■■H Sport en Wedstrijden. Leger en Vloot. Sociale Berichten. Stoomvaartberichten. Vragenbus. Uitlotingen. Letteren en Kunst. Mengelwerk. Marktnieuws. De electrische ceintuur. VA8 ELDERS. Rechtszaken. Aanbestedingen. Het ss; „Zeelandia" (thuisreis) vertrok 26 pet van Santos ROTTERDAMSCHE LLOYD. Waterstanden. oei Amsterdam, 27 Oot. OlienoWoring pet 100 K G. 28/1 28V« eens tot staan ie brengen, heeft iets voor 5000 pond sterling is geteekend. gewoonlijks en tegelijk iels schrikwek kends tutu den eenen kant de gewoon menseheiijJce nieuwsgierigheid, aan den ami eren de gedachte aan de gevallen, waarin hij dienst zon moeten doen. Maar gewoonlijk trekt hij, als cr geen gevaar dreigt, meer de oogen aan dan de handen, want hot onnoodig gebruik van de noodrem wordt vrij zwaar ge straft. Toch komt het, zooals ieder spoorwegbeambte kan. bevestigen, vol strekt niet zelden voor, dat de trein door do noodrem tot staan wordt ge bracht, zonder dat er gevaar voor lijf en leven bestaat. Tusschen. Augsburg en Munchen reis de voor niet langen tijd een vader met ztn zoon. Precies halftien trok de nauw gezette vader flink aan de rem en.bracht den trein tot staan. Toen hem gevraagd werd, wat er was, antwoordde de man Zooevcn is mijn zoon 6 jaar ge worden. Bij :t vertrek nain ik voor bem een kinderkaart, omdat hij nog geen 6 was, maar ik wil nu bij aan komst niet in ongelegenheid komen en daarom zeg ik het even. Een ongehuwde dame, die plaats had moeten nemen in een afdeeling, waar heel wat kinderen waren, kreeg zoo'n hinder van het schreeuwen van één der snoeperige dotjes, dat zij aan de Noodrem trok, om een ander plaatsje te eischen. Meermalen gebeurt het, dat reizigers den trein laten stilhouden, omdat hun pet afgewaaid is. Anderen deden een dutje en merkten bij 't wakker worden, dat ze het gewenschte station al voor bij waren en eindelijker was eens een. oude dame, die zeker niet veel ge reisd had en zich wijs maakte, dat ze den verkeerden kant uitging; zij trok aan de rem, om er den machinist op at tent te maken. De Amerikanen vooral zijn sterk in het remmen; hun deert, naar het schijnt de geldboete niet. Een wandelstok, een nieuwe panamahoed, die uit den trein verloren waren, dienen als motief. De burgemeester van Marseille, die op een klein station moest zijn, maar den gewonen trein wat te langzaam vond, stapte in den expresstrein, greep dadelijk den beugel vast, om tc remmen als hij het nest, waar hij wezen wilde, naderde. Hij moest boete betalen, maar verzekerde, dat de tijdsbesparing hem dat wel waard was. Aanvaring. Het Duitsche stoom schip Duisburg,'' van Antwerpen naar Soerabaja, is te Vlissingen in aanvaring geweest met het Engelsehc stoomschip „Gragside." De „Duisburg" is op de reede alhier door experts onderzocht, waarbij is gebleken, d#t het schip de Beis kon voortzetten. Een naklank van de Hudson- fecsten. Het „N .v. d. D." kreeg in zage van een verslag der bijeenkomsten van het uitvoerend comité der Hudson Fulton-commissie te New-York de laatste bijeenkomst werd 13 September gehouden en ontleent daaraan het volgende In hare vergadering van 10 Juni be- ,loot het comité uitvoering te geven aan het reeds vroeger vermelde plan om de „Halve Maan" in bewaring te geven aan het bestuur van het Palisades Interstate Park. Deze Palisades-Com mission" beheert een uitgestrekt grond gebied en wateroppervlak langs de Hudson, en haar hulpbronnen worden op een waarde van 6 millioen dol lars geschat. Zij moet nu zorgen voor het onderhoud, herstel en. behoorlijke tekijk-stelling van het scheepje, dal nog eens genoemd wordt „een hooggewaar deerd bewijs van den edlelen zin en de genegenheid der Nederlanders jegens den staat New-York, en bovendien een illustratie der geschiedenis van den staat en van de scheepvaart." Den 15en Juli is de „Halve Maan" aan hare ver zorgers overgelaten. Voorts vermeldt het verslag, dat de „Halve Maan-prenten" naar het aqua rel van H. J. fcöhler, ten geschenke ge geven door de heeren Cremer, Van Eeghcn en Van l(ees, over een aantal steden en dorpen verspreid zijn, en dat van verschillende zijden hartelijke dank betuigingen ingekomen waren, o.a. van den „Board of Education" der stad New-York. De oorspronkelijke waler- verftcekening is aan den heer Tunis ,G. Bergen geschonken. Op voorstel van de heeren Bergen ?n Kunz werd besloten, een bronzen plaat te laten vervaardigen, die ter her innering aan de schenking van de „Hal- .•e Maan geplaatst zal worden „in een openbare zaal of straat te Amsterdam". Een commissie, bestaande uit de hee ren Bergen, Kunz en Sackett werd met de uitvoering van dit besluit belast. Door midden gereden. Op den spoorweg van de Staatsspoor bij do Graaf ITorisstraat te Amsterdam, :s gisterenmorgen het gruwelijk ver minkte lijk gevonden van een lading- meester. Hij was letterlijk door mid den gerede*. Vermoedelijk tengevol ge van onbekendheid met den plaat- seJijken toestand (de man was nog niet lang op deze standplaats) is hij onder een der erste treinen gekomen. Keuter seint uit New-York: Per- kiu£, de tweede man op de ballon „Düsseldorf", heeft het volgende te legram gekregen, afkomstig van Ambroise (Quebec): „Wij zijn bij de Peribonka-rivier, ten noorden van het Chilonga-meer den 19den geland. Wij zijn allen wel en op de terugreis. Hawley-Post". De Parijsclie correspondent van 't „Hbld." schrijft over het vinden van den weg door vliegers tijdens hun vlucht. Een kompas, schrijft hij, helpt natuurlijk, mits men op het oogenblik, waarop men zich oriëtee- ren wil, weet waar men is. Hij vervolgt dan: Al vroeger lieeft iemand aan de hand gedaan de namen van steden en dorpen op groote, platte borden te vermelden, zoodat die van uit de hoogte gelezen zouden kunnen wor den. Dat zou al een groote vooruit gang zijn, maar cr is beter. Men zou dikwijls een groot aantal letters noodig hebben, waaronder óf de dui delijkheid óf het uiterlijk van de plaats lijden zou, en bovendien zou dan de lucht-toerist tocli nog tel kens met kaart en kompas moeten werken om te weten hoe hij nu komen moest waar hij wezen wilde. Om dat te voorkomen heeft de pre sident van den grooten Franschen luchtvaart-bond Kené Quinton, een systeem uitgedacht, waardoor het vliegende deel der menschheid, vaar het zich ook bevinden inag (boven Fransch grondgebied dan altijd) steeds onmiddellijk zal kunnen na gaan waar het is, waar het Noorden is, en in welke richting gevlogen moet worden. Dit eenvoudige, prae- tische stelsel komt daarop neer, dat bij elke stad, elk dorp of gehucht, ja zelfs elke alleenstaande groote fa briek, elk kasteel, enz. wordt aange duid de kilometers ten Noorden of ten Zuiden van den parallel, ten Oos ten of ten Westen >gn den meridiaan van Parijs. Volgens dit systeem zullen tot het aanduiden'van elk punt slechts twee groepen ellc van hoogstens drie cij fers nodig zijn want de verste grens ligt van Parijs niet meer dan 800 kilometer verwijderd. Het eerste getal geeft de breedte, het tweede de lengte aan. De cijfers ten Noorden en ten Oosten van Parijs zullen on derstreept worden, die ten Zuiden en ten Westen niet. Ze worden neerge zet van het Westen naar het Oosten, evenals de plaatsnamen op de kaart, zoodat de luchtvaarder onmiddellijk ziet waar het Noorden is. Etk punt van Frankrijk lcrijsrt op deze wijze een getal, dat voor dat punt alleen geldt, en de geografische ligging ervan aanduidt, met betrek king tot alle overige punten. Al die nummers worden saamgevat in een hoekje, waarin men dus ten allen tij de het „nummer" van de plats waar heen men zich begeven wil kan na zien. Kent men dat eenmaal, dan heeft men verder kompas noch kaart noodig om er te komen. Sinds eenigen tijd zijn namens de Ligue Nationale Aérienne van den top van den Eiffeltoren af proeven genomen betreffende grootte en vorm van de te bezigen cijfers. Die proeven hebben een bevredigend verloop ge had en binnenkort zal nu, in overleg met het ministerie van oorlog, be gonnen worden met de nummering van alle plaatesen tuschen Parijs en het kamp van Chalons, over een strook grond ter breedte van 6 tot 10 kilometer. Intussehen heeft de hond een beroep gedaan op „alle goede Franschen" om mede te werken aan den aanleg van een „wegen-net" voor de luchtvaarders, door 't zij op hun grond, 't zij op hun dak, het plaats bepalende nummer aan te brengen Wordt aan dezen oproep gehoor ge geven en daaraan valt wel niet te twijfelen dan zal voortaan het lucht-toerisme hier in Frankrijk ze ker nog veel drukker beoefend wor den dan thans reeds geschiedt, nu velen zich daarvan nog door het ge vaar van verdwalen laten weerhou den. De internationale ballonwedstrüd in Amerika. Reuter seint uit New-York, dat William Hawley, de broeder van den vermisten bestuurder der „America II", een telegram heeft ontvangen van hen die naar Ottawa zijn gezon den, om opsporing naar de ballon te doen. Het telegram zegt, dat volgens aanwijzingen vast staat, dat Post en Hasley ia het Noorden van Onta rio zijn geland en de ballon hebben doen afdrijven met berichten. Op de iutoekenlijsten voor een be looning, voor de ontdekking der ver miste luchtvaarders uit te loven, op het vliegveld in Belmont-Park en op andere plaatsen, rerwacht men dat Parijs—Brussel en terug. Keuter seint uit Parijs: De Fransche vlieger Mathieu is van Issy les Moulineaux vertrokken om te probeeren de vlucht Parijs Brussel en terug te doen. Hij is tegen den avond op een weide bij Braine le-Comte in Henegouwen (België) ge land. De duisternis maakte hot hem onmogelijk zijn tocht te vervolgen. 465 K.M. in 6 uur. Keuter seint uit Etampes: De vlieger Fabuteau heeft het duur record verbeterd door 6 uur té vlie gen. Hij heeft in dien tijd een af stand van 465 K.M. afgelegd. Het ontslag van vice-admiraal Van den Bosch. Vice-admiraal L. v. d. Bosch, com mandant der stelling Willemsoord heeft ontslag uit den zeedienst aan gevraagd en verkregen. Naar „Het Volk" en de „Avond post" meldden, zou de oorzaak van deze ontslagaanvrage te vinden zijn in een geschil van den vice-admiraal met den vloot-predikant, ds. C. J Warners, omtrent het lezen van een hoek van Thèrése van Hoven door de schepelingen, waarin de predikant na eerst te vergeefsch bij den vice admiraal klachten hieromtrent te hebben gedaan, zich tot den minister van Marine wrendde en door dezen in het gelijk werd gesteld tegen den commandant. Thans verzoekt het hoofdbestuur van de Nat. Chr. Officierenvereeni ging het volgende te melden: „In verband met de in de pers ver melde geruchten, acht het hoofdbe stuur van de Nat. Christ. Officieren- vereeniging het noodig nadrukkeJ k te verklaren ,dat na gehouden onder zoek is gebleken, dat ds. Warners noch rechtstreeks, noch door zijn tus- schenkomst omtrent een meeniugs- erschil tusschen den vice-admiraal -. d. Bosch en Z.WelEerw. of om an dere redenen zich gewend heeft tot den Minister van Marine en dat al- zoo het gerucht, dat Z.welEerw. in een conflict met den directeur en commandant in het geliik zon zijn ge steld door den Minister of dat den ad miraal de last zou zijn verstrekt zich te gedragen naar de wenschen van ds. Warners, volkomen ongegrond is." In een onderhoud met een mede werker van het „Hbld.", verklaarde ds. C. J .Warners het volgende: „Geheel onwaar is, dat ik aai- r- king gemaakt heb op het lezen van een der boeken van het boeken fonds door de matrozen. Nimmer heb ik mij tegenover autoriteiten, met wi ik e rover sprak, ongunstig uitgelaten, over de lectuur aan de matrozen ver strekt, integendeel den ernst, waar mede blijkbaar een keuze gedaan was, geroemd. Vanzelf wordt, daarmede ook een onwaarheid, dat het een werk van Thérèse Hoven was, dat ik onge schikt vond voor hot zieleheil te;- Nederlandsche Jantjes. Het is ine in mijn hoofd niet opgekomen een werk van die schrijfster af te keuren. i,Geheel onwaar is verderdat ik met bezwaar over een hoelc, dat ik trouwens niet had. hij den admiraal gekomen ben; en dus ook geheel on waar is, dat ik mij met mijne niet bestaande bezwaren over ej boek tot den Minister gewend heb." Woorschijnlijk zal over deze zaak nog een interpellatie in de Tweede Kamer volgen. Militaire verpleging. Minister Talma heeft-, naar het „Hbldmeldt, het volgende rond schrijven verzonden aan deelnemers aan verbandcursussen „Ik breng .onder uwe aandacht, dat er voor u, nu gij een cursus in verbandleer hebt gevolgd, gele genheid bestaat om geplaatst te wor den op eene aan het departement van oorlog gehouden lijst van personen, die zich beschikbaar stellen om in tijd van oorlog behulpzaam te zijn bij de militaire verpleging Door het doen opnemen van uw naam op deze lijst zult gij u voor de toekomst tot niets verbinden, doch uw kan sen vermeerderen op bestaansmidde len in oorlogstijd, doordat gij mis schien bij het legerbestuur oF bij het Ned, Roode Kruis in dienst zult kunnen treden Uw bereidverklaring zal slechts leiden tot aante-ekening van uw naam en tot het inwinnen van enkele inlichtingen, Bij oorlogs gevaar zullen uit de alsdan zich aanbiedende vrijwilligers voor ver pleging en vervoer van gewonden, de meest geschikten worden gekozen „Mocht gij roeping gevoelen u in tijd van nood aan de militaire ver plichtingen te wijden, dan worde on derstaand biljet van uwe handteeke- ning voorzien, door u ongefran- keerd jn bijgevoegde enveloppe aan mijn departement teruggezonden. Alsdan zal door mij worden bevor derd. dat uw naam op bovengenoem de lijst wordt geplaatst bureau, of aan den krantenloopei' die uw courant bezorgt. De Kath. Illustratie kost 7 cent in de week. Vr. Waar moet ik mij vervoegen om Z. D. H. den Bissohop eens na mens onze vereeniging te kunnen spreken Antw. Dinsdagmorgen van 10—12 aan het Bisschoppelijk Paleis. Wan neer Z, D. H. geen audiëntie geeft, wordt dat Zaterdags te voren in onze Courant onder „Kerknieuws" aange kondigd. U i t-ge sproken: Heeren veen 25 Get J. |W van Laar, koopman en winkelier in manufacturen en kruidenierswaren, tc Oldeberkoop Zwolle, 26 Oct L. Zwier, koop man en winkelier in kruidenierswa ren, te .Vroomshoop, gemeente den Ham Arnhem, 21 Oct (W. Lcntjes, han delaar in groenten, te Arnhem Middelburg, 24 October J. van Dixhoorn Mz koopman, te Axel Assen, 25 October. Boedel van wijlen den heer G. H. Stuart, notaris ter stand plaats Dwingeloo, en in den nacht van 6 op 7 dezer te Hilversum overleden. Maastricht, 27 October. S. Cantuus, verzekeringsagent, te Amby (L.). - 27 October. C. A. \V. Fresow, agen tuur- en commissiehandel, Scharn-Hecr. Vernietigd; J, [Wi Robhen, rietbewerker, te Apeldoorn Geëindigd: J, C. Campfens, te Leiden 0. H J. Schindler, voor heen te Amsterdam C. D Hooze. Opgeheven: Boedel van H. van der Meiden, ge woond hebbende te Ede. A. van Rosmalen, landbouwer, te St. Oedenrode. Geëindigd: N. Janssen, metselaar, te Valkenburg (L.). J. Beverwijk, koopman en fabrikant te Steen wijk. F. J. Kempcneers, te? C. van der Horst, te IJsselstein. Verzoekschrift ingediend om te wor den gerehabiliteerd. P. W. van Seine, melkhandelaar, te Schoten. Aan te benteden Maandag 31 October. BENNEBROEK, Raadhuis, 11 u. Het leggen van een riool in de School- laan. met daarmede in verband staan de werken. ZANDVOORT, Raadhuis, 12 uur, B. en W. Het gedeeltelijk uitbreiden der oude rioleeringswerken te Zandvoort. jaren kwamen ©enige beslist echte Rembrandts naar Amerika, n.l. een studiekop van een ouden Jood en ©en Koning Saul. Het waren geen meesterwerken van den eersten rang en feitelijk slechts uitgewerkte stu dies voor groot-ere schilderijen, maar het waren dan toch de eerste echte werken van Rembrandt's hand, die naar Amerika verhuisden. Van 1879 tot '80 kwamen er 10 doeken hij en sinds dien tijd is het aantal verbazend gestegen, zoodat Ameri ka' s gezamelijk bezit a,an Rem brandt's nu op 88 stuks geschat- wordt. Daardoor is Frankrijk, dat 72 Rembrandt's bezit, van de 3e plaats verdrongen. Engeland neemt nog altijd met pl. m. 150 stuks de eerste plaats in; dan volgt Duitseh- land met pl.m. 120 en nu Amerika met 88 stuks Na Frankrijk komt Rusland met 40 stuks en dan ein delijk ons land, 't vaderland des kunstenaars, met een aantal van 31 werken van zijn hand. Hierbij moet echter in 't oog gehouden worden, dat 's meesters 3 beroemdste doe ken (Nachtwacht, Staalmeesters en Anatomische les) voor ons land be houden zijn gebleven. In Europa be vinden zich de meeste werken in de openbare musea, maar in Amerika zijn slechts 10 werken in de Staats- musea te vinden (4 in de Gallery of Art te Chicago en 3 in het Metro politan museum te New-York), ter wijl de 78 andere werken verspreid zijn over een 40 tal particuliere ver zamelingen van milliardairs. Mevr. H O. Havemeijer in New-York be zit op bet oogenblik 8 werken des meesters P. A. fVVildener in Phila delphia heeft er 5, mevr. John Gar dener in Boston 4 en Pierpont Mor gan, die zich eerst sinds het begin der nieuwe ©euw op het verzamelen van kunstschatten is gaan toeleggen, bezit er reeds 3. Alleen de zooge naamde spoorwegkoningen Gould, Harriinan en van der Bilt, schij nen zich nog niet druk om de kunst gemaakt te hebben. In hun verzar melingen komt tenminste nog geen enkele Rembrandt voor. Huldeblijk dr. J. Mouwens. Wij leren in „De Middenstands bond" Er heeft zich eene commissie ge vormd, bestaande uit de heeren J. S. Meuwsen, W. Nieuwenhuizen en J. Das Dzn., om den Nederlandschen middenstand in de gelegenheid te stellen aan dr. J. Nonwens bij zijn vertrek naar Rome een huldeblijk aan te bieden. Vr. Waar kan ik sollioiteeren voor wagenvoerder of conducteur voor de tram in de Haarlemmermeer? Antw. Wend u schriftelijk tot de Directie der Holl. Electrische Spoor- wegmaatschappy, Droogbak, Amster dam. Vr. Tot wien moet men zioh wen den om informatiën te bekomen over den tegenwoordigen stand van zaken in bet faillissement Laane en van Bemmel Antw. Tot den curator Mr. de Haan Hugei hobz. Vr Hoe moet ik op 't goedkoopst naar Helmond reizen, en hoeveel kost die reis? Antw. 't Goedkoopst is per kilo meterboekje 3e klasse, dat vanaf Am sterdam geldig is. U kunt zoo'n ki lometerboekje hier by de firma van Gend en Loos krijgen. Vr. Ik ben met Mei in betrekking gekomen als dienstbode, met de maand De juffrouw heeft mij den dienst op gezegd: beeft zij nu bet recht de ker- misfooi af te houden, Antw. Neen. Vr. Ik ben den laatsten Juli in dienst gekomen, en heb mijn dienBt opgezegd tegen 1 November. [Heeft men het recht mij te houden tot 3 November. Antw. Ja, ge moet tot 8 Novem ber blijven. Vr. Ik wil my abonneeren op de Katholieke Hlustratie, doch niet met de 3 maanden, maar met de week, net als de krant. Tot wien moet ik my wenden? Ant. Geef bét maar op aan ons KONINKLIJKE HOLL AN DSCaaE LLOYD;. Het ss „Zaanland" (uitreis) ver trok 27 G.ct van Rio Janeiro Het ss. „(Wilis", van Java naa.r Rotterdam, pass. 26 Oot. Finisterre Het ss. „Kawi". van Rotterdam naar Java, yertrok 26 Oct, van Suez, Het ss „Rindjani", van Java naar Rotterdam, vertrok 27 Oct van Pe rm;, STOOMV.MAATSCH. NEDERLAND. Het ss, „Nias" (extrabóot), va,n Amsterdam naar (Batavia, pass. 27 Oct. Dover. Het s s. „Celebes" (extraboot) van Amsterdam naar Batavia, ver trok 27 Pet. van Perim. Het ss. Ambon" (extraboot), arr 27 Octv ,v.a,n Amsterdam te Kopen hagen. HOLLAND-AMERIKA lijn. Het ss „Rotterdam" arr. 27 Pet van New-York te Rotterdam, CONGOLOTEN 5 fr. 100 van 1888. Trekking 20 Oct. Betaalbaar 15 April 1911, 1351 5327 4692 4873 4923 5179 8165 42043 50939 52983 55035. 18, serie 55035 no. 16 en serie 52983 24737 no. 22 fr. 1500; serie 4873 no. 11493 11554 15847 15888 24737 30240 30911 32312 32984 35178 38665 38932 Serie 35178 no. 21 fr. 100.000; serie no. 19, elk fr. 750. De volgende elk fr. 400. Serie 1351 no. 24, serie 4692 no. 4, 7 en 19, serie 4873 no. 3, serie 4923 nO. 24, serie 5179 no. 22, serie 11554 no. 8, 14 en 16, serie 15847 no. 7, serie 24737 no. 1, serie 30240 no. 11, serie 30911 no. 15 en 16, serie 32984 no. 3 en 7, serie 38665 no. 14, serie 38932 no. 2, serie 52983 no. 3. De overige Nos., vervat in boven staande serieën, elk fr. 215. i Amerika's bezit aan Bembrandt's. Nauwelijks 50 jaar geleden bevond zioh geen enkel ontwijfelbaar echt werk van Rembrandt in Ameri- kaansch bezit. [Wjel waren toen in een Amerikaansdhe verzameling twee werken, die onzen grooten meeister toegeschreven werden, maar toen dr, (Wj.j Bode ze had gezien, nam hü zé niet op jn zijn Rem- brandtwerk, omdat de toeschrijving hem vooral .twijfelachtig' voorkwam.. Eerst in het volgende tiental in 24 uur Amsterdam Plaaxbsh. >0 lMg' aooE. Kanaalwatei Lobiih 9.79 0.— O.Ojr 8u. 0.49 MAP Njjmegen 756 0. 12 u 0.49 Arnhem 7.78 0.— 0 02 Stadewater. Vreeswijk. 1.06 0.- 0.02 8u. 0.49MAI. Rampen 0.44 0.— 027 Amtteheaitr. Grave 5.60 0.— 0.06 ZuidjteewaUr Andr.Haar 1.97 0 0.09 8u. 0.16 MAP Raapolie. Vliegend In de stad Nov. Nov./Dec. Jan./April Mei L ij n o 1 i e Vliegend In de stad Nov. Nov./Dec. Jan./April Mei.Aug. 28 Oct. 29J/4 29 if2 3C 801/, öO^/g 60 li 498/4 60 4 498/ï 46 43i'o 40'/, 41 27 Oct, 29 287/4 498/4 491/4491/ 491/4 46 Vb 408/4 HOOFDDORP. Graanmarkt. Tarwe f 7—7.85 per 80 K.G.; Haver f 6.G0— 7 per 100 K.G.; Rogge f 4.405 per 75 K.G.; Wintergerst f 4.90—5.25 per 65 K.G.Chev. gerst f 5.60—6 per 70 K.G.Duivenboonen f 8.50—8.75 per 85 K.G.P&ardenboonen f 7—7.15 per 80 K.G.Groene erwten f 12.25—14.25 per H.L.Karwijzaad f 12.50—12.75 p. 50 K.G. Veemarkt van 27 Get. Aangevoerd 86 koeien. Prijzen f 125—220, 9 vaar zen f 120—145. t BEVERWIJK, 28 October. Spinazie f 0.20f 0.60 per kist; Andijvie f 0.60 1 per 100 krop; Raapstelen f 1.50 2 per 100 bos; Zuring f 0.10 per mand je; Radijs f 2 per 100 bos; Koolrapen, f 4 per 100 stuks; Wortelen f 4—6 per 100 bos; Biieten f 1 per 100 stuks; Ilamena.s f 2—3 per 100 stuks; Klei- aardappelcn f 3—3.50, Zandaardappe- len f 44.25 per H.L.Bredasche kool f 3 per 100 stuks; Heerenboonen f 0.80 f 1 per 1000; Roodekool f 25, Witte kool f 4, Savoiie kool f 5, Bloemkool f 4—12 per 100 stuks; Uien f 2 per 100 pond; Prei f 10—12 per 100 bos; Sla f 11.50 per 100 krop; Pieterselie 4—5, Selderij f 2—3 per 100 bos; Ap pelen f 2—4.50, Peren f 22.50, Spruit- kool f 11.25 per mand. LEIDEN, 28 Oct. Ter markt werden heden aangevoerd: Stieren 12 stuks f 117—230. Kalf- en Melkkoeien 215 st. f 163-328. Varekoeien 1206 stuks f108 287. Vette O'ssen en Koeien 189 stuks f 187—335. Graskalveren 173 stuks f 32—92. Kalveren (vette) 51 stuks f58 —123. Kalveren (magere) 16 stuks f 7 —16. Schapen (vette) 758 stuks f 21—27. Varkens (magere) 340 stuks f 16—44. Varkens (biggen) 632 stuks f 7.50—13.50 Bokken of Geiten 6 stuks 3—9. Vette Ossen en Koeien f 0.720.80. Vette Kalveren f 1—1.10. Vette Scha pen f 0.39 0.52. Magere Varkensf 0.45 —0.47 per kilo. Tor markt aangevoerd. 1796 runderen, 67 kalveren, 758 schapen, 340 varkens, 632 biggen, 6 bokken of geiten. Ter wekelijksche kaasmarkt aange voerd 91 partijen. Besteed werd voor Goudsche Kaas van f 27—33, Leidsche Kaas de 150 K.G. f 69-88.50. Aan de Stadswaag gewogen 90 par tijen, 3647 stuks, wegende 25930 K.G. SCHIEDAM, 28 Oct. Moutwijn f 10. Jenever f 14. Commissie f 9 Stemming flauw. Spoeling f 1.60. Graan Spiritus t 16.25, Melasse Spiritus I 13.75—14, Ruwe /Spiritus 8. Prinses Bibiana was een schoonheid Het heele land dweepte met haar, de kranten brachten ellenlange artikelen over haar toiletten, haar portret prijkt* in alle winkelkasten. Dat kon haar ech ter niets schelen: zij was koud, ijskoud, zoo koud als een restaurant-diner. Bibi, zeide op zekeren dag haar doorluchtige vader, het wordt tijd voor je aan een verloving te denken.... Val mij niet in de rede! Ik heb twaalf prin sen uit bevriende landen uitgenoodigd), en je moogt dengene uitkiezen, die je het best bevalt. Prinses Bibiana zeide niets, maar ver-., liet de kamer, sloeg de deur zeer hard! achter zich dicht en liep naar haar bou doir. Daar ging zij voor haar toover- spiegel staan en stak in een kleine,, gouden schotel een beetje wonderkruid, in brand. Daarop riep zij driemaal: Lieve peettante, verschijn Bij den derden keer verscheen haar peettante, de machtige fee. Prinses Bi-' biana schudde haar hart uit. Men wil de haar thans uithuwelijken en zij wist. niet waarom; zooals het nu was, be viel het haar veel heter, enz. De machtige fee glimlachte geruststel lend: Ik zal je helpen. Ik heb hieij, iets zeer bijzonders, een electrische ceintuur. Hij ziet er uit als iedere an dere met goud geborduurde ceintuur. Je kunt hem gerust aandoen, maar wee dengene, die je aanraakt, als je de cein tuur draagt. En reeds was de fee weer verdwe nen, nog voor de prinses haar voor het kostelijk geschenk had kunnen he-; danken. Bibiana droeg van nu af altijd de electrische ceintuur en wachtte zon der tegenspraak de aankomst der prin sen af. Op zekeren dag waren zij er allen. Enkel knappe prinsen en allen waren zij op de prinses verliefd. Zij zeiden haar de fijnste vleierijen en keken haar smachtend aan. Zij echter dachl: Wacht maart Men was voor de five clock tea bijeen in het rococo-paviljoen van hef slotpark. Toen nam de bekoorlijke prinses Bibiana het woord en sprak: Ik heb vandaag besloten mijn hand te schenken aan diegene uwer. die haar, mijn hand namelijk, het sierlijkst kan kussen. Maar, wat ik u verzoeken mag, heeren, een voor een, alfabetisch! Prins Adalbert trad naar voren, maakte een diepe buiging en greep de! marmerwitte hand der prinses. Maar dadelijk liet hij ze weer los. Hij sprong terug cn trapte prins Baldwin zoodanig' op de teenen, dat diens lakschoenen to taal bedorven waren. Wie volgt, als ik u verzoeken,, mag, riep de prinses met een bekoorlijk lachje. De prinsen echter aarzelden en trok ken een verlegen gezicht. De heeren schijnen niet in orde te zijn! We zullen een kleinen rijtoer gaan maken. Lichaamsbeweging is in. zulke gevallen het beste. Snel werden de paarden gezadeld en in stevigen draf ging het voort. Aan Üc spits reed prinses Bibiana, overmoedig als nooit te voren. Een hek kwam in den weg de prinses „nam" hel met gratie; een beekje, de prinses sprong er over; een broede diepe sloot dé prinses zat er middenin. Den prinsen rezen de haren te berge. Trekt me cr toch uitl schreeuwde de prinses woedend. Prins Dagobert stak haar de hand toe O, wat een schokt Niemand waagde het meer de prinses aan te raken. Intussehen was de koning met de ge- heele hofhouding aangekomen. Toen hij- vernam, dat zijn dochter electrisch ge laden was, was hij <de wanhoop nabij/ De helft van mijn koninkrijk en de prins er bij wil ik geven aan den gene, dien mijn dochter redt! snik te hij. Maar niemand verroerde zich. Daar kwam een jonge man langs den weg. Hij droeg een blauwen kiel en was electricien. Toen hij hoorde, wat er aan de hand was, zeide hij Dat varken zal ik eens wasschenl Hij trok zijn isoleerhandschoenen aan, boog zich voorover en trok de prinses uit de sloot. De algemeene ju bel was uitbundig. In triomf werden de. prinses en haar redder naar het paieis gebracht. Nog denzelfden avond weid de verloving gevierd En de prinsen verdwenen snel. De electrische ceintuur wordt nog al tijd in het familiemuseum bewaard en is daar voor belangstellenden te zien. Toegang vrij: parapluies cn wandel stokken moeien afgegeven worden hij den portier. EEN KUNSTLIEVENDE GADE. Vrouw van een kunstschilder (tot de nieuwe dienstbode): „En wees vooral voorzichtig, Leentje, dat je geen nat schilderij van m'n man omvergooit want dan is het., .tapijt bedorvenI' NIET KWAADSPREKEND. Mijnheer: „Maar Bertha, over afwe zige personen moet men of in 't ge heel niet, of alleen het beste spi'©" keM F'- Mevrouw: „Dat is juist het beste wal ik van haar weet!" SPORT. A".T „Het te keer gaan van fiet rijder1 met automobielen zou den har.dei z©01" benadeelen." B1.: „O, u reist zeker in benzine A.: „Volstrekt niet, ik reis in kunst" bcenen."' S S

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1910 | | pagina 10