DAGBLAD voor NOORD- on ZUID-HOLLAND. agenda. STADSNIEUWS. firnmmm 27 maart. isii. EERSTE BLAD. Verkoopingen Boelbnizeo enz, Leger en Vloot. Kinderiiuisvest 29-31-33, Haarlem 35ste Jaargang. Ho. 7499 Bursaus van Hodactie gei Adnunislratio Intercommunaal Telefoonnummer 1428. Voor advertentiën .0 roolomos mirten Haarlm an da agentschappen wende man tish lot BICARUO'. »d,«rleaila-Baraaa, M. Z. Vaortargwal 2«2, Amsterdam, lat. Teletson 1020. lib ratelende ehoonés op dit blad, dia In bet baalt eener V» zekerlngspoil» rijn, lijn volgens de bepalingen opdo polissen vermeld, tegonoogemltten^verielierii voor; GULDEN b(j m f|||. tfliHÉH GULDEN tij t Cü GULDEN bij 1 flÉl GULDEN bü De uïtkeerlng dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Oeeaa" Bijkantoor voor Haarlem de Wederiandsche Crsdfetbank Nieuwe Gracht 11 Oaf nummer bestaat uit twee bladen. De proef op de som. Haarlemsche Ailedagjes No. 231. CseBiiGentezaken. r bou#v£ r arbeid' sbben bes: om Jan geschille akaröeiders. De actie der bou CURSUS IN DE KATH. GELOOFS- EN ZEDELEER, geen. diefstal: VOETBAL. HUIE HUUtLEMSCHE COURMT AB-JKSÊaEHÏSPftUa Per 3 maanden voor Haarlem Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) Voor o.e overige plaatsen in Nederland franco per post Afzonderlijke nummers 3,36 1,85 1,80 0,08 fHttOS D£S Van 16 regels 60 oent (contant 50 cent) Iedere regel meer Buiten Haarlem en de Agentsohappen 15 oent per regel. (Boitemland Beclames dubbel tarief Dienstaanbiedingen 23 cent (6 regels), driemaal voor 50 cent (6 oootant.) ieoo 0ng0 II 1111 GULDEN b 41111 verlies van een J||i verlies van g 1||| verlies van iïfÜi UI overlijden. A 8 fl n >,„„a ofUiéen oos. 9 lëlS éen duim. 10 oent 25 cent levenslange sobiktheid werken, GULDEN b overlijden. UVltll IdArUV* 300 GULDEN tij verlies van een band of voet 151 GULDEN bij verbes van éen oog. ~r r- IN OU verbes van één wijsvinger. 15 GULDEN bij verbes van één anderen vinger. Dinsdag, 28 Maart. Kathedrale kerk van 8 u. tot kwart vóór 9 uur precies Cursus in de Katholieke Geloof s- en Zedeleer. (Zie Stadsnieuws.) Groote kerk n.rn. 1—2 uur Orgel bespeling door den heer W. Ezerman. Soc. Vereeniging half 8 uur Maatschappij tot bevordering der Toonkunst —Der Fliegende Hollander. Brongebonw 8 uur Haarl. Muziek korps Concert. Taylèr's Stichting op de gewone Museum tijden Buitengewone tentoonstel ling van teekeningen en schetsen: Holland- sobe school 16de eeuw. Goltzius en anderen; Fransehe school 17e en 18e eeuw, Watteau, Boucher, enz. Bisschoppelijk Muse ura (Jansstraat 79). Geopend eiken dag van 10—5 uur, tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zaterda gen, Zondagen en K.-K. Feestdagen. De socialisten hebben altijd den mond vol, overloopend vol, van hun liefde voor het Volk. Van hun daadwerkelijk medelijden met de mi nder-bevoorrechtén, Van hun monopolie, als het ex- op aankomt, ininder-gunstige of ongewenschte toestanden tc willen veranderen! Als dat soms niet gebeurt..» dan willen i e anderen niet. En als het wèl gebeurt.... dan deden de anderen het gedwongen door hen, socialis ten. Dat praatje kunt ge dag-in, dag-uit, vinden in allerlei variaties, in de socialistische blaad jes Zie nu de discussie verleden week in de Kamer over den arbeid der gehuwde vrouw in de fabriek. Mr. Aalberse en Passtoors stelden voor, 'dien arbeid te verbieden: de gehuwde vrouw boort niet in de fabriek, zoo hebben de Room- sche socioliogen en volksvrienden altijd ge leerd Wie waren evenwel daartegen?.... De socialisten op de eerste plaats! En door toedoen der socialisten moet nu de gehuwde vrouw in de fabriek blijven! Heeft ze het er soms zoo goed? Het zij verre. Dat bleek al heel gauw, toen er gedebatteerd Werd over hetgeen men voorschrijven moest aangaande in fabrieken werkende gehuwde vrouwen, als ze in blijde verwachting ver- keeren. Maar de socialisten gunden aan Aalber se en Passtoors de eer niet aan den arbeid der gehuwde vrouwen op fabrieken een einde te hebben gemaakt, 't Is hun niet te doen om Ware verbetering voor het volk, 't is hun te doen om propaganda voor de partij! Had de heer Passtoors het niet precies bij bet rechte eind, toen hij zeide dat de socialis ten van de getrouwde vrouw in een propagan- da-omgeving als de fabriek is, nog een voor deeltje voor hun partij zien? Maar dit kunnen ze toch niet meer doen: Weeklagen over die booze kapitalistische maatschappij, die getrouwde vrouwen dwingt te arbeiden buitenshuis, in een fabriek of Werkplaats! Ze konden dat zelf verbeteren. Maai- ze wilden niet. Of de vrouwen uit de volksklasse er zelve ouder lijden zullen, dat raakt den socialisten niet: daarvoor stemmen ze niet en spreken Ze niet in derKamer! Ze stemmen en spreken alleen voor propaganda, en voor de partij!.. De proef op de som is bij deze kwestie zoo duidelijk mogelijk geleverd. IN DE BOUWVAKKEN. Met gemengde gevoelens verwijzen we Qaar het bericht onder „Stadsnieuws" dat mel ding maakt van den brief der gezamenlijke fcerkliedenorganisaties in de bouwvakken aan de patroons. Want het doet ons eenerzijds genoegen dat de werklieden den weg der onderhandelingen besprekingen nog niet willen verlaten, en ftok géén ultimatum stellen, doch een nader ^Verleg willen plegen. Ziet, dat is toch andere taal dan de het ï^oet gezegd ontactische motie der R. K. jammerlieden, die we onlangs hebben gepu bliceerd, welke op eigen houtje verklaarden bU alle eischen zonder eenig voorbehoud Roesten worden ingewilligd! Van den anderen kant echter bevreemdt het het ons eenigszins dat wij in den brief der werklieden aan de patroons met geen enkel w-oord vinden gewag gemaakt van de eerlang te constitueeren Kamer van Arbeid voor de bouwbedrijven. Het is waar, dat er nog wel eenigen tijd zal verkopen, voor deze Kamer iets kan uitrich ten. Doch dat zelfs de vermelding van het feit van oprichting in het schrijven ontbreekt, lijkt ons toen niet bemoedigend voor later in grijpen van dit lichaam, als deze of latere ao- tie mocht mislukken. ïnfusschen: de tijd voor onderhandelingen is nu aangebroken. En wij hopen dat de heeren patroons, hoe ze ook zullen moeten besluiten, althans het onderhandelen niet zullen weigeren! PERSONALIA. Tot lid van het groepsbestuur van groep Ne derland van het Alg. Ned. Verbond is o.m. gekozen dr. J. R. Schepers, van hier. Te Utrecht slaagde voor het examen hand werken me.j C, Boummelaar, alhier, GEMEENTERAAD. De Raad vergadert op Woensdag, 29 dezer, des namiddags ten half 2 uur, in de Staten zaal (Prinsenhof). De volgende zaken zullen aan de orde worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingeko men stukken. 2. Herstemming voorstel B. en W. beschikbaarstelling gelden verbetering toestand Dreef. 3. Voorstel B. en W. wijzi ging verordening samenstelling en werk kring Gezondheidscommissie. 4. Id. id. wijzi ging verordening uitbetaling jaarwedden ambtenaren enz. ingeval van ongesteldheid. 5. Id. id. beschikbaarstelling gelden verbete ring bewaarder Opleidingsschool voor jon gens. 6. Id. id. verpachting visscherjj in ge meentewateren. 7. Id. id. verzoekschrift H. P. M. A. Vogel e.a., vermindering huurprijs gronden achter perceelen aan de Nieuwe Gi-acht. 8. Id. Commissie art. 166 Gemeente wet vaststelling verordening lap ijlklopper ij- en. 9. Id. id. wijziging artt. 172175 Algemee- ne Politieverordening. 10. Id. B. en W. ver gunning 3en uitgang „Groen en Hout" naar Wilhelmina. 11. Id. id. vergunning M. van Tol, uitgang naar den weg langs de Leid- sche Vaart. 12. Id. id. in zake straten ten noorden Schouwtjeslaan. 13. Id. id. aangaan overeenkomst waterlevering Haarlemmerlie- de en Spaarnwoude. 14. Id. id. verzoekschrift Directie Automobielenmaatschappij „Atax", vergunning stationneeren met electrische au tomobielen. 15. Id. id. id. Raad van Admini stratie H. IJ. S. M., afwijking art. 7, la, Bouw verordening. 16. Id. id. beschikbaarstelling gelden straatwerken enz. en speelterrein op gronden Leidsche Vaart. 17. Id. id. vaststel ling plan uitbreiding voor gronden tusschen KI. Houtweg, zuidgrens der gemeente, Z. B. Spaarne en Rustenburgerlaan. 18. Benoe ming Stembureau's verkiezing lid van den Raad. 19. Voorstel B. en W. verzoekschrift W. C. Lasschuit, benoeming makelaar in me talen. 20. Id. id. benoeming deskundige her schatting huurwaarden voor vergunnings recht. 21. Voordracht id. benoeming onderwij zer school no. 6. 22. Id. id. id. onderwijzeres no. 10. Varia. Voor enkele artikelen der Alg. Politiever ordening wordt door de commissie voor straf verordeningen een betere redactie voorge steld. Aan de H. IJ. S. M. wordt een afwijking der Bouwverordening voorgesteld te vergun nen in zake den bouw van een loods en pri vaatgebouw en een aanbouw aan, het magazijn op het terrein der C. \V. P. Voor schooi no, 6 worden voorgedragen voor een dertiende leerkracht: 1. H. A. Schuijt, te Schoten; 2. M. J. F. Ehrbecker, te Scho ten; en 3. J. J. Prins, te Vijfhuizen. Voor school no. 7: de dames 1. W. E. Huis- kes: 2. A. G. Kreuiter. en 3. S. A. F Anto- nisaü, HAARLEMSCHE INCASSGBANK. S Uit de ter Griffie der Rechtbank alhier ne- dergelegde lijst van voorloopig erkende crediteu ren yan de Haarlemsche Incassobank blijkt dat het passief bedraagt f 99824.681/2 met 106 cre diteuren. Het actief bedraagt 'f 62835.211/2'. De verificatie vergadering heeft plaats Vrij dag a.s. !s morgens 10 ure. j BOEKERIJ MUSEUM VAN KUNST NIJVERHEID. De boekerij van bet Museum van Kunst nijverheid, die gedurende de laatste maan den des Dinsdags- en Vrijdagsavonds voor be langstellenden toegankelijk was, zal Dins dag, 28 Maart, voor het laatst geopend zijn. In de maand November zal weder gelegen heid worden geboden om des avonds van de boekerij gebruik te maken. AANBESTEDING TE LEIDEN. Door commissarissen der Stedelijke Fabrie ken van Gas en Electriciteit, te Leiden, werd Zaterdagmiddag aanbesteed: het maken van den opbouw van een Administratiegebouw op het terrein dier fabrieken. Van de elf in schrijvers was de laagste J. yan Schagen, alhier, voor 35.997. dé'rsorganisaties ln loten nog een laat- angs vredelievenden len tot oplossing te daartoe het volgende De besturen der het bouwbedrijf hebben ste poging te doen. weg de hangende gesc; brengen. Zij zonden schrijven: Aan het Bestuur der Haarlemsche Patroons vereeniging.- Secr. J. Geijl. Mijne Heeren. Per schrijven van 29 December 1910, werd door uw Bestuur gemeld, dat-naar aanleiding van den op 20 October 1.1. gehouden conferen tie tusschen uw bestuur en de besturen van onze organisaties, eene ledenvergadering van uw vereeniging was uitgeschreven, doch dat de opkomst t e g e ri n g werd geacht, om eene beslissing te kunnen nemen. Na dien was wederom eene vergadering uit geschreven, waarbij de opkomst evenzeer niet schitterend was, waarna de volgende motie met algemeene stemmen was aangenomen: „De vergadering, gehoord de notulen van het verhandelde in de vorige vergadering, ge let op het "betrekkelijk geringe aantal pa troons dat ook thans ter vergadering is op gekomen, is van meening, dat deze weinige belangstelling in bet te behandelen onder werp er op wijst, dat de patroons.in 't alge meen den tijd niet gekomen afchtèü, om tot loonsverbooging over te gaan, en gaat over tot de orde van den dag". Uit deze motie konden wij geen andere con clusie trekken, dan dat ons verzoek, niet in de patroonsvergadering is behandeld en dat de afwezigheid van vele patroons de aanlei ding is geweest om zonder meer over te gaan tot de orde van den dag. Dit was voor onze organisatie en hare ledén, voor wie de aan hangige kwestie van zeer groot belang is, en dien het verzoek hebben gedaan, nadat de zaak eerst rijpelijk en ernstig is bespro ken en overwogen, op zijft^aektM-uitgcdrukt, krenkend en van verschillende Asijden is dun ook met verklaarbare ontstemming over deze zaak gesproken. Uit latere verklaringen van sommige pa troons, ook in dagbladen, wordt er echter op gewezen, dat in deze misverstand heerschte en de groote meerderheid der patroons lang niet zoo onverschillig tegenover het verzoek der gezellen stonden, als wij uit de motie meenden te moeten lezen. Dit verheugt ons, maar dan wijzen wij er tevens op, dat al het mogelijke dient te wor den gedaan, om dit misverstand op te heffen, opdat dit niet de oorzaak worde van verwijde ring en conflicten. Ten dien einde verzoeken wij u nogmaals de zaak met ons te willen hespreken, vóór of op 15 April, er van overtuigd zijnde, dat ook uwerzijds er gaarne aan zal worden me- gewerkt, om deze zaken in het rechte spoor te brengen. Uw antwoord hierop tegemoet ziende, ver blijven wij Hoogachtend, F. J. HARRIOT, Voorzitter. P. H. KOK, Secretaris. Plaatselijk samenwerkende ver. van Timmerl., Metselaars en Opper lieden. Op den cursus in de Kath. Geloofs- en Ze deleer, welke morgenavond in de Kathedrale Kerk zal gehouden worden, is het onderwerp: De leer der H. Kerk over het H. Doopsel: de stof en de vorm van het H. Doopsel. DE „JULIANA"-BL0EM. Door het Utrechtsche comité ter bestrijding der tuberculose, is besloten, dat, niettegen staande het advies van het hoofdbestuur der Vereeniging tot bestrijding der tuberculose, op 30 April weder de bloem zal verkocht wor- dein vanwege het comité onder den naam van „Juliana"-weldadigheidsbloem. Bravo! In Amsterdam wil men het bloempje zeker vanwege de „neutraliteit", nu eens op 29 April verkoopen. Hier in Haarlem is 30 April de éénige ver koopdag, wat ons voor het goede doel genoe gen doet. Hadden de heeren een anderen da tum gekozen, dan zouden wij wel hebben dur ven voorspellen, dat de verkoop een totaal fi asco zou zijn geweest! MUZIKALE VRIENDENKRING. Deze muziekvereeniging geeft op Woens dag 29 Maart, een concert in De Kroon. Mej. Joh. Klippink, sopraan, de heer M. Wolters, viool, beiden uit Amsterdam, benevens de heer H. van Breemen, piano, van hier, verlee- nen hune welwillende medewerking. AANRIJDING, Gistermiddag had op .den hoek V'an de Korte Vcerstraat een aanrijding plaats tus schen een wagen der E. S. M.. en can rijtuig. Een glasruit van den tramwagen werd ver brijzeld- Verdere ongelukken vielen niet voor ^DIERENBESCHERMING, [Tegen 'den koetsier H, A,, uit de Rozen straat, die" zijn paard pp hat Stationsplein, alhier, een trap gaf tegen den huik, is pro ces-verbaal ppgemaakt. DE GROOTE ONBEKENDE, Het 17-jaxig zoontje van K. T- H. handelt, in postzegels. Op 14 Maart krijgt hij bezoek van een kooplustige, zich noemend v, d. B. Deze hielp hem van twee boekjes postze gels af, elk van 100 stuks, eu ter waarde van f 20.Later zou afgerekend worden. Aan het door den onbekenden kboper opgege ven, adres is deze echter niet .bekend, zoodat ygrmoedelijk oplichterij in het'spel is, Aan de politie werd dezer dagen door een der aannemers aangifte gedaan dat van de afbraak van het voormalig Ned. Herv. (Wees huis aan het RL, Heiligland eenige planken en kortelingeii waren ontvreemd. Gebleken is echter dat de compagnon van cleg aankla ger de. bewuste stukken.hout beeft .weggege ven. GRASEODEN-D.IEESTA E, Door de politie werden Zaterdagavond op den Doodweg drie handwagens aangetroffen, gedeeltelijk gevuld met een 500 stuks gras zoden, die gestoken waren van een stuk land, toebehoorende aan de gemeente, aan den Doodweg en de Rleverlaan, .Op de komst der politie namen vier personen de vlucht, doch een tweetal ervan H. K-, 19 jaar en Ghx. K-, .21 jaar, wonende Jan Ste.enstra.at, zijn .op gespoord. Op de Kleverlaan .werd aangehouden P. J, v. A., die aldaar reed met afgestoken gras zoden, dip hij bekende te hebben gestoken op hetzelfde stuk grond als hierboven bedeeld, LOODDIEVERIJEN. Van eenige daken aan de Paul Krugerka- de is bij de schoorsteenen het lood ontvreemd. Dat hier wel geen onbekende en verwijderd wonende personen aan het werk zijn geweest, laat zich begrijpen. HAARL. MUZIEKKORPS. Door het strijkorkest van Haarl. Muziekkorps zal op Donderdag a.s. in het Brongebouw een concert gegeven worden. Het programma luidt: 1. Marche Hongroise uit „La Damnation de Faust", Berlioz; 2. Ouverture „Meerestille und glückliche Fahri", Mendelssohn. 3. Baliade et Polonaise, Vieuxtemps. Uit te voeren door den heer II. Ferwerda. 4. „Les Fantoccini," ballet- pantomime, Lecocq. a. Polichinelle; b. Colem- bine, c. Cassandre; d. Léandre; e. Pierrot. 5. Ouverture „Mari'.ana", .Wallace. 6, a. Air op de G-snaar uit de Suite, Bach; b. Sérénade des mandolines, Desormes. 7. Charlotten Walzeraus der Operette „Casparone", Millöcker. 8, Grande fantaisio de l'opéra „Carmen", Bizet, PROGRAMMA der Orgelbespeling in de Groote of St. Bavo- kerk alhier, op Dinsdag 28 Maart, van 1—2 uur, door. den heer W> Ezerman: l. Prélude et Fu gue No. 2, C. Saint-Saöns. 2. Communions, J. Lemmens. 3. Sonate no. 6, Mendelssohna. Ko- raalvariatiënb. Fuga; c. Andante; 4. Nach- spiel, Ch. Rink, 5. Hallelujah, Handel. Bij het 10e reg. inf., alhier, is benoemd tot kapitein de Ie luit. J, J. Beyerman. adjudant bij het reg. grenadiers en jagers, GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen by: Het bureau van politie, een kat; A. van Wateringen, Korte Zijlstraat 13, een porte- monnaie met inhoud; het bureau van politie, een ketting met 2 sleutels; S. Keesman, Gen. Joubertstraat 42, een muilkorf; S. Piazza, L. Heeren vest 44, een R.-K. Kerkboekje; M. de Nijs, Bakkerstraat 70, een portemonnaie met inhoud; J. van Es, agent van politie, Romo- lenstraat 52, een zilveren ketting; W. Rozen- beek, Groot Heiligland 47rood, een kous, 1 knot wol en een kaartje wol; Thie, Hasse laarsplein 21, 2 kwartjes en 1 cent; P. Hoorn hout, Rozenstraat 51e, een bronzen medaille; G. Mascini, Parklaan 33, een damesceintuur; J. E. Möhring, Voortingstraat 48, een sjaal; G. Neuman, Da Costastraat 10, twee handdoe ken en een zakdoek; A. B Boelens, Paul Kru- gerkade 35rood, te Schoten, een gouden me daillon; H. Janssen, Jansstraat 17, een brood zak en drinkkruik; H. van Koersel, Kleine Houtstraat 71, een leesboek; J. van Ooster hout, Harmenjansweg 20, een zilveren bal letje van een armband; P. Walbrecbt, Ane- gang 42, een zilveren armband. HAARLEM—V.O.C. 2-2. De eerste klassewedstrijd van gisteren, ïs ondanks het slechte weer doorgegaan. Onze voetbalverslaggever schrijft ons daarover het volgende: Haarlem heeft goed werk verricht, door met V.O.C. gelijk te spelen. Tot tweemaal toe hebben de Rotterdammers de leiding gehad, doch de Haarlemmers hebben flink door ge streden, zoodat zij ten slotte een gelijk spel geforceerd hebben. Er is zeer weinig publiek, als de elftallen in 't veld komen, wat ook wel te verwachten was, want het weer was verre van aange naam met dien hevigen wind. V.O.C. is naar gewoonte volledig, terwijl Haarlem Muller als invaller heeft voor Al- bert Haak. V.O.C. trapt af en gaat met een vaartje op Utermark af. Het leder wordt echter door Serné onschadelijk gemaakt en nu gaan de Haarlemmers er van door. Hagen in doel moet al direct handelend optreden. Het is duidelfik te zien. dat het spel veel te lijden heeft van den orkaan, die ongeveer dwars over 't veld woedt. Over 't algemeen zijn de rood zwarten in de meerderheid, deels door het voordeel van den wind en deels door beter samenspel van de voorhoede. Als de rood- broeken aanvallen, weet Hörburger net nog corner te trappen, wat echter niets oplevert. In deze periode is Haarlem wel iets sterker. Veen schiet eens, doch Hagen redt zeer kalm. Het spel is nu vrij verdeeld met bijna geeu spannende momenten, 't Weinige publiek dat er nog is, doet geen mond open, zoodat het zeer dood wordt. De roodzwarten brengen me nigmaal mooi op, doch Wolff is overal eu als die er niet is, pilt Serné (die z'n mooie wit te handschoenen aan heeft) het bruine mon ster weg. Het spel van Philips is meer dan treurig, zoodat alleen van de rechterzijde k«us voor doelpunt enbestaat. De international Hor burger heeft dan ook veel last van de goed samenspelende Bakker en Houtkooper. Er komt een gevaarlijk oogenblik voor Haarlem, als Jules een schot houdt, doch niet goed wegwerkt. Het loopt echter gelukkig af. Even later komt V.O.C. weer overdonderend op zetten en het is de rechtsbuiten Brand, die keurig doelpunt. M.i. was dit schot wel te houden. Met goeden moed trappen de gastheeren weer af en het V.O.C.-doel wordt danig in 't nauw gebracht. Er komt nu wat leven in de brouwerij en de Haarlemmers worden flink aangemoedigd. Als Houtkooper snel door breekt, geeft hij over aan Bakker, die zeer fraai voorzet. Het leder belandt bij Sim Veen, die zich niet bedenkt en Hagen het nakijken geeft, 1—1. Nog even wordt doorgespeeld en als Hagen een schot van Philips gehouden heeft, blaast de scheidsrechter rusten. Als er weer afgetrapt wordt, is V.O.C. de meerdere en iedereen denkt aan een rood- broekennederlaag. Het spel staat op geen hoog peil, wat niet te verhinderen was we gens de elementen. Als Jules een paar maal gered heeft moet hij toch zwichten voor eeu schot van Hörburger, die hiermede zijn ver eeniging voor de tweede maal de leiding gaf. Wel een beetje ontmoedigd trappen de Haar lemmers af en vallen direct weer aan. Ha gen toont zich een trouw doelverdediger en geeft alles retour. De international Hörbur ger geeft nu een aardig stukje voetbal te zien, door het leder bijzonder lang bij zich te houden en verschillende spelers allerhan- digst te passeeren. Een hoekschop voor Haar lem, wordt door Hörburger mooi weggewerkt. Philips krijgt nu telkens mooie ballen, docli schijnt z'n schot kwijt te zijn en schoten noch voorzetten komen van zijn voeten. Daarente gen zijn Houtkooper en Bakker uiterst ge vaarlijk voor V.O.C. en Hörburger, die een trap tegen zijn been had gehad, kan deze wing niet meer houden. Eindelijk komt dan de ge lijkmaker. Bakker rent langs de lijn, passeert mooi Hörburger, geeft over aan Houtkooper, loopt snel toe en plaatst den bal onhoudbaar in den linkerhoek, 22. V.O.C. is daarna weer ver de meerdere en de achterhoede van Haarlem krijgt het hard te verantwoorden. Bouwmeester vooral treedt, op den voorgrond en toont zich 'n uitstekend middenspeler te zijn. Beide partijen geven zich geheel om het winnende punt. De Haar lemmers komen ééns los en breken snel door. Het gewenschte schot blijft echter achterwe ge en Jur Haak trapt hoog over. Het loopt al hard naar tijd en Haarlem is nu geheel inge sloten. Eenige corners leveren niets op. Do verdedigers houdt braaf stand, zoodat tot groote verlichting der Haarlemmers, de scheidsrechter, (die zeer goed voldeed), het einde aankondigt. Bij V.O.C. waren Arn. Hörburger, Breu- ning en Bronger de besten. Van de voorhoe de had ik meer verwacht. Bij Haarlem waren Wolff, Serné, Bouwmeester, Houtkooper en Bakker, de besten. Philips was zeer zwak, terwijl wij Healy en Veen wel eens beter ge zien hebben. „Strafbully". (Zlo Stadsnieuws verder op in dit Blad.) Dinsdag, 28 Maart. SASSENHEIM in „Het Bruine Paard" - 11 uur Not. Ten Bruggencate een Woon en Winkelhuis met Bakkerij; afzonderlijke Bovenwoning, Schuurtje, Erf en Tuin, Dorp» straat no. 477. De luchtballon in het leger. De Minister van Oorlog heeft bepaald, dal in den loop van dit jaar drie officieren van het Nederlandsche leger zullen worden op geleid tot waarnemers uit luchtballons, waar toe door elk hunner aan een drietal vaarten per vriien ballon zal worden deengonomen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 1