TWEEDE BLAD De Koning der Andes. BUITENLAND. NIEUWS UIT OEN OMTREK. WOERSDAG 29 MAART 1911. DE TOESTAND IN MAROKKO,. Dezer dagen kwam de Temps" in een hoofdartikel op tegen de volgens het blad eterk overdreven berichten omtrent die jongste gebeurteniseen in Marokko, in het bijzonder wat betreft het gevaar, waarin de hoofdstad zou verkeerd hebben, om door de oproerige stammen te worden ingenomen, Thans geeft ook een redacteur van de „Fi garo", die tijdens die onrustige dagen te Fez vertoefde, een beschrijving van die ge beurtenissen, welke den indruk vestigt, dat men niet te doen heeft gehad mist een algemeenen opstand, doch eenvoudig met een poging tot verzet van de rondom de hoofdstad wonende stammen, tegen den voortdurend zwaarder wordenden belasting1- druk. De correspondent, die nog eemge dagen voor het begin der woelingen door de stre ken had gereisd, waar thans gevochten is, moest telkens van zijn gids, wanneer deze voor het inslaan van levensmiddelen in de dorpen was geweest, dezelfde klachten aan- hooren, door dezen op zijn beurt vernomen van de inboorlingen. „(Weer moeten zij troepen schapen, ossen en' paarden als belasting bij de ambtenaren afleveren, en bovendien worden duizenden douros van hen geëischt voor de reis van den sultan. De ongelukkigen bezitten zelf haast niets meer." De journalist is dan ook overtuigd, da,t geen sprake was van een anti-Europees chid of anti-Fransehe beweging; het ging alleen tegen de fiscale maatregelen van den sultan en vooral van diens eersten minister El Glaouï. De correspondent geeft ook belangwek kende bijzonderheden over het Sjeriffijnsohe leger. De cavalerie, bijvoorbeeld, bestaat uit drie eskadrons, waarvan het eerste staat onder de bevelen van een Fransch onderofficier het tweede wordt gecommandeerd door een Engelschen wachtmeester die den Transvaal- oorlog heeft medegemaakt, terwijl de leiding van het derde eskadron is toevertrouwd aan een Engel schman, die, voor hij optrad als instructeur van de Marokkaansche cavalerie, nimmer als soldaat gediend had! De meeste manschappen zijn niet langer dan drie maanden onder de wapenen. De Sultan heeft indertijd 1200 paarden ter beschikking gesteld van de Fransche of ficieren. De ambtenaar echter, met de voe ding belast, vergat hierin te voorzien, zoo dat na verloop van een maand vijf honderd paarden van gebrek waren omgekomen, met het gevolg, dat thans slechts twee yam de drie eskadrons vrij behoorlijk hereden zijn. Toen d zer dagen de troepen den vijand te gemoet trokken, konden de treinkameelen de vermoeienissen niet verduren en vielen stervend langs den weg neer. De dieren had den de laatste weken eenvoudig' geen voed sel gehad. Deze enkele feiten acht. de correspondent voldoende om een denkbeeld te geven van de buitengewone moeilijkheden, welke de le den der militaire Fransche missie hebben te overwinnen bij de reorganisatie van ©en dergelijke legermacht en intendance.; Een gouden bruiloft.. De „Daily Telegr." laat zich allerlei bijzonderheden seinen over de gouden bruiloft van den heer Adolphus Buseh, een rijken Amerikaanschen brouwer. De bruiloft werd gevierd te Pasadena in Ca- lifornië, door het bruidspaar en de familie, terwijl te St. Louis het personeel van de brouwerij, zes duizend man sterk, met vrou wen en kinderen feestvierde. Dat die feesten op Amerikaansche luidruchtige en weelden ge wijze plaats hadden is te begrijpen, maar wat ons wel het meeste trof in dit relaas over de gouden bruiloft van den heer Buseh is de overmatige weelde, die bij de bruiloftsge schenken werd ten toon gespreid. Die ge schenken hadden een waarde, welke op ver over een raillioen gulden wordt geschat. De heer Buseh zelf vereerde de bruid een gou den kroon met diamanten en paarlen, ter waarde van een half millioen. De kinderen en vrienden moesten hier wel bij achterblijven; alleen de agenten en bestuurders van de fi lialen der brouwerij konden een geschenk geven een gouden vaas in waarde wei nig hierbij achterstaande. Dan waren er ge schenken van 30 tot 60.000 gulden. President Taft was een der meest beseheidenen; hij zond een nieuw gouden muntstuk met origi- neelen stempel, ter waarde van50. Het Camorristenproces te Viterbo. Bij de behandeling van het proces tegen de Camor- risten, betrokken bij den moord op het echt paar Cuocolo kwam het verleden week tot een heftige scène. Bij Salvi, een der voornaamste beklaagden, was een ring gevonden, welke volgens de meening van het Openbaar Mini sterie aan Cuocolo behoord heeft. Deze mee ning werd bevestigd door den aanbrenger Abbate Maggio. Toen dit geschiedde, ont stond er een hevig tumult onder de beschul digden, die naar men weet, gedurende de te rechtzittingen in een groote ijzeren kooi op gesloten zijn. Maggio werd door hen met scheldwoorden overladen, terwijl diens ver dediger verweten werd, dat hij pleitte voor een verrader. Het tooneel was, zegt de „Temps"-correspondent, het meest dramati sche dat men zich denken kan: Veertig men- schen, in een kooi opgesloten, die met het schuim op den mond, brullende en hevig ge- sticuleerende voor de tralies stonden. Eenige kalmere medebeklaagden, trachtten vergeefs de tierenden tot kalmte te brengen, terwijl aan de andere zijde van de zaal, eveneens in een kleinere kooi opgesloten, de aanbrenger Maggio in een hoekje zat te huilen. Toen dit bemerkt werd, schreeuwden de beklaagden: „Kijk, hij huilt, de lafaard! Hij bekent, dat hij staat te liegen!" De toestand werd zóó critiek, te meer daar de beklaagden als ra- zenden aan de tralies rukten, zoodat men elk oogenblik voor een doorbraak van deze vreesde, dat de rechtbank in allerijl een groot aantal veldwachters en karabinieri liet aan rukken. Hadden de Camorristen op dat oo genblik werkelijk bij Maggio en diens, advo caat kunnen komen, dan zouden zij ongetwij feld op staanden voet vermoord zijn. De zit ting werd opgeheven en toen kwamen de ge moederen eenigszins tot kalmte. Met bezorgd heid zien de autoriteiten tegemoet, hoe dit proces zonder bloedvergieten ten einde te brengen. J ij n schoonmoeder vermoord. In het Fran sche dorp Poisieux, nabij Bourges, heeft de boer Deroye, 63 jaar oud, zijn 93-jarige schoon moeder, die bij hem inwoonde, met een knup pel de hersens ingeslagen. Hij wierp daarna het lijk op het vuur en ging bedaard op zijn akker werken. Buren vonden het half verkool de lijk en waarschuwden de gendarmen. Tegen dezen gaf Deroye voor, dat de vrouw door een ongeluk om het leven was gekomen, maar toen men hem de wonden aan het hoofd der vrouw toonde, die niet door het vuur veroorzaakt kon den zijn, legde hij een bekentenis af. Hij bajd de oude vouw uit den weg gerruimd, omdat zij hem een last was, sedert zij haar spaar penningen. bij hem had verteerd. De moordenaar is naar de gevangenis te Bourges gebracht. Een woeste chauffeur. Iu de Champs Ely- sées te Parijs huurde een heer een taxa-auto- mobiel, waarvan de chauffeur weldra in zulk een vlaart ging rijden, dat de passagier onge rust werd en hem beval te stoppen Dit deed de chauffeur, maar daarop ontstond tusschen hem en zijn passagier een woordenwisseling, waarin zich ook een politieagent mengde. De agent wilde tegen den chauffeur, wegens woest rijden, proces-verbaal opmaken, en klom daar om op de treeplank om het no. beter le kunnen zien. Nauw stond hij daar evenwel, terwijl de passagier al uitgestapt was, of de chauffeur zette zzijn wagen in volle vaart en weigerde op bevel van den agent te stoppen. „Wacht maar tot wij in het Bois de Boulogne zijn zeide hij - dan zullen we elkaar wel nader krijgen." Inderdaad reed hij met duizelingwekkende vaart den weg naar het bosch op. Eem agent-wielrij- der, die zag in welk een hachelijken toestand zijn collega verkeerde, peddelde uit alle macht de auto na, ofschoon hij die natuurlijk niet kon inhalen, maar intusschen was de agent in de auto, na een worsteling met den chauffeur, de zen meester geworden en had hem gedwongen zijn wagen stil le houden Geholpen door den agent-wielrijder bracht hij daarop den chauf feur naar liet dichtstbijzijnde bureau, wat echter met hevig verzet gepaard ging De militaire luchtvaart in Japan. Een con ferentie over de luchtvaart heeft te Tokio plaats gehad, waaraan de of'icieren van leger en vloot deelnamen en waar zij krachtig het gebruik van de nieuwe toestellen aanbevalen. De Japansch© minister van Oorlog heeft het parlement een krediet verzocht van 1.141.000 yens om de eerste onkosten te dekken van het afgeloopen jaar. Twee Japansche officieren, die naar Europa zijn. gezonden, hebben vier motorvliegers van de mo dellen Blér'ot, Farman, Wright en Curtin ge kocht. De minister stelt voor dat dit krediet zal worden verhoogd voor het loopende jaar. Een commissie voor de luchtvaart is aan het ministerie van Oorlog ingesteld. Wat New-York eet. Een niet lang ver schenen statistiek geeft hiervan eenig denkbeeld. Gedurende het jaar 1909 werden door de in woners van New-York verorberd (in naar ber neden afgeronde getallen) 312 millioen K.G. rundvleesch, 155 millioen K.G. varkensvleesch 105 mill. K.G. kalfsvleesch, 24 mill. K.G. ge vogelte, 2170 mill, eieren, 67 mill. K.G. boter, 15.5 mill. K.G. kaas, 4 mill, zakken suiker^ 6 mill, zak graan, 3.5 mill, zak aardappels en 1 mill. L. melk. Het vleeschgebruik 'treedt, vergeleken bij het aardappel- en graangebruik, in Amerika veel meer op den voorgrond dan iu ons land. Per week behoeft New-York 28 millioen eie ren. Als men gedurende 8 dagen niets in New- York invoerde, zou men aan het begin van een hongersnood zijn. De brand te New-York. Nog steeds staan de bladen vol met ijselij- ke bijzonderheden omtrent den vreeselijken brand in de fabriek van celluloid-voorwer pen te New-York. Wij melden daarvan nog de volgende: Achthonderd personen, waarvan de meeste Italianen, waren in de fabriek aanwezig, op het oogenblik dat de verschrikkelijke cata strophe plaats vond. Een lichte katoenen blouse op de achtste verdieping vloog plotse ling in brand, juist op het moment, dat men de fabriek wilde sluiten, en binnen enkele oogenblikken was de geheele afdeeling met verstikkenden rook gevuld, terwijl het vuur met verbazende snelheid om zich heen greep. Verscheidene meisjes konden njet meer vlueh ten, daar zij geheel omringd waren door licht brandbaar materiaal, dat overal aan touwen hing. Wat nu geschiedde, kan men gemakke lijk begrijpen. De meisjes, die den uitweg za gen afgesneden, moesten trachten om op de een of andere wijze te vluchten. De kleercn van sommigen hadden reeds vlam gevat. Zij vluchtten naar boven, maar op deze wijze ge raakte ook de negende verdieping in brand en toen de spuiten kwamen, was de achtste, negende en tiende verdieping één vlammen zee. Alle Amerikaansche ochtendbladen ga ven vijftig of zestig kolommen vol vreeselij- ke bijzonderheden. Verscheidene meisjes wer den uit de vensters gedrongen door de waan zinnige, halfverstikte lotgenoten. Twee, drie vrouwen sprongen tegelijk van de kozijnen naar beneden en vielen op de trottoirs, waar zij met verbrijzelde ledematen bleven liggen, Drie jonge vrouwen, geheel en al gekleed om de fabriek te verlaten, gingen arm in arm den dood tegemoet. Zij stonden op het kozijn van een venster, waar zij luid om hulp rie pen. Zij spraken met elkander, als om te overleggen, wat haar te doen stond. Een van haar keek de kamer in, waaruit verstikkendt rookwolken naar buiten rolden en wenkte de beide anderen. Op de gezichten van het drie tal was de doodsangst te lezen. Eenige man nen op straat beduidden haar op de plaats te blijven waar zij stonden. De meisjes knik ten met het hoofd en hielden elkaar vast om strengeld, om zich in heur gevaarlijke positie staande te kunnen houden. Doch daar sloeg een reusachtige vlam over hune hoofden en een oogenblik later vielen zij plotseling voor over, terwijl haar en kleederen reeds vlam Twe6 meisjes aan een ander venster van de negende verdieping trachtten in een spring zeil te springen, dat door zes mannen werd opgehouden. Men hoorde een vreeselijke kreet Het eerste lichaam viel in duizelingwekken de vaart naar beneden en het kwam met zulk een kracht in het zeil terecht, dat het zeil scheurde en het meisje op de straatsteenen te pletter viel. Haar vriendin hoorde schijnbaar niet de waarschuwingen van beneden. Zij sprong direct en viel door het gat te pletter op de steenen. Een ander meisje, dat van uit de tiende verdieping naar beneden sprong, bleef op de hoogte van de zesde etage aan het ijzerwerk van een afdak hangen. Daar stierf zij ten aansehouwe van eene jammerende me nigte, den verschrikkelijksten dood. Velen konden dit vreeselijk tooneel niet aanzien, tal van vrouwen en mannen, die geen hulp kon den brengen, vielen in zwijm. Een der onge lukkigen, die waarschijnlijk haar verstand had verloren, wierp eerst haar zakboekje, dan haar hoed en bont naar beneden, om dan den sprong te wagen en te pletter te vallen. Andere ongelukkigen kwamen op telegraaf draden terecht, klampten zich daaran vast, maar de draden waren niet sterk genoeg en enkele oogenblikken later vonden de meis jes toch den verschrikkelijksten dood. Een der vrouwelijke employé's die op den kant van 't zeil terechtkwam, brak den ruggegraat. Zoo zagen de toeschouwers, die luide jam merden en weenden, om al het verschrikke lijke wat zich daar afspeelde, 45 ongelukkl- gen op de straatsteenen storten. Slechts enke len werden gered, zoo b.v. twee meisjes, die up do lijken van hare vriendinnen vielen, waar door de val gebroken werd. Twee koetsiers maakten van hun paardendekens een vang zeil, een tweetal meisjes zagen dit en spron gen, maar de deken scheurde en beiden von den den dood. Meer dan negentig arbeiders en arbeidsters moeten in de vlammen zijn omgekomen. Bij een lift vond men twinitg verkoolde lijken op een hoop leggen. Lang» de straat lagen meer dan honderd lijken. IJMUIDEN. Een internationale oplichting. Onze consul- generaal te Londen richtte Maandag tot Ie mand alhier het telegrafische verzoek om spoedig een zekere som gelds over te maken, daar een familielid in geldnood verkeerde, doordat hem zijn geheele bezit was ontsto len. De ontvanger van het telegram meende zeker te weten dat bedoeld familielid onmo gelijk te Londen kon vertoeven en stelde zien spoedig va n een en ander op de hoogte. Er werd bericht ontvangen dat zijn vermoe den juist was. De Justitie heeft de zaak in handen. Dat het gevraagde bedrag niet afgezonden werd, behoeft nauwelijks vermeld. BEVERWIJK. De B.. K. KiesYereeniging. Vrijdag 7 April 's avonds' lialf negen zal de heer Mr. Thijssen uit Haarlem, in Hotel de Zon spieken over de Gemeenteraadsverkiezingen. Niemand verzuime deze vergadering, maar ieder kome op, èn om den persoon van den spreker èn om de belangrijkheid van zijn onderwerp. SLOTEN. Uitbreidingsplannen. In het jaar 1906 werd de door de E. S. M. aangelegde weg van 't eind der De Clereqstraat tot Sloterdijk aan weerszijden van de spoorbaan bestraat; een contract met het gemeentebestuur van Sloten gesloten, waarhij o.a. werd bepaald, dat deze gemeente van de E. S. M. den weg zou over nemen en zou ontvangen de som van 15.009. Deze som werd door de gemeente ontvangen; de weg, in 1907 voor het publieke verkeer ge opend, ontving den naam van Adru. de Ruy- terweg, doch is tot nu toe niet door de ge meente Sloten overgenomen. Een eigenaardi ge toestand is hier langs dezen weg langza merhand ontstaan. De E. S. M. had in eigen dom vele bouwterreinen. In haar belang waa 't deze spoedig tegen goede prijzen te verkoo- pen. Een der eerste vereischten voor bebou wing is wel dat in de te bouwen perceelen kan worden verkregen aansluiting aan wa terleiding en gasfabriek. De gemeente Sloten bezat noch 't een, noch 't ander. Een maat schappij verkreeg evenwel in de gemeente de concessie tot watervoorziening, de E. S. M. bouwde aan de Adm. de Ruyterweg een aë- rogeen-gasfabriek, die 't verlangde licht kon brengen, ende bouwterreinen gingen van de hand, zoodat, in weerwil van den stilstand in de bouwvak-bedrijven in het vorige jaar, nu van de De Clereqstraat op Sloten's grond gebied een straat is ontstaan van een kwar tier gaans. Een dergelijke straat dient 's avonds verlicht te worden. Een aanvraag daartoe door bewoners destijds gericht tot 't gemeentebestuur van Sloten had geen resul taat, doch de E. S. M. voorzag in de behoefte. Een twintigtal booglampen werden geplaatst aan de palen der electrische tram ende straat wordt verlicht tot 's nachts de laatste tram uit Amsterdam is gepasseerd. Er wordt druk langs den weg gebouwd. De E. S. M., nog meester van den weg, vergunt plaatsing van steen en andere bouwmaterialen op den weg, die voor publiek verkeer geopend is, door lossende vrachtkarren totaal gestremd Tal van zijstraten Van Rijnstraat, Reynier Claassenstraat, Van Speykstraat, Jan Evert- senstraat, M. H. Trompstraat, Jan van Ga lenstraat en Corn. Houtmanstraat zijn in be gin van aanleg. Voor grondaanvoer tot op hooging van straten en bouwterreinen zorgt alweer de E. S. M. Van de Jan van Galenstraat is men thans bezig met den aanleg van een weg parallel aan den Adm. de Ruyterweg, welke weg zich ongeveer bij de R.-K. Kerk met den hoofdweg weer zal vereenigen, 't Ligt in de bedoeling langs dezen weg tramlijnen te leggen, ten einde 't tramverkeer op den hoofdweg van oponthoud door zandtreinen veroorzaakt, te ontlasten. Plannen zijn in voorbereiding om den Adm. de Ruyterweg door verlenging van de Van Rijnstraat te verbinden met de terreinen aan den Baarsjesw^g, eigendom van een Haag- sche bouwmaatschappij en gelegen in het ver lengde van de Kinkerstraat. Plannen tot liet leggen eener brug daar ter plaatse over de Kostverlorenvaart zijn in be werking, en verwacht wordt doortrekking van de Amsterdamsche tram op Sloten s grondgebied langs de nieuw aan te leggen straten. HILLEGOM. Vierde conferentie. Gisterenavond hield de WelEerw. heer Kapelaan J. W. Brouwers, voor een tamelijk bezette zaal in „Flora" de vierde conferentie over „De Waarheid van den Katholieken Godsdienst met het Paus dom als grondslag". Na er op gewezen te hebben, dat zoovelen het leven doorgaan, zonder zich rekenschap te geven van de hoogste levensvragen, stel de hij de vraag of het wel redelijk is, dat niet te doen. Hij wees op den strijd tusschen ge- lof en ongeloof, zooals die zich in de pers en in de volksvertegenwoordigingen openbaart en releveerde hoe hij in de vorige conferen tie heeft laten zien, dat de Christelijke gods dienst de ware is. Maar nu zijn er vele meeningen en van die alle is er maar één de ware en dat is die van den Roomsch-Katholieken godsdienst Hi; toonde dit aan met de waarheid van het Pauselijk primaatschap. Dit bewees hij met de verklaring der tekst uit de H. Schrift, zooals we die bij den H.H. Mattheus, Joan nes en Lucas lezen. Met een heerlijke perora tie over de eenheid in den Katholieken Gods dienst, beëindigde hij deze laatste conferen tie. De heer Bulten sprak als secretaris van het Plaatselijk Comité der K. S. A. en als Voor zitter der R.-K. Debatingclub een hartelijk woord van afscheid tot den heer Sluis, voor zitter der K. S. A., bestuurslid der club. De ze antwoordde in een slotwoord op die toe spraak en sloot onder dank aan den Z.Eerw. Conferencier deze bijeenkomst. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Frans Jan, z. van G. Beijen en M. v. Os. Jannetje, d. van C. Molenaar en A. Linden- burg. Johanna, d. van D. Zandbergen en M. Vletter. Jan, z. van J. Kapleijn en G« Barnhoorn. Franciscus Joseph, z. van C. Kip ping en M. C. Noordermeer. Leonardus, z. van K. v. Kesteren en J. v. d. Meer. Adrianus Theodoras Joseph, z. van J. v. d. Noort en A. v. d. Voet. NOORDWIJK. Aanbesteding. Gisterenmorgen is ten Raad- huize alhier aanbesteed het maken van een betonbeschoeiing langs de Woensdagsehe Watering. Ingeschreven was door W. P. de Nie, te Noordwijk, voor 4257, C. G. J. Alkemade, te Noordwijk; voor ƒ4197, Joh. Postma, Haar lemmermeer, voor 3900. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. De Oranjefeesten. Op de Bestuursvergade ring der Oranjevereeniging is gisterenavond besloten om op de a.s. Maandag te houden algemeene vergadering vo'te stellen, dat dit jaar de oranjefeestvier)-" zal plaats heb ben op 31 Augustus en niet op den geboorte dag van Prinses Juliana. Dit besluit is een gevolg van de overweging, dat ongeveer half April toch wordt feest gevierd ter gelegen heid van de feestelijke ontvangst van Graaf van Limburg Stirum. Daar echter al meei- dere malen stemmen zijn opgegaan om niet in Augustus, doch op Julianadag feest to vieren, omdat het in Augustus te druk is bij de bloemisten, is het noodig dat a.s. Maan dag alle leden tegenwoordig zijn om dit be stuursvoorstel tegen te werken. WARMOND. Buitengewone vergadering van den gemeen teraad. Te elf uur gisterenmorgen had de vergadering van den Raad plaats, welke was uitgeschreven op verzoek van drie leden, de heeren Heyl, De Haas en Kruseman. Alle leden waren tegenwoordig. De burgemeester opende als voorzitter fle vergadering, waarop de notulen der vorige vergadering werden gelezen, die goedgekeurd werden. De Voorziter deelde hierop mede, dat naar aanleiding van de op 6 Februari j.l. aange nomen motie hem geen toestemming meer is verleend buiten de gemeente te blijven wo nen, en op zijn verzoek daartoe afwijzend is beschikt. Naar aanleiding daarvan heeft hij zich ge noopt gezien zijn ontslag aan te vragen. Na het bekend worden van de ontslagaan vrage zijn verscheidene leden van den Raad bij hem geweest, die daarover hun spijt te kennen hebben gegeven, en is ten slotte door bovengenoemde heeren van het recht, hun verleend bij art. 40 van de Gemeentewet. FEUILLETON. (naar het Fransch J 2.) Maar oene gedachte liet Hem geen' rust. Nimmer had hij de lage kuiperijen kunnen vergeten, die ziju ondergang hadden veroor zaakt, ook kon hij de oneerlijke medeplich tigheid van justitie en regeering bij die ge legenheid niet verkroppen. Een bittere haat was hem steeds bijgeble ven en hij had ééne gedachte. Toen zijn zoon groot was geworden deelde hij hem zijn plan mede. Hij wilde eene reusachtige geheime- vereeniging oprichten, die voor doel zou heb ben de onrechtmatigheden, de gewilde of niet gewilde dwalingen de laffe medeplich tigheid van justitie en maatschappij te her stellen en te straffen. Mijn vader had een levendigen ge=st, was enthousiast: hij wilde zijne plannen dadelijk verwezenlijken. Langzamerhand vormde zich om hem heen een kleine kern van aanhan gers, allen aan hem verbonden door een vree selijken eed. Al deze menschen, eerlijke lie den, die allen eene pijnlijke onrechtvaardig heid hadden te verduren gehad, poogden met buitengewoon veel ijver anderen te winnen voor het genootschap. Mijn vader gaf hun jtfild, die groote hefboom van alle mensehe- Ijjke werk, en zijn uitgebreide kennis, zijn vurig karakter, èn' taaie wilskracht onder-óf voorkomen, óf hersteld, of gewroken heli- steunden allen en lichtten hen voor op hun I ben. Onze leden zitten overal, behoor en tot weg. I alle standen der maatschappij. Hij was gehuwd met een Peruaaïisohe, Hoor eens, dit zal er u een Bewijs Van een jonge weeze, die hij had Bevrijd van de leveren: de huisknecht van uw neef Blan- tyrannie van een ha.telijken oom, door hem gard was een der onzen, en lichtte mij in om- ter dood te laten brengen, door de Broederstrent alles, wat bij den geëerden afgevaardig- der Gerechtigheid. Mijn moeder stierf, torn j de voorviel. Deze kreeg op een goeden dag ik geboren werd, en hij was het, die mij op- achterdocht, en ontsloeg! 0p hetzelfde oogen- voedde en mij vormde om hem op te vol-j blik èn huisknecht, èn keukenmeid èn kar gen in zijn moeilijke taak. Hij had dit kampmermeisje. [Welnu, degenen die Ln hun van Solepto ingericht, om er zijn hoofdkwar-1 plaats kwamen, behoorden alle drie tot onze tier van te maken en ook om de bewaarplaatsvennootschap, van het goud te behoeden tegen hebzuchtige! Jacques schaterde van lachen, vreemden. Mannen gekozen uit de trouwste J Dat was möoi!-— Dat was goed in el- aanhangers der vereeniging, van alle- natio-jkaar gezet, dat zaakje! Dus toen wist u naliteit, koninklijk betaald en bedreigd met alles wat de Blangards van plan waren? vreeselijke straffen in geval van verraad, j Absoluut alles.... En op het stoomschip maakten er de bezetting van uit. Ik wasliet ik hem bewaken door M. Sevaldo een nauwelijks .achttien jaar toen mijn vader, koopman, dien ik van den ondergang redde de ongeneeslijke ziekte, dia zijn gestel sinds door hem in te lijven in de gelederen der jaren ondermijnde, steeds voelende groeien,'Broeders der Gerechtigheid. Hij wasi het, die mjj aan hen voorstelde als hun chef, en hen i op mijn bevel, in de kamer drong van Bla,n- aan mij den eed liet zweren van volstrekbengard en op zijn bed, door middel van een trouw en lijdelijke gehoorzaamheid, waar-navoja, het waarschuwend teeken onzer vér mede zij gebonden waren aan mijn vader. j eeniging spelde. Hii ook, hij doodde het klei- Twee jaar later stierf mijn arme vader op Ine, hondje van uw nicht om te toonen dat onze hacienda van Sa.nta.-Lucia. i de Broeders der Gerechtigheid bereiken wat Een kort© ontroering maakte zich. van don zij willen, en dat zij treffen zonder medédoo- Miguel meester en deed zijn stem een weinig I gen.... trillen. Maar dadelijk ging hij voort: j Maar dat is afgrijselijk! zoo iets! zei- Omstreeks dezen tijd reeds waren onze aan- de Inès, die krijtwit was geworden, terwijl hangers zeer talrijk, niet alleen in Europa zij den jongen maD aanzag met een blik vol en Amerika, maar ook in andere doelen derongerustheid. wereld. Sinds dien zijn acht jaren verloopenj Zijt u bang voor mij, mejuffrouw? en wij zijn eene macht geworden. Ik zou u vroeg hij, zich tot haar neigend, zelfs niet bij benadering .liet getal kunnen Zij stond op, en wendde hare oogen af vlan noemen, der onrechtvaardighedendie yvij die schitterende blauwe oogappels, die Bene ontroering teweeg Brachten van aantrekke lijkheid en van schrik tevens. Ja,, u maakt mij Bangzeide zij bevend. Die geheime wraaknemingen, die geheimzin nige misdaden, dat eeuwige spionneeren... liet is afschrikwekkend I (Wat zegt u? Driftig sprong hij op; zijd Blik' fonkelde van zulk een geweldigen toorn, dat het meis je over het geheele lichaam' beefde. Misdaden?... SpionnendienstDurft u aldus mijn werk betitelen Hfj had ha;ar bij deto pols gegrepen en schudde haar hieftig heen en' weder. Ver st ij fd van schrik voelde Inès dat dB krach ten haar begaven en zij viel bewusteloos op den grond. Toen zij weder hare bezinning herkreeg, zag zij, Jacques, bleek van onrust, haar hoofd ondersteunen, en de goede Alonsa bracht haar oen fleschje azijn onder den neus Vlak bij haar, een knie op den grond, haar hand in de zijn© vasthoudend, bevend, zat don Miguel, wiens anstige en bedroefde blik haar vragend aanzag. Zij rilde van schrik en trok heftig haar hand terug, terwijl zij de oogen van hem af wendde) Don Miguel werd bleek. Ik verdien deze behandeling mejuf frouw. .Ik heb mij op een niet te noemen wijze te genover u vergeten. Het ©enige dat ik van n durf vragen, is de hoop te mogen koeste ren dat u mij eens moogt vergeten. r Ik ben niet boos op u, mijnbeer, zeide- zij, zonder hem aan te zien. Ik had ongelijk mijn geheele gedachte uit te drukken, zonder te bedenken, dat ik u kon kwetsen in uwe ge voelens. U denkt wèl te doen..,. Beschuldig u zelve niet, ik ben het, ik alleen, die de schuldige benGekwetst in mijn gevoelens of niet, hal ik ie beleefd heid niet mogen vergeten, die tegenover u in acht moest genomen worden. Maar ik ben gewoon aan de volstrekte ma,cht, de meest lijdelijke gehoorzaamheid om mij heen. en dat heeft mij onmachtig gemaakt, ook maar do minste tegenspraak of critiek op mijn da den te aanhooren.... (Wilt, u mij dus wel ver geven mejuffrouw? Thans zag' zij hem aan. En niet langer kunnende weerstaan aan den smeekenden blik van dediep blauwe geheimzinnige oogen, stak zii hem de hand toe. Ja, ik vergeef u volgaarne, mijnheer, want ik gevoel dat u een edel man zijt en dat het maar ©ene stonde was van vergeet achtigheid. Die ik immer zal betreurenprevelde don Miguel, met. zijn lippen even de kleine vin gers aanrakend van Inès. Een rood blosje teekende de bleeke wangen van het, meisje. Zij ging rechtop zitten op den divan, leunend op den arm van Jacques. Gevoelt gij u wat beter, Inès? vroeg dez-e, Ja, ja, ik zal nu wel gemakkelijk tot mijn kamer kunnen komen. (Wordt vervolgd.) NIEUWE HAARLE/Y\SCHE COURANT hadden gevat. Ondei- den val hielden zij el kaar nog vast omstrengeld, totdat zij mei een vreeselijke vaart op het trottoir terecht kwamen..

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 5