SANGUINOSE. BUITENLAND. BINNENLAND. Sociale Berichten. 13e Centrale Raadsvergadering der Haarlemsche R. K. Diocesane s-vereeniging. zuiuer plantaardig uersterkingsmiddel. Wat de geneesheeren zeg gen over de Sanguinose. Wacht u voor namaak! Wat de gebruikers zeggen over de Sanguinose. GEMEENSCHAPPELIJKE [WATERLEIDING^ De kwellingen van Eczema. OVERZICHT. Ondanks de verachtelijke bewoordingen, waarin president X>iaz van MEXICO zich. over de rebellen uitliet, schijnt bet toch, lat hij thans door de ondervinding wijzer is geworden. In het Congres las de president staande een 'ocument voor, waarvan de voorlezing jwee volle uren duurde en waarin hij o.a. voorspel de, dat het thans spoedig gedaan zal zijn, met het oude regime, waaraan ziin naam on afscheidelijk verbonden is. Hij verklaarde zich tegen de herverkiezing der hooge amb tenaren. Een wetsontwerp zoo verzekerde hij, zal worden ingediend, waar voor alle bevoegde burgers de gelegenheid wordt open- steld, mede te dingen naar hooge staatsbe trekkingen. Hij achtte ook den tijd geko men, dat er een eind komt aan de misbrui ken der ambtenaren en dat de groote land goederen verdeeld worden, want hij is er van overtuigd, dat de vigeerende agrarische wetten er niet weinig toe hebben bijgedra gen, dat veie burgers, die zich verongelijkt gevoelden, zich aan de zijde der opstandelin- lingen schaarden. Zoo zien de liberale Mexicanen dan die verwachtingen verwezenlijkt, die zij koes terden van de jongste wijziging in het ka binet en het is alleszins begrijpelijk, dat de redevoeringvan den president, zooals de bladen melden, met vreugde in Mexico's hoofdstad is begroet. De Amerika ansche staatslieden, die met belangstelling den gang van zaken in Mexico volgen, schijnen, al waardeeren ze ook in principe het door pre- -ident Diaz betoonde liberalisme, toch eerst- de resultaten daarvan te willen afwachten, alvorens hun meening ten beste te geven. Deze terughoudendheid schijnt des be meer gerechtvaardigd, daar, volgens de laatste be richten, de toestand in de oproerige streken les he halve rooskleurig is. Men zegt, dat Madero steeds hoogere eiseben stelt en dat hij en zijn part-ijgenooten nog voor een on af zienba ren tijd den strijd kunnen blijven deervoeren. Omtrent den toestand in MAROKKO valt weinig nieuws te vermelden. Tal van min of meer sensationeele geruchten doen de ronde, waarvan wij de voornaamste hier volledig heidshalve weergeven. Het meest geloofwaardig lijkt ons een he- richt uit Tanger aan de „Daily Telegraph". Volgens dit berioht, zoudeu de vreemde con suls te Fez eene bijeenkomst gehouden heb ben, waarin met het oog op den kritieken toe- tand zou zijn besloten, dat de Europeesehe k o on ie de stad zal verlaten en onder sterk ,-eorta naar de kust zal vertrekken. Volgens een telegram uit Tanger aan de '5etit Parisien" liep daar echter reeds het rucht, dat de Ait Youssi en de Beni M' r zich met de Hyaina zouden hebben. Igens een andere lezing zouden de viziers t' de poorten geopend hebben om oproer e vermijden. Andere geruchten melden ons dat Moei ai afid zou zijn gevangen genomen en ont- nd en dat een nieuwe Sultan zou zijn uit kepen. Deze, een afstammeling der kei- rs van Marokko, wordt soms Moelai Is- na, 1 en soms Moelai Abd-el-Aziz genoemd. Al deze gebeurtenissen zouden zich reeds op 20 Maart hebben afgespeeld. Bevestiging van deze geruchten js echter niet te verkrijgen.; [Wie na al de alarmeerende berichten, die daaromtrent reeds gemeld werden, nog twij felen mocht aan den buitengewoon ongunsti- gen toestand, die op het oogenbiik in POR TUGAL heerscht, moge door de volgende teekening', die in een nieuwen brief de be richtgever van de „N.R.Ct-J' als een wel ingelicht personen geeft, een duidelijk Jbeeld van dien toestand krijgen.; Alfonso Costa, Cdie zooals men weet eenigen tijd „op verlof' is) is er niet meer Hij is er nog altijd, en al heeft hij in het vcoroopige bewind weinig meer mee te pra ten als hij eens zijn verlof niet verlengde), op straat is hij nog altijd de baas. Het straat- vdk vereert hem. „En dat is het juist wat verontrust Ge heel Lissabon verkeert in staat van zenuw achtige opwinding, die bijna aan angst grenst Men vreest en voelt dat er iets op komst is men weet niet wat. Een zeker instinct zegt ons, dat er een onweer nadert. Zóó sterk, dat de zenuwachtige angst der bezittende klas sen te Lissabon aan het belachelijke grenst. Er zijn bijna geen safes in de banken meer te krijgen, ieder die wat geld te bewaren beeft, zoekt safeloketten, of èe brandkas- i -n van goede vrienden om, zijn effecten en sieraden op te bergen. „En wat men verwacht? Sommigen, wat erg pessimistisch gestemd, spreken van iets als een Barthelomeusnacht, (deze kwalifica tie voor rekening van den berichtgever), van aoord en doodslag onder de republikeinen; an een aanval der rowdy-eiementen op de zittende klassen; of van een poging door iff ons o Costa pm zich van de alleen-heer schappij meester te maken. „Anderen zien de toekomst minder donkbr in, maar gelooven eveneens aan gewelddaden van de zijde der teleurgestelde radicale ele menten, en er zijn nog maar enkele optimis ten, die durven beweren, dat alles goed gaat. [Wie men ook spreekt: „Het gaat slecht met de republiek", is hun eerste antwoord. Zelfs menschen, die mij vroeger stralend ver telden: „Nu zal alles goed gaan,!." zetten lonkere gezichten, „Een oud-minister van de monarchie, sinds October in republikeinschen dienst, zei mij gisteren nog: „Arm Portugal, de monarchie heeft ons land in den sloot geholpen en die republiek is nu bezig Set land lood aan de voeten te binden!" En hij was het ook, die mij de woorden in den mond gaf: „De mo narchie heeft zelf de republiek gemaakt, nu is de republiek bezig de monarchie te her stellen."-^ Ik verwacht dat de SANGUINOSE, wanneer zij genoegzaam bekend zal zijn, de gewone Staal- preparaten zal verdringen, die zoo dikwijls zon der uitwerking zijn. Hall. Dr. ALP. DE VRIESE. Ik heb de SANGUINOSE soms in enkele da gen zien doen, waar gewoonlijk evenveel weken voor noodig zijn. Brussel. Dr. AUG. ALEXANDRE. SANGUINOSE, kost per flacon fL50,6 flacons f8.-, 12 flacons I 15.—, Verkrijgbaar bij de meeste apothekers en goede drogisten. Meer dan tien jaren is nu de SANGUINOSE in den handel. In dien tijd hebben we zeker vijf en twintig middelen zien komen, en ook weer zien gaan. Maar informeer eens bij Onze wederverkoopers, en ze zullen U zeggen: „de SANGUINOSE maakt zich voortdurend nieuwe Vrienden". Dat komt, omdat de Sangvmoie heeft gehouden wat tij heeft beloofd. VAN DAM en Co. Den H«ag. „Mijne dochter had al langen tyd erge hoofd pijn; en zag zeer bleek, maar na het gebruik van drie flesschen Sanguinose (door mij gehaald bn den heer A. VAN TUYLL, Paleisstraat) is zi) geheel veranderd, en zoo goed als geheel hersteld. Tollenastraat 85, Amsterdam. Wed. PETERS. Ik leed aan bloedarmoede en zenuwachtigheid, sliep slecht en had geen eetlust; maar na het gebruik van eenige flesschen SANGUINOSE ge voel ik mij veel beterde eetlust is teruggekeerd en de slaap wordt weer verkwikkend, zoodat ik bepaald met SANGUINOSE wensch door te gaan. Lambertusstr. 39 a. Mej. Th. DE BOER, Rotterdam. wilde. Door den plotseüngen schok vloog de au lo legen een boom aan e:i werd zoa goed als verbrijzeld. De kardinaal had een paar lichte verwondingen gekregen boven zijn neus terwijl zijn voor and en uitgebroken waren. Enkele oogenhlikken bleef de kardinaal waarschijnlijk tengevolge van den schok in bezwijming. Toen hij weer bijkwam, vroeg hij dadelijk naar de bedelares, die geheel ongedeerd was. De kardi naal werd op een hoeve in de buurt verpleegd en zal waarschijnlijk een dag of veerlien rust moeten houden. De chauffeur klaagde over in wendige pijnen. Een spocrweg-ongeluk. Tusschen het Pad- dingion Station en Westboume Park, heeft giste ren op de Great Western Railway een spoor wegongeluk plaats gehad, waarbij een persoon gedood en verscheidene andere werden gewond. Een trein voor Wycombe reed tegen een loco- molief van een goederentrein, die op een kruis lijn stond en wierp deze buiten de rails. Toen de trein stopte, kwam men tot de ont dekking. cat door den geweldigen schok verschei dene reizigers gewond waren; een tweetaL zóó ernstig, dat zij dadelijk naar een gasthuis moes ten worden overgebracht, waar een van. hen spoedig aan zijn wonden overleed. De andere gewonde passagiers konden ter plaatse geholpen worden. Het Belgische Koningspaar. Volgens Bel- sche bladen zullen koning Albert en zijn gemalin omstreeks 25 April van hun Egyptische reis te Brussel terugkeeren. Hunne reis zal dus nog iets langer duren dan aanvankelijk gedacht werd. Het anto-ongelnk met Kardinaal Mercier. Omtrent het auto-ongeluk, waarvan kardinaal Mercier bijna het slachtoffer geworden is, mel den Belgische bladen nog enkele nadere bij zonderheden. De kardinaal reed in de buurt van Jotibois bij Waterloo, toen de chauffeur opeens een bede lares op den weg zag, voor welke hij uitwijken EEN STANDBEELD VOOR DEN KONING STADHOUDER WILLEM III. Het gewestelijk comité voor Zuid-Holland heeft Maandag vergaderd onder leiding van den heer F. B. 's Jacob, die in plaats van wijlen mr. Palijn lot voorzitter werd gekozen. Met meerder heid van stemmen werd besloten, dat de in Zuid- Hol land verzamelde gelden voor het standbeeld zullen worden afgedragen aan liet hoofdcomité, uitsluitend met het oogmerk om verdeeldheid te \oorkomen, doch onder ernstig protest tegen en afkeuring van de handelwijze van het hoofd- eomité inzake de vaststelling van de plaats, waar het standbeeld zal" worden opgericht. Zocals men zich herinnert, heeft het hoofd comité als die plaats Breda aangewezen, het geen bij sommige gewestelijke comité's, dat van Zuid-Holland in de eerste plaats, zooveel tegen stand heeft gewekt, dat er ernstig over gedacht werd de verzamelde .gelden niet aan het hoofd comité af te dragen, indien niet de gelegen heid werd geboden om de op. Breda gevestigde keuze te herzien. EERSTE KAMERl; De Eerste Kamer hield hedenmiddag1 ten 2 uur ,een openbare vergadering! tot het af doen, van, genige kleinere wetsontwerpen» UIT DE STAATSCOURANT, Bij K B. is met ingang .van 1 April, Rij den raad van toezicht op da Rijkspostspaar bank, eervol .ontslag verieend als lid, aan mr. J. G. Schoölvinck, Onder dankbetuiging voor de door hem al3 zoodanig aan den lan de bewezen diensten en benoemd tot lid Mr. G.: A.; van Hamel, lid yan de Tweede Kamer, te Amsterdam. Bij K-B. is met ingang vap 1 Mei, aan [WL P. Stratingh, te Groningen, op verzoek eervol ontslag verleend als opz, Rijkswater staat 1ste klasse.» Bij KL [B. is met ingang! van 1 Mei alö., benoemd tot adj.-inspecteur voor de vissche- rij, A. B. Brouwer, vissehfirijleeraar, afd. chef der Ned. Heidemaatschappij te Utrecht. Bij K, B. js benoemd tot notaris bin nen het arrond. Alkmaar, t». standpl. Hqog- karspeh P, Hanegraaf, candid.-notaria te Tilburg, DE .OPBRENGST DER, TARIEflWET., De opbrengst yan' het pieuw voorgestel die tarief van invoerrechten wordt blijkens re capitulatie geraamd op een totaal-generaal van f 19,302,040, COMMISSARIS DER; KONINGIN Pi ZUID-HOLLAND., 'Met ingang van 18 dezer is benoemd tot coni- missaris der Koningin in de provincie Zuid- Holland do heer E. 0- baron Sweerts de Lap- das [Wyborgh, burgemeester, van 's.-Graven- hagei Mr. II G. DRIEBEEK, f Een In breede kringen geacht inwoner van Rotterdam do heer mr. L. G. Driebeek, is gis te- teren aldaar overleden. Hij was sedert 1859 als advocaat en procureur gevestigd en heeft zich in menig opzicht verdienstelijk gemaakt. Mr. Driebeek was president van het R.-K. paro chiaal armbestuur, voorzitter van den voogdij raad I en gedurende eenige jaren .deken: yan da orde van advocaten. NED. R. KL BOND VAN' HANDELS-, KANTOOR- EN [WINKELBEDIENDEN.» Op de statuten van bovengenoemden Bond is de Koninklijke goedkeuring verkregen. Te Eindhoven werd dezer dagen opgericht een afdeeling yan deze organisatie. Aanvan- kelijk traden oa 40 Bedienden toe. Als spre- i kers traden op do heeren O. Dammers en G. Diercks, respectievelijk secretaris en pen ningmeester van het Bondsbestuur. De ver gadering werd gepresideerd door tien voorzit- ter van h t Plaatselijk Comité .yan de Kath, Sociale Actie,» Het waterleiding-comité voor Zuid-Lint burg heeft aan de gemeentebesturen en raads leden een geschrift toegzonden, betoogendfe de mogelijkheid eener collectieve waterlei ding voor een belangrijk deel v!an Zuid-Lim burg. De kosten van dit waterleidingplan zijn ge raamd op drie en een half millioen gulden, waaronder f 420,000 yoor het pompstation. Hierbij valt op te merken, dat bij het ma ken der .begrooting gerekend is op stoom machines met ketels enz., doch bij elieetrisoh' bedrijf hierop ongeveer 200,000 gld, bê- sp aard kan worden.; CONGRES TEGEN. HET ALCOHOLISME. De kosten van het van 11—16 September te 's-Gravenhage te houden 13de internationaal con gres tegen het alcoholisme, worden geraamd op 14.000. Het Congres-comité verwacht van de regeering een subsidie van f 5000 en aan an dere bijdragen hoopt het f 4000 te ontvangen. Voor het tekort van f 5000 is de financieeie steun der deelnemende drankbestrijdersvereeni- gingeiï ingeroeper DE PEST OP JAVA, De correspondent van het „Hbïd," seint d.d. gisteren als volgt: Blijkens het rapport van Dr. De Vogel hebben zich sedert Februari 118 gevallen voorgedaan, waarvan 82 met doodelijken af loop, Voor Maandag waren de cijfers resp. 13 en 7, De ziekte is gelocaJiseerd in de berg streken. De. daarheen voerende wegen zijn afgesloten. „In Bodjonegoro heeft zich een geval voor gedaan bij een Europeeseh meisje, afkomstig van Batoe, „Tot dusver is g'een' bacteriologisch rap port van dr. De Haan ontvangen," Eten handelsfirma, te Amsterdam ontving op haar telegrafisch verzoek om inlichtin gen uit Indië het volgende bericht: „Eeö zachts vorm' van builenpest. Het be richt is juist, maar naar onze meening be staat er voorloopig geen aanleiding tot on gerustheid,^ L1 MEXICAANSCHE MISSIE, De Koningin .zal .a.s. Zaterdag in bijzón der gehoor ontvangen eene buitengewone missie van den President van Mexico, wel ke dep' dank Van dien President komt be tuigen; voor de zending van onzen gezant, den heer Loudon, bij de jongste nationale feesten; jn Mexico»; Een vreemde vondst. Zaterdag lieeft men in het Paleis van Jusitie te Amsterdam een eenigszins vreemde ontdekking gedaan. In een luchtgat van een der privaten in het beneden gedeelte van het gebouw, heeft men een pakje bankbiljetten gevonden, een waarde vertegen woordigende van f 1890. De biljetten waren op gerold en gewikkeld in een flanellen lapje, waar omheen een touwtje was gebonden. Uit het feit, dat de plaats waar het pakketje werd aange troffen, tamelijk moeilijk te bereiken is, moet worden afgeleid dat het geld .daar opzettelijk verstopt is, waarschijnlijk met de bedoeling, het later weder te kunnen wegnemen. Dat voorne men is dan nu verijdeld, doordat een veldwach ter toevallig het rolletje ontdekte. Op een dei- biljetten was twee keer de letter, „L" geschre ven. Do moordaanslag te Botterdam. De 71 jari ge J. H. van P., uit de Kogelvangerstraat te Rotterdam, diq zijn vrouw met een bijl heeft willen dooden, is naai- de gevangenis overge bracht, De toestand van de vrouw baart geen zorg. [Wraakneming? Toen de heer A. Solle- veld van de cargadoovsfirma Solleveld, Van dei- Mee» en Van Hattum, zich gisterenmiddag circa één uur te Rotterdam van zijn kantoor aan de Boompjes naar de Beurs wilde begeven, werd hij ter hoogte van het Witte Huis opge wacht door een bootwerker, Herwig geheeten, die eerst trachtte hem een hand voL peper in de oogend te strooien en vervolgens een revolver op hem richtte en twee schoten Loste. De heer Solleveld wist zich door te vluchten in. veilig heid te brengen, terwijl Herwig onmiddellijk werd gegrepen en geboeid naar het politiebu reau werd overgebracht. Herwig heeft vele jaren in de kopererts-ploe- gen van genoemde firma gewerkt, doch moest eenigen tijd geleden wegens verdere ongeschikt heid worden ontslagen. Op zijn verzoek werd hjj nog eens teruggenomen, doch toen kwam een deputatie uit zijn ploeg .ten kantore dei- firma om te vragen het ontslag te handhaven, daar zij Herwig ongeschikt achtten en van zijn verdere medewerking ongelukken vreesden. Op nieuw werd 14 dagen geleden daarom ontslag gegeven, zoodat men in den aanslag waarschijn lijk een daad van wraakneming heeft te zien. 't Heike. Een anderhalf jaar geleden had den op 't zoogenaamde Heike bij Rucphen (N. Brabant) telkens diefstallen en mishandelingen plaats, waardoor de „Heikesmannen1' berucht werden. Om aan die misdaden een einde te maken werd te Hoenen een detachement marechaus- sées gevestigd. Het resultaat was schitterend. Dank zij eene krachtige actie zijn de orde en veiligheid op het Heike weergekeerd. Nu is van hoogerhand bevel gekomen tot op heffing met 1. Mei a. s, van het detachement te Hoenen. Wel bevinden zich' thans veten der grootste boeven achter slot, maar dit is slechts tijdelijk en bovendien toopen er nog heel wat vrij rond, die alleen door het voortdurend, patrouilleeren in bedwang worden gehouden. Menschen, die de streek kennen, vroezen dan ook, dat die „van hooger hand" genomen maat regel wel zeer voorbarig is en hoogst ongunstige gevolgen voor den toestand op het Heike zal hebben. - Overtreding. Vanwege het weerbaarheids corps „VaderLand en Koningin" te 's-Gravenhage was vergunning gevraagd voor het maken, van een miliiaire wandeling met muziek. Niettegenstaande dat deze vergunning was ge weigerd, hadden zich Zondagochtend een, fler- tig'al leden met het muziekkorps op, het Vail- lantplein verzameld, vanwaar werd afgemar cheerd. Deswege werd door de politie proces- verbaat opgemaakt. Een oplichterstruc. De man die bij onge luk zijn portemonnaie heeft vergeten of verloren en op die manier te Amsterdam heel wat gul dens wist machtig te worden, schijnt thans het terrein zijner praktijken naar 'Wee-:p te hebben verplaatst. Een bewoner der Mciagstraat al daar is de dupe van dezen o 'hier gewor den. Deze kwam hem berichle:; ii zijn zoon, die op een boot naar 'Duitsclil.uri vaart, 'door een luik in de machinekamer was gevallen, welk verhaal werd geïllustreerd niet verschil lende bekomen wonden, gebroken ribben enz. De ouders, die zeer veet van hun zoon hou den, waren hem hoogst dankbaar voor het be richt, en van dat gunstige oogenbiik maakte de schelm gebruik om hun het verhaal op te disschen van een verloren spoorkaartje en een vergeten por'.cmonnaie, waarop men er in vloog en hem een rijksdaalder gaf. Bij informatie bleek lalcr n.l. van het geheele verhaal niets aan te zijn. Waarschijnlijk heeft men dus hier met denzelfden oplichter te doen als te Amsterdam. Overreden. Gistemamiddag vond aan den Haagweg te Leiden een droevig ongeval plaats. Een 14-jarige knaap sprong op de treeplank der stoomtram, viel en werd overreden. In het Aca demisch Ziekenhuis gebracht, is de knaap aan de gevolgen bezweken. Brand in de Vrije Universiteit. Een vreemd geval heeft zich in het gebouw van dc Vrije Uni versiteit op de Keizersgracht te Amsterdam voor gedaan. Een der interne studenten was gisterennacht wat Iaat thuisgekomen en eenigen tijd daarna, ongeveer 3 uur, werd een sterke brandlucht waargenomen. Toen men ging onderzoeken, bleek, dat 't op de beide bovenste étages, op niet minder dan zes plaatsen brandde. O. a. stond de slang van het brandbluschapparaat in brand, elders sloegen de vlammen uit een bed, weder op een andere plaats waren de gordij nen van een boekenkast verkoold en zelfs bleek in een collegezaal de franje van. den katheder geschroeid, 't Maakte den indruk alsof alles op zettelijk was in brand gestoken. De bovenbedoelde juridische student, dc 25-ja- rige W., lag in zijn bed en hield zich blijkbaar slapende. Hij verklaarde van niels te weten cn ontkende ten sterkste de dader van de zoo hoogst ernstige gebeurtenis te zijn. Het zonder lingste -was dat nergens een. spoor werd gevon den van. het middel waarmede de branden ver- oorzzaakt moesten zijn, geen afgebrandde luci fers, niets van dien aard, zoodat vermoed vvoi'ctt dat de bedrijver met een brandende kaars, in een blaker, het gebouw doorwandeld heeft en zoo den boel heeft aangestoken. Natuurlijk werd dadelijk de brandweer opge scheld, die, wat nog niet door de bewoners zelve gedoofd was, in korlen tijd gebtnscht had. Er was echter een schuit van de Reiniging noodig om de massa verkoolde en verbrande goederen te vervoeren. Ook de politie werd gehaald, die het ver dachte jongemensch in een ernstig verhoor nam, zonder dat 't ook haar gelukte de ware toe dracht te vernemen. Hij werd daarop mede naar het bureau aan de Westerstraat genomen, waar hij nog verblijf houdt. De officier van justitie voud het geval ernstig genoeg om persoonlijk in het gebouw een onderzoek in te stellen. Men herinnert zich dat ongeveer een jaar ge leden ook een nooit opgehelderd geval van brand in hetzelfde gebouw is voorgekomen. De bedoelde student is een zenuwlijder eai is ongeveer een jaar op Enneloo-Veldwijk ver pleegd geweest. Nog slechts kort geleden was hij van daar, als hersteld, teruggekeerd. het kon. paleis te hervatten, greep het paard den man, beet hem in zijn arm cn sleepte hem een eind weg. Met moeite wist men het dier; zijn prooi, gewond aan arm en beenen, te ont rukken. Misdadig. Als verdacht van het mishandelen van een 20-jarig idioot meisje, zijn te Renkum naar Arnhem gevankelijk overgebracht de per sonen G. E. en H. H. Zij hebben, zoo wij ver nemen, volledig bekend. De firma (Burgers te DeVenler zendt ons haar nieuwe prijscourant, die inderdaad keus biedt voor wie een flink rijwiel wil koopen. Terecht herinnert de firma Burgers er aan, dat zij o.a. rijwielen mocht leveren aan H. M, de Koningin-Moeder, aan Z. K. H. Prins Hen» drik en aan een aantal au'.oriteiten. De kwellingen en pijn, die eczema (prik kelende huiduitslag) veroorzaakt, zijn maar al te goed hekend aan den ongelukkigen lij der. Zoodra de patiënt warm wordt, begint de hnid onuitstaanbaar te jeuken en kan hij bijna niet nalaten om de huid op de aange dane plaatsen open te krabben. Wanneer eczema uitbreekt op de handen en het gelaat is dit niet alleen onooglijk en kwellend, doch zal het zich bovendien dik wijls spoedig uitbreiden. Foster's Zalf is een balsem zonder weerga. Zij is zeer verkwikkend en verzachtend, en reeds de eerste aanwending geeft een opmer kelijk gevoel van verlichting. Al naarmate met de toepassing der zalf wordt doorgegaan, heelen de jeukende inzinkingen en aangedane plaatsen der huid, en bijna altijd is éen doos voldoende om een duurzame genezing te be werkstelligen. Foster's Zalf kent zijns gelij ke niet voor eczema, aambeien, puisten en gordeluitslag, schurft of eenige andere jeu kende huidziekte. Ziet toe, dat gij de echte Foster's Zalf krijgt. Zij is te Haarlem verkrijgbaar bij de heeren J. J. Göppinger, Groote Houtstraat 147a; en K. van Eden, Spaarne 38. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel A ƒ1.75 voor één, of ƒ10 voor zes doozen. Treurig. Zaterdagmiddag werd dé heer v. H. aan het Oosteinde te Delft plotseling krank zinnig. Maandagmiddag moest hij naar het krank zinnigengesticht worden overgebracht. Zijn zoon, wonende aan den Verwersdijk te Delft, ging zijn vader nog even groeten, doch viel vlak voor de deur, waardoor hij zijn been brak. Even later kwam het rijtuig voor, dat den vader naar het krankzzinnigengeslieht bracht en een zieken- brancard, die den zoon naar het ziekenhuis vervoerde. Een gévaarlijk paard. Toen de sleepers knecht Beekman op het Loo gistermiddag zijn paard aanspande, om zijn werkzaamheden aan (Van omen bijzonderen verslaggever.) Den Haag, 4 April. Te 's-Gravenhage werd gisteren (Dinsdag) zooals reeds in liet kórt in dit blad van gis teren werd ver-meld, de 13e Centrale Raads vergadering gehonden van de R. K. Diocesane Middenstandsvereeniging in het Bisdom Haarlem. Behalve het volledig Centraal Bestuur wa ren aanwezig afgevaardigden van alle afdee- lingen (op Maassluis na), voorts talrijke Haagsche Middenstanders, de ZeerEerwaar- de heer Rector Stroomer, algemeen geestelijk adviseur, en de ZeerEerw. heeren Lucassen (Den Haag), Maas (idem), pastoor Verhoeven (Schiedam), Reetor van den Berg (Rotter dam), Nuijen (Alkmaar), Knitel (Purmerend), Wennen (Hoek van Holland) en Hoosemans (Rotterdam). Met het Christelijk woord „Geloofd zij Je zus Christus" opende voorzitter J. A. A. V e r- b e e k te ruim half twaalf (d. i. ruim een half uur na den gestelden tijd) de vergadering. Met een kort welkom begroette de voorzit ter de talrijke aanwezigen en de vele Eerw. heeren geestelijken. Hij wees er op, dat door de kortere agenda nu de gewichtigste punten beter tot hun recht kunnen komen dan bij vo rige gelegenheden, en kon met trots melding maken van den steeds groeienden invloed Van den Haarlemschen Bond en de steeds stijgen de belangstelling daarvoor. De heer Vissers, voorzitter der Haag sche afdeeling, sprak daarna een woord van welkom in de Residentie aan alle aanwezi gen, en noemde het een eer, dat de vergade ring in 's-Gravenhage plaats vond, waar de Bondsafdeeling zoo reusachtig gegroeid is, dat er nu reeds over de 300 leden hij zijn aangesloten. Spr. dankte allen die tot dezen groei hebben medegewerkt en hoopte dat in deze stad van het Vredespaleis de beraadsla gingen een toonbeeld van den vrede zouden wezen, opdat men nog lang op gewichtige en vredelievende besluiten zou terugzien, hier genomen! Daardoor zal, hoopt spr. de toekomstige bloei van den Haarlemsehen Bond in niet geringe mate gröeien! (Applaus.) Daarna wérd mededeeling gedaan van de ingekomen stukken. Wij noemen: een schrijven der afdeeling Purmerend om leden die uit den Midden stand heengaan door uit de zaken te gaan toch te vergunnen lid van de Midd. Vereeniging te blijven. Dit voorstel zal op de jaarvergade ring in Juli worden behandeld. Voorts: een mededeeling van de afdeeling Haarlem om voor te stellen een gemeen schappelijke actie tegen Eigen Hulp, ter be strijding der coöperatie en wat daaraan vast is. Dit voorstel houdt verhand met de actie van den (neutralen) Middenstandshond in de zen en zal daarbij te pas komen. De Handelsvereeniging Rotterdam ver zoekt mede te protesteeren tegen het wetsont werp-Kolkman in zake het debietrecht op de tabak. De heer Ed. Huf (Amsterdam) steunt dit voorstel, noemt het ontwerp een mine voor een goed deel van den Middenstand en vraagt den steun van allen daartegen. Ook pastoor Verhoeven, van Schiedam, wenscht be spreking van deze zaak, niet zoozeer om tegen het wetsontwerp te ageeren als wel om zoo veel mogelijk de lasten af te wentelen van den kleinen Middenstand en te brengen op den fabrikant. Het Hoofdbestuur zegt toe, deze zaak te overwegen, en de afdeelingen te verzoeken de actie die gevoerd moet worden, te he spreken. De voorzitter deelt voorts mede een brief van den voorzitter der afd. Assendelft, die zich beklaagt dat in de „R. K. Midden stander" van 26 Januari geheel tegen de waarheid voortkomt de bewering, dat deze afdeeling zich zou hebben verklaard voor handhaving van dat weekblad en tegen een eigen orgaan. Er is integendeel besloten tot aan de op rich ting van een eigen orgaan, tijdelijk de R. K. M. te blijven lezen! Ei' wordt gewerkt aan de oprichting van nieuwe afdeelingen te: Alfen, Goes, Hille- gom, Kwaden damme, Limmen, Overzande, Ursem, Vlissingen, Zaandam, Uitgeest, Bever wijk en Naaldwijk. (Ook te Hoek v. Holland is een nieuwe af deeling in voorbereiding. Verslaggever.) Met applaus wordt deze rustelooze werk zaamheid van het Hoofdbestuur op prijs ge steld. De voorzitter deelt vervolgens mede: r i Na de laatste vergadering te Utrecht over de „federatie" niets meer vernomen, een buitengewone vergadering van den Midd. Bond over de Eigen Hulp-kwestie is afge sprongen, daar deze zaak te Roermond op hef» jaarcongres wordt aan de orde gesteld, iö zake het gemelde over den R. K. Patroons bond, dat Mgr. van den Bosch de organisatie in neutrale vereenig in gen zou hebben goed gevonden, wordt mededeeling gedaan van het communiqué van den secretaris van den ar beid van Rijen, en ten slotte wordt bespro ken het „idéé", in het weekblaadje „De R. K» Middenstander" „gelanceerd" over de aam sluiting van R. K. Winkelbedienden in deP R. K. Middenstandsbond. Reetor Stroomer meent ter oplossing van mogelijk geharrewar, door dit geschrb1 ontstaan, een woordje te moeten spreken. ZE- spreekt, als Geest. Adviseur van den E. K' Bond van Handels- en Kantoorbedienden. meening uit van dezen Bond, dat het ,.i<'L'e van het bedoelde weekblad de grootst gelijke onzin is, en allerminst door de beeic»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 2