DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND In en om Haarlem. STADSNIEUWS. Kinderia&flisirest 29-@i»i3, Haarlem EERSTE BLAD. AGENDA. Aanbestedingen. jSfóste Jaargang. No. 7502. Bureaux van Redactie en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer 1425. Voor advertentiën en reclames bulten Haarlem en de agentschappen wende men zich tot RICARDO's Advertentie-Bureau, Ji. Z. Voorburgwal 242, Amsterdam, int. Telefoon 1020. Alle betalende «bocnés op dit blad, die in bet bezit eener verzekeringspolis zijn, zijn volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor: 1 Dit nummer bestaat uit twee bladen. Haarlemsche Alledagjes No. 234. AAN TE BESTEDEN, -ilalezing van den Gemeenteraad. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Haarlem Voor de plaatsen, waar een agentia gevestigd (kom der gemeente) Voor ae ovenge plaatsen in Nederland franco per post Afzonderlijke nummers 3,86 1,35 1,80 0,08 PRIJS DER ADVERT Sarris. Van 16 regels 60 cent (contant 50 oent) Iedere regel meer 10 cent Buiten Haarlem en de Agentschappen 15 cent per regel. (Buitenland 20 cent .Reclames dubbel tarief Dienstaanbiedingen 25 cent (6 regels), driemaal voor 60 cent (A contant.) GULDEN by jÉffMt 4 om.nnr u:: 41 liü ükS GULDEN bij levenslange onge Ja IBIS GULDEN b sobiktheid W" gA|||| overlijden, werken. 8®»®# WW ygp WW wijsvinger. GULDEN tij verlies van een hand of voet. GULDEN bij verlies van éen oog. GULDEN ba verlies van éen duim. verlies van één GULDEN b(J verlies van één anderen vinger. De uitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Ocean" Bijkantoor voor Haarlem de Nederiandsche Credietbank Nieuwe Gracht 11 .Vrijdag, 31 Maart. G e b o u w „S t. B a v o" R. K. Volksbond half 9 uur Hoofdbestuur. Half 8 uur Ex ploitatiecommissie. Half 9 uur Propaganda- ciub. Half 9 uur Metaalbewerkers St. Eloy. Half 9 uur Sckildersvereeniging St. Lucas. Gebouw Ambacbtsscbool 79 uur Ten toonstelling van teekeningen. Brongebouw van half 8—10 uur Teekeneollege „Kunst zij ons Doel" vierde kunstbeschouwing. Soc. „V ereeniging" 8 uur Haarlem's a Capellakoor Concert. Teyler's Stichting op de gewone Museumtijd'en Buitengewone tentoonstel ling van teekeningen en schetsen: Holland- sche school 16de eeuw. Goltzius en anderen; Fransche school 17e en 18e eeuw, Watteau, Boucher, enz. BisschoppelijkM u se u m (Jansstraat 79). Geopend eiken dag van 10—5 uur. tegen 'betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zaterda gen, Zondagen en R.-K. Feestdagen. NOORDWIJK. Gemeenteraadsvergadering half 3 uur. AUTOMOBIEL-KLACHTEN. We hebben ons al eens meer tot tolk ge maakt van de (o. i. ook zeer gerechtvaardig de) klachten van talrijke bewoners van het Kleverpark over de dolzinnige vaart, waar mee verschillende Bloemendaalsche chauf feurs door deze stadswijk naar het station rennen. Door toedoen van onzen burgemeester, zélf hartstochtelijk automobilist, is onze stad ver schoond van de inderdaad leelijke groene en roode borden, die voor dezen of genen weg een maximum-snelheid aangeven. Maar het wordt o.i. toch tijd, dat men zich ga afvragen of we toch niet het leelijke op den koop toe zouden moeten nemen, om ten minste de automobilisten eenige matiging te leeren! Men zegt nu: de gewone tegenwerping! er gebeuren toch geen ongelukken? Neen, maar vooreerst is dat in de Van Ostadestraat en op den hoek bij den Schoter- brug waarlijk vaak op bet nippertje af. En voorts behoeft toch zeker het oude spreekwoord van het kalf en den put niet bewaarheid te worden? Een feit is, dat de Bloemendaalsche auto's vroeg of laat eens door hun dolzinnige vaart op den Schotersingel en aangrenzende stra ten, die steeds dichter worden bebouwd, slachtoffers zullen maken. Zal men dan maatregelen nemen? O. i. is het beter, te voorkomen dan achter af te moeten ingrijpen! PERSONALIA. Aan de openbare lagere seliool te Zaan dam, is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres mej. J. Balkenende, van bier. GROOTE HOUTSTRAAT-VEREENIGING. De Groote Houtstraatvereeniging hield gisterenavond in cafe „Neuf" eene algemeen© vergadering. De Voorzitter opende deze met 'n woord van welkom aan de aanwezigen, en drukte er zijn spijt over uit, dat, blijkens de kleine opkomst, slechts weinigen iets voelen om het wel en wee van de Groote Houtstraat te behartigen. De notulen van de vorige vergadering wor den voorgelezen en goedgekeurd. Medegedeeld werd dat op bet door de veree- niging aan den Raad gerichte adres, inzake de bestrating der Groote Houtstraat, nog geen antwoord is ontvangen. Daarna bracht de secretaris. Mr. H. Pli. 't Hooft een kort jaarverslag uit. Er viel wei nig belangrijks voor. De avondstemming verbeterde blijkbaar, dank zij vooral het meer actieve optreden der politie. Aan het einde van dit verslag gaf de secretaris zijn voorne men te-kennen om te bedanken als secretaris. De penningmeester deelde mede dat de vereeniging op het oogenblik 98 leden telt. Een batig saldo is in kas van ƒ541.37 en een halven cent. De heeren Keelenbrink, Bijleveld en Franken worden aangewezen om de reke ning en verantwoording van den penning meester na te zien. Overgegaan wordt tot de verkiezing van twee bestuursleden in de plaats van de perio diek-aftredende leden, de heeren P. Langeveld en Mr. H. Ph. 't Hooft, welke laatste zich niet meer herkiesbaar stelt. Op een desbetreffende vraag door den voorzitter en uit den boezem der vergadering gedaan, antwoordt de beer H. Pb. 't Hoofft, dat hij bij zijn voornemen om zich niet meer herkiesbaar te stellen, moet blijven. Tot be stuurslid wordt gekozen de heer Bosman en de heer P. Langeveld wordt herkozen. Bij de rondvraag deed de beer Van Zanten opmerken, dat, wanneer de electrische tram door de Gierstraat zal rijden, geheel het wa genverkeer door de Groote Houtstraat zal komen. Nu reeds wordt de breedte, de hoog te enz. van uithangborden, schermen, door de gemeente bepaald, en nog worden zij be schadigd door voorbijrijdende wagens, doch dat zal veel erger worden, wanneer er een tram rijdt door de nauwe Gierstraat. Besloten werd eene bespreking te houden over deze en andere aangelegenheden met den Directeur van Openbare Werken. Niets meer aan de orde zijnde, werd de ver gadering gesloten. GYMNASTIEKUITV OERING. Wat leven en beweging, wat dartelheid en kleurenmengeling gisterenavond wederom in den Schouwburg, waar door leerlingen van de Kweekschool voor onderwijzeressen, de Rijkskweekschool voor nderwijzers en de Rijksleerschool, een gymnastiekuitvoering werd gegeven ten voordeele van de Kinder- vacantiekolonies en onder de uitstekende lei ding van den beer J. A. van der Boom. Men stelle zich voor: het tooneel van voor tot achter gevuld met vroolijke, levendige jongens en meisjes, nu on dan nauwelijks ln bedwang' te houden of tót bedaren te bren gen door den kranigen leider. Alles verliep evenwel in de beste orde en we weten waarlijk niet wat het meeste te zullen prijzen: óf de vrije oefeningen op de plaats der jongeren, of de forsche toeren der grooteren, 't was alles even mooi en ordelijk, maar toch mag wel hijzonder vermeld worden de „Juliana-rei" door meisjes van de 5e—7e klas der Rijksleerschool, die onder het zingen van een lied ter eere van prinses Juliana, liepen en zwenkten en huppelden, dat het een lust was. Namens de Haarlemsche afdeeling van het Centraal Genootschap voor Kinderlierstel- lings- en Vacantiekolonies, werd aan den heer Van der Boom een lauwerkrans aangeboden door Mej. J. M. van der Chijs, die daarbij in eenige toepasselijke woorden èn leider èn leer lingen huldigde, dankte en gelukwenschte. Het was wederom een succesavond en er was geen plaatsje onbezet. Ook onzerzijds hulde a^n den heer Van der Boom en zijn kranige leprlingen! SPOORWEGMAATSCHAPPIJ HAARLEM—ZANDVOORT. De Haarlem—Zandvóort Spoorwegmaat schappij had in de maand November 1910 een opbrengst aan reizigers van ƒ1.983.07, aan goederen 286.43 en aan diversen 62.63, te za- men 2.332.24. Dit is per dag en per kilome ter f9.15. „MUZIKALE VRIENDENKRING" De muziekvereeniging „Muzikale Vrien brengt, behoorde dit nummer tot het beste wat 't eerste deel van den avond ons bracht. Mej. Johanna Klippink, sopraan uit Am sterdam, was soliste en zong o.a. Wagenaar's „Lied", en „Madonnakindje" van Cath. van Eennes. Een heel goede stem, in de hoogte mooi, in lagere registers soms minder vol. De voordracht was niet kwaad, soms werkelijk muzikaal, hoewel in 't algemeen wat meer fijnheid van uitspraak en teederkeid van op vatting wel gewenscbt was. De heer Wolter» zelf speelde Sarasate's „Faust-fantasie". De heer Wolters' begaafdheden als solo-violist zijn bekend en, méér dan in Sarasate's vilde Mephisto-fantasier, die door Wolters met al de zuiverheid van techniek en brutale kleurig heid (die door deze sclioolrijderessenmuziek geëischt wordt) werd voorgedragen liact onze solist gelegenheid zijn warm sentiment en verfijnde muzikaliteit te doen genieten in Godard's „Berceuse" die hij als toegiftje speelde. De heer Henk van Breemen, die ook zijn medewerking verleende in Haydn's Sympho- nie begeleidde de solisten op de hem el- gen hoogst-artistieke wijze, 't Spreekt van zelf, dat hem een groot succes ten deel viel. Zeer in den smaak vielen ook de nummers, welke het orkest speelde na de pauze: o.a. Ouverture „Die Zigeunerin" van Balfe, en behalve enkele kleinere nummers, waaronder de Serenade van Haydn, de „Freischütz"-fan- tasie, vaii Weber. 't Was een heel goede avond, en wij hopen spoedig en geregeld meer goede concerten te liooren van deze sympa thieke vereeniging. H. F. ANDRIESSEN. E. R. K. Naar wij vernemen zijn op de jongstleden - aandeelhoudersvergadering der E. R. K. Le denkring", die al lang in Haarlem bestaat, vensverzekeringmaatschappij, gehouden ten en voortdurend lang nïed «nyerdienstelijk uit- kantore dier maatschappij in het Kleverpark to Haarlem, met algemeene stemmen gekozen tot Commissarissen der Maatschappij de hee- voeringen geeft, kwam gisterenavond in „De Kroon" met haar eerste concert onder haar nieuwen leider: den hekenden Amsterdam- schen violist M. Wolters. Met heel veel lof en groote waardeering mogen we spreken van de warme toewijding in artistieken en practisch enzin van dezen dirigent, dien we kennen als een ernstig en beschaafd musi cus, en we twijfelen niet of deze vereeniging zal, wanneer blijft gewerkt worden in dezen geest van animo, een hoogen trap van betee- kenis bereiken. V/at de vereeniging ons giste ren te hooren gaf, was over het geheel geno men zeer verdienstelijk, zeer prijzenswaard. Ja we weten wel dat een onhandig stuk als 't voorspel van de 3e acte der opera Kunl- hild, van Kistler, heter nog uit te voeren was wat gelijkheid van toonkleur en algemeene voordracht betreft, maar met veel routine, ijverig studeeren, wordt dit ongetwijfeld be reikt. De heel- artistieke opvatting, die de heer Wolters duidelijk blijkbaar heeft van fijne stukken, als de twee „Elegische Melo- diën" van Eduard Grieg, bleek nog niet ge heel in zijn orkest doorgedrongen, nochtans ging de uitvoering vlot en geregeld. Twee deelen van Jos. Haydn's 2e Symphonie werden heel goed voorgedragen, en ondanks enkele onzuiverheden in samenklank, die een eigen aardige bezetting van strijk, één fluit, vleu gel en harmonium altijd onwillekeurig moe ren: Mr. Dr. Jan van Best, te Eindhoven, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, Mr. Dr. Henri van Groenendaal, griffier der Prov. Staten van Overijsel, te Zwolle, en Dr. Cl. Meuleinan, arts- gynaecoloog te Lei den, lid van den Gemeenteraad aldaar. MAATSCH. TOT BEY. DER TOONKUNST Als derde uitvoering in dit seizoen zal het afdeelingsbestuur van Toonkunst, waarschijn lijk op Vrijdag 5 Mei a.s, in de Groote Kerk alhier, een kerkconcert houden, waarbij be halve de Zangvereeniging der afdeeling, als solisten zullen medewerken Mej. Tilia Hill, sopraan, te Berlijn, en de heeren Jac. van Kempen, tenor, te Bloemendaal, en Louis Robert, orgel. Ook zal het afdeelingsbestuur een andere en betere wijze van plaatsbespreking voor hare uitvoeringen in de concertzaal van de Veree niging in overweging nemen. DE EERSTE AARDBEIEN. Ons werd hedenmorgen een kistje met aard beien getoond, prachtige vruchten, in de kwee- kerij „Bentveld" in den Aerdenhout geteeld en bij den heer F. Beelen, Kruisstraat, verkrijg baar. Als ddt nu niet vroeg is buitenmate, dan welen .we het niet! TYPOGRAPHISCHE STUDIEKRING. De Typographische Studiekring Haarlem houdt ter gelegenheid van zijn driejarig beslaan, in de Bovenzaal van hel gebouw „Vooruitgang" aan de Smedestraat eene tentoonstelling. Ten toongesteld zullen worden verschillende werk stukken van firma's hier ter stede en daar buiten. De expositie wordt Zondag as. geopend. ONZE WINKELSTAND. Het is misschien niet .ondienstig er nog even aan te herinneren, dat het heden de laatste dag is der expositie in het nieuwe kinderconlectie- nxagazijn der firma Gez. Schoos (J. J. Brink man) Anegang 19. Gaarne sporen wij onze stadgenooten aan niet te verzuimen die sierlijke expositie te gaan be zichtigen: zij is het overwaard. Morgenavond 7 uur wordt de nieuwe zaak definitief geopend. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Ter kennis van den Centralen Gezondheids raad kwamen in de week van 22 tot en met 28 Maart de volgende gevallen van besmettelij ke ziekten, in de provincie Noord-Holland: Roodvonk: Haarlem 1, Castricum 1. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: C. Bottelier, Smedestraat 47, een portemon naie met inhoud; J. J. Groenendaal, Jan Steenstraat 22 een lorgnet; C. van der Voort, Lange Wijngaardstraat 15, een jongensjas; P. Sckreuder, Saenredamstraat 37, een streng sajet; W. F. Kuotter, Oranjestraat 194, ecu breikous; G. Cornelisse, Saenredamstraat ölrood, een bril; M. Koppen, Zomervaart 1, een blouse; D. R. de Jong, Aelbertsbergstr., 40, een portemonnaie met inhoud; F. Strij- boscb, Vooruitgangstraat 9rood, een dubbel tje en 5 eenten. W. van Leersum, Jan Steen- straat 14, een 3 O-ritten boekje E. N. E. T.; H. Ploeger, agent van politie, Gen. Joubertsir. 45, een glacé handschoen. VAN ONS KANTONGERECHT. Vrijgesproken. De tooneeldirecleur Joh. S., die was bekeurd omdat hij in strijd met de arbeids wet, een meisje van nog geen twaalf jaar had doen medespelen in zijn tooneetspel: „De man met de wassen beelden," is gisteren vrijgespro ken. De adjunct-inspecteur Koker, die den di recteur bekeurde, had in zijn proces-verbaal den naam genoemd van het meisje. Bij onderzoek bleek echter dat niet Fr. H., zooals in het verbaal stond, doch het dochtertje van S., had medegespceld. Het O. M. vroeg vrijspraak. (Zie Stadsnieuws verder op in dit Blad.) Vrijdag, 31 Maart. MEERENBERG 11 uur door het Dag. Bestuur uit de Comm. van Toezicht Zoete melk, geraamd op circa 500 Liter per dag. Roomboter, geraamd op circa 200 K.G. per week, en Karnemelk, geraamd op circa 47000 Liter per jaar. XII. Om nu eens met het allerlaatste al is kt rn.i. niet het belangrijkste deel der discus sie van de raadsvergadering van gisteren te beginnen: de heer Bregonje, die een ijverig man is, heeft aan den lijve gevoeld dat men in een vergadering van den gemeenteraad duchtig beslagen ten ijs moet komen, zoo men een ander den mantel wil uitvegen, en dat met losse beweringen, die voor een of andere vergadering misschien goed zijn, men in den Raad geen medelid kan afkammen! Dan krijgt men zelf den kous op den kop! O lieve hemel, wat werd de heer Bregonje, die zoo aanvallend-uitdagend tegen wethou der Loosjes optrad, in een oogenblik uitge kleed! Hij dacht daar zoowaar eens den heer Loosjes te kunnen pakken, en hij werd zélf geknepen, zóó dat zijn medeleden hun schou ders ophaalden! De goede heer Bregonje, die natuurlijk aan den radicalen kant is, is na tuurlijk ook tegen de „ambulante" school hoofden. En daar had de heer Loosjes in de vorige vergadering op de vraag van den heer Van de Kamp, sprekende over 't hoofd der school voor zwakzinnigen, het zoowat-histo- .i'iseh-pakkende antwoord gegeven: „Hij snakt ernaar om ambulant te wezen!" De heer Bregonje had dat eens uitgepluisd, en deed nu een poging, om dit schoolhoofd toch als voorstander van „het hoofd voor de klas" te doen doorgaan. Maar in zijn ijver ver- Sat hij, dat het bedoelde schoolhoofd natuur lijk uit en te na met den wethouder en de Commissie van Toezicht over de zaak gespro ken heeft en.... dat hij nu óf zichzelf óf het schoolhoofd in het nauw bracht nmt zijn vol komen nutteloos napleiten! 't Gevolg was dan ook dat de heer Van Styrum, die bij zulk een (gelukkig zeldzaam) geval de openbare mee ning in den Raad pleegt te verkondigen, met 'n duidelijk-hoorbaar ophalen van z'n neus ertelde dat dit optreden van den heer Bre gonje „allesbehalve gelukkig" was, eu dat de burgemeester met onnavolgbare naieviteit den heer Bregonje zoetsappig beduidde, dat deze vermoedelijk de portée van z'n eigen woor den niet zoo goed begreep, en hem vroeg.... of hij maar liever eens precies op schrift wou zetten, wat het bedoelde schoolhoofd had gezegd! De Raad proestte het uit bij deze aller merkwaardigste en fijne afstraffing. Intussclien vermoed ik, dat het bedoelde schoolhoofd den heer Bregonje allesbehalve dankbaar zal wezen voor zijn optreden! Zoo ziet men, dat tact en goede voorbereiding in den Raad toch onmisbaar zijn, als men desnoodsdrkiaffo-Hk,dgldtö.;ox zijn, als men den mond wil opendoen, en wie deze eigenschappen vooral moet bezit ten, is wel de voorzitter van den Raad, de burgemeester! Nu kan gezegd worden, dat Jhr. Boreel die beide in kooge mate bezit, en daarnevens nog die innemende beminnelijk heid, die onvermoeide aandacht, die oplet tendheid en voorkomendheid, die een goed lei der van een lichaam als de gemeenteraad is, bezitten moet om zelfs hen die het niet eens zijn met zijn inzicht, toch groote waardeering te doen koesteren voor zijn persoonlijke ga ven. Dat bleek nu dezen keer eens heel duidelijk het geval te zijn. Want nadat de burgemeester het Koninklijk Besluit van zijn herbenoeming bad medege deeld, bracht de heer Van Styrum, als oudste raadslid, Jhr. Boreel een gelukwensch, die volstrekt niets conventioneels of officieels had, maar die blijkbaar uit het hart voort kwam. En de Raad 't was te voelen ging ^*an harte met die hartelijke woorden mee. Ook was Jhr. Boreel's antwoord en dankbe tuiging weer zoo geheel naar zijn aard: hij wees niet op de moeilijkheden van zijn ambt, maar wel op het gewicht ervan en de eigen verantwoording die steeds grooter wordt! In derdaad, met was een aardig moment, dat Jhr. Boreel nog eens beeft doen zien hoe lilj als burgemeester, natuurlijk vooral door hen, die nader met hem in aanraking komen in den gemeenteraad, als beminnelijk mensch en bekwaam leider wordt hooggeacht! Na die hartelijkheden en geiukwenschen kwamen ineens de nuchtere zaken aan de orde. En 't eerste was een restje van de vu rige maal: de stemming over het voorstel van B. en W. om de fontein in den Hout op te ruimen en daar het plantsoen te veranderen, een zaak die zooals men weet de vorige maal onbeslist was gebleven. Toen was bet 1414, nu bleken sommigen bekeerd vóór het behoud der fontein, en een paar waren er nu meer aanwezig: met 16 tegen 14 stemmen werd het voorstel geketst. Met deze stemming stond natuurlijk nauw in verband de vraag, of men het aanbod van „Verfraaiing", om de fontein op hare kosten te herstellen, zou afwijzen of niet. Het bleek, zooals te ver wachten viel, dat meerendeels de zelfde leden die bij de eerste stemming te gen het voorstel waren geweest, nu ook het aanbod wèl aanvaarden wilden. En bij ben voegden zich nog als kampioenen voor het behoud der fontein de heeren Spoor, Seignet- te, Thijssen, van den Berg en De Braai. De heeren Levert en Tjeenk Willink verander den, om m. i. onnaspeurlijke redenen, van opinie tusschen deze beide stemmingen! En fin, de conclusie is dat de fontein er blijft, en dat ook de heer Springer wel in zeker opzicht zijn zin zal krijgen, want het bleek ten slotte uit de discussie, dat het eerste vo tum, om de verandering van het plantsoen daar ter plaatse af te stemmen, niet zoozeer ten oorzaak had gehad een afkeer van die verandering, als wel liefde voor de veelbe sproken fontein! Zoo zullen beide partijen nog op 't einde voor 't grootste deel hun zin krij gen kan het mooier, vraag ik? Het speelveld achter de Kathedraal van Sint Bavo, dat een vijf en twintig duizend gulden moet kosten van ophooging enz. in derdaad géén kleinigheid! ging erdoor zon der een enkel woord sprekens. maar over bet bedrag van 9 dat de electrische taxi-au to's als recognitie zullen hebben te betalen, werd een goed half uur geboomr. Ja, de Raad kan soms vreemd doen. Die recognitie van 9 per jaar, één gulden per auto, had heel wat in. De heeren Spoor en Van Styrum vonden het te weinig voor een monopolie, en brachten *lit bedrag in ver gelijking met wat de aapjes-koetsiers op bet Stationsplein betalen. De heer Van Styrum deed zelfs een voorstel om er 25 per auto van te maken, een heel willekeurig bedrag inderdaad, dat nog absoluut niets leek naar dat, wat de huurkoetsiers moeten geven. De heer Van Styrum durfde dus de consequen tie van zijn meening blijkbaar niet aan, an ders had hij van de stationeerende ataxen minstens 'tzelfde bedrag moeten eischen dat de stationneerende aapjeskoetsiers moeten be talen! Nog een andere kwestie deed zich bierbij voor: de beer Thijssen verloochende zijn roe ping als administratief rechter niet, en meen de dat het woord „retributie", als benaming voor de ƒ1.— die per auto betaald moet wor den, niet in den haak was. Inderdaad: retri butie beteekent, dat daartegenover een te- genpraestatie van de gemeente staat, en nu zochten de Voorzitter en de heer Thiel, die als juristen 't bezwaar van den heer Thijssen heel goed snapten de niet-juristen voelden er blijkbaar al heel weinig voor die tegeu- praestatie in het feit, dat de gemeente poli tietoezicht moet houden, maar.... de schat ting van de kosten daarvan op ƒ1.per auto per jaar, is toeh wel wat erg oppervlakkig. De burgemeester vond bovendien, dat de re tributie kon worden geheven voor de „erken ning" van het staanrecht, doch ook die uit legging lijkt me niet wel verdedigbaar! Eer lijk gezegd begrijp ik dan ook niet goed, waar- om de beer Thijssen het woord „retributie"' niet voorstelde te veranderen in een ander woord, dat de Gemeentewet niet zoo met na me noemt, b.v. „recognitie" of iets dergelijks. Enfin, ten slotte werd goedgevonden, dat de „retributie" zou worden gehouden voor de opbrengst van de vaste standplaats, óók een fictie natuurlijk, vooral als men ze ver gelijkt met wat voor zoo'n zelfde standplaats de aapjes betalen en de heer Thijssen nam daar genoegen mee. Nog twaalf van de 30 aanwezige leden von den, dat de Ataxen wat meer moesten over hebben voor bet „voorrecht" om ons Haar lemmers te vervoeren, maar gelukkig was de meerderheid vóór het voorstel van B. en W. om de 1.— voldoende to vinden. Anders ik meen dat zeker te weten zou de Atax- inaatscliappjj beleefdelijk voor 't aanbod heb ben bedankt, en bet spreekwoord van ,,'t on derste uit de kan" was dan van toepassing geweest! Voor de andere punten van de agenda ver wijs ik naar bet uitvoerige raadsverslag, ln het Tweede Blad van heden opgenomen; al leen dit zij hier nog gememoreerd: de lieer Van de Kamp heeft zich zeer verdienstelijk gemaakt voor de hengelaars, en als hij vroeg of laat eens eerelid wórdt van den Nederlantl- schen Hengelaarsbond, dan weet men nu waarom! Hij heeft zoo'n onderscheiding ten volle verdiend, ook al kon hij op dit oogen blik voor de amateur-hengelaars nog niet al les verkrijgen, wat hü vroeg!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 1