DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. Kinderhuisvest 29-31-33, Haarlem fc.£RST£ BLAD. agenda. STADSNIEUWS. 1||1P B mm* m DONDERDAG 16 FEBR. 1911. IKSa) Bureaux van Redactie en Administratie intercommunaal Telefoonnummer 1426. Voor ativertentian en reclames buiten Haarlem en de agentschappen wende men rich tot RlCARDO's Advertentle-Bureau, N. Z, Voorburgwal 242, Amsterdam, Int. Teletoon lüzu. Aüe betalende ebonoée op dit blad, die in het bezit eener ve zekeringspolls zfln, zQn volgens de bepalingen op de polissen vermeid, tegen onge.ukken verzekerd voor: De uitkeertag dezer bedragen wordt gegarandeerd door de MaatschappU „Ocean" Bijkantoor voor Haarlem de Nederlandscha Credietbank Nieuwe Gracht il im mummel* bestaai uit twee bladen. Haarlemsche Alledagjes No. 199. De Commissie van Toezicht op het Museum. Van ons ICaniongenechf. HOOIKISTEN VOOR HET LEGER. 3g-r- ta Pel maanden voch Haarlem yn(lt je riiaat«en. waar een agentia gevestigd (kom der gemeente) Vocn ue overige pmaisen m Nederland franco per post i taomie» lij se nummers 1,86 1,86 1,80 0,08 PRIJS OSR AOVAMIoaEtfi Van 16 regels 60 cent (oontant 60 cent) Iedere regel meer 10 Buiten Haarlem en de Agentschappen 16 oent per regeL (Buitenland 80 Reclames dubbel tarief Dienstaanbiedingen 26 cent (6 regels), driemaal voor 60 cent (A oontant. j oem cent GULuKN bi) verlies van GUU'KW bü levenslange onge- Bcmstueid tot werken. 400 GULDEN b overlijden. 390 GULDEN tij verbes van een band of voet. ISO GULDEN bjj verbes van éen oog, 190 GULDEN bj) verbes van éen duim. 60 één wijsvinger. 15 GULDEN bi) verlies van één anderen vinger. Vrijdag, 17 Februari, e b o u w „S t. H a v o" R. K. Volksbond half 9 uur Hoofdbestuur, half 8 uur Ex ploitatie-commissie, half 9 uur bestuur Me taalbewerkers St. Eloy, half 9 uur Propa- gaudaelub, half 9 uur Schildersgilde St. Lu cas, balf 9 uur bestuur Meubelmakersgilde St, Pauius. Brongebouw van half 8 tot 10 uur TeakeneoJlege „Kunst zij ons Doel" 3de Kunstbeschouwing. ïeyier's Stichting op de gewone Museumtijden Buitengewone tentoonstel ling van teekeningen en schetsen: Holland- sehe school 16de eeuw. Goltzius en anderen; Fransehe school 17e en 18e eeuw, Watteau, Boucher, enz. Biaschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Geopend eiken dag van 10—-5 uur, tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zaterda gen, Zondagen en R.-K. Feestdagen. GEHEIMHOUDING. Dienstzaken moeten geheim blijven, zoo heeft het College van B. en W. met kracht cc klem nog eens laten weten aan het amb lerarencorps, met name aan het onderwij zend personeel. De gemeenteraad van Haarlem heeft met dit voorschrift zich gisteren een oogenblik bezig gehouden zooals ons Raadsverslag in het Tweede Blad laat weten en daar die herhaalde aansporingen tot „geheimhouding natuurlijk grootendeels betreffen het geheim houden van zaken voor dopers, voor de couranten, is het niet onredelijk dat de pers, die in het geding betrokken is, er een woord je van zegt. En dat woordje is dan, dat wij de noodza kelijkheid van deze herhaalde circulaires en bedreigingen niet begrijpen, en zelfs er op tegen hebben. Dienstzaken moeten geheim blijven zeg gen B. en W. Wij zijn het er volmaakt mee eens. En de „Nieuwe Haarl. Ct." althans heeft zich niet te verwijten .zaken die geheim moesten blijven, te liebben gepubliceerd. Iets anders is echter, of de journalis ten als zoodanig ook niet eens over zaken, jie geheim moeten blijven, mogen worden in gelicht! Dat kan in vele gevallen niet alleen goed, naar zelfs wenschelijk, zelfs noodig zijn! Ter v'oorkoming van verkeerde beoordeelin- geu vaak, ter verduidelijking van do kennis van toestanden, ter verlichting van de zware taak die de journalisten toch reeds hebben bij het bier ter stede vigecrende stelsel van onder-onsjes". Als de journalisten, dan toch zou den pnblieeeren wat niet publiek mag worden, dan is de publieke opinie, en een openlijk brandmerk desnoods uit officiëelen mond, een genoegzame straf. Doch wij hebben 'van onze collega's te goeden dunk om niet te weten, dat zulke on bescheidenheid ten onzent een ondenkbaar feit is.. Wanneer wij, journalisten, volledig worden ingelicht, dan kunnen wij ook vol ledig' beoordeelen, wat als dienstgeheim moet worden geacht. En dan blijft zoo iets ook geheim, en komt niet in de krant, al weet de journalist ervan. Maar als wij b u i t en de zaken worden ge houden, en niets mogen weten, dan gaan j,Ye visschen, zoeken, speuren., Dat is ons vak! En door ons vak is bet ook onze plicht! En dan brengen al die geheimhoudingseir- mlaives slechts gevolgen voort, die alle even mgewenscht zijn: óf dat de pers wordt tegen gewerkt en onnoodig bemoeilijkt, óf dat er 'óch ambtenaren worden gevonden die om- rekoeht door den meestbiedende de geheimen erklap+mu, ófwel dat er misschien raadsle- !en zijn, die uit vriendschap of om andere «lenen een half woordje loslaten Geen van deze drie gevolgen is onderde ur. Integendeel.... 'oodat we maar willen zeggen, dat recht zee gaan met de pers o. i. voor wat ge- moet blijven, het beste resultaat geeft. B. en W. 't, daar trouwens die gelreim- iiig toch tot niets leidt, nu eens met den is weg probeerden tegenover de pers? roef zou zoo slecht niet bevallen, den- e! PERSONALIA 2»'s:on April herdenk! de heer II. Ruigïok' do" .waarop LU vóór vijftig jaar in dienst trad bij de tirma Emrik en Binger, steendrukke rij, ah der. De heer D. Janse, hoofd eener Katholieke scl.ooi alhier, is herbenoemd tot lid der com missie van toez cht op het Katholiek Schoolklad. Voor het examen in nuttige handwer ken slaagden gisteren te Den Haag o.m. de dames B. Gerla en J. Gerla, van hier, mej. T. de Haan, te Wijk aan Zee, en te Breda mej. A. v. d. Riet, van Hoofddorp. P. J. GONNET. De heer C. J. G on net zal Idit jaar óp :26 Februari zijn zilveren jubileum vieren als Rijks archivaris in de provincie Noord-Hol land. Op 1 October d. a. v herdenkt de zelfde verdienstelijke ambtenaar zijn zilve ren feest als provinciaal archivaris en 'biblio thecaris. Sinds 27 Mei 1896 is de Jbeer Gonnet daar enboven nog gemeente-archivaris. EEN SERENADE. Zaterdagavond zal de muziekvereniging „Die Onthoudersbazuin"» direoteur de heer 1 Vermeulen, aan den heer |Wi. ten Boom, Ko- ninginneweg, een serenade brengen, ter ge degenheid van diens 12Va-jarig huwelijks feest, i i |W] EZERMAN, 30 Juni at s. zal het 25 jaar (geleden zijn, dait de heer (W, Ezerman, destijds 'te Arn hem, werd benoemd tot stadsorganist en klok kenspeler De „St. Ed." deelt over dit jubi leum het volgende mede: 15 Juli d a. v. aanvaardde de heer Ezerman zijn functie, waarna hem tot 1 September verlof werd gegeven 19 Mei t.v was de Iheer Richard Hol benoemd, die echter voor deze funotia bedankte. Dia trouwe bezoekers der orgelconcerten zullen dezen s, feestdag zeker wel 'tot leem onwergetelijken maken voor den hear Ezer man, zegt het blad. Doch dan zal eerst moeten worden uitge maakt, of het feest op 30 Juni, op 15 Juli. ofwel op 13 September zal moeten vallen op welken laats ten datum de heer Ezerman eigenlijk in functie is getreden! 1 GEHEIMHOUDING DOOR AMBTE NAREN. De circulaire van B. en JW1. (betreffend© geheimhouding van dienst a angelegen heden door ambtenaren, waarover gisteren in den Raad ia gesproken (.men zie ons verslag 'in het Tweede Blad), luidt als volgt: „Een- en andermaal is het voorgekomen, dia.t, hetzij door berichten in de Inieuwsbladen, hetzij op eenige andere wijzie, zaken 'betref fende het Gemeentebestuur hekend zijn ge worden. die niet voor openbaarheid bestemd waren. Dit kan moeilijk aan iets anders wor den toegeschreven, dan aan de omstandig heid, dat ambtenaren, beambten en werklia den zich niet hebben weerhouden om om trent zaken, bot hunnen dienst behoorende, mededeoling te doen aan derden. Het is onze wensch, dat aan liet aangedui de euvel een einde kom©. Voor (zoover wij niet reeds vroeger bij instructie, hij afzon derlijke aanschrijving of op wolKTt andere wijze dan ook, u met dien wensch in 'kennis stelden, verzoeken wij u met den mieesten nadruk, u omtrent dienstzaken niet uit te laten. En wij noodig,en u uit, het onder u werkzame personeel te doordringen van het kwaad, waaraan zij zich. blootstellen bij (niet naleving van het hierboven gegeven voor schrift. Het is toch ons voornemen, om ge- strengel ijk op ,ta treden tegen al die zooda- nigeaa, die buiten noodzaak omtrent dienst- a,angelegeneden niet de noodige stilzwij gendheid in acht nemen en om e. q. (zelfs leen oneervol ontslag .uit den gemeentedienst pi' een© voordracht daartoe, te overwegen;. Het spreekt wel vanzelf, dat hierbij wordt voorbehouden, indien de omstandigheden er to,e leiden, het uitlokken van een strafrecht toe leiden, het uitlokken, van ecu strafecht- jke vervolging,"- ,_j ST. THOMAS VAN AQUINO. De ontwikkelingselub van dezen naam In den R.-K. Volksbond, hield gisterenavond wederom een bijeenkomst, waarin de heer F. X. M. Schiphorst sprak over „Het Socialisme en de Katholieke Kerk". Spr. stelde het so cialistische stelsel, in vorige bijeenkomsten uiteengezet, nu, tegenover de sociale leer van de Katholieke Kerlc. Hij wees er op hoe het Katholicisme bet socialisme uitsluit en bei de niet vereenigbaar zijn. Dat toonde spr. aan eerst in het algemeen, en vervolgens door verschillende voorbeelden, waarbij hij vooral de organisatie der vakken in de maatschap pij besprak. Voorts wees spr. aan waarop de Katholieke sociale leer is gegrond, tegenover den grondslag waarop het socialisme rust: hij toonde aan hoe alle sociale verbeteringen door de Kerk geëischt, een hooger karakter dragen dan dezelfde, geëischt door het Socia lisme, omdat de grondslag van de eerste hoo ger is, en stelde tegenover de socialistische leer de voordeelen in het licht, die liet vast houden aan de Katholieke sociale leer, zooals de Pausen die hebben voorgeschreven, ook materieel brengt. Ten slotte betoogde ser. dat. de ideale grondstellingen in het Katholicis me niet tot een volmaakteren toestand heb ben kunnen brengen omdat er te veel tegen stand is en ook omdat onder de Katholieken zelf niet altijd naar die principes gehandeld wordt, waaraan hij verbond een opwekking om door het opdoen van kennis en het toe passen van die kennis het Katholiek ideaal nader te doen komen. Met aandacht werd spr. aanhoord door het zeer kleine auditorium, dat was samengeko men voor dezen cursusles. Na afloop werden verschillende middelen besproken om te ko men tot meerdere deelname aan en belang stelling in de cursuslessen, die door „St. Tho mas van Aquino" worden georganiseerd. Wij hopen dat deze besprekingen tot een goed resultaat zullen voeren: inderdaad wordt het loffelijk streven van deze nuttige vereeniging door maar al te weinigen gewaardeerd. „LUCIFER". Reeds verlangend is door vele stadgenoo- ten uitgezien naar een herhaling van de op voering van Vondel's „Lucifer" door het too- neelgezelschap-Rooyaards in onzen schouw burg, vóór de a.s. Vasten. Tot ons genoegen kunnen wij mededeelen, dat die voorstelling de volgende week zal plaats hebben: op Dins dag 21 dezer wordt „Lucifer" bier voor de derde maal opgevoerd, 't Zal er vol loopen, denken we! HAAELEMSOHE INDUSTRIE. Het Argentijnsche dagblad „El Dario" van 17 Januari bevat naar een correspondent uit Buenos Ayres bericht, o.m. het volgende: „Sedert hedenmorgen is in het droogdok van de Noorderhaven opgenomen de bagger molen 209 C, afkomstig van de „Werf Con rad" gevestigd te Haarlem (Nederland). De minister van openbare werken heeft zich hedenmiddag te 6 uur naar het dok be geven ten einde dit machtige werktuig te lee- ren kennen en had den president der repu bliek uitgenoodigd om tegelijkertijd van de belangrijkheid dezer aanschaffing kennis te komen nemen. De ingenieur, de heer Juan P. Bredius, heeft te dien einde aan de bezoekers alle ge- wenschte inlichtingen gegeven. Het krachtige werktuig heeft gedurende de reis van Haarlem naar Buenos-Ayres een snelheid behouden van 9 knoopen. Het ls voorzien van twee schroeven en vier machi nes, met een totaal vermogen van 2100 paar- dekrachten." Dan geeft de schrijver eene technische be schrijving van den baggermolen en eindigt aldus: „De technici, die gelegenheid hebben gehad den baggermolen in Holland te zien werken, zijn eenparig van oordeel dat èn als werk tuig èn als practische demonstratie van de groote technische capaciteit van de werf die deze machine heeft geleverd, er tot nu toe rgeen enkel bestaat dat het ovetreft in zijn vermogen en opbrengst." NED. MAATSCHAPPIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE, De afdeeling Haarlem en Omstreken van bovengenoemde maatschappij, vergaderde gisterenavon in café Brinkmann. Bij het begin der vergadering betuigde de heer Nederhasselt den heer De Breuk zijn dank, dat hij wel zoo welwillend is geweest om, terwijl hij voor het lidmaatschap der be sturen van verschillende vereenigingen heeft bedankt, nochtans, voorzitter te blijven van de afd. Haarlem en omstreken van de Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. De heer De Breuk dankte in eenige harte lijke woorden. Onder de ingekomen stukken was o. m. een schrijven van den R.-K. Volksbond en de R.-K. Middenstandsvereeniging, alhier, dat door hen zal worden gericht aan de Regee ring om de vestiging der Koloniale Land bouwschool te Haarlem te verzekeren. Om zitting te nemen in de Commissie van Toezicht op de Tuinbouwwinterschool, zal aan B. en W. worden voorgesteld te benoe men in de plaats van de heeren Nieuwenhui- zen Kruseman en Onderwater, die overleden zijn, en van den heer Springer, die bedankt heeft, den heer Vincent Loosjes, als ziinde de wethouder van onderwijs, den heer Voet, als vakkundige van de Bloembollencultuur, en den heer Sterk, die zich zeer toelegt op den Tuinbouw en ook nuttige adviezen zal weten te geven in verband met zijn vroegere werkzaamheden bij bet onderwijs. De heer E. van Nederhasselt, die aan de beurt is van aftreding, wordt met algemeene stemmen tot bestuurslid herkozen. De rekening en verantwoording van den penningmeester over het afgeloopen jaar sluit met een batig saldo van 63.35. Ook staat op de Haarl. Bank nog ongeveer 600 in het voordeel der afd. geboekt. De heeren Duys, Lodder en Van Kruiningen worden benoemd in de commissie voor het nazien der rekening van den penningmeester. Nadat deze in orde was bevonden, werd de penning- moester gedechargeerd, en hem door den Voorzitter dank gezegd. Daarna leidde de heer M. Sterk de bespre king in aangaande de Koloniale Landbouw school. Spr. bracht in herinner ins- dal tia afd. der Maatsch. voor Tuinbouw en Plant kunde eigenlijk den eersten stoot heeft gege ven om de Koloniale Landbouwschool alhier gevestigd te krijgen. Het is daarna door de pers overgenomen en nu vragen andere ver eenigingen om adhaesie te betuigen aan een adres aan de Regeering om de school alhier gevestigd te krijgen. Al is dit jammer, toch mag veilig adhaesie aan dat adres betuigd worden, hetzij dat het bestuur zulks doet, hetzij dat de afdeeling zijne instemming be tuigt. Alleen had de inleider in het adres nog meer aanwijzingen en nog meer argumen ten willen zien, die Haarlem boven hare vijf concurrenten moeten doen verkiezen. Haar lem is de eerste, die naar dé oprichting van die school binnen hare muren, gedongen heeft. De Voorzitter dankte den heer Sterk en meende ook dat gerust adhaesie kan betuigd worden. De afdeeling kan ook wel zelfstan dig 'n adres indienen, doch dit heeft weinig nut. De afdeeling heeft tenminste de eer de zaak ter sprake te hebben gebracht in de ge meenteraad en de Voorzitter verzekert dat de raad en het dagelijksch bestuur in deze aangelegenheid niet stil zit. Spr. denkt niet dat het veel indruk op de regeering zal ma ken, daar b« haar redenen kunnen bestaan om de landbouwschool hier niet te vestigen, die wij niet kennen. Als wij nagaan welke motieven Deventer echter voor de vestiging der school aldaar aanvoerde, dan hadden wij een massa argumenten van dien aard kunnen bijbrengen. De vergadering besluit adhaesie te betui gen aan het adres. Thans wordt de wijziging besproken van het Huishoudelijk Reglement van de afdee ling. Deze is noodig geworden door de statu tenwijziging van de maatschappij. Goedge keurd wordt dat wanbetalers van de contri butie, die niet binnen 14 dagen na de aan schrijving om aan de betaling te voldoen, gehoor geven, in het maandblad zullen wor den vermeld. Voorgesteld werd door den heer Lodder om aftredende bestuursleden niet meer dadelijk herkiesbaar te stellen. Dit wordt echter niet aangenomen. De wijzigingen van het Huish. Reglement worden verder goedgekeurd. Daarna heeft de onderlinge tentoonstelling plaats. Tot leden van de keuringscommis sie worden benoemd do heeren Wallenburg, De Meester en Van Kruiningen Sr. De volgende bekroningen worden toege kend: lo. aan Primula's, toebehoorende aan Ph. Deys, een certificaat le klasse; 2o. aan witte Cyclamen, van den heer Grootveld, een cer tificaat le klasse; 3o. aan Witte Seringen, van den heer Grootveld, een certificaat 2de klasse. Bij de rondvraag wordt de vraag gesteld of geen Tuinbonwteekericursus in het leven kan geroepen worden. De voorzitter belooft dat men het denkbeeld in overweging zal ne men voor het volgend jaar. Na de gebruikelijke verloting wordt de ver gadering gesloten. Het is gisteren in den Raad wel gebleken, zelfs meer nog door wat er niet dan door wat er wel is gezegd hoewel het gezegde toch ook kras genoeg is! dat do Commis sie van Toezicht op het Stedelijk Museum alle vertrouwen van den Gemeenteraad kwijt is. De wijze waarop de leden hun „toezicht" hebben uitgeoefend, is minst genomen on voldoende geweest, dat is door hetgeen de heer Middelkoop heeft gezegd, voldoende be wezen. De manier waarop de Commissie den Raad heeft voorgelicht en ingelicht, de heer Mid delkoop sprak van „onware" rapporten zal nog wel eens nader onderzocht worden. En de ontvangst en behandeling, die de heer Middelkoop door de meerderheid van den Raad met uitdrukkelijke bedoeling in de Commissie gedelegeerd! in dit College heeft genoten, is geweest beneden „gentle manlike" peil. Dit, met betrekking tot hetgeen over de Commissie gezegd is. Maar op een andere wijze is nog vernietigender geoordeeld over deze Commissie: zonder woorden! Want de heer Van der Berg men zie ons Raadsverslag bracht de heer Middel koop hulde voor den kalmen, zake!ijken toon van zijn aanklacht, die na al wat hij onder vonden heeft, héél anders had kunnen zijn, en tevens bracht hij hem hnlde voor zijn doorzicht en goeden kiik op de zaken... En toen, toen applaudisseerde de ge- heelc Raad met nadruk. Dat applaus was vooral véélbefeekenenö! Nu zijn er, na de discussie van gisteren, en het boekje, dat publiek is opengedaan over deze Commissie, maar twee dingen re delijkerwijze mogelijk! Ofwel dat de geheele Commissie en bloc het bijltje erbij neer legt, wat als ze niet to té 41 onverschillig is voor de publieke opinie, bet meest-waar- schjjnïijke moet wezen, ofwel dat de Raad i/a Pjufth f.i'i' JipiflfJpftP ft&n nlöt te vermijden noodzakelijkheid wordt als de heeren uit eigen beweging niet heengaan. Een Commissie op zichzelf' lijkt al ecu overbodigheid, nu we een Directeur hebben, doch kon ter deskundige vvoorlichting van den Raad ovei alles wat bet Museum aanbelangt. nog bestaan blijven nu ze er eenmaal was. Maar deze Commissie te bandhaven na de debatten van gisteren, is een onmogelijkheid, dunkt ons. (Zitting van gisteren.) VAN EEN GOEDE BUUR. Ook tussehen de deftige bewoners van de Groote Houtstraat is het niet altijd pais en vreê. Dit bleek tenminste nu J. Th. M., win kelier, zich te verantwoorden had wegens her overlast aandoen aan zijn buurman, Dr. Chr. F. H., De beklaagde was zelf niet verschenen. De dienstbode van Dr. H., die boven M. woonde, vertelde dat zij op 3 December verle den jaar des morgens om half tien naar be neden was gekomen en in het portiek van het benedenhuis kleedjes was gaan kloppen. Dat gaf nog al wat stof. De winkelier werd zoo boos om de stofwolken, die de mooie piu van zijn winkel bedierven, dat hü de looper uit de gang van zijn bovenbewoners onder de kraan legde. Het O. M. eisehte daarvoor 5 subs. 2 dagen hechtenis. Door den luitenant-generaal, commandant van bet veldleger, is bepaald, dat naar tie militaire magazijnen van levensmiddelen id verschillende garnizoenen, o. a. te Haarlem, Hoorn en Den Helder, een hooikist zal wor den gezonden, opdat het verplegingspersoneel in de gelegenheid zal zijn zich te oefenen ln het bereiden van het eten, om de troepen op marseb, bij de eerstvolgende groote manoeu vres, op elk gewild oogenblik, van een war men maaltijd to kunnen voorzien, DE STAFMUZIEK. Wij vernemen dat het stafmuziekkorps van het 10de Regiment Infanterie vóór 1 Mei zal worden veranderd in een fanfarekorps. VROEGE GROENTEN. Als een groote bijzonderheid kan nog wor den medegedeeld, dat Arie Roozen, tuinder., wonende Zuid-Schalkwijk, de eerste spinazie en een bezending raapstelen aan de groenten- markt heeft gebracht. Het is door de com missionairs Govers en Baggerman verkocht aan G. W. Cramer, wonende Parkstraat en A. Heemskerk, Wouwermanstraat, de raap stelen zijn opgekocht door Jan Wijnands, Nassaulaan, alhier. Dit is 13 dagen vroeger dan het vorige jaar. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Ter kennis van den Centralen Gezondheids raad in de provincie Noord-Holland, kwamen in do week van 8 tot en met 14 Febr. 1911 de navolgende gevallen van besmettelijke ziek ten: Typhus en febris typhoidea: Zaudvoort 1. Roodvonk: Haarlem 1. Diphtheritis: Zandvoort 1. En in de provincie Zuid-Holland: Roodvonk: Voorhout 2. Sassenheim 2. DRANKWET. Van F. Knaveu is ingekomen een verzoek schrift om verlof tot bet verkoopeu van aleo- holhoudenden drank anderen dan sterken I drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in bet perceel aan den Jansweg no. 17. KIEZERSLIJSTEN. B. en W. van Haarlem maken bekend, dat de door ben vastgestelde kiezerslijsten vooi de Kamers van Arbeida. de Metaal- en Hout bewerking, b. de Confectiebedrijven, c. de Vocdings- en Genotmiddelen, d. de Drukkers bedrijven en e. de Bloembollenteelt, ter Se eretarie der gemeente (le afdeeling) voor eer/ ieder ter inzage zijn nedergelegd, en dat te gen betaling der kosten afschriften daarvan verkrijgbaar zijn. Bezwaren tegen die lijsten kunnen binnen veertien dagen na heden wor den ingediend bij Gedeputeerde Staten dei Provincie. De bezwaren kunnen zijn ontleeno aan bet feit dat de naam van den verzoeker of van een ander, in strijd met. de bepalingen der v/et op de Kamers van arbeid of van het Kiesreglement voor die Kamers, daarop voor komt, niet voorkomt of niet behoorlijk voor komt. De bezwaren kunnen op ongezegeld pa pier worden gesteld. j GEVONDEN VOORWERPEN/ Terug te bekomen bij: G. Akkerman, Gen. (le Wetstraat 72, een bruinharige hond; J. van Boekhoven, Vooruitgangstraat 32, een rozenkrans P. Iloogevorst, Tugelasiraat 53,.een muziekboek; D. Korsman. Regulierstraat 26, een gouden oor belletje; A. van Eekhomt, Breestraat 30, een rol linnen; C. Derr, Weverstraat 9, een portemon- naic met inhoud; J. Schipper, Pantpoort 2, een goudén hartje; S. Duivenbode, Sa.cn redam straat 49r., een portemonnaie met inhoud. LJ.J' jiil'..1i-*"I te! f" i I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 1