SCOTT'S EMULSION BUITENLAND. BINNENLAND. NIEUWS UIT OEN MTTREIL Sociale Berichten. Ingezonden Mededeelingen. Kliiltïioesf OVERZICHT. BRIAND'S ONTSLAG. Het is wel een kwestie van belang, wie de jieuwe regeerders znllen zijn in Frankrijk! Briand gaat heen.... maar als de man der Joekomst! Men zal hem later weer moeten •oepen, daarvan is iedereen overtuigd, en hij telf ook. Het is te lezen in den toon van zijn ontslag brief aan Fallières, waarin hij heelemaal als „de verdrukte onschuld" poseert. Hij wilde wel, maar er waren ondank baren, die hem niet steunden. De bestaande toestand is onontwarbaar, zegt Briand, als zijnde voortgekomen uit een steeds groeiend wantrouwen en een dagelijks stelselmatiger wordende vijandigheid van ze kere republikeinen tegen den voorzitter van den ministerraad. „Mijn beroep op alle republikeinen, aldus Briand, om een politiek van ontspanning en kalmeering te verwezenlijken en een redelij ken, verdraagzamen leekenarbeid te volbren gen, die voor elk geloof gelijken eerbied toont, (s i e) ten einde allen burgers des lands een nauwgezette en gelijke rechtvaardigheid van overheidswege te verzekei*en (dit beroep is door sommigen niet begrepen, en door ande ren vervormd), heeft ten slotte op een gedeel te van de republikeinsche meerderheid een uitwerking gehad, die geheel het tegenover gestelde is van hetgeen men ervan verwach ten mocht. De vijandigheid in politiek op zicht, die erdoor tegen mij is ontstaan, heeft niet afgelaten. De verwezenlijking van de poli tieke, fiscale, sociale en oeeonomische hervor mingen, die het stoutmoedigste programma bevatte, dat ooit aan het Parlement is voor gelegd, is er door onmogelijk geworden. „Een nuttelooze poging, die uitsluitend kan dienen, om een precair onmachtig leven, in een omgeving van kuiperijen en hinderlagen en soms ten koste van ellendige transacties te handhaven, stuit mij tegen de borst. De politiek van het ministerie is zegevierend uit alle botsingen te voorschijn gekomen, zij is echter in zijn handen in gevaar. Een ander ministerie zal de noodzakelijke eensgezind heid kunnen herstellen en dezen arbeid kun nen volbrengen. Daarom heeft dit ministerie besloten, af te treden. Een combinatie Monis-Deleassé-Berteaux wordt nu verwacht. Eleetriselie hoogspannings-spoorwegen in Duitschland. Op twee gewone spoorwegen in Duitschland, een in het vlakke land: de lijn Maagdebnurg—Bitterfeld—Leipzig—Halle, en een berglijn: Laubau—Dittersbach—Königs- zelt met zuidelijke zijlijnen, zal binnenkort 't electrisch bedrijf ingevoerd worden. De werk zaamheden op eerstgenoemde trajecten zijn reeds zoover gevorderd, dat dezer dagen in te genwoordigheid van den Pruisischen spoor wegminister proefritten gehouden zullen worden, waarbij de hoogste toegelaten snel heid van 130 K.M. in 't uur beriekt zal worden. De geheele overgang tot het electrisch be drijf op dit gedeelte is daarom binnenkort te verwachten. Hierin mag men echter niet het begin zien van een algemeene invoering van het electrisch bedrijf op de Duitseke spoorwe gen. Zoolang het geleidingsbedrijf alleen on der toepassing van hoog gespannen wissel stroom mogelijk is en een storing van het krachtstation het bedrijf van een groot ge deelte van het spoorwegnet plotseling geheel tot stilstaan kan brengen, zal hieraan niet te denken vallen. Rusland en China. Te St. Petersburg ver trouwt men blijkbaar de plannen der Chinee- sche regeering niet, hoewel in de nota van antwoord alle Russische eischen werden in gewilligd en men dus niet anders kon doen dan verklaren met de nota tevreden te zijn. Men is er van overtuigd, dat China de zaak op de lange baan wil schuiven en de kwestie wil rekken tot Augustus, wanneer 't verdrag van 1831 afloopt. Dan zon een eenvoudige op zegging van het verdrag volgen. Rusland neemt nu bij voorbaat zijn maatregelen. De reeds voor het overhandigen der Chineesche nota in Jarkent en Werney geconcentreerde troepen hebben bevel gekregen hun opmarsch in Krcldja voort te zetten. De Kreta-kwestie. De volksvertegen woordiging van Kreta heeft besloten, het zenden van een gezantschap naar de Euro- peesehe hoven nog wat uit te stellen. De opr- positie is daarover zeer ontstemd en de partij haat doet zich weer geducht gevoelen. Ypl- gens den Atheenschen correspondent van het ..Berliner Tageblatt" vreest men voor een re- geeringserisis. Oo „een redder"! De justitie te Metz ver volgt een luitenant van de infanterie. De man was verloofd en wilde een goed figuur slaan in de oogen van zijn aanstaande. Hij haalde daarom een jongen over in het watev te springen en redde den vrijwilligen drenke ling. Voor deze moedige daad kreeg hij een reddingsmedaille. Doch de justitie is het met deze wijze van reddingsmedailles verdienen blijkbaar niet een9l HOFBERICHTEN'. 2. K. H. de Prins heeft het bescherm heerschap aanvaard van het in September 'te Amsterdam te houden zevende Interna tionaal Congres voor verzekeringsweten- schap.; DE CHIXEEZEX KJWjESTIE< Iri een Chineeseh blad te Soerabiaja werd in den loop van de maand Januari een zon derlingen brief opgenomen, die van den waarnemenden Chineeschen gezant te Den ■Haag moest afkomstig zijn. De „Java Bode" kon dit thans bevestigen. De persoon, die in den brief, aan het woord is, schrijft daarin, dat de Nederlandsche Re geering eindelijk heeft toegegeven aan den aandrang der Chineesche otm van de „tyran- nieke" Chineezen-weigering een einde te mat ken en zij nu nieuwe bepalingen heeft uit gevaardigd. Verder schreef hij daarin, dat de chineesche regeering thans met- alle macht zou gaan .aandringen op verandering der politie-recht- ffpraak, instelling' van consulaten, verminde ring van belasting, regeling van het pn- derdaanschap, enz. De „Java Bode" noemt den' brief föoegftfc hfihftfieliik, ja brutaal gn pngepash BEZOEK VAN PRESIDENT FAJLLIERES. Aan de „Nat Zeiiung" van gisteravond wordt door den Brusselschen correspondent geseind, dat president Faillières toch een bezoek zal bren gen aan Nederland. Ook wordt het bezoek van Koningin Wilhelmina aan Brussel voor denaas- te toekomst in uitzicht gesteld. AUDIËNTIES. De gewone audiënties van den minister van Financiën op Donderdag 2 Maart en van de mi nisters van Marine en van Waterstaat op Vrij dag 3 Maart zullen niet plaats hebben. TABAKSBELASTING. Naar aan „De Standaard" wordt Bericht, heeft de wetsvoordracht tot heffing van een de- bietrecht op tabak bij den Raad van State geen bezwaar ontmoet wat de zaak zelf aangaat. Wel adviseerde de Raad tot het aanbrengen van eeni- go kleinere wijzigingen en tot grondige herzie ning, in overleg met het departement van jus titie, van het hoofdstuk behelzende de bepalin gen van strafrechtelijken aard. WIJZIGING DER M1LITIEWET. Het wetsontwerp „tot regelingvan de ver plichtingen ten aanzien van de militie" is .thans bij de Tweede Kanier ingekomen. DE FORTEN VAN VLISSINGEN. Do Nederlandsche Kamerleden der S.D.A.P. de heeren Troelstra, Vliegen, Schaper, Ter Laan, Hugenholtz en Helsdingen, en acht vertegen woordigers der Belgische socialistische Kamer- groep, de heeren Vandervelde, Anseele, Bertrand, Wouters, Hubin, Troclet, Terwagne en Huijsmans vergaderden gisteren, Maandag 27 Februari, in het gebouw van do Tweede Kamer te 's-Gra- venhage, om te beraadslagen over den toe stand in de beide "landen veroorzaakt tenge volge van do plannen omtrent de verdediging der Schelde. De Nederlandsche socialistische afgevaardig den verklaren, dat van hun standpunt het recht van Nederland om, zonder vreemde inmenging, alle maatregelen te nemen, noodig voor de lands verdediging, onbetwistbaar is; dat de oppositie, hier te lande, door dc beweging in het buiten land tegen de forten van Vlissingen, zeer is verminderd, doch dat zij hun oppositie onver zwakt zullen handhaven. De Belgische socialistische afgevaardigden ver klaren zich eens met hun Nederlandsche par- tijgenoolcn over het recht van Nederland, om alle verdedigingsmaatregelen te nemen in de vol heid van zijn onafhankelijkheid, maar zij doen opmerken, dat de Nederlandsche regeerings-voor- sfetlen in België de vraag hebben opgeworpen, of in geval van schending der Belgische onzij digheid, de versterkingen, die men te Vlissingen wil bouwen, niet zouden kunnen dienen, om een vloot, die de Schelde zou willen opvaren, om België ter hulpe te komen, daarin te be lemmeren. Tengevolge van bovenstaande uiteenzettingen en na de gedachlenwisseling, waartoe zij aan leiding gaven, zijn de beide groepen het eens geworden over de volgende punten: lo. dat de versterkingen,, ontworpen te Vlis singen, van geen belang zijn voor de verdedi ging van Nederland; 2o. dat evenmin de zaak van werkelijk belang is voor de verdediging van Antwerpen. PRUISEN EN DE RUSSISCHE LANDVERHUIZERS. Bij 'de Pruisische regeering Bobijnt de vol gende opvatting te bestaan omtrent bet door balen van Russische landverhuizers. Het landverhuizersbedrijf is in 1903 ge regeld. zoodanig dat emigratie en immi gratie van Russen over Pruisisch gebied toegestaan is aan geooncessioneerde lijnen tusschen Europa en Amerika of aan niet- geconeessionepde lijnen onder veel bezwar render bepalingen. Geooncessioneerde lijnen hebben het recht, agenten te plaatsen in Pruisen, die landverhuizers aanwerven mo- gen. Doch tegenover dit recht sta;at de verplichting, een garantie-fonds te hebben, waaruit de kosten, door den staat- gemaakt voor armlastige Russen, die eventueel in Pruisen zich ophouden door eene. gelukte ontsnapping; betaald worden. De door niet-geconcessioneerde maat schappijen vervoerde Russen moeten heb ben: le. 200 Mark, 2e een paspoort, 8e, een spoorkaartje naar heb eerste station op Russisch gebied. De Pruisiselie regeering Jieeft echter toe gezegd. dat ziij den derden eisch, het hebben van een spoorkaartje van Rotterdam naar het eerste station over de Russische grens, aan welken thans niet voldaan kan worden, wil laten vervallen, tot de onderhandelingen tusschen de Nederlandsche, Pruisische en Rus sische regeeringen over het invoeren van een dergelijk spoorkaartje succes zullen hebben. Een Berlijnsehe correspondent seint, nader De Pruisische regeering heeft den 56 land verhuizers, die het laatst met de Uranium- lijn van Rotterdam aankwamen, de door reis naar Rusland toegestaan op de consu laire certificaat-passen, door den Russischen consul voor Nederland uitgereikt, Ik ver- nep- hter uit goede bron, dat voortaan Rn n landverhuizers, die de eischen nie. vullen, gesteld aan landverhuizers, die „vel niet-geconcessioneerde lijnen den overtocht maken, met de grootste gestreng1- heid de doortocht geweigerd zal worden "■BUILENPEST OP, JAVA Men seint uit Batavia Te Soerabiaja. is vermoedelijk builenpest uitgebroken. Het bestuur najn, krachtige regelen,; t IIOLDANDSCHBELGISCHE COMMISSIE. Blijkens de jongste samenstelling 'der Hol- landsch-Belgische Commissie hebben Van Ne derland in het Algemeen Bestuur voor 1911 zitting de heeren.Tydeman, lid der Tweede Kamer.; jhr. Van Nispen tot Sevenaer, vice- president der Tweede Kamer: JTreubj, jhr. Van Asch van [Wijek, leden dier Kamer en jhr. De Bra,uw, laatstgenoemde tevens sec retaris vlan het. comité. De heer Tydeman zal de 4e bijeenkomst, die te. VGravenhaft-e gal gehquden jyqrden, leideDi Een handig zakkenroller. Dat een por- temonnaie door een zakkenroller wordt ge moerd, is niets nieuws, maar dat, zooals Za terdag op de markt te Leiden zekeren S. over kwam, de ledige portemonnaie weder in een zijner zakken terecht kwam, is zeker een staaltje van behendigheid, nog nooit voorge komen. Het geld was natuurlijk door den slu- wen dief medegenomen. Diefstal. Uit de portiek van den winkel van den juwelier en horlogemaker den heer J. van M., te Rotterdam, zijn 8 of 9 horloges en 9 wekkers, die uitgestald waren, gestolen. Een ontrouwe loopjongen. Een 16-jarige loopjongen te Amsterdam heeft zich Zaterdag met een dertiental vulpenhouders en t 31 aan contanten uit de voeten gemaakt en. zich met een tweetal vrienden naar Zaandam begeven. Eén van het trio werd gistermiddag te Am sterdam reeds aangehouden, en Later in den avond wist de recherche ook de andere twee te ontdekken. De jongelui waren van Zaandam naar Rotter dam getogen, en hadden daar de contanten op gemaakt. Volgens de bewering van den loopjongen had hij de vulpenhouders, vóór de reis naar Zaan dam werd aanvaard, bij den Zeedijk in het wa ter gegooid. Do politie zal dit nader onderzoe ken. Inbraak. Tijdens de afwezigheid van de bewoners is te Bergambacht ingebroken ten hui ze van M. C. S. en een bedrag van ongeveer f 250 ontvreemd. De vluchtelingen terug. De beide kna pen, die einde vorige week nit het Rijks Op voedingsgesticht te Leiden waren gevlucht, zijn weder gevat en naar bet gesticht terug gebracht. Een honderdjarige. Vandaag viert een ver pleegde in het gasthuis te Middelburg, RL Hen- drikse, zijn lOOsten jaardag. Ernstige overlast van het water. Tenge volge van den aanhoudenden en hevigen westen wind, heeft het water in de omgeving van Meppel een zeldzaam lioogen stand bereikt. Carnaval te 's-Bosch. Wij geven nog een afdruk van het voejesleske van de skrikkc- lijk groote smulpartij met Z. K. Prins Ama- deiro de Zesde. Het menu, volkomen in stijl, voor gastro nomen en dialectkenners, volge hier: Voejerlestje. Op d'uurste plek. Differente viséhkes en zoer geslnns, o'm oewe maog veur te preperee- ren. Buiten werks. Twiddes. Dubbel getrokken suupke. Erg stérk. Twee pèrts._ Derdes. In Koninginne bousjeekus. Vierdes. Gekokte tongen-fileekes mit kuste- like sous vau weges laangs de Rijn. Vefdes. Iet vaan innen os met mederaosous gebakke errepel en klein ertjes vaan de Vljj- mesche mèrt. Op twee nao ut leste. Kaalfsborst opgevuld meej overdaot, in goei sous en sperziepnnten. Op een nao ut leste. Kauwe visch, die zun eige rood schaomt over de veuruitgaank vaan Oeteldonk. De witte sous is er over gedaon omdèt ie iet bleeker zou zijn. Ut leste. In groote kustelike taort kaauw ijs, in bietje in de creme gebraand. Appelsie- ne, Bellefleure, Juttepirkes, heete Wurtelkes en nog aander differente zuutighèd van de suikerbekker. Bond van stinkers. Men schrijft uit's-Her- logenbosch aan de Tijd: De lezer zal wellicht den neus optrekken voor bovenstaanden titel. En dat mag hij gerust. Naai* aanleidingtoch van de onlangs alhier werden de Bosschenaren Zaterdag verrast met strooibiljetten, die huis aan huis werden be zorgd, en waarin zij opgeroepen werden tot het bijwonen eener vergadering, belegd door dr. Rut gers uit Den Haag; die een lezing zou houden ten voordeele van het N.-Malthusianisme op Zon dag j.l. Door de actie der Derde Orde van St. Franciscus, die tegenbiijetten verspreidde om de menschen to waarschuwen, was de vergade ring slecht bezocht „Het Huisgezin" schreef er een krachtig artikeltje over, en hierop kwam een ingezonden stukje, dat „Het Huisgezin" plaatste in zijn ovigineelen vorm. Uit het taal tje bleek, wat soort van menisehen de verga dering hadden bezocht, want de schrijlver zelf, een zeer onontwikkeld sigarenmaker, zooais dat taaltje aantoonde, en die daarin vertelde, dat er een afdeeling in Den Bosch was opgericht na do lezing van Rutgers, diende zich-zell aan als de secretaris van gemelde afdeeling. Zeer te- recht noemde hij zelf 4e aanwezigen „een soe- pie van Socies", waaronder „militaire autori teiten", zooals hij een korporaal van de Veld betitelde. Deze nieuw-bakken secretaris ondertf.ekcn.de met zijn veelzeggenden naam.' „Stinkers", en dc spraakmakende gemeente, vereert den bond, voor zoover hij ter sprake kom't, thans met den naam van „Bond van Stinkers.'8 In een vlaag van waanzin. Zondagmor gen, terwijl de man naar de kerk was, stak de 76-jarige vrouw S. B„ op den Seisweg te Middelburg, toen zij uit bed was gestapt, in een vlaag van waanzin haar nachtgoed in brand. Geheel in vlammen gehuld liep zij naar buiten, waar een toegeschoten buurman er in slaagde, het vuur te blusseben. Tegen den middag naar bet gasthuis ver voerd is zij gisterenmorgen aan de bekomen brandwonden overleden. Zij was Zondag juist 43 jaar getrouwd. Een familiedrama- Te Alkmaar werd gisteren, door zekeren D. B„ wonende op den Omval, een aanslag gepleegd op zijn zoon. Hij loste achtereenvolgens 5 revolverschoten op hem, waarvan één een lichte kwetsuur aan bet, hoofd veroorzaakte, terwijl een schot, mede op zijn hoofd gericht, door den aange vallene werd opgevangen door zijn arm voor het gezicht te houden. De kogel trof toen den arm en drong daarin drie en een halven c.M. door. Van de andere schoten trof nog één bem in bet been. Oneenigheid, in verband met de geringe verdiensten welke door den 22-ja- rigen zoon werden ingebracht, was de aanlei ding tot dit familiedrama. Geen speelgoed. Zaterdag speelde 't zoon tje van den heer A. Deutekom te 't Zand (N.- H.) met een geladen revolver. Hoewel hij meende, dat deze niet geladen was, ging eens klaps het wapen af en de kogel kwam daar bij in het hoofd van den jongen terecht. Hoe wel niet levensgevaarlijk laat de toestand van den knaap zich zeer ernstig aanzien. - De storm. Zondagvoormiddag geraakte even buiten bet dorp Diemen, aan den Mul derstraatweg, door den lievigen wind een woon- of kermiswagen in de Muidervaart. De inzittenden, een vtouw met, een kind, wisten er gelukkig nit te komen. Het kostte echter heel wat moeite om het voertuig zelf weer op het droge te krijgen. Een jeugdige helper, W. Pelsma, van Diemen, viel door bet breken van een touw en brak een arm. Vergiftigde waterplant gegeten. Drie kin deren oud 10 jaar, 7 jaar en 5 jaar, waren 2a- t»rd»gmorg«n ongeveer 10 uur, gaan speten t» gaan varen me! een schuitje in de wijk' van Vriezenveen. De kindereu hebben torn gegeten van een vergiftige waterplant, de zoogenaamde gemeene waterscheerling, waarvan het gevolg was, dat twee van ben, Jan en Johannes, ernstig ziek thuis kwamen des middags ongeveer half twee. Beiden zijn na kort, doch hevig lijden bezweken. De andere, die maar zeer weinig van den wortel van gezegde waterplant had gegeten, is hoegenaamd niet ongesteld geweest. Scheepsongeluk. Van 't zeilschip Cornells, schipper Juwelet, met guano geladen en ko mende van België, woei gistermorgen bij Bath op de Schelde 't zeil weg. De passagiersboot Eugenie nam 't schip op sleeptouw, doch de sleepdraad brak. Het schip stormde tegen la ger wal en zonk. De bemanning redde zich in een roeiboot. Drie personen verdronken. Onder de ge meente Made en Drummelen werd Zondag door de sleepboot Amsterdam—Waalwijk van de Hol- landsche Buurtspoorwegen een lichter gesleept, die omstreeks half twee ten gevolge van het stormweer losraakte en omsloeg. De schipper, diens vrouw en de knecht ver dronken. Onder het zand bedolven. Zaterdag zijn te Selzaete twee 8-jarige knaapjes, die bij een zandheuvel speelden, door een afschuiving bedolven. Toen men hen vond, waren ze reeds dood. Branden. Zondagavond is te Stad-Almelo door onbekende oorzaak brand ontstaan in een blok van twee woningen. Een woning* is geheel uitgebrand, de andere gedeeltelijk. Alles was verzekerd. Zaterdag is te Hengeloo (G.) de boerderij van G. A. Wesselink, in den Noordink, tot den grond afgebrand. De oorzaak is onbe kend. De koeien werden losgesneden; 3 var kens kwamen om. .Verzekering dekt de schade. Brand „Hotel Witte Brug". Gisteren avond werd de brandweer gealarmeerd voor een zwaren binnenbrand in het Hotel Witte Brug te Scheveningen. Het bleek dat een ka mer onder de kap van het oude gebouw, ho ven het café en tijdelijk ingericht als linnen kamer, in brand stond. De brandweer wist het vuur tot deze kamer te beperken en was den brand spoedig meester. De kamer brand de gedeeltelijk uit en ook de kap leed brand schade. In de stad ging het gerucht, dat het gansche hotel in brand stond, doch dank zij het snel en krachtig optreden van de brand weer bleef het hij een brandje van weinig beteekenis, AFSCHAFFING FOOIENSTEI SEXT, Dé Nederlandsche centrale hond van geëm ployeerden in het logementt- en koffiehuis houd ersbedrijf, heeft zich, in zijne jongste algemeene jaarvergadering uitgesproken te gen het bestaande fooienstelsel, door het aan nemen va,n een resolutie, waarin zij uitspre ken, da,t de afschaffing van het fooiensteisel practisch zeer wel uitvoerbaar is en ook voor het wegnemen van verschillende andere mis standen een vporw aarde is.; By alle Apct!wk«rt «n DrogMtst. SCHOTEN. Aangifte leerlingen' RL KL Lifz. School. Voor de OudereI Deze week z;a,l gelegenheid bestaan tot hét aangeven v;aji leerlingen voor de RL JKj, Schooi „St. Bavo"'. Toegelaten kunnen worden die kin-* deren die voor of op 1 Juni ai.». 6 jaar oud zijn of worden. De aangifte moet geschieden hij den heer Pastoor of blij den heer P. Com mandeur, hoofd .dier schook u SANTPOORT. Groote brand. Wederom werden de bewo ners van deze gemeente gisterenavond door het brandalarm ter hulp geroepen voor een feilen brand bij den brandstoffenhandelaar Kockx, alhier. Door krachtdadig optreden van de brandweer wist men de aaneenge- bouwde perceelen, welke door den veehouder Braams en de wed. Haver worden bewoond, te behouden, hetgeen voor de laatstgenoem de een geluk mag heeten, daar zij niet verze kerd is. De heer Kockx is verzekerd. Door Santpoort gaande, kan men nu dicht bij elkander drie uitgebrande perceelen zien, welke nog in denzelfdcn toestand staan als den morgen na den brand. Omtrent de oorzaak van den brand van gisterenavond tast men nog in het duister. BEVERWIJK. Boefjes! Op klaarlichten dag haalden een 4-tal knapen van circa 16 a 17 jaar van een schuit een zwaren ketting af en maakten de ze voor 36 cent te gelde bij den hekenden op- kooper Tuinman. Juist bezig de opbrengst te verdeelen, werden zij betrapt door den agent Knipper, die er één arresteerde, waarop de anderen den polder invluchtten. Na een ta melijke drijfjacht werden ook deze echter la ter gegrepen. Een jubileum. Den 28en Maart a.s. hoopt de agent van politie Knipper den dag te her denken, waarop hij vóór 30 jaar in dienst de zer gemeente trad. Het zal dezen goeden en «verigen politieman, die in dat tijdsverloop hier al heel wat medemaakte, niet aan be- Jangstelliuv op dien dag ontbreken. Voor dien tijd was de jubilaris te Schiedam en "HaarT lem in dienst. WIJK AAN ZEE. Het Kruïsverbond. Zondagavond gaf Eet Kruisverbond zijn derden feestavond, waar mede tegelijk de campagne was geëindigd. Zooals bij alles, bleek ook hier: Er is altijd baas boven baas, en: door oefening wordt de kunst verkregen. Wij willen echter niemands werk minachten: zijn best gedaan, is wel ge daan. Een paar zangnummertjes brachten wat variatie in de voordrachtenrij. Het zou zeer wensehelijk zijn, hiervan meer werk te maken, dan kregen wij een grooter en een aantrekkelijker programma. In plaats van een piano was er een huisorgel aanwezig, wel willend door den Secretaris afgestaan. Het liep tegen twaalven, toen de Voorzit* ter met een kort woord van dank aan allen, die hadden meegewerkt tot het welslagen van den „avond", de bijeenkomst sloot. Ditmaal hebben wij niet te klagen gehad over eenige wanordelijkheid, en zoo behoort het. Als eenigen zich beijveren een aangeno men en gezelligen avond te geven, is het jammer als een paar het pleiziei- bederven. Het Bestuur van het Kruisverbond heeft, ons, dunkt ons, zijn best gedaan het Room- sehe publiek in staat te stellen zich op pas sende wijze te vermaken en daarom heeft het recht op de dankbaarheid van hen, die er van geprofiteerd hebben. Niet alledaagsch. De onderwijzer, dé heer G. C. Plemper van Balen, die 1 Maart a.s. in zijne nieuwe betrekking zal zijn, werd eergis teren aangenaam verrast. Zijne leerlingen vereerden bem een souvenir, als bewijs hun ner dankbaarheid en achting. Een prachtige barometer werd hem aangeboden door eeu zijner oud-leerlingen. Daarna werd van alle aanwezigen een „kiekje" genomen. Het moet den genoemden onderwijzer een streelend ge voel zijn, dat zijn arbeid zóó zeer op prijs is gesteld. Om iets te noemen: hij heeft een school-postspaarbank opgericht, die zeer goed werkt. Ook in vele andere gevallen toonde hij wel meer te willen en kunnen doen, dan zijn plicht hem voorschreef. Ook deze open lijke hulde heeft hij wel verdiend. ALKMAAR. Burger 1. Stand. Geboren: z. van R. Boon en E. Broks. z. van W. Wit en D. Zijdewind, z. van A. Ploeger en C. Vries. Overleden: Jacob Slooten, 6 maanden. Cornelia Johanna Zwagerman, wed. Cornelius Jonker, 70 j. ZANDVOORT. •Baad voor de Scheepvaart. De Raad voor de Scheepvaart hield gister middag een openbare vergadering van onderzoek, onder voorzitterschap van mr. Pleyte inzake het ongeval 6 Februari overkomen aan het visschers- vaarluig Undine Z. V. 1, schipper C. Molenaar, Zandvoort, reeder L. ten Broeke, Zandvoort. De uitspraak volgt later. Aanbesteding'. DWr 'den architect J. H. |Wl Leliman te Amsterdam is namens zijn principale, mej. wed. Koning te Zand voort, bij onderhandsche inschrijving, de ver bouw van het café „[Welgelegen" en de bouw van een woonhuis aldaar opgedragen aan. den heer A. Koper te Zandvoort. HEEMSTEDE. E. H. Enthov en f. In den ouderdom van 82 jaren is j.l. Zaterdag alhier overle den de heer L. H. Enthoven, oud-directeur der Surinaamsche Bank te Amsterdam. De teraardebestelling zal morgen te 12 uur plaats hebben op de algemeene begraaf plaats aan den Schoterweg te Haarlem. „Door Vriendschap bloeiende". Voortreffe lijk slaagde gisterenavond de uitvoering van de tooneelvereeniging „Door Vriendschap Bloeiende". „De Triomf des Kruises", drama met zang in drie bedrijven, door p. fi*. Fr. X. P. D. Duijnstee, eeu prachtig stuk, waarvan de verschillende rollen in goede handen wa ren, werd van het begin tot het einde keurig gespeeld. Na de pauze werd het kluchtspel in twee bedrijven: „Het testament van den ka pitein, of een woelige Maandagmorgen", op gevoerd. Wat hebben we gelachen om kapitein Don ders en zijn oppasser Jacob, schoorsteenveger Rook en Mozes Augurkie, en nog zoo veel an deren. Werkelijk, „Vriendschap Bloeiende" kan met voldoening op deze goed geslaagd? feestavond terug zien. LISSE. Vastenavond. In afwijking van an dere jaren, waarin wij gewoon waren op Vastenavond-Maandag in de „[Witte Zwaan'' een Rotterd.- of Amsterdamsch gezelschap te zien optreden, trad gisteravond onze Lis» eer tooneelvereeniging „Nut en Genoegen" op, die met deze haar 25ste uitvoering gaf[ Zooals te verwachten was, de belangstelling was groot. Het stukje „Dirk en Aal aan 't pot, verteeren" welke ook goed in den smaak vielj besloot deze goed geslaagde uitvoering, waai*! mee is bewezen, dat men geen vreemd! krachten noodig .heeft om den vastenavonq vTQolük te besluiten. Ook hielden de leden der Tooneelvereej niging „St. Genesius" met hunne dames gis( 1 teravond den jaarlijkschen feestavond in eeij der lokalen van 't hondsgebouw. Onder hei houden van vroolijke voordrachten en gezelj lig samenzijn werd deze avond doorgebracht SASSENHEIM. Jaarfeest Ned. R'. K. Volksbond Zondagavond vierde de af deeling ^Saasen- heim en Omstreken van den R. KJ. Volks bond haar jaarfeest. De voorzitter, de heer A. [Weijer, opend( deze bijeenkomst met een woord van we) kom aan de aanwezigen en besprak de velj nuttige instellingen van den bond. Hierni werd het bondslied gezongen en eenige ledei geinstalleerd. De tooneelafdeeling begon alsnu met harj werkzaamheden. Opgevoerd werd het dram: jn vier tafereelcn „Den dood ontkomen". Dij drama werd ;over het algemeen zeer goe» gespeeld en we kunnen niet anders zeggeq dan dat de tooneelisten weder hun best hebbej gedaan, want, we hadden niet verwacht, dal zij in den korten tijd, waarin zij dit dramj moesten leeren, zulk een spel te zien zon den geven. Na de pauze werd opgevoerd he kluchtspel in één bedrijf, Barbier-Brugwacl; ter", en de komische scène „De Artisten' Revue" welke stukken de lachspieren dq aanwezigen in beweging brachten. [Wij vertrouwen wel, dat het publiek ev^ »ls wij, zeer voldaan huiswaarts is gegaan. 3o. dat de sociaiisten alle middelen in 'twerk moeten stellen, om het plan te verijdelen. gehouden groote vergadering van de vereeniging tot bestrijding van het Nieuw-Malthusianisme, Ds benauwdheden der kleine kalmeeren s»!a door een wonder na de eerste doses Scott'3 Smulsiou. De reedf* sedert 34 jaar gevestigde roem van Scott's by kinkhoest is toe te schryv en »an de zuivere, voortreffelyke bestanddeelen sn bet unique Scott bereidingsproces. Ge- nakkslyk toe te dienen, gemakkelyk verteer* war. De echte f wordt uitsluitend gefabriceerd door Scott Bowne, Ltd., Londen, Engeland, wier naam zoowel op de verpakking als op de flesch voorkomt. Dit fabrieksmerk bevindt zich op de verpakking der eenige echt'3 Scott's Emulsion,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 2