BUITENLAND. BINNENLAND. NIEUWS UIT DEN OMTREK. STADSNIEUWS. TELEGRAMMEN. Ingezonden Mededeelingen. OVERZICHT. Nog een paar berichten over Het jubelfeest van den 90-jarigen rijksbestuurder van Beijeren, prins Luitpold, met zooveel staatsie en deelneming in heel het DUITSCHE RIJN gevierd. In den Rijksdag bracht de voorzitter, graaf von Schwerin-Löwitz, terwijl alle leden van hun plaatsen opstonden (met uitzondering van twee van de tien aanwezige sociaal-de mocraten) hulde aan den 90-jarigen Prins regent Luitpold, den nestor der Duitsche vor sten. De voorzitter deelde onder luiden bijval mede, dat hij uit naam van den Rijksdag een telegram van gelukwensching had gezonden, .waarop de .Prinsregent met warmte geant woord had. Te München verscheen een decreet waarbij de hoogbejaarde regent zijn dank brengt aan zijn volk voor „de .overweldigende bewijzen van liefde en trouw" die het hem gebracht heeft en voor het aanzienlijke bedrag (ander half millioen Mark) dat men te zijner be schikking heeft gesteld voor instellingen van weldadigheid en algemeen nut. Hij bepaalde dat dit bedrag als volgt zal worden besteed: 500,000 Mark voor een sa natorium voor tuberculeuze kinderen; 500,000 M. als Luitpoid-jubileum-gave tot be vordering van de zorg voor de jeugd;300,000 Mark tot onderstand van hulpbehoevende oud-gedienden uit den oorlog van 187071, zoowel als uit vroegere en latere veldtochten en gevechten. Het overige bedrag behoudt de regent zich voor, te besteden voor doel einden van weldadigheid en algemeen nut in Beijeren. De ENGELSCHE parlements-zittingen van deze dagen zijn hoogstbelangrijk Vooreerst verdient vermelding de behan deling eener veelbesproken motie van Mur ray Mac Donald, het bekende lid van de labuur-partij, waarin, zooals men weet. ge zegd werd, dat „het Huis met droefheid en onrust de enorme verhooging van de uitga ven voor vloot en leger gedurende de laatste jaren gadeslaat en van meening is, dat die uitga,ven beperkt moeten worden".- Men verwachtte, dat de behandeling van deze dagorder, die natuurlijk als een soort motie van wantrouwen bedoeld was op de defensie-politiek van de liberale regeering sedert 1906, en dat nog wel van den kant van tier liberalen trouwe bondgenooten en vrienden, tot onaangename politieke ver wikkelingen aanleiding geven zou.. (Want de heele arbeiderspartij en een twaalftal liberalen zouden voor de motie stemmen en wanneer dus de regeering niet den steun krijgen zou van de Ieren, dan zou misschien de motie worden aangenomen, met al de onaangename gevolgen van dien. Ten minste zoo dacht men in vreeze en beven. Zoo een vaart heeft het met de motie ech ter niet geloopen, zelfs lang niet. Zooals uit de telegrammen blijkt, is zij met 276 tegen 56 stemmen verworpen. Blijkbaar hebben dus alleen de „labours" en een paar dissidente liberalen er voor gestemd. Als tweede punt op het program: der poli tieke week stond een rede van sir Edward Grey, een gebeurtenis, die altijd met veel belangstelling tegemoet gezien wordt en die nu speciaal met het oog op de door pre sident Taft van Amerikaansclie zijde gedane voorstellen, of liever nog zinspelingen op .voorstellen, want- in de politieke wereld gaat 't niet zoo vlug, tot een arbitrage verdrag met Engeland, met meer dan gewone nieuwsgierigheid verwacht werd. Deze rede van Grey is inderdaad een hoogstbelangwekkende gebleken Nadat de minister eerst erop gewezen had dat Engeland zeer vriendschappelijk met- alle landen omgaat, sprak hij over de be wapening, en over Moe. Donald's motie. Hij noemde inderdaad de last der bewapingen een grooter gevaar dan dat van den oorlog, want het doet de natiën in tijden van vrede doodbloeden. En hij ga,f zicht op een overeenkomst met Duitschland betreffende een verlaging der oorlogsuitgaven. Zulk een overeenkomst zou natuurlijk een beperkte strekking hebben. Er zou iets gedaan kunnen worden door een wisseling van inlichtingen door de weder zij dsche marine-attachés. Over dat alles hiel den de regeeringen besprekingen. De minister deed verder uitkomen, dat de mogelijkheid bestond op uitgebreidere internationale ar bitrage, ten einde de verlaging der kosten van de bewapening te verzekeren. Maar verder kon niemand gaanl Sir Edward Grey herinnerde ten slotte aan de rede van president Taft, waarin een maat regel ter bevordering van de arbitrage werd uiteengezet van zóó wijde strekking, als nog nimmer door een staatsman in zijn positie was ontwikkeld. President .Taft had een denkbeeld uiteen gezet, dat zeer zeker overweging verdiende I En Grey zeide dar, wanneer het voorstel ge daan zou worden, de Engelsche regeering „de lighted" zou zijn over zulk een voorstel! Men kan nu wel als zeker aannemen, dat Amerika nu inderdaad ook met een derge lijk arbitrage-verdrag voor den dag zal ko men en dat de aanvaarding ervan dan door Engeland buiten twijfel wezen zal! (Want het parlement, waarvan een groot ge deelde de verklaringen van den minister geestdriftig toejuichte, zal zonder eenigen twijfel wel, het arbitrage-verdrag, wanneer het eenmaal aan zijn goedkeuring wordt voorgelegd, bekrachtigen, en met, gToote meerderheid. [Wat de beteekenis van een dergelijk feit wezen zou en dus ook de beteekenis van de gisteren door den minister afgelegde verkla ringen is, behoeven wij wezenlijk niet nader toe te lichten. Het zou een eerste en daarmede, een reuzen stap vooruit wezen op den weg' naar het ide aal van een algemeene wederkeerigp arbi trage De bnifverdeelingl Om Malvy dio Briand liet luimelen, aan een onder-min is tersbaantje le helpen heelt dc Eransche ministerraad na lange beraadslaging, besloten eenvoudig bij wijze van decreet de diensten van het gevangeniswezen van Biunenlandschc Zaken naar Justitie over te brengen, ofschoon iedereen ervan overtuigd is dat de heer Malvy niets van gevangeniswezen weet, en secuudo dat de dienst zooals zij is zoo best is als maar kant Om dit te doen slik- !ken en den spot te doen bedaren, deed dc (heer Monis in de „Temps" een lange uiteenzetting geven van de groote plannen omtrent gevangenis wezen, die hij wilde ten uitvoer brengen en die hij reeds 20 jaar geleden als advocaat te Bor deaux gekoesterd had. De attributie van den dienst van het gevangeniswezen aan den heer Malvy als onderstaatssecretaris van justitie zou dan de eerste daad van de verwezenlijking dier groote plannen zijn. Het uitvoerige verhaal, dat de heer Monis van zijn 20 jaar oude Bordeausche plannen heeft ge geven, heeft echter enkel doen glimlachen en zoo mogelijk den spot nog aangewakkerd. De heer Malvy, oud-redacteur aan het minis terie van marine, steunpilaar van een café uit het Quartier Latin, Kamerlid over wiens ver diensten op het gebied van justitie men niet anders weet, dan dat h in zijijn interpellatie er onder andere ook over geklaagd had, dat de heer Briand den rechters te veel vrijheid liet, om dien heer tot onder-staatssecretaris van justitie te benoemen, dus op een na de hoogste positie in alles wat 's lands jusitie betreft te geven en dat als de eerste daad van de uit voering van een grootseh hervormingsplan te willen doen slikken het is ook wel wat veel gevergd. Wacht een beetje. Het voorloopig bewind in Portugal heeft besloten senor Teixeira Go mez naar Londen to zenden als vertegenwoordi ger der Portugeesche Republiek. Naar verluidt, zal het Engelsche ministerie van Buitenlandsche Zaken den gezant niet officieel erkennen vóór de algemeene verkiezingen in Portugal hebben plaats gehad. Sic transit.... Er zal spoedig, meldt de „Pa- triote", niets meer overblijven van de Brussel- sche tentoonstelling. Zondag of die dag zich er juist toe leende is een tweede! heeft mien door middel van dynamiet den 67 meter hoogen schoorsteen van de Duitsche afdeeling doen springen. De ingenieur had een opening onder in den schoorsteen doen uithakken, en daarin drie dynamiet-patronen neergelegd. De schoor steen sprong onder geweldig lawaai uiteen. Rusland en China. PEKING, 14 Maart. Het officieuze telegraaf- agentschap meldt, dat de Russische gezant in opdracht gekregen heeft, aan het Waiwoepoe een nota ter hand te stellen, waarin verklaard wordt, dat de Russische regeering in het ant woord der Chineesche regeering over de beper king van den Russischen handel door monopo liën en over de oprichting van Russische con sulaten in het Kobbe-district de bewijzen ziet van een onvriendschappelijke houding van China. De Russische regeering vermaant de Chineesche regeering, de gevolgen van zulk een handelwijze te overwegen, daar zij onvermij lelijk zou moe ten leiden tot verstoring van de riendschappe- Iijke betrekkingen tusschen Rusland en China. PARIJS. 14 Maart. De Temps verneemt uit St. Petersburg, dat de Russische gezant te Peking opdracht heeft gekregen een nieuw ultimatum in te dienen, waarin in zeer stel lige termen gevraagd wordt Russische con sulaten en vrijheid van handel in Mongolië toe te laten.. i Er bevinden zicli reeds twee brigades ox> 100 K.M. afstand van Koeldja. PEiEING, 14 Maart. De Russische gezant heeft een langdurig onderhoud met het [Wai- woepoe gehad. Men zegt dat hij het ultima tum heeft overgelegde PRINSES JULIANA, Naar „De Rotterdammer" verneemt, gaat Prinses Juliana, die hij gunstig weer gere geld des morgens te circa. 11 uur met de ver pleegster uitrijdt, de laatste dagen gewoon lijk naar het landgoed van Baron van Brie- nen, aan den [Wassenaarschenweg, waar zij enkele uren al spelende doorbrengt en de Ko ningin en de Prins Haar des middags meer malen komen gezelschap houden,, UIT DE STAATSCOURANT. Bij kon. besluit is benoemd tot lid van het college van regenten over de gevangenissen te Rotterdam, mr. P. IJssct de Schepper, rech ter in de arrondissements-reehtbank aldaar. Bij kon. besluit is met ingang van 1 April a.s., E. J. H. Schneiders, onder toekenning van eervol ontslag als alsiager-boekbouder bij de vis- schershaven te IJmuiden, benoemd tot admini strateur bij die haven. INVALIDITEITSVERZEKERING. De „Standaard" meldt, dat de Raad van State het ontwerp Invaliditeitsverzekering van den mi nister Talma in behandeling heeft genomen. Het blad verwacht dan dat het ontwerp nog vóór 1 April bij de Kamer kan worden ingediend. Mr. PATIJN.- Waren de berichten omtrent den Commis saris der Koningin in de provincie Zuid- Holland, in de jongste weken bemoedigend, het bulletin betreffende mr. Patijn luidde gisteren, dat de toestand langzaam achteruit gaat, hoewel de nacht vrij rustig was. RUSSISCHE LANDVERHUIZERS, De heer Tinsley neemt genoegen met den nieuwen eisch van het Pruisische gouver nement,, dat per wagon landverhuizers voor taan 150 Mark betaald moet worden vpor kosten van bewaking.. Aan te nemen is dus, dat ditmaal uit de ontscheping en het verder vervoer van land verhuizers van het te verwachten stoomschip „Uranium" geen moeilijkheden zullen voort vloeien. Een later bericht brengt het volgende Uit Bentheim is te Rotterdam bericht ont vangen, dat men in Duitschland, bij nader inzien, één geleider te weinig acht voor eiken spoorwagen, die met Russische landverhui- huizers door Duitschland ga,at. En omdat men een soin van 150 mark te gering acht, a.ls schadeloosstelling voor deze bewaking van dien wagen, tijdens het vervoer door Duitschland, heeft men er nu een bedrag .van 300 mark voor eiken spoorwagen van ge maakt. Gisterenavond omstreeks half tien lag" het v,a,n New-York aangekomen stoomschip „Ura nium" in de Rijnhaven te Rotterdam aan den wal gemeerd en dadelijk is een begin gemaakt met het uitgeven van spoorkaar- ten aan de, zich aan boord bevindende, land verhuizers, opdat allen hedenmorgen, op. den bepaalden tijd konden vertrekken. Aan 9 Russische landverhuizers van" de „Uranium" heeft de vioe-consul van Rusland, gisterenavond aan boord van dat stoomschip consulaire verklaringen uitgereikt. De an dere Russische landverhuizers waren in het bezit van een dergelijke verklaring, te New- York afgegeven of van een Russischen gou vernementspas. De Uranium Steam Ship Oy, heeft de voor deze landverhuizers per spoorwagen, .ver langde 300 mark gestort, SURINAA MSOHE COMMISSIE, Door den Minister van Koloniën is een oommissie benoemd betreffende den econo- mischen en financieelen toestand van Suri name. Deze zal zich echter niet in haar ge heel naar de Kolonie begeven. Uit haar mid den zal slechts een delegatie het onderzoek in Suriname instellen en wel de heeren dr. Bos, lid van de Tweede Kamer, Van Vollen- hoven, oud-hoofdadministrateur der Deli- maa.tsehappij, en mr. De Monchy, hoofdcom mies te Hrov. griffie van Zuid-Holland, haar secretaris. Deze leden der. Commissie zullen in de volgende maand naar Suriname ver trekken. TENTOONSTELLING VAN GOUDSCHË PIJPEN. To Gouda zal van 6—17 April een nationale Tentoonstelling worden gehouden van. Hollandsch aardewerk, opgevat in den ruimsten zin en van ;Goudsche pijpen. De lijd voor deze tentoon stelling is gekozen met het oog op de groote bloemententoonstelling te Boskoop, die van 5—20 April duurt en die veel vreemdelingen zal trek ken. Verschillende bedrijven zullen in werking zijn, ö.a. pijpniakerijen en pottebakkerijea. Een woesteling. J. v. M„ te Hoeven (N.-Br.) was door de rechtbank te Breda veroordeeld tot 2 dagen hechtenis of f 10 boete, wegens dronkenschap en werd Vrijdag door de politie opgehaald om zijn straf te ondergaan. Maandag kwam hij weer thuis; hij was toen zoo woe dend op zijn vrouw, omdat deze de f 10 boete niet betaald had, dat hij haar bij de keel greep en haar wilde worgen. Met een mes bracht hij haar verschillende sneden in den hals toe. Op het hulpgeroep van de vrouw snelden de buren toe, die haar ontzetten. De toestand van de vrouw is van dien aard, dat zij niet naar het gasthuis vervoerd mag worden. De man is dadelijk gearresteerd en naar, Breda gebracht. Kleine oorzaken, groote gevolgen. J. 1. Woensdag waren eenige arbeiders uit Edeweer bezig te Maarsbergen boomen te rooien. Eén van hen, v. R., nog al plagerig uitgevallen, maak te het zekeren v. d. Z. zóó lastig, dat deze door drift vervoerd Van R. met den schop op 't hoofd sloeg, zóódanig dat dezen 't bloed uit neus, mond en ooren vloeide. Ziende wat hij gedaan had, was v. d. Z. zeer onthutst en liet v. R. op zijn kosten huiswaarts vervoeren en waakte verder den ganschen nacht bij zijn slacht offer. De toestand van den getroffene is nog hoogst ernstig. Een goede' vangst. De Duitsch'er Felden uit Stolberg verdacht van moord te Kreuznach gepleegd, is Dinsdagmiddag te Maastricht aan gehouden, toén hij wilde teekenen voor dienst neming bij "het Tndfsche Jègèr. "De gearresteer de heeft zijn misdrijf bekend. In de 20e eeuw. Een Twenlsclie corres pondent van het „Hbl.l? schrijft: Op de thans zoo eenzame en doodsche vel den van Twenthe zagen we dezer dagen een schouwspel, dat ons ouwillekeurig de vraag op de lippen bracht: Is zoo iets nog mogelijk in de 20ste eeuw? Wat we daar aanschouwden? Als twee legerafdeelingen trokken tegen elkander op honderden boeren en zelfs boerinnen, voort drijvende elk een troep ganzen en kuikens aan wier hoofd fier vooruitstapte de gent of gan zerik, die straks zijn natuurgenoot van den an deren troep zou moeten trachten (e verslaan. Er zou dus, zooals het daar nog in den volks mond heet, een genteslag geleverd worden. Da gen te voren was dit gevecht in heel de streek aangekondigd, als gold het een feit van groot gewicht En ur.en uit den omtrek waren ze ko men opdagen, de nieuwsgierigen, om hier het schouwspel van een gevecht op leven en dood tusschen beide dieren te zien. Het gouden tien tje, dat de winnende partij van de overwon nene zou ten deel vallen maakte dien strijd nog belangrijker. Toen ze elkaar op .een paar passen afstand genaderd waren, schoten de man netjes op elkaar1 los, grepen elkaar met de sna vels in een der vleugels nabij den romp vast, terwijl ze met den anderen vleugel elkaar duch tige klappen toedeelden. De gentenslag was be gonnen; de horloges kwamen uit de vestzakken der toeschouwers te voorschijn, om het juiste tijdstip van 't begin van 't gevecht zoo straks ook van het einde op te nemen; hoe langer de worsteling, hoe beteekenisvolter de strijd, hoe hooger straks de koopprijs en het bod voor den overwinnaar. Een oorverdoovend gegaggel van de ganzen, die de vechtenden omstuwen, als pm de strijdenden aan te vuren, verbreekt slechts de ademlooze stilte onder de honderden toe schouwers. De zware, doffe slagen der vech tende dieren, eerst vlug elkaar opvolgend, doch langzamerhand met groote tusschenpoozen dreu nend, matten de arme dieren af; bloedsporen teekenen den grond en eindelijk, na een afmat- tenden strijd van meer dan twintig minuten, verliet een der kaïnpioenen waggelend het strijd perk. Naar het arme dier, dat met bebloeden kop en vleugels voor zijn tegenstander moest wijken, werd niet omgezien. Men had slechts oogen voor den overwinnaar, die zijn eigenaar tien gulden had opgebracht, al was dit ook ten koste van heel wat veeren en bloed. Laat. De tuinman H. Water te Venhuizen (N.-H.) heeft gisteren nog bloemkool van den kouden grond gesneden. Brand. Door onbekende oorzaak Ls te Odoornerveen de woning afgebrand, bewoond door den arbeider G. Spijker. Een geit kwam in de vlammen pmj Brand. Gisteren Is door onbekende oorzaak afgebrand het huis, bewoond door II. Balt in het Onnigerveld onder Steenwijb. Van de le vende haven, een paard, varken en kippen, kon niets gered worden. Alles was verzekerd. Ongelukken. Gistermorgen is bij brug 5 uit het E ems kanaal te Groningen opgehaald het lijk van dc 16-jarige dienstbode S, \V,, die sinds 1 Februari vermist werd. Bij Dedemsvaart is gisteravond het lijk van den sedert half Februari, vermisten J. M, ppgevischt, v s Zwak, ellendig en altijd vermoeid. Verdenkt gij uwe nieren wel? Zij worden misschien cel na cel vernietigd, waardoor uw bloed ongezuiverd blijft, terwijl het levenge vend eiwit uit uw lichaam kan worden afge voerd. Nierkwalen ontwikkelen zich zóó onge merkt, dat zelfs wanneer de nieren ernstig aangetast zijn, gij geen ander verschijnsel op kunt merken dan algemeene zwakte, loom heid en afgematheid. Gij staat er over verwonderd, dat gij steeds achteruit gaat en dat gij u altijd zoo vermoeid en terneergeslagen gevoelt. Misschien hebt gij nooit uw nieren verdacht en toch indien nw water chemisch onderzocht werd, zou misschien gevonden worden, dat uw nieren cel na cel werden verwoest en het bloed niet meer filtreeren, waardoor het levengevend el- wit gelegenheid heeft om te ontsnappen. En zoo raakt gij dag aan dag vaster in de klauw van de gevreesde ziekte, totdat de nie ren plotseling geheel hun werk staken en nw geheele lichaam vergiftigd wordt door het urinezuur in het bloed. Daarom, wanneer gij rugpijn, waterzuchti ge zwellingen, rheumatische pijnen of een blaaskwaal hebt, verwaarloost uwe nieren dan zelfs geen dag langer. Uw kwaal heeft zich misschien reeds verder ontwikkeld dan gij denkt, en uitstel is zóó gevaarlijk, dat gij niet spoedig genoeg beginnen kunt met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die zoovele mannen en vrouwen b 1 fj- vend genezen hebben. Vraagt uitdrukkelijk Foster's en gij zult de goede krijgen. Zij zijn te Haarlem ver krijgbaar bij de heeren J. J. Göppinger, Groo te Houtstraat 147a; en K. van Eden, Spaarne 38. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a L75 voor één, of ƒ10 voor zes doozen. j Alkmaar's ontzet. Men schrijft uit Alkmaar d.d. 13 Maart:' Hedenavond werd onder voorzitterschap van den heer F. H. Ringers eene druk bezochte algemeene vergadering gehouden der „Vereeni- ging ter viering van den gedenkdag van Alk maar's ontzet in 1573 en ter bewaring van an dere historische herinneringen der stad Alkmaar. Dit jaar zal de feestviering niet op 8 October (die op een Zondag valt) plaats hebben, doch op 9 en 10 October omdat het feestprogramma bijzonder groot en bijzonder mooi is, wijl de Vereeniging haar 50-jarig bestaan herdenkt. BLOEMEND AAL. Buïg. Stand. Geboren: z. van J. Kreu- ning—[Kranenburg. z. van E. Bakker—Bon- nema. Getrouwd: J. H. X. van Bakel fen M. Kikkert Helling. Overleden: M. E. Wansbeek, 19 j. G. P. G. Smeels, 52 i. J. E, Ch'. G. Feltkamp,- 48 jaar. WIJK AAN ZEE. IT c 't' Kruisver b" o n dGisteren av'on cf hield het kruisverband zijne jaarvergadering Een 20-tal leden was aanwezig. Twee nieu we leden meldden zich aan. Het beknopte verslag van den secretaris droeg de goedkeu ring; der aanwezigen weg. Door de afwezig heid van den penningmeester werd diens ver slag gemist. De algemeene toestand van de af deeling is bevredigend te noemen. De gees telijke adviseur las een klein, doch teekenend berichtje voor uit „De Tijd"v een bericht, waaruit de groote, heilzame invloed van het kruisverbond bleek. Ook citeerde ZEerw. eenige namen van alcoholische dranken met hun gehalte. Hieruit bleek, onder meer, het schadelijke van het gebruik van dranken, die bij velen als onschuldig aangeschreven staan. Spreker spoorde alle leden aan steeds een voorbeeld te zijn voor hunne omgeving, want het goede voorbeeld werkt wonderen uit. Ook de .voorzitter haalde een paar staaltjes aan waaruit de onbekendheid bleek van enkele menschen met het alcoholgehalte van port en brandewijn. De penningmeester werd her kozen. Dankend voor de opkomst werd de bijeenkomst op» de gebruikelijke wijze geslor ten, HEEMSKERK. Raadsverslag. Gisterenmorgen verga derde de Raad dezer gemeente. Aanwezig zijn alle leden. .De notulen worden voorgelezen door den secretaris en goedgekeurd.. Op 't adres verbetering .Cieweg wordt .voorloopig afwijzend beschikt. De vaststelling van de algemeene politie-ver ordening wordt uitge steld. De afwijkingen op de bouwverorde ning werden tegen het advies der gezond heidscommissie door den raad goedgekeurd. Den heer B. Nijman werd eervol ontslag verleend als gemeentebode, terwijl benoemd werd tot deze functie E. Terra. Tot leden Wan het stembureau van den Raad werden benoemd: |Wi. J. A. de [Wildt J. de Ruijter en Jn. de (Wit, plaatsvervangende leden: J. Scheerman, O. Hartog en Jn. Schuijt. Be noemd werden tot leden der schoolcommissie A. Snethlage en Jb. [Welboren. Uit het ver slag der oommissie tot wering van school verzuim blijkt, dat 't absenteïsme der school kinderen verminderd is. Het verslag over het toezicht o»p het lager onderwijs meldt, dat de toestand van de bijzondere scholen gunstig .mag genoemd worden, terwijl de toestand van het openbaai1 lager onderwas ofschoon er verbeteringen vallen te oonsta- teerèn bij lange nog niet is, wat hij moest zijn, niettegenstaande er veel geld vo»or wordt uitgegeven. De raad staat voor het te bonwen nieuw raadhuis en woningen voor het ho»o.fd der school en veldwachters wo ning ,f 15000 toe plus de opbrengst van het oude gebouw. Bij de rondvraag blijkt, dat het hoofd der school en de veldwachter met primo April hun respctievelijke woningen moeten ontruimen. Ook moet de Gymnastiek club met 1 April het schoollokaal verlaten. Hier zal zoolang de bouw voor 't nieuwe Raadhuis duurt de Secretarie gevestigd zijn, HEEMSTEDE. Brandweer. Door B. en W,. zijn alsnog be noemd bij de vrijwillige brandweer: Bij spuit 1 tot assistent-brandmeester de heer J. Vooges; bij spuit 2 lot assistent-brandmeester de heer S. P. Adriaanse; bij spuit 3 tot brandmeëster de Jieer A. Hacker en tot assistent de heer J. Leun is, en~bij~spuit 4 tot brandmeester i'c'1 C. E. Keijizer; tot assistent de heer reus en tot secretaris de heer E. V. HILLEGOM. Bazar Ohr. H a n d werkscli c c 1 De bazar ten voordeele van de Chr. Hand;, werkschool alhier, heeft opgebracht f 330,5' De sprei is gevallen op no. 32de pop. wie1 na,am Eunice, (moeder van Timotheus, 2 Ti®' 1 vs. 5) bleek te zijn, was door niemand geW den en is onder de 197 deelnemers verloot De Coöperatieve Onderlinge Spaar- eti Voof' schotbank voor Land- en Tuinbouw houd' eene Algemeene Vergadering op Vrijdag 1' Maart a.s., des avonds ten half 8 precies i» café „Flora". Als punten van behandeling staan op agenda: 1. Notulen. 2. Rekening en bala»® over 1910. 3. Rapport der Commissie tot zien der Rekening en Balans 1910. 4. Berede-j neerd verslag over 191Ö. 5. Verkiezing van eefl lid van den Raad van Toezicht wegens perio-! diek aftreden van den heer J. H. M. Balver* 6. Verkiezing van een lid van het Bestuur» wegens periodiek aftreden van den heer I" Stassen. 7. Verkiezing „Finantiëele Commb' sie". 8. Vaststelling Salaris Kassier. 9. Rond vraag. NOORD WIJKERHOUT. Bloembollencultuur. In café ,J)e Zwaan' vergaderde Dinsdagavond de afd. NoordwU' kerhout. De Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom en hoopt op een' drachtige samenwerking. N. Turenhout wordt met algemeene stemmen tot lid aangenomen- Tot afgevaardigde naar de Alg. Vergadering wordt benoemd de heer N. Mooyman, tot plaatsvervanger de heer P. Heemskerk. Ui' de behandeling van den Beschrijvingsbrief stippen we alleen aan, dat het voorstel-Rijns- burg- instemming vindt en door den afge- vaardigde zal worden verdedigd. De heer T>e Graaf, nit Leiden, wordt candidaat gesteld voor het limaatschap van het Hoofdbestuur. Op de Nationale Bloemententoonstelling 1» 1910, verwierf P. Heemskerk Pzn. een zilveren medaille met Golden Spur; N. C. v. d. Zalm» een bronzen met Bicolor Victoria; H. va» Leeuwen, een getuigschrift voor Gele Cro cus, terwijl één nog onbekend is. De Voorzitter wenschte allen geluk eo hoopt dat er een volgende keer meer inzen dingen van hier zijn mogen, waarna hij onder dank de vergadering sluit. HAARLEMMERMEER. Personalia. Tot waarnemend hoofd' aan school no. 10 nabij Sloten, is benoemd de heer H. Jippes, eerste onderwijzer aa» genoemde school. Brand. Bij de [Wed. W- te Vijfhuize» ontstond Maandagmiddag een begin va» brand in 3e schuur, dat vermoedelijk ont staan was door een kookfornuis dat den g® heelen voormiddag gebrand had. Hoewel me» direct alle pogingen in het werk stelde de brand te blusschen, brandde toch het geheele dak af, doch overigens werd de schuur be houden. De brandspuit, die aangerukt was, deed hoofdzakelijk dienst een hooischelft die dicht bij de brandende schuur stond, te behoudei hetgeen ook gelukt is. Verzekering dekt d Veeziekte. Bij den landbouwer O. I is door den district-veearts te Haarlem, de/ besmettelijke ziekte „Rotkreupel" onder de schapen geconstateerd. SLOTEN. Gemeenteraad. In de gisteren gehouden zit- l ting van den Raad dezer Gemeente werden be noemd tot onderwijzer te Sloterdijk L. Mus, onderwijzer te O'sdorp en H. G. .Kuperus, on derwijzer te Rijpwetering. Door B. en W. was voorgesteld om van den Stoter dijkenneerpolder te koopen een gedeelte van den Sloterdijkermeerweg voor de som van f 2500, welk voorstel algemeen werd goedge vonden; doch toen bleek dat voormelde weg in het kadaster voorkomt als ongenummerde weg ten name van de gemeente Sloten en B. en W. machtiging vroegen om alvorens tot den koop over te gaan, deze onjuiste ter naamstelling te rectificeeren, wenschte de Raad deze machtiging niet te verleenen. Spijt alle redeneering van den voorzitter, die aantoonde dat het bestuur van den Slolerdijker- meer s.teeds zich als eigenaar had gedragen, den weg had onderhouden, lasten voor 't ge bruik van den weg had geheven etc., werd be sloten dat van een koop niets kon komen, dan nadat het bestuur van den SloterdijkermeerpoP der bewezen zou hebben, dat de polder eigenaar van dien weg is en de tenaamstelling dus wer kelijk Onjuist is Eveneens werd aan B'. en W. geweigerd de. door hen verzochte machtiging om medewerking le verleenen tot het stelten van den Spaaradam- merdijk ten name van het Hoogheemraadschap Rijnland. Ook ten opzichte van dezen weg achtte de Raad, dat door Rijnland het bewijs diende ge leverd te worden, dat het voorkomen van dett Spaorndammerdijk in 't kadaster ten name va» de gemeente Sloten, onjuist is. Met het oog op een mogelijke aanstaand* overbrugging van de Kostverlorenvaart in het verlengde van de Kinkerstraat, werden e enige wijzigingen in het uitbreidingsplan gemaakt, welke mede verband hielden met het eventueel doorleggen van de Amslerda.nische tram óp grond gebied van de gemeente Sloten. faillissementen, D:oor de Arr. Rechtbank alhier zijn Eeden in staat van faillissement verklaard. J, van D'onger, firma J. van Donger en Go., scheepsbouwer, wonende te Zaandam Cur. Mr. L». J. van Toerlon van der Ivooy. De firma A. Banning en Zonen, kooplieden te Eden. Cnr. Mr. C. [W>. Tköne. A. M. Loeffer, caféhouder te Hillegom. Cur. Mr. A. R- Baas. J. Rijnbeek motorschipper te Hillegom. Gur. Mr. J, H. J. Simons. A. Bron, bouwkundige en aannemer i» Haarlem Cur. Mr. P. Tjeenk [Willink, y Rechter Commissaris in alle Mr. [Wj. H- van Nes van Meerkerk, BURGERLIJKE STAND', Geboren: 13 Maart, z. van A. J. StOf venhaagenHuijbens. 14 Maart z. van 'A. M. v. d. Me ij»W esselius. 0 Overleden: 12 Maart, f®. Dekker 59 ja,ar Dijkstraat, &c!i-axLe.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 2