vrijdag as sept. isio. DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND, ,„~oL |i| OÜLDBBb# <||||iiKfi a fjffecs gn Wê aisr- «01 ':r»7 iiö rir m wS,-„. STADSNIEUWS. NIEUWS UIT DEN OMTREK. nderhuisvest 29-31-83, Haarlem 'gang Ro. 7300 Bureaus va» Gedaetie en Administratie interccsmnsnnaal TelefoosinMmmer S4H©. Voor advertentiën m reclames buiten Haarism src ü'eagentschappssi wende men zich tot RiCARQO's Advertentie-Bureau, N. 2. Voorburgwal 242, Amsterdam, Int Telefoon 1020. Dit ss&s»tam©s* feestaat gait twee bladen. EERSTE BL8P. Ons Geïllustreerd Zondagsblad. Haarlemsche Alledagjes No. 80. Over stoplaatsen en asfalteering NIEUWE HAARLEMSCHE C ABO»l(£H!£KTSPRIJS: Per 3 maanden voor Haarlem f 1,35 Voor de plaatsen, waar een agent ia gevestigd (kom der gemeente) 1,35 Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post 1,80 Afzonderlijke nummers 0,03 PRIJS DER ADVERTENT1ÊN: Van 16 regels 60 cent (contant 50 cent) Iedere regel meer Buiten Haarlem en de Agentschappen 15 cent per regoL (Buitenland Reclames dubbel tarief Dienstaan hiedinge- 25 cent (6 regels), driemaal voor 50 cent contant). lOoent 2!) cent Alle betalende aboramés op dit bïad, die in het bezit eener verzekeringspolis zijn, zija volgens de bepalingen op de polissen vermeid, tegen ongelukken verzekerd voor 15 GULDEN bij verlies van één anderen vinger. De uitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Ocean" Bijkantoor voor Haarlem de Nederlands?he Credietbank Nieuwe Gracht U Het Geïllustreerd Zondagsblad van Üeze week bevat: I. Platen: Het Belgische koningspaar in Amsterdam (10 foto's); gouden jubilé broeder Carolus; lichaamsoefening in Japan; zilveren jubilé zuster Evarista; een Haarlemsch jubilaris in de tropen; de nieuwe fapade der Brusselsche ten toonstelling het gesticht der Eerw. Zus ters te Eersel; Olieslagers' vliegtocht te Amsterdam (2). II. Tekst: België en Nederland; De onverwachte terugkomst (verhaal)Hoe een vrouwenhater bekeerd werd; De fcaladeschotelVoor onze Jongens en MeisjesAllerlei. OVER GETUIGEN EN BE KLAAGDEN. We hebben vaak medelijden gehad met getuigen, die van verre waren gekomen om te getuigen in een strafzaak en slechts met een heele kleine vergoeding werden afge scheept. We weten wel, dat de men- schen dit aan hun zelf te wijten hebben, doch zij worden de dupe van hun onkunde op dit gebied. Iemand b.v. woont te Schoten, doch werkt te Uitgeest en moet van daar naar Haarlem komen, krijgt slechts getuigengeld volgens het ta rief, dat voor Schoten is vastgesteld, Wanneer de man niet in 't bezit is van een verklaring van den Burge rmeester van Uitgeest, dat hij in die gemeente werkzaam is. Verzuimt men deze verklaring te gaan halen, dan is er, op de Rechtszitting een maal gekomen, niets meer aan te doen en een verhoogd getuigengeld kan dan onmogelijk meer worden toegekend. Een ieder, die mogelijk Ooit eens als getuige zal worden opgeroepen, hij neme dezen wenk ter harte. We zouden tot de offieiëele heeren wel het verzoek willen richten deze in lichting en waarschuwing op de dagvaarding te laten drukken ,docli We weten wel, dat we dan worden af gescheept met den dooddoener: „een ieder wordt geacht de wet te ken nen". Nu we toch over getuigen schrij ven, kunnen we ook meteen wel eens iets zeggen over beklaagden. En dan moeten we onze groote vreugde uit spreken, dat een der beruchte Haar lemsche hoeven, die van 't Haar lemsche vonnis in hooger beroep was gegaan, nog een jaartje van 't Hof te Amsterdam er bij heeft gekre gen. Ze zijn in die hooger beroepszaken niet malschl Docli dat is maar goed, we zijn nu tenminste voor ee- nige jaartjes van het gevaarlijke heerschap verlost. We krijgen al kippenkoorts, pre cies als de aanstaande schoonvader van Arsène Lupin, wanneer we aan November denken. Dan komeft weer eenige beruchte Haarlemsche hoe ven los. Wie weet, wanneer ze hun inhrekerswerk zullen hervatten1? Maar alles zal zich scherp zetten tegen de heeren: justitie, rijksveld- wacht, onze politie en de particulie re nachtveil ighei dsdienst natuur lijk niet te vergeten Zoo vertrouwen we, dat de ganne ven weer zeer spoedig in Justitias vangarmen zullen loopen, want aan beterschap, die ze in de gevangenis zouden hebben opgedaan, de hoop daarop hebben we sinds lang opge geven. Personalia. Bij de Centrale Werkplaats is tot ploegbaas in de afd. compositie- gieterij benoemd de heer Kok. De afgetreden schoolopziener Razelius. Uit de Hoofden van Scholen in ons Arrondissement is een Com missie gevormd, die gelden zal in zamelen om namens de onderwij zers een huldeblijk aan te bieden aan den heer K. J. Razelius, afge treden Schoolopziener. In een Alledag je hebben we eeni- gen tijd geleden de wenschelijkheid uitgesproken dat de Vereenigingen de behandeling van de actueele on derwerpen, die de belangen der stad en der ingezetenen raken, op hare agenda's zullen plaatsen. Het spreekt vanzelf, dat wij het daarom toejuich ten, dat de Haarlemsche Handels- vereeniging een vergadering uit schreef, waarin twee belangrijke ac tueele kwesties zouden behandeld worden, n.l. stopplaatsen der nieu we Electrische tram van de H. IJ. S. M. en tegelijk met het leggen der nieuwe rails over te gaan tot asfal teering der hoofdstraten. Erg druk was de vergadering niet bezocht, het is ook hier weer het gemis aan goede voorbereiding en krachtige propaganda. Want gebrek aan belangstelling in deze twee zeer belangrijke kwesties kan het aller minst geweest zijn. Over het nut van dergelijke be sprekingen zullen we thans niet meer uitweiden. Voldoende is het te her halen, wat de Voorzitter der H. H. V. nog mededeelde, dat de Burgemees ter hem verzekerd had, dat hij met groote belangstelling steeds kennis nam van hetgeen in de vereenigin gen wordt besproken en dat van de daar ontwikkelde denkbeelden steeds degelijk nota genomen wordt. De vergadering hesprak dan gis terenavond allereerst de stopplaatsen voor de nieuwe Electrische tram, die door de IT. H. V z.ullen voorge steld worden. Na een kleine gedachten wisseling was men het over de aan te vra gen stopplaatsen spoedig eens Zij werden vastgesteld als volgt: Lijn Stationsplein, grens der ge meente Heemstede. Ingang Stati on H. IJ. S. M., Uitgang idem, Ke naustraat, Parklaan, Brug Nieuwe Gracht, Nassaustraat, Kruisstraat (Hofje van Oorschot), Schouten- steeg, Markt, Stoofsteeg, Verwulft, Nieuwstraat, Proveniershuis, Groo te Houtbrug, Tempelierstraat, Be gin Dreef; School Kunstnijverheid, Hazepaterslaan. Grens der gemeente Heemstede. Lijn grens der gemeente Heem stede naar het Stationsplein. Grens der gemeente Heemstede. Hazepa terslaan, School voor Kunstnijver heid, Begin Dreef, Tempelierstraat, Groote Houtbrug, Proveniershuis, Nieuwstraat, Verwulft. Peuzelaar- steeg, Anegang, Markt (midden), Schoutensteeg, Kruisstraat (Hofje v. Oorschot), Nassaustraat, Brug Nieu we Gracht, Parklaan, Kenaustraat, Uitgang Station H. IJ. S. M. Ingang idem. Lijn VerwulftZijlweg. Verwulft, Stoofsteeg, Begin Raaks, Zijlvest hij de Sierkan, Zijlweg hij Ruychkaver- straat, Coornhertstraat, PieterKies- straat, Duvenvoordestraat, Grens O- verveen. Lijn Stationsplein, grens der gem. Schoten. Stationsplein ing. Station H. IJ. S. M. Kennemerplein aan den Jansweg, Even, voor de Kennemer- hrug, Fr. Halsplein (eind), Vroom- straat, Kazerne, Eindpunt. In haar adres zou de vereeniging tevens verzoeken de werkzaamhe den zooveel mogelijk reeds dezen winter te doen aanvangen, met het oog op den grooten last en dus ook met het oog op de groote schade, die onze winkelstraten in het voorj aars- en zomerseizoen van die opgebroken straten ondervinden. Dit is nu het belang der winke liers. Om een ander belang, n.l. in het belang der werkverschaffing in den winter, is er nu ook voor onze werkliedenverenigingen gereede aanleiding ook te adresseeren en een zelfde verzoek te richten. De besprekingen over de asfalteering namen heel wat langeren tijd in be slag. - i In den breede werd uitgemeten over den onhoudbaren toestand van het tegenwoordige plaveisel en he melhoog .werden geprezen de zege ningen van 't asfalt. Men heeft gesproken over t ge vaar van asfalt voor de paarden die daarover .de vrachten moeten trekken, doch zou dat zelfde gevaar dan voor Amsterdam ook niet gel den, te Amsterdam waar de eene straat na de andere geasfalteerd wordt. Men betoogde, dat in elke flinke gemeente asfalt een eisch des tijds is geworden. 't Onuitstaanbare geraas in de straten zal er door worden opge heven en het afschuwelijk spatten van rijtuigen hij' regenachtig weer zal er door worden tegengegaan. Haarlem gaat steeds vooruit en wil men het winkelende publiek hier in Haarlem houden, dan moeten we straten hebhien, waar men zich vei lig en prettig bewegen kan. Komt men aan deze eischen niet tegemoet^ dan zal de trek naar Amsterdam nog girooter worden. Oiok de finanti- eele zijde van 't vraagstuk werd he keken en men kwam door vergelij king Jot de .conclusie, dat; de prijs van asfalt per M2 niet veel van dien der keien verschilt. Natuurlijk zal de asfalteering .van station tot Hout poort Wel een paar ton kosten, doch er is geen bezwaar daarvoor een leening te sluiten. Een der vergaderden gaf er de voorkeur aan, dat eerst slechts een klein gedeelte zou worden aange vraagd, in 't volle vertrouwen, dat, dan de rest vanzelf zal komen. Maar het groote deel der vergadering was daartegen. i (Wanneer we eraan beginnen, aldus betoogde men, dan moet het in eens goed gedaan worden, en dan dient de hartader van 't verkeer, van sta tion tot Houtpbort het éérst daar voor in aanmerking te komen. (Wanneer evenwel de nieuwe lijnen op keien gelegd Worden, men kan er zeker van zijn, da,t de asf alteering dan nog jaren op zich laat wach ten. Diat moet. nu gelijktijdig met 't leggen der rails geschieden. Het idéé van den Directeur van 0'. [W. om een h outbestrating te legr gen kon geen instemming vinden- De, beide groote bezwarengladheid en spatten worden dan niet wegge nomen doen eer verergerd. [Wel gingen er uit Kleine Hout straat en Zijlstraat stemmen op, dat eigenlijk vóór de asfalteering diende te gaan de reeds zoo lang beloofde electriciteit-verliehting in die stief moederlijk bedeelde straten, doch de vergadering ging Jiier niet op in. Eendeels oordeelde men, dat men nu bijeengekomen was-, om de asfaltee ring te bespreken, en anderdeels. da,t eigenlijk de asfalteering nog .drin gender noodig .was dan 't electri sche licht-. Het onderwerp raakte ten slotte uitgeput en 't einde was, dat een ze-er dringend adres- namens- de „H. H. V." tot den .Raad. zal gezonden worden, bescbeidenlijk verzoe kend tegelijk met het leggen der nieuwe tramlijnen tot asfalteering in de hoofdstraten over te gaan. M.et vreugde constateerde de Voor-, zitter, de heer van der Most van Spijk, dat 't doel dezer vergadering bereikt was en sloot daarna, de op- gewekte bijeenkomst. Schietwedstrijd. A.s. Woensdagmid- - dag 28 dezer zal op de banen bij O'ver- veen een schietwedstrijd worden ge houden onder jongelieden, die dezen zomer in de week deelnamen aan die .schietoefeningen tot v-srho-oging van 's lands weerkracht. Voor aankoop van prijzen zijn van 's Rijkswege gelden be schikbaar gesteld. Een manoeuvre in de omgeving van Leiden. Op 26, 27 en 28 September e.k. wordt onder leiding van den divi sie-commandant generaal-m a j oor Neeteson, een oefening gehouden in de omgeving van Leiden, waaraan ook door het 10de Reg. Inf., voor zoover in Haarlem in garnizoen, wordt deelgenomen» Maandag .as. 's morgens om kwart over zeven zien we dus den troep, sterk 2 compagnieën onder bevel van den kapitein Nardten, door de muziek vergezeld, den marsch naar Leiden te voet aanvaarden. De troep wordt gedurende die da gen gehuisvest bij het 4de Reg. Inf. te Leiden. Schietoefeningen. Heden rukte 't 4de Bataljon van het 10de Reg. Inf. uit naar Zandvoort, waar op het strand tusschen paal 60 en 64 ge- veehtsschietoefeningen worden. gehouden tens chap bestond., dat de crediteuren i door de betaling zouden zijn geschaad. Nationale Militie. B. en W. brengen ter kennis, dat ten raadhuize dezer gemeente, op Zaterdag 8 October a.s., des morgens te 10 uur, zal plaats hebben de na- loting voor de Nationale Militie, ten behoeve van Hubertus Rudolf van Affelen van Saemsfoort, geboren te Djokjakarta, op 31 October 1891. De beëedigïng uitgesteld. De nieuw benoemde 2e luitenants zullen, in plaats van 24 September, den len Oc tober beëedigd en in functie gesteld worden. Detacheering. De 2e luitenant W. P. Landzaat, van het 10de Reg. Inf., zal den 13en October gedetacheerd worden aan de werkplaatsen voor draagbare wapenen aan de Hembrug tot het volgen van een wapencur sus. Het N. O. G Het Nederl. Onderwijzersgenoot schap, afd. Haarlem, zal een verga dering houden op Zaterdag 24 de zer in café „Brinkmann", 's avonds te 8 uur. 1. Opening en Notulen. 2. Mede- deelingen en ingekomen stukken. 3. Verslag der afgevaardigden ter Al- gemeene Vergadering. 4. Lezing van den heer Krienen over onze litera tuur na 1880. 5. Rondvraag en slui ting. Tentoongesteld zuil enworden de nieuwe teekenplaten van Zwier en Jansma, uitgave D. Mijs, te Tiel. Cursus Eerste Hulp hü Onge lukken. Gisterenavond werd de tweede les- avond gehouden van bovengenoem- den cursus. Werd in de eerste les uitsluitend het geraamte behandeld, dezen avond werd besteed aan de werking van het zenuwstelsel van 't menschelijk lichaam. Hiervan werd een kort, doch duidelijk overzicht ge geven. Nadat de werking der spie ren nog besproken was, werd deze lesavond opgeheven om de vol gende week over te gaan tot de be handeling van den bloedsomloop. Een Operetten-wedstrijd. De Directie van het Brongebouw te Haarlem, is, naar wij vernemen, voornemens om hij genoegzame deel name, in de maanden November en December van dit jaar, een Operet ten-wedstrijd uit te schrijven voor dilettantengezelschappen. Uitgeloofd zullen worden medailles alsmede geldprijzen. De voorwaarden zijn op aanvraag aan het bureau van liet Brongebouw verkrijgbaar. Onze Industrie. B. en W. doen te weten, dat de hij hunne beschikking van 8 September 1908 aan de Directie der Haarlem sche Katoenmaatschappij verleende vergunning tot oprichting van eene blauwververij met drogerij en hand- drukkerij in een te stichten gebouw op het terrein aan den Kinderhuis singel no. 66, Kad. Sectie A no. 1384, wegens het met-inachtnemen vau den gestelden termijn, van rechts wege is vervallen. „De Vrijheid". In de Zondag ge houden duivenwedvlucht van 01- denzaal (afst .159 K.M.), door de Postduivenvereen. „De Vrijheid .be haalde de heer J. Ratsma met zijn duiven een len prijs, 2 eere- en 2 eerste pouleprijzen. Mevr. NoordewierReddingius. Woensdag 5 October zal Mevr. A. NoordewierReddingius zich doen hooren op den len Liederenavond van Gerard Zalsman, in „De Kroon De heer Willem Andriessen zal te vens zijn medewerking verleenen. Micha El man. De wereldberoemde violist Micha Elmau zal Vrijdag 14 October a.s. een concert geven in „De Kroon". Het faillissement Schmier. Vanmor gen ontzegde de kantonrechter den eisch ingesteld door den curator in 't faillissement Schmier, ingesteld tegen een debiteur, om teruggave van de gel den, die hij na het uitspreken van 't faillissement van 't kantoor Tombergh had ontvangen. De overweging vau 't vonnis kwam ïm 't ko,rt hierop neer, dat noch bij den crediteur noch bij den firmant de we- Het weerrnannetjh. Het weermanne- tje op de Groote Markt is thans weer in gebruik gesteld. Het ziet er thans, nu het opgeknapt is, zoo goed als nieuw uit. Aanbesteding. Door de Commissie van Toezicht over het gesticht Mee- renberg, is heden aanbesteed: Het houwen van 18 woningen en het uitvoeren van eenige andere werkzaamheden op het terrein van het Gesticht. Verkoopïng. Morgen, Zaterdag middag, te 5 uur, zullen in het Ver kooplokaal „De Gouden Leeuw", de door ons aangekondigde perceelen worden verkocht. Een opstootje. De z.g. „Ferdinand" ini de Lange Annastraat, was gisteren weder het mikpunt van de daar in de buurt wonende jongens. Met sternen in de zakken trokken de bengels naar de woning van Ferdinand, die als ge woonlijk weer stomdronken was en bombardeerden op de deur. Ten slotte werd een groote straatklinker met don derend geraas door de ruiten heenge- gooid. Natuurlijk was aan nieuwsgieri gen geen gebrek. vNiet vlug. Een tweetal jongens namen gistermorgen van een groentewagen, staande op de Nieuwe Groenmarkt, eenige appelen w^. De groentenkoopman zag het, doch in plaats van de jongens direct te ver volgen, deed hij dat, toen zij een eind weg waren. Natuurlijk met het gevolg, dat hij ze niet meer kreeg. Zich te kwaad gemaakt. Een persoon gisteren met een wagen op den Jans weg rijdende, werd door eenige jon gens kwaad gemaakt. Hij werd zóó boos dat hij een steen nam en een derpiaag- zuchtigen een gat in 't hoofd gooide. De jongen werd door zijn makkers medegenomen, en ze moesten maken dat zij weg kwamen, want anders had den ze van voorbijgangers ook nog wat gekregen. HA A BUS MMEEMAÜSB. Gemeenteraad. Voor kennisgeving werden aangenomen adressen van de Vereen, tot afschaffing van alcoholhou dende dranken om verlaging van het maximum aantal vergunningen en van de Lood\vitfabr.ikanten-vereeniging be geleidende een brochure over de aan wending van loodwit. Tot de behande ling der begroeting werden aangehou den adressen van de Lisserbroekers om een brandspuit en van de hoofden van scholen om verhooging van de be looning voor herhalmgsonderwijs. Aan Jan Jansen werd vergund een sloot vóór zijn perceel te dempen op nader door B. en Wi. te stellen voor waarden. B. en ,W. beloofden een ver ordening op te zullen stellen regelende het auto-verkeer in deze gemeente. Vastgesteld werden verder de reke ning der gemeente over f 909 met een batig saldo van f 4349.38i/2 en die van het Alg. Burg. Armbestuur met een ba tig saldo van f 263.61. Aangeboden werd de gemeente-begrooting voor 1911 en inj handen gesteld [der fin. commissie. Aan B, en W. werd opgedragen zich te verstaan met de combinatie van ge meenten, die trachten te verkrijgen een gemeenschappelijke drinkwaterleiding, om nadere inlichtingen te verkrijgen en den Raad daarna van bericht te die nen. Verder werd besloten voorloopig geen regeling inzake Middelb. Onderwijs aan te gaan met de gemeente'Haarlem. Na rondvraag werd de vergadering gesloten. Burgerl. Stand. Ondertrouwd: A Vioeérijk et: C vAii Sprundei. C. de JoDg en N van der Walt. Getrouwd: Adr.van d. Stroom en D. Met. Geboren: z, van L. van der WeeleRramefc De bietencampagne. Een ongekende drnkte beerseht voorzeker teans in onze steers stillevaait-m,nu de bietencampagne ib vollen gang ie. Men ziet schepen leeg kom-n en met bieten geladen gaan, hetgesn werkelijk d» eentonigheid van het platte land- leve dat in onze polder nog zoo echt is, breekt. D1 geDies'uis te Hoofddorp, waar alle inkomende en uitgaande schepen moeten paseeeren levert een gezelli- gen aanblik op. Steeds liggen er een aaDtal leege schepen te wachten welke consignes de schippers krijgen, hetzij dat zij N. of Z. of O. of W. moeten. Dagelijks vertrekken er en komen er weer bij. De fabriek te Halfweg heeft alleen voor bet vervoer van zijn ge contracteerde bieten uit de Meer een IsOO tal schepen noodig. De drukte die hieruit voortspruit komt ook de winkeliers alhier ten goede Zoo heeft een ieder wat! Febris typhoïdea. Thans doet zich weer een geval van Febris typhoïdea voor, en wel in het gezin van M. enwéér aan de Ringvaart. De toestand van den patient is redelijk wel. Een zelfde leerplan. Met ingang van 1 Oct. zal aan alle open- oare lagere scholen in onze gemeente éénzelfde leerplan worden ingevoerd, teneinde zoo mogelijk eenheid in het onderwijs aan die scholen te bren gen. Tevens zullen dan de schooltijden een andere regeling ondergaan, waar door het handwerkonderwijs beter tot zijn recht zal komen en minder sto rend zal zyn voor het overige onder wijs. Slappe grond. De ondergrond voor de aan te leggen spoorlijnen in de Haarlemmermeer ten zuiden van het dorp Nieuw VeDnep schijnt zear slap te zijn. Van d8 grondverschui vingen maakten wij reed» melding. De ingenieurs der maatschappij heb ben voor de aanbesteding het tegen overgestelde geadviseerd. De aanne mer gaat du door de grondbelasting aan te brengen, de verantwoording voor verzakking en verschuiving overlatende aan de H. E. S. M. HOOPDDOHP. Grondverschuiving. Men is zeer onjuist geweest, met de berichten omtrent de grondverschuiving, tan ds Hoofdvaart bij de Spoorbrug te Hoofd dorp. Men meldde dat er al scheuren zichtbaar waren aan de andere zijde van het landhoofd, en dat de scheep vaart er gestremd was geweest. Er zijn volstrekt geen scheuren aan de andere zijde zichtbaar en na peiling die men terstond Maandagmorgen heeft gyda&n is gebleken dat er toen Dog ruimschoots diepte was voor de scheepvaart. TnaEs is weder begonnen m den weg in zijn vorig profiel te brengen. Aan den grond. De eerste schuit met een lading suikerbieten, uit de Haarlemmeimeer vcor de fabriek te Halfweg, zit aan den grond, in de Genievaart, wegens den iagen water stand. De najaars-hengstenkeuring. Van de 38 aangegeven hengsten waren er slechs 29 ter keuring opgekomen. Hiervan werden er 6 afgekeurd. Goedgekeurd werden: „Menbard", ei genares Vereen. Legmeer en omstr., „Excelsior", eig. A. v. d. Heuvel, te Haarl.meer, „Excelsior II", eig. Ver eenig. Spieringweg, te idem. „Rad boud" eig. J. P. Leeuwenburg, te Delft. „Elegant III", eig. Vereenig. N.-Vennep, te Haarl.meer. „Kasi- mir", eig. J. Koperdraat, te Muider- berg. „Kronus", eig. dezelfde. „Le on", eig. M. van Wieringen, te Haarl. meer. „Concurrent", eig. A. H. van Wickevoort Crommelin, te Heemste de. „Fleedwood S.", eig. dezelfde. „Maitrank", eig. H. F. Bultman, te Haarl-meer. „Jonker", eig. dezelfde. „Concurrent", eig. B. Biesheuvel, te Haarl.meer. „Epicure", eig. T. Haa nedoes, te Haarl.meer. „Emir ex Li- on"'F- Rijk. Mijdrecht. „Fit", eig. A. Roodenhurg. te Haarl. meer. „Adalbert II", eig. J. de Vlie ger, te Haarl.meer. „Modello", eig. D. van Genderen, te Weesperkarspel. „Mentor",eig. K. de Vries, te Groote IJpolder. „Bravo", eig. K. Los, Haar lemmermeer. „Richard", eig. A. van Wieringen, Haarl.meer .en „Cicero III", eig. Vereen. Vooruit, te Haarl. meer. Er was steeds veel publiek by de keuring aanwezig. Diefstal. Tijdens het boelhuis bij F. de Gr. alhier, is een fiame van een driewielige fiets gestolen. De da ders hadden het fiSme op een met een hit bespannen kar liggen >d zijn bij het hotel „de Beurs" door de politie aangehouden 6n mee naar het gemeen tehuis genomen om gehoord te worden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1910 | | pagina 1