pornografie en aanverwante onderwerpen, de verleiding der min derjarigen, de koppelarij, de abortus provocatus en de speelzucht, zonder uitzondering ook door vele leden, die in deze zijne geestverwanten niet zijn, worden geacht te behooren tot het zedelijk ongeoorloofde. Zondagsheiliging Uit Batavia wordt aan de Sumatra Post geseind Gouv.-gen. Idenburg heeft een cir culaire gericht tot de hoofden van gewestelijk bestuur en de landsdiena ren, waarin huu wordt voor geschreven zich te onthouden van elke officieele of semi officieele bemoeienis met fees telijkheden op den Zondag, welke een publiek karakter dragen en bij publieke feestelijkheden op christelijke feest- of herinneringsdagen te zorgen, dat gedurende kerktijd geen openbare vermakelijkheden plaats vindeD, als mede, dat daaraan geen officieel karakter wordt gegeven. Zaaidmarkt. Verkocht 485 H-Ll wit te .tarwe f8.10-7.25. .Verkocht 90 H.Li. Haver f3.373/2. EDAM, 17 Sept. Ter kaasmarkt aangevoerd 16 wagens en 32 schui ten met 10.547 K'.G. kaa,s. Hoogste prijs f31.50 per 50 K.G. SCHIEDAM, 17 Sept. Moutwijn f 12.50. Jenever f 16.50, .Commissie f 12.25. Stemming flauw. Spoeling fl.20. Graan Spiritus f 15.7516 Melasse Spiritus f 13.75. Ruwe Spi ritus f7.50—7.75. 17 SEPTEMBER. Voor Amerik. Spoorwegwaarden zoowel als voor Industrials viel geen bepaalde stemming waar te nemen. Vraag en aanbod wogen ongeveer tegen elkaar op. De arbitrage kon slechts in enkele soorten iets doen. Ook ons publiek toonde niet veel animo. Rock Island's werden hier opgenomen Hide en Leather merkelijk beter en ongeveer l°/o .boven het slot- van den vorigen dag. De stemming voor Petroleumwaar den, waarin de handel veel stiller is, was aanvankelijk niet zoo flauw als gisteren. 'Koninklijke openden vast, doch liepen tegen het slot te rug. Geconsolideerde en Tarakan lm ger. Orions vast. Van Mijnwaarden bestond nogal belangstelling voor Paleleh's* die blijkbaar voor Indische rekening werden opglenomen. Guyana Goud vast. Redjang Leb-ang 20°/o lager. Tabakken bijna onveranderd. Deli Maatschappij op lageren koers aan geboden. Amsterdam Deli zwak. Nieuwe Asaihan vaster. Rubberwaarden op vorige koersen verhandeld. Aandeelen Titanit op hooger ge vraagd. Cultuurwaarden prij s,houdend. Aandeelen ën actions der Vorsten landen stationna-ir. Indische Credietwaarden zeer stil. Ejoperwaarden lusteloos. Amal gamated flauw. Great .Cobar 2Vno hooger. - Nederl. Staatsfondsen zwak yoor de 3°/o soorten. B.uitenlands-che Staatsfondsen be ter voor Russen. [\V_.JVeeneii 1 °/o Portugal vast. Geld op prolongatie ruimer. Koers 4p25%. i HAARLEM, 19 Sept. Graan- en VLIEGENDE INSECTEN IN DE BIOSCOOP. Do bewegingen, die insseteuvleu- geils onder het vliegen maken zijn te,snel om' in de gewone bioscoop te worden Vaistgelegd. Daarom heeft Buil eien afzonderlijk toestel voor dergelijke opnamen vervaardigd, waarvan we .een beschrijving met afbeelding vinden in de „Amster dammer", van de hand van P. van 01st. De gewone bioscoop doet afzon derlijke beelden op de film verschij nen door de strook zelf met kleine interruptieste doen verspringen. Men is dan verbonden aan een snel- hieidisgrens. Biüll hief dit bezwaar op door de film doorloopend te ma ken. en de belichting, door middel van een electrische yonk, te ,doen interrumpeeren,. De moeilijkheid, die .overblijft, is het kiezen van het juiste oogenblik der opname';' het toestel moet juist beginnen te werken, wanneer het in sect in het gezichtsveld van de ca mera komt. Ook dit is heel eenvou dig en handig geregeld. Hierbij moet in de eerste plaats rekening worden gehouden met het feit, dat de ver schillende insecten, z-oodra zij vrij zijn zich niet steeds op dezelfde wijze gedragen. In het geval dat er ge werkt wordt met vliegen, muggen en dergelijke tweevleugelige insecten, is het voldoende het insect aan een poot vast te houden door middel van een electro-magnetische klem. Deze klem is ingeschakeld in de keten waarin ook de sluiter van de camera zich bevindt, zöodat de klem loslaat, zoodra de sluiter opengajaf. Het dier vliegt dan dadelijk weg. Maar het zou alle kanten uit kunnen glaan bij de vrije vlucht, die juist wienschelijk is, en het is duizend te gen een dat het dier vanzelf de goede richting zou kiezen in het belich tingsveld. Diaarom wordt het toe stel zoo gezet dat- er een venster in de buurt is, waarheen het dier allicht dadelijk vliegt; het is een kleine moeite om alles zoo te plaatsen dat deze vliegrichting de juiste is, hoe wel teleurstellingen niet uitgesloten zijn). Bij bijen, wespen en dergelijke in secten, die even aarzelen voordat zij vliegen is een andere listigheid toe gepast. Het insect- wordt even ge vangen gehouden in een mica-buis met schuin afgesneden .open einde, gericht naar het venster. Di-e open einde wordt gesloten door een mica- deurtje, dat zoo is ingericht dat 't insect, bij het naar buiten kruipen zelf de noodige stro om,af sluiting geeft die het apparaat: in wer king stelt juist als het diertje opvliegt en het .deurtje weer dicht valt. Voor kevers entorren, die nog langer teuten voor het wegvliegen is een klein aluminiumbalansje ge maakt. Het eene uiteinde wordt door het eropzittend insect omlaag ge houden. Zoodra het diertje opvliegt* slaat het halansje door en het an dere uiteinde der balans sluit dan de stroom, Zoodat de opnamen ge maakt worden. ran het Koninkl. Nederl. Metreologisch Instituut te De Bilt. (Per Telegraaf.) Maandagmorgen 10 uur. Hoogste barometerstand 769.7 Seydisfjord. Laagste 751,4 Haparanda. Zwakke tot matige Zuidelijke tot Z.westelijke later ruimende wind. Bewolkt tot zwaarbewolkt, mogelijk regen Zelfde temperatuur. Zaterdag 17 Sept. (v.m. 8 u.) Fulitssh, 55 g" >0 in 24 uur hoog. laag. Amsterdam Kanaalwater. Lobith 12.24 0- 0.16 8u.(0 39MAP. Nijmegen 9 85 0.— 0.14 12 u 0.39 Arnhem 9.76 0.— 0.13 Staetmcater. Vreeswijk. 2.49 0.— 0.06 8u. 0.39 MAP Kampen 0.22 0.— 0.01 Amatehoaler,. Grave 7.18 0 0.18 Zuid.eeev>ater. Andr. Maa- 3.39 0.— 0.08 8u.0.24 MAI Amsterdam, 17 Sept. Oiienoteering pei 100 K G. Raapolie. Vliegend In de stad Oct.? Oct/Dec. Jan./Apr J. lijnolie.. Vliegend In da stad Sept Oct Oct./Deo. Jan./April Mei/Aug. 17 Sept. 291/2 49 U 4611, 4272 16 Sept, f 30Va 30V< 29i/2 291/s 493/, 49i/5 49 49 49i/f 49 45i/2 453/ 42 411/, Hedenmorgen 12 uur 762 mM. Stand van gisteren 12 u. vm. 772 mM. Neiging: Achteruitgang. Thermometerstand te Haarlem Hedenmiddag 12 uur 63 F.= 17 C. Laagste der afgel.nRcht 52 F.= 11C. Opgeveven door Joh. Schmidt Op. t'oiec. Zijlstraat 85, Haarlem. Gevr. teaen Nov. een middelbl leeft, als MEID-ALLESN in kl. gezin, goed kunnende koken. Goed loon en verval, f26. wasch geld. Fr br. onder letter K. Boekh. J. Schipper Haarlem. le Violist van het Philharmonisch Orkest (Mahler), te New-York City. met medewerking van Concert-Pianiste van New-York City, Concertzanger, Bloemendaal, Solo-Cellist, Haarlemsch Muziekkorps, Het programma bevatle Sonate voor Viool, 2e Groep Liederen, 3e Trio voor Piano, Viool, Violoncel. De Bechstein Concertvleugel is uit het magazijn van de firma KETTNER, Heiligenweg, Amsterdam. Kaartverkoop en plaatsbespreking dagelijks van 912 en half 37 uur, bij de firma A. VERNOUT, Concert bureau, Warmoesstraat 10. De proefvellen van dezen jaargang liggen ter inzage van 17 tot en met 24 September aan het Bureau ZIJL STRAAT 71. De ingezetenen worden beleefd ver zocht zich te komen overtuigen of hun naam, adres enz. correct opgeno men zijn. De Uitgevers, Dames en Heeren, welke als wer kend lid wenschen toe te treden, ge lieven zich aan te melden by den Directeur den Heer In studie zal worden genomen „RUTH" van GEORG SCHUMANN. Namens het Bestuur: M. W. JAGER GERLINGS President. OREST D. EMRIK Secretaris. Op den 6en October 1910 bij inzet en den I3en October d. a. v. bij toe slag, zal ten overstaan van den te Bloemendaal standplaats hebbonden Notaris J H WILDERVANCK DE BLECOURT, telkens des avonds na zeven uur en onmiddellijk na afloop van de veiling, voor de erven den Heer v. WICKEVOORT CROMME- LIN, in het Bloemendaalsch Verkoop lokaal, publiek worden geveild Een perceel weiland te Overveen, geschikt voor bloembollencultuur, groot 19450 Hectare, grenzende ten Oosten aan de Delft, teu N. aan de eigeodommen van de Heeren W. J. ELDERING en N. H. ROOZEN Hzn, f ten W. aan die van den Heer ROO ZEN v.n.d. en van de R. K. Armen van Overveen eu Bloemendaal enten Z. aan die van de gemeente Bloemen daal. Het perceel is in huur bij den Heer J. A. BULTERS, tegen een huurprijs van f 200 's jaars tot 25 December 1912. Inlichtingen verstrekt de Notaris bovengenoemd. Ten overstaan van Notaris te Bloemendaal zullen op des avonds na vijf uur in het Ver- kooplokaai „De Gouden Leeuw" te Haarlem, publiek worden verkocht: a. ZEVEN HEERENHUIZEN, zeer gunstig gelegen aan de Leidsche Vaart en de Electrisché trambaan naar Zandvoort, te Haarlem, nabij de St. Bavokerk en de te bouwen Rijks kweekschool, alle in uitstekenden staat van onderhoud eu plaatselijk genummerd als volgt: 226, verhuurd aan Ds. Bax, voor f 425.— 234, verhuurd aan Mevrouw de Wed. Smits, voor f 375. 236, verhuurd aan den Heer Kap- tein, voor f 375.—. 238, verhuurd aan den Heer J. Ovef, voor f 375. 240, verhuurd aan den Heer D. Sjol- tema voor f 400. 242, verhuurd aan den Heer Lan dré, voor f 380. 244, verhuurd aan den Heer Kroon' voor f 360.'s jaars. Te zamen groot 10-49 Are, te veilen in perceelen en in combinatiën en na der bij biljetten omschreven. b. Een HEERENHUIS aan de Park laan met TUIN en SCHUURTJE, be woond in huur door den Heer G. F. EVELEIN Jr., voor f 650.'s jaars, groot 2.22 Are, breeder bij biljetten omschreven. Voormelde vaste goederen behooren tot de nalatenschap van den Heer G. F. EVELEIN Sr., overleden te Haar lem, en zijn te bezichtigen op Dinsdag 20 September 1910 en op den dag van verkoop, telkens des middags van 2 tot 4 uur en enkel op vertoon van een toegangsbewijs, afgegeven door den Notari^ bovengenoemd of door den Heer Opzichter bij Provincialen Waterstaat Leidsche Vaart no. 248. Inlichtingen verstrekt de Notaris bovengenoemd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1910 | | pagina 3