DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. ■-ar 4ÓÓ 3ilflw711- 151 "5a: II k 6fl 3,7 STADSNIEUWS NIEUWS UIT DEN OMTREK. Kinderhuisvest 29-31*33, Haarlem EERSTE BLAD. AGENDA. Ui MAANDAG 10 APRIL 1191. 36ste Jaargang. No. 7612 Bureaus van Redactie en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer 1426. Voor advertentiën en reclames buiten Haarlem en de agentschappen wsnde man zich tot RICAROO's Advertentie-Bureau, N, Z. Voorburgwal 242, Amsterdam, Int. Telefoon 1020. AUe betalende abonnés op dit blad, die In het bezit eener ve.zekeringspolis z^n, zijn-volgens de bepalingen op de polissen vernield, tegen ongelukken verzekerd voor; Dn uitkeerlcg dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Ocean" Bijkantoor voor Haarlem de Nederiandsche Credietbank Nieuwe Gracht U Dit nummer bestaat twee bladen. uit Haarlemsche Alledagjes No. 242. De a.s. Raadsverkiezing. Gemeentezaken. DE BLOEMENTENTOONSTELLING TE BOSKOOP: een kijkje in de zaal der expositie, dat een goed denkbeeld geeft èn van de uitstekende groepeerinq èn van de enorme bloemenweelde, hier ten toon gespreid. VOETBAL. ABONNEMENTSPRIJS; Per 8 maanden voor Haarlem Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) Voor de ovenge plaatsen in Nederland franco per post Afzonderlijke nnmmers 1,86 1,35 1,80 ü,08 PRIJS OER ADVERTENTIES*; Van 16 regels 60 cent (contant 50 oent) Iedere regel meer 10 oent Buiten Haarlem en de Agentschappen 15 cent per regel. (Boitenland SO oent Reclames dubbel tarief Dienstaanbiedingen 25 cent (6 regels), driemaal voor 50 oent (4 contant.) 1000 15 GULDEN bfl verlies van één anderen vinger. Dinsdag 11 April. Gebouw „St. Bavo" R. K. Volksbond 710 uur, opening der tentoonstelling van de Teekenschool, toegankelijk voor ouders en belangstellenden, 9 uur Commissie van Bij stand. Half 9 uur, Timmerlieden St. Joseph. Kwart na 9 uur, bestuur Hantoor-, Handels- en Winkelbedienden. Kruisstraat45 Tuberculose-Museum 79 uur Toegang kosteloos. Kathedrale kerk van 8 u. tot kwart vóór 9 uur precies Cursus in de Katholieke Geloofs- en Zedeleer. (Zie Stadsnieuws.) Groote kerk n.m. 1—2 uur Orgel bespeling door den heer W. Ezerman. S o c. „V ereeniging" 8 uur Vereen, tot Bestr. der Tuberculose Voor dracht met lichtbeelden door den heer Dr. B. H. Vos, over het onderwerp: De bestrijding van de Tuberculose als Volksziekte. Tcyler's Stichting op de gewone Museumtijden Buitengewone tentoonstel ling van teekeningen en schetsen: Holland- sche school 16de eeuw. Goltzihs en anderen; Pranscbe school 17e en 18e eeuw, Watteau, Boucher, enz. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Geopend eiken dag van 105 uur. tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zaterda gen, Zondagen en R.-K. Feestdagen. ZONDAGSWANDELING. De oude Haarlemmers „deden" voor hun gewone Zondagswandeling geregeld „Over- Veen en Bloemendaal-om". En ik zou ze niet willen tellen, die ook nu nog op zomersche Zondagen den Zijlweg uit wandelen, van pverveen naar Bloemendaal den grooten weg 'flflgs kuieren, en van Bloemendaal weer door het Kleverpark terugkomen, hetzij op cle voetjes, hetzij met den tram. Zóó of omge keerd, is nog altijd de Zondags-wandeling van ?en rechtgeaard Haarlemmer, die van een J°Opje houdt en -wien het niet op een uur ot twee aankomt, wanneer de even historische Wandeling „naar de Dreef" is gemaakt. Maar er komt in deze gewone route veran dering. h if?Ilde?den zdn bet' die niet meer de eene Ziil an de route over den Kleverlaan of den lia geinen, maar daarvoor de nieuwe „Ju- anaweg" kiezen, zooals de hreede verkeers- Wee heet, die van de Delft vorksgewijs èn flaar den Zijlweg èn naar den Bloemendaal- fcchen straatweg even voorhij het station G verveen loopt. Op Haarlem's grondgebied heet die weg of liever de komende weg, want er is nog 'flets dan zand en weiland even voorbij de rij huizen die er gebouwd zijn: de Verspronck- Weg. In het belang der talrijke stadgenooten ook, die van dezen Verspronckweg hun Zondags wandeling maken, mag gevraagd worden: Waarom volgt onze gemeente liet goede voor beeld niet van Bloemendaal, om dien hoofd- 'erkeersweg, die een zoo rijke toekomst blijk- aar heeft de huizen verrijzen er uit den 8l'ond! nu vast te bestraten? Wat zou dat een verbetering zijn vóór den anier nog, wanneer we op die manier onze ondagswandeling een heuglijke afwisseling monden geven, zonder juist een heel eind door a"d en gras te moeten stappen! V ij zijn er van overtuigd, gezien de popu- af hen Roh ?e niemve hoofdverkeersweg van dat onze °0,u'Slngel naar Overveen al heeft, Bloemenda^i™6 i n,et dit navolgen van zee,. s voortvarendheid de wandelaars nn °U verp)ichtenom van de huiseige- nie)6!n!" +de alras toestroomende bewoner» niet eens te spreken. fi"'!i1.nu geen middel voor, langs die stug- onhandige verordenings-voor- ge, lastige, schriften om? PERSONALIA. Rij liet te Amsterdam gehouden examen voor bouwkundig opzichter, ingesteld door de Maat- Schappij tot Bevordering der Bouwkunst zijn 0 ni. geslaagd de heeren: G. Hogervorst, A. C. l®fl Liere Jr., H. Lucas, J. L. A. van Beek, Leith Jr., allen van Haarlem; Wi. A. Har- og, Bloemendaal; J. G. Sorber, Heemstede; P. hl. Neder veen, Akersloot; R. Kwist Pzn., Hill'e- §oni. Mcj. B. Sorgdrager alhier, slaagde aan de flniversileit te Amsterdam voor het eerste "e- aeette arts-examen. Voor het examen van bouwkundig tee kfin aar slaagde o. m. onze stadgenoot de heer w. Koopman. De heer R. W. Lammerts, alhier, is her kozen tot hoofdingeland-plaatsverv. in het Hoogheemraadschap Rijnland. Voor het examen nuttige handwerken slaagden te Den Haag o.m. de dames P. H. J. van Ravesteijn, A. J. Riemans, C. A. J. ten Boom en J. F. W. Dumons, van hier. Ged. Staten van Noord-Holland hebben benoemd: tot lid-werkgever in den raad van beroep (ongevallenverzekering) alhier, W. Polderman Jr., wonende te IJmuiden, direc teur van de N. V. Industriëele Maatschappij „Hera" en der scheepsbouwexportmaatschap- pij „de Marezaten" en tot plaatsvervangend lid-werkgever H. N. Kimman, wagenmaker, te Haarlem; een en ander in de plaats van A. Weéshof en A. H. J. C. M. Allard, die eervol ontslag hebben bekomen. Gisteren werden te Amsterdam de Nat. Dambond en de Alg. Ned. Damhond in één bond samengetrokken. In het bestuur van de zen nieuwen hond, werd o.m. gekozen onze stadgenoot J. Meijer*. Mr. G. van Tienlioven. De Commissaris der Koningin in Noord- Holland, mr. G. van Tienhoven, heeft wat ai te veel van zijn krachten gevergd en neemt derhalve op raad van zijn medicus een tijd lang rust, zoo melden de bladen. Wij kunnen hieraan uit zeer vertrouwbare bron de mededeeling toevoegen, dat Mr. van Tienhoven nog dit jaar, en wel zeer waar schijnlijk op het einde van den zomer, zijn ambt als Commissaris der Koningin zal ne- derleggen. Naar wij vernemen, zal de Antirevolutionaire kiesvereeniging „Nederland en Oranje" op Woensdag 12 April a.s. vergaderen ter bespre king van de a.s. gemeenteraadsverkiezing. In deze vergadering zal ook het debat over „Schoolartsen," in een vorige vergadering be gonnen, worden voortgezet. Herbenoeming. De heer K. F. van Maas, verzoekt herbe noemd te worden tot gemeente-heelkundige, tevens verloskundige. Eervol ontslagverleening. ,V oorgesteia wordt het besluit van den raad, waarbij bepaald is, dat aan ambtenaren ln dienst der gemeente, die hun 65ste levensjaar hebben volbracht, ontslag wordt verleend, ten zij de dienstbetrekking doch uiterlijk tot het 70ste jaar, van jaar tot jaar wordt ver lengd, ook van toepassing te doen zijn op ge neeskundigen enz. belast met de armenprac- tijd, met uitzondering van hen, die op 1 Jan. 1911 reeds in dienst waren der gemeente. Tweede suppl. kohier. Het tweede suppl. kohier van de plaats, dir. belasting naar het inkomen dezer gemeente voor het dienstjaar 1910, is vastgesteld op 3985.54 en een halven cent. GEMEENTERAAD. De Raad zal eene vergadering houden op Woensdag, 12 April a.s., des nam. ten half 2 uur, in de Statenzaal (Prinsenhof). De volgende zaken zullen aan de orde wor den gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. Procesverbaal opneming boeken en kas gemeente-ontvanger. 2. Voorstel B. en W. vaststelling 2e suppl. kohier plaatselijke di recte belasting, dienst 1910. 3. Id. id. wijzi ging verordening geneeskundige armenver zorging. 4. Id. id. beschikbaarstelling gelden uitbreiding electriscbe centrale. 5. Vergade ring met gesloten deuren. 6. Voorstel B. en W. toekennen tegemoetkoming aan C. L. Zoll- ner. 7. Id. id. verzoekschrift P. Blad, vermin dering watergeld. 8. Schrijven id. inzake voor- stel-Mr. Thiel e. a., wijziging verordening plaatselijke dir. belasting en formulier be schrijvingsbiljet. 9. Voorstel id. verkoop grond Stolbergstr. aan S. P. Swart. 10. Id. id. ver zoekschrift C. D. Caalen, afwijking art. 7, la, B.V., bouw loods bij Reguliersstraat. 11. Id. id. benoeming lee;*aar schoonschrijven H. B. S. met 3-j. c. en daaraan verbonden Handels school. 12. Verzoekschrift K. F. van Maas, herbenoeming gemeenteheel- en verloskun dige., DE GENESTET-BANK. 7e Lijst van bijdragen voor de De Genestet- bank, opgegeven door den penningmeester van het comité, Mr. H. Ph. 't Hooft, Groote Hout straat 154, Haarlem. Mevr. Merens—Joekes, Haarlem, f 2.50; Dr. W. E. Merens, id., f 2.50; A. van Rossum, id., f5; N. N., Enschedé, f 5; Mevr. v. d. Wijck Teding van Berkhout, den Haag, f 2.50; H. R. du Mosch, Amsterdam, f 2.50; F. Raedf, id., f 1; W. H. Stenfert Kroese, Rotterdam, 2.50; N. Rouwens, Bloemendaal, f 2.50; Mr. A. F. Baron van Lynden, Utrecht, f 5; C. H. Robbers, Amsterdam, f 2.50; Mej. Sluylerman van Loo, Heemstede, f 2.50; Mr. A. S. Miedema, Haar lem, f 1; H. Duursma, Bloemendaal f 1; P. H. Kaars Sypestein, Heemstede, f 2.50; J. E. Veld- meyer, Enkhuizen, f 0.50; E. Veldmeyer, Me- demblik, f 0.50; L. P. Noë, Haarlem, f 2.50; 3 hoogste klassen H. B. S. 5-jarigen cursus, Haarlem, f 17.8iy2'; Mevr. W. van Hooff—Gual- therie van Weezei, Deventer, f 1; W. P., Hengelo f 1. To aal f 69.8H/2. ONS POST- EN TELEGRAAFKANTOOR. Een wetsontwerp is ingediend tot onteige ning, ten behoeve van verruiming van de lo- caliteiten van bovengenoemd kantoor. In de toelichting wordt o. m. gezegd: Vooral de lokalen van de spaarbank, voor de Rijksverzekeringsbank en voor aankomst en vertrek, zoomede het postbestellersvertrek, zijn te klein. Verder is er in de wachtkamer niet voldoende loketruimte. Een en ander maakt voorziening noodig. Om de noodige ruimte te verkrijgen, moeten eenige particu liere perceelen rijkseigendom worden. Er zijn onderhandelingen aangeknoopt tot verkoop in der minne, doch deze hebben nog niet tot overeenkomst geleid. Wij hebben vroeger over de plannen tot uitbreiding en de onteigeningsplannen van de huizen in de Nobelstraat uitvoerig geschre ven. UIT VREES VOOR BESMETTING. Bij den melkverkooper J. B. van Kessel, aan de Paul Krugerstraat is de besmettelijke ziekte diphtheritis uitgebroken. Op verzoek van den directeur der gemeentelijke duinwa terleiding, wordt door de politie toezicht uit geoefend op den verkoop van melk door dien slijter JOS. ORELIO. Op het concert, dat op Tweeden Paaschdag in bet Brongebouw wordt gegeven, zal ook de heer Jos. Orelio zijne medewerking ve*~ leenen. EEN WOESTELING. Zaterdagmiddag kwart vóór één had op den hoek van de Groote Houtstraat en cle Raamvest een ernstige aanrijding plaats. De 65-jarige koffiehuishouder C. G. van Dijk, uit de Kleine Houtstraat, reed vanaf de Raam vest en wilde dwars de Groote Houtstraat oversteken. In dolle vaart kwam vanuit de OVERPLAATSING OFFICIEREN. Bij beslissing vau den commandant der le divisie worden met ingang van 1 Mei a.». overgeplaatst: de le luitenants W. A. de G root en J H. M. Verliaegb, van het 3e Bat. 10e Reg. Inf. alhier, resp. naar Hoorn en Den Helder. De 2de luitenant A. P. Lieuwens van het 2de Bat. komt op dien datum van Den Helder over hij het Ille Bat. alhier. De reserve 1ste luitenant J. Withaar, van het le Reg. Inf. is op 15 April a.s. overgeplaatst bij het le Bat. 10e Reg. Inf. De 1ste luitenant H. J. van Rijssen, van het le depot huzaren alhier, wordt 1 October over geplaatst naar Leiden. BEVORDERINGEN MUZIEKKORPS 10e REG. INFANTERIE. Op den len Mei e.k. wordt de onderkapel meester E. H. Rap bevorderd tot adjudant- onderofficier-kapelmeester. Op dienzelfden datum worden de élève-mu- zikanten Borghaerts, Len sen, Bosaans en Van der Weerd bevorderd tot muzikant. HERHALINGSOEFENINGEN. De Burgemeester van Haarlem roept de milicien-verlofganger Hermanns Pieter van Drunen uit de gemeente Haarlem, van de lichting 1906, behoorende tot het 2de Reg. Veld-Artillerie op, om zich op den 4en Juli 1911 te bevinden te Leiden hij zijn korps. i Eveneens den milicien-verlofganger Jo hannes Jacobus Verzijlenberg, uit dezelfde ge- meente, van de lichting 1906, behoorende tot i het 2de Reg. Veld-Artillerie, om zich op den j 5en September 1911 te bevinden te Leiden bij zijn korps. En den milicien-ver lof ganger Hendrik Mar- tinus Gerbeheij nit deze gemeente, van de lichting 1906, behoorende tot het 2e Eeg. Veld- Artillerie, om zich op den 24en April 1911 te bevinden te 's-Gravenhage bij zijn korps. Alsook den milicien-verlofganger Arnoldus Junge uit deze gemeente, van de lichting 1907, behoorende tot het 2de Reg. Veld-Artillerie, om zich op den len Augustus 1911 te bevinden te Leiden bij zijn korps. „DE SIERKAN". In de j.l. Zaterdag gehouden algemeene ver gadering der N. V. Melkinrichting De Sier- kan, alhier, bracht de Directeur verslag uit over 1910. Uit dit verslag bleek dat ook in 1910 de om zet krachtig was vooruitgegaan, dat cle finan- ciëele toestand gunstig was te noemen en ook de toekomst met goede verwachtingen wordt tegemoet gezien. De winst laat toe, dat, na gewone afschrij ving, 2 pCt. op het aandelenkapitaal als di vidend wordt uitgekeerd. Met algemeene stemmen werd onze vroe gere stadgenoot de heer Dr. S. Fijan, herbe noemd als commissaris. Groote Houtstraat een winkelbediende, even eens op de fiets, aanrijden en kwam met Van Dijk in botsing, waardoor deze laatste zóó ern stig op zijn heup terecht kwam, dat hij ern stig, ofschoon niet levensgevaarlijk, inwendig werd gekneusd. Dr. Facee Sehaeffer verleen de de eerste liulp en deed den gewonde naar zijn woning vervoeren. De winkelbediende was er van door gegaan, 1 doch is later opgespoord. Procesverbaal is rend door den keeper gehouden en wegge werkt. De Rotterdammers vallen keer op keer aan en door een mooien voorzet van de links buiten, schit de midden-voor het leder keihard in liet net, voor den keeper onhoudbaar, 2—0 voor V.O.C. Dat vindt Haarlem al te bar en goed aangevuurd door Bijleveld, val len zij verwoed op bet roodzwarte doel aan. Even daarna krijgt Haarlem een mooie kans om te doelpunten, als de rechtsbuiten Helm mooi voorzet en Nuijens van twee pas afstand het leder ver over schiet. Geen 10 tellen daar na verbeterd deze zelfde speler zijn fout; als Bijleveld netjes voorzet schiet hij den bal mooi in bet hoekje, 21 voor V.O.C. Haarlem spant zich geducht in om gelijk te maken, maar bet lukt bun voor de rust niet. Alle schoten worden gehouden en weggewerkt. Daarna fluit de scheidsrechter rust. 21 voor V.O.C. Na de thee was Haarlem voortdurend sterker en geeft de achterhoede der Rotter dammers flink werk. Haarlem maakt vrij spoedig door Nuiens gelijk, 2—2. Even daarna maakt Haarlem 't winnende puntje; door het mooi voorzetten van Bijleveld, schiet Nuyens het leder weder onhoudbaar in het net, 32 voor Haarlem. De roodbroeken zijn over alle linies veel sterker en sluiten V.O.C. bijna ge heel in. Even daarna maakt Bijleveld een fraai doelpunt, door een ver schot uit het midden van bet veld onhoudbaar in te zetten, 4—2 voor Haarlem. Plotseling breekt V.O.C. onverwachts door en maakt Wilhelm, hands, binnen het strafschopgebied. Door den scheidsrechter wordt penalty gegeven. Deze wordt goed genomen en onhoudbaar ingezet. V.O.C. doet haar best om gelijk te maken, maar het lukt liun niet, Haarlem maakt aan de spanning een einde door een schot van Bij leveld, 5—3 voor Haarlem. V.O.C.heeft nu totaal niets meer in te brengen en er wordt voortdurend op haar helft gespeeld. Als Bij leveld den bal weet.machtig te worden, drijft deze prachtig door alles heen, zet mooi voor en de rechtsbinnen K. Schravendijk, schiet 't leder van één pas afstand in het net, 63 voor Haarlem. De tijd verloopt en na een laatste bekoge ling van het rood-zwarte doel kondigt de scheidsrechter het einde aan en heeft Haar lem II welverdiend met 6—3 gewonnen. In de voorhoede waren Bijleveld en Nuyens de besten, in de achterhoede Wilhelm. Van V.O.C. waren de links-buiten en rechts-half de besten; de overigen waren beneden vorm. Edo spelde hier tegen een onvolledig Haar lem-elftal en won met 10. H.F.C. V speelde tegen Bloemendaal II voor promotie voor H.F.C. met een 2—2-uitslag. Vriendschappelijke wedstrijd: H.F.C.VI—H.V.V. III, 6-1. Strafbully. tegen hem opgemaakt wegens onbesuisd rij den. Het is de 22-jarige F. W. G. Wortelboer. MOND- EN KLAUWZEER. Een nieuw geval van mond- en klauwzeer heeft zich voorgedaan iii onze stad. Een tien tal koeien, toebelioorende aan W. T. Walle- kens, wonende aan de Essenstraat 29, zijn door de besmettelijke ziekte aangetast. Voor den stal, waarin de beesten zijn gestald, is een politiepost geplaatst. De vijf varkens, die aan dezelfde ziekte leden en toebehoorden aan C. Bouman, zijn op last van het Rijk onteigend en de schade is aan den eigenaar vergoed. De beesten zijn in het slachthuis onder toezicht afgemaakt, ter wijl de stal is ontsmet. VEELOF. Ingekomen is een verzoekschrift van het bestuur der St. Elisabethsvereeniging om ver lof tot het verkoopen van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken rank voor ge bruik ter plaatse van verkoop in de heneden- voor- en achterkamer en de bovenachterka- mer van het perceel aan de Jansstraat no. 49. Eenzelfde verzoekschrift is ingekomen vau J. A. Mulder, om verlof tot het verkoopen van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse vau verkoop in het perceel aan de Koningstraat 6. HAARLEM II-V.O.C. II, 6-3. Precies te 2 uur vangt deze competitiewed strijd aan. V.O.C. wint den toss en verkiest met den vrij sterken wind mee te spelen. Haarlem trapt af en V.O.C. bestormt direct 't Haarlem-doel. De Rotterdammers nemen dadelijk de leiding door mooi voorzetten van de linksbuiten en een keihard schot van den rechtsbuiten, 10 voor V.O.C. In het begin is V.O.C. veel ster ker en heeft de achterhoede der Haarlemmers handen vol werk. De links-buiten van V.O.C. rent telkens fraai langs het lijntje en brengt het vijandelijke doel meermalen in gevaar. Nu komt Haarlem een beetje los en door mooi opbrengen van Bijleveld zenden zij een paar mooie schoten in maar de keeper is op zijn post en geeft geen thuis. Een mooi schot van Schravendijk had beter lot verdiend en gaat net over de bovenlat. Beide voorhoeden brengen bliksemsnel op en beide doelen ko men om beurten in gevaar. De links-buiten van V.O.C. schiet, maar het schot wordt schitte- f (Zie Stadsnieuws verder op in dit Blad.) NOORD WIJK. Afschaffing der kermis. Naar we met ze kerheid vernomen hebben, heeft ook de Ker- lceraad der Ned. Herv. Gemeente besloten adhaesie te betuigen aan het adres om af schaffing der kermis. De beweging ten gunste van afschaffing krijgt dus grooten omvang, doch wij verne men thans dat van andere zijde pogingen in het werk worden gesteld om een groot getal handteekeningen te verkrijgen op een adres waarin op behoud der kermis wordt aange drongen. Tevens hebben we vernomen dat door de caféhouders deze week een vergade ring is belegd teneinde middelen te berameu om de beweging ten gunste van behoud op succesvolle wijze te steunen. De Maatschappij van Nijverheid in actie. Gisterenavond is in de oude Openbare School, in de Voorstraat alhier, eene tentoonstelling geopend van teekeningen enz. der leerlingen van het departement Noordwijk der Maat schappij van Nijverheid. De heer E. de Groot, voorzitter van het plaatselijk bestuur, hield daarbij een prach tige openingsrede. De spr zeide daarin o.m. dat de hopelooze toestand der kas het he-1 stuur heeft genoopt het besluit te nemen, dat aau de leerlingen die het vorig jaar een prijs hebben veroverd, dit jaar met een woord vau lof moeten tevreden zijn. Voor deze eervolle vermelding komen in aanmerking: Th. Ver- j loop, W. Berkhout en C. de Belt. Spreker zegt dat het eenigszins misnoegen zal wekken, dat deze werkzame en vlijtige jongens geen prijs ontvangen, doch hem blijft alleen over een woord van opwekking te spreken tot de ouders om mede te helpen, door het hekend maken van het nut der Instelling, de kas ln een beteren toestand te brengen, om méér geld te krijgen. Daarna verkrijgt de heer Burgemeester het woord om de prijzen uit te reiken, waaraan deze gaarne voldoet. Door hem werden de volgende prijzen uit gereikt: Jacob Verloop, en boekwerk over Burgerlij ke bouwkuude; C. Baalbergen, eeu boekwerk over Electriciteit; D. Maasdijk, Gereedschap pen; J. van Beelen, idem; Hendrik Vink, een boekwerk over Hoefbeslag. Hierna werd de tentoonstelling geopend.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 1