T Dinsdag 21 maart. isii. DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. jri £H|| 8inj>mom 1RIK a.™.b« 'k lun mi STADSNIEUWS. NIEUWS UIT DEN OMTREK. De nieuwe Kamer van Arbeid. Kin der hu is vest 29-31-33, Haarlem EERSTE BLUO. AGENDA. J5éS«' Jaargng Ha. 7495 Bureaux van Redactie en Administratie intercommunaal Telefoonnummer 1426. Voor advertentie» en reclames buiten Haarlem en de agentschappen wende men zich tot RICAROO's Advertentie-Bureau, N. Z. Voorburgwal 242, Amsterdam, Int, Telefoon 1020. Hit nummer bestaat uit twee bladen. Haariemsche Alledagjes No, 227. Onze Burgemeester herbenoemd vreemdelingenverkeer, ItllWE HURLEMSCHE COURIRT ABOÜKE»EMT8MtlJS: Per 8 maanden voor Haarlem Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) Voor ae ovenge plaatsen in Nedsrland franco per post Afzonderlijke nummers 3,36 1,35 1,80 ö,03 PRUS DER ADVEHrsatri* Van 1—6 Buiten Haarlem en de Agentschappen Reclames dubbel tarief Dienstaanbiedingen 25 oent (0 regels), driemaal voor 50 oent (A contant.) meer cent per regeL (Buitenland 10 oent 20 cent 3000 Alle betalende abonnés op dit blad, die in bet bezit eener verzekeringspolis zijn, zijn volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen onge.ukken verzekerd voor; sohiktheid werken. GULDEN b overlijden. 300 GULDEN tij verlies van een hand of voet. I50 GULDEN b(j verlies van éen oog. 100 GULDEN by verlies van éen duim. 60 één wijsvinger. 15 GULDEN bü verlies van één anderen vinger. De uitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij Ocean" Bijkantoor voor Haarlem de Nederiandscho Credietbank Nieuwe Gracht U I Woensdag, 22 Maart. Gebouw „S t. Bavo" R. K. Volksbond half 9 precies algemeene vergadering .Vrouwenafdeeling. Alle leden dezer afdeeling worden verzocht deze vergadering bij te wo nen. S o e. „V e r e e n ig i n g" 8 uur Haarl. Muziekkorps Concert. Alg. Verkooplokaal Nieuwe Gracht v.m 10 uur Veiling Meubilaire Goederen. De Kroon 8 uur G. W. Verga dering spreker de heer Poelhekke. Teyler's Stichting op de gewone Museumtijden Buitengewone tentoonstel ling van teekeningen en schetsen: Holland- sche school 16de eeuw. Goltzius en anderen; Franscbe school 17e en 18e eeuw, Watteau, Boucher, enz. Bisschoppelijk Muse n m (Jansstraat 79). Geopend eiken dag van 105 uur, tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zaterda gen, Zondagen en R.-K. Feestdagen HILLEGOM. Gemeenteraadsvergadering 10 uur v.m. We hebben in het begin dezer maand het be richt gebracht, dat hij Koninklijk Besluit van 2 dezer voor de gemeente Haarlem een „Kamer van Arbeid voor de bouwbedrijven" is opgericht. Reeds dadelijk mochten we zeggen; die komt juist van pas! In de bouwbedrijven „kriselt" het zoo'n beetje: we hebben in een paar interviews van een werkgever en een leider der arbeiders daarvan allerlei gegevens gebracht, we hebben verslagen gegeven van vergaderin gen en moties, door schilders, timmerlieden, meubelmakers en grondwerkers gehouden en aangenomen, en dat alles bijeen doet wel zien dat er wat broeit in deze richting! Nu zal een Kamer van Arbeid natuurlijk geen oplossing kunnen geven: onze lezers we ten, dat wij de waarde van dit sociaal insti tuut voor het beslechten van geschillen of het beëindigen van kwesties niet hoog aanslaan, ïegeven de resultaten die van elders bekend of niet-bekend zijn geworden, en gezien de onmacht dezer lichamen zoodra het aan komt op beslissend optreden. Maar wat een Kamer van Arbeid wèl doet, is 't bijeenbrengen van de partijen, het over- en-weer-bekendmaken van de meeningen, *t verband-vestigen tusschen de verschillende nevengeschikte patroons en dito-arbeiders ln betzelfde grootbedrijf. En uit dit bijeenbrengen en tot elkaar doen naderen ontstaat al heel dikwijls de onder vinding heeft het herhaaldelijk bewezen een beter inzicht van alle partijen in hangen de kwesties en dreigende geschillen, een beter verstaan van elkander, en dus ook vermijden van prikkelende, scherpe, hinderlijke dingen, die zoo vaak de verstandhouding bederven! Dat zijn directe voordeelen die een Kamer van Arbeid, mits goed samengesteld en ernstig voorbereid, aan de sociale verhoudingen kan brengen, om van allerlei indirecte voordeelen niet te spreken. Maar we maken bier al dadelijk een voor behoud, zonder hetwelk géén Kamer van Ar beid ook maar eenig voordeel kan praestee- ren. „Mits goed samengesteld en ernstig voor bereid", aan die twee eischen moet worden voldaan, wil men ook aan de Kamer van Arbeid voor do Bouwbedrijven iets hebben, Wil doze beantwoorden aan bet doel waar- V! met zooveel ijver en drang is ge- VI 'U waarvoor ze door de Regeering Is ..OD'-erici,» ?K Goed samengesteld, ziedaar een eerste eisch voor deze nieuwe Kamer van Arbeid. Het Koninklijk Besluit tot oprichting ver meldt dat in de nieuwe Kamer zullen verte genwoordigd zijn de volgende bedrijven: het timmerlieden-, metselaars-, steenhouwers-, stukadoors-, beeldhouwers-, lood- en zinkwer- kers-, schilders-, stoffeerders-, behangers-, beiers-, mandenmakers-, aardwcrkers- en straatmakersbedrijf; het leggen van electri- scke geleidingen of van gas- of waterleidin gen; het ontwerpen van en het houden van toezicht bij liet uitvoeren van bouwplannen. •Nu zal het natuurlijk allerminst mogelijk lVn< van al deze bedrijven één vertegenwoor- tger in de Kamer van Arbeid op te nemen, och van patroonszijde, noch van den kant ■Or werklieden. .Doch het veel mogelijk uit verschillende bedrij ven worden gekozen, zoodat de Kamer niet b.v. worde een Kamer van Arbeid voor "t timmerliedenbedrijf-alléón, maar ook ande ren hun stem kunnen laten hooren. Bovendien moeten de mannen, die hun vakgenooten in de nieuwe Kamer zullen ver tegenwoordigen, ook eenigszins op de hoogte zijn van die vakken, die niet vertegenwoor digd zullen zijn, dus algemeene ontwikke ling dienen zij te hebben, leiders of althans voormannen uit de kringen der betrokkenen moeten het zijn, die de Kamer van Arbeid zullen vormen. En zoo komen we vanzelf tot de noodzake lijkheid van een goede voorbereiding Dat wil zeggen, dat vooreerst het kiezers korps voor de Kamer zoo sterk mogelijk worde! De patroons zullen zich voor een deel kun nen opgeven als kiezerhet is bekend dat er voor verschillende Kamers van Arbeid te weinig belangstelling -van patroonszijde be staat om die lichamen 't nuttig effect te ge ven, dat er door kan worden bereikt. Het is te hopen, dat het hier anders is, en met het oog op de organisaties der patroons in de bouwvakken is het te verwachten dat èn van de zijde der werkgevers de kiezerslijst zoo volledig mogelijk zal zijn, èn de belangstel ling bij de verkiezing zóó groot blijke, dat er van een ernstige stemming sprake kan wezen. En wat de werklieden-kiezerslijst betreft: volgens het Kies-Reglement van de Kamers van Arbeid zijn de patroons verplicht hun werklieden op de lijsten te plaatsen, en het Koninklijk Besluit der oprichting van deze nieuwe Kamer houdt in, dat die opgave moet geschieden vóór 15 April a.s. Wij wijzen hierop met nadruk: Van deze eerste opgave kan reeds het wel slagenof mislukken der Kamer van Ar beid afhangen! Het is derhalve een sociale en niet alleen een wettelijke plicht der patroons, om de opgave zoo volledig moge lijk te doen: alle patroons hebben ten plicht al hun arbeiders te do< 1 inschrijven, en het is ook de plicht der organisaties zoo van patroons als van arbeiders hierop scherp te letten. Maar met het oog op wat we zeiden over de goede samenstelling der Kamer hebben voor al de werkliedenorganisaties nog den plicht zich met elkander tevoren te verstaan, op dat alle vakken zoo mogelijk (en zoo goed mogelijk!) zullen worden vertegenwoordigd. Worden deze voorwaarden vervuld, dan voorzien wij voor de nieuwe Kamer van Ar beid een hoogst vruchtbaar en succesvol le ven! Dat zal dan vooral een eere zijn voor den Christelijken Bestuurdershond, die met zoo veel ijver, inspanning en volharding voor deze Kamer van Arbeid heeft gewerkt, en die de zaak eigenlijk heeft aanhangig ge maakt. Moge de eer, die ze hiermee zich heeft ver worven, -door een succesvol optreden der Ka mer, goed voorbereid en goed samengesteld, hare bekroning vinden! volstaan met onze vreugde uit te spreken over dit Koninklijk Besluit, en burgemeester Boreel toe te wenschen, dat hij nog jaren lang onze gemeente mag bestieren als een waarachtig bur ger-vader, lot heil der stad en ten voorspoedt van alle ingezetenen. Wij zijn er zeker van, dat de tijding van. 'sburgemeesters herbenoeming met blijdschapdoor al onze stadgenoöten zal worden ontvangen, en vragen ons af, of onze burgerij! niet door een feestelijk eerbetoon aan die blij Isehap uitdruk king wil geven. Ons dunkt, dat de hoogachting, die alle Haar Iemsche ingezetenen den burgemeester toedragen, bij deze gelegenheid op 't passends! zich uiten kan, en we geven ons denkbeeld dringend in overweging aan hen, die daartoe kunnen mede- Werken' DE GROENTENMARKT. 't Was geen gelukkig besluit, dat van on zen gemeenteraad, om de groentenmarkt (die door de verlegging naar den Koudenhorn reeds zoo'n knauw gekregen had) nog zóó te besnoeien, dat er op Zaterdag geen markt meer wezen kan, en de handel na 4 uur on mogelijk is! Wij hebben dat al méér gezegd in dit blad. En de tuinders hebben nu, door een dras tisch besluit, hunnerzijds bewezen hoe onwen- schelijk het is als met gerechtvaardigde wen schen van de belanghebbenden geen rekening wordt gehouden. Onder „Stadsnieuws" hebben we het besluit der tuinders vermeld: nu de gemeente hun den handel bemoeilijkt, gaan ze even over de grens der gemeente hun handel drijven op plaats en uur, die hun convenïeëren. 't Is een rare boel. Onlangs werd er in onzen gemeenteraad nog over geklaagd, dat het marktwezen hier te Haarlem zoo achteruit gaat Maar we vragen: aan wien de schuld? Hïtusschen lijdt Haarlem en indirect vele ingezetenen, weer door deze maatregelen van de tuinders groote schade. Na de Turfmarkt, kan nu de Koudenhorn wel opdoeken!.... Een Koninklijk besluit van. 15 dezer, in de Staatscourant van heden gepubliceerd, meldt de herbenoeming (voor den wettelijken termij i van 6 jaren) van Jhr. Mr. Boreel van Hogelanden als burgemeester der gemeente Haarlem. Wij hebben inder.ij t over de herbenoeming van onzen burgemeester geschreven, toen Jhr. Boreel-zelf in do gemeenteraadsvergadering te nei is wel noodig, dat de leden der]kennen gaf, dat hij daarvoor niet zou bedanken. amer, zoowel patroons als arbeiders, zoo-Wij kunnen dus, in aansluiting daarmede, nu Gisteravond vergaderde in de tuinza;al Van café Brinkmann de vereeniging tot verfraai ing van Haarlem en omliggende gemeen tien en tot- bevordering1 van het vreemdelingen verkeer onder voorzitterschap van den heer A. v. Rossum'. Nadat de vergadering door den voorzit ter was geopend, werden de notulen dier vo rige vergadering gearresteerd. Uit het jaarverslag- dat vervolgens door den secretaris den heer J. J. Verwynien, werd uitgebracht nemen wij het volgende over: In het afgeloopen jaar traden 92 personen als nieuwe leden' tot de Veracniging toe. Door het zich elders vestigen, bedanken ten overlijden verloor de vereeniging ter 62, zoo dat de vermeerdering in werkelijkheid 30 be draagt. Op 1 Januari 1911 telde de vereeni ging .619 léden; waarvam 427 binnen- en 222 buiten de gemeente Haarlem woolen. (Met inging van 1 Februari 1910 is door het bestuur met de Naamlooze Vennootschap „L'ourens Costar" alhier, eene overeenkomst gesloten, waarbij het door die vennootschap uitgegeven weekblad „De Haariemsche (WJo- ningigids", het officieel prgaan der Vereeni- ging werd. Ook ontvangen cfe leden het door den „NA- tionalen Bond voor Vreemdelingenverkeer in Nederland" gepubliceerd maandblad „Vreem delingenverkeer." Van de door de vereeniging in 1905 uit gegeven wandelkaart in kleurendruk van Haarlem en omstreken', schaal 1: 25000, ver scheen in het afgeloopen jaar een tweede en volgens O'fficieele gegevens herziene en bijgewerkte druk.. De vereeniging heeft den sluitsteen ,uit de voormalige Nieuwe- of Kennemerpoort te Haarlem aangekocht en hem aan de ge meente in bruikleen afgestaan. Mochten Bur gemeester en [Wethouders hem voor een of ander gebouw willen bestemmen, dan zal dit in overleg' met de vereeniging geschieden. Bij de door de „Algemeene vereeniging voor Bloembollencultuur" ter gelegenheid van haar vijftig-jarig bestaan in 1910, al hier gehouden nationale Bloemententoonstel ling heeft ook de Vereeniging oen blijk van ingenomenheid met het feest der bloembol- lenkweekers gegeven, door aan de buiten- landsche juryleden en gasten een aangenamen en bovenal een gezelligen avond in dien Schouwburg aan te bieden. Ter opluistering Van de op den' 12, 13 en 14 Juli 1910 alhier gehouden 59e Alge meene vergadering der „Nederlandsche Maat schappij tot bevordering van pharmacie"; bood de vereeniging den deelnemers dier ver gadering .een concert van Jhet „Haarlem's Muziekkorps" aan. Belooningen of prijzen, in den vorm Van zilveren en bronzen plaquettes, geslagen op den stempel der Vereeniging, werden ter be schikking gesteld van de Koninklijke Lje- dertafel ,,Zang en' Vriendschap", ten behoe ve van den door haar uitgeschreven zangwed- strijd in het voorjaar van 1910, twee zilve ren en twee bronzen plaquettes, aan de Af deeling Haarlem van den „Koninkclijken Bond Van' Oud-Onderofficieren", ten behoe ve van den door deze 'afdeeling te houden schietwedstrijd in April 1910, een zilveren plaquette. t In het Paviljoen' „Groot Nederland" op de in 1910 te Brussel gehouden Tentoonstelling zijn een 200 ex. Van den „Gids Voor Haar lem en omstreken", neergelegd. Veel meer dan in' andere jaren', was het Verblijf der buitenlanders van langeren duur. De mondelinge, zoowel als de talrijke schriftelijke aanvragen van families en per sonen, die zich hier of in de omstreken voor goed of tijdelijk wilden vestigen, zijn door het secretariaat der Vereeniging Ion het In formatiebureau tot tevredenheid van bleidie partijen behandeld. Van den door dat bureau uitgegeven vijf den jaargang van deto „Gids voor Haarlem en omstreken" en van den 3 talligen gids, zijn duizenden exemplaren in het binnen- |sn bui tenland verspreid.; i i Den secretaris en dén penningmeester werd door den voorzitter dank gebracht voor de zorgen aan hun verslag en beheer besteed. Uit de rekening eö verantwoording Van den penningmeester, den heer Mr. H. Ph. 't Hooft, bleek dat een' jbatig' saldo in" jde kas der vereeniging aanwezig is van f 1327,92, De verantwoording werd in orde bevonden door de oommissie de heemn J. O. Peereboom en H, J. Krijgsman. De heeren C. Bosman Jr., Mr. H. Ph. 't Hooft en J. J. Verwijnen, die volgens rooster als bestuurslid moesten aftreden, doch her kiesbaar waren, werden met overgroote meer derheid van stemmen herkozen. Daarna, kwam men aan de rondvraag, die in vereenigingen, als deze natuurlijk het be langrijkste punt der agenda, is. De heer J:. O. Peereboom bracht zijn denk beeld ter spfake om te trachten in de maand Juni, ongeveer, een feest te organ iseeren. hetzij van één, hetzij van twee dagen, doch niet van veel langeren duur, In den winter toch, zoo lichtte de spr. zijn voorstel toe, heeft men in Haarlem geen gebrek aan ontspanningsgelegenheden. In het voorjaar heeft men de bloembollen drukte, in Augustus de Koninginne-feesten, doch in den zomer is hét in Haarlem niet a,l te le vendig'. Haarlem is in dien tijd, zooveel als een doorgangshuis van menschen, die naar Zandvoorf of naar de omgeving van Haarlem gaan. Daarbij komt nog, dat wij niet alleen het vreemdelingenverkeer moeten bevorde ren, maar Haarlem ook aantrekkelijk maken als woonplaats. Spr. herinnert aan het bloe menfeest op 't Groot Clooster, aan de voor wedstrijden voor de Olympische spelen te Londen, die uitstekend zijn geslaa.gd, zonder de minste finantieele naïeeten. Spr, vraagt nu niet dat het bestuur een, feest ga uitvin den, maar zou |een commissie willen benoemd zien uit leden' der vereeniging en daarbui ten staan den, .die onderzocht of het niet mo gelijk is een telken jare terugkeerend feest tot stand te brengen.; De heer Crom'meliü, Voorzitter Van Ko ninginnedag, sympatiseerd geheel en a,l met het idee Van den heer Peereboom. Maar men moet niet vergeten hoeveel financieel be zwaar ér verbonden is aan dergelijke feesten. Spr. was een .van de organisatoren van het bloemencorso. Aanvankelijk had men ge dacht- het met een, f 2000 te kunnen stellen. Het feest kostte 7 a 8000, iW.eliswair bracht het f 9000 op, maar dit was buiten verwachting1 en daarom vreest spr. dat een jaarlijks cli feest finantieel schade zal aan brengen. Daarom wenscht spr. als men" zulk een jaar lij ksch feest tot stand brengt» dat het een feest zij, waardoor Haarlem beroemd wordt en waardoor heel Nederland naar onze stad stroomt. De vaderlandsche geschiedenis b.v. is rijk genoeg aan stof daarvoor. Hét slot is, dat de voorzitter toezegt, dat hét denkbeeld nader za,l overwogen worden in bet bestuur en het zal zien, wat in die richting gedaan kap worden.. Een menigte wensohén en grieven" werden door verschillende leden ter sprake gebracht. (Wij kulnnen de discussies daarover niet uit voerig opnemen', en volstaan met de voorstel len aan te stippen. Eienige grieven tegen onze stad waren van dien aard, dat wij gaarne gevolg geven aan den uitgesproken wensch door den heer v. d. Kamp om die niet door de pers aan de buitenwereld kenbaar te maken, omdat de publicatie er van inplaats van het vreemde lingenverkeer te bevordeiiin, hét meer nadeel zou doen. Besloten werd dat de vereeniging pogin gen in het werk zal stellen om de onooglijke reclameborden, muurbeschilderingen enz., die onze stad en omgeving ontsieren, zooveel mogelijk te doen verdwijnen, of 'te beperken. Daar de vreemdelingen veel worden lastig gevallen door de jeugd, zal bij den gem.raad worden aangedrongen, een motie werd daartoe aangenomen dat er publieke speel plaatsen worden aangelegd voor de jeugd, waar zij haar speelschheid kan uitvieren. Ook zal bij de p a d v i n der safd e e 1 i ng worden aangedrongen, dat de leden partij trekken voor de vreemdelingen. De aandacht wordt gevestigd op den toe stand der stationneerende rijtuigen, en der zei ver koetsier en paarden; Verder op het plaveisel in de hoofdstraten en het tijd stip, waarop in den zomer de besproeiing der straten plaats heeft. De heer Crommelin beveelt de door hem gevolgd© methode aan om Haarlem in het buitenland blekend te maken. Als de heer Crommelin pp reis gaat, neemt hij steeds een hoeveelheid gidsen en kaarten van Haar lem en Omstreken mede en laat ze successie velijk achter op de leestafels van alle hotels, Waar hij komt. De heer Storm' van Leeuwen stelt voor leen kunstschilder ter beschikking te stellen van Museumbezoekers, om dezen met zijn uitleg van dienst te zijn. Voor fietsrijders en anderen' is het een groot ongemak dat de sluitboomen van den spooroverweg' .aan de Leidscho Vaart des avonds niet verlicht zijn, als zij gesloten zijn. Al deze grieven en wenschen zulten door het bestuur behandeld worden en de noodige stappen desgewenscht om ,er in te voorzien zullen niet uitblijven.- Op een vraag waarom dolor do vereeniging niet geteekend is op het adres inzake de instandhouding .van het Brongebouw, ant woordt de voorz. dat het bestuur zich niet kon vereenigen met de manier, waaro-p deze zaak aangepakt werd. Niets meer aan de orde zijnde, .werd die vergadering gesloten, TENTOONSTELLING VAN NEDERLAND- SCHE EN NED.-IND. DECORATIEVE EN TOEGEPASTE KUNST TE KRIS- TIANIA. Men schrijft ons: Deze tentoonstelling zou aanvankelijk in de maand April in het Museum van Kunstnij verheid te Kristiania plaats Lebben, doch daar de tentoonstelling der Nederlandsche Vereeniging voor Ambachts- en Nijverheids- kunst ongeveer half Maart in het Stedelijk Museum te Amsterdam geopend werd en een groot deel der daar aanwezige werken, voor Kristiania bestemd zijn, werd eerstgenoemde tentoonstelling tot begin Mei uitgesteld. De bedoeling is om een uitgezochte verza meling, zoowel uit Ned.-Indië als uit Neder land afkomstig, naar Kristiania te zenden, teneinde te doen blijken, dat Nederland en zijne koloniën op het gebied der toegepaste kunst niet ten achter zijn gebleven, doch eene eervolle plaats innemen. Tevens zal van deze gelegenheid gebruik worden ge maakt om, wat onze moderne kunst betreft, op de Skandinavische eilanden handelsrela ties aan te knoopen. Het Nederlandsche Comité, bestaande, uit: Mevr. N. v. Zuijlen—1Tromp, Mr. J. H. Aben- danon, Mr. C. Th. v. Deventer, Prof. Dr. J. W. Nieuwenhuis, J. E. Jasper, Jac. van den Bosch, Carel Henny en E. A. von Sa her, doet dan ook een beroep allereerst op ben, die over oude of nieuwe, in Indië vei-vaardigdo kunstwerken, beschikken, al9 ook op de voor treffelijke Nederlandsche kunstenaars op het gebied der moderne kunstuiting, om hunne medewerking te verleenen tot het verwezen lijken van bovengenoemd plan. Verschillende inzendingen, vooral van kost bare Indische weefsels, werden voor dit doel reeds ontvangen, doch er moet nog veel meer worden ingezonden, wil de tentoonstelling aan bet plan dat liet Comité koestert, om met eene uitgezochte verzameling voor den dag te komen en een goed figuur te slaan, be antwoorden. De prospectus der tentoonstelling kan bij den Directeur van het Museum van Kunst nijverheid te Haarlem worden aangevraagd. DE EERSTE RABARBER. Als een bijzonderheid wordt medegedeeld dat de tuinder H. Corsten, wonende Rolland (Overveen) de eerste bossen jonge rabarber van den kouden grond aan de groentenmarkt heeft gebracht. Zij zijn door den commission- nair K. Hoogeboom verkocht aan J. M. Pel, Korte Lakenstraat en N. en J. Corsten, groen- tenliandelaar te Overveen. Dit is 3 dagen vroeger dan bet vorige jaar. (Zie Stadsnieuws verder op in dit Blad.) OVERVEEN. Jubileum. De heer J. H. Krul, stations chef, alhier, herdenkt op 1 April a.s. den dag waarop hij vóór 25 jaren op deze standplaats werd benoemd. Door trouwe plichtsbetrach ting en humaniteit tegenover het publiek, heeft de heer Krul deze betrekking vervuld, en 't zal den jubilaris dien dag niet aan be wijzen van belangstelling ontbreken. VELSEN. Personalia. Tot keurmeester voor de var, 21—23 April e.k. in het Paleis voor Volks vlijt te houden hondententoonstelling is o.m. benoemd F. W. Baron van Tuyll van Seroos- kerken, alhier. CASTRICUM. Ontvlucht. Uit bet gesticht Duin en Bosch, is wederom een krankzinnige ontvlucht, n.I, de 27-jarige P. Rulle, zich noemende Nicolans Vet. HAARLEMMERMEER. R. K. Bijzonder Onderwij Naar wij uit goe de bron vernemen, zal de R'. IC. school welke aan den Spanrnwouderweg (Parochie de Lijnden) gebouwd wordt en welker opening in Juli a.s.- zal piaals hebben, 150 leerlingen lellen, zoodat daaraan vier leerkrachten werkzaam zullen moe ten worden gesteld. Een honderial leerlingen zal van de o. I. school airlaar, naar de te openen school overgaan. HALFWEG. Aanbesteding. Uilslag der gehouden aan besteding van den bouw van een woonhuis met winkel, voor rekening van den beer P. Spronk. Gcbrs. do Graaf f 7497, J. A. Kanb t'7070 Gebrs. van Essen f7053. J. ïL Cornelissert 1' 7583. Het werk is gegund aan de langste inschrijf vers, zijnde Gebrs. van Essen, voor f7053.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 1