Posterijen en Telegrafie. Kerknieuws. j. W. LUCAS, Sport en Wedstrijden. Markfnieuws. A STADSNIEUWS. Aanbestedingen. Bloembollencultuur. INGEZONDEN. Waïsrsïsnden. 1 Gravê STADSNIEUWS. Weerbericht. Barometerstan d. Az., id..; A. v. d. (Meij, Velp; H. G. van Ois. Amsterdam; A. Postmus, idi. Tj. P. van. der Schaaf, id.; D. Tas Jaczn., Aalsmeer; H. Treur, Haarlem mermeer; C. van Zijverden, id.; F. ,WI. Ledeboer, 's-Grayenhage (enkele vak ken). Afgewezen zijn twee eandidaten. HA ABLEMMERMEBB. Schapen jacht. By den land bouwer v. W. aan den Sloterweg hebben honden des nachts weer jacht op de in de weide loopende schapen gemaakt. Verscheidene hebben zij in de sloot gejaagd, waaruit de beesten des morgens verlost zijn en één heb ben zij zoodanig gebeten dat het dier afgemaakt moest worden. Het schijnt dat het 'zwerven van dergelijke bloed dorstige honden een jaarlijks terug keerend feit is, want telkenjare wan neer het najaar is aangebroken begin nen deze beesten hunne strooptochten. Afdoende maatregelen zijn daartegen totop heden niet kunnen genomen worden. Tusschen de machine. Ze kere M. T., arbeider alhier had het ongeluk met zijn arm tijdens het dorschen tusschen de machine te geraken, met het gevolg dat de arm ernstig gekneusd werd en er een in wendige bloeduitstorting plaats had. 'sMans toestand is op heden redelijk wel De spoorbaan. Het schijnt dat het maken van de spoorbaan in de omgeving van Hoofddorp zeer nabij de geheele voltooiing is. Een ploeg polderwerkers, die van den beginne af te Hoofddorp in een keet waren gehuisvest, zijn thans overgeplaatst in de omgeving van Oude Wetering, zonder dat zij door anderen worden vervangen. Verscheidene van deza werklieden hebben ook aanzegging gekregen, naar ander werk om te zien, daar binnen een paar weken hun werkkracht niet meer|bencodigdJzalzijn. Burgerl. Stand. Geboren: d. v. M. A. PietersHamehnk, d. van J. K. de Jongev. d. Bijl Overleden: J. K. van der Bijl, 45 j. G. Boom, 42 j. - M T. H. den Dunnen, 4 j. (V «volg). Gevonden voorwerpen. Terug te hekomen bij: W. v. d. Steeg, Roosveldstraat 24, een kinderzak met inhoud; het bu reau van politie, een zilveren scha kelarmband; W. H. van Leeuwen, Plein 3, een R. K. Kerkboekje; M. Lunenburg, Anegang 27, een onder stuk van een gouden oorbelletje; J. Busé, Groote Houtstraat 168, een blauwe sportpet; J. L. Hulseboom, Duvenvoordestraat 75, een vulpen houder in etui; D. Gielen, Klein Hei ligland 48, een R. K. kerkboekje; C. Warmerdam, Saenredamstr. 6rood, een witte vrouwenzak, inhoudende 1 witte zakdoek en een eau de colog- nefleschje; M. van der Linden, Hee- ren^ingel 121, een jongenspet; H. Geel, Lange Margarethastraat 45rd, een houten kinderschopje; W. v. d. Lee, Sophiastraat 20, deponeerde aan het bureau van politie een ring met vijf sleuteltjes. Burgerlijks Stand Geboren: 21 Sept. z. van (W;. K. HanaElffers. 22 Spt. d. van J. :F. Bieunderv. Velze. d. van F. Ji. Rutgers v. d. Loeff—van Leeu wen. d. van J:. M Stuifbergen Bbs. 24 Sept. d. van A. v. d. Meer -Vossen. Overleden: 22 Sept. C. Last- huijzen, >77 j. Jansstraat. Aanbesteed. LJMUIDEN. Den heer D. Bais, aan nemer alhisr is opgedragen het bou wen van een winkelhuis met boven woningen aan de Oranjestraat en het amoveeren van het „Pension 'tHof." 8ASSENHEIM. Na gehouden aan besteding is de leverantie van anthra- ciet, cakes en lange turf, ten behoeve der gemeente, gegund aan den heer C. van Verier,, en die van korte turf aan den heer T. J. Vos. Cuisus voor officier. Op 1 October a.s. zullen 12 ooderoffi eieren van het 10e Regiment Infanterie naar de verschillende garnizoens plaateen worden gezonden tot het volgen van den cursus, nl. 3 voor het. Ie studiejaar en 9 voor het 2estudiejaar. Zij worden geplaatst als volgt: 9 bij het Rsg. Gren. en Jagers, 1 hij het 5e Reg. Infanterie, 1 bij het 6e Reg. Infanterie, 1 bij het 8a Reg. Infanterie Twee vliegen in feen klap. Geregeld worden een tweetal leerplichtig© jongens onder politiegeleide naar de school ge bracht. Doch Zaterdag was een der twee, nl. zekere J. Wl. niet te vinden. De poli tie kreeg evenwel kennis, dat hij op 't Ba- gijnhof rondslenterde en 'dat hij een geldbeursje met f 5.131/2 bij, zich had. Dat was zeer verdacht. Bij onder zoek bleek echter, dat hij dit beursje in de Lange Molenstraat gevonden had op een stoep. Dat was inderdaad waar, want het was verloren door zekeren D. v. G., een petroleumkoopman in de Gamphuij.sstraat. Het blijft intussehen zeer vreemd voor dan „eerlijken vin der"' dat hij m<et 't- beursje in de stad rondslenterde. Het is toe te juichen, dat hier een burger de politie de behulpzame hand weer heeft geboden, waardoor het ver lorene in handen van den eigenaar te rugkwam. De jacht op de rijwieltlievcn. De po litie zet hare jacht op de rijwieldieven onvermoeid voort. Zij, heeft weer gearresteerd en aan de Justitie overgeleverd den beruchten C H. ter H., een eersten rij.wieldief, die ook, naar men ziohh erinnert, door de recherche te Amsterdam was aange-hou den ,toen hij daar op een gestolen fiets de Hoofdstad binnenpeddeide. Het is dank zij de nasporingen geble ken, dat deze ter H. 't rijwiel gestolen heeft, dat verleden week uit de vesti bule aan 't Donkere Spaame gestolen en ook is gebleken, dat deze zelfde boef het damesrijwiel van Ma. V. op den hoek van de Lang© m Korte Veer- straat op 30 Augustus heeft gestolen. Waarschijnlijk zullen meerdere arres taties vallen. De recherche zit de bee- ren zeer na op de hielen. Zal het veel helpen? De bekende, Anna J., die haren voogd, den heer Ro- zenstein van 't Evangelisch Luther,seh Weeshuis ontloopm was, is door de politie weer opgepakt. Zij werd gister avond te kwart vóór zeven op de Groen markt opgepakt en- onder een volksop loop, opgebracht. Daarna is het zeer veel belovende meisje aan H.H. Regenten overgegeven. Zoo'n kwajongen! Gistermiddag werd door den 13-jarigen G. Bi., een boekhin- dersleerling een jongen van 9 jaar J. v. d. II., wonende Drapenierstr.aat aan den Schotersingel op de rails der Bloe- mendaalsche tram gelegd en daarop vast gehouden, toen de tram van B loem en daal in aantocht was. De controleur der E. S. M., J. P. v. d. V., greep den bengel vast en bracht hemnaar 't hulpbureau van politie aan 't Station. Vandaar werd de jongen naar het hoofdbureau gebracht. 't Lijk' gevonden. Dezer dagen meld den wij, dat de 18-jarige dienstbode Jans- je P. van hier, die te Hillegom diende, vermist werd. Gisteren is uit de haven te Hillegom 't lijk door (de politie opge haald, zooals men weet, was 't meis-j je in den laatsten tijd zwaarmoedig. I HILLEGOM. De export van bloembollen loopt ten einde. [Wal worden nog eiken da.g kisten jhiyacin- tliien, tulpen en narcissen verzonden, docih, de eigenlijke campagne kan als afgieloopen beschouwd wórden. De bestellingen uit het, buitenland, die nog inkomen, worden met vereisich- ten spoed uitgevoerd, want voor de meeste bollen is, de tijd van planten of opzetten reeds daar Meer en meer beginnen de kweekers, de par tijen, welke ze niet naar hun zin hebben kunnen yeirkoopen, op te planten, zoowel hyacinthen als tul pen. Gedurende het, Reele seizioen bleven de prijzen, vooral die van tulpen beneden het middelmatige, al leen enkele paarse soorten, als jWou- werman en Van der Neer e,a, kon den een ©enigszins draaglijken prijs bedingenoverigens was de handel ongekend plecht. Murillo's, die voor eenige jaren op.£135 het mud ston den, zijn nu voor 25 tot 20 gulden van de hand gedaan. Zelfs La, Rei ne, die biij millioenen is uitgevoerd, bleef buitengewoon goedkoop. En kele hyacinthen werden in den nar tijd ©enigszins beter genoteerd. Late tulpen, 'irissen en andere bijgewas sen bleven en zijn nog het meest gewild. Zij, die zich gedurende de laatste jaren .op, het kweeken van deze poorten toelegden, zien thans hun arbeid het best beloond. Op de droge veilingen blijft, niettegen staande deze algiemeene malaise in het jbloemibiollenvak, de belangstel ling voor !d-en handel in plantgoed levendig. Die handel is zelfs bui ten verwachting goed te noemen, want goede kwaliteiten worden tar melijk vlug yerkociht en naar om standigheden voor goede prijzen. Per H.L. wordt besteed voor Goud vink f5.50 tot 6.50, Prins van Oos tenrijk 18 tot 20, Rose Gris de Lin van f 11 tot 13, La Belle Alliance f 26, (Mon Tresor f 20, Huikeman f 8, Tii om a-s Mooire van f7 tot 10, Bru tus if 16, Grand Due van f 12 tot 15, Rose R'ubrorum £10, enz. Het zwaarst jdrukt deze malaise overi gens opi de kleine kweekers, die op hooge huren en verdere zware las ten zitten en wier financiën een, der- gelijken tegenslag niet kunnen ver dragen. Zij, die dezen toestand kun nen doorstaan, yerkoopen of in het geheel niets en zijn reeds druk bezig de beste bollen weer op te planten. Zij verhioogen daarmee de kwaliteit en sterkte hunner bollenkraam en tradhten zich langs dien weg v,oor te groote schade door den tegen- woordigen toestand tie vrijwaren. dit jaargetijde zijn nuttige zijde. Door zijne langer wordende avon den leent dit jaarjgetijde zidh uitste kend voor vergaderingen en derge lijke. Ja, zelfs missdhien nog be ter als de «wintertijd, w!a,arin men meer tijdverdrijf gaat zoeken in kaart-, dam-, of sohaiakspelen. Dit heeft de afd. Voorhout van den R. Ivath. Volksbond dan ook zeer goed ingezien, en zal daarom Zondag 2 Oct. weder' een© vergadering hou den in Oafé „D;e Bonte Koe". De punten van .behandeling, welke in deze vergadering aan de orde zullen zijn, zijn van zulk groot gewicht voor Je leden der afd. zelve, dat een aansporing om deze vergadering te komen bijwonen eigenlijk overbo dig genoemd moest worden. Aan de orde zal dan wezen 't verslag der gehouden tentoonstelling, tom bola en verloting, ten halt© van liet ziekenfonds. De niet afgehaalde en teruggegeven prijzen zullen onder de aanwezigen worden verkocht, ten 2e De leesbibliotheek (©ene zoo schopt ne en nuttig© instelling^ vooral met het oog op de minder passende lec tuur) komt ter tafel en ten ,3e ©ene niet minder belangrijke instelling, de Land- en Tuinbouwwintercursus zal besproken worden. Daarom leden van onze af heeling1, komt nu allen ter vergadering,, toont nu allen eens lid Je zijn van den Volksbond en uwe belangen te begrijpen. iWannoer uzioh een dergelijke ver gadering .ongeveer twee j aren geleden gehouden, [kunt herinneren kunt gij niet wegblijven! Het bestuur durft dan ook een stampvolle zaa,l te .verwachten en zal van zijn kant z'n best doen de vergadering zoo aangenaam mogelijk te maken, door precies 'ten 7 uur te beginnen, de discussiën kort, en zaakrijk te doen zijn enz. Daarom allen Zondag Jen 7 uur .aanwezig In café „D;e Bónte Koe". Met hlartelijken dank Mijnheer de Redacteur, vo-or de mij welwillend afgestane plaatshuimtie, heb, ik de eer te zijn 1 UEd. Dw. Dn P. VLASVELD. Secr. Afd- Voorhout Ned. R. K. Volksbond. Pastoor Watterreus f Naar men ons meldt, is deZeereerw. heer J. L Th. Waterreus, rustend pastoor van Hoek van Holland, te Seheveningen, gisteren aldaar overle den. R, J. P. (Maasb). Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruagezonden. Voorhout, 26 Sept. 1910. Mijnheer de Hoofdredacteur. Bieleefd verzocht ondergtet. ©en plaatsje in de „N. Haarb Courant" Dieze week is zooals een ieder weet weder ©en ander jaargetijde ingetre den. ,„De Hjerfst". Trots zijne soms gure en koud© dagen of lange en soms vervelende avonden heeft pok Verkiezrngstelegrammen. Bij verkiezing voor leden van regeeringslichamen werden tot dusver re de bijzondere maatregelen, welke ter voorziening in te verwachten druk verkeer Waren te treffen, telkenmale afzonderlijk voorgeschreven. Sr is thans een regeling vastgesteld, welke voortaan voor alle verkiezingen zal zijn te volgen. Het onderstaande wordt aan deze regeling ontleend Op de dageo, waarop een stemming of herstemming voor een lid van de Tweede Kamer of van de Provinciale Staten plaats viDdt, blijven de tele graaf- en telefoonkantoren binnen het betrokken kiesdistrict gelsgen des avonds onafgebroken open van 4,30 tot 10.30 uur cf zooveel langer als noodig mocht blijken. De binDea het district gelegen hulptelegrasf en hulptelefoonkanto ren worden door het beirokken con tiölekantoor uitgenoodigd, zich ook in de tusschentijdsehe sluitingsuren eo na den sluitingstijd op de boven bedoelde dagen beschikbaar te houden. Een gelijk verzoek wordt c. q door het rijksovergangskar.tr or gericüt tot de spoorwegtelegraafkantoren in plaatseD, alwaar geen rijkstelegraaf of bulptelegraafkantoor gevestigd is. Hierbij vait op te merken, dat de kantoren van de Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij in geen geval langer worden opengehouden dan tot afloop van den gewonen dienst en dat door de kantooren van de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen aan dergelyke verzoeken in dier voege zat worden voldaan, dat de betrokken kantoren na den gewonen dienst ge opend blijven voor de verzending en de ontvangst van verkiezingeteiegram- ineo, doch niet later dan tot 10,30 uur des avonds. Voor algemeen© verkiezingen geldt, bovendien het volgende: Op den dag volgende op dien der stemming, c q. op dien der herstem ming, blijven de kantoren in plaat sen, alwaar zich het hoofdstembureau bevindt, gedurende de gewone slui tingsuren des morgens open totdat de oflicieele verkiezings'elegrammen zijn aangeboden en overgeseind. Public Accountant Leeraar M. O. Boekhouden KRUISWEG 45. Olieslagers vliegt van Rotterdam naar Seheveningen en terng. Voor den laatsten dag van de Rot- terdamsche vliegweek, had Oliesla gers, indien weer en wind wilde mee werken, iets buitengewoons beloofd. En hij heeft schitterend zijn woord gehouden, zoo meldt de „Ct." aan welke wij het volgende ontleenen: Duizenden en nog eens duizenden waren naar Woudesteijn gestroomd, alwaar de menigte met diverse at tracties werd bezig gehouden. Aan vankelijk stond er eenige wind, doch de witte vlag stond in top van de vliegloods. Even voor vijven ging v. Pottum met zijn halion de lucht in, wat reeds heel wat levendigheid onder de dui zenden toeschouwers op en om het terrein veroorzaakte. Tegen 5.15 werden aanstalten ge maakt om te gaan vliegen, de machi ne werd ten minste naar huiten ge rold. Om 5.37 steeg Olieslagers op en bleef 54 minuten in de lucht. Na dat hij een schitterende vlucht rond om het terrein gemaakt had, werd de Blériot kleiner en kleiner, om ten slotte geheel aan den horizont te ver dwijnen. De menigte, enthusiast over dat sensationeele vertrek, wachtte in spanning. Dat duurde nog al laug. Reeds werd men bevreesd, dat den sympatliieke'n vlieger een ongeluk zou zijn overkomen, terwijl boven dien de duisternis begon te vallen. Totdat hij na ruim een half uur wachten, weer werdontdekt. Heel in de verte zag men een zwart stipje, dat aanvankelijk bijna onbe weeglijk aan den horizon stond, maar dat langzamerhand grooter en groo- ter werd en ten slotte met enorme snelheid tot ons kwam, dat was de Blériot, die eindelijk na eenige sier lijke toeren boven het terrein neer streek. De menigte was schier niet te houden. Jan werd luide toegejuicht. In de hangar gekomen, klampten we hem aan. En daar vertelde hij heel kalm, alsof er niets was ge schied, het volgende: „Ik bracht een bezoek aan Delft, Den Haag en vloog toen regelrecht naar Seheveningen. Het was zulk mooi weer, dat ik besloot boven de zee te draaien. Dat was wel een ei genaardige sensatie, dus vloog ik nog maar wat verder. Ik zal pl.m. 1 K.M. van de kust zijn geweest, toen het bij mij opkwam, dat ge hier wel eens ongerust zou kunnen wor den. Ik keerde snel terug en zie: „Me voila". Bloemen en kransen werden aan gedragen, en met eenige toepasselij ke woorden den held van deze week overhandigd. Daarbij waren o.a. een tweetal bloemstukken van de voet- balvereenigingen Poseidon en Kra- liugen, die op het terrein een wed strijd hadden gespeeld. Generaal Cool, de minister van Oorlog, was op het terrein aanwezig en kwam na deze schitterende vlucht Olieslagers complimenteeren, waar na Z.Exc. zich de machine liet ver klaren Olieslagers bereikte op zijn „over land en zee-vlucht" een hoogte som wijlen van 1000 meter en verbeterde op dezen laatsten dag het Nederland- sche hoogterecord, dat trouwens reeds op zijn naam stond. Namens het „Rotterdamscli Nieuwsblad" werd hem een gouden herinneringsmedaille aangeboden. Reeds Zondagavond te 8.22 vertrok Olieslagers naar Antwerpen. Men seinde gisterenavond uit Den Haag: Zondagmiddag ruim 6 uur liep het gerucht, dat Olieslagers boven onze stad was. Inderdaad werden wij hem spoedig gewaar. Eerst vloog hij vrij laag, daarna ging hij al hooger en liooger in de richting Seheveningen, Duizenden sloegen hem gade. Voor al in de stad veroorzaakte een en an der groote beweging. Tien minuten lang bleef hij in het gezicht. Nog geruimen tijd konden we hem vol gen, totdat eindelijk de zwarte stip geheel aan den horizon was verdwe nen, zoodat we eindelijk, dank zij Rotterdam, eens boven de residentie hebben zien vliegen. Be Alkmaarsch© vliegweek wordt gehouden, van 6—10 October. De Belgische aviateur Leon Verstraeten, leeraar in de aviatiek en bestuurder dier vliegschool Sommer te Mouzon (Frank rijk) zal komen vliegen. Het comité is samengesteld uit de volgende heeren: G. de Groot (voorzit ter,) A. 'de Vries (penningmeester) S Pluimgraaf! (secretaris) mr. A. P. H. de Lange, J. Oldenburg, C. v. Stam, H. v. d. Wal, N. Schermerhorn, P. Kaan (Wieringerwaard) C. Geerlings, (Pur- merend) «n J. Bakker. Het terrein is gelegen biji het Over boiscïi onder de gemeente Heilo vlak bij de boerderij van dien heer J. Bak ker. Uitslagen dor voetbalwedstrijden van gisteren. Haarleta: H. F. C.Hercules 1—1. Breda: 't Zesde—Sparta 05. Rotterdam: V. O. C.—Quick 3—1. Den Haag: H. Bi. S.Velo,citas 1—2. Dordrecht: D. F. E.—Haarlem 21. Oostelijke eerste klasse. Wageningen. G. V. C—U. D. 6—0. Enschedé: P. WlVitesse 2—0. Den BioschWilhelminaQuick N. 1—1- Reserve-compietitie westelijke afdeeling. Utrecht: Hercules 2-H'. F. G. 2 2—2 Rotterdam: Sparla 2—A. F. C. 2 2—0 Den Haag: Quick 2-V. O. C. 2 1—1. Breda: Velocitas 2H. B. S. 2 27. Reserve-competitie oostelijke afdeeling. Deventer: U. D. 2G. V. C. 2 21. Arnhem: Vitesse 2P. Wl. 2 41. Westelijke tweede klasse. Amsterdam: V. V. A.—Kampong 1—3. R. A. P.-U. V. V. 5-2. Rotterdam: D. V. S.Ajax L. 4—0. Den Haag: D. V. V.-A. F. C. 1-2. Hilversum: Victoria—Ajax A. 12. Willemsoord: A. F. en H. G.—Vol harding 0—1. Haarlem': E. D. 01—Alien Weerb. 1—1. Stand dear Competitie. Westelijke eerste klasse. gesp. gew. gel. verl. punt. öoelp Sparta 1 1 0 0 2 5-0 v..O. C. 1 1 0 0 2 3-1 D. F C. 1 1 0 0 2 2-1 Velooitas 1 1 0 0 2 21 H. F. C. 1 0 1 0 1 1-1 Hercules 10 10 1 1—1 H. B. S. 10 0 10 1-2 Haarlem i 1 0 0 1 0 1—2 Quick1 10 0 10 1—3 't Zesde 1 0 0 1 0 0—5 II. V. V. 0 0 0 0 0 0—0 Oostelijke le klasse,. gesp. gew. gel. verl. punt. doelp G. V. C. 1 1 0 0 2 6—0 P. Wl 1 1 0 0 2 2—0 AVilhelmina 10 10 1 1—1 Quick N. 10 10 1 1—1 Vitesse 1 0 0 1 0 0—2 U. D. 1 0 0 1 0 061 Amsterdam, 24 Sept. Olienotcering per 100 K G. ALKMAAR, 23 September. Kaas- Kleine volvette met rijksmerk f33.50, kleine fabriekskaas f31.50, kleine boerenkaas f 32.50, .commissie 32, middelbare f 32.50. Aangevoerd 384 stapels, wegende 188474 Kilo gram, waaronder 327 R.G. .volvette kaas. Handel goed. ALKMAAR, 24 Sept. Aangevoerd 6 paarden f80120, 179 koeien en assen f 140360, 55 nuchtere kal veren f825, 449 magere schapen f 1228, 42 magere varkens f 19 34, 206 biggen f 13—19.25, 19 bok ken en geiten f38, boter per }J% ned. pond, hoogste prijs f 0.82, mid- dalprijs f'0.75, laagste prijs fö.70, aangevoerd 5400 kop, kipeieren f4.755.50, eendeneieren f410. LEIDEN, 24 Sept. Granen. De animo tot koopen was bij de bezoe kers van de Graanbeurs al weer niet groot. In de prijzen moest wel eens wat toegegeven worden, om tot ver- koopen te komen. Tarwe wërd verkocht van f 6.80 tot f 9 per 80 kilo. Voor de puike soorten werd meer bedongen. Rogge weinig getoond, kon van f 4.75 tot f 5.50 per 75 kilo opbren gen. Gerst per 100 kilo van f 7 tot f 8.25. Haver in de goede soorten, die weinig voorkomen, gevraagd en bo ven def7 p. 100 kilo betaald; min dere daaronder. Erwten kalm. Indien puik van kwaliteit, worden deze goed be taald. De besteede prijzen loopen van f 11.25 tot f 13.25 In paardehoonen weinig handel. Boter. Aanvoer 6050 kilogr. 1ste kw. per J4 vat f 56.a f 60 2de kw. per j,4 vat f 50.— a f 54 1ste kw. per kilogtr. f 1 40 a f 1 50 2de kw. pier kilogr. f 1 25 a f 135. Lange zwarte turf, 180.000 stuks, f 3.a f 3.25 per duizend Eieren-veiling. De eieren zijn gestem peld Li. E. V Aanvoer 2614 stuks Prijzen waren: Kipeieren van f5.55 tot f 6.30. Eendeneieren ftot f Kalkoeneieren f '7 50 Per 100 stuks. Handel zeer vlug. AMSTERDAM, 24 Sept. De aardap pelprijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 3 ladingen. Raapolie Vliegend In de stad Get 0ct/D9c. Mei Lijnolie.. Vliegend In de stad Oct Nov./Dec. Oct./Dee. Jan./riril Mei/Aug. 23 8ept. 1 30 29% 285/8 301/g 50 49% 49% 48% 44% 401/; 45 493/ 24 Sept. f Zaterdag 24 Sept. (v.m. 8 a.) Pla/ïsjeh. in 24 uur hoo£. ita?. Amsterdam Kanaalwater Lobith 11.65 0.— 0.— 8u. 0 47 MAP Nijmegen 9.27 0 0,11 12 u 0.46 Arnhem 9.27 0.— 0 08 Sta .-neater. Vreeswijk. 2.00 0.- H.04 8u. 0.47 MAP Kampen 0.43 0.- >0 12 Amstebmter.. 7.34 0 0 39 Ziuid.see-waier. Andr. Ma* - 3 66 0 0.04 Sn 0.— MAP Beknopt beursuerslag medegedeeld door het bijkantoor der firma F. Th. Euerard, Ged. Oude Gracht 14. 24 SEPTEMBER. Ondanks de lagere koersen en min der gunstige berichten uit New- York bleven de koersen voor Amer. Sp o or vv eg waarden aan onze beurs bij na onveranderd. Slechte, voor [War baseh Pittsburg was nog eenige be- langstelling, hoewel van de rijzing VoctaI1"1 beleg wordt opgeheven. Berichten, rteds geplaatst in een deel onzer oplage van gisteren. R.-K. Metaalbewerkers. In de gisterenavond gehouden le denvergadering van de R.-K. Me- taalbewerkersvereeniging „St. Eloy" is o. m. met algemeene stemmen aan genomen het bestuursvoorstel, om/I per lid uit de kas te trekken voor de Bondswersioozenkas, waardoor de werklooze leden reeds nu trekbaar zijn, in plaats van over 4 maanden. Ook werd instemming betuigd met de aanbieding van den heer W. Karstens, om in het a.s. wintersei zoen een cursus in de Electrotech- niek voor de R.-K .Metaalbewerkers te houden. Voor bijwoning der mee ting in Den Haag, werden 8 afge vaardigden benoemd. Decoratieuitreiking. De kolonel F. A. van Steenhardt Carré, Comman dant van het 21e Landweerdistrict, heeft hedenmorgen met een passende toespraak, aan den reserve kapitein J. A. G. van der Steur, het kruis van Oranje Nassau uitgereikt. Ook reclame! Vanmiddag wandel de door onze straten een reuzenpop, een flink vet gemeste slager voor stellende. Hij droeg het opschrift: „Gedenk de Zondagsrust der slagers gezellen." Een 4de klasse agent wandelde er als een miniatuurkereltje achter. De reclame verwekte een heelen volksoploop, overal vlogen de men- schen uit, de menigte en een talrijke kinderschaar omzwermde den reus. BINNENLAND. Vliegen le Nijmegen. Men meldt ons uit Nijmegen: Alhier is een comité geconstitueerd voor het houden van een vliegweek. Een kapitaal van f 10.000 is bijeen en onderhandelingen zijn reeds aange knoopt met den vlieger Olieslagers. BUITENLAND. BILBAO, 24 Sept. De „Gaceta" be vat een koninklijk besluit, waarbij de constitutioneele rechten worden hersteld van gisteren een deel verloren ging wegens verminderde [kooplust yoor New-York. Voor Industrials bestond eenige meerdere animo. Steels die lager afkwamen .bleven hier nog Roven den koers van gisr teren. Ook Marinewaarden vast ge stemd. Amalgamated voor locale re kening gevraagd. ROSTOF, a. d. Don., 24 Sept. Op den Wladikawkas-spoorweg had hedenmor gen een botsing plaats tusschen. een goederentrein en een personentrein Vele reizigers werden gedood of gewond LONDEN, 24 Sept. De „Times" ver neemt uit Athene. Ik ben in staat ge steld te melden, dat op of voor 4 Sep tember, de Roemeensche minister van jjuitenlandsche zaken de volgende ver- Petr oleum waarden openden flauw frln» overhandigde aan "den Turk en spoedig liepen de koersen voor sc,.®11 Sezanf te Boedapest. Bij een mo- Koninklijke en Geconsolideerde ver- C0I1fhc'l tusschen Turkije en Bul der terug. Toen kwamen echter eeni- 8anJe zal Roemenië al zijn legerkorp- gte steun orders en werd een verdere 'sen mobiliseeren langs de militaire daling voorkomen. Geconsolideerde 10°/o. Koninklijke 3°/o .lager. Mijnaandeelen vast en hooger yoor Paleleh. Overige soorten bijna on veranderd. grens van Bulgarije, om gereed te zijn voor elke gebeurtenis en een nieuw bewijs te geven van zijn vriendschap voor de Turksche regeering. Bratianau voegde er bij, dat dit besluit beschouwd moet worden als een gelukkig begin Tabakswa,airden verdeeld. Amster- 'jer P°h'iek %an hartelijke vriendschap, dam Deli belangrijk hooger. Amster- ^'e Roemeensche regeering wenscht dam Langkat sloten bijna, onveran- 3? leiden met de constitutioneele Turksche regeering. Een ander telegram uit Athene aan de Times meldt, dat de mogelijkheid van een militair verbond tusschen Grie kenland en Bulgarije ernstig bespro ken wordt, als tegenwicht tegen de Turksch-Roemeensche onderhandelin- derd. Medan en Sumatra Cultuur lar ger. Rubblerwaarden vrij vast. Am sterdam Rubber gevraagd en ca. 7°/o beter. Nederlandsche 2%. Nederl. Staatsfondsen konden zich ©enigszins van hun verlies herstellen, 8en- De correspondent verneemt, dat tengevolge van meerdere kooplust denkbeeld eveneens krachtig wordt op de lagere koersen. Efuropeesehe Staatsfondsen vast, uitgezonderd Russen wegens vei> minderde vraag1 voor Parijs. Zuid-Amerik. fondsen zonder za ken. Prolongatie 44%%. van het Koninkl. Nederl. Metreologisci Instituut te De Bilt. (Per Telegraaf.) Vrijdagmorgen 10 uur. Hoogste barometerstand 77,44 Breslau Laagste 753,1 Valencia. Matige Zuidelijke tot Zuidoostelijke- wind. LicbtbewolKt tot bewolkt, waar schijnlijk droog weer. Zelfde temperatuur. Koude nacht. Hedenmorgen 12 uur 766 mM. Stand van gisteren 12 u. vm. 770 mM. Neiging: Achteruitgang. Thermometerstand te Haarlem gesteund in verantwoordelijke kringen in Sofia^ EEN STEEN- EN GLASETER. In de geneeskundige vereeniging te Ween en is onlangs een man gede monstreerd, die zijn werk maakte van het eten van glas, spijkers, stee- nen en andere onverteerbare zaken Hij vertoonde voo rhet geleerde ge zelschap al zijn kunsten, en eindig de met het inslikken van een slang en een hagedis. Hij deed dit alles zonder zichtbare slikbewegingen, eenvoudig door zijn hoofd sterk ach terover te buigen, als een degenslik ker, en dan alles als het ware recht uit door zijn slokdarm in zijn maag te werpen. Deze organen waren door langdurige afstomping zoo ongevoe lig, dat hij zonder hinder water von 80 gr. drinken kon. Zijn slokdarm was abnormaal wijd, en van lederach tige consostentie geworden. Zijn al gemeene gezondheid was uitstekend, en als hij at als een gewoon menseh, kauwde hij zijn eten altijd zeer zorg vuldig. Alle abnormale eetwaren Hedenmiddag 12 uur 62F=17C Laagste der afgel nacht 44 F.= 7C. raakte' hij na een "dag "zonder' stooT- Lifgegoyej; Scbmidt Op, nis langs den gewonen weg /weer l cien, w lsfcraat 85, Haarlem, kwijt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1910 | | pagina 3