A MSTERD AMSCHE BEURS. BUITENLAND. BINNENLAND. NIEUWS UIT DEN OMTREK. Sport en Wedstrijden. Leger en Vloot. m ELDERS. 1 WOENSDAG 5 OCT, 1910. Rechtszaken. Opgaven van F. Th. EVERARD. Noteering van DINSDAG 4 OCT. Aand. Java, China, Japan NIEUWE Do volgende annonce komt in die j,Birkenfelder Zeituiig" voor; i,Kunstinriéhting «n fotografie J. G. SCHULZ, Birkenfeld. Door mijn vijftienjarige artistieke werkkring in Parijs ben ik op; de hoog te van de kunst, zoodat ik' in de foto grafie bijzonder uitmuntend werk kan leveren. In de negatief-retouche, het moeielijkste in de fotografie, is mijn bekwaamheid buitengewoon. Ik kan b.v. schele oogen recht ziend, zieke oogen gezond en ziek uitziende klanten ge zond uitziend maken, enz. Overtuigen de bewijzen zijn voorhanden. Om te verhinderen dat mijn- klanten uit den omtrek rondtrekkende amateur- fotografeit, die geen bestudeerde foto grafen zijn, maar met hoogdravende fra sen werken, in de handen vallen, ben ik besloten, ook buiten Birkenfeld steeds fotografische opnamen zonder prijsver- hooging te maken. Ik reis met mijn •eigen scli oenen ros sen, die eten. geen hooi •en geen haver. Ik beveel mij aan om scholen en schoolkinderen te toto- grafeeren. Mijn fotografische tentoon stelling heb ik vernieuwd en beveel ik mij bij mijn geëerde begunstigers aan. Gar c'est toujours avee un nouveau plaisir que je photographierai ma chè- re clientèle. J. G. SCHULZ, Kunstfotograaf en Portretgraveur sur pierres fines. Bezitter van een, aantal op de grootste tentoonstellingen veroverde onderschei dingen., slechts gouden medailles en «erediploma's. Kunnen belangstellenden getoond Worden. N.B. Ik woon boven de apotheek en schuin tegenover den winkel van Louis Presser en de friseersalon van ,W, Juncker." (Lux, Geïllustr. Tijdschr. v. Fotogr.) Een arbeidsconflict in Portugal. Het plaatsje Barreiro bij Lissabon was dezer dagen het toonöfel van ern stige stakingsongeregeldheden. Daar hebben n.l. de kurkensnijders den ar beid nedergelegd, omdat zij door den uitvoer van ongesneden kurkhout ernstig benadeeld worden en de kui pers, wijl zij ontevreden zijn over den invoer van vaten uit het buitenland. De stakers zijn naar het station ge trokken, hebben treinen tot stilstaan gebracht, duizenden balen kurk uit de wagens gebaald en verbrand en zich bovendien nog aan andere ge welddadigheden schuldig gemaakt. Ten bewijze hoe ernstig de toestand is, diene dat 500 politieagenten, een regiment infanterie, viér escadrons cavalerie en het geniekorps naar liet tooneel van de ongeregeldheden zijn gezonden. De regeering komen deze botsingen zeer ongelegen en om te beletten, dat voor de opening van het parlement nogmaals rustverstoringen plaats hebben, heeft zij nu den uit voer van ongesneden kurk en den in voer van afgewerkte vaten verboden. Volgens de „Liberal" hebben Enge land en Noord-Amerika, de grootste afnemers van kurk, reeds tegen dit verbod geprotesteerd en zullen Frankrijk en Duitschland dit even eens oden, daar kooplieden uit die landen meer dan 400.000 okshoofden wijn en druiven in koop hebben, die zij nu bij gebrek aan vaiten niet kun nen verzenden. De Köpenieker oplichterij vindt nog steeds navolging. De opvolgers van den liandigen schoenmaker blij- ven actueel. Te Cuiseaux, in Frank rijk, stapte verleden week een heer af in liet liotel en maakte bekend dat hij kwartier kwam maken voor een groot aantal luehtvaarders en hun personeel, die men den volgenden ochtend verwachten kon. lerwyl hu het zich gemakkelijk maakte m zijn hotel en de fijnste schotels en merken ken liet voorzetten, werd door de op getogen bevolking in allerijl het 1100- dige in gereedheid gebracht, 0111 de vliegmensehen waardig te kunnen ontvangen. Den volgenden ochtend vertrok de mecanicien op een rij wiel naar een naburige plaats, om ook daar'eenige orders uit te voeren, zooals hij aan den hoteleigenaar zei- de. Al spoedig bleek toen, dat een handige oplichter misbruik had ge maakt van het goed vertrouwen der eenvoudige bevolking. De gendarme rie begaf zich ijlings op het pad en was zoo gelukkig het heerschap te St. Etienne-du-Bois te achterhalen. Het aannemen van bouwwerken. Bekend is, dat de heer H. Siegers, aannemer van 's Rijks Munt te U- trecht, dit werk in den steek heeft ge laten en daarna failliet verklaard is. „De Aannemer", het orgaan van den Nederlandschen Aannemersbond, heeft met profetischen blik deze zaak reeds in zijn nummer van 30 Maart behandeld. De redactie wees er toen op, dat het aantal aannemers bij drukte in het bouwvak steeds aangroeit; „dat het cijfer van den laagsten in schrijver daalt ver beneden den kost prijs, ver heneden de som noodig voor een behoorlijke uitvoering, en telkens blijkt, dat deze inschrijvers minder goed op de hoogte zyn. „Waar die pseudo aannemeis van daan komen? „Voor een deel uit den eigeubouw, een tak van het bouwbedrijf, die knap aan het verdorren is, die, doof een modern Bouw- en Woningtoezicht op een andere stam geënt, afsterft en waarin zelfs geforceerde woning nood geen nieuw leven brengen kan. „Voor een ander deel zijn het ont slagen nieuwelingen, speculanten, die het probeeren, en het er ook eens op wagen „aannemer" te zijn, vooral van een groot werk, het wil er hij velen nog altijd wel in, er ligt blijk baar iets in dat aantrekt en boven dien, het inschrijven is zoo eenvou dig, aan werk te komen niet moei lijk, een laag cijfer, en het werk volgt terstond. „Kapitaal ontbreekt blijkbaar niet altijd horgen zijn er eveneens wel te vinden de besteder heeft in den regel een goeden dag, als althans z'n architect eenig idee had van eene se- r euse begrooting. Of het werk er komt en hoe het er komt, ziedaar overwegingen, die bij de gunning niet te pas komen. ,Het Rijk gaat immers voor, Pro vincie en Gemeente volgen en geven particulieren den weg aan." En dan, doelende op de aanneming van 's Rijks Munt, vervolgt het blad: blad: „Onlangs werd een werk ter uit voering opgedragen aan iemand, wiens aanbieding van bijna 4 ton, pl. lijk niet in staat was het werk te zijn opvolger. De man, die persoon lijk niet in staat waas het werk té begrooten, droeg dit op aan een on derbaas, huiten betrekking. Naar de aanwijzing gaan, inlichtingen inwin nen, dat mocht niet, dat veroorzaak te maar reiskosten, er moest zóó maar begroot worden. En bovendien, voor de besteding moest toch gereisd naai de plaats, waar de architect z'n bu reau had, informeeren kon dan nog; een blanco geteekend biljet werd aan den man, die de begrooting maakte, medegegeven. Deze moest dan maar inschrijven. En de aanbe steding had plaats, met bovenge noemd gevolg. De laagste inschrijver is thans aannemer van een groot werk wij hopen dat de man het blijft Zóó gaat het thans. De roekeloos heid bij het inschrijven is een recht- streeksch gevolg van een onverant woordelijk systeem van gunning, oordeelde „De Aannemer", en vroeg dan hoe lang dit nu nog moet voort duren'? „De architecten hebben het te druk met hun onderling getwist, als groep doen zij weinig of niets de on deraannemers droomen van gesplits te bestekken en wenschen daarmee op hun terrein te herhalen dezelfde dol le inschrijvingen, die ons terrein on veilig maaken; zij en wij worden de dupe dezer fatale historie. „Indien men in de kringen der uit voering eens kwam tot overleg, zou het dan niet spoedig uit zijn?" Overtreding Wapenwet? Dezer dagen een bloedig treffen tusschen een dame en een tramconducteur. De laatste liep een wond op over de hand van ongeveer 7 c.M, lengte. Hij behield de tegenwoordigheid van geest en plakte snel de roode spleet in zijn aardsch hulsel toe met een pleisterverhand. Onze meewarige belangstelling werd beloond door de mededeeling, dat de schuldige dame maar liefst vier hoedenpennen torste, zoo groot haast als rapieren van de stafnm- ziek. En naaldscherpe natuurlijk, 't Wordt heusch te bar. In een bioscoop te Brussel zagen we, hoe een heer met zoo een venijnig wapen de wang werd doorboord Dat we 't zagen is minder juist, im mers 't was stikdonker in de zaal. Maar we hoorden een geweldigen smartkreet., 't Excuus van de misda digster was, dat ze met 'r hoofd en hoed zoo heen en weer moest huigen om langs de dame vóór haar te kun nen heenzien. Want die dame had zoo'n geweldig grooten hoed op. 't Wordt heusch te har. Zou de Wapenwet hier niet een speldje voor kunnen steken? Liefst geen speldje, maar een groote speld, een moderne hoedenspeld desnoods. (N. Ct.) LT8..E. Ned. Bi. K. Volksbond. Zondagavond hield de afdeeling van den, Ned. R- K. Volksbond alhier een buitengewone huis houdelijke vergadering. Zoodra wij in de Bondstraat kwamen merkten wc al dat er iets buitengewoons moest plaats hebben. Vroolijk tooh wapperde de Va- derlandsohe driekleur waarin de Pau selijke kleuren kwistig zijn aangebracht van het Bondsgebouw. Óp het podium in de zaal prijkten de schilden van de tien onderafdeelingen vervaardigd door den 2e-seeretaris, den heer C. v. d. Vlugt. Waarom deze feestelijke versiering? Waarom? omdat in deze vergadering de door Z. D. H. den Bisschop van Haar lem nieuw benoemde Adviseur, de WelEcrwaarde heer F. A. Burwinkel, sedert 30 April kapelaan alhier zou worden geïnstalleerd. Reeds bijtijds zag men de bondsleden in grooten getale naar het gebouw trekken. De zaal was dan ook goed gevuld. Eenige oogenblik- ken van spanning, een omkijken, en eindelijk daar verscheen Z.E.W. Een hoera, een handgeklap verwelkomde hem. Met het groote bondsvaande! werd Z.E.W. ingehaald en naar db bestuurs tafel geleid. Na het gebed opende de Voorzitter deze vergadering en schetste in eeu kort maar krachtig betoog wat de oud-adviseur, de WelEerw. heer B. M. J. van Rooy in hot korte tijds bestek van zijn Adviseurschap voor de afdeetingen en, haar diverse onderafdee lingen had gedaan. Met een zekere wees moed zei spr. had liet bestuur de ver plaatsing van Z. E. .Wl vernomen. Een woord' van hulde bracht hij aan den onderadviseur voor alles wat hij voor den Bond heeft gedaan. En dat de ver gadering bier volkomen mee instemde bewees wel het krachtige en bijna niet te bedaren applaus dat op deze woor den volgde. Maar, zeide de Voorzitter, degene die genomen heeft, heeft ook gegeven. Wijl hebben wederom een nieu wen adviseur en een vreugde is het mij Z.E.W1. het welkom te mogen toeroe pen. In het kort tijdsbestek, zei de Voorzitter tot Z.E.W'. dat u hier zijl, hebben wij' reeds een ondervinding op gedaan, dat naast uw priesterhart, ook een warm' hart klopt voor de sociale beweging onzer dagen. Het stemt ons tot groote vreugde. Hopen wij' dat onder uw 'adviseurschap de afdeeling en hare onderafdeelingen in bloei mogen toe nemen. (Applaus). Onder directie van den WelE. heer Wanna, zongdezang- vereeniging „St. Gregorius" op verdien stelijke wijze het bondslied. Hierna kreeg de vergadering een meer huishou delijk' karakter en werden de notulen gelezen. Van den pud-adviseiur was een schrijven ingekomen en werd voor gelezen waarin Z. Ei W. op treffende wijze afscheid nam van de bondsleden. In behandeling kwam da beschrijvings brief voor de a.s. Centrale Raadsver gadering. Na eenige korte besprekingen, werd besloten, om1 inzake het voorstel den Haag „wijziging van art. ~2 van het reglement van den C. Rl", 'het prae- advies van het C. B. te steunen, en inzake het voorstel Amsterdam „bespre king oprichting Secretariaat van den Ar beid"- den afgevaardigden een vrij man daat te geven. Een vijftal nieuwe leden werden geïnstalleerd. De Voorzitter deelde mede dat namens de geheele af deeling den oud-adviseur een souvenir zal aangeboden worden als bewijs van erkentelijkheid voor het vele wat hij voor de afdeeling had gedaan. De heer A. Bon, bracht als afgevaardigde naar de openingsvergadering der 5e Sociale Week een goed uitgewerkt verslag' uit waarvoor hem een dankbaar applaus ten deel viel. De Voorzitter herdacht het plotseling overlijden, van het lid Wl. van Leent, tijdens zijn leven commissaris van Or de. Staande werden voor zijn zielerust vijf Onze Vaders en vijf .Weesgegroeten gebeden. Thans was men gekomen aan de rondvraag. C. de Koning kwam even neer op het eigenmachtig handelen van het bestuur inzake het cadeau aan ka pelaan "de Vetten. Ilij beschouwde dit als een der oorzaken dat thans voor het cadeau v. Rooy die giften niet ruimer waren gevloeid. P. van Bezu vroeg hoe na het bestuur gevorderd was met de benoeming eener oommissie voor re- glementsherziening. Nu de Bondsstate ten Kerkelijk en Koninklijk zijn goedge keurd kon er wat meer haast mee ge maakt worden. Th. Walraven wenschte dat op de vergaderingen een kort woord ter drankbestrijding kon worden gespro ken wat echter door de Koning weder werd ontraden. Alle werden door den Voorzitter afdoende beantwoord. Thans kreeg, de nieuwe Adviseur het woord. Hij' zeide, dat hij vanaf de benoeming van den Eerw. heer v. Rooy, tot advi seur dezer afdeeling, met klimmende belangstelling den bloei en vooruitgang dezer afdeeling had gadegeslagen. Van zijn kant zou hij trachten zoo veel mogelijk zijn voetstappen na te vol gen. Hiervoor verzocht hij aller steun en medewerking. Hierna ontvouwde Z. Eerw. een korf program van werk zaamheden wat, om kort te zeggen, in hield, dat hiji allereerst den bloei en vooruitgang der vakafdeeling zou hel pen bevorderen en tevens de geestelijke ontwikkeling der leden op hooger pe.il zou trachten le brengen door het hou den vair apologetische lezingen en uit eenzettingen, zooals zijn voorganger dit .leed. Dit scheen naar den wensch der leden want een luid applaus volgde. Hierna werd deze goed geanimeerde vergadering met gebed gesloten. HAABL 8M.MIÏBMBER. Personalia. Op de voordracht ter benoeming- van een lid van het Bur gerlijk Armbestnnr voor Wijk II (bij Halfweg), zijn geplaatst de heeren Th. Dekker en J. v. d. Fange. Afgekeurd. De miliciens, lichting 1910, K. Sneeuw, J. Koolhaas en A. Ket, die op 23 September 1.1 waren ingedeeld, zijn thans voor den dienst afgekeurd en naar huis gezonden. Woensdag 5 October moeten zij voor- Gedeputeerde Staten verschijnen om nog een laatste keuring te onder gaan. Vergunning. Bij Kon. Besluit is be paald op een daartoe gedane voor dracht van B. en W., na goedkeu ring van den Raad, dat het maxi mum aantal vergunningen tot den verkoop van sterken drank in het klein, zal worden verlaagd en met ingang van 1 Januari 1911 40 zal be dragen Het vreemde element. Door het tij delijk verblijf van zoovele vreemde werklieden is ook de veiligheid van goederen niet verbeterd. Men hoort voortdurend van kleine diefstalle tjes/zoo hier en daar, die voor den betrokken persoon hoogst onaange naam en tevens ook nadeelig zijn. Zoo heeft men bij den landbouwer J. Biesheuvel uit het land een nieu we bietenriek ontvreemd, bij den landbouwer Den Ouden heeft men een boom met prachtige groote appe len geheel leeg geplunderd en bij v. Wijk een paar stukken gereedschap, die op het erf stonden, meegenomen. Hiervan is wel aangifte bij de poli tie gedaan, doch of deze zal slagen de daders op te sporen, zal wel de vraag zijn. In ieder geval zal er in die omgeving wel meer waakzaam heid noodig zijn als anders het ge val is. De Hollander Wijnmalen, wereld kampioen van het hoog-vliegen. „Le Matin" bevat een interview, door Wijnmalen zelf geteekend. Daar in wordt medegedeeld, dat de heeren Dubois-Lacour en Blanchet optraden als officiëele vertegenwoordigers van de Aéro-Club. De barometer werd nog Zaterdagavond naar Parijs ver voerd, alwaar officiëel de record hoogte-vlucht in de lokalen der Aéro- Club werd geconstateerd. Daar bleek dat hij hij het opstijgen de eerste 500 meter in 7 minuten aflegde en ver volgens de volgende 500 meter suc cessievelijk in 10, 14, 15, en 30 minu ten. Voor de laatste 300 meter had Wijnmalen 30 minuten noodig. Bij de daling werden 700 meter af gelegd in 2 minuten, vervolgens 600 meter in 6 minuten en de laatste 600 meter in 4 minuten. Wijnmalen bracht zelf per auto mobiel de verzegelde baronieter naar Parijs. Hij vertelt dan nog in „Le Matin", dat hij sinds drie dagen het gunsti ge oogenblik afwachtte, dat echter nooit scheen te willen komen, omdat de militaire autoriteiten voor 5 uur des avonds verboden hadden, om in dit militaire kamp te vliegen. Eindelijk zag hij Zaterdag hij het ochtendgloren zijn kans schoon. Na dat hij Farman en zijn mannen ge wekt en vlug een kop warme thee ge bruikt had, stond het vliegtoested reeds klaar. De motor werkte dade lijk prachtig en nadat Farman hem nog een paar raadgevingen had ge daan, vertrok hij. Op het oogenblik, dat hij dé 2700 meter bereikt had en hij van plan was nog hooger te gaan, bleef de mo tor stilstaan, zooals reeds gezegd, we gens gebrek aan benzine. „Ik had het koud, doch ik was te vreden. Het record was geslagen." Toen Wijnmalen heneden kwam, werd hij in een deken gewikkeld, kreeg hij aan de verstijfde voeten ver warmde pantoffels, dronk hij weer een kop heete thee, dit, terwijl „Le Matin" drukt ook de Hollandsche uit roep af zijn Hollandsche mécani- cien op hem toeliep en riep: Prachtig, meneer!" Die Hollandsche gelukwensch deed hem op dat moment, toen Fransche handen hem van alle kanten werden toegestoken, goed! Earn botsing in do lucht! Wij lezen in F rans die kranten van een verschrikkelijke botsing in de lucht tusschen een biplan en een. monoplan, j.l. Zaterdag te Milaan op de vliegweek voorgevallen. Wij laten hier de beschrijving volgen die een correspondent gaf van het on geval: „Ik bevond mij' vlak bij de han gars. In de lucht bevonden zich drie tweedekkers. Aan den geziditeinder lee- kenda zich een Antoinette af. Vandaag, de voorlaatste dag van de vliegweek te Milaan, werd een hevige strijd gestreden om zich een goede plaats te verzekeren voor de groote prijs van de totale afstanden. De An toinette, bestuurd door Thomas, had een grooten voorsprong. Ilij vloog reeds 2 uren. Plotseling zagen wij' de biplan Bris- stol, bestuurd door Dickson, in dezelfde lijn en op dezelfde hoogte vliegen als de Antoinette. Men zou bijna denken, dat beide aviateurs een onzichtbaar spoor volgden. Zouden wij getuigen zija van een opwindende snelheidswedstrijd? Reeds kon ik het doek der vleugel» van da biplan zien bewegen onder denl ontzettenden winddruk, veroorzaakt dooit de schroef der Antoinette. Welk een odw voorzichtigheid. Dickson moet hel gevaar hebben voorzien, want plotseling beproefde hijj te stijgen. De uitwerking van deze ma noeuvre was verschrikkelijk. In .volle snelheid bereikte da Antoinette de bi plan. Eu een ontzettende botsing volg* de. Ik kreeg een oogenblik een idee| van! wat er verschrikkelijks zal zijn in de toekomst luchtvliegen. .Wijl zagen een zwarte massa een boog be schrijven en daarna Op; den grond te pletter vallen. Het gekraak der verbrij zelende machines overstemde het men- sohelijk' rumoer. De Antoinette was in de biplan ge drongen en had deze daarna door haar gewicht geheel gebroken. Alleen de staart van de monoplan, recht omhoog staande, bleef onverlet. Het was een afgrijselijk gezicht. Van alle zijden snel de men toe om de ongelukkigen te hel pen. Thomas, die op het gras lag wercl eerst opgenomen. Dickson lag begraven onder de over blijfselen der vliegtuigen, zoodat hét wel een kwartier duurde eer de aviateur, bewusteloos, kon worden vervoerd. Hij. bloedde uit verschillende wonden. Vlug werd hem het eerste verband aangelegd en weldra transporteerde men den ongelukkige naar het hospitaal." Een later bericht meldt dat de toe stand van Dickson, die bij het ongeval het ernstigst werd gewond, zeer zorg wekkend is. Thomas is er beter afge komen. Deze zal na een veertien da gen weer kunnen vliegen. Inspectie Landweer. minister van oorlog heeft be paald, dat de dietrictecommandanten in het vervolg aan de Undweerdienst- plichligen kunnen opleggen vergoe- ciing van de door hen veroorzaakte beschadiging f het zoek maken van aan hmane zorg toevertrouwd* wapens, zulks boven de op te leggen straf van 2 tot 6 dagen provoost. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, nor. Ort, vorderde gisteren de niet-oavackelijk verklaring van de re visie-verzoek en van W. L. L. en F. Sgedetineerd te Haarlem, door het gerechtshof te Amsterdam op lSJnli 1910 veroordeeld tot 3 jaar gevange nisstraf wegens diefstal op 10 Nov. 1909 uit het penceel Reguliersgracht 39 te Amsterdam van 5 vaten, elk inhoudende 60 K G roomboter. Uitspraak 31 October. Failliet verklaard: 22 Sept. J. A. Le jeune, broodbak ker, te Maastricht. 29 Sept. H. Schuyt, koopman, te Oudkarspel. H. H. Hengeveld, winkelier in manufacturen, te Elburg. Groningen, 30 September. R. L. de Graaf, koopman te Appingedam. 's-Hertogenbosch, 30 September. J. Hurk ens,. loodgieter en zinkwerken, te Boxmeer. J C.. van Ouwerkerk, zonder be- roeip, te Rijswijk. Heerenveen, 30 September. J. A. Hil- verda, bakker en koopman, te Akma- rijp. Utrecht, 30 September. N. Arlor, koopman, te IJsselstein. Opgeheven: W. Degen, timmer man en aannemer, te Arnhem. R. Vos, caféhouder en arbeider te Valthermond, gemeente Odoorn. Geëindigd: H. K. van Nnen, barbier te Zwolle. Ed. Thorn Prik ker, te Amsterdam. J. H. Verseef, jr., agent in gummi- waren en chemische artikelen te Am sterdam. Laagste Hoogste koers koers Nederland. 18 pCt. Cert. Neaerl. Werk. 88s/3 88'/s Schuld aVs.pCt. Cert. 73% 73 Bulgarije. 5 pCt. Tabaksleening 96% 6 Zegelleening 9ö%3 Ikdtsehland. 8 pCt. Rijksleening 82% Prnissen, Console 92% Hongarije. pCt. Goudleeniiig 94 Oblig. Kronenrente 92 Oostenrijk. 1 pCt. April—Octoberrente 96% Jan.— Julirente 98% MeiNovember-rente Portugal. pCt. Tabaksmonopolie 96% Obl. le Serie 67%6 Obl. 2e Serie 64 Obl. 3e Serie 63% Rvmenië. 5 pCt. Geldleening 1903 97i5/,fi Rusland. 5 pOt. Moskow Jaroslow 103 41 /.- Iwangor. Dombrowo 95-/1 4%„ Rusland 1909 94 /4 4 Groote Russ. sp. 1898 87% 4 Rusland 1880 887/ s 4 Zuid-West 87%6 4 Rusland Hope 881- 4 Rusland 1894 Ge Km. 38-/.4 4 Rusland Binnoni. 93 »/J6 4 4 4 4 4% 3 8 8 4 pCt. Orel Vitebsk 87% 3 Transcauc. Spoor 7215/]6 Turkije. 4 pCt. Geunif. Turken 87% 4 Bagdad spoor 83% China. 4% pCt. Goudleening i898 100% Japan. 5 pCt. Imperial Loan 98% 41/2» Obl. le Serie 99ls/)0 41/0 Obl. 2e Serie 98% Mexico. 5 pCt. Binnenland 49% 5 Goudleening in p. St. 101 Brazilië. 5 pCt. Funding Loa» 103% 4 Ann 1889 89%, 5 Babia in p.St. 97 5 Para 96» 4 5 Rio de Janeiro, (Fed. Dist.) 97% 5 Sao Paulo 1908 1U1% Dominica. 5 pCt. Douane Leening 103 Gemeente Leeningen. 4 pCt. Amsterd. 19001901 104 4 Haarlem 102 4 Stad Rosaria 59% Hypotheek Banken. 4 pót. Algemeene H. B. K. 98% 4 Haarlemsche H.B.K. 99 4 Nationale H.B.K. 100% 41/2,, North West pae. H.B. 100% 6 Argent H.B.K. Cedula L. 96 %5 5 dito Cedula K. 94 97 4 pCt. Pandbr. Hong. Hyp. B.K. 41/5 n Ungar. Landes Centr. Sp. lndmtrieeln ondernemingen Aand. Mijnb. kundige werk. 5 pCt. Suikerfabr. „Tjoekir" Aard. Amalgamated Copper American Car en Foundry Am. Hide Leather United. Cigar United Suites Steel Cultuur t/Jhtorntmirgen. Aand. Barge Moorm Cult. Mij. „Vorstenl." Hand Maatsch. Mijnbouw Maatschappijen Pref. Aand. Paleleh Gew. Aand. Redjtfrng Lebong. Com. Pittsburg Coal Petrole.wn. Aand. Koninklijke petr. Moeara Knim Zuid Perlak Bibi Eybat Rubber. Aand. Amsterd. Rubber Amsterdam-Java Deli-Batavia Nederl. Serbadjadi Intercontinentale Schemawt. 92% 99% 183 101% 61% 49% 21% 59 71% 118 164 184% 108% 32 795 17% 470 219% 1271/2 17 220 1371/3 96 72% 104'/, 30% 651/8 49% 21% 591/4 71% 108' 2 17 »/w 474% 129 223 73% 30% 9SV 74 Kon. Paketvaart 154 Stoomv. Nederland 1411/4 Aand. Ned. Scheepv. Unie 141% 4% pCt. Obl. Marine 65%6 651%, Com. Marine 5% 5% Pref. Marine 17% 17% Tabak. Aand. Amsterdam Deli 630 id. Serdaug 55 „Arendsburg" 739 Bindjeij 103^ 103% Soekowono 185 Diversen. Aand. General Trading 124 Steenkolenhandel 125 Lappen Maxwell. 59 Pref. Peru 381%, Com. U'%6 Spoorwegen. Aand. Hollandsche Spoor 79'/? 4 pCt. idem 100% Aand. Staatspoor. 87 4 pCt. idem. 101% 4% Obl. underground 102 2 3 Zuidltal. Spoor. 68% Aand, Warschau Weenen 198 4 pCt. idem 10elie Serie 89 4% Mosk. Kieuw Wor. 95% 4% Wladikawkas 9815/1C Common Topeka. 101% 4 pCt. Alg. Hyp Topeka 99 /s 4 Con v. Bd. idem 105% Common Denver 32% 32% Common Erie. 27% 27% •1 pCt. general Erie. 75% Common Kansas C. South. 30 /4 31 Pref. idem. 65% 66 3 pCt. Obl. idem. 72% Common Missouri K. T. 32% 33% 4 pCt. le hyp. idem. 98®/, 41 2pCt. Nat. Railw of Mexico 101 Common New-York Ontario 41% Common Norfolk 97% Common Rock Island 31% 32% Common Southpacific 115% 4 pCt. Convert idem. 99%« 4 le Ref. Hyp. idem. 94% Com. Southern Railw 24% 24%6 Common union pacifi* 170% 4 pCt. goud Obl. idem. 101% 4 Convert Obl. idem. 193% Common Wabash Sh. 17%« 17% Loten. 3 pCt. Amsterdam 1874. 107%, Witte Kruis. 82 83 2% pCt, Antwerpen 1887. 96%, Loten Turkije. 50/4 Prolongatie 4% 4% COUPON N OTEKRIN G. volgens opgave van de Coupon-makelaars Oostenrijksck Papier in Kr. 50,02% dito Zilver f 50,07% Diverse L. f 11,30 L m/afiïdav f 11,90 Portugeesche Fransche f 47.60 Belgische f 47,50 Rijksmark f58,80 Hamburger Russen f 1,21 Russen in Goud Roebel f 1,90 id, in Zilver f 1,26 id. in Papieren f' 1.23 paansche Buitenl. in francs f 47,60 id. Binnenl. in Piasters f 2, Amerik. Goud Dollars f 2.46% Mexicaansche Dollar f 1,22 Japansche Yen f 1,21% Argeritijnsc.he Pesos f 1,03 WISSELNOTEERING volgens opgave van de Wisselmakelaars, Londen Cheque f 12,07 dito 2 md.xf 11,99 Berlijn, Hamburg Cheque f 59,08 dito dito 3 md. f 58,40 Parijs Cheque f 47,84 dito 2 md. f 47,53% Brussel, Anvers Cheque f 47,64% dito 8 md. f 47,16% Basel, Zurich Geneve Cheque f 47,74 dito dito dito 3 md. f 47,26! '2 Rome, Genua Milaan Cheque f 47.521/ id. id. id. 8 md. f 46,90 New-York Zicht f 2,48 dito 3 md. f 2.44% 8t. Petersburg Cheque f 1,27% dito 3 md. f 1,26% Weenen Cheque f50,24 dito 3 md. f 49,64 Kopenhagen, Stockholm Ghristiania Cheque f 66,40 dito dito dito 8 md. f 65,52% KOERS VAN VREEMDE BANKNOTEN Pruisische f 59,05 f 59,30 Fransche f 47,82% f 1407% Belgische f 47,62% f jnB7% Engelsche f 12,05 f

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1910 | | pagina 5