Mi Ziekte Scott's Emulsion BINNENLAND. lis Mï DEh UITREK. ingezonden leèdeelinp. Vragenbus. f^iets is lastiger te verdragen dan aambeien. Op Set stadhuis worden Keizer '(Wilhelm en koning1 Albert door den burgemeester van Brussel en die der voorsteden ontvangen en naar de 'groote zaal geleid, waar een pl-ein- !conoert gegeven wordt In de Maxi- miliaan-zaal zal de thee gebruikt worden, waarna de majesteiten het 5>rachtige stadhuis in zijn geheel zul- en bezichtigen De Belgische socialisten zijn in tusschen aan het schetteren? Ze heb ben een „protest" de wereld inger zonden En men verwacht Maandag avond bij een grooto vergadering, 'die belegd is, relletjes. Natuurlijk is dit manifest door de Duitsebe pers met een krachtig protest ontvangen. „Het getuigt van gröote verlegen heid pn onkunde", zegt de „Köln Volksz terecht, „wanneer de Bel gische socialisten den keizer van het Duitsche volk willen scheiden Die roode heeren moeten toch weten, dat het Duitsehe volk vaderlandslievend monarchistisch gezind is en de mee ning koestert: wat gij den keizer hebt aangedaan, dat hebt gij mij gedaan." Maar gelukkig', zoo zegt de Brus- selsehe correspondent, „de Belgische kopstukken hebben met hun mani fest even weinig succes gehad als kan ik constateeren, dat de vlegel achtigheid. van het socialistische imen van de socialistische bluf mani festen gewoon is. Met bevrediging manifest juist een omgekeerde wer king op de bevolking .heeft uitgc- 'oefend dan de kopstukken er van ■verwachtten. Ja zelfs in kringen, waarvan ik het niet zou verwach ten, hoorde ik thans verklaren„nu zullen wij met des te meer harte lijkheid de keizerlijke majesteiten toejuichen." 't- Zijn toch schettsraars, die Bel gische «listen. Be prijsuitdeeling op de Brussel- sche expositie. Een Brusselsch correspondent be schrijft in een kleur- en gloedvol verslag als volgt de prijsuitaeeling, «leze week op de tentoonstelling te Brussel door den Koning gepresi deerd. Is dit werkelijk een einde? Aan het uitzicht der groote halle van het Ju belpark, waar het „feest der bekroon den" van de wereldtentoonstelling plaats grijpt, zou men waarlijk niet :eggen, dat deze van heden af aan het zieltogen gaat. Nog slechts drie korte weken, maar intusschen een laatste stuiptrekking der overmatige pracht, die België een lichtbaak liet zijn, zeven maanden lang, voor de geheele wereld. De tentoonstelling sterft, maar voor het laatst wil ze zich in haar pom peuze beteekenis vertoonen. Reeds 'n goed kwartier voor ge de feestzaal nadert, merkt ge het heel bijzonde re van wat er voorvalt. Mijn auto staat weldra geblokt tusschen die van den Chineeschen gezant en het rijtuig van minister Berryer. Onder ons drieën komen wij heel traag voor uit, maar eindelijk geraken we toch binnen in de overgroote, glazen broei kas, waar van het gewelf guirlandes hangen en veelkleurige vlasrgen. Wij kijken naar de onderscheiden tribu nes, waar in rok of uniform of praal- kleedij de tallooze genoodigden plaats hebben genomen en rechts van den troon, waar het corps diplomatique zetelt, fonkelt weldra de minister van China in donker paarse jurk over een licht grijze japon en op het hoofd een roode muts met een pau- weveer. Z.Em. Kard. Mercier moet in zijn purperen toga in kleur voor hem onder doen. De roode vlek van den Engelschman, de lichtgrijze mantel van den Oostenrijker, de tallooze gouden streepen van een Rus en zelfs het schitterend witte vest van minister Helleputte onder het blee- ke ordelint vormen een prachtig kleurgeheel, dat steeds aangevuld wordt en men betreurt, dat minister Berryer niet het minste ordelint draagt. Maar burgemeester Max ver goedt er in door de vele gouden knoo- pen van zijn jas, al blijft onder allen de heer Beernaert de meest decora tieve vermits hij de meest gedecoreer de is. Om half drie klinkt de eerste Bra- banconne, een fanfare van jachthoor nen antwoordt er op. Het zijn de Ko ning en de Koningin, die binnenrij den in hofrijtuig met zes paarden, de Koning als generaal, de Koningin in wit zijden kleed, waarover een zilve ren pereïenrag en witten mantel met chinchilla bont. Zij ziet er meer dan bekoorlijk uit. Nadat men haar overvloedige rozen heeft aangeboden, neemt ieder plaats, en terwijl de kapel der grenadiers de „Vlaggemarsch" van Peter Benoit speelt, vangt de stoet der natiën aan, geleid door hunne commissarissen- generaal. Het is een wapperen en neigen van vlaggen, een bonte wemeling van uniformen, goud en ridderorden. Een Jange ovatie begroet de Holiandsche delegatie bij haar voorbijtreden. Eveneens worden Engeland en Frank rijk langdurig toegejuicht. Al de landen bedelven onze Koningin onder rozen en zij groet maar, verrukt en bewogen. Na dezen stoet komt een tusschen- spel, het zijn de officiëele redevoerin gen van baron Janssen en minister Hubert. Ik heb u wel meer over bei der welsprekendheid onderhouden, zij is fleurig en overvloedig, en daarna vangt de prijsuitdeeling aan. Het, is een ceremonie, die ieder zijn jonge jaren in het geheugen brengt, alleen ontbreekt muziek. Onder de laureaten hebben vooral de Chineesde gezant,die aldoor glim lacht, de Engelsche commissaris, commissaris Chapsal van Frankrijk, jhr. van Asch van Wijck en bouw meester Acker een welverdienden bij val. En nu is het de heerlijke stoet van Belgisch wezen, die voorbijtrekt, opvoeding en kunst, nijverheid en handel, landbouw en jachtwezen zijn er door een bonte schaar groepen en vaandels voorgesteld. Het is een eenig schouwspel, prachtig vooral van kleur en verscheidenheid. Het leger, dat den Kongo vertegenwoor digt en verder door het hoog dragen der vlaggen van alle natiën een blijk van België's onafhankelijkheid en te vens van de wereldorde aflegt, sluit den stoet. Een laatste Brabanconne, al de vlaggen strijken en de hofrijtuigen rijden weg onder gejubel.... .Na de staking. f Het „Journal des Débats" heeft een zeer lezenswaardig en ovenvegings- Waardig artikel over „het einde dor stoking." Het einde der staking beteekent niet, zegt het blad, het einde van den gees testoestand uit welken de staking ge boren is. Wij kunnen verwachten, diat wij de gepatenteerde misleiders op nieuw hun preeken zullen hooren be ginnen. Voor er acht dagen verloop en zijn, zal men in sommige kringen over niets anders meer hooren praten, dan over het wijze beleid der spoorwegmcnschen over de noodzakelijkheid alles te ver mijden wat tweespalt veroorzaken kan, door hen, dia sabotage gepleegd heb ben, hun straf kwijt te schelden en de ontslagenen weer in. dienst te nemen. Daar zit het groote gevaar. Men ver geet spoedig in Frankrijkzelfs zij, die, wanneer zij uitgetart worden, in som mige gevallen nog wel eens in staat zijn tot een uiting van énergie, vallen maar al te gaarne terug op het zachte kussen van het scepticisme. En dat doet te vaak dön invloed teniet van krach tige maatregelen, die genomen zijn in tijden dat het instinkt tot behoud die ergste slapte overwint. De schuldigen vaar allerlei soort vreezen niet meer de vermolmde bliksems, die er over hun hoofd rondgezwaaid worden. Zij moeten overtuigd worden, dat er ook nog besluiten genomen kunnen wor den, waarop men niet meer kan te rugkomen; maar het zal moeilijk zijn in sommige geesten die overtuiging in gang te doen vinden, nadat men zooveel voorbeelden van het .tegenovergestelde gezien heeft. Is er iets meer demoraliseerends, iets meer vernederends voor een beschaafde maatschappij dan dc zelfmoord van diien trouw zijn plicht doenden machinist, die er toe komt zich op te hangen, om dat het leven ondragelijk voor hem is geworden? (Zulk een geval heelt zich inderdaad dóór de plagerij der stakers voorgedaan. Red.) Dit is niet het eerste geval van dit soort. Men vraagt nu maar te verge ten; maar de stakers vergeten hen niet, die hun niet blindelings gevolgd zijn. De „vossenjacht" gaat voort, zelfs na de hervatting vair het werk. Het moet dus wel verstaan en be grepen worden, dat het einde der sta king niet het einde beteekent van de veiligheidsmaatregelen, die de staking noodzakelijk gemaakt heeft. De meer derheid der stakers treedt weer in hun dagelijksch werk, dat is heet natuur lijk, maar zij behooren dat niet te doen om wetten voor te schrijven aan en een dwingelandij te oefenen over de genen, die hun post niet verlaten heb ben. En zij, die ontslagen zijn, moeten niet denken, dat hun pLaals hen wacht en dat ze maar terug behoeven te ko men om die weer in te nemen wanneer het hun belieft. Een ontslag is niet een voorwaardelijke bedreiging, het is een feit. Men praat er van sommige wet ten te wijzigen: het zal moeilijker zijn en het is dringerder noodig onze poli tieke zeden te veranderen. Toestanden in de huisindustrie. j Een rechtzaak, die deze week te Londen vcork)wam, werpt licht op huiswerk, waarvan men misschien niet had ge dacht, dat het zoo slecht betaald wordit. Een firma, die prentbriefkaarten inden handel brengt, stelde een eisch van f68 schadevergoeding in tegen een vrouw, die zich artiest neemt en het misschien is, wegens het verknoeien van 6300 prentbriefkaarten gezichten uit Lon den die haar ter kleuring waren tjoevertrouwd. Zij eischte daarentegen f 37.80 wegens geleverd werk op die kaarten. De firma had allerlei klachten. Op een kaart was het water van de Theems niet natuurlijk gekleurd, op een ander had het gerechtshof een geel dak ge kregen, op een derde waren dc jassen van oen rij soldaten met één penseel streek scharlaken gekleurd: zo hadden een voor een behandeld moeten worden, enz. Dc togen-el sell van de artieste was overeenkomstig de bedongen voorwaar den. Het kleuren werd betaald met f6 voor de duizend kaarten, i. zes cent voor de tien! Een vakman verklaar de, dat hij heel wat slechter prentkaar ten had. gezien dan deze. Hij vond) ze voor het geld best. Een ander getuige zei, dat men met dit kleuren, als men heel hard werkte, f 1.80 .daags kon ver dienen. De rechter wees den eisch' der firma af, en kende de artieste f 33.60 voor haar werk toe. Een merkwaardige operatie. Mej. Carola Vahlo te 's-Gravenhago deelde l'.et volgende gevat mede van een merk waardige operatie, toegepast op haar hond, een poedel. Do hond wilde sedert diagen niet meer eten, blijkbaar door hevige pijn in den muil. Bij de minste aanraking schreeuwde hij het uit, en het was niet mogelijk dam muil te openen. Toen het dier steeds minder werd! ca liet ook zijn drinken liet staan, bracht men het naar die Polikliniek voor kleine huisdieren aan de Nieuwe Ha-" ven 93; doch do daar behandelende ge neesheer vermocht evenmin den muil te onderzoeken. Als laatste middel werd! daarop beproefd den hond' te bedwel men (onder narcose te brengen), door hem met chloroform en aether te doen inslapen. 'Nu had de dokter vrij spel en bespeurde hij, na een kort onder zoek, iets zeer scherps in de keel, waarna het hem al ras gelukte daaruit een borduurnaald met zijden draad te voorschijn te halen. Maar aangezien die naald al gemiimen tijd in de keel had gezeten, brak hij in twee stuk ken. Intusschen, het tweede stuk kon door de rustige houding van den hond ook gemakkelijk verwijderd worden. Onmiddellijk na zijn ontwaken begon da hond te drinken en te eten alsof er niets gebeurd was, tot groote dank baarheid van zijn meesteres. Stranding. Gisternacht omstreeks half drie is op het Noorderhoofd aan den Hoek van Holland, op. dezelfde plaats waar indertijd de „Berlin" strandde, gestrand het Nederiandsehc logger schip „Do Goede Verwachting II", gemerkt VLaardingeu XI, schipper D. Swaneveld, en toefoehoorende aan de reeders Bctz en Van Hevsf te Vlaar- dingen. Te 5 uur in den morgen is de be manning door de s too mre ddiingboct „President Van Heel" van boord ge haald, welke daartoe van het Wipper- toestel moest gebruik maken, omdat die hooge zee het onmogelijk maakte het schip te naderen. Intusschen is de geheele bemanning gered en aan den Hoek van Hoiland aan wal gebracht. Het vaartuig zit gedeeltelijk' vol wa ter en helt aan dc zeezijde over. De berging van schip en lading is door de Onderlinge Verzekering-Maat schappij te Vlaar-dingen, hij welke het schip verzekerd was, opgedragen aan L. Smit en Go.'s Sleepdienst te Maas sluis. Een incident in het Paleis-Bour bon. In het Palais-Bourbon viel Woens dagmiddag het volgende incident voor: Tegen drie uur verzocht een deputatie van zes spoorwegbeambten toegang, doch de boden,, trouw aan het consigne, hun door den Kamer-voorzitter Bris- son gegeven, weigerde;? de heeren toe to laten, terwijl een hunner zich naar da zaal begaf, waar veertig leden van de parlementaire groep voor de spoor wegen vergaderden. Op de mediedeeiing van den bode stonden ano veertig ais écn man op, en ijlden door do ver schillende zalen naar do wachtkamer, waar do „cheminots" zich bevonden. Jauiès hieid dadelijk een redevoering, waarin hij de houding van den heer Briss-on in deze scherp gispte, en voorstelde onmiddellijk een verga derzaal buiten het Palais-Bourbon te zoeken, waar men vrij zou kunnen pra ten. Na een kort beraad werd echter be sloten de wensen en van de deputatie aan te hooren. in een aangrenzende zaal. Do „cheminots" vezen op den zon derlingen toestand, waarin degenen, tlie ontslagen waren, zich thans bevinden, daar da militaire overheid hen verwijst naar de directies der maatschappijen, die hen juist ontsloegen. Zij deelden als hun overtuiging mede, dat, indien liet ontslag in zijn geheel gehandhaafd bleef, de kameraden, die dienst deden, zouden overgaan lot partiede stakingen. De groep der Parijsche afgevaardig den zal, op voorstel van den geunifi- ceerden socialist Wilni, Woensdagoch tend vergaderen ter bespreking van de vraag, in hoeverre de voorzitter van de kamer het recht heeft den toegang tot het Palais-Bo-urbon te ontzeggen aan deputaties. Luitenant Sufar. Luitenant Suior heeft zijn ontslag gevraagd uit den En gelsdien militairen dienst. Deze officier, die de schrijver is van öan brochure over Brilsche legertoestanden, waarin een lang niet malsche critiek wordt ge oefend, heeft deswege voor een krijgs raad gestaan en werd veroordeeld tot ontslag uit den dienst. De koning ver zachtte het vonnis tot een ernstige be risping. Thans heeft de luitenant ont slag gevraagd, om de vrijheid te ver krijgen, de bestaande misstanden aan het licht te brengen. Een zonderling. Op een reis naar Agram bracht keizer Frans van Oosten rijk een bezoek hij den. als zeer zonder ling bekend staanden graaf Georg Testetics in hot slot Kesllety. De mag naat had de eerste kunstenaars uit het land laten komen om zijn slot te ver sieren en had ook een tafel aangericht, welke niot voor die op den Hofburg ondor behoefde te doen; om kort to gaan, liij had allo pogingen in het werk gesteld om het den hoogen gast zoo aangenaam mogelijk te maken. Toen do keizer zich 's avonds reeds in zijn slaapvertrek terug getrokken had begaf Testetics zich ijlings naar den die naar van zijn gast en ,yerzocht hem nog eens bij zijne Majesteit aangediend te worden. Tevergeefs trachtte de verbaasde die naar den vrager van deze Vreemde au diëntie af te doen zien; de keizer lag zeker te bed en zou, niettegenstaande zijn bekende goedmoedigheid, deze stoornis kwalijk nemen. De graaf vol hardde evenwel bij zijn voornemen en werd ten slotte werkelijk toegelaten. „Majesteit", hernam de Hongaar, ,ik weet, hco een onderdaan zijn hcer- scher ontvangen moet. Tot slot van de zen feestdag moest noodzakelijk een vuurwerk ontstoken worden, maar de politie wilde mij hiertoe geen vergun ning geven, omdat de hutteu in den omtrek alle van stroodakeai voorzien zijn, die licht in brand kunnen raken. Nu heb ik er wat anders op bedacht, om toch mijn doel te bereiken. Sta mij toe, Uwe Majesteit, dat ik do tiendui zend! guTden. aan banknoten, die ik voor het vuurwerk bestemd had, in de kaars ,van Uwe Majesteit verbrand!" Bij deze woorden haalde hij tien banknoten, tetter van duizend gulden uit den zak en naderde daarmee den kandelaar. „Graaf, doel geen dwaasheden!" riep de keizer ijlings uit. „Toch moet het gebeuren.," ant woordde de zonderling, „maar als de keizer het kleine vuurwerk liever eigen handig ontsteken wil, neem ik er, ook genoegen, mee."5 „Dat is goed,"- zei de keizer lachend, „maar ga nu heen." Dc graaf overhandigde zijn kostbaar pakje en verliet trotsch de kamer, in het bewustzijn toch tegen den zin. van da Hongiaarschc politie zijn vuurwerk te hebben doorgezet. Maar hij bedroog zich" hierin in zoo- Ver, dat de keizer de banknoten be steedde om de stroodaken van het dorp door pannendaken ie laten vervangen. Do Clémont-Eayard. Het lucht schip Clément-Bayard dat den heer de un fint in 't ibegjin dezer week naar Enge land heeft gebracht, zal zeer waarschijn lijk door het Britsche leger worden aan gekocht. Over den prijs is men het reeds eens geworden, schrijft de „Daily Mail", echter Verlangt het legerbestuur eenige proefvluchten, voordat tot den koop wordt besloten. Aan do voor waarden voor die vluchten zal het lucht schip, gezien de praestaties van soort gelijk ballons bij het Fransdie leger wel kunnen voldoen. Van de „Sirius" tel do „Olym pic." Gisteren is de „Olympic", de n'ru we stoomer van de White Star-lijm, waarvan wij reeds vroeger enkele cijfers mededeelden., te Belfast te water ge laten. Deze gebeurtenis geeft de „Westm. Gaz." aanleiding tot een welkome ver gelijking met het eerste passagierssfoom schip de „Sirius", dat 72 jaar geleden zijn reizen over den oceaan aanving. De „Sirius" met 412 tons, was 208 voet Lang en 25 voet breed. De „Olym pic" heeft een tonnemuaal, 110 maal zcö groot, van 45.000 en een walervar- plaalsing van 60.000 tons. Zij js 840 voet lang; een wandeling om haar'romp beslaat een goede Engelsche mijl. Haar schoorsteen-en zijn zoo wijd, dat c.en (trein met gemak er door kan rijden. Haar ankers wegen 15 tons elk, haar schroeven 22 tons, haar roer 100 tons. De „Sirius" nam op haar eerste reis vijf passagiers mede en deed den overtocht in negentien dagende .,0-Iym pic" kan 4000 reizigers bergen en brengt ze in vijf dag-en over. Do Nobelprijs voor genowskunde. De Nobelprijs voor geneeskunde is, dit jaar door het Kano-iinische Inslüut toe gekend aan dr. Albreeht Kossel, pro fessor in de fysiologie te Heidelberg. Het bedrag van elk der Nobelprijzen is in 1910 193.360 francs. no. 75, afdaellog Directe Belastingen en Generals Theeaoïie van 18 Maart 1910, Bureau S, no. 11van 22 Maart 1910, Afd. C„ 1ste Bureau, no. 34, en gezien het nader rapport van voor noemde ministers van 29 Juli 1910, HEEMSKERK, Een politiehond erf gepaf r urn eerde bankbiljetten. B' T'. alhier was dezer dagen geld ui een bast gestolenvier bankbiljetfei van f 10 en eenige rijksdaalders. Dj 1910, no. 47, afdeeling Directe Be lastingen van 29 Augustus 1910, bureau S, no. 54en van September 1910, cideeling le bureau no. 10. TTohfrA*- T iH H70 uon A a p - xxjxiLgp i JjiAbliaudasrs. U) iqDJ coin A r AugustOojjTplitiehond van den insoecteur I> 1910, no. 5819, afdeelingBxnnsnlandsch I jfersQ te Bloemondaal wcKaJ §™:JrTl2^gU8SUS Het dier volgde een spoor dC tui „m v Baudbouw, no. 71i 9,2de |nen; en ging naar de woning vai- afdeeimg, bureau Avan 16 Augustus zekeren (W. De bankbiljetten werdci in diens buis gevonden. Tocvallii roken de biljetten naar odeur, dafl in de kast was geborgen, zoodat dj uto t->t Kct k, v" B°n(i een goed spoor kreeg. (Wl Is! v. Va? dat beSliulT':iaar Haarlem overgebracht, maar nl kee-t geu.d de overweging, „dat het verboor door de justitie weer los] blijkens da ondervinding, opgedaan bij de in de jaren 1908 en 1909 ga- houden keurleg van voor den krijgs dienst geschikte paarden, alsmede bij de administratieve regeling der paar denvordering, wenechelijk ia, eenige wijzigingen aan te brengen, in het koninklijk besluit van 10 November 1892 („Staatsblad" no. 253) zooals dat besluit laatstelijk gewijsigd is bij het koninklijk besluit van 16 December 1910 („Etsatsblad" no. 222), en van wc4k gewijzigd koninklijk besluit de tekst is bekendgemaakt bij het ko ninklijk besluit van 19 Februari 1903 f..Staatsblad" no. 78)." Portugal cn Nederland. De gezant van Portugal, da heer Lampeira, cenfga maanden geleden tc 's-Gravenhage ge accrediteerd, is sedert een week alwe- zig en bevindt zich te Parijs tot het on dergaan van eene operatie. Kort na de jongste gebeurtenissen m zijn vaderland werd verzekerd, dat de gezant zij,a diplomatieke functie ouder do Republiek niet verlangde voort te zetten. Voorts werd vernomen a-at m zaxe do erkenning,skwestie van de nieuwe Republiek, Nederland zou afwachten de beslis,sing door and-ere mogendheden ten deze te nemen. Po ex-bnrgemeester vaa Kgmontt aan Zoo. In verband met nieuw ont dekte financi-eele onregelmatigheden., justitie weer los gelaten.; i VOORHOUT. Een been gebroken. Gisterenmiddag had H. het ongelul! bij het in een schuit etappen, te vall6D en een boen te breken. De jongeling werd per wagen naar huis vervoerd] waar onmiddellijk geneeskundige hulp werd ontboden. HAARLEMMER MEER. De Cruquius. Dinsdag heeft de ijsclnb, genaamd „De Cru-1 qnius", Zwaanehoek, haar 2de alge- mcene jaarxijkeche iedenvergadering gehouden. Da rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer P. Zee> straten, sloot met een batig saldo van f114, welke gelden zijn belegd op de Boerenleenbank, De Secretaris, de heer D. Enthoven werd mot bijna algemeene stemmen herkozen, evenals de baancommissa ris-en E, Beers en H. Lammers. Met algemeene stemmen is besloten, alsnog geen aansluiting met de zuster- vereemgingen aan te gaan. Hit Portugal. De leider der rege- nenadoren, Texeïra de Souza heeft ver klaard dat hij de partij als ontboijdien beschouwd. Hij zelf zou zich vooxloopig uit het politieke leven terugtrekken en ried zijn aanhangers zich openlijk bij de nieuwe Portuaeesche rcaeerins aan te sluiten. Do kroonprins van Servië. L'e bla den bevatten tegenstrijdige berichten over den toestand van den kroonprins van Servië. Volgens sommigen is deze iels verbeterd, volgens andere nog zeer ernstig. Van b'eleekenis is het d,at de afstand van prins Gèorge zoodanig was, d-alhij als zijn broeder kinderloos mocht sterven, al zijn. rechten terugkrijgt. Er is intussehen een par tij in Servië, die diit niet zou dulden en een neef van den koning, prins Paul tot troonopvolger zou uitroepen. Ambtelijk preza. In „Staatsblad" no. 279 staat een kon. besluit afgedrukt, zoo zegt de N.C. Wèt voor besluit? O, dat ia in 'c psar woorden gezegd, 't Is een beBluit „betreffende wijziging van het koninklijk besluit van 10 November 1892 („Staatsblad" no. 253), zooals dat ia gewijzigd bij de konink lijke besluiten van 5 Augustus 1895 („Staatsblad' no. 147),vaa 17 Januari 1898 („Staatsblad" no. 22), van 24 Juni 1828 (,,S aatsblad" no. 149) en van 16 December 1902 („Staatsblad" no. 222) en van welk gewijzigd ko ninklijk be3luït de tekst is bekend gemaakt bij het koninklijk besluit van 19 Februari 1903 („Staatsblad" no. 78), houdende o. a. vaststelling der reglementaire bepalingen ter uit voering van da wet betrekkelijk de inkwartieringen en het enderh ui van het krijgsvolk en de transporten en leverantiën vcor de legers of verdedi gingswerken van. het Rijk gevorderd, van 14 September 1866 („Staatsblad" no, 138), zooals die wet is gewijzigd bij^ de wetten van 29 Maart 1877 („Staatsblad" no, 53), van 15 April 1886 („Staatsblad" no. 64), van 10 Mei 1890 („Staatsblad" no. 83) en van 22 Juli 1899 („Staatsblad" no. 175)." Eenvoudig en duidelijk, nietwaar Sober zelfs. Alle wijdloopigkeid is vermeden, Let maar eens op: houdende o. a. vaststelling der enz. Onder anderen 1 De rest van 'fc zoo ongenadig dikwijls gewijzigd K. B. is achterwege gelaten, om de rekening van de Landsdrukkerij niet al te hoog op te voeren waarschijnlijk. Zulks valt te loven. Doch de Koningin heeft dit besluit niet maar zoo op Haar eentje geno men. Neen, het is geschied op voor dracht van de ministers van Oorlog, van Binnenlandscke Zaken, van Land bouw, Nijverheid en Handel, van Financiën, van Marine, en van Kolo niën van 5 Maart 1910, Kabinet Litt. D2t; van 10 Maart 1910, no. 2781, afdeeling Binnenlandsch Bestuurvan 14 Maart 1910, Directie van den Landbouw, no. 2114, afdeeling Veeteelt en Landbouw; van 16 Maart 1910, waaraan de ex-burgemeester van Eg- mond aan Zee,, P. Pranger, zich vroe ger heeft schuldig gemaakt, is deze gis- ïaravo-nd door de justitie gearresteerd De heer Pranger v.as, hoewel door het Amstcrdamsche Gerechtshof wegens vervalschLng van beta I in gsm an-da ten tot 3 maanden, gevangenisstraf veroordeeld Da thans ontdekte feiten houden veiband met vroeger door hem ge heven registratie-rechten van akten vcor -tolverpachtingen, welke geenszins ver schuldigd waren. Toen dezer dagen de nieuwe verpachting van gemeentelijke tolgeld-en plaats vond, kwamen de door Pranger gepleegde fraudes uil. Hetgeen door de pachters le veel was betaald, is hun op aanvragen hunnerzijds door Pranger enkele dagen geleden terugbe taald. De justitie werd echter gewaar schuwd, met het gevolg dat Pranger ïhüis gearresteerd is. Hij ItéeTf zijn straf van drie maanden nog niet ondergaan. Van andere zijde meldt men ons nog, dat door den heer Pranger van den vo- rige-n pachter J. de Vrij f 183,25 voor kosten waren ontvangen, terwijl die hoogstens f 10 konden .bedragen. Ook de vroegere pachter had f 270 te veel betaald. Deze som werd hem echter Dinsdagmorgen door Pranger terugbe taald als abusief te veel ontvangen. Staking- in de Langstraat. Nog steeds is liet in de Langstraat zeer woelig. Te Kaatsheuvel moesten de marechaussees van de sabels gebruik maken, wegens bet optreden der le derbewerkers, die niet-stakors tracht ten te beletten te werken, ook ging men de politie te lijf. Bij de firma v. Schijndel te Waalwijk is de staking nog in volle werking. De afdeeling vau het Ned. Werkliedenverbond „Patrimonium" protesteert per cir culaire tegen het verrichten van dien sten door Protestantscbe arbeiders en spoort aan tot staking. In alle plaat sen zijn steuneomité's opgericht on der protectoraat der Katholieke or ganisaties. De heeren van Schijndel blijven bij hun besluit om de aanvoerders der staking niet terug te nemen. De verwachting! Een boer te Par- rega kocht het vorige jaar een jonge stiel" voor nog g-eea f 100, en gaf het beest deu naam van: „dc verwachting"; Dezer dag-en had hij het genoegen dit prachtexemplaar op de keuring te Leeu warden den hoogs ten prijs tc zien toe gekend, .waarop een bod volgde van... 3000. Zóó goed en zóó spoedig worden niet alle „verwachtingen" vervuld. Maar weinig kwalen worden cï aan liet men solid om opgelegd, die pijnlijker zijn en moer ongemak vel" oorzaken dan aambeien. De onopliou- j deiijke jeuking en brandende' pijn verschaffen u dagen voi kwelling en nachten van slapeloosheid en ellende. En indien jeukende aambeien vererf-1 achtzaa,md worden, leiden zij tot in wendige oi bloedende aambeien, die den pa-tient zijn energie ontneme-b bloedarmoede veroorzaken en hein zwak en wegkwijnend maken, Reeds de eerste aanwending van Foster's Zalf geeft een ongekend ge voel van verkwikking en verlich ting aan de aangedane deelen, en slechts zelden is één doos onvoldoen de om een volkomen en duurzame ge nezing teweeg .te brengen. koor eczema, huiduitslag, gordel roos, en alle jeukende huidziekte is is Foster's Zalf een zeker genees middel.- Zij is wonderlijk verzach tend, heelend en antiseptisch. Zij prikkelt de huid niet en doet haai' niet te spoedig .opdrogen. Zij is zon der wederga. Overtuigt u. dat gij do echt el Foster's Zalf krijgt. Zij is ta Haar lem. verkrijgbaar bij de heeren J. J. Göppinger, Groote Houtstraat 147a, en K. van Eden, Spaarne 38c Toezending geschiedt franco no ont vangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f. 10.- voor zes doezen IJMUIDEN. Personalia. Bij beschik king van den min. v. Kol. is bestemd tot electro-techuisch ambtenaar lst9 kl. bij den post-, telegraaf- en te- lephoondienet in Ned.-Ir.dië, A. H. van der Steur, alhier. Een verbeterd record Voor korten tijd meldden wij als eene bij zonderheid dat door een IJmuiden- seh-en stoomlogger in drie weken tijds 40 last haring gevangen was Thans is het record verbeterd door den stoomlogger ,VL 193 Franciseus An toni us, schipper iW van der .Vel den van de Vlaardingsche Stoom- is een versterkingsmiddel absoluut noodig, maar het moet eeu krachtig en werkzaam middel zyn, zocals Scott's Emulsion is. Probeert het eens. Na de eerste doses reeds zult ge U merkbaar beter gevoelen. Dit is in de eerste plaats Loe 1c schryven aan de zuiverheid en voortreflelyke kwaliteit van elk bestanddeel van Scott's en in de tweede plaats aan het unique Scott berei dingsproces. Deze echte wordt uitsluitend gefabriceerd door Scott Bowne, Ltd.,Londen, Enge land, wier naam zoowel op de ver pakking als op de flesch voorkomt. By sila Apotheker» en Drogisten. Dit fabrieksmerk bevindt zich op de verpakking der eenige echte Scott's Emulsion. Vraag: Is het geoorloofd, dat eene gemengde R. K, Vereeniging, die zich het recht toeeigent de Kunst in den Godsdienst- hoog te zullen houdeD, andersdenkenden laat meewerken? A n t w.Ia het algemeen ia uwe vraag niet met „neen" to bevestigen. Wij kunnen ons het geval best denken dat b.v. een zang vereeniging, om eeu waardige vortooning te geven, als solis ten niet-Katholieken laat optreden. Daar is absoluut niets tegen. Iets anders wordt net natuurlijk, wanneer tal van andersdenkenden bij zulk een vereeni- giDg in het koor zouden meezingen: zoo iets zouden wij achten te zijn tegen de bedoeling en de reden van bestaan van zulk een R. K. Vereeni ging. We geven dit als voorbeeld: naar dit voorbeeld gelieve u het ant woord op uwe vraag toe te passen. Vraag. Weet u een paling- en bek- vissclierijDen 27en September ver-ki-ngrookerij te Monnikendam trok dit vaartuig ter hai'irfgvissebe- Antwoord. Helaas gaat onzeken- ï1? en keerde gisteren uit zee tic>njs vaa merkwaardige stad niet LJmuiden terug mcu 4o last haring ZOovcr. PLaals eens een advertentie in De vangst was op- eenmaiu zoo over-1 purmerend verschijnende „Onze vloedigi dat de laatste 7 last Ta- Courant"geef die maar op aan onze ring! met meer gezouten en m hm-administratie, dan zulten wij ervoor zor- ncn gepakt, doch als zoogena,ajnden steurharingi hier aan de markt ge- bracht werden Met de overige 38] V r. Hoe oud is koning Manuel va' last, pekelharing ging.de stoomiog-Portugal pretci-es? ger na-ar .Vlajardingeuj S Antw. Geboren 15 November 18S'J.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1910 | | pagina 6