BUITENLAND. BINNENLAND. Aflgsierdamschc Becrs 0¥ERZICKT. öe spoorwegstaking in Frankrijk. STADSNIEUWS. $f§4st@ Staatsloterijs 17639 17654 17868 17979 18000 181 181.55 18160 18185 18319 18403 184. 18471 18477 18583 18613 18669 185 18857 19068 19139 19197 19284 '195 19609 19808 19875 19949 20074 201 20187 20460 2059S 20787 208. 20901 NIETEN. 47a DE MISDADIGE STAKING in FRANKRIJK breidt zich voortdu rend nog uit. Nu is ook de P. L. M. (naar de Middellandsche Zee) in sta king gekomen. En de „eheminots" zijn bezig, ook de andere bedrijven over te balen tot een algemeen neerleggen van het werk. Het dagelijksch bestuur van bet syndicaat der geëmployeerden bij den Parijschen ondergrondsèhen spoor weg, beeft ook al gisterennacht een vergadering gehouden en besloot in beginsel aan de staking deel te ne men. Het syndicaat der metselaars be sloot tot staking, welke heden begon nen is! Als antwoord op de dreigementen der regeering tegenover de leden van het stakingscomité, die Briand heeft gezegd, in hechtenis te zullen ne men, heeft het comité de volgende uitdaging tot de regeering gericht: ,.Het comité heeft besloten, dat de met arrestatie bedreigde kamera den zich 13 October 1910 ter beschik king van Briand zullen stellen in de lokalen van de „Humanité". Het comité geeft den stakenden spoor wegmannen intusschen kennis, dat ille maatregelen genomen zijn, om de leiding der staking te verzekeren door de gearresteerde kameraden te ervangen, indien Briand zijn plan ten uitvoer brengt. Het comité verheugt zich, dat op alle netten aan zijn oproep gehoor werd gegeven en roept alle spoorloon- slaven toe: „Houdt moed; wij zullen overwinnaars zijn! Van onze flink heid hangt de overwinning af. Leve de staking!" Men ziet het: de stakers zijn bru taal tot het uiterste! Briand heeft hierop geantwoord met de inhechtenisneming der rad draaiers In Parijs is de toestand erg ge spannen. Een correspondent schrijft: „Parijs heeft weer hetzelfde aanzien als altijd bij buitengewone gebeurte nissen. Vooral is dé opwinding groot rond de arbeidsbeurs, waar omheen een voortdurend toenemende men- sehenmenigte zich verdringt. Overi gens gaat het verkeer ongehinderd voort. „In handelskringen is men zeer on gerust. De prijzen der visch zijn met '20 pCt.' gestegen. De eieren en de boter zijn 15 pCt. duurder geworden evenals de melk, waarvan te Parijs dagelijks een millioen liters ge bruikt wordt. „Het publiek is nog kalm, maar heeft geen neiging om zich zonder meer bij den toestand neer te leggen, wat een slecht voorteeken is. De toe stand is gespannen en iedereen ziet dit duidelijk in. „Briand, die vroeger de algemeene staking en het gewapend verzet pre dikte, schijnt niet tot die personen te beboeren, die moeilijke toestanden door hun koelbloedigheid bekeer seben. „Wij zijn nu pas aan 't begin van den strijd en reeds nu heeft bij woor den gesproken, die een verstandige regeering slechts in het uiterste ge val uitspreekt." Men zie voorts ons „Laatste Nieuws". Do nieuwe POETUGEESCHE re publiek gaat voort met haar bral lende manifesten en het beloven van gouden bergen. Zoo verklaarde gisteren weer de minister van financieën, dat de regee- ring vooreerst natuurlijk twee voor name binnenlandsche hervormingen op het oog heeft, n.l. verplicht open baar onderwijs en de scheiding van kerk en staat. De regeering was ech ter tevens voornemens, de verplich tingen inzake de nationale schuld en alle bestaande verdragen, contracten en aceoorden te eerbiedigen. En hoor nu: „In 't begrootingste- kort zou zij trachten te voorzien door belastinghervormingen, en door aan de kolonieën financieële autonomie te yerloenen, met uitzondering van An gola. Leger en vloot zullen versterkt worden. Bovendien zal men alles in het werk stellen, om de koloniën tot ontwikkeling te brengen; het behoud der koloniën namelijk wordt door de regeering van groot belang geacht Het verdrag met Engeland zal ge handhaafd blijven, terwijl de goede betrekkingen met de Romaanselie landen in het bijzonder zullen aange kweekt worden." Precies wat door de vorige minis teries achtereenvolgens telkens het zelfde verklaard is! De Brusselsche „Indépendance Beige" ontvangt van verschillende correspondenten uit het Ottomaau- sclie rijk mededeelingen omtrent een zeer heftige ANTI-FEANSCEE BEWEGING, welke door verschillende TUEK- SCHE bladen begonnen is, die door gaan voor de organen der Joug- Turksehe partij. Frankrijk wordt van alle zijden aangevallen en men staat versteld, wanneer men beweringen leest als die van de „Tanin", welke verklaart, dat, ir.dieu Turkije zich bij de Triple-al- li notie mocht aansluiten, dit dc schuld van Frankrijk zou zijn. Dc Jong-Turken schijnen te heb ben vergeten met welk een hartelijk heid men in Frankrijk de instelling van het nieuwe bewind in Turkije begroette. Zij herinneren zich blijk baar ook niet meer de lankmoedig heid, die Frankrijk nog onlangs be toonde bij gelegenheid van een grens incident, veroorzaakt door een Turksch detachement, dat uit het ge bied van Tripolis kwam en dc oase j^choon de vlucht maar 3Va minuut duur den nauwen passagiers-zetel van een tweedekker van den vlieger Humphrey. Driemaal vloog Humphrey met zijn ge- wichtlgeu last de baan rond, en of- Djanet wederrechtelijk bezette. Het zou toch werkelijk wel wat al te kras zijn, als de Jong-Turken nu ook nog van de Fransche „rente niers" zouden durven vergen, dat de zen, zonder eenige voorwaarden te stellen, zoo maar eventjes de mill'ioe- nen gaven, die noodig zijn om de Duitscke kruisers te betalen, om niet te spreken van andere improductieve uitgaven! Laten wij hopen aldus besluit de „Indépendance Beige" dat er in Turkije nog genoeg ware patriotten zijn, die een eind zullen weten te ma ken aan dit ongezonde chauvinisme, dat een zeer groot gevaar Oplevert in de tegenwoordige omstandigheden. Het Griekse lie kabinet, is afge treden. Men gelooft algemeen, dat Ve- nizclos met de vorming van een nieuw ministerie belast zal worden. De republikeinen in 'Italië juichen en jubelen over de revolutie in Portu gal. De Tijd-correspondent ito in anus vertelt van hun eischen: „Het toppunt hunner onbeschaamde eischen bereiken deze Jacobijnen, die slechts een belachelijke minderheid in den lande uitmaken, door rondweg te verlangen, dat lot ambassadeur van de Portugeesche republiek te Rome zal worden aangesteld de aartssamenzweer der Magalhaes Lima. Men kent dit heer schap. Men weet algemeen, dat hij te Parijs dc draden van het geheime eed genootschap, dat de omwenteling te Lis sabon voorbereidde en als op komman- do voltrok, in handen hield. Men weet echter niet algemeen de wak kere „Corriere d'Italia" maakte het gis teren bekend en niemand sprak het tegen dat Vrijdagavond te Parijs een feestelijke bijeenkomst van Portugee sche uitgewekenen plaats had, waarop een door Magalhaes Lima voorgestelde molie eenparig werd aangenomen.Doch men besloot tevens, ze vooralsnog niet te publiceeren. Welnu, deze dagorder riep alle republikeinen op tot een. spoe dige verwezenlijking van hun gemeen schappelijk ideaal: een verbond tus- schen de republieken van het Latijnscbe ras, die nu de eene na de andere moe ten verrijzen op de puinen van een tyranniek koningschap; na Frankrijk in Portugal, na Portugal in Spanje, na Spanje in... Italië 1 „Magalhaes Lima heeft derhalve een oorlogsverklaring geslingerd naar de nog bestaande dynastieën, wier tronen hij te Madrid en te Rome reeds ziet wan kelen. Om zijn begonnen werk te vol tooien, zou deze aartssamenzweerder als gezant der nieuwe republiek in de hoofdstad van het ééne Ralië moeten optreden. „Of de meer dan onbeschaamde eisch zal worden vervuld, staat nog te be zien, hoewel men tegenwoordig ge noopt is om telkens het onmogelijk ge achte nu mogelijk te erkennen: „Om nia jam finunt, fieri quae posse ne- gebam." „Maar ik kan mij niet voorstellen, hoe Magalhaes Lima, wanneer hij op het Quirinaal zijn geloofsbrieven komt overhandigen, daar zal worden ontvan gen. Zulk een ambassadeur van Por tugal zou niet ten onrechte gevolmach tigd doodgraver bij Z. M. den koning van Italië kunnen heeten." Onze bloembollen in bet builen- land.Uitcen Romeinsch blad wordt door de Maasbode medegedeeld, dat door een particulier ingezetene, een minnaar van natuurschoon, een duizendtal cypres- sen en pijnboomen aan de gemeente zijn aangeboden, om daarmede dc oude Via Appia te beplanten, en daardoor verschillende onkruidsoorten te verdel gen, die tegen schaduw niet bestand zijn en een ernstig gevaar opleveren voor de karakteristieke flora der „Re- gina viaruni". Tevens heeft dezelfde edelmoedige ge ver 3500 bollen en wortelslokken uit Nederland betrokken van hyacinthen, tulpen, narcissen, crocusscn, ornitogal- lissen, irissen, galanlhus, ixia's, scil La's enz. om er de bloemperken mede te versieren langs het Forum Romanum en de hellingen van den Palatijnschen heuvel. Een niet ulledaagsch protest. De katholieke „Sehlesisehe Yolkszeitung" heeft een schrijven ontvangen van gloei end protest tegen de bekende smaad rede van burgemeester Nathan, den Ro- meinschen Jood-vrijmetselaar. De schij- ver verklaart ten volle de gevoelens van verontwaardiging der Katholieken van geheel de wereld te deden, prijst de liooge geestesontwikkeling, de zeer milde burgerlijke verdraagzaamheid van katholieke geestelijken, doctoren en pro fessoren, waarmede hij door zijn dage- lijkschen arbeid voortdurend betrekkin gen' onderhoudt, verklaart aldus voor de Katholieke kerk en haar opperhoofd de groolste hoogachting en eerbied te hebben opgevat eil machtigt het ka tholieke blad deze verklaring te publi ceeren. Wie de schrijver is'? Een Jood, een „gcloovige en aan zijn overtuiging getrouwe Jood," zooals hij zelf zegt, dr. Arthur Sachs, hoogleeraar in de wijsbegeerte te Breslau. Aanslag op een sneltrein. Te Beutben (Opper-Sileziö) had gisteravond een ontploffing van een dynamielpa troon plaats onder de tocomolicf \r.n een sneltrein. De machinist werd dooi' glassplinters lieiit aan het hoofd ge kwetst en de vensterruiten werden ver brijzeld. Uit het onderzoek bleek met ontwij felbare zekerheid dat een aanslag op den sneltrein bedoeld was. Allemaal de lucht iu. Roosevelt i heeft zich ook de geneugten van hel j vliegen niet langer willen ontzeggen en heelt zijn omvangrijke leden geperst in de, was Roosevelt er zoo verrukt over, dat hij 't verlangen te kennen gaf, dezer dagen eens een langduriger tocht te maken, zoo mogelijk een van stad tot stad. Prins Hendrik to Brussel. Het „Hbl. v. Antw.." meldt: Het is Maandag en Dinsdag dat Prins Hendrik van Nederland incognito een bezoek aan onze Vorsten en aan Brus sel brengt. Hij zai Dinsdag het IIoI- landsche Paviljoen in de tentoonstel ling bezoeken, waar hij zal begroet wor den en rongeleid door jhr. mr. van Asch 'van Wijck, regceringscommissaris, en baron de Vos van Steenwijck, hulp commissaris. De feesten ter eere van den Prins-Gemaal zijn nog niet bekend gemaakt. De Prins en zijn gevolg zul len in het palcis van Laken hunnen intrek nemen. Z. K. II. de Prins is voornemens op den terugweg uit Bruss-cl den 19 Octo ber naar Den Haag te vertrekken cn. van daar den volgenden dag naar bet Loo terug te keeren. De Korf::0-a-Moeder iu Roemenië. Reuter seint dd. 13 dezer uit Weenen: De Koningin-Moeder heeft zich van middag naar Sinaja begeven. Audiënties. De gewone audiënties van den mi nister van waterstaat, den minister van marine en van den minister van koionicn, zuilen Vrijdag a.s. niet plaats hebben. t Kamerverkiezing Rotterdam. De a.-r. ki-esvereenigxng Nederlanden Oranje te Rotterdam, district V, heeft gisteravond definitief candidaat gesteld voor do Tweede Kamer don lieer II. C. Veglel, lid van den gemeenteraad en van de Prov. Staten te 's-Gravenhage. Door de Vrijz. Dem. werd candidaat gesteld het oud-Kamerlid mr. C. Th. v. Deventer en door de S. D. A. P. de hoer J. ter Laan. Opanbaro leeszalen. Wij lezen in „De Standaard" De openbare leeszalen zijn een in stelling van den laatsten tijd, die op zich zelf aller toejuiching verdient. Toch rees ook in onzen kring tegen deze instelling een zeer ernstige be denking, die in de Antirevolutionaire p6rs, en zoo ook in ons blad uit drukking vond. Ze is deze, dat men in zulk een leeszaal vanzelf geschriften van allerlei aard en richting moet saam brengen, en dat hierdoor bij vrijea< toegang voor een ieder, ook voor jongelieden, de gelegenheid opoa- komt om in alles te gaan neuzen. Nu zal men 6r wel tegen waken, dat er vuile, onzedelijke geschriften of dito ranaans ter lezing liggen, maar dit belet niet, dat er allerlei geschrif ten zullen worden aangekocht, die een Christenouder nog volstrekt niet geschikt acht, om door onrijpe jón- gelieden gelezen te worden. Geschrif ten. die men zelf zijn kinderen niet in handen zou geven, en die men, zoo men ze in hun handen vond, hun ontnemen zou. Bij volwassenen staat dit anders, vooral zoo zij tot hooger ontwikkeling zijn gekomen. Dan toch moeten zij den strijd des levens en den strijd der meeningen leeren kennen, en zelve vast genoeg in hun schoenen staan, om zich niet te laten lokken op be denkelijke paden. Maar zoo staat het niet met pas opgeschoten knapen en meisjes, en zoo staat het niet met lieden uit een volksklasse, -die voor den strijd geener lei wapens ontvingen. Het liefst zagen we daarom, dat elke groep onder het volk haar eigen leeszalen inrichtte, en daardoor een huiselijk karakter aangaf, en ze met het huiselijk loven in verband liet blijven. Liefst zagen we dan ook, dat ze bloeiden zonder eenige subsidie van Overheidswege. Mocht daarentegen zekere hulp on misbaar blijven, dan kome in elk geval die hulp alleen van Gemeente wege, en in geen gsval van het Rijk. Wordt toch subsidie verstrekt, dan is contióle onmisbaar en die controle kan van" het Rijk nooit uitgaan. Als er allengs eenige bonderden leeszalen komen, is geen Minister van Binnenlandsche Zaken in staat op deze inrichtingen ook maar eenige contiöio uit te oefenen, die iets meer zal zijn dan bedriegelijke sohijn. Ook voor de Gemeente zal dit in een groote stad moeilijk zijn, maar in loco is althans eenige controle denk baar. Van de zijde van het Rijk valt hier niet aan te danken. Liefst zagen we daarom, dat de Minister zijn voorstel om zulke open bare, neutrale leeszalen te subsidieoren, varen liet. Laat cp dit terrein het particulier initiatief nu zijn kracht eens toocen. Verreweg het beste ware het, zoo men de Overheid geheel buiten de zaak liet. Anders toch zal do O verheid straks ook leeszalen van een bepaalde groep moeten steunen, en dan natuurlijk is het eind weg. Het gruote geneesmiddel. Ilel socialisme wil in Rotterdam niét tieren. Iu „Het Volk" wordt hieraan een uit voerige beschouwing gewijd. En als oorzaak opgegeven, dat de arbeiders geen sociaal-democratisch dagblad lezen en dus geen dagelijksch contact hebben met de socialistische be weging. In overeenstemming met deze diag nose wordt als geneesmiddel aange geven het oprichten van een eigen par tijblad voor Rotterdam. Indien wij hierop de aandacht ves tigen, zegt „Hel Huisgezin," doen wij het niet uit belangstelling voor de S. D. A. P., maar omdat ook voor onze partij eenzelfde verschijnsel uit dezelf de oorzaak wordt geboren. Alle organisatie, alle propaganda van onzentwege is ten slotte Ij-del, indien deze niet gesteund Wordt door het le zen van katholieke dagbladen, door het onderhouden van het dagelijksche con tact met het katholieke leven. Zoo goed als socialistische dagbladen worden noodig geacht om socialisten te kweeken, zoo goed hebben de Katho lieken katholieke dagbladen noodig om goede, werkzame, door en-door Katho lieken t e blijven. Verheffen Katholieken liberale ofneu- tralo bladen tot hun lijforgaan., dan zijn zij vqqj. jje{ katholieke leven in zijn volle, breede ontplooiing verloren. Deze waarheid is dikwijls, en dikwijls vergeefs, gezegd. Misschien wil men er beier het oor aan leenen, nu een so cialist loont de waarde der pers voor een partij op den juisten prijs te schat ten. I Inbraak. Gisterochtend onldckte't personeel van de distilleerderij en li keurstokerij De Helm aan het Roode- zand to Rotterdam, dat tiaar in den nacht op het kantoor was ingebroken. Op dat kantoor was van de brandkast het slot uitgehakt. Daaruit is een bedrag van f 175 aan bankpapier en specie gestolen. De poiilie werd gewaarschuwd, die daarop een onderzoek heeft ingesteld. Men vond op de binnenplaats, waar de deurruit is ingeslagen, een stukje glas, waaraan bloed en een stukje vel kleef den. Daarop werd beslag gelogd. Dit stukje glas heeft aanleiding gege ven lot de arrestatie van een bewoner van den Diergaardesingel. Men vond hem in een huis aan de Schaven steeg en stelde vast, dat hij aan de pink van do rechterhand verwond is. Een stukje vel zoo groot ats het gevondene ont breekt aan zijn pink. En de politie- geneesheer, wiens hulp men inriep, con stateerde, dat het gevonden velletje zeer waarschijnlijk dat, is, althans veel over eenkomst heeft met dat, hetwelk aan de pink van den gearresteerde ont breekt. Onvoorzichtig. Een marine-oppas ser aan boord van het paittserdekschip „Friesland", liggende op de Marinewerf te Willemsoord, belast met het schoon maken van. een geladen revolver van een der officieren, was onvoorzichtig genoeg het wapen niet vooraf te ont laden. De revolver ging af, waardoor een kameraad vrij ernstig aan het hoofd werd getroffen. De "gek wets te "werd in het hospitaal der Marine opgenomen. Dc gehuwde vrouw ia de fabriek. Als een bijzonderheid wordt aan. het „D-agbl. van N.-Br." gemeld, dat in de Langstraat de eerste gehuwde vrouw de fabriek heeft bétreden. Zij is in dienst getreden bij de firma Van Schijn- del te Waalwijk, Hel blad hoont, dat de firma Van Schijndel, bij wie door de staking mis schien een noodstand ontslaan is, ook slechts uit nood gehandeld heeft. Nederlandse!!© Staatsloterij. Dik wijls komt het voor dat houders van prijsloten bij de uitbetaling van prijzen of premiën een bedrag van den uilgelel- den prijs zoogenaamd laten liggen voor den collecteur, voor diens kantoor, voor dienstbode, voor den debitant of diens kantoor, welk bedrag dan. door sommige collecteurs en debitantcn wordt aange nomen. Aan de collecteurs en debitanten is thans het aannemen van deze fooien uitdrukkelijk verboden. Niet alledaagsch. Woensdagavond is te Utrecht eeft 11-jarige jongen, die bij het water aan de Beinuurde weerd aan het spelen was, door een rat aan gevallen, Op het hevige gegil van den jongen snelde een slager toe, die de mouw van de jas van den jongen opensneed en de rat doodde. De jon gen was op drie plaatsen in den arm ernstig gebeten, zoodat overbrenging naar de rijksklinieken noodzakelijk werd geacht. Visschen lijdende aan lintworm. Naar aanleiding van een bericht, omtrent visschen, te Temeuzcn cn Sluiskil gevangen, die lijdende waren aan lintworm, deelt ons een lezer me de, dat het hem herhaalde malen ge beurd is, dat hij in vischwater cm Am sterdam (in dc Vecht bij Muiden en in de Westeinderplas bij Aalsmeer), blei heeft gevangen, die lintworm bij zich had. Deze visschen waren magerder cn minder levendig van kleur dan de an dere. Bij dertig gevangen visschen wa ren drie met lintworm. Een zeldzaamheid, Bij den cis in Woeieen zeldzaamheid aan- heer B., alhier, staat een tros-nar- gezi-en de hol dit jaar voor de tweede maal bloeit.; IJMTJIDEN. K.W. 41. De bomschuit „K. W. 41". die bij da aanvaring met het stoom schip „Eriphia" ernstig beschadigd werd is hier gerepareerd en vertrok weder naar de haringvisscherij, HEEMSTSDB Burgert, fifand. Geboren: z. van C. Goedhart—Schut. z. van G. C. Creemers—Boon. d. van G. Loe rakker—Nunnirb. d. van J. van dor Slaijs—van der Bijl. SPAABNDAM. De gasverlichting De zin ker door de Koiksluis is gelegd; liet. geheele dorp wordt nu door gas der Sehotciisehe fabriek verlicht; de meeste ingezetene zijn aangesloten, ook het meerendeel der bewoners van het aangrenzende Spaar nwoude waar de straatverlichting echter nog met iretrolcumlampcn gesehiedty SAS3EKHEÏM. Aanrijding. Auto G 2669 nam haar draad naar de Teylingerlaan Hierop was een jongen, per fiets, niet bedacht, zoodat auto en fiets met elkaar in botsing kwamen Het rijwiel moest het loodje leggen en kwam nogal gehavend uit den strijd De jongen bekwam weinig letsel; BUITSMLANJD. Na liet schrijven van ons „Over zicht" ontvingen wij nog uit verschil lende bron allerlei verdere berichten. <lio publiceering behoeven. De algemeene indruk is wel dat d c slaking langzamerhand verloopt. Welis waar is de toestand nog ernstig, maar een soort „stemming"', die men niet weet waar vandaan komt, zegt, dat dc stakers terrein verliezen. De regeering treedt ernstig en streng op't eenige trouwens wal ze doen kan Van belang is dat de electrieicns (on der Pataud) ook dreigen het werk neer te. leggen, en op verschillende punten van Parijs dit gisteravond al gedaan hebben. Ook de mijnwerkers staken, zoo-als de metselaars en een paar an dere vakken. Het ernstigste punt van al is dc aan voer van levensmiddelen voor Parijs. In de „Halles" komt niets per spoor aan. Hoewel hongersnood nog niet te vree zen is, zuilen in elk geval de prijzen verschrikkelijk stijgen. Natuurlijk zijn er, volgens het offïeieele communiqué, maatregelen getroffen, maar uit den aard der zaak zullen deze veel te wen- sehen overlaten. Dit zal ook het geval zijn met het briefvervoer. Brieven kunnen nog wel komen en ook uit Parijs verzonden worden, maar de hemel weet hoelang zij erover doen. Op couranten, die reeds in normale tijden "door de Fransche postadministratie als scheurpapier be handeld worden, zal men uit Frank rijk in 't geheel niet meer kunnen re kenen. De kwestie is echter 1111 alleen,, of de stakers aaneengesloten blijven. Doch zooals boven gezegd is, wint de mee-, ning veld. dat zij het hoofd zullen bui gen: in dat geval verlcopt.de beweging 7b plaatselijke fëv&utïorwifc" ^psutua- jes, die gemakkelijk zijn te fnuiken. En bet eenige gevolg is dan: ontzag lijke schade voor het tand! AMSTERDAM, 14 October. De aard appelprijzen heden onveranderd. Aan voer 8 ladingen. (Vervolg). Burgerlijke Stand Ondertrouwd: 14 Oct D;. A. [Wittop Koning' en M A. M. y d Sic en Geboren: 13 Oct z. van G. C, van den BroekKramer d. van A. G, Schoor!V-erkooij. d. van J. Bot tom av. d. Bo,giert. d. van H. E LimpersPostuma 14 Oct. d. van J. M. H. HillePries,man. id. van M. ,C. PortgensMoerkerk. Trektang van Vrijdag 14 October 1910. 5e klasse 16e lijst. Hooge prijzen No. 518, 2227, 4519 cn 16594 ieder f 1000. Nos. 6726, 7109 11559 16270 en 18474 ieder I 400. Nos. 167 2406 3700 12643 eai 20388 ieder f 200. Nos. 272 842 2177 4501 5229 12042 13917 19622 19967 ieder f100. Prijzen van f 70. 30 129 222 260 267 501 524 600 712 903 1049 1085 1086 1178 1247 1278 1404 1405 1575 1602 1722 1755 1813 1846 1865 1873 Ï908 1996 2135 2181 2447 2473 2519 2647 2759 2778 2813 2847 2887 2930 3106 3185 3'b:6 3319 3505 3655 3801 3956 4143 <4.46 4305 4374 4395 4427 4464 4471 4509 4576 4858 4907 4927 5040 5289 5292 5333 5577 5581 5680 5760 5798 5805 '5917 6013 6053 6063 0139 6167 0211 6266 6378- 6383 6442 6531 6659 6082 6886 6910 7011 7126 7138 7302 7468 7569 7043 7652 7680 7699 7759 7802 7818 7870 7917 7946 7961 7909 8090 8201 8503 8.338 8543 8543 8367 8515 8618 8031 8661 8719 8743 8820 8834 9063 9180 9200 9276 9298 9397 9452 9530 9697 9749 9794 9851 9855 9S11 9947 101)98 10165 10361 10799 10903 1095.3 10972 11107 11290 11296 11477 11595 11058 11542 11.551 11639 11793 11812 11891 11933 11955 12012 12035 12047 12077 12199 12359 .12153 12496 12302 12523 12533 12531 1.2595 12746 127G8 12850 12918 13129 13189 13250 13578 13600 13795 13831 13973 13997 14023 11198 11208 14213 14278 14163 14500 1150.3 14808 11834 14938 15004 15135 15770 15840 15838 15874 16045 16125 15173 1.3254 15301 15144 15532 .15660 16301 16399 16409 16417 16178 16580 16591 16691 16730 167.53 16794 16849 168)9 16915 16941 17164 '17184 17229 17285 17336 17123 17488 17579 17631 00076 37 3139 66 3148 116 8197 121 3246 127 32-55 152 3261 227 3270 259 3284 304 3295 819 3300 332 3387 342 3539 425 3514 581 85-50 433 3558 487 3575 537 3578 570 3588 609 3595 622 3637 679 3646 630 3669 682 3695 690 3704 696.3727 701 3738 744 8752 750 3754 819 3843 863 3903 906 3929 915 3973 950 3980 988 4054 1084 4063 1Ü44 4085 1057 4162 1100 4211 1125 4258 1172 4420 1178 4436 1185 4483 1223 4514 1254 4565 1256 4566 1344 4587 1347 4593 1497 4647 1516 4661 1598 4679 1603 4683 1633 4739 1650 4782 1666 4788 1667 4791 1669 4867 1739 4964 1761 4960 '1819 4968 1832 4979 1843 5041 1851 5018 1371 5054 1894 5130 1943 5165 1953 5180 1976 5220 2027 5297 2101 5301 2115 5305 2132 5317 2lï6 5326 2142 5344 2246 53R4 2253 5370 2238 5405 2239 5411 2289 5425 2386 5518 2387 5552 2446 5571 2462 5574 2492 5590 2572 5624 2579 5644 2662 5646 2683 5659 2732 5702 2867 5812 2909 5907 2932 5940 2971 5949 2975 6019 8009 6031 3017 6061 3024 6072 3028 6108 3042 6143 3043 6179 3098 6221 3138 6337 6341 6456 6461 6464 6504 6506 6586 6547 öo71 6610 6654 6668 6667 6699 6724 6773 &17 L 6793 6826 6831 6885 6845 6871 0918 6931 6950 6971 6931 7658 7079 7103 7151 7287 7294 7317 7382 7384 7402 7453 7478 7483 7500 7524 7536 9cl9 1L602 Ö'Jzö 9028 9045 9047 9049 9039 9098 9106 9111 2122 9134 9143 9169 9184 9H6 9194 9195 9216 9311 9857 9383 9394 9464 9481 9517 9536 9544 9574 9587 9612 9635 9660 9662 9712 9716 9718 9722 9761 9763 9869 9919 9931 9997 7585 10J31 7586 10035 7595 10054 7603 10067 7659 10072 7665 10087 7667 10088 7669 10241 7713 10244 7751 102;4 7774 10339 7931 10343 7947 10346 7980 10353 7981 10381 £053 10395 ■U614 11651 11668 11720 11742 11751 11753 11761 11788 1180-J 11873 11935 11954 11989 11993 11999 12003 12010 12017 12050 12063 12093 12110 12138 12189 12193 12239 12ï49 12254 12269 12274 12281 12294 12358 12388 12429 12465 12584 12571 12574 12639 12718 12752 12761 12853 12916 12931 12943 12986 12987 13003 13039 13052 18083 18139 13149 13169 13230 13240 8107 10409 13334 8112 10423 13351 8125 10437 8237 10472 8295 10513 8392 10532 8396 10549 8408 10557 8416 10080 8424 10640 8445 10645 8480 10660 3461 10671 8501 10747 8509 10793 8511 10815 8527 10819 8532 10894 £6U 10906 8612 10924 8674 10989 8681 11091 8701 11097 8702 11100 8734 11131 8755 11144 8764 11147 8767 11171 8798 11238 8859 11274 8873 11308 8896 11339 8908 11378 8918 11384 8930 11406 8931 11415 8951 11440 8962 11457 8971 11474 8997 11491 9018 11524 13370 13376 13390 13401 13415 134-56 13514 13581 13614 13635 13644 13708 13716 18754 13759 13773 13776 13788 13816 13817 18865 13882 18928 1893S -[3981 14039 14040 14141 14219 14223 14224 14234 14263 14276 14316 14355 14371 14528 14596 14JS5 1791 11679 18li: 14698 HOI 14726 1805 14730 HOI 14839 1801 14859 1311 14888 1811 14909 1821 14913 18.4) 14939 184: 14944 1841 14972 184t 14986 1844 15023 1853 15060 1855 15065 185f 15067 1851 15113 1857 15142 1855 15205 1855 15214 1867 15277 186S 15398 1871 15463 3872 15465 1873 154SO 1878 15510 1879 lööeS 1881 15596 1887 15639 1837 15710 1888 15722 1890 15723 1891 15724 1890 15772 1908 15807 1105 15822 1911 15855 1911 15873 1930 15943 1931 15947 1931 15948 1932 16050 1930 16053 1940 16063 1941 16J71 1950 16180 1957 16131 1954 16143 1917 16213 1958' 1626/ 1961 16342 1965 16348 I960 16385 1975 16394 1975 16416 1970 16387 1979 16502 1981 16514 1981 16556 1989 16581 1990' 16605 1990' 16627 1990 16652 1691 16791 1994' 167e9 19C0 16825 2001' 16834 2008 16863 20051 16917 2008; 16922 2011; 16949 2010; 18961 2021] 17074 20'2èj 17139 2026' 17216 £02b] 17220 *;03fl 17283 2039;: 173-15 20484 17351 2052? 17385 2052'1 17485 20574 17549 2061', 17559 2062? 17598 2069» 17649 2071; 17705 2074? 17766 2077 17769 20?5] 17781 20941 17787 20971) 177S9 17837 17846 17858 17875 17893 17905 17955 5e klasse 15e lijst: 2288 m.z. 2206 7316 met I 70 m.z. 7313 met f 70. 8228 m.z. 8280. Eén van 14294 m.z. 14274 15571 m.z. 17577. 20127 m.z. 20129. 631, 5503 'en 8234 m.z. met f 70. 3647 met f70, 4099 met f70 en 7738 met i 76 m.z. met niet. Opgave van F. Tb. Everard, Gedempte [Oude Gracht 14 October South. Pacific Steels 4V2 l'Ct. Marine öomm. Marine Pref. Marine Topeka Comm. Gulf Pref. Gulf Missouri South. Rails Union Car Foundry Comm. Erie Denver Rio Rock Island Comm. 'Wabash Amalgamated Koninkl. Petrol, Gecons. Petrol Perlak Petrol. Tarakan Petrol. Orion Petrol Steaua Rom. Petr. A'dam Rubbor Neder'. Rubber gew. Vorstenlanden 4 pCt. Rusland Hope 4 pCt. Rusland Consol. Prof Peiu Comm. Peru. 2V2 N- W. S. 3 pCt. Nederland Prolongatie 118','a CVh 5V< 171/2 10 i'li 33Vi 671/2 3516'jf 261/s 171 533/4 30 317,1 333/ifi 18*,10 68V2 456 337 106 128 129 128 232 74 162 873/4 881/2 37 10 A 733/4 391/a 0 i Amerika willig,- Russeu prjjsh. Mijnen st4. Tabak lui. Culturen p-ij-R. Petroleum vast. STEMMING.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1910 | | pagina 2